Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

rioko
24. bře 2014

@laurital jo manžel jí to řekl, ale ona že toho mají moc a blabla, vykašlala se na mě i když jsem si zlomila dva obratle na páteři a do toho jsme se do pár dnů stěhovali, Vojta měl dva roky a já s korzetem jsem balila a hlídala. A ona že má kadeřnici

laurital
24. bře 2014

@rioko No tak to chapu, ze nastve.Ja jsem si totiz puvodne rikala, ze casto clovek ocekava, ze to druheho napadne samo, nereknou si o pomoc a to je kamen urazu.

maxpex
24. bře 2014

@querty Ahoj, moc ti držím palce, aby tchýně neotočila...u nás teda otočila a to dost. Jinak já učím na střední škole a už jsem se osobně setkala s několika děvčaty, které nám takhle otěhotněly. Jde to zvládnout, určitě ano. Je k tomu potřeba ale píle, bojovnost a podpora od partnera. Nesmíš usnout na vavřínech, jak se říká, určitě budeš po porodu celá neměkko, ale vrať se do školy co nejdříve. Pochopila jsem správně, že bys měla za rok maturovat? Mám zrovna ve škole holčinu, která o loňských letních prázdninách otěhotněla v 17ti. Zplnomocnili ji, přítele si vzala. Stále chodila do školy, měsíc před porodem přerušila. Někdy v zimě porodila a už po 14ti dnech si byla ve škole pro úkoly. Nyní chodí do školy denně, malému je asi 8 týdnů. Na druhou stranu nevím, jak to má udělané s hlídáním, kojením atd. (myslím si, že nekojí).
Tak pevné nervy a hlavně optimismus...šťastná maminka = šťastné miminko 😉

querty
24. bře 2014

@maxpex - Děkuju, doufám, že když už otočí, tak jen minimálně, aby to bylo snesitelný a nijak extra velký nervy, ale co se takhle dočítám, tak mít skvělou tchýni ( respektivě maminky přítelů, manželů..) je velkým "nedostatkovým zbožím na trhu 😀 " Většinou tchýně právě přítelů a manželů jsou příznivější, milejší.. nebo se mi to možná jen zdá 😀 Každopádně moc děkuju. Do školy ještě chodím, jak se dá, ale první týdny byly opravdu složité, díky nevolnostem jsem chyběla každé druhé dopoledne a jelikož mám artrózu 2.st v bederní a hrudní páteři + vrozenou deformaci pravé kyčle, tak mi z rostoucím bříškem poroste i absence - ale jsem ve škole domluvená, že na absenci se koukat nebude, že prý stačí abych si přišla napsat testy, nechala se přezkoušet a neměla Nka (jediný učitel s tím nemá problém) - a nene, ted jsem ve 2. ročníku, právě díky zmíněné artróze jsem v 15 ( první prvák ) zameškala celý jeden půl rok :-/ Narozdíl od slečny, kterou zmiňuješ (pokud vadí tykání, omlouvám se) bych ráda na rok přerušila (termín 3.10.14) abych ty první měsíce byla u malého a plně se mu věnovala a nevolala hlídání po všech stranách 🙂

laurital
24. bře 2014

@querty Kocko a muzu se zeptat, co studujes?

querty
25. bře 2014

@laurital - Obchodně podnikatelskou činnost se zaměřením na cestovní ruch. Studovala jsem Euroškolu - Hotelnictví turismus, ale nebylo mi dáno to studovat :-P

elvira
25. bře 2014

@rioko - chápu, že jsi zklamaná...ale není povinnost tchýně hlídat svá vnoučata - zní to blbě, ale je to tak.
A mě to paradoxně pomáhalo, když jsem několikrát byla v podobné situaci jako ty a tchýně se ani nezeptala, jak se mi daří nebo jestli nepotřebuju s něčím pomoct...
Na druhou stranu - není tvojí povinností jí vozit děti, trávit s ní čas a starat se o ní v době její nemoci...
Ono je hezké, když to funguje a rodina si vzájemně pomáhá...ale když to nejde, tak to nejde.
Na tchýni se vyprdni, pokud ti aspoň v nejhorším pomůže manžel, tak se na všechno ostatní vykašli. 😉

marukm
25. bře 2014

@rioko Chápu tě. Ale je to tak trošku i o manželovi. Když nestojí při tobě (pokud ti vynadal, cos jí to napsala, a tys to nenapsala nějak urážlivě), bude to těžký, ať už se zachováš jakkoli...

laurital
25. bře 2014

@marukm Ja si tedy myslim, ze psat tchyni o zklamani a vyhrozovat, ze tam nebudou jezdit, nebylo vhodne, byt zklamani rioko chapu.Tohle by mel s tchyni resit jeji syn a ne snacha a pokud je manzel tak trochu backora majici vitr ze sve mamy, maji si to vyrikat doma.Chlap je pak mezi dvema mlynskymi koly, trochu mi to pripomina Homolkovy a "Ludanku rekni, kdo je vic-manzelka nebo matka?" 😉
Citim z toho spise zklamani nad reakci manzela, kterou slizla tchyne.

marukm
25. bře 2014

@laurital Beru to podle svých vlastních zkušeností, netvrdím, že jsou nejlepší a univerzálně platné.;)

maxpex
25. bře 2014

@querty Tykání mi určitě nevadí. Tak to hlavně všechno ve zdraví zvládni, když máš určité zdravotní problémy..na druhou stranu pro tebe lépe teď než v pozdějším věku. No a doufej, že tchýně vše přijme v pohodě. Já bych tu svoji nejraději poslala na Mars 😠 ale protože nechci manželovi dělat problémy, někdy to v sobě dusím, jindy se svěřím svojí mamce a jindy si taky pořádně rejpnu... naštěstí je manžel opora a vím, že se za mě postaví..a to i před ní (zaplaťpánbůh)

querty
25. bře 2014

@maxpex - Taky jsme si s přítelem říkali, že lepší teď, než později - což by s sebou mohlo přinést i určité komplikace, nebo by se taky nemuselo plně zadařit 🙂 Každopádně děkuju moc! No a ty tchýně, ty se asi nikdy nezmění, hold je to součást života každé z nás no 😀 Tak doufám, že moje bude alespon nějak přívětivá a ve zdraví to přežijeme. Jenže počítám se začátky typu: JSI MOC MLADÁ, NEVÍŠ O VÝCHOVĚ NIC, TAKHLE, JAK TI RADÍM JE TO PROSTĚ SPRÁVNĚ A JINAK TO NIKDY NEDĚLEJ!! - Bla, bla bla... uchem sem, druhym ven 😀 Jinak, určitě je skvělé, že manžel stojí za tebou a snaží se tě v určitých situacích hájit, jsou i chlapi, co stojí za svou matkou at se děje, co se děje, protože maminka, ta má přece vždycky pravdu 😀

ganci22
27. bře 2014

Holky, poradte mi, ja uz nevim jak to mam dotycne rict a memu pritelovi taky: pritelovo amma ma byt a v tom byte bydlime mi, jelokoz pani mama bydli u pritele o barak vedle. v tom je ten hacek, ze ma klice i od nas, v tom bych ten problem nejak vetsi nevidela, nez v tom ze si k nam chodi kdy chce, kdyz uspavam syna, nebo jsme v domacim odevu, nebo zrovna ve vane, a proste se to i tak nedela, kontakt na me ma, tak proc nenapise jestli se muze zastavit? na pokec? atd...??? je tak drza ze to neni mozny, to neznamena, ze to je jeji byt ze si sem bude chodit denne jako den otevrenych dveri.. a to nechodi sama, taha jsme i jeji sestru... me jde jen o to, aby dala predem vedet a ne abych pak cucela jak krava, a mela vztek. clovek chce mit svoje pohodli, svuj klid, a ne aby mi domu vecer choodila p.mama. uz jsme ji to rikala slusne ze se to proste nedela, ja knim taky nelezu , nemame klice, nechodim v botech jako k nam na pl.podlahu. nesnasim to, proste ja uz nevim mam sto chuti jit pryc odstehovat se, a to muj necekne ani N, pac je to jeho maminka.kdyby toto delala moje mama, tak ji srovna hned. uz jsem sakra dospeli mame svoji rodinu, ☹boze ja uz nevim jak to uz mam rict vysvetlit mate nejaky napad?

hedusska
27. bře 2014

@ganci22 nechala bych zevnitř klíče v zámku,aby si nemohla otevřít..tudíž by se třeba naučila dávat vědět a ne si tam chodila jak do samoobsluhy...nebo ji to nejak slušně říct , že víš že to je její byt, ale že prostě chceš mít soukromí

ganci22
27. bře 2014

@hedusska To už jsme jí říkala oklepala se tyden a pak znova asi je fakt nemocna, ze nas musi neustale otravovat, uz jsme dospeli, ja tohle nemala rada ani u me maky,,, hruza....jednou za cas treba jo,,, ale ne kazdy den,a kord vever to me stve☹

ganci22
27. bře 2014

@ganci22 vecer

ganci22
27. bře 2014

@ganci22 vecer 😠

hedusska
27. bře 2014

@ganci22 to ti rozumím no..koho by to neštvalo že...🙂 tak jedině asi nechat klíč v zámku...

tarra27
27. bře 2014

@ganci22 MUSÍŠ SI STÁT TRVDĚ ZA SVÝM....a řešit to musí tvůj muž. Prostě vyměnte zámky, hotovo....nový klíče nedostane. Řekni, že jsi na wc nebo cokoliv a mamka sem chodí, že se to nedělá....havně mu neděej scény, nehysterči, v klidu, běž na něho po dobrém...vaši taky nemají klíče...a už jste rodina. je to těžký vydržet, ale musíš...jakmile jednou ustoupíš, budeš ustupovat pořád...neříkám, kdyby to byla blbost, ale tohle se fakt nedělá. drž se.

tarra27
27. bře 2014

@hedusska tohle hlavbně musí udělat syn a taky vyměnit zámky....jemu to odpustí...ji nikdy....

hedusska
27. bře 2014

@tarra27 no tak samozřejmě by se měla domluvit s manželem...🙂 a určitě aby ji to řekl on no, je to její syn..🙂 ale řešila bych to co nejdřív...

tarra27
27. bře 2014

@hedusska přesně...jakmile se něco zaběhne, těžko se to mění...problém a hned ho řešit

anetka1701
27. bře 2014

@ganci22 vyměnit zámky, říct že se ti tam zlomil klíč a nešel vyndat :oD A náhradní klíče nejsou :oD :oD Ideálně sehnat někde zámek s nutností kódu pro přidělání klíče - a ten kód "ztratit" :oD

ganci22
27. bře 2014

@tarra27 Děkuji to mi pomohlo, zítra se to vyřeší a v klidu🙂 z mým....to už by nebylo možný,,,, aby takhle.. to bylo furt, už 3 roky, holky to dřív bylo horší, ted se to zlepšilo kvůli tomu, že je malí na Světě... 😕 zítra místo vymýšlení blbostí bude nová fabka.-)

tarra27
27. bře 2014

@ganci22 v klidu a stůj si za svým, jasně stručně a výstižně mu dej argumenty....jste rodina, maminku uvidíš ráda, ale na návštěve až se to bude hodit i tobě....chceš mít klid, chceš si v klidu uklidit, nachystat pohoštění a ráda si s ní kávu dáš.....drž si hranice a stůj za svým....hlavně s chlapem po dobrém.....

oktarina
27. bře 2014

@ganci22 a když bude mít panímáma problém s nepasujícím klíčem do zámku, je možné jí s úsměvem sdělit, že vaší rodině se nedostávalo soukromí a jakmile byt bude znova potřebovat a vy se stěhovat, samozřejmě tam vrátíte původní fabku, a že děkujete za respektování soukromí 🙂 Já mám podobný problém s vlastní amtkou, kdysi v pradávné historii když byla ona v těžké životní situaci jí byl pro případy nouze svěřen klíč a dopadalo to tak, že tu seděla na gauči když jsme se s kamarádkou vracely z procházky a probíraly ještě ve dveřích soukromá témata, netuše, že zrovna pojede kolem a staví se na neohlášené kafe 😉 Po zámince s výměnou komplet klíčů od dolního vchodu, sklepů, bytových dveří atd (jako že se tu vyskytly krádeže a dlouho nebylo měněno, tak všichni dostali befelem si vyměnit 😉 😉 😉 ) už nové klíče přiděleny nebyly. Dodnes ve více či méně jemných náznacích a rýpancích slýchám že by to a to, ale nemá klíče 😀 ... trpím selektivní hluchotou, nemám co bych k tomu řekla.

tarra27
27. bře 2014

@oktarina já bych tto nechala na muži, ale dobrý nápad je s tím, že se musél vyměnit zámek, že třeba ztratila klíče, aby je nevykradli a nový ji prostě nedat...a když si o neho řekne, říci ji, tak zavolej, domluvíme se, vždyt já jsem stejne doma, tak nepotřebuješ...a nekdy bych ji ani neotevřela....když bych chtela mít klid a přišla by bez zavolání....

sarisol
6. dub 2014

Ahoj holky, bohužel jsem Vás nečetla, asi bych to ani nezvládla, mám toho teď moc, ale potřebuju se někde ještě vypovídat. Moje "skoro" tchýně (nejsme s přítelem svoji) je fakt asi úplně na hlavu nebo já nevím, dnes řekla, mé 2 leté dceři, že až bude miminko, zavřou ho spolu do bedny na hračky a ještě se tomu smála 😠 Já ji nikdy nemusela, bydlela jsem tam skoro 3 roky a teď asi měsíc bydlíme jinde, ona je uražená a dělá jen naschvály, myslela jsem si, že když tam budem max. 1x týdně, bude to lepší, ale ona je fakt asi není normální, nejradši bych tam už nikdy nejela ☹

tarra27
6. dub 2014

@sarisol tchyne je prdla...rekla bych dceri,ze babicka je hodna,ale uz nemocna a ne vse co rika je spravne a dobre...a ty se zakliduj,i kdyz je to tezke...zarli a fakt neni normalni,nenech se vyprovokovat....pevne nervy.

sarisol
6. dub 2014

@tarra27 Děkuju, já si právě konečně začala užívat klidu, když jsme tam od nich a fakt většinu věcí přejdu,ale tohle dnes mě dostalo... Ona se vždy snažila vše organizovat, přišla i s tím, že Nicolka nemá vůbec chodit do porodnice, až tam budu, protože pak nebude chtít domů... Což je ale logické, že, ale jiné děti taky chodí a zvládly to... Mě taky hodně mrzí to, že ona neřekne třeba, že až bude druhá cácorka na světě, že ji přijede pohlídat, řekla, že si nemáme myslet, že když tam nebydlíme, že jí tu starší nebudeme půjčovat, že ona si pro ni v létě ráno přijede a večer nám ji vrátí... Druhé vnouče jako by nebylo... A dnes s tou bednou, prostě mě to dnes hodně dostalo, tak jsem se potřebovala někde vypovídat... Ale ono bude zas líp, já vím že jo 🙂