Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

frutinka
27. zář 2012

Holky vy se máte,že v partnerovi/manželovi máte oporu a stojí při vás.Bývalý přítel při mě nestál. Včera večer jsme spolu mluvili po telefonu,opět jsem neuspěla.Řekla jsem mu,že vztah by byl možný,pokud by stál při mě a dal mamce najevo,že některé věci si nemůže dovolit.Prostě ne,takto ne.Ignoroval mě,pořád povídal jak si ted hned musí nachystat věci,jak toho má ještě co se týče práce hodně.Že by se mi nelíbilo,kdyby měla od baráku klíče a šmejdila tam.Nic od něj žádná reakce.Že i když jsem byla u nich,jeho mamka kolikrát vtrhla do pokoje bez zaklepání,jednou jak jsme zaspali a já se lekla,nebo když jsme si dávali pozor jestli náhodou nejde,protože ona neklepe.Nic jí neřekl,že by aspon mohla zaklepat,když už tam má přítelkyni.Tak jsem mu řekla:a nemůžeš jí říct aby zaklepala?On jen odpověděl:no ona jo teda.A to bylo vše. Jednou jak jsem se u nich sprchovala,nemyslela jsem si že bude až tak odvážná a bez zaklepání otevře dveře akorát když já jsem se sprchovala,tak to jí přítel nadal jestli je normální.Ona jen odpověděla:no boože,však je to taky ženská.Včera večer jsem mu ještě tohle říkala a odpověděl stejné co předtím,že ona jiná nebude a bude se tak chovat pořád.Tak jsem mu říkala,nechovala by se tak,kdybys jí ukázal nějaké hranice.Nííc já ta špatná maminka dobrá.To nemá cenu,v něm tu oporu bych nikdy neměla.
Jen mi vadí,že jsem ji poznala tak pozdě.Mám 30 let jsem bezdětná a teprve hledám chlapa.Tak jsem zase na začátku.A řekla jsem mu,že jsem se s ním rozešla jen kvůli ní.A když se mě zeptal,proč se tak rozčiluju,tak jsem mu odpověděla,protože jsme se dokázali spolu kvůli ní hádat a zničila nám vztah.A že jednou si může najít holku a ta si s ní servítky brát nebude a pokud se takto bude dál chovat,každá mu uteče kvůli mamince.Pokud se jeho mamce nebude nějaká líbit,tak bude intrikovat a dělat zle a až se jeho mamce nějaká bude líbit,bez ohledu na to jestli ta holka se líbí jemu,tak pak bude spokojená.A ještě jsem řekla,jak jsem četla,zastat se přítelkyně před cizíma je snadnější,ale zastat se přítelkyně před rodiči je pro některé obtížnější.A pokud se nepostaví za přítelkyni,tak si může zůstat s maminkou.A zeptala jsem se ho,co na to vše říkáš?Jeho odpověd:nic,že ted má hodně práce.Takže jeho mamka,když on si najde přítelkyni a jí se nebude zamlouvat tak se je bude snažit rozdělit a stejně vždy bude ukazovat i kdyby ta holka byla sebelepší,že ona je vždy ta nejlepší. Ale jak rekonstruoval domek,ve kterém má bydlet on ne jeho mamka,nedala jsem to,že kuchyn,okno v kuchyni a sklep pod kuchyní je podle ní.Ještě když se mě pak jen oznámilo,že budu mít v kuchyni podlah.vytápění,a ona mi s úsměvem řekla,že na to přišla ona.Do dneška to její chování nemůžu zkousnout.

tarra27
27. zář 2012

@frutinka holka, já bych mu už nic neříkala - čím víc budeš vysvětlovat, tím to bude horší....už bych o tom nemluvila....a i když zavolá, nic bych mu neříkala....naopak, ty mu ukaž jaká jsi fajn holka a o co přišel - proto mu už nic neříkej, neřeš....on je inteligentní, moc dobře ví, co Ti vadí a trápí...a musí na to přijít sám, musí mít sám prostor a čas přemýšlet...už jsi mu řekla vše podle mě vyčerpávajícím způsobem...a nemyslím si, že si pomůžeš, když mu to budeš vysvětlovat dokola a dokola....ted když ti zavolá, bud na pohodu, milá, usměvavá, a váš vztah už neřeš - nechceš ho zatěžovat, když má tolik práce.... 😉 a nech tomu čas, třeba se to ještě vyvrbí....a nemysli si, nikde to není bez hádek, nebo nutného zla, kterým jsme si prošly všechny tady...nic není hned...

a bud v klidu, i kdyby se stalo, že spolu nebudete, nemáš děti což je pro tebe plus .) tak nesmutni a ozvi se kdykoliv.... .)

zizala79
28. zář 2012

holky, nedočetla jsem vás teď, ale včera jsme něco řešili a připojila jsem k tomu aj otázku, zda má tchýně teda ještě klíče (i když jsem samozřejmě věděla, že ano) a: jo, ani jsem to nevěděl, než jsme jeli na dovolenou, myslel jsem, že to jsou ty, co jsem dal tobě (ale byly tři páry, on má ovšem fakt výběrovou paměť, strašně často si nemapatuje takový zásadní věci, takže mu to i věřím, že si to nepamatuje), no a pak jsem se teda ptala, proč je jako ještě má i teď, tak mi na to řekl, že je to dobrý, protože když je zapomeneme, tak je aspoň budeme mít kde vyzvednout (bydlí 10 minut pěšky), ale že v minulém bytě jsme to tak neměli, to jsem se teda neptala, proč tehdy nee a teď je to nutný. ale řekla jsem mu, že to není akceptovatelný. - dej mi čas, ať vymyslím, jak jí o ty klíče říct. - no, řekneš jí o ně takhle: dej mi klíče od našeho bytu. tak to na mě koukal trochu vykuleně, ano, nejsem diplomatická. takže se vlastně nic nevyřešilo, ale myslím, že už to nechám koňovi a uvidím, kdy zase pohár trpělivosti přeteče s jinýma věcma k řešení.

tarra27
28. zář 2012

@zizala79 hlavně že to řešit chce...a za čas bych se ho zeptala znova...třeba dva tři týdny....

blandik
28. zář 2012

@zizala79 - kauza klíče - tchánovci dostali klíče, když jsme se nastěhovali do bytu. Brala jsem to prakticky, skutečně když bychom je ztratili, zapoměli, zabouchli, mají je ..my máme zase od nich..ok. Sice nám tady pak tchýně začala dělat neohlášené úklidy, nosila obědy a stavěla za dveře...no co, v té době mi to sice vadilo, ale jaksi moje osobnost se ještě nevyloupla a já to neřešila..pak se narodilo naše první dítě, s tchýní vztahy ochladly, thcýně přestala dělat servis..hurá..jenže pak se jim stalo, že naše klíče nemohli najít a vylezlo z nich, že na nich měli napsáno, že jsou to klíče od nás - ještě si pamatuji, jak tchán sjel tchýni, že tam rovnou mohla napsat pozvánku zlodějům...měsíc jsme čekali a dumali, jestli měnit zámek..pak jsme to nechali tak, nikdo nás nevykrad, nicméně další klíče jsme jim už nedali..po dvou letech naše klíče našli v nějaké bundě...takže opět vyřešeno...a po dalším roce se nám skutečně podařilo zabouchnout klíče doma, šli jsme si je tedy k nim vyzvednout..a zjistli jsme k našemu děsu, že oni mají klíče asi od pěti dalších nájemníků doma, od manželovy sestry a bůhví koho dalšího a aby se v tom vyznali, tak mají na všech klíčích napsáno, od čího bytu jsou... 😨 🙄 , tak jsem říkala, že fajn, ale že naše klíče nechceme, aby takto bylo označené (moje+ manželovo jméno - byt)..a oni, že jak se v tom mají ale vyznat, když jich mají tolik...a cítili se neskutečně dotčeni...tak jsme jim tam dali přívěsek, co manžela něčím připomíná...no, jen mě šoklo, že přesto, že před časem je jakože ztratili, a tchán se tak opřel do tchýně ohledně označení jménem našich klíčů, že i po tomto nakonec mají klíče od kde koho vzorně popsané a hezky všechny visí v předsíni....

koffen
4. říj 2012

Ahoj holky, tak mám na Vás zase dotaz 🙂. Máte doma některá chlapa, kterej chce mít všechno spravedlivě rozdělený? Myslím jako, aby rodiny vídaly vnoučata stejně často, jako aby jedna babička neviděla vnoučata víc než druhá. Aby mu vadilo, že jedu s dětma víc k mým rodičům než k tchýni..že moje mamka jim kupuje pořád nějaký věci, že sem jezdí moje ségra apod.? 🙂...je to normální?

margeta
4. říj 2012

@koffen Jo, taky to musíme mít spravedlivě rozdělený 🙂) Neexistuje, že bychom jednu babičku navštěvovali častěji než druhou 🙂 Samozřejmě mě vždy něco vadí u jeho rodičů a jemu něco u mých rodičů.

ija1
4. říj 2012

@koffen - ahojky, ja mam v tomhle chlapa tolerantniho, chape, ze se s nima chci videt a ze hlidani zajistujou vyhradne nasi...... s druhou stranou mame proste pravidlo, ze se vidime 1-2x do mesice......a kdyz budou chtit malou videt, ze si zavolaji, ale .... oni si sami nezavolaji...... u nas v tomhle rovnost neni......a co se nakupu tyce, nasi kupujou cenove x krat vic veci, takze manzel to neresi, proste to tak bere........

koffen
5. říj 2012

@margeta hm 🙂..tak to je dost podobný...a jak to řešíš?

koffen
5. říj 2012

@ija1 tak takhle bych si to taky představovala..já nechápu co mu vadí, když on je v práci a já mám být zavřená s dětmi v bytě, když můžu jet k našim, kteří mají zahradu..?..A hlavně on třeba není 2 dny doma nebo přijde v noci a ráno už jde zase makat, tak co mám sakra dělat...chjo ☹

racerunner
5. říj 2012

My v neděli odlítali na svatební cestu a v pátek před odletem mi volá moje maminka (která má cestovní agenturu), jestli vím, že tchán s tchýní si u ní právě rezervovali stejný hotel a termín zájezdu a že považují za skvělý nápad, že nás tam "překvapí ". Měli pak oba dva propadlý pas, takže bohužel "svatebka ve 4 " neklapla 😀 ...Holky, všude je to podobný! 😀

tarra27
5. říj 2012

@racerunner tak to je masakr :D :D to by bylo asi po mě...a asi bych jim dřív už neřekla kam jedeme přesně :D

jinak partner to neřeší, ale já to dělám tak nějak stejně....

hanula11
5. říj 2012

@blandik ta záležitost s klíči, to se tedy jen tak nevidí 😉 🙂
Trochu vás čtu a tohle mě tedy zaujalo, no třeba to fakt má být pozvánka pro zloděje 😉 😀
Teď jen jestli je to vůbec trochu k smíchu, nebo spíš jenom smutné a k pláči 🙄 😎

elvira
5. říj 2012

Ach jo - tak ať si tcháni dají na svoje klíče jmenovku a nejlépe adresu, případně mapku, ať to zloděj nemá moc složité... 😝

Já jsem byla z tchánů opět na máry. Tchán už po x-té byl v nemocnici - naštěstí nic vážného, tchýně najednou zjistila, kde bydlíme...
Takže tu byla pečená-vařená - to by mi možná tak moc nevadilo. Ale to skuhrání. Oni to mají nejhorší, oni jsou nemocní - manžel má nemoc na celý život a to nic není - teď ji zjistili tchánovi a už je to to nejhorší na světě.
Oni mají málo peněz /dvě chalupy a byt/, práce na prd.../my mladí to máme prostě super/
Završila to tím, že ty tchánovy problémy jsou z nervů a stresů.
Na můj dotaz, z čeho má takové nervy, mi odpověděla:" my jsme čekali, že P. bude bydlet doma, postará se o nás a bude nám pomáhat..."
Je to masakr, pořád nás obviňují, že kvůli nám se trápí, kvůli nám bla bla bla. Řekla jsem jí, že nechápu, že se někdo deset let může tak intenzivně trápit. Že v podstatě můžou být rádi - mají dvě zdravé, slušné děcka, obě bydlí téměř v jedné vsi, chodí do práce, starají se...
Odkývala mi to, ale pak začala, že jsou sami, pořád sami... Zeptala jsem se jí, proč se třeba v neděli neseberou, nejdou na procházku, za vnukem, na pivo na zahrádku, k nám nebo švagrové na kafe /oni fakt nechodí nikde a sedí na prdeli/. Řekla mi, že oni taky nebyli zvyklí, aby za nima rodiče jezdili...

A tak pořád dokola. Zkrátka - my jsme nešťastní, nám to nevyhovuje, ale nic měnit ani se snažit nebudeme. Vy se postarejte o změnu... 😝
Prostě na palici.
To je jenom zlomek toho všeho. Milion blbostí, ač bydlíme sami, tak nám kafrají, do čeho se dá.

Jen před tchánem nesmíme vzpomenou téma domek, protože dědeček nemůže zkousnout, že jsme ho koupili a bydlíme sami. Takže témata hledáme dost těžko.
Tuhle se švagrová ptala, kdy se budeme stěhovat. Tchýně to okatě zamluvila. Pak jsem se dozvěděla, že se ptala sousedky, jestli už jsou mladí přestěhovaní.
Prostě psycho. 🤐

racerunner
5. říj 2012

@tarra27 Já taky myslela , že je po mě, doteď jsem vnitřně naštvaná na manžela, že jim tehdy něco neřekl. Ale vypadá to, že jsme si nakonec přivezli z cesty dáreček v podobě 2 proužků 🙂, takže mojí pozornost momentálně ti dva moc nepoutají 😀

ija1
5. říj 2012

@koffen - hele, urcite jezdi, nenech si zkazit to, abys mohla za vasima.......... prece jsi svobodnej clovek a kdyz jsi sama doma, tak proc za nima nejet? normalne bych jela, hned............. nikdy to nebude rovny, jednou jsou to tvoji rodice, a tchanovci at jsou jakykoli jako babicka a deda, tak budou vzdycky cizi lidi, nebude to stejny............. nenech si to zkazit a normalne si jed........vzdyt ke tchanovcum muzete jet pak spolu......s manzelem jako cela rodinka........my to tak delame, kdyz je manzel v praci nebo seka travu na chate a my jsme treba doma nebo tak, proste jedem k nasim, v lete jsme tam byli 14 dni a manzel byl sam u jeho rodicu,........... ke tchanovcum na delsi dobu nejezdime.......
u nas tahle rovnost fakt neni, pac specialne ze tchyne a jejiho vtirani a sladkyho svitoreni mam dost........tchan je fajn....ale ma tchyne teda je fakt divna......prijde mi takova hrozne ulisna...... ja ji to proste neverim.........

ange_de_la_morte
5. říj 2012

@koffen: ahojky, no u nás to není uplně tak přesně jak píšeš, ale trošku k tomu spějem mám občas pocit , ale spíš v tom smyslu že manželovi rodiče jsou tu častěji, že nás víc navštěvují a hlavně víc nám pomáhají ( na baráku a na zahradě), někdy to až podává tak jako že moji rodiče se o nás nestarají, jenže mamka od nás bydlí 200km ( jezdí k nám jednou týdně) a taťka sice jen 50 km ale je od rána do večera vpráci , přitom když manželovi řeknu že oni klidně přijedou pomoct - stačí říct že třeba o víkendu se bude dělat dřevo a oni dojedou , v tom problém není ... no taky si myslím že přece nemusí být všechno půl na půl ať už v jakémkoliv směru .... já bych se nenechala rozhodit 🙂

koffen
5. říj 2012

@ija1 Takovou tchýni mám taky 🙂..ale u nás je ten rozdíl, že přítel by nepřekousl, že by tam za ní měl jet sám..prostě řekne: si vezmu děti a pojedu..což bych zase nepřekousla já..jsou malý, je jim 13.m...nikdy je ani on sám nehlídal a ona by mi to mohla jednou vyčíst, že jsem je nechala jet samotný..takže to ne...prostě k ní musíme společně..

ija1
5. říj 2012

@koffen - no jasne, rozumim, muj chlap je v tomhle docela rozumnej, rekne ze teda pojedeme vsichni spolecne, ale kdyz neni doma, taky jezdim k nasim....... nevidime v tom ani jeden problem.......... ja teda mam dvouletou holcicku ale taky bych nezkousla, aby s ni jel sam ke tchyni (ta ji nikdy neprebalovala, neprevlikala, nic...... ), teda jako muj chlap se o malou postara, to vim, ale ona je takova vlez....... tak tim to mas jednodussi, ke tchyni spolecne a k vasim sama 🙂)))), stejne nikdy rovnitko proste nebude.......... a rozhodne bych si nenechala zkazit moznost, kdyz muzes jezdit za vasima s holcickama a byt s nima chvilku sama bez toho, ze budes mit za zadkem manzela......... nevim jak u vas, ale treba muj vztah s nasima se o hodne vylepsil, nasi jsou z maly uplne pryc a fakt si to uzivaji a ja bych jim to nebrala...... navic pro me jsou fakt opora v hlidani, diky nim muzu chodit cvicit a chvilku taky vypadnout.........

paulito
5. říj 2012

@ija1 úplně mi mluvíš z duše, mám to stejně jak s tím, že k našim sama a k tchýni s parnerem (partner jezdí kamionem), tak i v tom, že můj vztah s našima je teď od doby co je malý suprový...

ija1
5. říj 2012

@koffen - a jeste abych byla uplna........ oni jsou v duchodu, oba.......a nikdy nenabidli, nezavolali...hele, nepotrebujes pomoct? vloni jsem mela vleklou chripajznu, co mesic atb, a myslis ze mi tchyne prijela pomoct?.........ne..............
ona pak zavolala se slovy........ja bych ti byvale.................... a tak je to porad, letos jsem po doktorech tahala malou, kdyz byl manzel v praci a ona pak zase......... ja bych ti byvale.........., to je proste ja bych byvale a na tohle ja uz nereaguju........

a to podotykam ze nasi oba chodi do prace, mamina je tam od rana do noci, a jeste mi chodej 2x tydne hlidat a obcas si vezmou malou i na vikend.............. za ty dva roky ji tchanovci vozili JEDNOU hodinku...........
pak se divej, ze kdyz si nezavolaj, ze by chteli prijit, ze pak Alca k jednem se tuli a tchyni vubec neposlechne.........

blandik
5. říj 2012

@hanula11 - jj, klíče mi vyrazily dech - bohužel se mi nějak potvrzuje, že když se lidi názorově rozejdou, tak pak racionální přístup přestává fungovat...Další věc, kterou se snažím rozdýchat a "to odpoustit" a neřešit...Každé narozeniny řešíme dort - že ho chci péct já, ze dvou důvodu - nějak potřebuji pro své dítě upéct dort a taky z toho důvodu, že malý do tří let nemohl jíst mléčné věci a teď nechci, aby je jedl, když je nachlazený, protože to pak u něj vede k suchému kašli, který se vleče a on se na několik měsíců senzibilizuje na mléčnou bílkovinu...Oni tohle slyšeli mnohokrát to tom mléčném...Minulý víkend jsme slavili jmeniny, tchýně dorazila nečekaně s muffinama,ok byl tam jen olej a tuna cukru..o dortu na tento víkend nebadlo ani slovo (malý má narozeniny), jen jsme se bavili o tom, že malý je nachlazený trošku, já byla hodně a že nechceme aby jedl mléčné...a tchýně po pár dnech volá, že malému upekla k narozeninám medovník (v jejím pojetí je to asi tříkilové kolo od vozu, s lentilkama, kondenz.mlékem atd.)... 😒 Já si připadám jakov kocourkově, tři dny neudrží informaci, že nechceme aby jedl mléčné..plus už minulé roky jsme řešili, že dort si chceme péct sami...tchýně se to dotklo, místo aby se chytla za nos - jé, já si to neuvědomila, že nemůže mlíko..tak její komentář byl - zase to není dobře a ty muffiny minulý týden bez tak zase nebyly dobře...mě to příjde hrozně pokrytecké - přinést na narozeniny čtyřletého dítěte dort, který si to dítě nemůže dát...a komentář dědy o něco později manželovi - proboha, proč ten medovník řešíte, máte být vděční, že něco přineseme..manžel - jsou to malého narozeniny a je tam mlíko...děda - ať si zvyká, že někdy nebude po jeho...takže opět se do toho promítá jejich odmítání naší výchovy...Se omlouvám za story, je to taková prkotina...já osciluji mezi dvěmi postoji - nechat to plavat, oni z toho medovníku stejně nebudou mít dobrý pocit, neřešit je..a pak to ve mě vře - jak může upéct dítěti něco, co si nemůže dát a ještě to komentovat, že si má dítě zvykat, že není vždy po jeho...a proč volá s každou prkotinou, ale když chce tohle upéct a ví, že ne všechno může jíst, proč nezavolá, nezeptá se...tak budeme mít dva mega dorty...každopádně dneska jdu sehnat krabice a všem ten slavný medovník nabalím, až půjdou domů...a opravdu si říkám, že nedomyslí, pokud mi řeknou - že tohle ale všechno přeci oni nesní... 😠 a pak ve mě nabíhají takové fantazie typu - až bude děda mít vysoký cholesterol, tak mu donesu klobásovou kytici k narozeninám, však ostatní si rádi dají, může z toho mít radost a taky to, že každému ukrojím čtvrtku medovníku na talíř....NO, ale to vím, že ze mě mluví emoce a takto jednat nechci...

koffen
5. říj 2012

@ija1 Tchyne je taky v duchodu, je ji 67. Nasim 50. Ona je taky hrozne vlezla, maze se jak maslo...to ona zase jo, to by pomohla, ale ja ji teda o pomoc nerikam, ja teda zatim pomoc ani nejak nepotrebuju...nemam rada, kdyz ona neco nekde slibi, pak bych zavolala a je schopna vsechno zrusit a prijet...me se tohle nelibi..takova ta prehnana snazivost, aby ji nekdo nekde nepomluvil, ze je spatna a nema zajem o vnoucata...to mam zase jinak ja..ona je takova ta babka, co detem nic nezakazuje, jenom cukruje a sisla pred nama...takze jedno dvojce je dost mazel a jen co baba prijede, uz je u ni...moje mama je zase takova, ze vi, kdy ma dite okriknout, resp. co si prejeme my a to dodrzuje, takze ta mazlivka se s ni moc nemazli ☹..coz me je hrozne lito na jednu stranu..no kazdopadne koukam, jak to mame kazda prijemny 🙂

ija1
5. říj 2012

@koffen - tak to mame asi tchyne dvojnice 🙂, moje je stejne stara.......presne, vlezla, jak maslo, nebo jak pitralon 🙂)), jo ona by se roztrhla, jen kdybych si rekla, ale tim ze mi pomahaji nasi, tak ja si ji nereknu, a kdz marodim, tak taky ne, a pak ty jeji ja bych ja bych..........proto na to uz nereaguju, taky nesnasim to prehnany vlezdoprdelkovani, ona zajem asi ma ale neni vyhledavana, a na nase vylozene zarli....... s tou vychovou souhlas, ona ji nic nezakaze, neokrikne, nic....... a vylozene maly leze do zadku a az se vnucuje, Alca se tuli ke mne a ona furt na ni natahuje tlapu a porad pojd se na tohle podivat, pojd sem........ navic nerespektuje cokoli co reknu, az musim to rict ostrejs.......... tuhle ji mala rekla ze je blba, a ona ji ani neokrikne, tak jsem vynadala maly, a ji rekla, ze proste si tohle nesmi nechat libit a jak potom ma clovek vychovavat kdyz na ni ani nepusobi......... nasi malou rozmazlujou ale na druhou stranu ji taky dokazou usmernit, mamina se mazli, ale zaroven ji umi okriknout, pripadne tata...........
jo mame to prijemny, sice nemame tchyne takovy ...... pip,.... ale i tyhlety umej potrapit......

koffen
5. říj 2012

@ija1 Takze koukam hooodne podobnych veci...skoro stejnych 🙂..to jsem rada, ze takovou nemam jen ja..neb z okoli nikdo takovou nema..no to je presny, holky ji prasti nebo neco a ona se zacne smat..bych ji jednu vrazila sama v tu chvili..nasi taky holky rozmazlujou, ale dokazou i placnout pres ruku..treba bojujeme s cucanim palecku u obou, tak klidne nasi placnou a razentne reknou fuj, ale ona : no co ty..co ta rucicka tutununu 🙂..takze holky z toho maji akorat srandu..a takhle to mas od malicka s malou ?(jestli jsem dobre cetla tak ji jsou 2.r. ? )...tuhle na chalupe malem jedny ukroutila ruku z ramene..jedna sla ke dverim, tak ji chytala aby nespadla ze schodu a druhou za sebou tahla po zemi...muzu rict, ze jsem na ni zacala rvat, at jde za tou u dveri a tu druhou pusti, ze v pokoji se ji nic nemuze stat....no jeste dobry 2 hodiny jsem se klepela vzteky a strachem, ze kdyz ji je sverime na hlidani..pripouta je do kocaru nebo nevim..aby se jim nic nestalo..a muz si mysli, ze prehanim ☹..nestoji za mnou (ale to jsem tady uz resila 😀 )

anetka1701
5. říj 2012

@racerunner tyjo!!!! tak tohle je vrchol... na svatební cestu... no ty vole... mám fakt dost jako. Neskutečný :o(

ija1
5. říj 2012

@koffen - jooo, za mnou chlap taky nestoji, ale na to jsem si uz zvykla a za tech 10 let uz ho i trosku zpacifikovala......
vis co, u nich je desny, ze oni jsou schopny si 5-6x denne telefonovat a zvanit o nicem, ji zajima kazdej prd, je schopna vsechno vyzvidat, no desny....a pak to probira s celym okolim...........
u nas je tedka problem s kazni, najednou se zacne vztekat, zatne se a nic nedela, neposlechne, i na krouzkach.......uz jsem z toho dost na nervy, pac je to fakt na ostudu.......... a to s ni chodime od mala.....
pritom ona to vsechno umi, je fakt chytra, mluvi jak drak......... uz normalne sklonuje, mluvi fakt skoro jak 4 lety decka.....ve vetach, spravne, rika basnicky, pisnicky, ale kdyz proste nechce, tak se sekne a nic.......... stoji a kouka........
prave i tim ze vidim, ze ona malou totalka nezvlada, mala ji dela co chce, i to co vi ze ma zakazany a ani u nasich si to nedovoli.......... proste ji vubec neposlechne, tak si ani netroufam ji dat na hlidani, kdyz jsem to udelala naposledy, tak prijeli s pos.... ditetem, pustila ji na prolejzacky ac jsem ji zadala at ji necha v kocaru, pac je rozlitana........ a jeste se tim chlubila...........
jo manzel si taky mysli ze prehanim, ze ona nic nedela, ze ja proti ni porad hledam chyby........ uz jsem si zvykla ze jsem u nich ta nejhorsi......ale ja ji fakt nebranim malou vidat....... jen jsem rekla ze navstevy si maji zavolat, ze nesnasim prepadovky......a ze jednou za 14 dni mi to prijde normalni..........od narozeni male si zavolala asi 3x dohromady, jinak je fakt zveme my, pritom manzelovi vyvolava denne........... ( to uz jsem taky nadavala ze jestli mu musi porad vyvolavat, dyt mu tahne na 40)......holt jsem ta spatna 🙂))))

koffen
5. říj 2012

@ija1 Takze uplne stejny 🙂..akorat..on mamu kazdy den prozvani, delat to i driv, kdyz byl tchan a to musel kazdyho zvlast, protoze by na sebe zarlili, kdyby byl prozvonenej jen jeden...to mi vadilo driv..pripadalo mi to divny, ze v 25 musi davat kazdy den vedet...pak uz jsem to neresila a ted zase to pro zmenu vadi jemu neb jak jsem na matersky a moje mamka taky doma, tak si ICQjeme taky kazdy den...ale to jen proto,ze jsme obe doma..kdyz jsme s nim doma, tak ne...a rozdil v hlidani? No moje mama ma 4 deti a tchyne 1, a mama hlida docela casto neter..nase holky jsem ji zatim nedala..no jsou to dvojcata a ona je po totalkach kychli a kolene, tak se zatim ani neciti za nimi venku sama behat..doma klidne jo..

ija1
5. říj 2012

@koffen -ti chlapi jsou jak pres kopirak,muj ji taky prozvani akorat s tim ze ona mu vola nazpatky,,,,,a to s tchanem ani moc nevykecava,spis s ni,navic tchan je fajn,je to takovej spravnej deda,,,,k male se chova hezky ale neleze ji nekam,,,,takovej fakt nnormalni postoj,,,,hele,ja nevim,ale mne prijde ze tvuj chlap na tebe zarli,proc byste si nemohly s mamkou psat?mi to prrijde normalni kdyz jsou dve zensky doma,,,,mne taky tata volal kdyz mel tedka prazdniny,,,,prijde mi to normalni a teda do tohole bych si od chlapa kecat nenechala pac mi to prijde uz takovy fakt omezovani,,,,zenska prece na rd taky potrebue nejakej kontakt,,,,tohle bych si absoliutne libit nenechala,,,,

koffen
5. říj 2012

@ija1 no zarli, to jsi napsala presne, ze mam z mamou kamaradskej vztah..on si z mamou pokeca tak 10 min za tyden a pak uz si nemaji nejak co rict---to teda priznava sam...vis, ja se nechci nechat omezovat...a dneska jsme odjeli bez nej... 🙂...ale porad dokola to poslouchat, ze jsme u nasich vic a ze na jeho rodinu se se.e..me to nejak uz nebavi poslouchat..co mu mam tedy rict? nejak uz nevim....