Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kajalka
13. led 2013

Holky, i kdyby u nás došlo k nějaký změně k lepšímu, ani bych nevěřila, že to myslí upřímně. Už jsem si toho zažila tolik, že jsem naprosto rezignovala na svou dobrou vůli. Jakejkoliv můj smířlivej krok byl po zásluze odměněn pěknou ťafkou.

monyliny
13. led 2013

@vladla Spíš na ní spadl ten obří vánoční strom,co má v obýváku 😉

monyliny
13. led 2013

@kajalka Tak jí neřeš a vyprdni se na ní🙂Čekáš miminko,tak se musíš opatrovat🙂

kajalka
13. led 2013

@monyliny A tak většinou prdím (na ní 😀 ), ale občas přemýšlím, co bude, až se mrně narodí. Jestli bude hrát nadšenou babičku (když teď rozhlašuje, co jsme jí to provedli, že je moc mladá a kočárek vozit nebude) nebo to zůstane ve stávajícím stavu, že se sobě vyhybáme. Před mojí mámou vykládá, jak se bude kochat výhledem z našeho baráku, co teď stavíme 😕 Asi chudák zapomněla, že v tom baráku budu taky já. 😎 Občas tu ženu podezřívám, jestli ona nežárlí, že všechno, co my teď prožíváme, už má dávno za sebou.

monyliny
13. led 2013

@kajalka nevím,jestli žárlí na to,že má vše za sebou,ale spíš jestli nežárlí na tebe,ale být to tak nemusí 😉 No má tchýně,když jsme jí oznámili,že bude babičkou,tak měla super reakci,ale pak zájem neměla.Tak uvidíš,každopádně se nestresuj 😉

kajalka
13. led 2013

@monyliny No ale aspoň když kamarádkám vyprávím, jaká ona je, hned si jinak vážej těch svých tchyní. 🙂

klouzek
15. led 2013

Tak já se taky přidávám k vám na toto téma,,TCHÝNĚ''ta moje to je děs,začalo to na svatbě-všem rozhlašovala,jak nám to zaplatí,jak pomůže a když přišlo na skutek tak nás neznala,svatba že byla hrozná a to jen kvůli tomu že byla nekuřácká.pak to začalo stavbou domu-začala vyčítat že její nový manžel nám pomohl 3h na baráku(a to jsme ho ani o to neprosili,znal se se zedníkama)tak do dneška chce peníze za pomoc+za oběd a ted když čekáme mimčo,tak se za celý těhotenství nestará jak mi je,jestli něco nepotřebuji,ani vánoce ji neozářili,tak jsem jen zvědavá co přijde po narození,ale já už na ni nemám sílu.Kolikrát se mi z toho chce zvracet,naši by se pro nás přetrhli a oni jsou jak ledovec....nepřeju nikomu takovou tchýni a přitom když někam jde tak si nás chválí jak jsme úžasný grrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠

kajalka
15. led 2013

@klouzek Koukám, že to máš doma podobný jako já, akorát, že nám to začlo, když jsme se od nich stěhovali. Pak přišly mezníky svatba - stavba - mimčo a jde to od desíti k pěti. Možná od pěti k jedný už. 😀 Ale už jí moc neřeším, rozhodně ne s manželem, jen tady si občas postěžuju. Je to smutný, ale ona se připraví o vnouče.
Když jsme se odstěhovali a tchán vzal poprvé (!!!) jeho mámu (manžela babi) do kaufíku, vzal velkou krabici a nakupoval do ní, jakože pro nás a že nám tak nakupuje pravidelně. Babi unešená. Jakej byl pro ní šok, když jsme jí řekli, že jsme od nich v životě neviděli ani máslo. A tak je to se vším. Udělali o nás tady cizím lidem obrázek, jaký jsme nevděčný parchanti. A můžem se bránit? Nemůžem.

klouzek
15. led 2013

Jj já už to doma taky neřeším,ale jak říkáš připravuje se o vnouče a očividně jí to nevadí.Ještě má jednoho syna a to když jsou i s jeho ženou rozhádaní tak na ně nadává a hned se zase udobřujou,no prostě komedie na entou,já bych jí leda někam poslala,odpustila jsem jí tolikrát a už si říkám,kapka přetekla a konec,nebudu se pořád jen trápit...člověk má svých starostí dost a ještě aby mi je přidělávala ona.
Nejlepší na tom je,že kamarádi,známí se o tebe strachujou víc než tchýně,je to smutný,ale je tomu tak.I k vánocům každý dal něco malýho pro prcka a ona dala ručník manželovi a mě.....

kajalka
15. led 2013

@klouzek To máš pravdu, kolikrát mě dojmou i lidi, co znám jen od vidění, že se mě zeptaj, jak se mi vede, co to bude a jestli je to zdravý. Od nich jsem to neslyšela jedinkrát za těch 7 let, co jsme s mužem spolu, natož teď, když jsem těhotná. Moc jsem si přála s ní (i s nim teda) vycházet, s maminkama bývalých jsem nikdy problém neměla. Ale to je asi život.

klouzek
15. led 2013

@kajalka Plně s tebou souhlasím,moje slova.Jedinkrát se o ní neslyšela nic pozitivního,ale jak píšeš -je to život.Babičku a dědečka vynahradí naši.

monyliny
17. led 2013

@klouzek Všude je to na stejné téma.Nevím,ale mě snad příjde,že ty naše tchýně nikdy nebyli mladý 🙄 Nechápu proč jsou takový 🙄 Má tchýně šla sice od Vánoc trochu do sebe,ale taky neslyším,že by se zeptala na děti,jak se mají nebo,jestli jsou zdravý.Když jsem byla se synem v nemocnici s podezřením na meningitidu,myslíš,že zavolala a zeptala se?Nee,čistý nezájem 😖 Když jsem byla těhotná,tak nikdy nezavolala a nezeptala se,jak mi je nebo jestli něco nepotřebuji,ale když chystali zabíjačku,tak hned telefonát,zda přijedu i já,že potřebuje pomoc v kuchyni.A to jsem měla týden do termínu porodu 😠 Nevybereš si 😒 A o našich začátcích,když jsem ji "vzala" syna z domu ani radši psát nebudu-to byl hnus,hodně jsem si pobrečela.Do dnes jí nechápu a to ,jak je studená,už vůbec ne 😒

klouzek
17. led 2013

@monyliny Přesně tak jak říkáš ty,asi to začalo tím, že jsme začali bydlet spolu....a pak už se to jen vezlo,samá zloba na mě.Ale jak jsem psala výše,už na ni nemám sílu,já ji k životu nepotřebuji.

kitinka76
17. led 2013

@monyliny moje tchýně má dva syny a vždycky když tam dojedeme, tak vykládá, jak je ten starší úžasný a kde byl na dovolené a jak mu skvěle fungují kšefty 😖 ve skutečnosti má takové dluhy, že na něho nemůže být napsaná ani krabička od zápalek. Ale když tchýně něco potřebuje, tak vždycky volá manželovi, páč starší syn nemá čas, on je totiž "PAN PODNIKATEL" Že manžel jezdí kamionem a doma se ohřeje sotva dva dny je jí putna. Mladšího syna má na práci, staršího na vychloubání 😠

monyliny
17. led 2013

@kitinka76 Neuvěříš,ale u nás je to podobné.Tchýně má také dva syny.Můj manžel je starší-poctivě maká,je na něj spoleh,mámě předělal barák,na který si vzal půjčku a splácíme ji do dnes,nikdy s ním neměla problémy.A když se jí něco pos...re,ta volá nám.A druhý?Škoda mluvit.Pan podnikatel,který měl ženu,kterou ona uznávala.Nastěhovala si je do baráku a pak to začalo-problémy s penězi,dluhy,exekutoři,vymahači dluhů(až jim hrozili smrtí a tak...)-HNUS 😝 Dělal problémy-dluhy,drogy 😖 No nakonec milá snacha už nebyla milá,protože prd na baráku udělala,brala mámě z mrazáku maso,práce ji nevoněla a nevoní, teď jsou z baráku venku,nestýkají se.Pan podnikatel má dluhy,které splácí tchýně-on ji nedává ani korunu(hodný synek)Nemají pomalu ani na chleba a to do slova 😒 Odnáší to děti,protože švagrová pracovat nebude 😠 No a stejně jsem já byla ta špatná a manžel nevděčný 🙄 No nevím,snad jí to došlo a změnila názor,ale ona je ten typ,co to nikdy nepřizná.Tvrdohlavá jako mezek 😉

maudn
17. led 2013

holky, jestli si myslíte, že Vaše tchýně jsou ty nejhorší, tak byste měli znát tu moji a hned bude šťastnější za tu svoji.

kitinka76
17. led 2013

@monyliny jejda, fakt dost podobné 😅 moje tchýně utopila v dluzíh pana podnikatele barák, takže mladší syn dostane jako dědictví po rodičích velký kulový, protože barák dostal brácha na zaplacení dluhů 😠 a dodnes za něj platí nějaké složenky (ale to nevím konkrétně za co)

monyliny
17. led 2013

@kitinka76 No tak fakt hustý,protože my taky doma potají řešíme,co pak bude s tím barákem.Je to hrozný,ale manžel do něho investoval nejen peníze,ale i práci a druhý synátor tahá z matky jen peníze.Jestli se pak bude muset manžel dohadovat s druhou stranou o dědictví,tak mě švihne. 😖

monyliny
17. led 2013

@maudn Fakt?Ráda bych za tu svojí byla ráda 😀 Tak písni něco krásného ze zážitků 😀

kitinka76
17. led 2013

@monyliny tak m uz se nastesti nemame o co dohadovat, barak je prodany, prachy v cerne dire zvane svagr a tchyne bydli v obecnim byte 1+1 😉

trinity1973
18. led 2013

ahojte snachy 🙂
tak píšu zážitek ze středy ..Tch. zvoní u dveří(neohlášená),já neotvírám,stála v mrazu dobrou hodku.Potom jsem musela na poštu a vycházím z bytu a vrazím do ní (jako že jsem neslyšela zvonek a spala).Strčila mi nohu přímo do dveří, to abych nemohla ucouvnou. Letím tedy na poštu a ona se mnou,že jako poveze ona kočár,odstrkovala mě ,ale já se nedala a držela fest,ty ruce by mi musela od toho madla leda useknout. Už tedy potom jsem nasadila velkej kalibr , nelze být ani taktní a poslala ji někam.Takže nenakrmila jsem vlka a nechala si kozy celé... 😀
Doma s MM opět hádka,že já jsem taková,když ona nám koupila plínky apod,no výčitek mraky. (Tam u nich v té oblasti je vůbec asi nějaká "špatná voda",koho odtam znám,tak je drobet mimo mysl.)
Kdybych jí o to žádala,at koupí,ale takhle,když to kupuje z vlastní vůle,tak nemůžu být k ní zavázaná,no ne? Dnes večer máme jít k nim na návštěvu (dohodnuto před 14 dny),to bude opět výživný. 😠

kajalka
18. led 2013

@trinity1973 Tak to musela být supr scénka, ještě jsi jí mohla podrážet nohy a jednou rukou do ní mydlit 😀 Má ale výdrž! 😀 Teda, že k ní ještě jdeš, to bych asi nedala..

anetka1701
18. led 2013

@trinity1973 chichi :oD škoda že jsi na tu poštu musela... jenom si dej majzla, kdyby to chtěla udělat znova tak, aby třeba přišla těsně před příchodem manžela - aby vás v tý posteli kdyžtak fakt našli :oD A nemohli by říct ani slovo... Jenom nevím, jak bych se chovala na tý dohodnutý návštěvě - pokud člověk v tchýni potřebuje podporovat dobrý návyky (návštěvy domlouvat předem), tak by to chtěl, aby to proběhlo z tvojí strany super - ale zase aby ona nenajela do starejch kolejí... Asi bych na to zavedla řeč, omluvila bych se, že jsem spala a pozvat - dohodnout - se s ní na další tejden, aby dorazila (jindy nebejt doma, nemít čas) a na tý návštěvě bejt zase v pohodě :oD

A mužovi bych jednu propleskla :o( :o(

petule246
18. led 2013

@trinity1973 - sice neznám souvislosti, ale z tvého příspěvku mi teda nepřijde normální Tvoje chování. Kdybych se chovala já takhle k manželově matce, rychle mne muž srovná. Ale tvoje tchyně teda musí být hrozná kráva, když ti koupí plíny pro dítě ....Moje chyba, neměla jsem tohle téma jen tak ze zvědavosti otevírat, jen jsem se vytočila.

kitinka76
18. led 2013

@trinity1973 tak to bych chtěla vidět!!! 😀 😀 😀 supr námět na černou komedii 😉

trinity1973
18. led 2013

@kajalka
anetka1701
no,musíme tam,ale snažím se to co nejvíc oddalovat ty návštěvy až tak nějak nenápadně do "vytrátka". Já bych do ní klidně,ale jde o to,že jsem chtěla v neděli nakopnout psa,pač ve sněhu žral hovno,podjela mi noha a ted mám dlahu...😀

kitinka76
18. led 2013

@petule246 kdo má za tcýni normální ženskou nepochopí 😉 před dvěma lety bych taky jen nevěřícně zírala 😒

anetka1701
18. led 2013

@petule246 já se musím trinity zastat. Uznávám, že vytržený z kontextu ten příspěvek vypadá fakt příšerně, ale trinity má s tchýní dlouhodobej problém - neohlášený návštěvy, který po dobrym nejdou odvolat, tchýně jí ignoruje a leze jí do soukromí kdykoliv se jí zachce - a to na hodně dlouhou dobu a narušuje jí chod domácnosti. Pokud to nejde po dobrém (a že to fakt zkoušela), tak se nedá nic dělat a musí se začít zapírat, aby tchýně pochopila, že nemůže chodit kdy se jí zachce, ale předem se dohodnout - a že jí pak rádi uvidí.

trinity1973
18. led 2013

@trinity1973 ano trefné, neznáš souvislosti,ale klidně napiš opět něco "plodného". Toto je téma: Tchýně a problémy s nimi !!!

trinity1973
18. led 2013

@petule246 ano trefné, neznáš souvislosti,ale klidně napiš opět něco "plodného". Toto je téma: Tchýně a problémy s nimi !!!