Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

brumdinka
31. led 2010

moravanko - zavřít dveře, zamknout nepustit 😠 baba jedna, bych s ní vyběhla 😀

jo taky měla tchýně tendence lízt nám do bytu, vyptávat se má tendence i ted´- odpovídám jí, že jí do toho nic neni a vyměnila sem zámek - samozřejmě sem ta nejhorší 😀 , ale mám klid 😉 ale na její obhajobu musim říct, že je ochotná pohlídat, zrovna ted´ - Jirka šel na noční a já jdu cvičit 🙂

aleachim
31. led 2010

moravanko, vypni si zvonek. Náštěvy, které čekáš se ohlásí nebo tě prozvoní na mobil a tchýně zůstane za dveřmi. Fakt, žádné vydržím do léta, pošli ji do háje už teď nebo v létě bude chtít jezdit na výlety s tebou. Musíš jí vymezit hranice, ne ona tobě. Aby si se ve svém bytě před ní schovávala??? Neblázni, vůbec jí tam nepouštěj a basta. Když neuspěje, tak jí to přestane bavit a bude otravovat někoho jiného.

moravanka
31. led 2010

ja jsem vdana 7 let a tchyni jsem videla 2x do roka, na vanoce a jeji narozeniny. jenze co se mala narodila, tak ji tu mam porad, normalne ma sve papuce u dveri a dojde kdy chce. zrovna tu dnes byla, manza hledi na hokej, uplne ju ignoruje a stara mele do me. nastesti byla mala unavena, tak jsem ji vzala a sly jsme nahoru spat.
tchyne odesla, a ja rikam manzelovi, ze to tak dal nejde. a on odpovedel, tak at si ji nevsimam. jak nevsimam, kdyz tu sedi a mele pantem a vyzvida. no ze ona se chodi divat na malou, je to jeji jedina vnucka, dcera deti nema. tak jsme se malem pohadali, a nakonec muz rekl, at vypnu zvonek a on ji rekne, at se ohlasuje. no jsem zvedava, tak snad se nebude ohlasovat na kazdy den a pet minut pred navstevou. no hlavne ze mala u ni v byte jeste nebyla a je to 5 minut pesky. tchyne je totiz strasna bordelarka, domu si nikoho nepousti a venku si hraje na damu s nalakovanyma nehtama a koralama na krku.

brumdinka
31. led 2010

moravanko - radši se pohádej s tchýní než s manželem 😀 jinak to je klasika, já mám tchýni nad hlavou a než se malej narodil, tak sem jí viděla jen na vánoce 😀 od tý doby co je malej na světě (ted´mu bylo 6) se cpe do všeho, ale já už jí mám za tu dobu docela vycvičenou 😉 😀

dagina
1. únor 2010

Ahojky,
Hancas, tyjo, ať se malá co nejdříve uzdraví.

Moravanka, tak ji vrzni nějakou práci, třeba ať vyžehlí 5 košů s prádlem 😀 . A jak dlouho trvají návštěvy??? Bych vyměnila zámek s tím, že vám tam někdo strčil sirku (pokud jí to nemůžeš říct narovinu) a nový klíč už jí prostě nedáte.
Jééé, teď nevím jestli jsi to zrovny ty, kdo psal, že tchyně má klíče od bytu 🤐

moravanka
1. únor 2010

zamek nemusim menit, ona klice nema. ale v lete chodi pres otevrenou terasu a tad v zime zvoni jak blba. ne ze jednou zazvoni, furt macka ten zvonek.
na pracu ona neni, v byte ma bordel a tady sedi na gauci, chce kaficko a pokecat. je vdova, tak se nudi. je tu tak 2 az 3 hodiny. ona dela velkou damu. ode dneska vypinam zvonek.

aleachim
1. únor 2010

moravanko, já bych taky vypla zvonek, ať neotravuje. Jen aby ti nebušila na tu zavřenou terasu 🙂 . Napadá mě, když příjde, sbal dceru a jdi s ní ven a tchýně si nevšímej. Normálně bych jí řekla, že jestli chce kávu, ať si jí udělá, že už je tam jak doma a až ji dopije, ať zabouchne dveře. Vůbec bych se s ní nebavila, dělej jakoby tam vůbec nebyla. Kdybys jí to tak udělala párkrát po sobě, tak by jí to třeba přestalo bavit.

kaa
1. únor 2010

Čau holky, tak já se jdu taky přidat, od té doby, co je Kuba na světě, je to mazec.

Když jsme byli sami s J., tak mně pomlouvala, že neumím vařit, dělala naschvály , že se nestarám o domácnost a psala mi výhružné smsky, že J. je její syn a já jí ho nevezmu a že on s ní nikdy nepřeruší kontakt atd.

Co je Kuba, tak furt jenom poučuje, ale takovým způsobem, že když je u nás, tak mně prostě přehlízí, a mluví jen k J. A to jsou rady jako:
- ve 3měsících už byste ho měli posazovat, ať se naučí
- kupte mu chodítko
- nejí mrkev, tam mu ji přislaď
A když jí oponuju, tak mi odfrkne, že ONA vychovala dítě a já na to, že jo, ale před 30-ti lety!!!!A pak musím pryč, bo jinak bych se vybulila 😝

A další př. :na vánoce jsme se dohodli, že dáme jen Kubovi, dospělí si dárky dávat nebudou, a když donesla dárek pro malého, tak jsem poděkovala a ona na to: Však to je pro Kubu, ne pro vás, a on mi poděkuje až bude umět. Mi to bylo tak líto, ptž jsem děkovala právě za Kubu 😝
Jo a ještě ignorovala dohodu a měla nachystaný dárek, ale jen pro J. 😝 Nejde mi o ten dárek, ale o ten princip, že se mi snaží ukázat, že jsem pro ni nic, a já chci , aby mně uznala jako Kubovu matku a prostě se mnou aspoň slušně komunikovala.

Holky, to jsou jen zlomky, ale jak má přijít, tak mám nervy už týden dopředu a jak přijde, tak tep snad 200!!
Už jsem to zkusila tak, že prostě k nám nepáchne, sejdeme se jen venku, doma mně urážet a vozit se po mně nebude. Uvidím,jak to bude fungovat. Ten můj se mně nezastane , i když mu o tom vždycky říkám, on prý nic neviděl , neslyšel.

kaa
1. únor 2010

Nevím, jestli ji mám říct, že si budeme znovu vykat, chci aspoň trošku ten vztah zlepšit, ptž nechci , aby mně ta její pomlouvačná huba dostala do problémů. Pak na mně přijde sociálka, že nevařím, o děcko se nestarám. 😝

Fakt nevím, co s ní 😒

martimarti
1. únor 2010

Kaa...to máš tchýni tedy pěknou krávu 😠 Přinést dárek Kubíčkovi a manželovi a tobě ne...to svět neviděl 😠

brumdinka
1. únor 2010

kaa - to znám tyhle kecy 😀 ale už mě to nechává klidnou, at´si baba mele co chce - to že neumim vařit si myslí stejně - taky mi neustále cpou dítě pro malýho 😀 atpod. to že sem ta nejhorší u ní atd..... ale rozhodně jí vykám a ona mě taky - ještě tak tykat to by dopadlo 😀

aleachim
1. únor 2010

kaa, těžko radit, tvá tchýně je podlá mrcha a s tím se špatně bojuje a když navíc nemáš oporu v partnerovi. 😖 Přeji pevné nervy.

moravanka
1. únor 2010

kaa, ten muj taky nic. az vcera ze mam vypnout zvonek, nevsimat si ji, ale sam ji nic nerekne. asi nechce stat mezi matkou a zenou.
uvidim, jestli se teda stara bude telefonicky ohlasovat, ale bude muset, jinak neotviram. treba sem pak nepoleze tak casto.

evena
1. únor 2010

hancas ať je malá brzo fit 😵

moravanka no toto 😕 tvá tchýně už je vážně extrém ...
moje tchýně má klíče od našich dveří (bydlíme nad ní), dávala jsem jí ho se slovy pro případ nouze kdyby třeba hořelo atd ... občas nám domů lezla (ale neodemykala si) ale stačilo jí přehlížet a mít fakt na pilno a přestala otravovat ... začala jsem se zamykat od doby kdy mi odemčela dveře od bytu a pustila k nám řemeslníky (nečekala jsem je - byli jsme domluvení na jinou dobu), já chrápala po noční a vzbudil mě hluk ... od té doby sem uděla jejim návštěvám na delší dobu přítrž ... ale v poslední době opět začíná nějak často otravovat mýho přítele s blbostma jen aby měla důvod jít k nám, já vždycky zalezu rychle s malou do ožnice jao že jdu kojit a ona brzo vypadne ... asi chce vidět malou ale má smůlu 😝

evena
1. únor 2010

kaa to se nikdy nezlepší, nedělej si iluze ... člověk kterej ti navykládá tolik hnusnejch věcí se nikdy nezmění 🙄 a koukám že si s takovou mrchou takáš 😕 já jsem ráda že jsem tykání nepřijala, tak jí vykám, ale ona mě samozřejmě tyká 😅 jen pár dní jí drželo vykání a říkala mi dobrý den ... a to tehdy když jsme se strašně pohádali a já se s ní nebavila, ani jí nezdravila ... asi chtěla navázat kontakt nebo co, ale vypadalo to teda směšně 😀

martimarti
1. únor 2010

Kaa...víš, co jí si myslím? Že tvojí tchýni bude dělat dobře, když bude vidět, že ti ubližuje, že tě to štve, rozesmutní, to její chování myslím...prostě bude na koni, baba jedna. A ty se tím budeš užírat ☹ Takže by možná pomohlo, kdyby jsi to obrátila. Něco mi říká, že ona bude ten typ, že pokud jí dáš najevo, že si z toho nic neděláš, že tě nerozhází, budeš v její přítomnosti klidná, usměvavá, veselá, že jí to nasere /pardon/ a bude se tím naopak užírat ona, že na tebe nemůže, že tě prostě nerozhází. A nejvíc bys jí vytočila, kdyby ses k manželovi hezky měla, jestli víš co myslím 😉 Podle těch sms co ti psala by jí tohle mělo pěkně nasrat /pardon 😉 /
Prostě nedovol, aby jsi to byla ty, kdo se tím bude trápit. A že tě přehlíží? A co, přehlížej jí taky, hraj si s malým, buď veselá a usměvavá 🙂 A když bude s manželem výživu malýho, tak na to kašli, stejně si to uděláš podle sebe, co si budeme povídat, chlapi na to nejsou a stejně všechno leží na nás. To, že to ona řeší s tvým manželem a tebe ignoruje, to je zase z její strany zákeřnost, jak ti ublížit a ponížit tě, když to přejdeš a budeš dělat jakoby nic, že se tě to netýká, tak jí naštveš víc 😉 Tak si jí trochu vychutnávej.
Toť můj názor, když jsi si stěžovala, že nevíš, co s ní 😉

kaa
1. únor 2010

Holky, dík, já vím, že nejlepší by bylo prostě se usmívat a být na ni milá, ale jak prostě přijde, začnu se klepat a nedokážu s ní normálně promluvit, takové mám nervy a přitom jsem normálně od rány 😝
Uvažuju, jestli by mi nepomohl psycholog, postupně by mně na ni připravil 😀

Moravanka- ty to tež nemáš jednoduché co a koukám, že používáme stejný výraz. Stará!!! 😀

Evena- já blbá se nechala nachytat ze začátku, byla strašně milá a nabídla tykačku, ale pak obrátila, když viděla, že nám to klape a není to vztah na chvilku, teď váhám,jestli by nebylo dobré zkusit to od začátku, jak přijde, tak říct, že začneme znova, budeme si vykat,ona bude respektovat naše (=moje 🙂 ) pravidla, nebude drbat atd.
Když jsem kojila, tak jsem se sebrala a šla pryč a "kojila"jsem hodinu 😀, s flaškou už to není tak jednoduché.

Aleachim- na druhou stranu toho mojeho chápu- být v lisu mezi dvěma ženskýma, taky bych nechtěla 😒

kaa
1. únor 2010

Marti- ještě jednou jsem tě četla, tak asi podle tebe bych to měla nechat tak, a prostě být nad ní...ani teda nezkoušet nějaký smiřování.....

evena
1. únor 2010

kaa já si myslím to samé, nic jí nenabízej, takové lidi jako ona vyhledávají problémy, dlouho by netrvalo a jeli byste vestarých kolejích ... přece kdyby s tebou chtěla vycházet tak do tebe nebude rýpat ... nic ve zlém, ale připadá mě že si tě totálně vychutnává 😒 možná by se u vás hodně změnilo kdyby se a tebe postavil manža, vím že je to určitě pro něj těžký, ale zkus mu to vysvětlit, pak by necítila takovou převahu ... u nás to bylo taky o dost horší když se ten můj své matky bál, pak se začal ozývat a jí sklaplo a začala být míň nepříjemná a celkově se trochu vyčistil vzduch

kaa
1. únor 2010

Ok, holky, díky, už je mi líp, já to teda zkusím, jsem tak ráda, že můžu na MK zdrbnout, s mamkou nevycházím, tak to nemám ani s kým pořádně rozebrat a taťka mi na to vždy řekne, že je to prostě pi.., no chlap no, tím je to prostě pro něj hotové 😉
Já vám pak napíšu, jak to dopadlo, až bude nějaký kontakt 🙂 - nemyslím jako rvačka 😉 .

A ostatní se taky držte, HOLKY!!! nedejme se 😀

martimarti
2. únor 2010

Kaa...no nevím, ale tvoje tchýně mi nepřijde, že by chtěla nějaké usmiřování 😒 Naopak se mi zdá, že ona prostě vycítí to, "že se klepeš, nemůžeš mluvit a máš z ní nervy"/tvoje slova/ a o to víc je na koni. Už jen to ostentativní ignorování tebe, když se baví s tvým manželem o synovi. Já to vidím na takový ten boj o syna...to některé matky /myslím tchýně/ dělají 😒
Prostě když k vám přijde, tak dělej jako by nic, usmívej se, buď v pohodě /nebo to alespoň předstírej/, buď k ní milá a slušná...ale pozor, nepodbízej sí, prostě aby to nevypadalo, že to děláš kvůli ní 😉
Mám pocit z toho, co píšeš, ty jsi moc hodná a máš takovou povahu, že nechceš jít do konfliktu 😉Někdo jiný by se s ní naopak hádal a poslal ji do patřičných mezí, ale v tvém případě to asi nepůjde, když manžel není na tvé straně, akorát by jsi jí to ulehčila, mohla by o tobě říkat, že jsi štěkna a že prudíš 😉

kaa
2. únor 2010

Marti- víš já kolikrát mám sto chutí ji poslat do pr.., ale zvítězí to slušné vychování, a i děkovala jsem jí proto, že mně to mamka naučila a ona mi takhle odpoví....Je to prostě jednoduchá zlá ženská, teď nechodí ani do práce, nemá kontakt s lidmi a zapomněla jak se k nim chovat, ale jí se to jednou vrátí.
Rodinných hádek jsem si zažila dost a nechci se do toho pouštět.

To víš, že bojuje, to hned dala najevo v těch smskách, že jí ho nevezmu a tak....

Ok, tak já zkusím- pozdravím, nabídnu kafe a půjdu pryč a postupně (až nebudu mít nervy), tak budu milejší a milejší 🙂🙂.
Neboj, podbízet se nebudu, to zas nee.
Děkuju.....Ty máš taky hnusnou tchýni nebo jsi psycholog? 😉

frisbee
2. únor 2010

kaa,prosím tě,rychle se začni bránit,ony toho slušného chování zneužívají,mám bohužel 16ti letou zkušenost..já byla naučená se chovat slušně ke starším lidem,ona to brala jako slabost a málem došlo i na fyzické násilí...to bys nevěřila,co všechno si na mě vymýšlela...rafinované zlo.
Já celou dobu mlčela,bojoval manžel a nakonec jsme byli ti zloduši my pro celou rodinu...a to jsem se o ní celý ty roky starala....zlepšilo se to,až jsem ji začala ignorovat a nemluvila jsem s ní,jenom fráze...dobrý den,to je zima....a konec.Tolik ztracených let a poškozené zdraví,to mi nikdo nevrátí...braň se!

aleachim
2. únor 2010

kaa, já bych na nějaká usmiřování nevěřila, ta ženská těží z tvé slušnosti, chce tě ponížit před manželem a dělá to důsledně. Podle mě se usmiřovat nechce, baví jí to jak to je. To musíš změnit, musíš jí ukázat, že ty jsi ta silnější. Myslím, že jsou dvě varianty, buď ukázat, že tě nerozhodí jak radí marti nebo se s ní prostě nebavit vůbec a oplácet ji stejnou mincí. To by si pak manžel třeba všiml, že něco není v pořádku. Ale jak si psala, pro chlapi je těžké být mezi matkou a manželkou, nicméně dělat, že o ničem neví, mi nepříjde jako nejlepší řešení, zvlášť když si určitě všiml, jak tě to vždycky rozhodí.

martimarti
2. únor 2010

Kaa, já mám tchýni celkem fajn a v pohodě...také bydlí 70 km od nás a vídíme se tak jednou do měsíce 😀 což mi vyhovuje 😀 Ale opravdu v porovnání s tím, co zažívají některé z vás je to pohoda.
Ale podobný typ ženský, jako je tvoje tchýně já znám, také opičí matka, která zbožňuje svého syna, rozmazlila ho. A když si našel přítelkyni /dnes manželku/, tak děsná kamarádka, tykačka, kavárny, společné nákupy, dárečky...ale za zády jí pomlouvala.Přitom je to chytrá ženská, vzdělaná, doktorka práv, ale hrozná hysterka. A snacha na to šla dobře, prostě jí ignorovala,byla k ní slušná, ale s chladným odstupem, nepodbízela se jí, nesnažila se jí udobřovat...no a ta tchýně časem polevila, když viděla, že na mladou nemůže, že si z ní nic nedělá, no a dneska jsou v rámci možností v pohodě. Ale zase netvrdím, že to tak funguje všude, ale za zkoušku to stojí 😉

Frisbee...ahoj 🙂 Naprosto souhlasím, že takováto ženská může slušnost vnímat jako slabost, proto také myslím, že to nesmí vypadat jako podbízení se. Ale když nad tím přemýšlím, tak zase závisí na tom, jak si to ta tchýně přebere, může to vnímat jako slabost, ale také nemusí...mohla by polevit, když by viděla, že se její zákeřné snahy míjí účinkem, že si z ní mladá nic nedělá, že na ní kašle 😉
Ono se řeklne braň se...ale jak? Věčnými hádkami? Tady nevím 😕 😕

kaa
2. únor 2010

Aleachim- určo si všiml, vždycky když odejde, tak ho prostě sprdnu, že mně nebránil, nakonec to skončí tak, že on řekne, že on u toho asi zrovna nebyla, on to zrovna neslyšel a já fňukám v koupelně 😒 On je ,co se týče matky, takový mazánek (vyrostl jako jedináček bez táty).

Frisbee- no já právě mám strach, aby ta její pomlouvačná huba neudělala nějaké zlo, jak jsem psala výše, o všechno se starám- Kubíka, domácnost, přítele. Moji rodiče se raději odstěhovali (bydleli kousek od ní) a ona je pomlouvala, a každý se na ně začal dívat přes prsty a ona jim venku říkala gestapo! U nás ani nechodím do obchodu, její "kamarádky" si mně prohlížejí od hlavy k patě a pak se významně dívají, radši jezdím do centra. Bydlíme v krajní části města, je to tu jak na vesnici 😝 , každý nám vidí do talíře 😝

A co kdybych zkusila variantu- řeknu jí, že si zpátky vykáme, a žádné mazlení- prostě dobrý den, chcete kafe, nashledanou. Slušně, mile, stručně.....
A nebo bych jí mohla říct: Přijďte zas,my k vám taky nechodíme 😉

martimarti
2. únor 2010

Kaa...jedináček bez táty ☹ ...tak to je jasný. Tipuji, že s ním žila sama, asi neměla ani přítele...takže se na něj upnula a teď není schopná zvládnout fakt, že on si našel partnerku a už nemá nad ním moc.

kaa
2. únor 2010

Marti- no jo, kdybych to věděla dopředu, tak do toho nejdu 🙂 , ale dala jsem se na vojnu, tak musím bojovat, už vállčím skoro 6let!! 😉

martimarti
2. únor 2010

Kaa...tak se drž, podle toho co píšeš, máš fakt zlou a zákeřnou tchýní, ty pomluvy tebe a tvé rodiny...hnus 😠 😠
Tak pevné nervy 🙂 🙂 😉

svataterezicka
2. únor 2010

Kaa, když vidí že se tě manžel nezastane tak si tím víc asi k tobě dovolí. Když tě nebrání manžel braň se sama! Prostě jí řekni že je to tvůj dům, tvoje dítě a jestli se nebude chovat slušně jako ty tak at k vám do té doby nechodí a dítě neuvidí. V první řadě je to tvoje dítě. Holt tady ty války s tchyní si většinou musíme samy vybojovat chlapi se do toho nechtěj pouštět...