Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sariel
11. únor 2013

Kdybych napsala, jak se chovala.
-Kojila jsem. Během jednoho kojení přišla třeba třikrát, aby mohla dát malou odkrknout. Vždy mi malou vyrvávala z náruče,
-rozkazovala, abych jí ve 25 stupních přikryla dekou,
-říkala, že malá začala míň kakat, protože moje mléko obsahuje moc vody,
-vždy když zaplakala, rvala mi jí z náručí a chtěla jí utišit,
-když jsem jí chtěla nakojit, protože měla hlad, vzala mi jí z náruče a říkala, že hlad nemá a několik minut u ní malá řvala
-bez zeptání, jestli to potřebuje, mi řekla, ať jí přinesu plenku a začala jí přebalovat....
-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A dalších tucet věcí. Za tohle jí prostě nesnáším, nemůžu si pomoct. Tenktát jsem se nedokázala ozvat. Teď už bych jí poslala do určitých míst.

lula33
11. únor 2013

@sariel Tak tvoji tchýni bych asi zabila, nezávdím asi to bolo ťažké.
Ja si myslím, že moja budúca svokra je fajn, tiež býva 600km od nás 🙂 Zato svokor (tchán) je aj za 4 svokry. ten býva len 10km od nás a už mám na neho normálne alergiu. Všetko začalo, keď som otehotnela a rozhodli sme sa, že sa vezmeme.On už mal presne naplánované kde bude svadba, kde obrad, čo tam budeme jesť. Dokonca aj kňaza nám dohodol. Šľak ma skoro trafil, kedže sa to ani omylom nezhodovalo s tým čo som chcela ja. No a to ste mali vidieť ten záchvat, keď sme mu povedali, že sa vezmeme až keď sa malé narodí. Začal na nás vrieskať, že bude mať priezvisko po mne nie po priateľovi (dobrá blbosť, ale čo keby aj). Snažil sa nás nahovoriť nech k priezvisku nedávame koncovku ová ak to bude dievča a podobne rady. Nedali sme si povedať čo sa nám narodí tak nám kúpil ružové ponožky a modrú zimnnú kombinézu. A keď sme išli kupvať výbavičku tak musel ís´t s nami. Nervy. Začínam sa báť čo nastane až sa malé narodí. Tak len dúfam, že nám víde náš plán so sťahovaním a bude dostatočne ďaleko aby sme všetko prežili v zdraví, hlavne psychickom.

trinity1973
11. únor 2013

Já jsem se se snažila vidět věci jinak a omlouvala jsem tchyni i za hodně ošlivý věci,který nám provedla. Dnes ráno v 5:20 ledová sprcha...Někdo zvoní,já myslela,že mužskej něco nechal doma před cestou na služebku a ona to tchyne. Přišla s tím,že když jdeme na 7:00 k mudře,tak aby nás neminula,že si dá kafe a chce si pochovat malou,prý,kdyby měla klíče,nemusela by zvonit.
Vyprovodila jsem jí za 20 min. a oznámila mi,že mám v sobotu nabalit mužskýmu malou(6m),že jí chce na víkend... 😠
U nás doma je už stav tak vyhrocenej,že mám někdy pocit,že 17 let vztahu už neustojím. ☹

zizala79
11. únor 2013

@trinity1973 krucinál!!!! některý lidi maj teda žaludek. to je hnus 😖 😖 😖 na to ani není co říct, zůstala jsem s otevřenou pusou. jak si tohle vůbec může dovolit??? nemůžeš jí poslat do háje? asi ne, co? to je masakr...

zizala79
11. únor 2013

@sariel to je podle mě normální, že i když jsi jinak nekonfliktní člověk a leccos sneseš, tak holt na dítě si sahat (ani obrazně) nechceš nechat. uvidíš, zda to časem odezní. zkus jí "odpustit", jestli to tedy s ohledem na její současné chování a postoj jde.. já bych taky radši byla zadobře, strašně mě ten náš stav vyčerpává, ale prostě doposud se mi ježí chlupy a cením zuby, jen když manžel řekne, že s malým byl u tchýně, nebo co kdy u tchýně dělá, nejsem schopná to překonat

sariel
11. únor 2013

@lula33 Až se malá narodí, bude to 1000x horší. 😖 Já tchýni skoro "milovala" jak byla úžasná. po porodu se mi vždycky zvedne tlak, když si na ní vzpomenu.

@trinity1973 Tak tohle by byla schopná taky udělat. Jak jsi reagovala? Já si říkám, že jestli se někdy rozejdeme, bude to jen kvůli tchýni. Dokonce se ani nechci vdávat, abych jí neměla za příbuznou. 🙄

@zizala79 Já to asi nepřekonám nikdy. Mně se bude dobře žít, pokud se odstěhuju na druhý konec světa. Dokonce jsem i nadhodila, jestli by se nechtěl přestěhovat do Anglie, abych měla klid. 🙂 Taky mě to vyčerpává a dokonce se děsím toho, že by malou měla někdy hlídat. Mně je blbě, když si jí jenom chová. 😕

irena191
11. únor 2013

@hudala po přizni řizni

trinity1973
11. únor 2013

@zizala79 Může si to dovolit,ona ano..Na všechno má odpověd. no a co,já to chci a hotovo...Poslala jsem a slušně i neslušně....na týden rezignuje a opět znova a tak neustále dokola 😠

elvira
11. únor 2013

@trinity1973 - řekla bych jí narovinu, že malá je ještě malá na celovíkendové hlídání, že jí na delší hlídání dám, až si bude sama schopná říct, co chce a potřebuje.
Za další - klíče od našeho domu nemá nikdo - takové to "co by kdyby" mě nezajímá. Pokud bude hořet, ať ty dveře klidně hasiči vykopnou.
Kytky přes dovolenou zalévat nechci - nehodlám mít prošmejděný celý byt a pak poslouchat další dva roky výčitky.
Nevím, proč by tchýně neměla zvonit, když jste doma? Pár jedinců, co vpadnou bez zaklepání znám a jsem na to alergická, většinou býváme zamklí, ale občas jsme zapomněli a z ničeho nic nám ve dveřích stojí někdo... 😠
A poslední - přijít mi kdokoliv před půl šestou ráno domů bez předchozí domluvy, tak s ním vyrazím dveře. Snad když jdete k doktorce, tak se chceš v klidu nachystat. K.... co si ta ženská myslí? Ona fakt neví, kdy je vhodné chodit na návštěvu?
@lula33 - kéž vám to stěhování vyjde... jinak skončíš v kriminále za ublížení na zdraví, nebo na psychině... 😖

katerinanov
11. únor 2013

No mi přijít kdokoliv na návštěvu před sedmou tak ho asi vyrazím 😀

trinity1973
11. únor 2013

@elvira
@katerinanov ..no však já ji taky vyprovodila,slušně jsem jí to řekla a dostalo se mi za to to,že mám spakovat malou,že ona "chce"...pak se mi nikdo nemůže divit,že mám nervy ... 😠

katerinanov
11. únor 2013

@trinity1973 Já se ti vůbec nedivím. Asi bych to ani nedokázala slušně, jsem docela horká hlava.

kitinka76
11. únor 2013

@sariel ty jo!!!! tu bych uškrtila 😅

kitinka76
11. únor 2013

@trinity1973 a ta tvoje by mi asi omylem spadla na nůž!! co to jako je??? v tuhle hodinu??? nestačím se divit!!! 😕

anetka1701
11. únor 2013

@trinity1973 ty vole... a ještě klíče chce!!!! No já fakt nemůžu z ní :o( Hele já klíče od bytu tchýně mám (kdysi jsem tam bydlela) ale NIKDY by mně nenapadlo tam prostě vtrhnout a odemknout si - a to i když jí třeba vezu malou na hlídání... A i když k ní jedu a něco potřebuju - máme tam pár věcí nebo tam občas něco vezu aby to odvezli na chatu a vím že není doma (stane se to jednou za rok), tak jí volám, že tam jedu... Ale stejně si neumím představit, že oni by měli klíče k nám - byť si teda myslím, že je vycepovaná dost na to, aby si dovolila cokoliv udělat... (a kytky nám krmí a zvířata chodí zalejvat když jsme pryč vždycky mužova kolegyně z práce nebo moje kamarádka :oD)

ija1
11. únor 2013

@trinity1973 - fiha, ten cas je masakr, bych ji vyhodila v zubech......a hlidani na cely vikend male? neprichazi v uvahu,
moje tchyne nehlida vubec, hlidala za 3 roky malou 2x2h a jednou docela fiasko a ted muj chlap dosel s tim, ze by na malou nestacili.........no drz se........bude to tezky, ale musis si stat za svym.....a asi pravidla, bez nich se nepohnete...

maladama
12. únor 2013

@trinity1973 škoda že není léto, mohl by na ni omylem spadnout truhlík z muškátama z okna...
každý, kdo by na mě zvonil v 5:20 ráno, by byl synem či dcerou smrti. Jen bych se musela rozhodnout, jestli ho umlátím nebo sprovodím ze světa nějak jinak.

monyliny
15. únor 2013

@trinity1973 No mazec-to je ale krá.... 😠 😠 Drzá,milá jak lejno na botě a ještě si bude rozkazovat?Pár facek by zasloužila.... 😅 Půl roční děcko na víkend-ts,ať si trhne baba 😅Doufám,že jsi jí řekla,že ne.... 😒 😒

zizala79
18. únor 2013

nadešel čas odstřihnout z ponuré mikiny cedulku a dát ji do koše naprádlo (16 dní, to je dobrý), no a co to nevidím? je to bennetton.... jako jenom proto, aby to bylo značkový, tak musela koupit černou. fakt nevím, co bych si ještě mohla pomyslet nového....

kitinka76
18. únor 2013

@zizala79 nevdčnico!! ani značkové hadry ti nejsou dost dobré 😒 😀 😀 😀 😀 😀

zizala79
18. únor 2013

@kitinka76 já se stydím, když jedu dom, on má třeba od nich čepici a šálu (bennetton), jako jsou celkem pěkný, ale já bych fakt radši bez tý značky (navíc čepici i šálu měl podědenou, docela dobrý), jako sorry, na co tak utrácí. nikdo z nás si nežije tak, abychom si tohle mohli dovolit.. ale to tady psát nemusím, NORMÁLNÍ lidi (například já 😎 😀 ) to chápou...

jako stydím se, že to vypadá, že mám nos nahoru a musí mít moje dítě značkový hadry

pissskotka
18. únor 2013

@sariel Panebože!!!!! Lituji tě...

kitinka76
18. únor 2013

@zizala79 značkové máme jen boty, ale jenom proto, že neznačkové nic nevydrží a šuntama od ťongů jim nebudu ničit nohy.... i když jsem párkrát viděla uplně stejné boty u ťongů a v řetězcích typu albert nebo tesco.... 😒
moje bývalá tchýně u ťongů ráda nakupovala kde co, třeba takové ty kousavé punčocháčky, co hned po její návštěvě letěly do koše, protože malá je ekzematik a měla by mít jen čistou bavlnu 😒

zizala79
18. únor 2013

@kitinka76 no jasan, boty máme taky drahý jak sviňa (ale tchýni samozřejmě dobrý nejsou), protože jsou značkový jen pro matky v ČR, tady letí Chicco a jiný srágory. já fakt nechci mít z kluka fashion victim, že co nebude mít nějakou správnou nášivku, to nevezme na sebe... bába minule poslala slipy (od tří let jsou, takže máme ještě dost času), protože koupila trenky velkýmu nevlastnímu synovci (syn z prvního švagrova manželství, švagr je zeť) a on je nechtěl, protože nebyly značkový, tak je vrátila a koupila nám jiný. je mu 15, ok, má na to nárok (asi), ale sorry... přijde mi to přeháňka

kitinka76
18. únor 2013

@zizala79 boty mám nejradši od Fare, jsou české, kvalitní, mají žirafu a jsou dost drahé.... nevím na co by měli děcka mít značkové trencle, stejně je nikdo nevidí 😅

boruvkova
18. únor 2013

@trinity1973 🙂 Ahoj🙂 Koukám, že problémy s tchyní pokračují... My jsme měli výstup dnes. Malej měl včera oslavu narozenin, udělali jsme to v restauraci, bylo víc oslavenců. Proběhlo to jakž takž normálně - když opominu ty průpovídky a kdy malýho zase uvidíme apod- a ejhle, večer přijdeme domu, přítel rozbalí časopisy, co mu táta někdy dává a tchyně tam narafičila časopis Pestrý svět s nalistovaným článkem, jak mají prarodiče trávit vánoce a další svátky se svými potomky a vnoučaty. Bylo to o ženský, která měla dceru a ta dcera si našla dominantního partnera a kvůli němu se přestala vídat s rodinou. Podotýkám, že ten dominantní partner jsem u nás já.. jo že teď lidi nectí tradice, stravují se u televize a o nic jiného se nezajímají... Tak to teda radila ta pravá. Přítele jsem musela naučit snídat a veškeré stravování u tchyně doma se odehrává při zapnuté televizi a všichni mi při jídle koukají přes rameno na televizi, když jsme u nich na návštěvě. Tradice absolutně nedodržují oni.. Možná by se tomu kdekdo zasmál, ale to už mě fakt vytočilo. Napsala jsem jí sms, že bych ji ráda požádala, aby nám takovéhle věci neposílala. Asi to bude mít ještě dohru. Při té příležitosti jsem se dozvěděla od přítele, že si všiml,že se ke mě tchyně chová, jako že můžu být vděčná, že je přítel se mnou a že ho tak dobře vychovala.S tím mě docela překvapil. Chápu tvoje naštvání, když si tchyně takhle přijde kdy chce. Připadám si taky už jako štvanec.

zizala79
19. únor 2013

velkej a malej si dneska donesli z návštěvy u tchýně pro malýho batoh. nevím proč, ale měla jsem radost, když velkej řekl, že se ho malej bál (toho batohu) 😀 není ošklivej, jakoby džínovej, nápis MOSCHINO jak vrata (to je asi značka, že?) a na kapse symboly: otazník, srdce a ten anarchistickej pařátek a nápis: Why can´t we live in peace? tož to jsem se pobavila. že by to byla jako zpráva pro mě? 😀 😀 😀 spíš bych se jí na to chtěla zeptat já 😀

elvira
21. únor 2013

@zizala79 - tchýně vládne angličtinou? 🙂
Moje vůbec, takže se nám nejrůznější nápisy na popelnicových věcech množí. 😀
Teď se mi podařilo ji delší čas nevidět, takže zatím pohoda, ale manžel má svátek, takže se nejspíš v dohledné době ukážou. 😝

zizala79
21. únor 2013

@elvira 😀 😀 😀 😀 😀 angličtinou rohodně nevládne, to byl právě ten fór na druhou 😀 protože ona to tak rozhodně myslet nemohla, ale ta situace byla komická
nakonec asi vyplynulo, že ten batůžek donesla švagrová z práce (ukllízí u zazobanců), což občas dělá, oni odloží věci aj s cedulkama a ona donese. no a na tom batůžku je normálně cenovka s markama, šilinkama a tak 😅 ale je netknutej

elvira
21. únor 2013

No vidíš, ony ty naše tchýně jsou holky spořivý. Pro pérko aj přes plot s ostnatým drátem skočíja. 😀
U mojí tchýně mám někdy pocit, že neumí ani česky.
"Stejbl a Hurvínek, koza nemůže zabřednout, fikcentrum, amforie..."
Překlad: Spejbl a Hurvínek, koza nemůže zabřeznout, fitcentrum, euforie... 😀