Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

llluckaaa
29. lis 2011

@dagina Toho se snažím vyvarovat. Nemám ráda, když taková přirovnání někdo říká, za své rodiče nemůžeme a já se například snažím, abych stejná jako moji rodiče nebyla. Takovou hlášku bych asi nerozdýchala. Já už jsem ve stádiu, že tchýně ani tchána nekomentuju, pokud se to mě nebo dětí nějak negativně nedotýká. Ať si to tchýně dělá jakkoliv, dokud mi jí manžel nebude dávat za vzor, budu spokojená. Jestli s tím zase začne, obranou bude útok a já přitvrdím. Nehodlám kopírovat něčí rodiče, mám vlastní rozum.

elvira
29. lis 2011

@dagina - ne nadarmo se říká:" dobrá tchýně, napůl spokojené manželství..."
Těžko radit - kombinace únavy, stresu a nedorozumění a malér je na světě.
Kamarádka mi kdysi poradila, že nemám tchány vůbec komentovat - před manželem.
Prostě ulevit si s kamarádkama, třeba se vypsat na netu, ale jeho do toho netahat.
Sama to tak dělala a po nějaké době začal sám manžel chodit a vykládat o věcech, které ho na rodičích štvou, sám to začal řešit...
Já jsem to nedokázala, musela bych si ukousnout jazyk.
Teď mi moc pomáhá se s nimi nestýkat.

dagina
29. lis 2011

@elvira jj, též mi dost pomohlo se s nima nestýkat, nekomentovat..... , ale i tak mám pocit, že před manžovou rodinou nelze utéct...jestli tomu rozumíš....

@llluckaaa Jj, vím...., nedávno byly chvíle, kdy jsme si hodně sáhli na dno, jsou to emoce.... 😒

sunysara
29. lis 2011

no řešíme to pořád a stejne prd 😠 u nás je to od té doby co jsme se vzali a vyvrcholilo to tím, že tchyne se o malého nezajímá jednou nás pozvala na obed pak malého opařila polívkou a pak nás vyhodila když jsem jí začla nadávat, a od té doby jen po babičkách rozhlašuje ´že jim malého zakazujem videt.l manžel si s ní promluvil ale ona je uražená a já se jí omlouvat nebudu.

dagina
29. lis 2011

@sunysara u nás to také začalo svatbou, vyvrcholilo to narozením první dcery.....a v jisté míře přetrvává. Asi se to všechno nějak nakupilo a máme problém i s manžou..... 😒

sunysara
29. lis 2011

@dagina aha tak to my nemáme problém jen když mluvíme o jeho rodičích respektive matce.

to je mi líto ale teda klobouk dolů dve deti takhle brzo po sobe

dagina
29. lis 2011

@sunysara dřív jsem jeho rodiče také dost řešila, řešila jsem vlastně všechno, co udělali špatně či dobře. Později mě to přešlo není na to čas a energije už vůbec ne. Ale zřejmně to není bez následků 😒

sunysara
29. lis 2011

@dagina Mě serou strašne furt z sebe delají chudáky a my pka od babiček posloucháme že jsme mladší a meli bysme se jim omlouvat za co???? za jejich chyby??? už loni jsem sklopila ocas a valila jsem tam na vánoce letos to neudelám a nedáme jim ani dárky (máme kalendář malého) seru na ne na debily, normálně jsem manželovi řekla že jeho matka je P---a a je to

dagina
29. lis 2011

@sunysara manžel by je zase rád na štědrý den u nás.... obhajoval to tím, že nikdy nikdo neví, jak tady kdo dlouho bude 😕 ...., táta je sice nemocný na srdce, ale jeho arogatní chování tomu moc nenasvědčuje. Ale to je jejich věc jak se chovají já je jistě nepředělám..., mě teď trápí ta naše situace doma 😲

sunysara
29. lis 2011

@dagina no jo je lepší si to vyříkat ale když ti tchanovci mají svoji pravdu že???? ☹

dagina
29. lis 2011

Už i manžel to s nima vzdal, tam je komunikace na bodu mrazu. Vím, že ho to také svým způsobem trápí, bo si myslel, že budou super prarodiče...a vůbec že budeme fajn rodina.

sunysara
29. lis 2011

@dagina no jo ti chlapi jsou takový většinou me vadí že se me taky nikdy nezastane a jen mlčí ale jednou se mi zastal a tak to dopadlo že se už s ním nebaví vlastní rodiče.

elvira
29. lis 2011

@dagina - to víš, že to chápu. To bysme se musely přestěhovat na Měsíc, abysme před nima utekli...
Je toho na Tebe moc a tcháni už jsou poslední kapka. Držím palce, ať je brzo líp.
U nás ze strany tchánů není zájem ani o malého, když se někdo tchýně na něj ptá, tak začne uplákat a "mladí mi ho nevozíja..." Prostě na ťafku.... 😠

beisis
4. pro 2011

Ahoj holky, tak mě zase dneska naštvala tchýně se svým synem. Našli jsme s mužem barák, který by se nám líbil. Mohli by jsme se nastěhovat ihned. Dle mého 3,5 milionu neni tolik za to jak je velký po rekonstrukci má pozemek a další věci. V Praze by jsme levnější nesehnali a pochybuju, že v okolí by jsme ho sehnali. Oboum se nám líbil a už jsme uvažovali, že by jsme do toho mohli jít a že by to šlo. Pak zavolala tchýně muž jí to řekl a než jsem se vrátila z krámu, tak už měl otočeno, protože maminka řikala. To mě tak vytočilo, že si nedokážete představit jak. Maminka řikala, že barák má David a my ho s dvouma dětma přece nepotřebujeme a bla bla bla. Jasně drahá švagrová má mít všechno a my nic nepotřebujeme. My jsme vlastně neměli mít ani to auto, protože je to přeci zbytečné. Fakt jsem dost vytočená.

sunysara
4. pro 2011

@beisis no tak to by me vytočilo taky, já nechápu proč ti kluci (chlapi) jsou na ty mámy tak zatížený ☹

majkali
4. pro 2011

@beisis Asi jsou všichni stejní, chlapi i tchýně. To co popisuješ mi nápadně připomíná nás před pár lety a úplně si umím představit, jak zuříš. My se tenkrát rozhodli vzít se a kvůli jejím řečem jsme svatbu málem zrušili, pak když jsme chtěli dům, tak nejdřív jásala, ale pak přišlo peklo. Dům jsme si nakenec koupili, na zálohu jsme si museli půjčit po kamarádech a od mojí matky, protože od ní jsme se dočkali akorát kritiky. Na závěr musím říct, že už máme pokoj. Bohužel tchýně loni nečekaně zemřela (nemám v tom prsty). Ikdyž nám chybí, upřímně říkám, že je to úleva, když do nás nikdo nehučí. Byt převedla na švagra, takže manžel a jeho ségra utřeli nosánky, což taky nepřidá. Mám malýho syna a jestli budu taky taková zlá baba, ať mě raděj zastřelí, protože hrozná tchýně je to nejhorší, co si člověk může do manželství přinést. Všem držím palce, není to snadné a je to na dlouho.

beisis
4. pro 2011

@majkali Jj nám řikala v létě ať prodáme byt a koupíme si barák a teď zase obrátila. Možná proto, že mě muž chce požádat o ruku nebo nevím.

pissskotka
19. pro 2011

Když to tak pročítám, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama, ale zároveň samozřejmě všechny lituju. Já musím u tchyně taky bydlet a myslím, že už jsem tak trochu zralá na psychárnu. Pořád držkuje že neumím vařit a jak mám co dělat a víc uklízet, že ona vychovala dvě děti naprosto sama když byl manžel v práci a jak strašně se dřela a co musela všechno zvládnout a kdesi cosi. Pořád jenom brečí a stěžuje si. mám ji plné zuby....vrrrr 😠

pissskotka
19. pro 2011

@beisis Tu větu ,,maminka říkala" znám taky a jsem vytočená v jednom kuse 😀

llluckaaa
19. pro 2011

@pissskotka Chuděrko! U nás naštěstí ze stěhování ke tchýni sešlo. A tu větu jsem slyšela ze začátku taky hodně často, až mě to tak vytáčelo, že to vypadalo na rozvod.

beisis
19. pro 2011

@pissskotka Jo tak stim uklízením to mám doma taky a ještě jsem poslouchala keci, když syn do roka dostával spíše lahvičky než vařené jídlo, co jsem dělala. Na druhou stranu jsem měla spočítané, že ty lahvičky vyjdou levněji a než to tady vážit a počítat a já nevim kde si cosi a dávat si pozor na to co může a nemůže mi tohle přišlo jako lepší varianta. Stejně to chci dělat i u dcery. Já prostě neměla celý den čas tohle všechno dělat pokud jsem se mu chtěla věnovat. A další věc je ta, že miluju, jak mi povídá, že bych měla mít uklizenějš a já nevim co všechno. Co si budeme povídat šimon vstane udělá tady neskutečnej bordel a já můžu uklízet až večer a to jsem ráda, že jsem ráda. Přeci jen bych chtěla vidět, jak ona všechno zvládala, když ho neni schopná sama pohlídat nějak často a hlavně, když vidím jak to u ní vypadá po jednom odpoledni, kdy ho náhodou hlídá.

llluckaaa
19. pro 2011

@beisis Já mám takový pocit, že naše miminky se hodně spoléhaly na ohrádky. Dítko bylo zavřené a ony měly čas vyvařovat a šůrovat byt. Minimálně moje tchýně trvala na tom, abychom si tu ohrádku koupili, že ji nutně potřebujeme 🙂

beisis
20. pro 2011

@llluckaaa Nebo spíš moje tchýně bydlela na vesnici, kde bydlelo celé její příbuzenstvo a všichni jí aktivně pomáhali ona nemusela vařit a nemusela se starat skoro o nic. Děti dala na celý dva měsíce z domu a měla klid celé prázdniny. A někdo takový mě má poučovat. Z toho bych se opupínkovala. Navíc kecat do výchovy si nenáchám. Ona ve výchově selhala a obě její děti nejsou zrovna andílci. Můj syn udělat jenom třetinu z toho, co její děti, tak sociálka nesociálka bych mu seřezala zadek, že by si měsíc nesednul.

leiladelly
20. pro 2011

@llluckaaa jen jsem nakoukla, ale v ohrádce jsem tedy nikdy smysl neviděla... Souhlasím s Tebou a ne s Tvou tchýní. Mám dvě malé děti a je pravda, že je tu stále binec, nestíhám uklízet, co ta roční najde, vytahá, prozkoumá. Ale pokud Leila si neublíží, pohyb je pro ni důležitý, poznává tak svět a dát dítě do ohrádky pro mne řešení není, považuju to za zbytečnou investici.... 🙂

gab7
29. pro 2011

@pissskotka upřímně lituju ☹
moje heslo zní:"tchýně a uzený nejlepší studený" 😀
já naštěstí u tchýně nebydlím,před svatbou jsem k nim jezdila na víkendy,vařila jsem s ní,uklízela 😒 .švagrová se válela,a já makala 😒 .zaplať pánbu,bydlíme nyní sami,sice jen vedle ve vesnici,ale sami.
Naše děti je téměř nezajímají,mají děti od švagra 😒 .Takže asi tak.Tchánovci jsou tchánovci,lepší nevidět. 😠

janulisek1988
30. pro 2011

nevím jak začít...ale tchýně(zatím budoucí) to je katastrofa, do všeho se montuje... už od narození malého.... kdybych to tady měla vypsat tak jsem tady do dalšího večera, všechno ji vadí, ona je svatá, já jsem ta co nic neumím, a někdy bych radši se s malým odstěhovala....bo co se to tu děje není normální, uměla zkazit i Vánoce a taky někdy každý den. Můj přítel (její syn) se mě nezastane...to si radši poplaču a nervnu...jejku...

pissskotka
31. pro 2011

@gab7 jj souhlasím 😅
ale už se budem taky stěhovat...jupííí
Těším se na ten klídeček....zamknu na petlici a budu si vychutnávat vůni a tichoučko domova 🙂
Ale zase je fakt, když potřebuju, tak pohlídá...to jí zas nemůžu zazlívat...má ho ráda...ale soukromí je soukromí...

pissskotka
31. pro 2011

@janulisek1988 Lituji....to znám...taky jsem někdy měla ten pocit utéct pryč....

sunysara
31. pro 2011

ahoj holky, psala jsem tu asi před mesícem, jen to shrnu, tchyne malého nevidela už tři čtvrte roku , vlastne za ty skoro dva roky ho videla asi 10krát, a rozhlašuje po rodine , že jim ho zakazujeme videt.kráva. což je blbost, no a už toho mám dost, tka jsem tam nebyla na vánoce páč me uráží a furt neco, no a včera manželovi volala babička (tchynina mati), že jak si to představujeme, že jsme tam na svátky nebyli a že je naší povinností tam jít a blabla, kurnik, jak povinností???

jsem z tho zase špatná, manžu to mrzí, ale jako přeci nebudeme dela t první kroky furt jen my. chjo pardon, jsem se musela vypsat.

gab7
31. pro 2011

@pissskotka tak to Ti moc přeju 🙂 ,tu pohodu klídek 😉 .A je fajn,že pohlídá,to zas je dobrá 😉 .To u nás bída.To u nás říkám,lepší je je nevidět.U nás začal hlídat tchán o velkých prázdninách děti,a to týden,někdy tchýně týden.A to až teď když je staršímu synovi 8 let,do této doby si je nikdy nevzali 😒 .Tak myslím,že když budete bydlet jinde,a hlídání dál bude,budou ty vztahy celkově lepší 😉 😉 😉