Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

pitrisek
5. pro 2009

Holky, ale ona si myslí, že si nás tím koupí. po svatbě nám řekla, že jí budem každý měsíc ukazovat účet, kolik jsme ušetřili. A tak podobně.

monterka
5. pro 2009

Hojky holky,dlouho sem tu nebyla. U nás je vcelku klid...malý se narodil před měsícem a tchýně tu byla jen jedenkrát a to jak sme dojeli z porodky...jinak ne...ani malému nic nedonesla. Tchán tu ani nebyl a malého by neviděl kdyby sme se nepotkali na ulici. Já si ale nestěžuji a sem vlastně ráda že o malého nemají zájem.

misi78
5. pro 2009

Ahoj holky, tak pitrisku my mame presne opacny problem. Jsem na materske mame hypoteku, penez moc neni, klasika. Ale manza ma byt v dedine, kde bydli tchanovci. Ten jsme pronajimali, takze byli nejake korunky navic. Pak se ale tchanovci rozhodli, ze se ze sveho bytu prestehuji do toho manzovyho bytu. Oni sami bydli ve tretim patre bez vytahu a ze je to narocny chodit do tech schodu a tak. Zacali si to tam zvelebovat, zasklili lodzii, koupili koberec apd. Nejvetsi for je, ze my ted z toho bytu nemame ani korunu a fakt nam to v rozpoctu chybi. Dokonce az tak, ze nekdy proste nevyjdem a manza si od nich musi pujcit. A to jeste manza za ten byt plati obci kazdy mesic splatku. A jim to neni vubec blby a klidne si tam bydli. Pry jejich byt pronajimat ani prodavat zatim nebudou, ze je blba doba. 😠
Uz jsme manzu dokopala, aby jim rekl at teda kupuji aspon neco malymu. Jo jednou koupili plinky a od te doby zas nic. Fakt jsem na ne strasne nakrkla. Manza to poradne nechce resit i kdyz vidi jak na tom jsme. 😠
Nemate nejakou radu?

helcenka
5. pro 2009

misi, tady je každá rada drahá. My máme také hypotéku, firmu, ve které manžel pracuje, koupila jiná firma, zkrouhla jim platy, ale bohužel jsme rádi, že nějakou práci vůbec má. Občas se nám stane, že tak tak vyjdeme a to jsme výdaje dost zkrouhli.
Mamka nám na malýho pořád kupuje nějaké oblečení, protože roste jako z vody, každé dva měsíce musíme vyměnit šatník, protože je mu všechno malé. Taky nám založila spoření, aniž by mi o tom řekla. Já jsem za to ráda, i když je mi to někdy fakt blbý. Manželovi to nemůžu ani říct, ten si od našich nic brát nechce. Taky ale nemají tolik peněz.
Zato tchýně se fakt vždycky ukáže čtyřikrát do roka, přinese malýmu autíčko a banány a tím je s námi hotová. Na Vánoce řekne, že nic nedostaneme, protože musí splácet auto.
U nás je to ale trochu jiná situace, s tchýní moc nevycházíme. Přestali jsme to úplně řešit, i když prostě občas nevyjdeme.
U tebe to vidím jedině, že si o tom manžel s rodiči promluví, třeba i s tebou a prostě je postavíte před hotovou věc, že peníze nemáte a chybí vám ty z pronajímaného bytu. Dneska je to těžké vyjít, ale myslím, že vám fakt nic jiného nezbyde, protože takhle se nikam nepohnete. A když to nepochopí, řešila bych to prostě tak, že se odstěhují zpátky do svého bytu. Ale jak píšeš, že byt je manžela, záleží tady hlavně na něm. Musíte se nejdřív dohodnout vy dva, přeci si manžel musí uvědomit, že rodina je na prvním místě... 😉 Můj manžel třeba chodil po práci dělat přidavače na stavbu, jenom aby jsme mohli pořídit malýmu pořádnou výbavičku a trochu si polepšili, když jsem nastoupila na MD. 🤐
Držím palce.

dagina
6. pro 2009

Ahojky, Misak78 má pravdu, nemá cenu si kazit život..., ale někdy ty megery prostě bodují, že to pěkně otráví 😖 . U nás teda pořád boduje tchán, tchyně už pochopila, že čím víc bude rejsnit, tím více bude přicházet o malou. Ale stejně ty vztahy jsou stále nic moc.

Nikdy bych se jim za nějaký svůj výrok neomluvila, ani kdyby to bylo unáhlené.
A ukazovat jim účet??? Tak to fakt ne! 😠

Monterka, gratuluji k prckovi 🙂 , hodně zdravíčka a málo otravné tchánovce 😉 !

hancas?? Co u vás nového???

hancas
6. pro 2009

DAGINKO....žádná lepší změna pořád při starým takže no comment

monterka
6. pro 2009

Dagi,díky moc. Mě to tak vyhovuje že se o malého nestarají a nic mu nedávají...aspoň jim Lukyho nemusím půjčovat. Holky,moc se nerozčilujte a hlavně hodně trpělivosti s tchánovcama!

fuli
7. pro 2009

Když to tady čtu, tak plno příspěvků mluví z mého života. Když jsme s přítelem zjistili, že čekáme miminko, tak jsme se hrozně těšili. Tchyně, která věří na karty a podobné okultní záležitosti, šla tenkrát ke kartářce a ta jí řekla, že budeme mít holčičku. Jenže mi čekali chlapečka. Celé těhotenství mě trápila tím, že mluvila o holčičce i přesto, že už jsem měla za sebou 3 ultrazvuk i 3d ultrazvuk, kde by i blbec poznal, že je to chlapeček. Ona i po shlédnutí toho 3d ultrazvuku řekla, že jestli se prý doktoři nespletli a dva dny na to mi pro mimi koupila modrou osušku a nesla mi to se slovy, že by mi ji raději koupila v růžové barvě. Ten den se ve mě něco hrozně zlomila a od té doby jí nemůžu přijít na jméno. V těhotenství jsem byla hodně plačtivá, ale ze 70% díky ní. Ale to jsem ještě netušila, že to nejhorší příjde po narození syna. šestinedělí,kdy má být maminka v klidu a já po strašným, dlouhým a dost těžkým pororu. Daneček měl 4,80kg a 53 cm. Takže si to dokážete představit, nakonec po 16 hodinách jsem musela rodit císařem, ještě jsem ztratila dost krve na sále, takže 3 dny jsem o sobě nevěděla. Myslela jsem si, že to příbuzní mého přítele pochopí a budou mě šetřit,ale ukázalo se že proběhly hony na lišku a tou uštvanou jsem se stala já. Obecenstvo při kojení, tchýně mě i fotila. Kluka mi brala s postýlky, když spal. Udělala si svoje klíče od nás, takže když jde k nám,tak si odemyká sama. Katastrofa. Danielkovi jsou dva měsíce a jsem na pokraji nervového zhroucení z tchýně. Před otěhotnění jsem byla vždy štíhlá, teď jsem chodící kostra. Nejhorší na tom je, že přítel se mě nezastane a to je pro mě obrovská rána. Pořád říká, že na mamince něco vidím a ona to myslí dobře. Přijde k nám má diář a řekne, kluka si pujčuji v pondělí pak ve středu a podobně. Kdybych jí ho nepůjčila,tak mě přítel řekl, že se chovám jak megera. Je přece pochopitelné, že o první dítě se každá matka bojí a jestli se mnou všechny souhlasí, že je to normální. Tchýně mi řekne, že jde s malým na procházku a při tom jede k nim domů, kde mi ho tahá z kočáru a když se jí na to zeptám,tak celá zrudne a řekne, že to není pravda, ale já vím že je. Používá příšerný parfém a kluk pak smrdí od hlavy až k patě, tak je to jasný jak fakcka. Jsem nešťastná, jediný kdo se mě zastal byla moje maminka a to nakonec pak byla taková ostuda. Přitel mě nařkl, že jsme proti jeho rodině zaujatí. Jsem nešťastná, když jsem se s přítelem poznali,tak jsem si myslela, že jsem potkala toho nejůzasnějsího chlapa, ale hrozně jsem se spletala. Je to mamánek každým coulem. Přesto ho moc miluju,ale někdy jsem tak psychicky na dně z jeho matky, nejradší bych vzala malýho a utekla zpátky k rodičům. Jednou jsem si chtěla s tchýní promluvit a říct jí vše a taky jsem se pokoušela,ale zjistila jsem, že to byla chyba. Udělala takovou ostudu a za špatnou jsem byla já. Nevím už kudy kam. Připadám si jak ve zlém snu. Kolikrát si říkám, komu jsem co udělala. Přijde mi, že ona je matka mého syna, kdyby mohla,tak ho snad i nakojí. Mě jen uráží a poštvala proti mě i přítele. Kájovi se už bojím něco říct, protože je to jak házení hrachu na zeď. Tchyně je chytrá jak rádio ona ví vše nejlíp,ale nikdy se nezaptá,když něco kupuje pro malýho jestli se mi to líbí nebo ne. Do dnešního dne ani neví jako má Daneček velikost. A když něco koupí tak to stojí zato. Plete mi pro něho nemoderní šílený svetry,který už dneska nikdo nenosí. Když jdem k ním tak to malýmu obleču,abych měla klid, ale jinak ne. Nebudu z kluka dělat strašáka v dnešní době,kdy je tolik moderního a pěknýho oblečení pro děti. A to je pořád dokola. S přítelem se hádámě denně a jen kvůli ní. Mám pocit, že chce abychom se rozešli. Plánujem na přístí rok svatbu,ale teď nevím, jestli to vůbec chci.

spagatice
7. pro 2009

Fuli ta by jela jak namydlenej blesk 😠 . A ten tvůj přítel asi taky. Proboha co to je za chování. Fabku bych vyměnila, jenže to by musel souhlasit přítel že a podle toho co píšeš, tak mu to jistě nevadí. Od nás nemá klíče nikdo a mít je nebude. A s tím kojením, tak na to myslím už teď a to mám ještě chvilku čas. Nechci aby mě někdo (krom manžela) při kojení sledoval a už vůbec ne fotil 😠 To se budu klidně hádat do krve. Je to tvoje dítě a né tvé tchýně, tak ať se ta megera uklidní a diář si strčí víš kam 😠 Bože to jsou lidi na světě, to je děs 🙄

svataterezicka
7. pro 2009

No hlavně Fuli ty jsi matka! A tak ty musíš diktovat podmínky!!!! Ale myslím že se otrkáš a až to jednou přeteče tak si prosadíš svoje.. já se ze začátku taky nervovala ale člověk si musí prosadit co sám chce - to nejlepší pro svoje dítě.
Btw mě taky vadilo že na mě koukala tchyně z centimetrove blizkosti pomalu při kojení, a musela jsem jí to říct, asi jí to nedošlo nebo nevím. I moje máma říkala že neví co dělám že je to krásné... ale mě to vadilo. neva mi kojit mezi lidma ale jen když si mě nevšímaj a neříkaj jéé jak malá papá a jak je pěkně přisátá apod hnusy...

lamarika
7. pro 2009

fuli: U nás bylo něco podobnýho, ale v o něco menší míře. Prvně jsem se doma shádala s manželem, protože jsem chtěla aby řekl nějaký pravidla tchyni (ty mimochodem dodržují i moji rodiče). Jenže manžel řekl, že se radši bude hádat se mnou doma než s maminkou (mou tchyní). Nakonec jsem mu pohrozila, že tam nebudu s malým jezdit a ani malýho nebudu pujčovat. Manžel mi nevěřil, tak jsem si stála za svým a skoro 14 dní malej u tchyně nebyl. Pak za ní šel a pravidla jí řekl. Tchyně to obulela a chvilku tam byla mrazivá atmosféra, ale mně to nevadilo. Dnes jsem ráda, že jsem to udělala a klidně bych to udělala zas, protože jde o mé dítě, který já budu chránit za každou cenu. Takže ti radím abys udělala něco podobnýho

hancas
7. pro 2009

fuli....souhlasím s holkama ty jsi matka a ty si určuješ pravidla,Fabku bych vyměnila hned aby si tam chodila jak dom??díky ale nemít ani chvilku klid a pohodu to bych ju poslala slušně do oných míst.Diář bych jí spálila a řekla jí že ona si nebude určovat kdy jí dítě půjčím že jí ho půjčíš jak ty budeš chtít a ne jak ona si určí.
Na mě taky čuměla tchýně když jsem odstříkavala mlíko a to bylo horší tím že celé prso jsem měla venku a jěště se dívala jak to tam teče hrůza nikdy mi to nešlo a mlíka bylo málo protože mě nervovala,toto je intimní a ne aby tam dělala porotu 😒 Moje tchýně je na odstřel od narození dětí skoro jak ta tvoje.

mgaba
7. pro 2009

Fuli, zjistila jsem, že na takové lidi platí pouze ignorovat a nic než ignorovat 😠 . A mám klid 😉

pepibubu
8. pro 2009

Jéžiš holky, teda to by mě ranilo mít za tchýni něco takovýho... Mně stačilo když se za mnou couralo po císaři do porodnice procesí, a pak ještě v 6n... ale snažila jsem se to chápat, první vnouče je první vnouče.... Teď je to spíš tak, že si stěžujou že malýho neviděli, ale "když nás nikdo nepozve," nechtěj se vnucovat....už mě to tuhle nakvajzlo, abychom jim snad posílali kolkovanou žádost, ne? navíc když se teď stěhujou, a my víme že toho maj nad hlavu....

dagina
8. pro 2009

Ahojky, Fuli, tak to je opravdu něco...., vím, že je těžké si udělat pořádek, obzvláště tak brzy po porodu, když má člověk na řešení úplně jiné věci..., fakt ti moc držím palce, aby jsi to ustála a babu (i přítele) srovnala za včasu do latě.

Hancas, ty máš nové albíčko 🙂 . Děti jsou úúúžasné. A Kubíček je tedy ke tchánovcům???? 😅

Tuhle jsme tchánovcům pouštěli video z plavání, před tím byl ještě kousek jak kojím Lůcu, a když to tchán viděl, tak řekl uštěpačně "ježiši Lucinko, ty ještě piješ mlíčko"??? Blbec jsem mu na to nic neřekla, takové věci se dětem prostě neříkají, pak z toho mají zmatek, v horším případě trauma, že je asi špatná, když od maminky pije ještě mlíčko. Příště snad budu pohotovější. Jinak při kojení, pokud měli možnost také čuměli. 😠
A to jsem si říkala, že by jsme na vánoce byli u tchánovců, bo je mi jich líto, že budou sami (zatím jsme u nich byli na vánoce pokaždé, teď chceme být sami).

pepibubu
8. pro 2009

Dagi - heh proč si myslím, že už ti jich líto není a užijete si vánoce sami a v klidu 🙂

hancas
8. pro 2009

daginko---mi když neměli děti tak jsme objížděli na štedrý den mojí maminku a tchánovce,ale minulej rok už jsem řekla ne,zaprvé vy jsme si vánoce neužili a byli by jsme ve shonu.Takže jsme na štedrý den doma v klidu si rozbalíme s dětma dárečky a užíváme vánoc jako rodina. a pak 1.svátek jedem k mamce na oběd a 2.svátek ke tchánovcům a spon je to docela bez honění a v poklidu.
A jinak ano Dagi Kubíček je celej mm takže ho zbožnuji

aurecon
8. pro 2009

fuli: Z tvé tchyně bych se asi zbláznila.

Jinak pro ostatní kojící: Proč se prostě při kojení nezamknete v jiné místnosti? Já jsem to tak dělávala a tchyně, ani tchán mě nikdy při kojení neviděli a měla jsem klid. Jako ještě jim ukazovat má prsa a bradavky, tak to teda ne 😀 Bych se hanbou propadla.

dagina
8. pro 2009

Ahojky, Aurecon, my máme zatím 1+1, což o to, mohli jít do kuchyně, nebo už byli většinou na odchodu když jsem se chystala kojit, ale vždycky si počkali až se malá zahryzne 😠 , spíš se ujišťovali, zda jí umím dát najíst. To bylo ještě v prvních měsících, teď už bych si to nenechala líbit.

Hancas, jj, určitě bude rozumné být každý sám.Ale na první svátek nás to stejně nemine 😖 . Vloni na vánoce jsem měla 4 dny před porodem a tchán tam předvedl zase jednu ze svých inteligetních scén, je to neuvěřitelný sobec, takže už mi jich líto není 😀 😝
Jen takovou perličku, na Mikuláše přijeli za malou v 7 hodin večer, odjeli před 9 hod 😖 . Co dělali celý den ví bůh.

hancas
8. pro 2009

daginko----asi neměli celej den čas jak naši tchánovci ti vždycky strašně spěchaj všude a když jím řeknu dojdete ve 2 přijdou ve 3 i pozděj že nestihají,ale že mi pak máme třeba jiné plány to je nezajímá.To potěší že v 7 večer návštěva když chceš mít svůj klid to bych jim slušně něco řekla.Já v 7 večer návštěvy nepříjímama to už koupeme....prostě bych jím řekla malá spí přijdte zítra mi na vás čekali celý den

misi78
8. pro 2009

Fuli to je desny. Ale souhlasim s holkama. Jela by jak namydlenej blesk. A jestli se te pritel nezastane tak za to fakt nestoji, bude to cim dal horsi. Postav se ji, vymen fabku. Nemuze k vam chodit jak domu. 😠 A ze si urcuje kdy si maleho bere to snad nemyslis vazne. Jsi matka. A kdyz pozna, ze si nenechas nic libit tak se uklidni. Ma tchyne je teda relativne rozumna, ale trochu ji povolis a uz zacina vymejslet. Jednou mi rekla, ze mam malyho min, vic oblikat tak jsem ji dala jasne najevo, ze je to muj syn, jsem s nim kazdy den a jeji rady fakt nepotrebuju. Od te doby mam pokoj. Ale ona vi, ze ja si nic nenecham. Kdyz jeste nebyl malej a s manzou jsme byli chvilku tak mu kdyz byl nemocnej poslala po tchanovi obed (jako ze jsem neschopna mu neco uvarit), chudak tchan si to pekne vyslechl a od te doby si nic podobneho nedovoli. Jinak spolu vychazime celkem dobre. Mozna si mysli, ze jsem furie ale aspon mam klid.

dagina
9. pro 2009

Ahojky,
já se teprve učím být fůrie, bo být slušná, hodná... se mi nikdy nevyplatilo, jde to pomalu, ale jistě 🙂 . Někdy mě chybí rychlá a jasná odpověď, ale i to se zlepší. U některých výroků to jde si myslet svoje a mlčet, ale někdy bych si vyloženě nechala sr-át na hlavu a to fakt už neeee. No však to znáte 🙂 .

pitrisek
9. pro 2009

Ahojky,
já jsem teď pro celou rosinu největší fůrie. Možná nebyl ani důvod v ten pátek tak vybuchnout, ale ve mně se to kupila a najednou jsem prostě vybuchla.
Omluvila jsem se, ale tchyně dělá uraženou. Nechodí k nám, jen tchán se staví za malou. Já tam taky nechodím.
Je to decela blbé takhle před Vánoce, ale aspoň mám klid. I manžel to zatím bere

dagina
11. pro 2009

Ahojky, bych si zase nafackovala, včera u nás byl jen tchán a to stálo za to. Zase jsem nereagovala na to, na co jsem měla, fakt jak praštěná. 😠
Pitris, jj, buď ráda, aspoň máš klid. Hele, a když se tchán stavil za malou, ty se k němu chováš jak??? Mluvíš s ním??? Nebo jak to probíhá???

dagina
11. pro 2009

Ahojky,
zrovna dneska manža nakousl vánoce. Tchán se ho včera ptal, zda budeme u nich, manža že ne, tchán mu začal hrát na city a manža je nyní na vážkách. Ještě mi dal návrh, že by jsme k nim jeli až po večeři, a zůstali tam na noc, ale to s malou nepřipadá v úvahu. Strávit nyní noc u tchánovců, tak to opravdu nééé.
Vy myslíte, že je hodně blbý, aby byli sami??? Vlastně tam mají ještě švagrovku.... . Vím, že se normálně rodiče zvou na štědrý den, ale my ty vztahy nemáme úplně OK, navíc koukají jen na své pohodlí a aby si užili s malou, prostě mě štvou a navíc mě tchán včera zase nakrknul, tak nemám vůbec chuť na nějaký společný štědrý den.

zdenka26
11. pro 2009

A co je na tomblbého aby byli sami,u nás jsou rodiče sami a mi knim jdeme až 1 nebo 2 svátek.Nedělej si z toho hlavu,přece nebudeš trávit vánoce sněkým koho nemusíš

dagina
11. pro 2009

Manžel mi říkal, že mají také právo se radovat vnučky právě při štědrým dni, jak si rozbaluje dárky atd., no tchán ho musel pěkně zpracovat když tak obrátil.

helcenka
11. pro 2009

dagi, já myslím, že na tom není nic špatného, že budou sami. My teda budeme 24. na večeři a na noc u našich, dopoledne strávíme s malým na kačenkách, po obědě se vyspí a pomalu se vypravíme k našim. Už to tak praktikujeme pátý rok a je to super i manželovi se to zamlouvá. Mamce jsem moc vděčná, protože jsem měla hodně zlý porod a mamka se pak o mě střídavě s manželem starali, tak jí nechci připravit o ty rozzářený očíčka malýho u stromečku. A navíc jsme na to zvyklý, od mala se u nás scházelo o Vánocích spousta příbuzných.
Ke tchýni jdeme tradičně 25., někdy odpo, až se malej vyspí. Manžel jí doteď neřekl, že Vánoce trávíme u našich, aby jí to prý nebylo líto, ale u ní být v žádném případě nechce. Je dva roky rozvedená se svým druhým manželem, jinak o Vánocích byla vždycky jenom s ním. A vloni byla u švagrové a své neteře. A letos to určitě nebude jinak. Já jsem ráda, protože ty trable s ní, jak jsem tady už psala, jsou děsný a kazit si Vánoce fakt nechci. 🤐

dagina
11. pro 2009

Mě vlastní matka hrozně chybí...., ani se to nedá popsat jak strašně moc. Věřím, že to je tvá pravá ruka a musí to být moc krásné mít se na koho obrátit.
Matku sice ještě mám, ale žije si takový svůj život, už jsem to tady myslím psala, s novým manželem spustošili barák, žijí v něm jak bezdomovci, smrdí.... 😝

aleachim
11. pro 2009

Dagi,no jednak je to naprosto normální, že si s malou chcete užít vánoce sami, to byste jako zvali i švagrovou? My to budeme mít tak, že 24. si užijeme vánoce a 25. jsme pozvali oboje rodiče k nám a plánujeme to tak dělat, dokud to půjde. I naši rodiče to tak dělali, až když babička byla sama, tak ji naši brali k nám, aby nebyla sama. Ale co je hlavní, oni dle manžela mají právo si vánoce užít a ty ho nemáš???? A co tvoji rodiče, ty to právo taky nemají?? Nemáš nejlepší vztahy s jeho rodičemi a on chce, abys měla kvůli nim zkažené vánoce, protože mají právo???ˇJeďte druhý den, mohou rozsvítit stromek tam a užít si to tam - malá je stejně ještě dost malá a z vánoc bude mít houby. Užij si to hlavně ty, jsou to vaše první vánoce s Lůcou, tak se nenech přesvědčit.