Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

johanda
18. dub 2009

Ahoj holky, tchýně předvedla zase jeden ze svých manipulátorských majstrštyků 😅. Oni ti moji tchánovci jsou důchodci - sběrači, kteří posledních 20 let věnují veškerý volný čas sběru odpadu, který se "jednou bude hodit". Krámů mají plný byt a speciální kousky, jako staré kuchyňské linky, pračky, televize, kompy, rezavé tunové nářadí a podobné hodnotné kusy skladují na chatě.
Tak tedy. Tchýně splašila skvělou starší sedačku za příznivou cenu 😝 , bohužel, na chatě jaksi není místo, kde by se jako dala umístit. Je nutno přestavět stávající harampádí tak, aby se nová zatuchlina mohla řádně zabydlet. Tchán je v nemocnici, kde vzít levnou stěhovací četu? Tchýně nemá problém. Přemýší - "starší syn mi koupil auto, toho otravovat nebudu" (ostatně ze strany švagra to byl chytrý kalkul - koupím matce ojetinu a dá pokoj;)), "mladší syn (manžel) mě pošle někam, dcera jakbysmet. Zkusím to přes snachu a zetě."
I volá mi a sladkým hláskem praví, že holkám přivezla jahůdky a mňamky, předá, postává u dveří, dovnitř ji nezvu, tak jde. Dala závdavek, musíme být vděčni, ne? Nejsme. Napadá ji další, promyšlenější řešení. Volá své dceři, zda by nemohl její Kája zaskočit na chatu a nepomohl jí s nějakým nábytkem. Zeť Kája má kýlu, což tchýně ví a nepřekvapí ji dceřino striktní NE. Volá tedy Kájovi, muži dobrému a soucitnému. Ten přikývne. Jeho ženu málem trefí šlak, kurvuje na matku, nadává muži.....a telefonuje bratrovi (mému manželovi), aby prokristapána Kájovi pomohl, že to s tou kýlou nezvládne. A manžel, švagrův kamarád souhlasí.
Tchýně á 2 dělňasy, kterým nemusí platit a do večera shnilotinu instalovanou v přístavku. 😝 😅

alterna
18. dub 2009

ahoj devcata, ma tchyne me stve cimdal vic. nstesti je 300km dalekooooooooooooo.
Prudila ohledne meho kojeni a vyzivy prcka. ze je podvizivene apod.
Byli sjem u nich na vikend a ja sla na net. a tchyne mela otevrenej mejl. Tak jsem sjela na starsi a se svou kamoskou si o me psala. Jak mimco jen kojim, ze je podvizivene. A ze mam same priručky a že budou mit vnouče podle nových metod. Ja vim cizí mejli se nectou ale ja ji nenávidím!!!!!!!!!!

johanda
18. dub 2009

Alterno - klid 🙂. Já dřívě tchýni taky "nenáviděla", pak jsem se ji snažila "návidět" 🙂, protože se zdálo, že přišla k rozumu, ale moc mi to nešlo 😅 , nakonec se z ní vyklubala docela zákeřná ženská a já si řekla, to jsem prostě jiný level a basta fidli, nemá cenu k ní chovat jakékoli city. Hlavně ne negativní, ty jsou strašně energeticky náročné 🙂. Existuje praxe dobrých přání - intenzivně přeješ člověku, který ti škodí, aby se mu dařilo dobře, byl šťastný a tím neměl potřebu tě obtěžovat. Docela to funguje, ale nejdřív musíš vychladnout 🙂
A cizí mejly se nečtou i ze "zdravotních" důvodů. Ušetřila by ses stresu a návalů nenávisti.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
19. dub 2009

johando jak mam v duchu prat tchyni a svagrove at jsou v pohode? 😀 rada bych se to naucila pac opravdu je rada nemam za to co male a nam udelali vsecko ,ale vim,ze negativnim myslenim niceho nedosahnu

johanda
19. dub 2009

Asana, omlouvat se za prase nemusíš 🙂. Tuhle její vlastnost bych ještě zkousla. Oni neshromažďují vyloženě odpadky, co se rozkládají a smrdí. Případné stuchlé čalouněné krámy tchýně vypulíruje a opraví, je docela čistotná a zručná. Žďorby v jejich bytě a na chatě mi nevadí, nechodíme k nim, tohle fakt neřeším. Nevadí mi ani to, že zájem o vnoučata projevuje výhradně tehdy, když něco potřebuje, kdyby je nějak milovala a toužíla se s nimi vídat, stresovalo by mě to. Nerada bych totiž děti ochuzovala o babičku a zároveň bych byla nerada, kdyby jim prezentovala své thénardierovské vidění světa.
Nesnáším její manipulační hry. Na mě si už nepřijde, ani mě neobtěžuje, ale manžela občas donutí k něčemu, co nechce. On je pak rozmrzelý, vzteklý nebo smutný, že ji sedl na vějičku a tím samozřejmě trpí i naše rodinná pohoda. BTW manžel ji nemá rád, nezastává se jí, nechce se s ní vídat, včera mi řekl, že ji asi nenávidí 😔 Ona věci neřeší přímo (ani nemůže, páč její vlastní děti ji neberou a odeslaly by ji do análu), vymyslí si vždycky nějakou obezličku pastičku, která člověka dovede jako vola na porážku tam, kam ona potřebuje. 😝
BTW včera jí manžel stěhoval cca od poledne do osmi večer a nedala mu ani najíst a o pití si musel 3x říct 😝 😝 😝 😝

johanda
19. dub 2009

apon - já jsem tchýni jednu dobu upřímně nenáviděla,tak silný negativní cit jsem nezažila a docela mě ubíjelo jen pomyšlení, že by nás mohla navštívit. Pak jsem se doslechla něco o těch dobrých přáních, tak jsem to postupně začala zkoušet, nejdřív mi to vůbec nešlo, protože se ve mně bouřili všechny možné emoce a touha zakroutit jí krkem byla větší než přát jí cokoli dobrého 😀 . Začala jsem to praktikovat, když jsem měla dobrou náladu a věci se mi dařily, prostě jsem si na tchýni vzpomněla a popřála jí, ať se cítí stejně dobře jako já🙂. Jejích návštěv se postupně přestala bát a zvládám ji, nezvu ji dál, což jsem jako slušně vychovaná holka dříve dělala a pohled na ni ve mě vzbuzuje spíše soucit než nějaký hněv. Ženská, kterou nenávádá vlastní děcka a žije jen závistí, drby a brečením nad vlastní bídnou existencí 😀...je chudák, no. Jako - soucítím s ní a posílám dobrá přání a to je vše. Fyzickou, materiální ani psychickou pomoc ode mě už nedostane. Zdá se mi, že ta "dobrá přání" zabrala - asi spíše na mě, uvědomila jsem si, že mi ta ženská bere energii a nepřináší nic dobrého, zvýšila si tím sebevědomí, což tchýně nejspíš vycítila a vymazala mě ze svého adresáře osob vhodných k využití 🙂)

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aponchie
19. dub 2009

johando ja vim,ze tchyne je silene nestastna za celej zivot a diky tomu je desne zakerna a zaroven hodna na oko na okoli ,ale desna zmije jinak proste ta nejhorsi varianta ..ma chlapa neschopneho cokoliv,kterej sedel za kradeze,zneuzivani deti,chlastal,prosustroval kde co a celej zivot museli furt neco splacet apod takze ho ovlada a buzeruje nadava mu on vypada silene submisivne,ale zdani klame je to jeho obrana reakce,nadava mu do hajzlu,ale na okoli delaji jak sou happy,ted se samozrejme manzel s nema nestyka a kdyz je potka ani je nepoydravi za to vsecko a dela to sam od sebe,me rekl,ze uz ho nezajimaji,ze samozrejme me rodina chybi a chtel by ji,ale ne takovou a hlavne ne za kazdou cenu..je to hnus ..ja uz se nesnazim,ale po porodu sem dva roky chodila prosila je at se usmirime delala co chteli a stejne to k nicemu nebylo pac tam vladne svagrova ktera nema sebevedomi zarli jak male decko a tchyne udela co ji na ocich vidi a ona jen porouci jak co bude,to manzel rikal,ze doku dji budou tolerovat jeji chovani ona nema duvod ho menit..hele porad si kladli podminky jak manzel za vsema musi prijit vsem se za vsecko nevime za co omlouvat a pak se uvidi a nejlepe kdyby rekl,ze jsem hrozna krava a stezoval si na me tak jeho sestra vyroste do nebes ,ale takto je to sere a hlavne to nema cenu doku dje tam svagrova pac ta rekne jak to bude a tak to bude pac tchyne nikoho nema svagrina nikoho nema tak sou na sobe zavisle celej zivot a jedna bez druhe ani ranu az patologicky bych rekla a tchyne ikdyz sme se uz nahodou bavili a usmirili na nejakou dobu k nam nesmela pac svagruse to nesnasela .,ze nema pozornost jen pro sebe a je ohrozena a delala naschvalz a pod.je to silene ale udelala rozbroje v cele rodine,ale vis jak ja jsem ten privandrovalec do rodiny takze se vsecko haze na me jakoby

hupcza
19. dub 2009

alter: no ať tam tchýně už psala cokoli - mám za to, že tobě do toho celkem nic není
ruku na srdce - taky občas kamarádce líčíme některé věci poněkud expresivněji, než ve skutečnosti jsou, že
cizí maily se nečtou 😉

paola.o1
20. dub 2009

ahojte tak s mojou tchyni je tiez sranda. konecne sme si nejako k sebe nasli cestu, zacinam jej aj rozumiet - manzel je z rakuska, dokonca sa na mna usmievala, az do vcera, dala som jej tulipany zo zahrady a ona ze dakuje, ze ich donese na friedhof, a ja jej na to, ze nech sa tam dobre bavi... to som ale nevedela ze friedhof je hrbitov.

hupcza
21. dub 2009

pao 😀 😀 😀 😀

grenadinka
21. dub 2009

ja svoju svokru vlastne ani nepoznam, manzel je z opavi a videla som ju len raz ked sme sa vracali na slovensko z plzne. zdalo sa mi ze nieje moc nadsena ze ma spoznala, tak som s nou ukoncila styky, nevidela ani svoju vnucku. a ak mam byt uprimna vobec ma to nemrzi.

damin
21. dub 2009

johanda: asi máš v něčem pravdu, já se snažím tchyni litovat, že je prostě nešťastná se svým mužem a celý život jela podle něho, on je taky pěknej ..., ale ono to nejde, ona je tak strašně zákeřná a jedovatá a vždycky mě dostane v takovou chvíli, kdy to opravdu nečekám a pak se nedokážu brátnit.

johanda
21. dub 2009

paola - podařený vejšplecht 😀 😀
damin - a stýkáš se s ní? já jsem styky s tchýní omezila na nezbytné minimum - setkáváme se občas na různých rodinných oslavách, tj. na neutrální půdě, kde nemá tolik příležitostí prudit. Domů ji nezvu a k ní nechodím. Kdybych styky s ní rázně neutla, neměla bych sílu přestat ji nenávidět, to mi věř.

damin
22. dub 2009

johanda - bohužel - mezi našimi ploty je úzká cestička - a čučíme si do zahrady. Jak vidí, že jsem s dětmi venku, hned láká staršího k sobě. Snažím se s ní nebavit a jen jí slušně odpovídat. K nim nechodím.

damin
24. dub 2009

Tak mě zase poslední dobou tchyně dostává. Syn chodí do školky se sestřenicí a tchyně jí každý pátek vyzvedává a párkrát vzala sebou i syna - ten si na to zvyknul a chce, aby ho v pátek se setřenicí tchyně vyzvedávala. Jenže jakmile neteř není ve školce, tak tchyně syna nevyzvedne. A dneska tam zase neteř není a syn ráno hlásí, že chce vyzvednout od babičky. Tak, že muž jí zavolá, zda syna vyzvedne. Ještě mu říkám, nevolej jí, jak tam není neteř, tak ho prostě nevyzvedne a nepojede pro něj. Samozřejmě, že jí volal, a jak jsem říkala, jede s autem na technickou (jako by tam nemohl dojet tchán, který si válí šunky doma) a pro syna nepojede. Tak jsem mužovi ještě vynadala, že jí vůbec volal. Přesně proto nechci, aby mi ho vyzvedávala. Jo a ten bazén na jejich zahradě, co snad nikdy nebyl napuštěnej, tak pořád nezakryli, tak jsem vyhlásila, že syn k nim na zahradu nesmí, dokud s tím něco neudělají. No asi o vnuka nestojí, protože se pořád nic neděje.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkabu
24. dub 2009

johando my máme asi stejnou tchyni 🙄

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hupcza
5. kvě 2009

tak máme tady novinku od mé tchýně 😀

napsala manžovi srdceryvnou sms, jak je vyřízená z toho že nesmí sledovat vývoj ondráška, že jí to je tááááák líto
manža uhodil na mě!!!, že to je kvůli mě protože k ní nejsem dost vstřícná!!!
takže jsem na sobě nehodlal nechat tu jejich špínu a napsala jsem tchýni sms, kde jsem se ptala, jak přesně to myslela, že přeci může přijít kdykoli, jen ať předem písne sms, že už máme program amohly bychom se třeba minout
hele a ona mi odepsala, že jako jo, jenže když ona má takový stres z jízdy autobusem a navíc se jí udělala nějaká vyrážka a tak nemůže mezi lidi (je jí 70 nevím, kdo bude čučet na její obličej že tam má nějaký centimetrový flíček)

tak vidíte jaká já jsem - klidně přivodím své tchýni stres z busu a nějaké bebí, jen abych jí nemusel ukázat ondru 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrajah
5. kvě 2009

a manžel se zastal matky?!
Dneska jsem požalovala (nabonzovala) manželovi, že jeho maminka hrála na PČ karty, když jsem si přijela pro malýho, kterej je nemocnej a je u tchýně. Malej lítal v garáži v mikině, když měl teplotu, rýmu a kašel a ona hrála v obýváku v klidu karty. To by nasr..lo i flegmoše.
Měla jsem dost nemístný poznámky, i když jsem na druhou stranu ráda, že ho mám kam dát, ale než takovýhle hlídání, tak radši nic. V práci si to musím nějak domluvit. Uvidíme.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hupcza
5. kvě 2009

petra: hele ani ne - prostě se k tomu nechtěl vyjadřovat
chápej - je strašné připustit si, že tvá matka než aby sedla na bus raději necce vidět tvého syna ...chápu,že se snaží v tom hledat něco jiného
taky jsme mu škrtla žaludek, ať mě neviní z problémů, které vznikly bezmála před 40 lety ....nakonec to uznal - tedy ne že tchýně je *** ale že má vina to není - tostačí 🙂

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hupcza
5. kvě 2009

asa: vždyck si říkám, že bych měla asi tendenci svou mámu taky trošku přikrášlovat ...on uznává, že je to "perzóna" ...ale je mu to líto ... takže občas vymýšlí blbiny - omluvy jejího příšerného chování

robin154
10. kvě 2009

ahoj holky, moje tchýně mě teď opět dostala. Máme dvouměsíční holčičku, a když jsme k ní přijeli na návštěvu, vytáhla SVOJI fotku, když byla malá a vypadala přesně jak naše linda 😠 pomooooc, narodila se mi tchýně!!!! Tak jsem chtěla vidět fotky manžela, když byl malinkej a to mi řekla, že nemá - a přitom mi je asi před 2 lety ukazovala. 😠

svataterezicka
10. kvě 2009

😀 😀 😀 😀

hupcza
11. kvě 2009

robi 😀 😀 😀