Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

korcula
2. čer 2011

ahojky holky koukla jsme na pár příspěvku... a koukám, že je to síla... u nás je problémem tchán... 😠 můžu se přidat sem, nebo je to tu jen o tchyních? 😀

deyana
2. čer 2011

@korcula No jasně, piš 🙂

@vally. To by u nás udělal jednou a nemluvila bych s ním pěkně dlouho. Naštěstí si zatím pamatuje.. ale tohle by mi fakt vadilo a hodně. Tak opožděně také přeji vše nej 😀 a doufám, že to manža dneska napraví a donese ti kytku jako hrom 😠

zdendula86
2. čer 2011

@vally. tak to je mi líto, že ti manžel nepopřál sám od sebe ☹ , byla bych taky naštvaná a vpálila bych mu to 😠
tchýně naopak potěšila, viď?
dodatečně taky vše nej a ať tě doma moc nezloběj 😉

zdendula86
2. čer 2011

@korcula napiš, napiš 😉

korcula
2. čer 2011

nějak nevím, kde začít 😅 Je toho tolik a děkuji že je tema kde se můžu vykecat... Manžel sice něco už pochopil, ale stejně je zaslepenej a když se hádáme tak prostě jen kvuli němu,....

zkraje když jsme přišla do rodiny tak mi přišel hrozně fajn a nechápala jsem že s ním švagrová může mít boje. Pak se nám s přítelem narodili děti a pomalu to začalo a vrcholit to začalo až po svatbě, tedy od září...

Bohužel švagr se švagrovou mají stejně starý dítě, ale povahově uplně jiný... a on tak neuvěřitelně srovnává a pořád se snaží naše děti tlačit někam jinam... náš Honzík je živel, lítá nevydrží chvilku sedět apod, dřív chodil a pohybově byl zase napřed, ale neumí třeba barvy a nebaví ho moc malovat a číst, oproti tomu jeho bratránek Adámek, je klidný dítě, který kam posadíš tam najdeš, nejradši si prohlíží knížky...
takže jsem já ta špatná, jelikož se mu nevěnuju, neumí ještě písmenka, neumí počítat... to nám k Vánocum dali písmenka, se slovy, že Adámek už umí poskládat Adam (jak jsem se od švagorvý ted dozvěděla, vubec to není pravda) stejně tak jako není pravda hláška, "to Martinka (švagrová) adámka naučí denně jednu básničku" ( a to asi před pul rokem kdy kluci oba řekli sotva pár slov) staví tím zed mezi námi a švagrovcema a je mu to uplně jedno☹
další boj je jídlo a spaní po obědě, pakaždý když se vidíme tak posloucháme, jak nemáme režim, když nám Honzík nespí po obědě(to že večer v pul 8 spí a spí do pul 8 do rána, to už ho nezajíma, Adámek sice spí hodinu po obědě, ale usíná kolem 9 a v 6 je vzhuru... a s jídlem, to je děs, malej moc nejí a on se do něj snaží neustále cpát jídlo i takovejma větama jako"jestli máš babičku rád, tak to sníš"
a čím to vrcholí, je že není schopnej pochopit že jde vychovávat holku a kluka(oni měli jen 2 kluky), takže schovává Aničky kočárky, aby náhodou s ním nejezdil Honzík... kritizuje že mi Honzík pomůže v kuchyni, minule chtěl Honzík nakupovat vláčky, tak si vzal tašku a dědek ji mě i jemu vyrval z ruky, se slovy že nakupování je pro ženský....atd...taky prý si budou k sobě brát zvlášt kluky a zvlášt holky, protože nejde dělat stejnou věc s holkou a klukem... taky sjem prý Honzíkovi vlohy už prokaučovali a nic z něj nebude...☹
je toho mraky, bych fakt mohla napsat knížku...

korcula
2. čer 2011

navíc to nefunguje tak, že by něco řekli mě... já se třeba snažím jim vysvtělit, proč k něčemu přistupuju tak a tak... i jim dám přečíst třeba nějaký články, nebo že jsem to řešila s dr a on jo jo, vždyt to je v pohodě... a pak odjedou, a on druhej den volá manželovi a hustí mu do hlavy, co všechno děláme špatně, jak je nesmysl co mi řekla dr a že nespíme věřit tomu co kdo napíše apod, tím manželovi zasadí brouka do hlavy, ten přijde domu a začneme to řešit spolu až se pohádáme...☹ mě to tak strašně unavuje a každám kontektem s nimi a tedy i další hádkou, mám pocit trhliny v našem vztahu a že jestli to takhle pujde dál, tak se kvuli němu rozvedeme

korcula
2. čer 2011

ještě jsem si vzpomněla k tomu jídlu: Honzík jí málo, portože jsem se na něj v roce a pul vykašlala a nechala ho jíst samotnýho, a tím se mu scvrkl žaludek, vubec jsem mu do 3 let neměla dát lžičku do ruky a jen a jen ho krmit...

deyana
2. čer 2011

@korcula bože... úplně se mi otevírá kudla v kapse.. a to by nešlo s nima nějak "prerušit" kontakty? my se s tchýní vidíme taky dejme tomu 2x-3x do měsíce a na hlídání jí dávám malou jen když jsem fakt vyflusnutá a hlavně jen když chce malá jít s ní. Což teď už není skoro nikdy 😀 Ale vůbec mi to neva.

kammka
2. čer 2011

@korcula scvrkl žaludek????? bože!!!!
já sice malou krmila, ale pak mi učitelka ve školce vysvětlovala, jak chtějí, aby dítě drželo lžičku..sice to malá uměla, ale pohodlnější jí bylo držet to jak prase kost.. jenže já se bála, že se nenají. tak si potom vyber, co je lepší..

korcula
2. čer 2011

@deyana my je vidíme jednou tak za měsíc až 6 neděl a stačí to,m jsou 240 km daleko a tejně mi ničí život manželství☹
@kammka no náš malej je hodně samostatnej, takže to bylo bud sám nebo by nejedl vubec... to jsem mu tu lžičku radši dala... a on se umí v pohodě najíst sám a krmení odmítá... jsme před 14 dny byli na svatbě a všici tam obdivovali jak se zvládne sám najísta ani se nepokecá, doufám, že mluvili dostatečně nahlas, aby to slyšel i tchán 😀

vally.
2. čer 2011

Jee holky fakt moc děkuji za ty přáníčka jste zlatý, 😵 popravdě jsem naštvaná ještě ted.. Kytku neočekávám - jak s oblibou říká má alergii a než by ji donesl by se ubrečel - a navíc si tady nechal peněženku - takže má aspon vymluvu. Každopádně dneska sním nemluvím.
A já si ještě před 2 dny říkala jak je to fajn každý den mu píšu smskou třeba nějakou zamilovanou sms (stahlou z netu 😀) a on mi každé ráno nechává u pc na papírku napsaný vzkaz jak moc mě miluje že jsem jeho život. Všimla jsem si že si mou fotku dal i jako tapetu na mobilu.A když jsme se domlouvali že si vezme jeden víkend volno, dáme děti k našim a zajedem si na ten víkend někam sami budem chodit na čokoladové masáže, jezdit na koni. (A hlavně že to vymyslel ON SAM) V práci se mu smáli, jak je zblblý a že to je jen začáteční poblouznění a když jim řekl že jsme 2 roky manželé tak si klepali na hlavu co blbnem 😀 A ted takový podraz. Chápu že zapomene ale pak to už věděl a stejně nic jen se omlouval. A až pozdě v noci z něj přání vypadlo málem z donucení ☹

korcula
2. čer 2011

@vally. to by mě taky mrzelo že zapomněl a ani pak nic... ale z toho co píšeš, se milujete a máte krásnej vztah, třeba ho samotnýho zarazilo, že zapomněl a nevěděl jak reagovat... já kdysi zapomněla na narozeniny spolubydlící během vejšky a cítila jsme se tak blbě a trapně, že jsem taky nevěděla jak z toho ven... a to jsme ji nemilovala😀

vally.
2. čer 2011

@korcula já fakt nevím co ten blb řeší. To mu asi pujčím mého syna 🙂 Knížka je pro něj zajimavá jen když v ní jsou draci,dinosauři,roboti apod. Pomůže mi umýt nadobí a za 5 minut jde s tatínkem sekat trávu. Když žehlím žehlí taky malou žehličkou kterou v zápetí začne opravovat 🙂 A co by pro tvého tchána byla asi největší radost když jsem malou přivezla z porodnice a vozila ji v koši tak si vzal malej panenku a dal si ji do kočarku a vozil taky dokonce ji krmil s falšky - no jooo je skažený skrz na skrz 🙂 Ale je to moje dítě a kdyby mi někdo řekl že z něj nic nebude tak tu kudlu co se tady otevírá deyane v kapse, by měl mezi očima !!!
Jak vůbec nějaký s prominutím k.okot může něco takového říct o vlastním vnukovi !!!
To mi hlava nebere! Upřímně tě obdivuju že jsi mu ještě nic neřekla! A kritizovat výchovu od CHLAPA bych už vůbec nesnesla !! Co oni o tom ví.. A manže se tě před ním nezastal ? Nebo aspon svého syna?

vally.
2. čer 2011

@korcula No joo stane se. Ale když už to pak věděl mohl něco říct. A hlavně když tchán ještě přiletěl v 10 večer s bonbonjerou v ruce a on stál vedle mě.. A jeho výmluva - že to nerad říká a nerad poslouchá. Chlap no !!!
Jinak taková idylka to pořád nebyla to jen co je ta tchyně týden v nemocnici to napětí tak nějak opadlo tak asi proto. Ale dneska ho kašlu žádnou sms at neočekává. 🙄

korcula
2. čer 2011

@vally. on to neříká, mě.... on to říká manželovi... a ten pak začne řešit jestli náhodou na tom není něco pravda...☹ přitom předtím se mnou souhlasí a porblém nemá, ale jeho otec je děsnej vymývač mozku. Mimochodem švagrovci kvuli němu už o rozvodu mluví☹ jim dělá ještě horší věci, jako celý první těhotenství měl problém, že to dítě určitě má Marta s někým jiným než s manželem, a ted mají druhý dítě 3 měsíce, a on si ji ještě ani nepochoval, zřejmě čeká, až mu ji švagrová vloží do ruky, se slovy, že tady má vnučku... no prý se nedočká😀
jinak on se furt bije v prsa, že jejich děti v podstatě vypiplal on, že tchyně by to vubec nezvládla, a že se jím věnoval a bla bla bla, a to říká před tchyní, ják ta čekala neštěstná až dorazí z práce, a on je krmil, pral pleny, uspával,.,,,v podstatě i dokrotát tchyni udělal on... a on ase přiblble usmívá a nic mu neřekne, tohle kdyby všem okolo tvrdil manžel, tak ho kopnu... ale asi má za ty roky už od něj taky vymytej mozek

vally.
2. čer 2011

No to je dobrý cvok.. Jen se hlavně nerozejděte kvuli něj !!

korcula
2. čer 2011

@vally. jo a k tomu s tou panenkou, to právě samozřejmě malej od tý doby co má Anička panenku dělá taky...🙂 a dědek se muže pos... furt mu to bere z ruky, kočárek najdu tu zavřenej v koupelně tu jinde... on má hroznej strach aby z toho nebyl Honzík teplej😀 jako i z toho že jsme mu koupili žlutý kolo a červenou přilbu... to je přeci taky holčičí... taky jsme jim koupila stejný pyžamka, neutrální, oranžová, modré, zelené, žluté pruhy.... a on se mohl přeskočit, at si uvědomím, že máme holku a kluka, že jeden má pindíka druhá ne, tak že nesmějí mít stejný oblečení.... podle mě, na tom nic není, když to je v neutrální barvě 😠 už se fakt něčemu musím leda smát

korcula
2. čer 2011

@vally. jenže víš, jak to oběma jeho synum ničí manželství? protože kluci byli vychováni, že rodiče mají pravdua nic jinýho není, a v podstatě za ně bylo a skoro je rozhodováno do ted a to ej jim 35 a 34 let.. a oni jsou v podstatě hrozně ovlivněný tou výchovou, kolikrát je něco chytne a je duvod k hádce jen to že mají pocit, co tomu řekně otec, už dopředu. Manžel jim něco řekne, jako že jsme se třeba o něčem rozhodli něco co je naše věc (nevím např jméno pro dítě) a jejich odpověd je, že mají nad čím přemýšlet a že to probereme....

vally.
2. čer 2011

@korcula Náhodou to je roztomilý že mají stejná pyžámka . Podle mě jestli si bude chlapeček hrát s panenkami nebo ne to z něj gaye neudělá a i kdyby tak co?? Upřímně mě by to ani moc nevadilo. Jednou je to jejich věc, a podle mě to cčím si hrajou to moc neovlivní - jo zas něco jiinýho by bylo kdyby ti chodil v 15ti v lodičkach to je zas něco jinýho 🙂 Muj chlapeček když se odličuju večer tak dělá že se odličuje taky, ale zas když se manžel holí tak dělá že má taky vousy. Takže si nevybereš. Spíš bych řekla že s přístupem tchána ten malej bude vzpurnější a na schvál pujde proti němu.

korcula
2. čer 2011

@vally. tak za prvé to zněj ani barva oblečení ani to s čím si hraje neudělá... za druhé, ne že bych tz toho asi byla nadšená,a le je to muj syn, kterýho bychmilovala i kdyby nevím co,ale dědka by asi kleplo.... ale v každým případě, jsou to malý děti, který jen napodobujou co dělají rodiče nic víc nic mín... a tím že mají mladší sourozence a vidí jak se staráme o mimino, tak to dělají taky-... já doufám, že děti jednou pochodpí jakej je a nebudpou tam chtít jezdit... no oni teda stejně mají už jen jeden pokus kdy tam děti pojedou sami, jelikož ted tam byli poprvé a když se vrátili, tak nám malej nejedl týden ni, prostě jsem řekla, že jdeme papat a on se rozbrečel že papat ne... tak fakt nevím co s ním dělali... a manžel řekl, že už tam nepojedou... ale nechci to zase hrotit uplně, ještě jednu šanci dostanou ale pokud se to bude opakovat tak mají smulu... myslím, si že ho jíst nutili, buh ví čím ho vydírali a on pak fakt vubec nechtěl ani ke stolu

vally.
2. čer 2011

@korcula no takové podobné nucení jsem zažila já - od te doby díky svým prorodičům nejím maso, tak bacha na to..

korcula
2. čer 2011

@vally. no právě z toho mám strach, já jsme názoru, že se dítě nemá do jídla, nutit, že má přirozenou regulaci a sní tolik kolik jeho tělo potřebuje...ale to nejsou schopni akceptovat a pořád řeší, že jí malá a že má o 3 kg méně než Adámek...ale prostě naše děti jsou drobný...švagru malá má taky ve 3 měsících to co naše malá měla v pul roce, přitom při narození byla těžsí ta naše... ale máme drobný děti... dr to stačí, dle ní prospívají dobře, tak to neřeším...

zdendula86
2. čer 2011

@korcula z tvého tchána by mi teda taky švihlo a ještě víc z manžela, že se tě neumí zastat ☹ , nechápu proč tchán řeší takový prkotiny, vždyť jsou to děti...a i kdyby chodil v červeným pyžámku tak co je mu po tom...
jinak ohledně kočárků, ve vesnici máme dva kluky stejného věku a když byli menší, tak taky vozili kočárky akorát ne s panenkama, ale s medvídkama a co jako???
ještěže se vidíte tak málo, ale vždy to asi stojí zato, vid?
já jsem z mojí tchýně taky KO 😖

vally.
2. čer 2011

No to jo když to nevadí dr a dětem tak proč to řeší chlap který stím v podstatě nemá nic společného. Dítě stejně nedonutíš bude mít trauma,popř. ti to jidlo stejně vyzvrací. Nechapu proč ho do toho nutili, chudaček maličkej. ☹

zdendula86
2. čer 2011

@korcula tak to bych zjistila jen jednou, že po jejich návštěvě mi dítě nechce nic jíst a brečí...
to bych jim dala sodu a dítě už jim zato nepůjčila, aby si to alespoň uvědomili...
nechápu, děti se do jídla nemají nutit, vzpomínám jak nás nutili v družině a jak je to nepříjemný, když ti to nechutná !

korcula
2. čer 2011

@zdendula86 jsem tu něco četla... taky to stojí za to co?

@vally. tak já nevím určitě zda ho nutili a jak, oni tvrdí že jedl, ale podle mě to není samosebou že po návratu od nich dělal tohle

vally.
2. čer 2011

@korcula no jo ale i tak -jeslti máš rád babičku ?? to je divný 🙄

deyana
2. čer 2011

božeee já když to čtu, to je děs. Kdyby mi někdo řekl, že třeba moje dcera bude feministka že si hraje s autama, tak mu dám baňu. A ona má auta radši než panenky. A nikdy nikdo teda neřekl, že je to divný, ani to, že jsem ji oblíkala do modra, vozila v modrém kočárku atd... takovýho dědka bych osobně poslala do pr.. a to pěkne zostra! Manža by si taky měl uvědomit, že žije s tebou a dětmi a ne se svým otcem, takže by měl být spíš na vaší straně. A jestli se ho bojí, tak promiň, ale je to spíš k smíchu. Asi bych zkusila trochu manžovi otevřít oči, aby si to uvědomil a zastal se svojí rodiny. A taky aby se rozhlídl kolem sebe. Za minulého režimu to možná bylo tak, že když si kluci hráli s panenkama, hned byli teplí a tak dále, ale dneska se to bere spíš podle hesla: hlavně ať je dítě spokojené !!!

korcula
2. čer 2011

@zdendula86 nechci to vyloženě hrotit, pořád doufám, že se mi podaří mu to vysvětlit po dobrém...
@vally. tak já myslím, že se tam něco dít muselo, ale pokud nemám dukaz, tak je mi to k ničemu

@deyana on jako manžel spoustu bvěcí už vidí, už jim i řekl at nám do toho nemluví, že nám to ničí rodinu atd... ale řekli mu že je drzý nebo tak něco,a on pak příště měl pocit že je to lepší, no nepřišlo mi to moc lepší... no možná o malinko, aspon už mu tchán nevolá tak často... ale jeto prostě chlap, mezi jinejma dětma se nepohybuje, on tak byl vychovanej a je z něj slušnej a vzdělanej člověk, tak nevidí moc, že je něco špatně... nebo resp, někdy jo, ale někdy mu to prostě zasadí do hlavy to semínko pochybností a pak se hádáme spolu-.--

deyana
2. čer 2011

@korcula každopádně by to chtělo ještě na něm trochu zapracovat 🙂 Já bych z toho taky byla asi zralá na rozvod, stačí když si to představím, že by se mě nezastal a keroval do mě taky.. vůbec se ti nedivím, ale na druhou stranu, s tímto se dá něco dělat. Dala bych ultimátum. Tchánovci teda ví, že se do toho nemají plést, takže při další návštěvě bych řekla, že pokud někdo začne vrtat do výchovy, tak se okamžitě balíte a odjíždíte. A taky bych to dodržela, aby fakt viděli, že to myslíte vážně. Ale jen pokud s tím samozřejmě manža bude souhlasit. To nemá nic společného s dobrým vychováním. Dobře vychovaný člověk se chová jinak než tvůj tchán a manža by udělal jedině správně (jako dobře vychovaný), kdyby si stál za svým názorem a nebál se svého otce. Však už není žádnej malej Jarda 😀