Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

supina
17. únor 2009

No vidíš, nám je nosí babička 😀 a taky takový strašně barevný sladký křupky - nejsem taková ta matka, která nedá dítěti čokoládu atd., ale ty barevný křupky úplně křičí "jsme jedovatý" a ona se diví, že mu je nechci dát. Naopak mu zakazuje brambůrky, který já mu občas dovolím - sní jen dva, tři..

supina
17. únor 2009

S tím odstřelem bych občas souhlasila. Po ani ne hodinový návštěvě, co syna držela u okna (strašně rád lomcuje s klikama 🙂 ) to chce teď pořád po mě a asi pochopíte, že nemůžu stát celý den u okna.. takže pak ječí, že tam chce. Je malej - nepochopí, proč babička může a já ne. Za takový návštěvy jsem fakt vděčná 🙄 🙄

beruska2x
17. únor 2009

vzdyt je to ale nebezpecny - si je muze strcit do nosu treba 😖

meleri
17. únor 2009

Dagino,

bud ráda že jsi měla klid...🙂)

my byli u tchýně ted na obět poprvé od vánoc a fakt dvě a půl hodky mi stačily... 🙂

petrajah
17. únor 2009

Burizony sem tam koupím, ale jsou jenom pro mě! Mám je ráda a jím je tajně, aby děcka nevěděly. 😨
Mně zase vadí, že děcka cpou sladkostma, dneska měl synátor čokoládu na čele a já se lekla, že je odřenej.

Jinak tchýně má 9. dioptrie, což je smutný, ale na druhou stranu nebezpečný, protože fakt nevidí. Malej tak v 8 měs. lezl po kolínkách a našel pod radiátorem takovou pěknou vysušenou masařku a chtěl ji ochutnat. Šílela jsem. O vlasech na ručičkách nemluvě. Moje mamka vygruntovala barák, když jsme měli přijít s miminama, aby přišly do čistýho, ale tchýně je bordelářka a nepořádek nevidí. Sedíte u nich na kafi a jste opření o její tepláky, který vyslíkla. Uklízí tchán, ona hlídá u baráku, kdo jde kolem. 😠

supina
17. únor 2009

to je jasný, že jsem mu je nedala! Tak je skovala zpátky do tašky.. Mohl by to i vdechnout 😖

markytkaaa
17. únor 2009

U nás je to doslova "tchýně a uzený nejlepší je studený" ... škoda mluvit, problémy již od začátku, nesedly jsme si, tak nemůžeme chtít zázraky 😀

petrajah
17. únor 2009

Berusko 2x, odbíhám od tématu, dívala jsem se na tvoje album, chci tě poprosit, jak jste dělali ty krásný rámečky kolem fotek. Samozřejmě, že ty fotky jsou taky moc pěkný. Jestli nechceš psát sem, napiš do IP. Děkuju, teda jestli to není tajný.

fanys
17. únor 2009

květo-to snad ne i když sem možná hodne naivní,já fakt nevím
supi....-opravdu mi přijde nenormální myšlení,chování našich vřele milovaných tchynek 😠 co myslíš?jsou tak blbé že si neuvedomujou rizika a možné následky své tuposti nebo je jim to jedno,nebo se pokouší o atentát na vlastní vnoučata-to snad ne proboha!!!!????

supina
17. únor 2009

Fanys: mě právě nepřijde, že je zlá, ona je prostě hloupá.. Nevím, jestli je to věkem, že neumí předvídat.. 😅

petrajah
17. únor 2009

Ony chcou ukázat, že jsou lepší, zkušenější než my. Blýsknout se před synáčkama a pokořit nás před nimi. My jsme přece ještě nic nedokázaly, nevychovaly.Proto radí jak o závod a používají předpotopní názory. A necouvnou. To radši poradí blbě, než by se potupně přiznaly, že to neví. Aspoň to si myslím já.
A já jsem i tu její málopravdu zasklila, aby jsem nepřiznala, že ji měla. 😔 Jsem hrozná, že?

petrunka01
17. únor 2009

petrajah-já nevím,cochtějí tchyně dokázat.To,co tu holky píšou je šílený.Ale mě osobně štvou "předpotopní názory".Ony v tom žily,podle nich vychovávaly.Nikdo jim nic jinýho neřekl a ony tomu věří.proč taky ne.My taky dneska věříme tomu,co nám radí odborníci.Není to jen na tebe,prostě na všechny,co si stěžují,že tchyně jim radí,co dřív bylo bráno za bernou minci.Jak my dnes víme,že ty dnešní výzkumy a poznatky jsou správné,

petrajah
17. únor 2009

Ale kdyby se o ty výzkumy trošku zajímaly, tak by z nich nevypadávalo tolik blábolů. Nenechají si poradit, protože MY jim přece nebudeme radit.Ony jsou chytré dost. Že mají věk a s tím spojené zkušenosti. Ale, že je nikdo nechce poslouchat, to neví.
S těma předpotopníma názorama to máš pravdu, to je na osypání.Jsem zvědavá, jaký budu mít jednou já.Už teď přemýšlím, že by bylo lepší, kdybych neměla názory radši žádný. 😖

petrunka01
17. únor 2009

No,jo,ale ono je to asi těžký,asi mají pocit,když už děti vychovaly,že to nemůže být špatný(ty jejich názory)....já se teda přiznám-tchyni nemám,ale máma(ač vychovávala nás tři děti úplně jinak) mi nic neříká,neradí a nechává to na mně.

petrajah
17. únor 2009

Tak to máš na jednu stranu dobrý. Seš v pohodě. U nás je někdy trošku dusněji, protože tchýně má jednu vadu. Pořád musí mluvit i když ji nikdo neposlouchá. Nejvíc si rozumí s lidmi o generaci starší než je ona. Letos jí bylo 60. Jsou to prostě zážitky na celý život. Moje mamka je celkem v pohodě, jen mně zase každý den volá, se stejnou otázkou a tónem. Tak co, jak je? Měla bych jít na kožní....nebo k psycho... 😕

petrunka01
17. únor 2009

petrajah-já tě vlastně obdivuju,mít tchyni ještě tři děti nvíc,to je záhul 😀 .Nechci nijak napadat,jen mi to vůči tchyním přišlo trochu nespravedlivý,no..páč manžel tchyni má,a myslím,že je spokojen. 😀

petrajah
17. únor 2009

Šťasný to muž! Můj manžel je taky v pohodě, ale mě se nikdo neptá. 😒 Určitě je to vůči tchýním nespravedlivý, někdo se jich musí zastat, ale já to nebudu. A to mám v této diskuzi asi tchýni, na kterou bych si s porovnáním s ostatními neměla stěžovat. Ale kdyby blbost nadnášela.... 😀

petrunka01
17. únor 2009

já mu to vyřídím,že je šťastný muž 😀 .Jasný,prostě mi chybí praktický zkušenosti s tchyní,tak se jich trochu zastávám,no...

petrajah
17. únor 2009

Ale dobře děláš, my si jenom stěžujem. Ale někdy je to potřeba, na toto téma si mě nikdo nevyslechne. Každý má jiné starosti.
A na druhou stranu vidím, že ta má je vlastně v pohodě a ostatní řeší mnohem horší věci.Což je lituju.
Teď se mě bude líp usínat.

supina
18. únor 2009

Petrajah - to je přesný - Tchýně musí pořád mluvit - mele kraviny, ale hubu nezavře. 🤐 Jsem si říkala, že než mluvil blbosti, rači budu zticha. Moje mamka je jediná, od koho bych snesla kritiku nebo radu, ale ona to prostě nedělá.. Jak to, že ona umí mlčet a tchýně ne? Nemáme náhodou stejnou tchýni? 😠

blahovka.cz
18. únor 2009

Ahoj holky,tak musim se zaradit k vam do klubu.Moje vztahy s tchyni uz jsou pouze na bazi slusnosti,mam s ni spoustu spatnych zkusenosti,Nekolikrat uz nas to s manzelem malem rozdelilo,ale nakonec jsem rada,ze jsme vytrvali a vzali se,manze je jinak uzasnej chlap a ona mela klasickej problem,nevydychala,ze se manza odstehoval.S manzou jsme spolu 6 let skoro,z toho 3 spolu zijem (od te doby problemy). 🙂

ironie je je,ze prvni tri roky jsem si myslela,ze mam nejlepsi tchyni na svete - druhou mamu 😒

hancas
18. únor 2009

jj to je jak u mě má maminka je super nechává vše na mě do ničeho mi nekecá prostě nic,a když někdy něco poradí většinou má pravdu,ale tchýně je prostě zaostalá a staromodni,která vůbec neví nic o dndešní době a když porád radí jak je její pravidlo pokaždý když k nám přijde tak prostě neposlouchám ignoruji jí a seru na ní,protože než se narodili mimča tak jsme si jaktakž rozuměli,ale jakmile jsme oznámili že jsem těhotná prostě se s náma nebavila a pak začala radit co koupit,a co nekoupit....přitom nám nedala ani korunu na bodýčko,ale radit jí šlo,proto jsme jezdili nakupovat věci tajně ☹ je to smutný ale je to tak.prostě vše bylo zbytečný co jsme koupili.

A´t povolí odstřel všech tchýni na mars,at máme klid a neděláme si vrásky a zbytečně nervy z někoho kdo nám za to nestojí,dřív jsem mívala nervy každý den,protože to hustila i do mého manžela a ten mi to pak vše řekl....takže nervy na pochodu...prostě hnus

blahovka.cz
18. únor 2009

hanci a muzu ti tam pridat i svou???by si mohli podat ruce,taky staromodni (kazdou vetu zacina :no to ja jsem/no to my jsme)
jak jsem psala,proste jsem ji vzala synacka a zmenila ho,no
navic asi je jasny,ze pomlouvala v obou rodinach i u tchanovce (ona totiz mala vzdycky spatny vztah se svou tchyni,tak mi ted asi oplaci ci co)
citove labilni,velice rada vidira citove a tak,jsem rada,ze manza otevrel oci a je objektivni
no ani neresim,ze me nesnasi jeji sestra a matka - ktera tomu ted dala koruny,kdyz jsme se zacali snazit i mimi a mysleli jsme,ze uz jo a rekli jsme to,tak udelala tak zlej oblicej (je dosti arogantni),ze jsem se az lekla,takze ted uz jsme ji ani nerikali,ze cekame - chudak male,je to hold pukla me,tak ho prababi nema rada

no proste co vam budu povidat,sami to zante,je a tech tiatru pred svatbou - jsem ji nakrkla,kdyz jsem tam prestala chodit,tech uz pak zoufalych kroku,aby nas rozdelila,ci minimalne nam to svatbu zkazila

no,ale musim rict,ze jsem si prestala davat vinu,jeji strana rodiny me nemusi (spis sestra a babi),ale tchanova rodina,to jsou moji milacci,ja sama mam svoje babi a tety vzdalene 200km,tak oni jsou opravdu moje druha rodina (ta od tchana-navic si rozumimi,mam s tchyni stejny problemy,jako oni 😀 )

petrajah
18. únor 2009

Jsme s manželem začali spolu chodit a už mu začaly řídnout vlasy, to mu bylo 19. Bylo mně jasný, že mít vlasy nebude, stačí se mrknout na jeho otce, dědy atd. S tím jsem už do vztahu šla. Manžel to těžko nesl, ale proti genům neudělá nic, ani zázračný vodičky nepomáhaly. A víte co udělala jeho máma, když jsem byla u nich? Pleskla ho rukou po té plešce, jako ze srandy. Ten vyletěl, byl na to tak strašně háklivej, bylo mu tak strašně trapně.Jeho vlastní mamka, která by měla pochopit, jak mladýmu klukovi asi je. Ještě teď když si na to vzpomenu, kroutím hlavou. Nevím, co to mělo znamenat. 😠

blahovka.cz
18. únor 2009

jezis petru ta asi nema rozum,kazda zenska snad vi,jak jsou na tohle chlapy citlivy
no nam to taky u manzi ridne,ale pomalinku,tak doufam,ze nam to jeste vydrzi par let 😀

supina
18. únor 2009

tak to ta moje nedá na přítele dopustit - ještě teď by mu nejraději kupovala oblečení - u vietnamců silonový ponožky, ze kterých mu smrdí nohy a silonový trenky, ze kterých má opruzeniny. Jednou přišla a řekla: "no co to máš za kalhoty? Koupim ti jiný" (měl pracovní, takže špinavý) řekla jsem jí, že je starej dost na to, aby si sám koupil kalhoty, má mít zodpovědnost nejen za sebe, ale i rodinu. Řekla, že mám pravdu, ale další tejden přijela s kalhotama. Ani vám nebudu popisovat, jak mi bušilo ve spánkách.. 😠 😠

petrajah
18. únor 2009

🙂
Naše děcka si už tatínka s vlasama nepamatují. Nevím, jestli vypadaly kvůli mě 😠 , ale teď je manžel v pohodě, dělá si srandu, že ušetří za holiče. Stříhám ho strojkem na milimetr, ale kdysi na sebe nenechal sáhnout, jak z toho byl vykolejenej. No a máme dva kluky, takže uvidíme, jak se potatí. Kdyby byli do naší rodiny, tak můj taťka, děda mají černý, hustý vlasy. Ale kdyby ne, tak se jim budu snažit zvyšovat sebevědomí a ne je shazovat před holkou. ☹

blahovka.cz
18. únor 2009

teda supi???????? 😲 😲 😲 😲 😲 😲
no to bych ji je smahem vratila!!!!co na to manza,teda pritel?

petru taky doufam,ze podedi to nase ditko u me brise husty vlasy po me a ne po tatinkovi 😉

supina
18. únor 2009

Blahovka.cz - nejhorší je, že jemu to nevadí, je spokojenej, že si to nemusí obstarávat sám - vždycky za něj všechno dělala a jemu to vyhovovalo. Takže nemám jen jedno dítě, ale dvě. Oba se snažím vést k samostatnosti a zodpovědnosti. I když u toho velkýho mi to moc nejde.. 😠 😝 Taky proto neuznávám její rady - sama to moc nezvládla, tak nemá právo radit mě. 😒 😎 Aspoň vím, jak malýho nevychovám 😀 Toho velkýho jsem si vybrala sama, tak hodl občas musím něco dělat za něj. Ale jinak je šikovnej na ty chlapský práce 😉

blahovka.cz
18. únor 2009

no supi chapu,ja se moc tesim,az se narodi ten nas prcek za par mesicu,uz ted si totiz planuje jak bude drncat,jenze jaksi zklamala mou duveru,kdyz u psa nebyli schopny dodrzet dve veci (nebrat do postele - coz udelali hned jako ho hlidali poprve a nedavat lidsky jidlo - coz purusovali,kdykoliv manza tasm sel na pc a ja byla na nocni,no a kdyz jsem je konfrontovala,tak zatloukali,az manzel rekl -co to hrajete za divadlo tady - a bylo jasno),takze dokazes si predstavit,co budou delat s nasi vychovou a zvyky u ditete?