Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

renys
24. čer 2011

@zubecek já bych to asi řešila takhle: manželovi bych asi nezazlívala to, že za ní zajde - natož pak taková ta ultimáta, jak tady někdo psal, buď já nebo ona, to se asi nehodí, jednou je to jeho máma, že jo..- jednou týdně ať tam zajede i s dětmi, to je tak akorát...a když by se ukázala u vás, tak být absolutně tvrdá, nekompromisní a nepustit jí přes práh. Asi bych lhala až by se mi prášilo od pusy 😅 , že máte návštěvu, že někam za chvíli jedete, bla bla.. Akorát teda chudinka co by na to starší syn, třeba by chtěl babi vidět.. 😒 . Kdyby dělala sprasky, tak bych na ní zavolala poliše, to s klidem, ale jak s tim malym, aby neměl traumata, doprčic...těžký 😔 .

zubecek
24. čer 2011

@renys no právě že s tím velkým dítem to nejde vůbec tak radikálně, jak píší ostatní nebo jak to vyřešila švagrová s jedním malým...tomu jsem musela vysvětlit, že si nerozumíme, že s ní prostě nemluvím, aby na mě nekřičela, a jsem ráda, že jsem se s ním i domluvila, že tam u ní nebude spávat. Ale kdoví, co mu ona zase nabulíkuje...a psych. mě pořád uklidňovala, že on už je dost velký na to, aby jí řekl, kdaž mu bude něco vadit...jenže on ještě není tak velký na to, aby mu vadilo, že sním např bába leží v posteli, a já to neunesu...jinak s MM jsme se domluvili, že tam zajede s nima jenom občas, (tím myslím, že i jendou za měsíc je pro mě moc), naštěstí my vůbec nemáme čas, škola, školka, práce, každý den kroužky, aktivity MM a mé, takže do skloubení toho se naštěstí čas moc nenajde. A abych se pořád nelitovala, tak musím napsat o nynějším stavu - že nelžu, ona natvrdo ví, že kvůli mě k nám nesmí. Né že by MM neotravovala, aby zas mohla, ale jsem neústupná. Jen se modlím, aby on to dodržel a nepovolil. Ji totiž vyhodíte tisíckrát, a ona k vám vleze po 1001. to dokázala teď, když vlezla k našim. To říká i tchýňák. Nemá prost+ žádnou soudnost.No bodejť že. Já právě nevím, jak se mám odpoutat, a nechat děti, aby s takoovou nestvůrou vůbec přišli do kontaktu. kdybych byla fakt kliďas, tak se na to vyprdnu, řeknu si, že to nějak přežijou a je mi dobře. On manža říká, že tam nejezdí kvůli ní, ale kvůli svým prarodičům, ale jak to dopadne, ona samo odtahne děti někam bokem, aby s něma byla sama a tím to hasne.

zubecek
24. čer 2011

Taky nemůžu sbalit děti a odjet, jak radí jiní, z čeho bysme žili? A kromě toho, máme tady krásnej byt, vco jsme si upravili, a práci, kterou miluju a která se dost důležitě nebo teda úplně vztahuje k našemu městu. Taky moje milovaný rodiče. A kamarády a spoustu aktivit a známých. A to nemluvím o dětech...

zubecek
24. čer 2011

@renys pře tím, když jsem s ní ještě jako mluvila, tak právě vdycky neohlášeně přijela, a my byli někam nachystaní a já jsem si nemohla troufnout to ani říct a musela jsem všechny naše plány odhodit, jinak bylo zle. A když už jsem měla toho plný braejle po letech konečně řekla jsem pravdu, že Dany s ní nepůjde, to ještě jsem se ho zeptala, jestli chce jít s ní nebo s námi, a on s ní nechtěl, tak se rozeřvala, že prostě nehrozí nic jiného, než že půjde s ní. To bylo pořád dokola, týrala MM do telefonu tak dlouho, až on to se mnou "domluvil" abych povolila. To byl začarovaný kruh...a teď si přijede dát malýmu dárek a po třech letech mě pozdraví a myslí si, že já se z toho asi po...a taky ji začnu zdravit...něco jsem sice zamumlala, ale ani jsem se na ni nepodívala, vím totiž, že kdybych jen tím pozdravem na ni zareagovala, tak by si myslela, že je všechno v pohodě (což si stejně myslí) a že zase začnu skákat, jak ona si pískne!

zdendula86
24. čer 2011

@zubecek z tvého příběhu mi opravdu běhá mráz po zádech a můžu ti říct, že tvoje švagrová dělá asi dobře...moje dítě by takováhle babizna opravdu nedostala bez mého dozoru !
tvůj manžel by měl stát při tobě, vždyť vám bourá celej váš vztah...
je mi tě moc líto, drž se...
přečetla jsem zatím dva první úryvky a nedalo mi to a musela jsem hned zareagovat

zubecek
24. čer 2011

@zdendula86 jo a teď mi MM napsl na skype, že tam dneska s klukama jede, protože prababička jim upekla koláčky, přesně zase ta záminka s těma prarodičma, jak jsem psala...a napsal že jsem zmagořená a že tam s nima prostě jede a hotovo. A co mám dělat? Za tou prababičkou bych taky jela, jenže ani nezastavíme a už je bude rvát z auta ježibaba a prababička je ani neuvidí...a když je otecc tak jak mu v tom zabráním?

zubecek
24. čer 2011

možná byste napsali že to nemám hrotit a jet s nima ať je mám pod kontrolou ale já na to už nemám a už zase akurát brečím

smithi
24. čer 2011

@zubecek
Ahoj po přečtení tvého příběhu se mě zmocnil vztek. Taky mám tchýni k ničemu a má zákaz přiblížit se k synovi na 10 metrů, ale manžel díky bohu stojí v tomhle při mě.
Nevím co přesně ti poradit, jen ti poradím řeš to rychle.. Z toho stresu se akorát zhroutíš a budeš sesypaný uzlíček nervů.
Já osobně bych třeba jela k prababičce i s manželem a dětma, nesnesla bych pocit že je nemám pod kontrolou (děti)
Ty jsi matka, Ty jsi pro své děti nejvíce. Pokud Ty řekneš že se nepojede tak se nepojede.. napadla mě taková věc, co kdyby MM zajel pro prababičku k ní domů a dovezl ji k vám? Může si užít děti a ty budeš v klidu, chce to jasně zavést pravidla, pevná a neměnná.
Drž se 😉

zubecek
24. čer 2011

@smithi díky, opravdu mám vyzkoušené všechno, MM řekne že jsem magor a že vymýšlím a prababička nepojede, protože praděda nemůže chodit a ona bez něj né a že on je chce vidět taky...

smithi
24. čer 2011

@zubecek Ach jo tohle je patová situace, a co udělat scénu s tchýní i před manželem? aby viděl že ten magor je ona?

zubecek
24. čer 2011

teď jsem se docela i zasmála, to bych byla já nejhorší, už mě dopředu vždycky upozorňuje, ať nedělám scény, a co Dany, když má ty narozeniny, právě proto s ní nemluvím vůbec, abysme se neporvali, tak jenom pak celý den brečím, to asi přijde MM normálnější, fakt nevím kudy kam...dokonce i naši, kteří jsou při mě, si myslí, že si ty nervy dělám sama, že bych měla přežít, když tam jedou a vykašlat se na babu

zubecek
24. čer 2011

@smithi a jak to že to tvůj mMM dovolil? Jeho tchýně neterorizuje, co?

zubecek
24. čer 2011

no musím jít, za chvilku přijede MM, dám vědět, jestli žiju...

spagatice
24. čer 2011

@zubecek Ahoj, tedy chápu tvé pocity, musí to být hrozná bezmoc. A co jet s nima a prostě jí říct, že teď budou u prababičky s váma a ne s ní? Jen to oznámit, na nic se neptat, nečekat, jít k prababičce a hotovo? Ježiš já bych se s ní pohádala, to by bylo něco pro mě 😠 Je blbý, že nemáš tu oporu u manžela, protože potom by se ti s tím bojovalo líp.

smithi
24. čer 2011

@zubecek
S tchýni jsme se neviděli cca rok když nepočítám potkání na ulici a to se ani nezdravíme. Provedla nám dost špatných věcí a jednu dobu na mě volala 3 krát do týdne sociálku, protože chtěla syna do své péče. Manžel naštěstí brzo pochopil že takhle to dál nepůjde a pokud chce svou novou rodinu tak se bude muset odpoutat od maminčiny sukně a žít jako dospělý a zodpovědný člověk. Kdyby to nepochopil tak už spolu asi nejsme anebo sedím za vraždu, jsem cholerik, nikdy jsem si od ní nenechala nic líbit a z porodnice jsem ji nechala vyvést 😀 v rámci mého psychického zdraví a zdárného kojení se přece nesmím stresovat

Tvůj manžel by se měl velice rychle vzpamatovat a začít se starat o svou rodinu a né jen o maminku. Pokud mu někdo navrhne návštěvu tak je přece na prvním místě domluvit se s tebou. Klidně bych zkusila i radikálnější řešení jde jen o to jaké máš momentální možnosti se dvěma dětma v případě kdybys od něj odešla..

lucisa
24. čer 2011

@zubecek tak se dnes drž a Danečkovi k dnešním narozeninám vše nej 😉

zdendula86
24. čer 2011

@zubecek jsme na tom stejně, nemám sice až tak extrémně jedovatou tchýni jako ty, ale vadí mi, když se s ní malá vidí, manžel tam s ní nikdy sám nechodí, prostě jí raději sbalím a jdu s ní ven a manžel jde sám... když se mi něco nelíbí tak to říkám ve smyslu na malou - např. jí učí něco co se mi nelíbí, tak řeknu: Lucinko, to se nedělá, ale ve skutečnosti to je na bábu 😀, včera jsem měla svátek a chtěli přijít, taky mi to na jednu stranu dost vadilo (nechtěla jsem se s nima vidět), ale zase na druhou stranu si u nás doma tak nevyskakuje...to jsem malou chtěla dát spát než přijdou, ale manžel mi taky říká, že to zas někde uslyším, že měli přijít a já jí dala radši spát.... nakonec přišli když jsem jí krmila, ale za hodinu jsem jí nekompromisně sebrala a šla jí dát spát (bylo už skoro devět hodin)... teď má nechlastací období, tak je docela v klidu, teda včera byla 😉, mám z ní právě často smíšené pocity - jednou na zabití a podruhý v pohodě - což vůbec nechápu...
s jejím chováním se taky neztotožňuju, to samý moje švagrová... teď už si nenecháme nic líbit...

to bych po ní asi vystartovala, mohla by zkusit mi tahat děti z auta ! možná bych na truc jela a sjížděla jí, kdyby se mi něco nelíbilo 😅

zubecek
24. čer 2011

no tak jsme se pěkně zhádali, já o tom vůbec nechtěla mluvit, ale MM přišel z páce a začal, ža jako to bylo naposled, a jestli se nevzpamatuju, tak že se mnou skončil...a nakonec seřval i Danyho, že se k ježi ve středu choval špatně, a že je stejnej jak já a že já ho očkuju a mám pod vlivem...no prostě zase ty její slova, takže mám strach, že ho zase začala terorizovat...prej nemám spojovat prababičku s bábou, a švagrová je mu taky ukradená, že odešla, tak mu s tím mám dát pokoj. (řekla jsem to, že to zas má baba pěkně promyšlený, protože ve středu jsem slyšela, že několikrát klukům říkala, že si mají přijet pro koláčky) a on mi to vůbec nevěřil! Prej to nemůže vědět, prababička mu volala až dnes, že si tam má přijet! Nakonec tam nejeli, protože potřebovali dostavět něco u našich v baráku, takže to čeká zítra ráno . což mi řekl Dany, on se nějak neobtěžoval, já jsem se mu vyhýbala a teď usnul. Asi podle vašich rad prostě pojedu s nima, a budu jako vždy dělat, že tam ježi není. Přesně odjakživa používám metodu zdendula 86 - mluvím k dítěti, co má dělat a co né. Naštěstí jdou pak s našima stěhovat, takže budeme muset být brzy doma, což je obrovský plus v tom utrpení. Nedá se tam však ježi vyhnout, protože veškerý život se odehrává u prabab. v kuchyni, kde je ježi trvale. oni jsou prostě divní. A kdybych pronesla tu větu, nebo si vychutnávala, tak se všichni, a že jich tam není málo, zase postaví proti mě že jsem magor a dělám divadlo, že přece babička má právo na vnoučata...
😠 perlička o tom autě - např, když chceme odjet, má strčenou hlavu do auta k Danymu tak dlouho, až už jedeme a já musím říct: Dany, zavři si dveře, už jedeme" a to ještě musíme čekat, protože na to řekne, že se s nima ještě rozloučí a prostě nevyleze! taky je pořád ocucává a hňápe, tak jsem Danymu kdysi řekla, že když nechce jí dávat pusu a komukoliv jinému, tak nemusí, a on jí nedává pusu a s toho byl dneska ten čurbes, co MM předvedl mně a danymu

zubecek
24. čer 2011

@smithi taky jsem výbušňák...právěže možnosti nejsou, švagrová odešla do jiného města, kde má rodiče i práci i všecno a ještě je mateřské, ale já mám všechno tady. Potřebovala bych mu nutně ukázat, o co by přišel, prostě něco, aby se vzpamatoval, ale nějakmi došli nápady, řval na mě, že mi nikdo nic nedělá, že k nám nechodí, tak a´t dám pokoj a že on chce vozit děti ukázat své babičce...no měla bych to nějak překousnout, ale nejde to, prostě při představě že se na moje děti ježi sápe a kdovíco jim bulíkuje, mi úplně zatmí mozek

moudivlacek
24. čer 2011

@zubecek ☹ jezisi to je strasny,jako fakt nevim co na to rict... to, ze je baba p... je jasny,ale to,ze se te manzel ani nezastane a jeste rve na tebe,to by si na me zkusil jednou...jenze tezko radit,podle me byla chyba,ze se to "tolerovalo" od zacatku,melas ji odpalkovat hned,ale je mi jasne,kvuli "dobrym" vztahum v rodi¨ne se leccos promine...boze proc jsou ty baby takove? co z toho maj,ze ty snachy tak nicej
me to nekdy prijde jako pomsta za to,co jim jejich tchyne delaly,moje tchyne na svou nadavala a jeste s ni bydlela,coz ja nemusim a to ji asi zere,myslela si,ze nas bude terorizovat,no dopadlo to nakonec nastesti "dobre",mame od ni klid...
nevim co bych na Tvem miste delala (krome vrazdy 😉 )

zubecek
25. čer 2011

asi si půjdu pro nějaký driják na nervy...tahhe ježibaba si myslím, že se mstí za svůj spackanej život...jinak její tchýně je super ženská, jenže ona ji od začátku tak nenáviděla a děti k ní nepustila, že MM ji skoro nezná...jinak s ježi nevyšel na světě zatím nikdo, ani ty její rodiče, u kterých bydlí, s MM se nemohli vystát, vychovala ho ta jeho babička místo ní, proto je na ni tak vysazenej - jinak ta babička (což je ježi matka) byla odjakživa na straně tchýňáka a pak i mojí, ale přece všichni po nás všech chtěli, abysme dělali vše podlu ní, s větou ona je prostě taková, i když je blázen...takže jsem to včery schytala kvůli tomu, musím se přiznat, že jsem rejpla do tý jeho babičky a to bylo do vosího hnízda, věděla jsem to, ale byla jsem tak nna nervi, že mi to bylo jedno. o matce on ví, že je úplnej magor, ale já se prý ted chovám ještě zmagořenějc, jenže to že moje reakcej jsou prostě ztakový, po tom, co mi všechno vyvedla, pochopí na celým světě jen ta švagrová...

zubecek
25. čer 2011

je tady ještě další průser, milovaný MM bratr domluvil ježi práci na stejné fabrice, jak MM pracuje...takže mám opravdu podezření, že ho zase týrá, ale tu středu to bylo tak, že on ji prej dovezl do našejho města z práce pro pas, a ona chtěla dát danymu dárek, tak že na něho počká před hudebkou a dovede ho do našich baráku. To jsem řekla že nehrozí, že jsem s ním domluvená že pro něho přijedu já a on že by s ní nešel, když to nemáme spolu domluv. Tak jsemtam jela, ona stála na kraji šatny, já jsem šla za ním nahoru, abych se sním v lkidu domluvila,. Domluvili jsem se, že půjde s ní chvíli po městě a že tak za půl hoďky pro něho přijedu. Jenže mi vylazli ven, a ona už tam nebyla...takže já jak debil lítám po městě, hledám babu a pak volám Milošovi, kde jeko je a on nevím, hele asi přijíždí s někým k baráku...Takže takhle se dostala do baráku, zase to skonila ona a já zase za dobrotu na žebrotu...snažím se kvůli tomu dítěti a vždycky to příšerně odnesu...

zubecek
25. čer 2011

jinak dnes ráno jsem vstala hned jak MM a on že zajedou pro ty koláče a pak jdou stěhovat, tak já že pojedu taky, a on že proč, když je to na chvilku, tak já že právě to je ideální...jenže on že tam potřebuje naložit nějaký dlouhý železo na stavbu a musí sklopit sedačky, tak že se tam nevejdeme. Tak jsem s Davčem doma. Jinak řekl, že si baby nemám všímat a dělat jako že není, ale nemám se nervovat a že když ji vidím tak celá zrudnu a vypadám jak minutu před smrtí a že to takhle nejde...to má úplnou pravdu, přesně to vystihl. Takže asi se budu muset něčím nadopovat )netuším čím), a snažit se to ustát, aby se Dany neotočil proti mě...má teď totiž pánský období, musí být pořád s tatem, je z něho celej pryč, procuje s ním na stavbě pomalu do noci a pak nemůže vstát do školy...takže cokoliv tata řekne je svatý...kdybych měla holky, tak to bude asi všehno jinak...to byl ten průser, že i byba měla kluky, holky by se na ni vyprdly...
😨 teď je průser, že asi za dva týdny je tam pouť, to je MM celej zbříděnej tam trávit víkend, tak nevím, jak to ustojíme...kdyby aspoň připustil, že tam pojedeme jen jeden den 😖

zubecek
25. čer 2011

jinak my už jsme měsíc a půl doma všichni byli nemocní a Davča měl zápal plic, takže je toho na mě už moc, teď už může ven ale do školky ještě né, tak píšu a píšu...když jsem v práci, tak se na PC doma vůbec nedostanu...a taky všechno nějak líp snáším, prostě není čas se depkovat, doma tona mě padá

zubecek
25. čer 2011

jo a nebyl by nějaký návod na nenápadnou vraždu? 😠

evaviki
26. čer 2011

ako tu niekto pisal, ze nie je dobre riesenie vybrat si medzi zenou a matkou.. podla toho, co tu zubecek pise, tak situaci s tchyni riesit nedokaze, takisto si nedokaze dupnut a dohodnut jasne pravidla.. predovsetkym by si sa potrebovala ukludnit a nabrat energiu, aby si to dokazala riesit.. napr. niekam sama vypadnut na vikend, vsetko si premysliet.. po navrate stanovit presne navstevy u tchyne (priklad: mm tam s nimi pojde raz za dva tyzdne na 3 hodiny, vzdy v jeden den, aby ste vedeli kedy - ak jej to nebude vyhovovat, tak ma smolu) - prejavis dobru volu to riesit, tak snad to tak vezme aj mm.. no neviem, nicis sama seba a tym aj deti a o vas ide predovstekym..

zubecek
26. čer 2011

@evaviki děkuji moc, to stejné radí i psycholožka a mě je to jasné, ale já na to s ohledem na babu nemám - pro mé psychické zdraví jediné přijatelné řešení je model od smithi 🙂ale na to manža nepřistoupí už kvůli té prababičce...no od včera se to uklidnilo, snažila jsem se mu ta naše pravidla připomenout - že ona k nám nesmí a že děti k ní samotné taky ne a že když tam občas zajedeme na chvilku (pro mě je přijatelné tak 3 krát do roka a hodinu, což bohužel nehrozí, protože nějaké ty svátky a narozky a "koláčky" jsou mnohem častěji), tak se to budu snažit přežít, a že se nebudu navážet do prababičky a on že za to nebude mě (a případně danyho)obviňovat, jak se chováme. 6e já se tak budu chovat pořád, jako že ježi nenexistuje a že se rozhodně nepokakám z toho , když ona mě po dvou letech pozdraví...dokonce z něho vylezlo, že jim nak přehodili tu hnusnou pouť a že snad ježi by měla byt s tim amantem v chorvatsku, že mu pra kvuli tomu brečela, že tam asi nebude... jo jak strašně bych si to přála, ale ta bab vživotě nevystrčila nos ze svýho baráku, takže mám obavy, že i tu svou dovolenou mimochodem prvni v životě přehodí! Už jednou to tak mělo být na synovcovy narozky, že brečela Mm že tam nebude a samo že byla a odtáhla kluky na celou dobu tam, kde jsem je neviděli... ☹ Tak nezbývá než doufat

bocinka
26. čer 2011

@zubecek tak jsem přečetla Tvůj příběh - hororstory - od začátku a jediné co mě napadá je, kolik jí je let???? Myslíš, že brzo umře???? 😠 😠 Já vím, že je to hnusné.... ale tohle je normální humus, humus a humus.... Já už bych tam nebyla.... promiň, ale aby mě můj manžel dokola nazýval magorem???!!! On je slaboch, protože se neumí postavit své matce, která je očividně taky nemocná..... aby se mi někdo koupal s už tak velkým klukem navíc 4 hodiny, očuchával, ocmukával, válel se v posteli???? 😨 😖 😠 tak to teda ne.... Měla by sis hrozně rychle udělat doma pořádek.... Tvůj muž nevidí, že to není Tvoje chyba??? A ještě bude vyhrožovat, že s Tebou skončí????

Myslím, že jestli s tím nezačneš hodně rychle něco dělat - nevypadáš psychicky moc v pohodě - tak to stejně dopadne špatně a ještě děti dostane manžel, protože Ty se budeš léčit, kvůli tchýni!!!!! V žádném případě Ti to nepřeju, ale tohle se nedá vydržet....

Je mi Tě opravdu líto a doufám, že to bude brzo lepší. Že se manžel vzpamatuje a začne Tě podporovat, nebo tchýni srazí auto.... ☹ ☹ ☹

zubecek
27. čer 2011

@bocinka další průser - ona je strašně mladá, je jí teprv 51, no hrůza ☹ jako oni ji opravdu všichni nesnáší, její vlastní seestra (MM teta), řekla, že ji patří odstřelit (kvůli chování ke mě), i ta pravidla docela fungují a budu si na nich tvrdě trvat, prostě všichni jsou na mý straně, ale když takhle vyvádím a brečím a mučím se tak si myslí, že to přeháním, takže asi spíš budu muset ukázat, že jsem silná, ono ani těm dětem to nepřidá, když brečím, a mojí mamince jsem to vysvětlila, že mi ji takhle nemůže pustit k tělu, že to prostě neunesu. Úpně mi to narušilo tu moji ochranou zónu... 😖 děkuji za podporu

bocinka
27. čer 2011

@zubecek a sakra, to tady může být ještě třicet let.... to je šílená představa, co..... ☹ ☹ ☹ Co se týká toho Tvého pláče a klepání se, tak si myslím že to jen přidává Tvé tchýni, nakopává ji to, aby do Tebe jela dál a dál... Očividně jsi na ni přehnaně citlivá.... 😕 😔 Přesně tak jak píšeš, kup si guajacuran, je to volně prodejné v lékárně, hodí Tě to do pohody, prý všechno nějak méně řešíš..... moje tchýně to brala, když měli před nějakou velkou akcí - naše svatba, nebo když jim někdo umřel.... Není to prý žádný driják, když to samo nepřeženeš..... 😉 Jen si dej tabletku před tím, než tam pojedeš a uvidíš.... Taková čarodějnice si nezaslouží vidět Tě na kolenou, nebo zlomenou.... Pěkně jí ukaž, že Ti nestojí za jediný pohyb nervu.... Myslím, že i v manžovo očích postoupíš výš, když to budeš hezky zvládat.... 😉 😉 😉 😉