Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sarus87
6. říj 2016

@sedmikraska84 ahoj teď jsem náhodou, našla tuhle diskuzi a poslední příspěvěk byl ten tvůj. Já mám tohle s manželem úplně stejné, manžel nedá na svou matku dopustit. Začalo to tím, že tchýně neřešila mé těhotenství, prostě ignorovala, že jsem těhotná a teď nejeví přílišní zájem o naši 4měsíční dceru. Spíš mě mrzí i to, že bydlíme od sebe kousek a doposud ještě nepovozila ani kočárek. Několikrát do týdně chodí ke tchánům jejich dcera, tedy má švagrová co je taky na mateřské s 3 letou dcerou a 10 měsíčním synem a těm se tchýně věnuje, vaří jím, nakupuje pro ně věci... Když jsem se snažila manželovi vysvětlik danou situaci, že mě to moc mrzí, tak mi naznačil, že já jsem ta, co nenabídne ať mi povozí kočárek... |Nebudu se doprošovat když idím, že tchyně prostě nemá zájem. Stačí mi když k nim dojedeme na návštěvu, tak jen posloucháme co děti od švagrové...

velb
6. říj 2016

@sarus87 tyjo, podle me muzes bejt klidne rada, nezajem o dite by mi vadil mnohem min. U moji mamky ktera ho taky moc nejevi me to teda sejri, ale spis jen principielne 🙂 mamina se mi ted desne zamilovala a na stary kolena si dela vejsku, takze ma jiny starosti nez vnouce a ja ji to moc preju. A decka si uzije az sama bude chtit, stejne cizi mimina jsou nudny 🙂
@sedmikraska84 nejhorsi je chlap co nedrzi basu s manzelkou :/

elissblond
25. říj 2016

@sarus87 Dobry den,uplne vas chapu mam to same akorat ja sni byvam v jednom dome a jeste ze me dela nejhorsi matku na svete a nekolikrat me to i rekla proste hadky na denim poradku.Co ja bych za to dala kdybych byvala radeji kousek od nich nez u ni v dome.U nas to zacalo tim ze jsme s pritele byly chvilu a ja otehotnela a sly jsme jim to oznamit a vyvadela jak tajfun ze sem znicila jejimu synovi zivot atd.......to je moc na dlouho a pak jsme se nastehovali skrz moje rizikové tehotenstvi a musela jsem furt jen lezet cili mi museli nosyt jidlo ale bylo to s doprosovanim.Ted je malemu 15mesicu a lituji toho ze jsem sem vubec sla.Budte rada a nevnucujte se a hlavne si ji nepoustejte k srdci vy jste ta co ji ukradla syna.preji hodne zdaru

minka1kh
1. lis 2016

Ahoj holky prosím o radu.
Moje tchyně se zdála zprvu moc fajn. Postupem doby jsem zjistila, že je to jen do doby, když je všechno podle ní. Jakmile ne, je problém. Je velice tvrdohlavá. Když jsem se stala mámou, tak už přišly konflikty, všechno věděla nejlépe, mimko že musí spát na polštáři pro dospělé, mám přikrmovat...atd. Nakonec je to tak, že když něco nechci, tak to odkýve, a hned za mými zády si dělá vše po svém. Je mi jasné, že jsou jiná generace a maličkosti by mi nevadily, ale když dává malému jídlo, na které je alergický a v mrazu mu sundavá čepici s tím, že mu je tak vedro, to už jsou boje.
Bydlí přes celou republiku, takže se občasné návštěvy daly se skřípěním zubů přenést, ale teď manžela naočkovala myšlenkou, že by prodala byt a odstěhovala se do našeho města.
Tam kde bydlí má širší rodinu(i když s každým pořád v konfliktu, zejména kvůli penězům), je to místo, kde vyrůstala. U nás nezná nikoho, tak se bojím, že by u nás byla pořád.
Když byl manžel malý, tchyně se rozvedla a dokázala svoje děti tak "zpracovat", že manžel otce nesnáší dodnes a švagra, který se snaží vyjít s oběma rodiči zahrnuje výčitkami, jak jí to může dělat(švagrovci navíc žijí v Nizozemí, takže manžel je jediný, na koho se upíná). Další moje obava tedy je, že začne štvát děti proti mě, což se lehce snaží svým podrýváním když přijede. Je ale mazaná, dělá to jen když u toho můj muž není.
Pořád přemýšlím, jak by se dalo zabránit, aby se sem přestěhovala.

uzivatelkapetra
1. lis 2016

@minka1kh záleží jak se k jejímu chování staví váš muž. Jemu nevadí, když prckovi dává jíst jídla, která nesnese a sundává mu čepici?
Jeho názor a schopnost se postavit za vás bude zcela zásadní.

kika_21
1. lis 2016

@minka1kh Tak ať k vám chodí jen když je manžel doma.

minka1kh
1. lis 2016

@kika_21 No toho se právě obávám. Každé odpoledne a víkendy k tomu 😒 .

lucikvr
1. lis 2016

@sarus87 ahojky, musím reagovat na tvůj příspěvek.mam se tchýní tu samou zkušenost. ignorace během tehu i po narození dcerky dnes 11mesicu,kocarek nepovozila ani jednou.a chovala ji celkem dvakrát se slovy že už to na ní není.Zajima ji jedině švagrová a děti od ní.Mohla bych psát o ní a jejím arogantním chování romány.Sami se ochuzuji o to štěstí být skvělými babičkami

minka1kh
1. lis 2016

@uzivatelkapetra Jejich vztah je takový zvláštní. Když k nám tchyně přijede, tak se s ní ani nebaví, ale je rád, že zabaví děti a nemusí to dělat on. Když jedeme k ní, tak spíme jen jednu noc, pak už manželovi taky leze na nervy. Na druhou stranu mu každý den volá a umí si ho omotat pocitem viny, nebo zdravotním stavem(často zveličené problémy)....On je pro přestěhování, ale myslím, že to nedomýšlí do důsledku. Je to hrozné, nechci být mrcha. Když ale z pokoje slyším, jak dětem říká: upeču ti lepší koláč, než maminka a až přijedeš ke mně, koupíme ti pořádné oblečení, atd. Nedovedu si bližší soužití představit bez konfliktů.

kika_21
1. lis 2016

@minka1kh Tak jí to řekne-domluvte se-maminka třeba 1x za 14 dní v sobotu.

uzivatelkapetra
1. lis 2016

@minka1kh řekla bych manželovi co dětem říká a jak se chová a že podle vás nebude blízké soužití dobré. Pokud vás má rád pochopí, že se nechcete nechat ponižovat a shazovat ať už u něj nebo u dětí. To musí uznat

velb
1. lis 2016

@minka1kh "z pokoje slyším, jak dětem říká: upeču ti lepší koláč, než maminka a až přijedeš ke mně, koupíme ti pořádné oblečení, atd"

Delas si prdel? Uz by neexistovala. Tohle musis rict manzelovi a spolu ji jasne rict ze tohle delat nebude a kdyz bude, tak deti proste neuvidi.. ja tohle taky resim, zatim jen se psama, dite je maly. Ale tchyne kolikrat tem psum rika "ja bych ti to dala ale panicka zakazala, ja bych te pohladila ale nesmim" atd... rikala jsem ji zatim slusne, at to nedela, protoze psi nechapou a decku jsou 3 mesice, ale jak to rekne pred ditetem az bude vic vnimat, vynesu ji v zubech, to si proste nesmi dovolit! Ty jsi rodic, tebe nikdo zpochybnovat nesmi.

merope
1. lis 2016

@minka1kh Co navrhnout manželovi, že zkusíte jet za ní na více dní případně ji pozvete třeba na týden k sobě, abyste vyzkoušeli, jak by to mohlo vypadat? Třeba sám zjistí, že by to asi nebylo úplně ideální nebo se s mámou rozhádá natolik, že zjistí, že stěhování není dobrý nápad. Na druhou stranu je otázkou, jak jste daleko a zda fakt nepotřebuje nějakou pomoc. Jinak se říká, že ideální vzdálenost tchýně je 30 km - nemůže přijet denně, ale může, když je potřeba 🙂.

pajinka_mil
2. lis 2016

Holky, tohle je téma pro mě! :D
Mám se tchýní docela specifický problém, ale v podstatě to všechno souvisí s tím, že tchýně neposlouchají a chtějí si dělat vše po svém a ignorují nás - své snachy...:/

Bojím se velkých psů, vždycky jsem měla psy hrozně ráda, ale před asi 2 lety mě pokousal velký pes od kamarádky (úplný šílenec, co už pokousal asi 20 lidí). Hrozně mě to vyděsilo a od té doby se prostě takových velkých nevychovaných psů bojím.
Tchýně má brazilskou filu, což je obří pes, je absolutně nevychovaná a byla doma od štěněte s tchýní rok a půl, kdy byla na nemocenské, nikoho prakticky nezná, ani nechodí pořádně na vodítku, neumí sednout, leze vám u jídla do talíře a tchýně jí akorát řekne, že je roztomilá a nechá si oslintat obličej...OMG!! Měla jsem psa a pes má být vychovaný... nejdříve jsme k ní občas jezdili a já se jí pokaždé snažila i s manželem přesvědčit, aby ji zavřela v pokoji vedle, nebo aby ji ke mě prostě nepouštěla, ať do mojeho talíře neleze a tak, a byla jsem vždycky MEGA nervozní celou dobu, protože uvnitř jsem absolutně vyděšená a je mi jasné, že ten pes to cítí. Nikdy to ale nefungovalo, manžel jí prostě není schopný říct "takle to bude" a ona ji nakonec vždy pustila a byla u mě... po čase už mě to prostě přestalo bavit být neustále vystresovaná a dohadovat se pak akorát zbytečně s manželem, a tak jsem tam přestala jezdit. Vždycky jsem jí jasně řekla, že se psa hrozně bojím, a že nechci jezdit kvuli němu, ale kdyby ho schovala nebo koupila náhubek, je to ok, nebo že se můžeme vidět u nás nebo někde na neutrální půdě ve městě a tak.. ale ona je asi hluchá, takže pak volala mojí mámě a brečela jí do telefonu, že ji nemám ráda, a že se s ní nechci kvuli tomu vídat... u nás byla 2x v životě, na svatbu a teď rok po svatbě, ve městě jsme se neviděli ani jednou, i když jsem tam byla pravidelně několikrát týdně na cvičení i s manželem.. vymlouvá se na to, že si chce prý odpočinout po práci. Když byla teď u nás chtěla jsem to nějak řešit, takže jsem si s ní sedla a vysvětlila jí, že určitě budu mít strach mít miminko u toho psa, a že klidně můžeme postavit u ní na dvoře kotec, za naše peníze, kde by psa na pár hodin zavřela, ať na nás vidí a nevyšiluje, ale jinak se tam prostě jezdit bojím a miminko tam nepustím, ale na to řekla, že by si pes na to nezvykl. Tak jsem řekla, že se teda budeme muset vídat jen u nás, což vyvolalo zase slzy (brečí prakticky pořád, myslím, že nepochopila, že jsem taky žena, a na mě to nefunguje :D)...a pak jsem zmínila, že ani se psem od jejího exmanžela, budoucího dědečka, to dítě samo nebude a to byl už úplný konec, protože ho nesnáší, nemohl ani na svatbu, nikdy už se od rozvodu neviděli a ani slůvkem se o něm nesmíme zmiňovat...

Jinak tchán je naopak úplně v pohodě, vídáme se dost často, byl u nás několikrát i na noc i s nevlastní vnučkou, psa má taky, ale má pochopení a nikdy by mi ho k dítěti necpal, když řeknu, že si to nepřeju..

Už jsem absolutně rezignovala, protože nevidím žádné řešení, ale často mě to hodně mrzí, protože takhle má manžel jen ubohý vztah s mámou a dítě bude mít o babičku míň...

uzivatelkapetra
2. lis 2016

@pajinka_mil opět si myslím, že řešení je na jejím synovi, vašem manželovi. Pokud není ochotná psa zavřít, tak vás prostě neuvidí, myslím, že se jí to časem rozleží a sama ustoupí.
Moje polovička je taky docela mamánek, ale v tomhle jsem si jistá, že by s ní zacvičil.
Sami máme tři psy a pokud návštěvě není příjemné jejich ňuchání tak je zavřem a o ničem nediskutujem.

karlajasmine
2. lis 2016

@velb moje tchyně taky říká podobné věci a mam v planu ji to říct, až ji příště uvidím, protože syn už téměř všemu rozumí.

kika_21
2. lis 2016

@pajinka_mil Zkus se sebou něco dělat-to Ti radím v dobrém. Z vlastní zkušenosti vím, že oddělovat psa trvale je nesmysl-už jen právě z hlediska Tvé bezpečnosti i bezpečnosti dětí. Tebe pokousal jiný pes-jen jeden.Asi bych si sedla bez psa s tchyní a dohodly bychom se na rozumném řešení-dokud se budu bát, odvolá psa na místo. Pes nemá v lidském talíři normálně co dělat.Ale jelikož si dovedu představit, situaci, že se trvale zavíraný pes, který si to s vámi spojí-kór když se budete uprostřed jeho posílání do kotce na prahu hádat s majitelkou-se jednoho dne dostane z kotce ven-a bude nea zahradě dítě, které ho jen tak za něco zatahá apod. 😀 A končím, protože o psech dovedu mluvit s takovým zaujetím, že když jsem to dělala naposledy, řekla jsem synovi na odstrkovadle,,Zůstaň!" Sice hned poslechl před silnicí-aniž by byl předem cvičen, ale lidé se ohlíželi.Prostě deformace. 😀

anelamates
2. lis 2016

@pajinka_mil nelíbí se mi formulace, že tchyně neposlouchá vás snachy. nezlob se, ale tchyně není malé děcko a poslouchat vás vůbec nemusí. Chápu třeba tvůj argument se psem, taky bych se bála a trvala bych na izolaci psa. Ale na druhou stranu - vymlouvá se, že si chce odpočinout? Ty si myslíš, že není z práce unavená? A já ti klidně řeknu, že my babky už jsme vážně mnohem víc unavené než dřív.
Že brečí nemusí být vydírání, podle toho, co píšeš, je sama, a třeba je taková citlivější povaha a reaguje pláčem. Nemusí být všechno co tchyně dělá divadlo a nátlak hernajs.
A co se týče pečení - to vy nevíte, že i podle těch dětí babička peče lepší buchty a koláče a babička má lepší polívky a chodí se tam později spát? protože je to zkrátka babička. na tom není nic špatného, já nechápu to vaše věčné a hloupé soupeření, to si myslíte, že snad bude mít dítě babičku raději kvůli buchtě než vás? To je přece hloupost. Ale babičky byly, jsou a budou vždycky povolnější, režim u nich volnější a jahody a buchty sladší. Aby bylo jednou nač vzpomínat. Nebo vy nevzpomínáte na dětství u babiček? Co se tam všechno vyvádělo a co všechno ty babičky přehlídly? pak jste o moc přišly.

mika251
2. lis 2016

@anelamates samozrejme že babičkine jedlo môže byť subjektívne lepšie, chutnejšie a tak ďalej. Tu ide ale o tú formuláciu - keď toto povie nahlas babička vnúčati, tak implicitne hovorí, že matkino jedlo/oblečenie je v jej vnímaní špatné a podsúva to dieťati. Zas chápem Vašu snahu neustále tu babičky obhajovať, ale odtiaľ potiaľ. Hernajs.

A ešte jeden dodatok - je mi úplne jedno, koľko rokov má moja mamka/svokra, ale keď ide o moje dieťa, tak ma bude poslúchať. Keď jej poviem, aby mu niečo nedávala, tak buď poslúchne, alebo sa budem veľmi hnevať. I v tomto vzťahu by mal fungovať vzájomný rešpekt a dodržiavanie pravidiel.

anelamates
2. lis 2016

No já bych to nebrala jako podsouvání, ale každému jeho názor. Ona asi prostě chce to dítě nalákat na návštěvu, no. Já na tom fakt nevidím nic tak tragického. A vážně si nemyslím, že by ty babky dělaly všechno ze zlého úmyslu - manipulace, podsouvání, a kdovícoještě. A to dítě prostě slyší - babička ti upeče ještě lepší koláč, - myslíte, že si to vysvětlí jakože ten mámin nebyl dobrý? Ale houby, děcko nemyslí za rtoh, proč by mělo? Ono si řekne - ještě lepší? Máma měla moc dobrý a babička bude mít ještě lepší? Mamííí, kdy pojedeme k babičce, ona mi upeče koláč! Asi tak. A věř, že mluvím ze zkušenosti. Ne že bych pekla, to dělám málokdy, ale běžně říkám - musíš přijít, mám pro tebe něco, to doma nemáš.

verena
2. lis 2016

@anelamates a já si myslím, že je neslušné lidi mezi sebou srovnávat a potažmo takto soupeřit, ať jsou v jekamkoliv vztahu. Takže super, přijď ochutnat, babička taky peče moc dobré koláče a už se na tebe těším! Ale vyprávět o sobě, že jsi v čemkoliv lepší, není moc koser. Nechci se hádat a myslím, že to myslíš dobře, ale jen pro zamyšlení, pokud tohle říkáš, možná tim úplně zbytečně lezes nekomu na nervy. A holky napadla mě vtipná situace, co kdyby se tady na diskuzi vážně potkaly tchyně a snacha, každá ma své argumenty a situaci vidí úplně jinak, jestli by vůbec poznaly, že to je o tom stejném 🙂.

anelamates
2. lis 2016

Nemyslím si, my si se snachou i dcerou běžně říkáme nepříjemnosti do očí 😀 . A já pro ně většinou doma skutečně mám nějaké překvapení, které doma nemají. Takže ani nelžu.
A ty si tedy myslíš, že když je někdo v něčem opravdu dobrý, že má mlčet skromně jako fialinka? No vida, já odchovanec komunismu, a myslím si, že když jsem v něčem dobrá, klidně to mohu říci. není to srovnávání, je to konstatování. Asi takto - dcera umí výborné maso, já zase těstoviny. Abych nepsala o oboru. Ona je výborná zahradnice, já pletu. A děti milují překvapení jakéhokoliv druhu.
A co se týče vztahů - o čem svědčí, když mi zavolá snacha a řekne - já přijedu s dětmi dneska, jo? On chlap dorazí až pozdě z práce. Myslíš že o špatných vztazích?

valeri10
2. lis 2016

Zaujala mě ta diskuze s tím pečením. Moje babičky pečou lépe než moje máma a to z toho důvodu, že máma neměla čas na pečení. Když něco upekla muselo to být rychlé. Naopak babičky měly čas si s tím vyhrát a také více zkušeností s pečením. Jako dítě jsem to říkala a moje máma s tím nikdy neměla problém. Neměla čas řešit takové maličkosti. Babičky už jsou staré a už toho moc nepečou takže nastoupila moje máma s pečením, které zdokonaluje zase pro moje děti. A to samé tchýně. Můžu proti ní mít cokoliv, ale to, že prostě výborně vaří a peče to nikdy zapřít nemůžu. A nemůžu to upřít ani svým dětem.

anelamates
2. lis 2016

@valeri10 To není tím, že by neměla čas, moje sestra na to přišla - opravdu výborné kynuté buchty totiž umí jenom babičky. To přijde nějak s tím samo. A je to fakt, taky už je ted umím. Dřív ne. To je prostě babičkovský atribut.

elvira
2. lis 2016

@anelamates - ano, jakékoliv soupeření je hloupé - i z té druhé strany - proč tchýně vykládá blbosti typu:"upeču ti lepší buchty než máma?"
Já osobně bych před tchýní malému neřekla:" upeču/uvařím/přečtu/vyrobím s tebou lépe než babička..."
Ty tady kopeš za babičky, to není špatné, sama jí jsi, dokážeš vidět věci i z druhé strany...Ale skutečně ne všechny babičky jsou dobrými babičkami, stejně tak ne všechny snachy jsou dobrými snachami a rovněž ne každá matka je dobrou matkou.
Některé příspěvky čtu a chytám se za hlavu - někdy z těch snach, někdy z tchýní - ale každý jsme nějaký...

anelamates
2. lis 2016

@elvira Ano, jsou tchyně megery a jsou i snachy megery. A já neříkám, že, je to snadné se nějak porovnat, i když když je vůle, tak to jde. A o lásku nesoupěříme, naštěstí. Jenom dělám dětem překvápka, oni to milují a já si pohraju. A klidně řeknu i před dětmi - to já neumím, to musíte s mámou, máma je šikula. Anebo táta. Ale na druhou stranu oni taky klidně řeknou to musíš s babičkou nebo dědou. Hele jsme dospělí, a děti milujeme všichni, tak se prostě domluvíme, ne?

valeri10
2. lis 2016

Mě přijde, že v dnešní době se zbytečně hledají problémy a konflikty. Lidi si málo hledí sami sebe a moc se starají o druhé a z toho to všechno vzniká. V hodně rodinách se až přehání péče o dítě a z dětí jsou pak nesamostatné osoby zatímco dřív děti musely být samostatnější a tohle třeba hodně prarodičům vadí a konflikt je na světe. Někdo se s dnešním stylem výchovy nedokáže smířit. Nebo jsou některý babičky moc starostlivé, udělají si z vnoučete středobod vesmíru a z toho jsou další konflikty. Někdo v sobě dusí když má problém a někdo to řekne na plnou pusu a pro někoho jsou to zase maličkosti. Dnešní doba je složitá na vztahy a málo kdo ustoupí a je nakloněn kompromisu 😒

elvira
2. lis 2016

@anelamates - no, ty jakožto rozumná ženská, se domluvíš... Ovšem mám exemplář tchýně, která se prostě domluvit nechce...
Naštěstí už to řešit nemusím, ale kdo nezažil, tak nemůže pochopit, že by ta babička/snacha mohla být až taková kráááva. 😀

anelamates
2. lis 2016

@elvira Ale jo, já to připouštím. Ale myslím si, že má pravdu tady
@valeri10 s tím, že lidé jsou příliš radikální a nejsou ochotni tolerovat jiný názor. A třeba konkrétně co se týče dětí jsou dnešní mámy až moc úzkostlivé. No a pak se tváří, že jenom ony vlastně mají patent na rozum a na výchovu a že jejich zdravé dítě může jeden bonbon navíc zabít, nebo když by si nedejbůh večer neumyli nohy, tak zajdou na mor a tyfus a neštovice a černý kašel. A už je nenávist na světě. Vy si myslíte, že za nás ty rady nebyly? A byly, jenže se člověk musel naučit jednoduchou věc - jedním uchem tam, druhým ven, neřešit, kývnouit a jet po svém. A co tě nezabije, to tě posílí. A navíc, a to jen konstatuji, nevyčítám, je faktem, že jsme měly mnohem méně času a víc práce s těma dětma, protože nebylo těch vymožeností co ted - ještě furt vám zavidím vaše UM. To je nádhera - nasypat, protřepat a hotovo. To miluju!

pajinka_mil
2. lis 2016

@anelamates samozřejmě, že to neplatí na každou tchyni, ale pokud raději upřednostní svého psa před tím, aby viděla své vlastní první vnouče, tak pro to fakt pochopení nemám. ¨
Samozřejmě bych nevyšilovala, kdyby šlo o čivavu, ale každý den ve zprávách slyšíme o nevychovaných psech, kteří zaútočili na dítě, a tohle je opravdu velmi nevychovaný pes, který zná jen ji a ji má rád, ale všech ostatních se bojí, nevrtí ocasem, je nedůvěřivý a dělá si co chce...má 70kg... když štěká neutiší ho, nemá "místo" ani ten povel nezná atp..
Opravdu věřím, že kdyby byla na její straně jakákoli snaha, už jsme někde jinde, protože návrhů, jak to řešit jsme podali dost a ani jeden není dost dobrý (například ten náhubek, naučit psa na náhubek, ne jen když jsme tam my, přeci je normální, dnes dokonce ze zákona povinné, ale protože se psem ani nechodí ven, tak to nedělá a nechce).
Moje máma má taky chybičky, ale je skvělá tchyně, manžel ji má moc rád, vídáme se pořád, vychází vstříc a tohle taky nedokáže pochopit... máma třeba touží po kotěti do nového domu, ale manžel od sestry má alergii, takže to neudělá, protože by to pro něj byla zátěž tam jezdit a chce se s nimi a dětma vídat a kočka pro ni důležitější není..