Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

ma_se
5. kvě 2008

vivien,hlavne,ze je to uz za nami... 🙂

janicka.ziv
20. kvě 2008

Tak jsme zase byli u tchýně-měla nedávno narozky. Jako oni nejsou zlí lidé, ale....

Nevím, zda jste to někdo taky zažil. My vždycky když k nim přijedeme na oběd, tak si tchýně (hlavně přede mnou) stěžuje, kolik to všechno maso, které uvařila, stálo 😅 🙄 😲 Prostě člověk obědvá a tchýně mu začne vyprávět, jak byla ve městě a že za to všechno maso dala třeba 400Kč a že jí nezbyly skoro žádné peníze. Si pak připadám jako debil, že jí to vyjídám.

Nevím, zda jí to nedochází, nebo to dělá naschvál, ale přijde mi to krajně neslušný 😠 To by třeba moje mamka nikdy před návštěvou neřekla. Manžovi to nemůžu ani slůvkem naznačit. Je na jakoukoliv poznámku k jeho rodině silně háklivej a nedokáže ani omylem uznat chybu a že se chovají divně 😒

miriam25
21. kvě 2008

janicka, nuz to ti nezavidim. Mne by to bolo vrcholne neprijemne a neviem, ci by som k nej nechodievala cim dalej tym menej na obedy. Len ked sa ani s manzelom o tom nemozes porozpravat... naozaj neviem, co by som robila. S tym mojim sa mozem na taketo temy rozpravat nastastie. Je sice strasne hrdy na svoju rodinu (ved kto nie je), ale dokaze priznat aj chyby jeho rodicov ci surodencov.

Inak tato tema ma tu zaujala, lebo som si vzdy myslela, ze mam super svokru, ked sme este neboli svoji som s nou chodievala na kavicky, na nakupy, naozaj sme si super rozumeli. No cim dalej, tym sa viac prejavuje, aka je naladova a normalne niekedy nechapem jej chovanie. Pride, zacne mi tu robit prednasku, ze mame dat auto do servisu, ako keby som ja za to mohla, ze moj drahy ho tam este nedal a pritom velmi dobre vie, akeho ma syna, ze mozem donho hustit kolko chcem, pojde tam az ked on chce. Ale tak to je len jedna vec z mnohych, ktore som napisala. Proste obcas ju chytaju raple z nicoho nic a to sa radsej pakujem a idem prec.

janicka.ziv
21. kvě 2008

No jo tchýně je kapitola sama pro sebe 🙄
Miriam to je škoda, že se takhle začala chovat. Já bych brala tchýni, se kterou bych si bezva rozumněla a chodila s ní na kafe.
Bohužel ta moje bydlí na vesnici, pořád ale vážně pořád sedí doma a jediný,kam jde je vesnický obchod vzdálený cca 20 metrů. Jo a taky občas jezdí do většího města do nemocnice. Ale jinak pořád s tchánem seděj doma a jsou děsně uvázaný na svojí druhou 4 letou vnučku.
Já k ní malou nebudu chtít moc dávat, protože to je u nich takový celý divný.starej špinavej barák, jí se u nich jen řízky a tučný maso....no prostě vesnický lidi s velice omezeným pohledem na svět. A ty jejich názory na malou a výchovu 🙄 Nejhorší je, že se o tom nemůžu s nikým vypovídat, protože by se to doneslo k manželovi a ten, jak jsem již psala, je na ně extrémě háklivý 🙄

kveta
21. kvě 2008

Janicka.ziv, my keď ideme na dlhšie, napríklad na týždeň k mojim rodičom, tak im vždy prispievame na stravu pre nás alebo urobíme veľký nákup potravín.

janicka.ziv
21. kvě 2008

Kveta, to chápu 😉
Ale já ke tchými jezdím max.jednou za měsíc a někdy ani to ne. A tedka jsme tam byli pozvaní na oběd, protože tchýně měla narozky. A ona mi při tom obědě, na který nás sama pozvala, začala vyprávět, jak to maso na řízky bylo drahý a že jí pak nezbyly žádný peníze 😲 😅 😅 🙄

janicka.ziv
21. kvě 2008

jo a to tam pobudeme max. tak 4 hodinky a 2 hodinky z toho jezdíme s malo venku v kočáru. Takže žádný, že bychom je tam vyjídali apod

ufo8
21. kvě 2008

Ahoj holky, tahle diskuze mě zaujala, na začátku se píše, že dobrá tchýně je úkaz, já si teda na tchýni nestěžuju, je fajn, je to takový ten typ alá "puťka domácí" a je hodná, milá, a vidím ji tak jednou za 14 dní. A úplně nejlepší tchýně je přece moje mamka, která dělá tchýni mýmu manžílkovi 😀 to je určitě ta nejnejnej tchýně na světě!!!! Tak držím pěsti všem, který mají zlou, zákeřnou, závistivou a kdovíjakou ještě tchýni, ať ji nepovraždí, protože jít kvůli něčemu takovému do basy by byl holý nerozum 😉

pomidorka
23. kvě 2008

Milé dámy,na téma tchýně jsem na beremku zničila klávesnici,pokud se chcete podívat,nechci se opakovat,jen si myslím,že žádná z vás nemá takovou tchýni jako já(kytku zvanou tchýnin jazyk jsme raději vyhodili).Přeju všem,co máte takovou,jako já,hodně síly a těm,co mají skvělou,ať je to tak dál....kladu si otázku...a jaké budeme my tchýně za iks let? 😠

sylvka
23. kvě 2008

pomi,dík,budu to potřebovat ☹

pomidorka
23. kvě 2008

sylvka:zrovna volala manžovi mamka,že umírá,to už tady bylo milionkrát,manža nechce jet beze mě a já nechci jet s ním,tak co s tím? ☹

bachcha
23. kvě 2008

Tak já mám taky tchýni... 😀 😀
Jsme s manželem - (nejprve přítelem) 8 let. Ze začátku jsme bydleli u nich - katastrofa. Brala jsem i Lexaurin abych to zvládla. Strašně na mě žárlila. Cokoliv manžel řekl, tak to bylo z mojí hlavy. I to, že nechce snídat mu nakukala do hlavy ta shora (byli jsme v horním patře se společnou kuchyní a já jsem dostudovávala).
Teď bydlíme sami. Zlom nastal, když jsem zašla za tchyní (na kuráž jsem si dala víno, ale pšt) a zeptala jsem se jí:
Vy mě nemáte ráda? Nebo co vám na mě vadí? Já už toho mám dost. Vadí mě když se na sebe na autobusové zastávce dozvídám, co jsem zase nakukala manželovi. 😒
No samozřejmě se začala vymlouvat, že ona ne atd.
Pak je chvilku klid, já si říkám, že asi tak špatná nebude a pak opět podpásovka. A to se pořád opakuje.
Např. naposledy na rodinné oslavě jsem si nechtěla sednout tam, kam chtěla ona abych seděla. Tak jsem byla tá, která se odtrhává od rodiny a mám zpracovaného i MM.(Jenomže vedle ní nakonec neseděl nikdo, protože nikdo nechtěl.) 🙂

miriam25
27. kvě 2008

Jaj babenky, nemame to vzdy lahke, ze? Ale ved sme nejake bojovnicky!!!
Janicka, ak mas chut, mozes sa mi pokojne vyzalovat a napisat vsetko, co mas na srdci. Rada si to precitam a aj ti odpisem. Niekedy je jedna cudzia butlava vrba lepsia ako vobec ziadna. 😉

pomidorka
27. kvě 2008

Holky,na téma tchýně už jsem na beremku napsala dost.Poslední kapka do oleje byla,když nepřijedeš(manža),otrávím se,no a zatím si juchá v hospůdce.

iv_77
28. kvě 2008

Bohužel tchýni nemám, protože vím, že kdyby ano, byla by ten nejúžasnější člověk, s kterým bych si rozuměla a mohla se bavit o čemkoliv. (zemřela před dvěma lety). Zato tchán je kapitola sama pro sebe. Sice se pořád snažím omlouvat jeho chování, neboť je už starý, je mu přes sedmdesát, ale někdy už fakt nemám sílu. Pravdou je, že jsem omezila styky s ním na minimum a to zejména z toho důvodu, že studuju, a tak veškerý volný čas věnuju škole. Nemám prostě náladu a nic jiného na několikahodinové vysedávání... Ony totiž ty návštěvy tchána u nás vypadají tak, že nepřetržité hodiny mluví jen a jen o sobě. Jak ráno vstal v 6. 45, pak si šel vyčistit zuby, pak několikaminutové story o jeho zubařce, pak se šel oholit, oblíct... uvařil si dva a půl vejce a pak za pět dvanáct šel na poštu apod.. Pak potkal kamaráda, kterýho neviděl už tři měsíce a dva dny.. prostě už jsem z těch počtů magor. Já vím, že je starý, i my budeme, ale proboha... Aby se zeptal, a jak se vůbec máte vy? Neexistuje. Když začnu o něčem mluvit, tak vidím, že ho to absolutně nezajímá, takže už rezignuju na všechno. Pořád říká, jak jsem jeho zlatíčko, ale já vím svý.. Když mi volá, tak né, aby se zeptal, jak se máme, ale proto, aby se vypovídal. Kolikrát byl manžel svědkem toho, že jsem zvedla telefon, stačila říct jen dobrý den a když jsem ho položila bez jediného hlasu, tak to bylo z toho důvodu, že mi tchán řekl, to jsem rád, že jsem tě slyšel a telefon položil.. No nic, kdyby byl sám bez aktivit a styků s okolním světem, člověk by to pochopil, ale takhle? Za tejden mám jít na státnice a myslíte, že řekne, tak ať ti to dobře dopadne, to zvládneš ?Ani náhodou, to už má zase myšlenky na to, jak uděláme oslavu mého svátku, aby se mohl poslouchat... No musím podotknout, že jestli ty debilní státnice udělám, budu ho snad poslouchat se zájmem i ráda 😉

haniczkaa
28. kvě 2008

AHoj těhulky, jo holka, tak tohle znám! je to mesíc, co jsme s manželem odešli z jejího bytu.
Byla 2 roky pryč a jěste tam hodlala zustat,ale najednou se vratila a prvni co bylo se zeptala
jestli uz neco mame... (jako svoje bydlení-přitom ví jak na tom jsme) . no nic. Manzel jí rekl,
že moc bytů na výběr neni, jen v sidlisti kde jsou samy cikani a ona na to: A PROC TAM NEJDETE?
takze tohle mi stačilo k tomu, aby mi doslo že mame vypadnout. Do tydne jsme se odstehovaly
k nasim a shanely nejaky byt.. Nakonec jsme sehnaly a daly nam i uver, takze ted pred terminem
manzilek chudak utahanej zařizuje bytecek. Hrozne moc se do svyho těšíme a jeho máma má u
mě konec, ublizila mi. Vyhodila tehotnou z bytu. To nikdo nechape. Navíc jsme ji koupily novou konvici,
aby nerekla, novou baterii sprchovou a nechaly tam parkety za 4tis. Kdyz jsme chtely je zaplatit dala
nam jen 2tis stim, ze manzela servala ze jsme tam nechaly bordel. Tomu se rika vdecnost. 😀
Už se tomu jen směju, protoze ona jde přes mrtvoly.
PS: na záver perlička. K vánocům koupila manzelovi zapalovač, ikdyz věděla že čekame rodinu, takze si z toho nic nedelejte, jen se tomu zasmejte. Ted se mi to rika, ja vim, taky jsem byla na pokraji svych sil a brecela jak nekdo muze byt takovy. zkratka me nesnasi a ja nesnasim ji. Hlavni je, ze jsme s manzelem konecne ve svym a doufam, ze nebude delat problemy az se mala narodí...
Hlavu vzhůru!

nikes
28. kvě 2008

no Haniczko, dívej se na to z té lepší stránky. Aspoň Vás to konečně nakoplo si pořídit vlastní bydlení. Tchýni se nediv, málokterá chce společně bydlet se svou snachou.Promiň, že ti to píšu, ale to , že jste investovali do bytu, který není Váš je ale Vaše hloupost, ne?

lefika
28. kvě 2008

haniczka, u nas to bolo nieco podobne: svokrovci nas vyhodili s 6mesacnym miminom a este svkra potom zahlasila, ze ved oni vyhodili len mna, dceru som tam mohla nechat 😠 😠 😠 dobre, ze som rpi tom, ked to povedla, nebola, lebo by som ju zabila 😠
ale nic si z toho nerob, naozaj mozes byt rada, ze mate vlastne byvanie, s miminom by to boli este vacsie nervy, ja lutujem len toho teraz, ze sme sa neprestahovali skor 😉

alterna
29. kvě 2008

ty tchyne, to je neco
Ta ma je take zvlastni 🙂 V srpnu k ni jedem na dovcu na tyden. Bydli 300km daleko.
A ona nam oznamila ze na 4 dny pojedou s tchanem nekam na vylet na dovcu a my budeme doma hlidat prababicku 🙂 prej si chtej odpocinout a aby mel kdo hlidat babicku..
pritom maj kousek jeste tetu takze ta muze kdykoliv po domluve prece jit na babcu kouknout..
Tak me to mrzi, ja myslela ze si ten tyden s malou uzijou, budou vozit atak... a ona chce jet na par dni pryc. To opravdu nechapu. Chtela jsem si trochu u nich odpocinout a ne 4 dny vyvarovat nam i babicce 😠

livika
29. kvě 2008

Caute baby!
Ako to tak citam,vobec nezavidim.Ja mam super svokrovcov,klop,klop!!!!
My sme spociatku byvali so svokrovcami-uplna pohoda,potom sme sli byvat sami ale len do jednoizbaku a ked sme zistili,ze cakame mimco,svokrovci sa zbalili,sli k svokrovej mame a nechali nam 4-izb.byt!!!!
Drzim palecky..... 😒

ma_se
1. čer 2008

alterna,ty si mi pripomenula moju skusenost,ja som bola vydata v sev.cech.a narodil sa mi syn,mal mozno pol roka...tiez exmanz. babka isla na liecenie,a mala doma nejaku hydinu atd.kedze svokra nechcela vynechavat chatu tak som sa ja nastahovala k babke a starala som sa o vsetko a este aj o syna a exmanz....si behal za k....v....a tak nakoniec som bola este ta zla ja....nakoniec zalezi len na tebe,ty tam nemusis ist ked sa k tomu takto stavaju....
A dalsi pripad zasa,bola som este len tehotna,a tiez mali v rodine tazkeho cukrovkara,ta co sa o neho starala isli na dovolenku,takze sa postaram o neho ja,lenze ja som mala rizikove tehotenstvo a nevedela som ani co to je tazky cukrovkar atd.no on odpadol,lebo nemal pravidelnu stravu,lebo ja som nemohla kazdy den k nemu dochadzat,aspon keby ma upozornili tak by som sa nejak zariadila,a jeho potom zobrali do nemocnice...ja som si to potom vycitala,ze ja za to mozem,ale lekarka mi povedala,ze ja za nic nemozem...lebo on nemal pravidelnu stravu preto odpadol....a zasa som to odskakala ja v jeho rodine....vobec neocenili, co som pre nich robila...je len na tebe ako to ty budes riesit....

knedlicek
3. čer 2008

Ahoj holky, musím se k Vám připojit, mám totiž naprosto šíííílenou tchýni. Popsat její chování by nestačilo ani na hodinový příspěvek... Poté, co se všemi možnými prostředky (a někdy i dost nechutnými, stálo mě to spoustu slz) snažila mě a přítele (nyní už manžela) rozeštvat, jí strašně nesnáším.......... Bohužel je to ale manželova matka, takže jsem nucena s ní občas přijít do styku 😖
Naštěstí nebydlíme s bábou pod jednou střechou!!! to bych nepřežila....
Ale co myslíte, manžel má takovou představu, že až jednou bude jeho matka nemohoucí, vezme si ji k nám do baráku a bude se o ni starat. To ale jen přes moji mrtvolu!!!!!! Ona si domů nevzala ani svojí matku, natož tchýni. Je to zlá, egoistická ženská, zajímá jí jen vlastní prospěch a pohodlí.
Jo holky, to s tím jídlem mě pobavilo. My když přijedeme ke tchýni, tak se zeptá jestli něco chceme, a když řeknu, že ne, že děkuju (protože je mi blbý si o něco říkat, když chce něco nabídnout, tak ať se neptá), tak řekne, že to je dobře, že nám stejně nic nedá 🙄 vtipný co?

knedlicek
3. čer 2008

Ona se cítí hrozně nadřazená, připadá si snad jak nějaká bohyně nebo co, nad každýho se povyšuje, mnohokrát mě seřvala jak nějakýho malýho fakana, a nejen mě, otevírá si hubu na každýho, ale já už se nedám a beru bábu u huby 😠 Vím, že je to hnusný a nemá se to, ale vůbec bych se nezlobila, kdyby bába předčasně natáhla brka, jenže při mým štěstí tu bude minimálně do 90 🙄

knedlicek
3. čer 2008

Hanizcka: docela by mě zajímalo, jestli se tvůj vztah s tchýni změní po narození miminka. My když jsme byli oznámit pro nás úžasnou novinku, že čekáme miminko, bába mě seřvala, jak nějakýho parchanta, pak následoval výslech jak dlouho jsem "gravidní" (ona mluví strašně spisovně a miluje cizí slova) a jak jsem poznala, že jsem gravidní (což by teda mohla snad vědět, když porodila 2 děti), takže jsem s ní přerušila veškerý kontakt, s přítelem se tehdy málem rozešla, pak se to nějak dalo do kupy, vzali jsme se (tomu se taky snažila zabránit), manžel se nastěhoval ke mně, a občas se s tchýni vídáme... mě jen strašně mrzí, že jsem tehdy nebyla dost silná a nepostavila se jí, já byla strašně šťastná, že budu mít děťátko, byla jsem uzlíček citů, hormony mi bláznily, neměla jsem nějak sílu se bránit...dnes mě to hóóódně mrzí...

ivulinda
3. čer 2008

Já mám dobrou tchýni-díky bohu 🙂 .

nensy
3. čer 2008

jo tak to já mám taky dobrou tchýni ikdyž asi jako každá má někdy své dny.jinak nám moc pomáhá. 🙂

janicka.ziv
4. čer 2008

Knedlicek, to s tím jídlem u tchýně te teda síla.

My když jsme kdysi plánovali svatbu, tak jsem takhle jednou sama s tchýní seděla na zahradě a ona mi říká, že at svatbu uděláme tak, že se obě rodiny sejdeme na radnici, tam nás oddají, dojdeme si na oběd a rozejdeme se domů 😲 No to mi přišlo vážně děsný. Ona naše ani nezná a ani nemá(neměla)moc zájem je poznat. Na svatbu nám nedala ani halíř. Říkala, že nám nechá upéci alespon dort a pak jsem se po svatbě dozvěděla, že to všechno stejně zaplatil MM. Ona prý říkala,že nemá peníze.
Jinak veškerou hostinu, cukroví, koláčky platili naši nebo my sami. Oni nic 🙄 A ještě mi dodnes vyčítá, že jsme si tam nazvali tolik kamarádů, že to stálo zbytečný prachy. Přitom ona na to nedala ani halíř. S našima se tam vůbec tchánovci nebavili, po hostině se se svejma tetkama sebrala a jela objet hřbitovy, kde leží jejich příbuzní 😲 😲 😲 😅 😅 😅 No chápete to? A ke konci svatby se sbalili a šli pryč a s našima se ani nerozloučili!! No burani z buranova.

janicka.ziv
4. čer 2008

jejda, to jsem se zase rozčílila 😠 Už je to tolik let, a dokáže mě to vždycky vytočit, když si na to vzpomenu

aponchie
4. čer 2008

hehe me tchyne rekla ,ze se nesmime vzit dokud svagrova neprileti ze statu a prej nesmime nic mit prvni pac ona zarli no mame prvni vsecko a na svatbu nam ani poprat nechtela..nakonec zavolala ne nam na telefon me nebo manzovi ale svoji matce(tchyne)a nechala si dat manzu k telefonu me nechtela..a nic nam nedali ani dodatecne..no skoda mluvit..

noangel
4. čer 2008

ja mam tchyni detskou psycholozku, strasne vzdelana panicka a malymu dala manaska cernyho krrtka 😉 tak sem ji rekla ze deti reagujou na barvy a zvuky ale nak ji to nedoslo,
btw volala me do porodnice na pevnou na porodni sal kdyz me mudr sil, to sem polozila tak dolezla s obri cokoladovou bonbonierou druhej den hned rano tak sem ju vyhodila, presla sem z tykani na vykani at baba vi kam patri 🙂