Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

aleachim
16. led 2010

hancas, vidíš, nikdy není tak špatně, aby nebylo ještě hůř. Ne, vážně, z toho bych si legraci dělat neměla. U vás čtu je to pořád stejné. Doufám, že se to tchýni jednou vrátí, až bude jednou tchýně stát o Klárku a ta jí řekne, ať si trhne, že ona tu pro ni taky nebyla. Tak to bylo u mě a u mojí babičky a dodnes si pamatuji, jak jí zklaplo.Nakonec mi jí, ale bylo líto. Umřela úplně sama a ty, co celý život protěžovala se na ní jednoduše vysrali.

hancas
16. led 2010

ale...jasně ale je na to jěště malá ab tak nějak asi vnímala i kdž to vidí stojí u mě a nechápe proč nemůže i ona ale na to jsem si už jaksi zvykla neboj než jí to řekne Klárka tak já budu určo rychlejší už se na to chstám dlouho ale ten čas přijde po tomto týdnu se s.át nebudu
já jí přeji aby skončila sama protože to jco dělá ona je opravdu neskutečný a s tím budu bojovat celý život,ale já držet hu.u nebudu

brumdinka
16. led 2010

elena - no právě ta přehnaná starostlivost 🙄

aleachim - přesně společný bydlení je na nic, ale když člověk nemá na vybranou - co mu zbejvá, je rád, že může bydlet

aleachim
16. led 2010

hancas, jasně, je malá a nerozumí tomu. Jak by taky mohla. Babička ji nechce a ona nemá tušení proč, co udělala,..... prostě je to kráva, ale na to musí přijít sama. Jenže to uplyne spousta času a ona se ještě hodně natrápí. Už jsem ti to psala já to taky nechápala a trápila se tím a i když jsem jí to jako vrátila, tak mi to moc nepomohlo. Měla jsem jen jednu babičku, a to je smutný.

hancas
16. led 2010

jasně jedna babička a jěště k tomu zmije že???neboj já ji nenechám trápit kvůli jedubabě budu jí dávat tolik lásky protože ona ji nedává,ale před lidma je to pro ní zlatíčko,jednou na to přijde a já ji lhát nebudu snad se brácha postaví za klárku a bude s ni držet pastu,kdž vidím jak jsou na sobě závislý tak snad to vydrží i nadalé

aleachim
16. led 2010

já myslím, že jo. Dvojčata to mají jinak a když je rodiče podpoří, budou vědět, že celý svůj život se mohou spolehnout na sebe a nějaké zamindrákovaná baba je nerozhodí.

evena
16. led 2010

hancas: ten její to neřeší, nevím proč, zas tak dobře ho neznám, je to spíš takovej tichej chlap co nevyhledává konflikty, je dost možné že se svojí matky bojí 😒

aleachim: ono to tak většinou bývá že ti "oblíbenci" našich tchýní se na ní pak vys***, ta naše je toho taky příkladem. Vedle nás bydlí její druhý syn s manželkou a dvěma dětma, no dětma, rozmazelnýma faganama kteří se nazdráhají klidně své rodiče poslat do prd** (podotýkám že jednomu je 6 druhýmu 9!! let), těm podstrojuje, každý den sou u ní na obědy protože chuděrka snacha musí chodit do práce (jako kdyby jiní nechodili), jsou prostě divní, s nikým se moc nebaví, sotva pozdraví, dokonce třeba ani za ten blbý oběd nedokážou poděkovat, vše berou jako samozřejmost a jen berou ... Když měla tchýně rakovinu a byla slabá tak jí taky nepomohli, v té době sem ale s tchýní vycházela dobře (páč sem jí ještě neprokoukla) tak sem jí pomáhala já, přítel ten jí dělal poskoka ještě poměrně nedávno ... no už to moc neřešíme, na ten její dvojí metr sme si prostě zvykli, ono to ani jinak nešlo, a stav je utěšitelný, v tom smyslu že si hlídáme záda 😅 Ale bývat daleko a ne v jednom baráku tak bych se s ní stýkat určitě nechtěla.

Hlavu vzhůzu holky, říká se že na každou svini se voda vaří a že každý pašík má svýho řezníka !! 😀

aleachim
16. led 2010

evena, já bydlím od tchýně 150 km daleko a vztahy máme naprosto korektní. Když ji vidím 1x za měsíc tak ledacos přejdu, aniž bych k tomu měla potřebu něco říkat.Stejně si to udělám po svém, tak proč se dohadovat a když je to třeba, tak ji řeknu svůj názor a jí nezbývá než ho respektovat. Malou nám pohlídá, respektuje, co jí ve vztahu k ní řeknu a vše ostatní házím za hlavu. To o čem jsem psala výše byla mamky mamka a sama mamka říká, že babička (její tchýně) pro ní byla víc matka než ta její, ale popravdě řečeno babička byla zlatozlatá a vynahradila mi obě babičky, jen brzy umřela, takže pak už jsem měla jen tu, co mě neměla ráda, protože jsem byla podobná tátovi. Podobný případ jako má hancas, proto vím jaké to je pro její Klárku. Teď vím, že druhá babička ježibába mi nestála za jedinou slzu, ale malá holka nechápe, že ji babička nechce, protože je to zlá závistivá baba.

lucianka
17. led 2010

Holky, já mám teda tchýni docela v pohodě (neříkám, že mě na ní některé věci neštvou 🙂), ale jak tu řešíte, že tchýně hlídá jen švagrové, zve je na oběd atd... to je všude. ☹
Moje tchýně mi už kdysi dávno řekla něco v tom smyslu, že k dětem od dcery má máma vždycky blíž než k dětem od syna a že vždycky bude spíš pomáhat dceři než snaše ☹ Neříkám, že mě nemrzí, když vidím, jaké dělá mezi vnoučatama rozdíly, ale na toho našeho raubíře vyloženě nekašle, má ho ráda, klidně pohlídá, když řeknu (ovšem synovce si bere i sama od sebe 😒 ), takže si moc nestěžuju... ale taky jsem si kvůli tomu několikrát pobrečela - obzvlášť, když jsem pořád dokola poslouchala, že naše dítě zlobí, že moc jí a že v jeho věku synovec už uměl barvy a namalovat hlavonožce 😒 To, že Luky narozdíl od bratránka začal brzy sedět, stát, chodit, krásně mluví... to už nikoho nezajímá ☹
Ale to je jedno - šlo mi hlavně o ten rozdíl mezi snachou a dcerou... a přiznám se, že kdybych měla druhého chlapečka, tak bych byla moc ráda i z tohohle důvodu - nedělala bych rozdíly mezi vnoučatama 😉 Ale třeba nebudu, ani pokud budu mít dceru, kdo ví 😀

brumdinka
17. led 2010

evena - to co si popsala mi něco silně připomíná 😀

alechim - to se máš, co já bych dala za to mít jí aspon ve vedlejší ulici 🙂

Jirkovo rodiče neustále hlídají švagrovu malou, neustále tam jsou nasazení na obědě, protože ona přece chudinka chodí do práce a kdy by prej asi vařila 😀 zrovna včera se ptáme proč je tam zas malá a tchýně povídá že švagrová má nějaký školení a švagr noční a že se musí vyspat dobře chápu, ale my a to jako spí do 6 do večera jo 😀

prostě některý věci nepochopim + neustále že náš malej zlobí atpod....... dokonce na svatbě z báby vypadlo jak prej učí malou samý lotroviny a že budou zlobit - přitom si normálně hráli 😅 moje máma nestačila koukat co z ní vypadlo 😀 a co se týká lotrovin, tak je to spíš naopak - co jsou víc spolu tak malej je děsně uknouranej což dřív nedělal atpod........

luci - z toho si nic nedělej jak taky furt slyšim jak zlobí a naopak jak nejí (no bodejdt by ty její blafy jed 😀) atpod., k tomu že bude pomáhat spíš dceři než snaše - neni tam spíš to že dělá rozdíly mezi tim pomáhat dceři a synovi 😅 ta moje tchýně má syny dva a rozdíly dělala vždycky Jirka byla a dodneška je ten nejhorší a já samozřejmě taky 😀, přitom nebejt jeho tak jim spadne barák na hlavu atpod........ 😔

kalu
17. led 2010

Brumdinko, a vy bydlíte u tchýně v jejich baráku ?
Jestli jo, tak to je blbý. My jsme na začátku manželství bydleli u tchánovců jenom nějaký čas (asi půl roku(, než jsme upravili můj domeček po babičce k bydlení a byl to horor !!! neustále nám všemi prostředky připomínali, že jsme v jejich a jak nám strašně moc pomáhají a všechno jsem dělala špatně a byla ta nejhorší atd.. troufám si říct, že nám to ten vztah natolik narušilo, že to potom přispělo částečně i k tomu, že jsme pak šli s ex od sebe. Ale u nás byl zásadní problém v tom, že ex byl maminčin mazánek a absolutně si nikdy nedovolil cokoliv říct proti ní a byl spíše s ní, než se mnou (pokud se lámal chleba) 😠

brumdinka
17. led 2010

kalu - ano bohužel bydlíme, ale naštěstí to není celý jejich, ideální polovinu máme my (resp.manžel před vstupem do manželství), máme samostatenej byt v přízemí - svoje budíky, abych se s ní nemusela hádat, takhle je každej rok zle kvůli uhlí, jelikož oni na nic nemaj a my sme v děsný vatě (nechápu jak na to přišli, zvlášt´ted´když sem přišla o práci 😒), no bodejt by měli, když kupujou samý kraviny 😀 atpod. naštěstí Jirka si nic líbit nenechá a klidně jí pošle někam hodně rychle 😀, jinak bych tam nevydržela ani minutu 😉

už sem si zvykla, že at´uděláme cokoli, tak jsme s Jirkou ty nejhorší, za to Hanička s Honzíčkem jsou úplně super 😀 tím pádem samozřejmě tchýně preferuje jejich malou a Jiřík je najednou na druhý koleji 😝 a taky ten nejhorší, no jakpakby ne, je přece náš 😀

jedinou výhodu, kterou to má je, že jak ted´pořád hlídá malou nemá čas vandrovat do nás 😉

lucianka
17. led 2010

Brumdi, mezi synem a dcerou rozdíly nedělá... manžel je mladší, takže je mazánek 🙂 Ale víš jak - většina domácnosti je na ženský... takže vlastně by tím pomohla mě, kdyby si vzala malého 😀 Když řeknu, že něco nestíhám nebo že s malým to nemůžu dělat, tak mi řekne, že ona to dělala když děti spali (což já dělám taky, kdy jindy)... takže já mám pak pocit, že jsem neschopná,t akže si nestěžuju... švagrový to teda řekne taky, ale ta si z toho nic nedělá a stěžuje si,ž e nic nestíhá, takže babi hned naběhne a vezme si děti, příp. aspoň dítě 😀
Občas to na mě padne a přijde mi to fakt vůči tomu našemu malýmu líto, ale jinak to neřeším a fakt doufám, že nebudu stejná 😉

lucianka
17. led 2010

Ale musím říct, že pokud tchýně něco kupuje, tak nakoupí vždy všem 3 vnoučatům stejně... v tomhle u nich nejsou rozdíly... spíš jen v tom hlídání a v tom, že je vidět, že ty 2 vnoučata má prostě radši (synovec je 1. vnouče, neteř zase její vysněná holčička 🙂)
Oni třeba jedou na chalupu a dost často si sami od sebe berou synovce. A když ho neberou, tak mi zavolají, jestli nechceme jet s nima (když máme taťku v práci). A já si tak říkám, kdyby mi někdy zavolala, že si vezmou jen malýho 😀 Tak si říkám, že je hodná aspoň v tom, že mi zavolá a vezmou nás 😀
Ale co, děti jsem si nepořizovala, abych je měla nakvartýrovaný u babi a doma seděla u PC a pila kafe, tak co si tu stěžuju, že? 😀
Jak už jsem psala, fakt není špatná, to zase nemůžu říct 😉

dagina
18. led 2010

Ahojky,

Ma,minka, hm, bydlet v jedné domáctnosti je asi náročné i pro lidi, kteří se snáší dobře, natož když je to tak, jak popisuješ. Já jsem teda na některé věci také bačkora (ohledně ohrazení), ale tam bych nebydlela ani minutu. Je spoustu možnosti na jiné bydlení. Nebo sežeňte nějaké bydlení babě...

Docela dost věcí jsem si srovnala v hlavě, sice mi ještě spoustu věcí hlava nebere, ale tomusím nějak překousnut... . Koneckonců můžu tchánovcům ještě poděkovat, otevřeli mě oči, byla jsem hrozný lidumil, samaritánka, od každého jsem očekávala jen dobro a nevím co ještě a s tím teda fuj pryč!!!! Opravdu - všechno špatné je pro něco dobré, a já se o tom stále přesvědčuji, a to, že se na každou svini voda vaří je také pravda 😀.

Musí být paráda mít tchyni 150 km daleko, to se dá určitě ledasco překousnout bez výhrad.

aleachim
18. led 2010

no, my k tchýni jezdili cca každý 2-3 týdny, teď v zimě podstatně méně, ale tím, že to bylo jen na návštěvu, tak to bylo v pohodě.

Jak jsem psala, ona je hrozně opatrná, např. když hlídá, tak ji vždycky napíšu, co a kdy má malá jíst a ona to dodrží. V podstatě ty věci, které tu píše většina z vás, já vůbec neznám. Lucka je v rodině jediné vnouče, takže má výsadní postavení a všechny si omotala kolem prstu.

Vadějí mi zase jiné věci, a ty jdou překousnout, protože spolu nebydlíme. Myslím, že kdybychom byly obě v jednom městě nebo v domě, tak bychom se asi těžko snesly. Ona má dva kluky a je zvyklá je všechny sekýrovat, na mě to zkoušela taky, ale nepochodila. Vadí mi jak buzeruje manžela, že nemá ostříhané nehty nebo že by se měl oholit. Mluví s ním jako s malým fakanem. Příjde mi, že se snaží si potvrdit, že je ještě nestratila a dělá to tím nejblbějším způsobem, protože ho celkem shazuje.

Každopádně si nestěžuji, mohla jsem dopadnout podstatně hůř, alespoň, co čtu tady a co znám od svých kamarádek.

dagina
19. led 2010

Aleachim, je vidět, že je tvá tchyně celkem rozumná, však co by tím také ziskala, kdyby dělala opak než si přeješ. To jak píšeš, že ti vadí, jak mluví s tvým manželem, to mě také hodně vadí, teda spíš tchán se do toho montuje. Na to mu řeknu, že se neholí proto, protože se to mě i Lucince líbí 😅 . Navíc on to podá docela hanlivě, urážlivě, né s úsměvem nadlehčeně. Dělají ze sebe hogofogo, ale někdy mě spíše přijdou jak burani svým vystupováním😖 .

Ale je fakt, že bych také mohla dopadnout hůř, jak tady někdo psal, že snachu tchyně nazývá "za dveřmi" krávo nebo pí-o, tak to je opravdu vrchol.
Mě několik známých děsí, že větší problémy s tchánovci budou, až bude malá větší a rozumnější, do teď že to byla procházka růžovým sadem..., no potěš koště co mě čeká, navíc planujeme druhé mimi, tak na to náladu mít nebudu, ty pudou 😀

aleachim
19. led 2010

dagi, ona to právě říká taky tak hnusně, jako, že třeba manžel sedíu pc a ona příjde začne mu přehrabovat ve vlasech a pak prohlásí: "Měl by sis umít vlasy, máš hlavu samej lup!". Já stojím vedle a vidím, že po jejím přehrabování najde jediné suché místo na jeho hlavě to nehtem rozškrábe a řekné, že je samý lup. On to ignoruje, ale mě to neskutečně s.... Právě jak jsem stále vedle, tak jsem se tak nechápavě koukla na jeho hlavu, tak zmírnila a řekla: "No, má to tu trochu sušší". Nechápu, co si tím snaží dokázat. Ale fakt, mohla jsem na tom být hůř.

Mojí kamarádku např. tchýně pomlouvala před jejím synem. Z něj pak padaly takový věci, jako mami, proč nemáš ráda kytky? Já bych ti pomohl je okopat, když si tak líná. Když se totiž začal batolit, tak se domluvila s tchýní, že záhonky nechají zarůst, aby měl místo na blbiny a kytky neničil. No, teď už bydlí ve svém domku a udržují korektní návštěvy 1x za půl roku a má klid. Manžel naštěstí stojí za ní. Ale bylo to tam celkem hustý. A perlička na závěr, dokud tam bydleli nemohla otěhotnět (5let) a jen, co se přestěhovali, tak se jim to povedlo.

dagina
20. led 2010

Ahojky,
Aleachim, jj, přesně něco takového jsem měla na mysli, ne-li horší věci. Ale zase je dobrý, že ty větší děti už ledasco řeknou, takže by mě to Lucinka určitě řekla 🙂 , kdyby měli nějaké debilní kecy. Jsou pro mě hold tvrdým oříškem 🙂 .
Někdy si říkám, k čemu takový tchánovci jsou vůbec dobrý? S malou ani s nejmenším nepomohou (vím, že to není jejich povinnost nám pomáhat), ještě mají blbý kecy..., ale jo, jiní jsou na tom ještě hůř.
Jen jsem poslední dobou totálně KO, Lůca dává čímdál více zabrat, sice si už více vyhraje sama, ale i tak. Máme hodně aktivit, a to je docela vyčerpávající, ikdyž krásné 🙂. Např. nyní necítím záda z tahání saní 😀 , ale co bych pro malou neudělala 🙂

brumdinka
20. led 2010

alech - to mě nepřekvapuje, že nemohla otěhotnět, jedubaba jedna 😠

ahojte, tak před chvíli zas sem měla po delší době s tchýní výstup, malej má nahoře na půdě pokojíček. Nahoře si stříhá křížovky z novin - jeho oblíbená zábava 😀, vždy mi říká že jde k babi. jdu pro něj a vidim ho u babičky, tak sem tam šla a jestli to má nahoře uklizený a at´si to jde nejdřív uklidit než pude k babi začal se vykrucovat že nechce a tak tak mu říkám at´to nejdřív uklidí a pak může k babičce a už se do toho vložila a proč tu nemůže zůstat a že je nahoře zima a další kecy, tak jí řikám nejdřív jedno pak druhý a začala znova jak kolovrátek 😀 tak sem na malýho houkla, že maminka se snad poslouchá a at´kluše nahoru, do toho znova ona, že je tam zima, tak už sem na ní vyjela, že co má společnýho zima s úklidem 😀 a že mě to nezajímá - tim pádem sem zase ta nejhorší 😀 nakonec z malýho vypadlo, že ho odtamtud vytáhla ona bez mýho vědomí 😝

mužskej chtěl jít pryč s tim, že malej by zůstal u babi, tak mu řiklám a máš hlídání, a prej no máma na to mu řikám no to sotva po tomhle výstupu 😀 tak šel sám a já zas smrdim doma 😀

vážně všem kdo maj tchýni kilometry daleko a né v baráku v dobrym závidim 😉

frisbee
20. led 2010

brum.....to neskončí...leda víš jak 😝 😝 😝

evena
21. led 2010

brumdinko taky si s tchýní užíváš v jednom baráku 😀 😝 To máš už napořád (jako já) nebo půjdete do svýho?

evena
21. led 2010

Teď sem si přečetla že jo 😅 Aspoň že máme oporu v drahých polovičkách tak se to snášío trochu líp 😵 Já v tom svým ale zastání vždy neměla, byla doba kdy se své matky bál, jen mě vyslechl co mi zase provedla a taktně to přecházel jen aby se nemusel hádat ☹ Docvaklo mu všechno až když bylo pozdě, jsem ten typ co si nechá strašně dlouho sr** na hlavu a pak mi rupnou nervy a je to v háji, tak to taky zkončilo, na druhou stranu je to ale dobře, tchýně poznala že si to už nenechám líbit tak se zklidnila 😝 příteli jsem tenkrát řekla že se vyštvat z baráku nenechám, ře dřív půjde jeho matka, a to jestli půjde nohama napřed mě nezajímá 😠

Jeden kamarád přítele dopadl dost špatně, bydleli ještě donedávna u jeho táty a jeho přítelkyně, měli nahoře v baráku svůj byt ... narodila se jim postižená holčička a přílelkyně jeho otce dělala peklo anavíc malou neměla ráda, vleklo se to delší dobu a ten tlak nevydrželi a z hodiny na hodinu se odstěhovali k jeho tchýni do paneláku ... na nové bydlení nemají, veškeré peníze vrazili do baráku sou pryč a sou zadlužení ... navíc on je naprosto zničený z toho že celý život žil na vesnici, trávil čas v dílně, na zahradě s malou atd a díky vlsatnímu otci a jeho přítelkyni o to přišel ... jeho tchýně teď bude prodávat byt v paneláku kde teď všichni bydlí a měli by se stěhovat všichni tři do baráčku ve vedlejší vesnici, sice si asi nepředstavovali takový život, ale tchýně jim pomohla maximálně ... takže i takové jsou tchýně 😵 😵 jen mi takové nemáme 😅

brumdinka
21. led 2010

evena - no mám to už napořád 😀 do vlastního bysme šli tak možná, kdybych něco splašila a zaplatila já 😀, já bych moc ráda a co nejdál pokud možno do většího města a to jak kvůli malýmu, tak práci (tady je mi vejška na 2 věci 😝), ale Jirka už je tu moc zakořeněnej, navíc na tom baráku nechal kus života, všechno to opravoval sám, tim spíš mě mrzí i kvůli němu, že je u nich ten nejhorší, přitom nebejt jeho tak jim barák spadne na hlavu 🙄

naštěstí ale stojí za mnou i když zrovna včera měl kecy typu, že co se s ní furt hádám, on jí kolikrát ani nevnímá, prostě baba si mele a on nic 😀 na to mu říkám, že já holt nemám takovou hroší kůži - no jo no, on se s ní hádat nechce, ale je fakt že když už to jo přet´apne, tak jí pošle někam hodně rychle 🙂 ona se vůbec ráda hádá, každej druhej den slyšim jak huláká na dědka jak je línej 😀 😀

ted´mě spíš štve že začla dělat rozdíly mezi dětma (mezi Jiříkem a malou od švagra)a když tam jsou oba, tak za chvíli malýho ona nebo děda vyhodí, že tam dělaj bordel 😖 - zajímavý, že když jsou obě děti u nás, tak je klid a hezky si hrajou no čim pak to asi bude 😀

oli.k
21. led 2010

Ahoj holky, průběžně čtu, co je u vás nového a jak ty trable zvládáte a musím teda říct, že strašně obdivuju a zároveň lituju holky, které bydlí s tchánovcema v jednom domě, zvlášť když to neklape. a navíc ani není moc možností, jak se odstěhovat. Kéž by se vám to mohlo nějak zlepšit a vyřešit.
To u nás jsou proti vašim trablům vlastně maličkosti.
Dagi: já jsem asi podobný typ jako ty..takový lidumil, co se radši uvnitř trápí, než by se ohradil nebo dostal do konfliktů. Ale taky v tom, myslím, dělám pokroky, hlavně od té doby, co mám malou a musím někdy bojovat za ni...to umím být silná a neústupná 😉 Největší problém mám ted s tím, že manželovi rodiče nás nerespektují, co se malé a její výchovy týče. U nich v celé široké rodině je zažitý princip, že pokud je nevidíme, můžou si dělat, co sami chtějí a ještě to sami říkaji "vždyť nás neuvidíte". Hrozně mě to štve, že jim nemůžu věřit a spolehnout se na ně, když se na něčem domluvíme.
Minule, když jsme u nich byli na víkend, tak se malá vracela s pořádným průjmem, bolavým bříškem a zadečkem osypaným skoro do krvavých boláčků.A to jen proto, že přestože moc dobře vědí, že malá má náběh na určitou alergii, když jsem ji tchyni na chvíli nechala a šla zatím sbait, ona ji strčila to, co dcera jíst nesmí. Já to neviděla, tak co...přestože už za dvě hodinky mi bylo podle dcerky jasné, že ji dala, co nesmí. Nebo mi s klidem líčí, jak byla ten týden strašně nemocná...a přitom celou návštěvu pusinkuje dceru na obličej a strká ji prsty do pusy. Švagrová zase posadí dceru za zábradlí a chce, aby se vozila..kdyby se smekla nebo nějak cukla, spadla ze dvou metrů na dlažbu. A to je pořád něco. Ale jak říkám...spousta holek tady to má neporovnatelně těžší...tak ať to nějak zvládnete a je brzy líp 😉

lucisa
21. led 2010

holky, občas vás čtu a musím říct, že některé rodinné vztahy a příběhy jsou námět na tragikomedii, kdy by se člověk i zasmál, kdyby se ho to netýkalo.
já mám naštěstí tchýni přes půl republiky, je hodná, nějak extra mi nevadí. má mě i děti ráda, vidí nás málo (pravidelné telefony jsou nic moc), ale občas mě taky vytočí.
není tak stará, ale chováním a myšlením se dělá o generaci starší. to, že opakuje historky z rodny po 150 jsem si už zvykla, stejně tak, že motá všechny své děti a pokaždé mají ve stejném příběhu každý jinou roli 😀 , ale jednou mě fakt dostala a to jsem já i manža dlouho rozdýchávali.
tehdy jsem měli jen první dceru, bylo ji sotva 8-9 měsíců, ale už začínala chodit, byla velmi živé a neposedné dítě. bydlíme ve 2. p (ale zvýšené přízemí, takže téměř 3. patro). tchýně u nás, bylo léto, tak jí říkám, že si skočím dolů na zahradu pověsit prádlo, jestli malou pohlídá. v pohodě, ať jdu, malá si hrála s hračkami. v polovině věšení se za mnou objevil můj taťka říká mi, v klidu se otoč, nepanikař a mazej nahoru.
já se otočím a málem to se mnou švihlo, tchýně malou posadila na parapet, nožky jí bimbaly ven z okna a dívaly se na maminku, jak věší prádlo. na srozuměnou dodávám, že tchýně chodí o francouzských holích, sotva se belhá po bytě sama, takže stačilo, aby malá trošku hopsla, nebo se jí prohla do oblouku a nevím, jak by jí udržela.
úplně hotová jsem vběhla do bytu, malou vtáhla dovnitř a 3 hoďky se klepala jak v zimnici. a ona úplně klídek...
hned jsem po jejím odjezdu volala švagrové, která bydlí kousek od ní a babi k nim chodí za synovcem a neteří, abych ji varovala, ať si na to dá bacha, co u nás vyvedla. a švagrovka úplně v klidu, to je v poho, vždyť bydlíme v přízemí. ale že mají okno dobré 2 metry nad chodníkem, jí asi ušlo, dítě se může zmrzačit i když spadne z postele na koberec.... 😖
tehdy jsem to nějak nepochopila.

od té doby žádný podobný incident, takže já si nějak nestěžuju, ale vás lituju, hlavně kvůli dětem to musí být peklo ☹

oli.k
21. led 2010

Lucisa: chudáku..umím si představit, jak hrozné chvilky si prožívala po tom zážitku s malou na parapetu ☹
Ještě že si toho tvůj taťka včas všiml a nic se nestalo. To je přesně to, čeho se nejvíc bojím...jasně, i doma se může malá zranit, onemocnět apod., ne všemu člověk zabrání, i když dítěti věnuje max.pozornost...ale děsí mě, že jednou dám třeba dcerku pohlídat a kvůli nějakému hloupému nápadu nebo nezodpovědnosti se jí něco stane. Naši příbuzní třeba doteď nechápou význam autosedaček, přestože několik z nich jsou povoláním řidiči. Na stole mají skleněnou desku ze dvou stran rozbitou, kde se i dospělý snadno pořeže, dceru sami dávaj na schody, že se jí to prý líbí, i když doma je má z pochopitelných důvodů zakázané, po bytě volné léky a čístící prostředky apod. V téhle zemi umře ročně na úrazy 300 dětí a asi 3000 má po úrazu trvalé následky...a já si vždycky říkám, že udělám všechno proto, aby naše dítě nebylo jedno z nich.. i když to znamená hlídat neustále přibuzenstvo.

brumdinka
22. led 2010

lucisa - tak to je síla - já bych teda tchýni seřvala na tři doby jestli je normální 😠 hned po tom co bych zachránila dítě

jinak klasika - zrovna šel malej nahoru si hrát že je tam malá Natálka, tak mu říkám fajn jen at´je hodnej a nelítaj at´babka neřve 😀 - jaksi nejsou schopný uhlídat dvě děti 😝 samozřejmě za chvíli řev a už tchýně volá dolů že malej zlobí - zajímavý že vždycky, když jsou děti u nás, tak je klid a hezky si hrajou

- uplně jednoduše, oni jim vždy všechno dovolili něco stylem jak psala olik - vždyt to mámy nevidí 😝, tim pádem u nich nemaj žádnou autoritu a děti si skáčou jak se jim zlíbí no a samozřejmě to pak končí řevem 😢

frisbee
22. led 2010

brum...myslím na tebe furt...mně to bohudík skončilo navždy...holky,my jsme se s brum vypsaly ve tchýních na beremku...závidím každé z vás,která bydlí sama,já ji měla 16 let na krku,nechci o tom psát,zaplnila jsem stránky na beremku asi Od str.45 😎 ,ale ráda poradím,až uvidím podobné situace,které jsem prožila..ty roky a ty nervy vám nikdo nevrátí 😉

hancas
23. led 2010

ahojky maminy jdu se vypsat třeba se mi uleví,dnes jsme měli karneval konečnš jako rodinka jste tam šli manža aby si užil dětí po týdnu,sotva tam dojdem tak došli tchánovci no já myslela že mě jebne,jsem na manžu vyhrkla jako co tady dělají že jsme jim jasně řekli že si to chceme užít jako rodina a oni dolezou no já byla nepříčetná a aby to završila vzala si Kubíka 2 hodiny s ním blba a klárinka seděla u mě a dívala se na ně a na děti a ona nic,prostě tchýně se naparovala před ostatníma jak je skvělá babka,no prostě nemám slov,pro mě ten karneval neměl ani smysl neužila jsem si to jak jsem chtěla prostě nálada na bodu mrazu

co vy na to a prej zítra se stvte s dětma jo,no to jsem ju chtěla poslat do....