Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

martimarti
5. únor 2009

Mimco, to bylo adresováno tobě 😉 😉 /pozn./

mimco
5. únor 2009

Jsou to rodiče tchána, ale rodina ze strany ježibaby je taky celkem fajn.
Tuhle otázku jsem několíkrát probírali doma s manžou. Já taky nechápu jak je možné, že majé kolem sebe super lidi a oni jsou takové krysy.
Já si myslím, že tchán je z velké míry ovlivněný tchýní. I kluci říkali, že hlavní osoba co do nich kopala!!! byla jejich matka a taky ji nenávidí.
Ona jim je dneska chopná do očí říct, že to není pravda, že lžou.
Já třeba jsem z rodiny, kde se všechny svátky a narozeniny slaví a manža to ze začátku moc nechápal, protože to neznal.
Švagr má krásnou holčičku, je to miláček rodiny. Oni ji teda dají první poslední. Ale už jsem zažila, že ji tchýně kvůli nějaké blbosti řekla ty mrcho falešná a to ji byly 4 roky. Myslala to jako ve srandě. Asi nezná hranici mezi srandou a debilitou.
A ještě jedna perlička. Tchýně byla dost na chlapy. My jsme z jednoho města a já ji z vyprávění znala dřív než manžu. Není doktor kterému by prý nedala.
A když se švagr rozešel s maminkou té malé a odešel k jiné, což se dnes bohužel stává a já to nějak nechci hodnotit, tak tchýně prohodila, že jako neví po kon on je? Po kom to prý má. No jasně, že jsem jí chtělá říct - po tobě ty nádhero!
No jak říkám, je toho spousta. Pořád mě napadají další a další veci.

martimarti
5. únor 2009

No to je strašný, co píšeš, že řekla té malé čtyřleté holčičce. Bylo by zajímavé zjistit, kde se to v té tchýni vzalo, protože mám pocit, že ta ženská je zvrácená. Zvlášť, když píšeš, jak se chovala ke svým synům, to je prostě hnus. myslím, že to muselo oba bratry - tvého manžela a švagra - do jisté míry stmelit, ne?

mimco
5. únor 2009

To jo, jdou spolu proti nim. Zbytek rodiny se za ně stydí. Já vždycky když se sejdu s manžovou tetou (mojí tchýně švagrová), tak ji vždycky tak rozeberem, že to až hezké není. Ale to víš, babi s dědou jsou nešťastní.
Manža brácha se s nima v létě tak pohádal, že se od té doby s nima nestýká. Prostě vybouchnul a bylo.
On je pro ně totiž neschopný debil a nula, co nic nemá a nikdy nic mít nebude.
Podotýkám, že má super práci a je mu přes třicet. Od sedmnácti se živí sám (odešel ze školy). Má auto bydlení a od nich nikdy nic nechtěl. Malé se věnuje, platí na ni. A malá ho miluje. S mamčou malé má super vztahy, stýkají se. Tak já nevím, co by po něm pořád chtěli.
Oni mi připadají jak z jiné planety.
Nedávno nám nabídli, jestli si u nich nechceme přistavit a bydlet tam. Manža to řekl dřív než já. Nikdy, ani za milión. Jsme v podnájmu a plánujeme malý domek. Nic nás ale netlačí, jsem zatím dva a až bude vhodná doba začněm řešit stavbu, ale u nich teda fakt né.

martimarti
5. únor 2009

Bydlet s nimi pod jednou střechou, to je fakt šílený nápad, to jste museli odmítnout, stejně by to neklapalo, když jsou takoví kreténi, fuj, fakt hnusný lidi a to je ani neznám. Máš to taky těžký, hlavně s maminkou, přála bych vám, aby se jí dařilo lépe. Držím palce.

mimco
5. únor 2009

Za maminku děkuji, kéž by se to zpravilo. Jenže bohužel podle doktorů už se nedá nic dělat ☹ .
Je to hrozné, tohle bych nikomu nepřála, hrozně ji potřebuju a neumím si představit, že tady nebude. Že nebude sestře na svatbě až se bude jednou vdávat. Že už ji asi nestihnu dát vnoučátko které by moc chtěla. S tím se nedá smířit. Ještě, že mám tak hodného manžela, který stojí při mě. Já teď nejsem skoro vůbec doma. Buď jsem v práci a nebo u našich. Takže nám trochu upadá domácnost. On mě vždycky uklidňuje, že to nemám řešit, že je mě potřeba jinde, že on si dokáže košili vyžehlit sám. Ještě že ho mám.

meleri
6. únor 2009

Mimčo,

četla jsem si to a fakt smutné.... 😢
to se ti nedivím..máš to fakt těžké.. ☹ 😔

petrajah
6. únor 2009

To je mně moc líto. A ta tchýně, to je teda furie. 😕

mimco
6. únor 2009

Děkuji moc holky.
Jinak tchýně mi taky po svatbě řekla ať ji říkám mamko. No to fakt ne teda, tu mám jen jednu a takovým slovem nebudu plýtvat pro ni. Tak ji neoslovuju. Já mám pořád tendence i po těch letech říkat paní ......
Nic jiného ze sebe nedostanu. Ona se pak rozčiluje, že mi už 100x řekla, že je mamka. Tak jsem to zaobalila tak jako že mám respekt. Možná až jednou budou děti, budu ji říkat babi a to ji bude vytáčet víc 😉 .

j78
8. únor 2009

Ahoj holky,vcera vecer manza odjel na hokej,mala usnula v poho a ja tu bruzdala a narazila na vas,no neco jsem si docetla,docela se chvilkama i pobavila,ale neberte to spatne,to uz je ten stav zoufalstvi,kdy cloveka trosku povznese,ze v tom neni sam.Nechci se vam tu vtirat,ale mohla bych se pridat a sem tam si vylit srdce?Jinak to dusim v sobe,s manzou neni rec a ani bych mu nemohla rict,co si o NICH myslem,zas je mi blivno a snad mi uz zacinaji i vredy.....zas je nedele a ja trpim,zda se mi sem zas nenas..ou

kveta
8. únor 2009

j78, prečítala som si Tvoj príspevok a nechcem sem kopírovať, čo som už raz sem písala, tak si prosím moju odpoveď/radu naň prečítaj v mojom príspevku z 29.ledna 2009 o 15.26 hod. Vítaj v diskusii. Škoda, že sem tiež patríš.

supina
9. únor 2009

Víš Květo, vždycky nejde vymazat je ze života. Už kvůli partnerovi, který k ní má nějaký vztah. Takže spousta žen by v tomto případě mohla o něj přijít. Já nemám zlou tchýni, je trochu hloupá, takže občas vypustí něco, co mi dost vadí. Moc jí kvůli tomu nemusím. Vím, že příteli na ní hodně záleží, protože ho vychovala sama, jednou se mě snažil zastat, ale špatně si to vyložila a brečela - byl z toho tak hotový, že už to raději přecházím. Např. se mě v půl 3 zeptala, jestli jsme obědvali - taková otázka se mě prostě dotkne..

petrajah
9. únor 2009

Květo, někdy se člověk musí krotit, nejde za sebou pálit mosty.Tcháni nám pomohli, když jsem stavěli barák, jsou hodní, tchána mám moc ráda, protože se do nás nes..e, ale tchýně je hloupá, má hloupý poznámky a je to drbna každým coulem. Ta bude v mrazu zametat před barákem, jen aby se něco dozvěděla. Jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem. Manžel to ví, ale je to jeho mamka a v jednom kuse si na ni stěžovat nemůžu. 😒

damin
9. únor 2009

Ahoj, pročítám Vás, ale nedá mi to, abych nepřispěla se svojí smutnou zkušeností nejen s tchyní, ale i s tchánem. Po svatbě jsme u nich dočasně bydleli (začali jsme stavět) - ani to nešlo, nenechala jsem si s-át na hlavu a tak šel se mnou a synem muž do podnájmu. Postavili jsem pár metrů od jejich domu - bohužel. Prvního syna jsem kojila do dvou let, je to kluk, který se strašně rád mazlí a tulí až se bojím, abych z něj neudělala mamánka a ona mi do očí vpálila, že ho vychovávám bez lásky, že už dřív na syna (mýho muže) apelovala, ať mu tu lásku dává on, když mu jí nedávám já. Tchán mi neodpoví ani na pozdrav - jsem si dovolila říct, jak bude vypadat moje kuchyně, když on mi jí tak hezky naplánoval. A když jdu se synem za ruku a on na něj volá: dědo, tak tchán dělá, že neslyší vlastního vnuka - jenom proto, že je se mnou. S manželem vše okolo stavby a vybavení domu diskutujeme a pak se rozhodneme společně, co koupíme a pod. Z toho ona usuzuje, že je pod pantoflem, proč se mě vůbec ptá. Po porodu druhýho syna jsem přišla z porodnice a ona mi zatím doma "uklízela" zpřerovnala mi skříně, že jsem je musela srovnat zpátky, protože jsme jinak nic nenašli. Synovi odnesla skoro všechny hračky na půdu, že jich má moc, že je nepotřebuje. Moc dobře věděla, že jsem hračky 14 dní před tím třídila a rovnala do beden, aby v tom byl pořádek. V hale mi zmizel stoleček z pod kytky a kytka jinde. Já jsem prostě puntíčkářka a mám ráda věci na svém místě. Je to prostě moje domácnost.Mně prostě vadí, že mi lezla do skříní a přerovnávala mi věci podle jejího. Ale neřekla jsem jí ani slovo, manžel jí něco řekl a ona se urazila, i když u švagrové přiznala, že do skříní mi tedy lézt nemusela. Od 27. 11. 08 jsem jí neviděla a teď v lednu dělala u souseda scénu, že jsem jí vynadala do očí, brečela tam, pomlouvá mě všude, kde může. Přitom já jsem rodinný typ, denně vařím a chodí tady o mě drby, že doma nic nedělám, přitom u nás se dá jíst i z kotelny ze země. A nejvíc mě štve, že manžel raději drží pusu, než aby se mě zastal. Prý se s nima hádat nebude. Ale se mnou se klidně pohádá. No, ale i tak se polepšil, dřív se jich zastával, teď je alespoň zticha. Jsem ráda, že jsem se vypsala. Děkuju

supina
9. únor 2009

Mě naštěstí do skříní neleze, ale jednou něco přinesla a prej, že to dá do ledničky, tak jsem jí řekla, že to tam dám já - nesnesla bych, aby tam hrabala. Nebo přítel přinesl domu něco v pytli, tak jsem se zeptala, co to je a on mi řekl, ať hádám. Dál jsem to neřešila a nějak jsem si nedovolila se tam podívat.. Přišla ona a otevřela to - jé, co to tady máte? Prostě vrchol drzosti..

petrajah
9. únor 2009

To je teda fakt baba na zabití, je hrozný, co dokážou pomluvy, člověk proti nim nic neudělá, i kdyby se stavěl na hlavu. To by chtělo proplesknout jak malý děcko, nebo přidat práce, je vidět, že se nudí. Trošku hrachu a kukuřice a do ošatky.... 🙂
Moje měla taky tendence pomáhat, uklidit(ale větší bordelářku neznám), a vyprát, když jsem byla v porodnici, ale byla jsem moc ráda, že to manžel odmítl a všechno zvládl sám, i když jsem tam byla skoro měsíc. Prádlo bylo zapraný, ale chválila jsem samostatnost. 😎

kveta
9. únor 2009

Supina a Petrajah, ale ak má nevesta zo svokrovcov začínajúce žalúdočné vredy /j78 už podozrenie na vredy má/, tak by sa mala postaviť a začať s tým niečo robiť skôr ako na tie stresy zo svokrovcov umrie... Snažiť sa byť tolerantná kvôli manželovi? Áno. Zničiť si kvôli komukoľvek zdravie? Nie.

Raz som bola na návšteve na chirurgii v nemocnici. Okolo mňa prechádzal vychudnutý 40-ročný pacient s trubičkou v nose, ktorou mu vytekali žalúdočné šťavy do vrecúška, ktorý si niesol. Jeho diagnózou boli žalúdočné vredy. Vyzeral veľmi zbedačene, sotva chodil. A bol na tej chodbe obklopený namosúrenou rodinou, kde mu najmladšia asi 14-ročná dcéra nahlas nadávala za to, že ešte sa nevyliečil a nie je doma. A ten pacient sa ani nebránil, len trpezlivo počúval. Človek nemusí byť psychológom, aby chápal z čoho mal ten človek žalúdočné vredy. Tento prípad je extrém, ale ak j78 nebude svoj problém riešiť, tak môže dopadnúť úplne rovnako.

A netajím, že to môže dopadnúť jedným z týchto spôsobov:
1/ V rodine sa urobí poriadok, manžel prestrihne pupočnú šnúru a nenechá svoju rodinu ubližovať svojej manželke. Pre toto riešenie odporúčam knihu Forwardová, Frazierová: Když Vám příbuzní komplikují život. Motto. V tej knihe je podrobne popísané ako získať komunikáciou dovtedy odmietajúceho manžela na svoju stranu a ako sa pokúsiť nastoliť v rodine novú rovnováhu.
2/ Manželka alebo manžel sa rozvedie, lebo už nebude chcieť trpieť v takej rodinnej situácii.
3/ Manželka sa nerozvedie a bude psychicky a zdravotne trpieť v takej rodinnej situácii. V tomto prípade môžem len popriať veľa šťastia na chirurgii.

Ale Vy, Supina a Petrojah, máte ešte v pohode svokry, však Vaše svokry sú len hlúpe /to Vás citujem, neurážam/. Ale keby ste zistili, že nie sú hlúpe, ale v skutočnosti sú zlé a zákerné a že hľadajú niekoho, kto by Vám alebo Vašej rodine fyzicky ublížil, tak by ste tie mosty za sebou pálili. Aspoň dúfam, že by ste nečakali na návštevu neznámeho s baseballkou.

Vy ste si nevytrpeli dosť, aby ste boli schopné povedať si: A stačilo. Končím. Lebo človek musí asi dôjsť až na koniec so svojimi silami, zdravím a trpezlivosťou, aby to zabalil. A ťažko dôjsť až na dno, keď si človek uvedomuje, že svokra nie je zlá, ale je len chúďatko dementná.

petrajah
10. únor 2009

Samozřejmě, že takové extrémy by člověk řešil razantněji, proto lituju všechny, co mají takové hloupé lidi v příbuzenstvu a ničí jim život. A ty, Květo, udělalas tlustou čáru za tchýní a nestýká se ani s dětma?

kveta
10. únor 2009

Urobila som hrubú čiaru. Deti nemáme, ale keby sme mali, nestýkala by sa ani s nimi. Okrem iného mala totiž tendencie si privlastňovať vnúčatá - robila nám prednášky o tom, čo s nimi bude robiť /ako si ich bude brávať na celé týždne so sebou do sveta/ ešte sme ani svoji neboli.

petrajah
10. únor 2009

To je hrůza, tak to máš pravdu, to by bylo šílený jí svěřit děti.
Právě prožíváme naplno chřipkovou epidemii v naší rodině, včera lehl nejmladší syn, dnes nejstarší a jako bonus moje maličkost. Děcka mají 40 horečky, mně taky není nejlíp. Moje mamka zavolá a přeptá se na zdravotní stav a na kliku od domu pověsila vitamíny. Samozřejmě,že k nám nepůjde. Tchýně se nezajímá. Ani sms. Když jsou nemocní oni, tak aspoň brnkneme, ze slušnosti.

pepibubu
10. únor 2009

Ahojky holky... já sem až tak úplně nepatřím, spíš než s tchýní mám problémy s vlastní mámou... Mám skoro půlročního broučka, a když teda pominu že máme za sebou s matkou období kdy na mě řvala do telefonu, kdysi mi řekla "tak si klidně umři" (nechtěla jsem si vzít na kašel chemickej prášek ale jen homeopatii, pro objasnění proč to řekla), , vyhlašovala že kde bude ten vychcanej hajzl (to jako můj současnej muž když ještě nebyl mým mužem) tam nebude ona, nešla mi na promoci - musela jet na last minute do Bulharska atd atd atd, tak nyní dělá to, že se megahypermaxi nafixovala na malýho, šišlá mi na něj jak moc ho miluje (takový to americký "ájlavjů" 😠 ) přestože dobře ví, že se mu snažíme nastavit termoregulaci aby nebyl chcíplotinka, takže spí u pootevřenýho okna, moc ho nestrojíme atd atd, tak sotva tu je tak mu cpe deku pod bradu, ponožky a div ne že rukavice a čepici, a když se snažím v klidu jí říct aby to nedělala, tak hodí ukřivděnej výraz "ale já mám o něj starost!" JO, jasně, ona má starost a já ho jako jojo pouštím z balkonu....

A ještě na dokres jak moc ho miluje - Pražačky možná budou znát ten přechod na Proseku u Billy, je zkrátka na tři světla, ne na dvě, a ze všech stran to může svištět a taky to svištívá.... no a babička veze kočár, do první půlky samozřejmě vjede na zelenou, ale do druhé už na červenou.... a pak se diví že na í řvu tak že to slyší celej Prosek a že jsem se zařekla že už nikdy více nepoveze kočár.... A její kamarádky mi nelenila říct, že mě prej považujou za hysterku. No, upřímně, radši hysterka s živým Pepínem, než... 😖

A tohle se mi sem nakýblovalo na dva dny na spaní, aby si užila Pepína, když je táta na horách (měli jsme být taky, ale mudra nedoporučila, když ještě není doočkovanej a je tam ještě 8 dalších dětí) Odešla dnes ve čtyři, Pepíno se vypnul v šest a dobíjí baterky, a já si tu lížu rány....

Tak se omlouvám za sloh, jestli je někde podobné téma "matky" tak mi prosím dejte link, já to tam zkopčím a odtud to nechám smáznout 🙂

A ad tchýně - já mám tchyňku dobrou (ťuk ťuk ) - možná hraje roli i to že já jsem v Pze a ona LBC 😀 ale ne, je to hodná ženská, jen trochu magůrek na pořádek - ale co čekat od ženský co celej život dělala lékárenskou laborantku, to je holt profi deformace 😀

ilci
11. únor 2009

no, já si myslela, jak mám bezvadnou tchýni, než se prcek narodil 😀 😀
už mi začínají lízt i s tchánem na nervy, že my nebydlíme aspoň 100km daleko

jsou to takové blbosti, ale už mě to fakt štve
četla jsem jen dvě strany pozpátku - ad kojení : já i když se zavřu, chodí mě s tchánem očumovat, co jako tak dlouho dělám 😀
když vozí malýho, hned ho skoro vybalí z fusaku, aby na něj pořádně viděli, je jim fuk, že je třeba kosa nebo fučí
když měl 2týdny, přijeli z procházky za 2,5h až za tmy, mezitím se ochladilo o 8stupňů, malej na to nebyl oblečenej a od té doby bojujeme s rýmou (přitom jsem měla v kočáře náhradní deku, stačilo ho aspoň přikrýt)

třeba mi volají nebo zvoní u dveří, já zrovna kojím, tak prostě nereaguju
tak hned volají MM, proč jim jako nezvedám telefon apod.

když jsme byli u nich na obědě, tchán položil malýho na gauč na deku pro kočky, která bylo totálně pokaděná (od koček) a šel pryč z místnosti
a tak podobně

a na rady, co a jak mám dělat, nereaguju 😀 😀

suussy
11. únor 2009

Ahoj holky.Taky se přidávám mezi vaše řady.Taky zrovna nemusím svoji skoro tchyni.Čekám s přítelem miminko a kvůli jeho práci budeme bydlet u jeho rodičů i proto že je to levnější varianta,když chceme stavět baráček.Jenže,do tý doby než domek bude stát,já se z ní zblázním.Je v důchodu,času má na všechny dost i na mě. 🙄 Ale dle jejích slov nic nestíhá a dá já hodně námahy udržet v domě pořádek.No nevím,ale podle mě pořádek vypadá docela jinak.Má obrovského chlupatého psa,který hajá u záchodu,takže když jdu v noci na toaletu,mám co dělat abych se o toho rafana nezabila.Jenže to je to nejmenší.Ona ho má jako svoje dítě.O naše zatím ještě nenarozené miminko nemá zájem,s čímkoliv se jí chci pochlubit ohledně drobečka okamžitě smete ze stolu,nebo začne poučovat o tom,jak strašně za malého utrácíme,že tolik věcí vůbec potřebovat nebude.A to mám jenom základní výbyvičku.Mrákoty na mě šly,když se mě zeptala,jestli už jsme koupili vaničku.Řekla jsem jí že ne a čekala co bude.Oznámila mi,že ji ani nemáme kupovat,že pro mě jednu má.Chtěla jsem ji vidět a ona mi z půdy snesla starou kovovou rezavou vanu.Prý jako dárek pro malého.A to nemluvím o dvou pytlech starých věcí,ze kterých si mám vybrat ty pro malého.Ty hadry nosil ještě můj přítel a to mu je 32. 😖 Největší strach mám ale ze psa.Jeho chlupy jsou všude.v koupelně,na záchodovým prkýnku,po podlaze,na koberci,....Šílím z toho,zvlášť když tam mám přivézt miminko. ☹ Jenže dle jejích slov,pejskovi prostě chloupky padají a mám si zvykat. 😒

aneta15
11. únor 2009

Ahoj suussy, to tě fakt lituju s tím psem. My nastěstí bydlíme sami. Ale já bych zvíře v bytě nesnesla. Moje tchýně má kočku, mazlík rodiny, chodí i ven a já z toho sílím, když jsme přijeli z porodnice chtěla si malou s kočkou vyfotit jak se tulej, myslela jsem, že omdlím 😉 hrozná sranda taky byla, když kočka lezla malý do kočárku, když jsem jí reka, že kočka má spoustu nemocí a já nevím čeho a malá není očkovaná tak mi řekla, že jejich kočička to nemá, protože je čistotná a nato mi vypráví jak chytla dvě myši. Všude jsou chlupy, kočka chodí normálně po stole, ani malou nechci pokládat tak ji celou návštěvu chovám, celá jejich rodině o mě roznáší, že jsem magor, kterej všechno moc prožívá...dřív děti vyrostli v hovnech...jejich slova 😠 oni si mění spodní prádlo jednou za týden a já jsem magor protože každý den aještě mi to přijde normální 😀

ilci
11. únor 2009

anet, u tchánů šel kocour k malýmu a hup málem na hlavu, taky jim to nepřišlo divný
a chlupy jsem z něho tahala ještě týden
tchýně si pochová kočku, pak malýho .....

hancas
11. únor 2009

sussy....bydlet u tchýně je pěknej hnus taky jsme tam nějak čas bydleli,ale to jsme ještě neměli mimča,přesně jak píšeš taky se jí zdálo těch věci,oblečení,,,strašně moc,ale neuvědomila si že budeme mít 2 miminka,vše co jsme si koupili bylo zbytečně drahý a zbytečný vždyt to před tm nebylo a ted je tolik vymožeností že je to prý zbytečny.Nějak jsme to neřešila a myslela si svý měla jsem rizikový těhu a kvůli ní jsem se zbytečně nestresovala,přitom nám nedala na věci ani korunu,ale žvatlat nám do toho to by jí šlo a taky s kočárkem to bylo dobrý ,pořád se dívala na kočárek pro jedno dítě a mi jí stále říkali ,ale mi budeme mít dvě a ona na to NO PRAVĚ!!!!!!!!!!!!!!!!chápeš tohle?????od té doby prostě jsem s ní na ostří nože a jsem krkavčí matka ,která nedá dětem v roce tlačenku když můj muž už jí jedl že,Nenech si do ničeho kecat dělej vše co uznáš za vhodný její kecy neposlouchám a dělám si to svým a to ju nejvíc sere A vytáči a to mě právě baví 🙂
matk a rodič jsem já a né ona!!!!!!!!!!!!držím palečky a hodné a zdravé miminko

dagina
12. únor 2009

ahoj holky, Suusy 😀 , hele, náhodou, malá má také některé hadry po manžovi (je mu také 32), občas jí je dávám, bo hodně blinká, takže nestíhám prát a žehlit, ono to opravdu bodne, pokud ta věc je v pořádku 😉 , prostě má takové Retro oblečení 😀 . Jinak s tím bydlením ti to teda nezávidím 😒 , bude to hodně těžké. Ještě před porodem, jsme byli rozhodnuti, že si u tchánovců předěláme podkroví, ale po narození malé je tchyně jak prdlá,, tak na to dlabeme, ikdyž by to bylo celkem levné řešení bydlení, ale nechci skončit kvůli ní na psychiatrii. 😅

Ilci, to jako fakt 😕 ??? A co na to manža??? Řekne ji něco?? S těma kočkama to je mazec 😖 .

meleri
12. únor 2009

Dagino,

a jak si prežila tu návštěvu tchýně? doufám, že dobrý?
to je dobře že ste si to rozmysleli s tím bydlením....není nic horšího, to je už pak bud na sebevraždu nebo na rozvod... 😅
ale přiznám se, že ani u našich bych bydlet nechtěla..to by bylo v bleděmodrém....fakt každý svoje a basta...

mě společné bydlení hrozilo akorát když jsem měla tu placentu praeviu...tchýně se nabídla že tam můžem u ní ty 4 měsíce být a ona bude vařit, a až se malý narodí, tak se vrátíme k nám....jenže ta placenta tak moc krvácela že sem se už z nemocnice před porodem nevrátila, a možná že to tak bylo aji lepší...byla sem tam sice sama v té nemocnici, ale aspon sem se neužírala tchýní...(teda občas jo, když přišla na návštěvu a začala blbě kecat...) 😀

petrajah
12. únor 2009

taky si vás tchýně při každé návštěvě prohlížela, když jste byly těhotné a prorokovala pohlaví dítěte podle břicha? Už se mi dělalo z toho zle. Měla jsem podle ní břicho dole, porod bude brzo, ale zajímavý bylo to, že naše věštkyně vždycky těhotnou ženskou pozná podle očí. My jsme každé těhotenství oznámili až po třetím měsíci, až odezněly veškerý ty šílený ranní nevolnosti, u mě spíš celodenní. Nepoznala nic. A to byl pro ni šok. To jsem jí s radostí oznámila, že ty její věštecký bláboly jsou na hov...o. 😠

meleri
12. únor 2009

ne prorokovala mi to jeho babka.. 😀 no náhodou se strefila...já to ale taky nějak tušila že to bude kluk (asi protože sem si tajně přála kluka).

ale dobře jsi ji setřela s tím utajením!