Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

antana123
6. dub 2011

@zuzimila Ahoj máme na sebe štěstí teda 😀

zuzimila
6. dub 2011

Moje tchýně mi do porodnice neposlala ani gratulační sms, ale to ani švagr, manželův brácha...toho jen zajímalo,kdy půjdou chastat. malého viděl cca 4x. Nemají zájem. A tchýně čeká jak kvočna doma , až přijdeme my, aby ho mohla ponosit, co se mi nelíbí vůbec, moc ho nenosíme, chováme jo, ale nenosíme po bytě. Ona mi ho vezme a jde pryč, a já jsem ervozní jak prase. Nene, příště nedovolím.

Když mě viděla porpvé na fotce, to jsmespolu byli asi 2 měsíce - letos oslavíme 9 let spolu - řekla Zdeňkovi: " To jsem si myslela, že je hezčí, když za ní furt chodíš ." Jestli bych neměla chodit kanálama. ..A co čert nechtěl...její vnuk je jako by mi z oka vypadl, chacháááááááááá.

zuzimila
6. dub 2011

@antana123 😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
antana123
6. dub 2011

@em_ka tak to je děs teda 😠 to mi připomělo vánoční návštěvu u rodiny přijeli jsme tam sedli si já měla malého na rukách a ona přišla a před celou rodinou bez dovolení mi ho vyrvala z náruče chtělo se mi brečet ☹

antana123
6. dub 2011

@em_ka myslím že by se tohle dělo i u nás ale já odmítla že tam spát nebudeme

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
antana123
6. dub 2011

@em_ka tak to je děs teda náš taky u ní pláče a ona ho neutiší tak mi ho musí dát hlavně on se ani od nikoho moc chovat nechce je to mamináč u drhých si spíš pohraje a polozí ale to co říkáš je hrozný bych jí nadala za toto 😠 😠

mijunek
6. dub 2011

Děvčata, já vím, že cizího neštěstí potěší..., ale jak Vás tak čtu, docela jsem se od srdce zasmála...já vím, že v reálu je to na "přesdržku", ale i tak 😀 😀 , jinak Vás můžu ujistit, že je něco horšího jak tchýně a to, když se vlastní matka zachová jak "kravka"...zatím tedy dětičky nemáme, ale plánujeme a vzhledem k tomu, že jsem se s matkou před Vánoci "rozešla", neumím si představit co jednou nastane... 😖

elvira
6. dub 2011

@em_ka - tak to je fakt na palici...bránit se proti tomu nejde. Ale naprosto neškodolibě mě uklidnuje, že v tom nejsem sama...😀

@antana123 - to asi ty naše tchýně nikdy nepochopí, co je to za nápor - snažíš se, aby měl malý mlíko aspoň z flašky, dvojí práce, prso permanentně u odsávačky a místo klidu ještě stihnou prudit.... 😝

Přidám ještě jednu perličku - nebýt to pravda, tak tomu neuvěřím.
Tcháni mají dvě děti - a jediného vnuka - možná i posledního... a co mu tchýně nenosí? Jejich sousedka vedle z baráku má dvě starší děcka a když dělá pořádky u nich v pokoji, řada hraček a oblečení letí do popelnice.
Tchýně, jak odjede sousedka do práce, tam letí, vytáhne pytel a potom po jednom, dvou kouscích nosí našemu mladému... 😝
Mě nevadí nošené hadry, mě vadí, že je to z popelnice a ona to narovinu vykecá....manžel jí říkal, jestli není jednodušší sousedce říct, až bude chtít něco vyhodit, tak ať to donese k nim...
Prý by jim to nedala. 😠
Takže malý dostal růžový nátělníček s volánkem kolem krku a kytičkama, několikery "jeté" ponožky, takový ten plastový mobil, co se prodává s kokinama - no, bez kokin, samozřejmě a spoustu nejrůznějších hraček....
A před vánoci mě šokovala znova - chystali jsme se ven a slyším:" Ty se tak rád na sebe díváš, Kubíčku, babička Ti něco přinesla...."
Hádejte co.... oválné zrcátko v růžovém plastovém rámu s rukojetí - která byla zlomená a ten kousek uvnitř hrkal - tak se to snažila prodat ještě stylem, že je to aj hrkávka...
🤐
Z druhé strany byly do zrcadla ryté nějaké obrázky - takže jsem si domyslela, odkud ten poklad je.
Manžel to malýmu hned vzal. Na dotaz, proč mu to bere, řekl, že aby to zrcadlo nerozbil, když s ním mlátí.
Odpověď:" však to nevadí, však to je stejně staré..."
Že se může pořezat, to nevadí...
A tady ta osoba vychovala dvě děti. Jsem manželovi říkala, že je zázrak, že dožili ve zdraví dospělosti. 😀

elvira
6. dub 2011

@mijunek - to mě mrzí, to je ještě horší než nějaké třenice s tchýní. V kom by člověk hledal oporu než ve vlastní rodině? 😖 Ale nakonec to zvládnete i tak.
Mě mamka umřela, než se malý narodil, tchýně se o malýho prakticky nezajímá - kolikrát se čtvrt roku neukáže, nepohlídá - teď tam byl na hlídání, ale malýmu je přes rok a hlídala celkem třikrát... 😒
Ale zvládáme to i tak.
Tak ať se vám brzo cvrček podaří a dělá vám radost. 🙂

elvira
6. dub 2011

@em_ka - by mě odvezli... Bez klepání? 😕 😝

mijunek
6. dub 2011

@elvira : jo holka, život je boj, nejvíc mě dojalo to, že viděla k čemu u nás došlo (umřel mi táta v náručí - doslovně) a cca 10 minut po té, co odjeli pohřebáci jsem s ní prý jednala jak se služkou - podotýkám, že jsou několik let rozvedení a jádro pudla je v tom, že jsem nahlas řekla, že v první řadě sedět asi nebude...no to byla poslední kapka, takže neznám, nechci nic vědět a když jsem tak "zlá", nemusí se o mě vůbec zajímat, sourozenci, ať si udělají obrázek svůj a jejich problém, zda se stýkat budou...no, ale mít k tomu ještě takovou tchýni jak píšete, tak mě asi už mrskne 😀 😀 😀 poučení ze všeho, co můžu ovlivnit - tím se zabývám, na ostatní kašlu, takže jestliže se Vaše tchýně chovají jak "kravky", moje rada je: slušně, stručně, výstižně a jestliže nehodlají respektovat Váš život - je mi líto, ale bez nich - život je moc krátký na to, abychom jen plnily očekávání druhých 😉

elvira
6. dub 2011

@mijunek - bereš to hezky s nadhlem, ač to máš těžké. 😒
Já se pomalu začínám přesvědčovat o tom, že ty jejich výlevy jsou mi jedno.
Řešíme je už třináct let a je fakt, že řada věcí, které by mě dřív nas.... mě jsou dneska u zadní části těla.
Jen je mi líto mladýho, že nezažije takovou tu milující babičku, rozmazlovací.
Ale jak píšeš, život je boj - a stejně nevyvázneme živí. 😀

mijunek
6. dub 2011

@elvira jinak to ani nejde, to by člověk skončil na psychině 😉

vally.
6. dub 2011

S tím cumlíkem v medu to mám doma taky. Jen místo medu by to rovnou dala do cukru. A hlavně když škytá. Když mi ji hlídala dala ji do mléka granko a do čaje cukr aby to malé víc chutnalo - přitom papá hezky i tak.
Já jsem odpurkyně nošení a hlavně toho jejího uspávání na rukou. To jsem si zažila se synem. Naučila jsem si ho uspavat na rukou a ikdyž byl už těžky jinak spát nechtěl. Tak jsem ráda, že malou stačí položit a ona hned v postýlce usne. Jen kdyby ta furie mi sem pořád nelezla, že ji malá chce. Dneska ji stála nad postýlkou a povídala si sní něco ve stylu že vidí že chce jít malá k babičce ale že maminka ji to nechce dovolit. A přitom jsem byla 5 metru od ní.
Šla jsem dolů pro syna který si sní hrál a přitom se ta můra rozpovídala jak od včerejška je kvuli mě celá špatná a jak brečí, no hra na city jak blázen. Pak dotoho začala tahat svou dceru která se sní asi před 2 lety pohadala ana od te doby neviděla její děti. - že jsem jako ona když ji pomalu zakazuju vidět vnoučata !!!! nééé já na to fakt nemám nervy ... Jak ji mám poslat do někam 🙂 když mi druhý den brečí že jsem ji něco udělala. Děda ji na to řekl že k nám nemá lozit. Kééžby to někdy splnila.
Ted tady zase byla jestli si muže pujčit (co je to za slovo pujčit vždyt dítě není věc) malou, že by ji chtěl děda pochovkat . Tak jsem se ji zeptala jestli děda neví kde bydlíme (?) a přitom vidí že malá spí.
Bože pomoz at té můře neublížím. Je to hnusný ale jinak to necitím.

poupe
6. dub 2011

@vally. holka drz se,to musi byt hruza,uplne te chapu,ma tchyne v blede modrym,nastesti s ni nebydlime
co manzel,stoji pri tobe?Je moznost se odstehovat? 😕

black_and
7. dub 2011

Děkuji za nápad! 🙂

augustina
7. dub 2011

tchýně má.........tchýně mátchýně má............tchýně má............tchýně má...........tchýně má........tchýně má.......... 😒

mataharyy
9. dub 2011

@augustina tchýně má.... vždy pravdu... což? 🙄

vally.
13. dub 2011

@poupe : Možnost by byla, ale to je tak všechno 🙂 Koupili jsme si ted krásné autíčko takže finance co byly našetřené padly tam.
Jinak perličky .. Byla jsem ted s dětmi na par dní u mých rodičů .. No a tam začala dcerka šíleně horečkovat - fakt 40-tky.. A psali jsme si s manžou a ten to řekl tchyni pak jsem mu poslala fotky na mejl jak malá vypadá a on ji to ukazal . ok. proč ne ale ona mi večer volala v brečela mi do telefonu jak malé děcko ve mě hrklo co se stalo a ona že ji je líto malé. OK. Ale proč do toho telefonu tak hysterčila (a přitom volala asi 2 dny potom co se to dozvěděla) tak jsem ji řekla jestli řve jen kvuli toho že nemám čas. ..
Přijela jsem domů a ona hned jak ze mě opět nebyla tak špatná že ani nespala, jak jsem ji malém poslala někam.. it i
A opakovala to asi 3x denně.. Dneska ji zase planuju slzičky- protože mě včera naštvala.. Doktorka mě upozornovala že po neštovicich nesmí děti nikam kde se mužou nakazit i rýmou že jsou víc nachylnější a tchyně včera celý den stála ve dveřích že kašle že malou nechce nakazit .. A když jsem byla ve vaně tak přišla a vzala si ji. A malá mi celou noc prokašlala.. Takže ji dneska slušně požádám at se k malé nepřibližuje dokud nebude zdravá.. Jéééj to zas bude brečet.... Joo a v neděli ji vyrvali všechny zuby - myslíte že to pomohlo? Ne ! pořád mele dál !!! Akorad u toho vypadá směšněji 😀

vally.
13. dub 2011

Zrovna přijela s tchanem s města, ona si ani nevyslékla bundu a už kmitala k nám nahoru, a dvod? nevím, něco tady říkala, ale poprvé jsem ji tak ignorovala že si ani nepamatuju sčím začala 🙂 asi ji to došlo a odešla, ted mi přinesla polevku v pytlíku -- a přitom vidí že vařím domácí. Já to fakt nechápu - prý že to malému bude chutnat. Jako nejsem nějaký pedant ale 3 letému dítěti fakt polévku ze sáčku dělat nebudu, jsou slané a víc nezdravých než zdravých věcí v nich... A přitom VIDĚLA že vařím domácí ☹ Jooooo a říkala že ten kašel je kvuli astma - no jistě nikdo nesliší jak mluví. Nechapu oco jí jde! To jen kvuli toho že si malou chce "pochovkat-jak říká" má být malá zase nahromadě?

mataharyy
13. dub 2011

@vally. 😅 No jasně, moje tchýně má taky rýmu bůh ví jakého původu, ale stopro není nakažlivá, když k nám chce jít... Stejně jako je pochopitelné že v době šestinedělí se na návštěvu bez pozvání opravdu nechodí, ale pokud jde o nás, tak se bez dovolení dokvačí půl hodinky po příjezdu z porodnice... 🙄 U některých lidí by měli dát povolení k odstřelu... 😎

celinkar
13. dub 2011

Zdravím všechny, jsem tu nová..ale tohle téma mě fakt děsně zajímá.....a jsem ráda, že nejsem sama, kdo svou tchýni opravdu "miluje". Mě dělala potíže už v těhu, kdy mě furt poučovala, co mám a nemám dělat. Nakonec mýmu příteli zakázala - opravdu zakázala jít k porodu, což jsem teda nakonec zvrátila v můj prospěch. Však mu to po porodu ještě 2 měsíce vyčítala.
To, když byla malá plně kojená a ona mě už v jejích třech měsících přesvědčovala, že její kluci v té době už jedli všechno.....to na mě taky bylo dost. Vyústilo to v to, že když jsem odešla na WC, cpala malé do pusy jahodu!!! A tak to pokračovalo...malá se mě vždy osype po kakau či čokoládě....ona to nerespektovala, za mými zády jí dopřávala a já se pak furt stresovala, proč je zase osypaná. Dneska je na malou ťuťuťu, ale jakmile něco, dokáže být na ni fakt zlá, jednou Veru plakala, když jsem šla na WC, že chce jít se mnou- no klasika, ne? A ona ju čapla za ruku a normálně ju náilím držela, že jsem už viděla, jak jí vykloubí rameno, brrr, tohle fakt nedávám. Vzala jsem si malou na WC s sebou. A tchýně pořád hraje na city, aby ju můj přítel poříd utěšoval a objímal a já nevím co ještě...a kdykoli přijedeme na návštěvu a on ju třeba obejme ( to ona vyžaduje ), tak ona kouká významně na mě, jestli jako žárlím...je fakt ubohá..chjo

vally.
13. dub 2011

Ahoj konečně to tady dneska ožilo. Já nevím co si stěžujete vám tchyně odjede - mě zustává... BOŽE už mluvím jako ona " co tvoje rýma, to když já jsem měla rýmu to bylo něco " 😀 😀 Malá se vzbudila, počítám tak 5 minut a je nahoře - mě to připadá jak kdyby tady měla odposlech nebo stojí dole u schodu a poslouchá jestli se tady něco nehybe a pokud ano tak přikluše 😀

hedushka
13. dub 2011

ahoj holky tak tchyně to je moje kapitola s velkým K, když jsem začala chodit s přítelem před 6 lety, tak to jsem ještě netušila, co je zač, nejenom že mne pořád pomlouvala před přítelem, který v té době stál za ní, což samo mne zraňovalo maximálně, ale pak vyšlo najevo, že nás pomlouvala všude, jak jsme nevděční atd., jenže přítel to nevnímá, v téhle zlé podle mne atmosféře vyrůstal a přijde mu to normální, jeho matka je chladná, neumí dát najevo city, city dává najevo penězi, prostě si tě kupuje.., nejhorší období jsem s ní zažila, když nám skončil podnájem a kupovali jsme si zároveň byt, který jsme přes půl roku opravovali, tehdy jsme se k ní nastěhovali do pokoje o 15m2, a teror začal, já jsem taková a maková, jménem mi neříkala, dělala scény, vše se ještě umocňovalo tím, že pila, a to dost, do toho brala prášky, měla schízy, a přeludy, řvala na nás na chodbě, vše vyvěralo až v hroznou hádku, kdy jsem prostě se zabejčila, že klidně půjdu do nedodělaného bytu nebo do podnájmu sama, že tohle nemám zapotřebí..., po přestěhování jsme s ní půl roku nekomunikovali, a najednou jako mávnutí proutku se ode mne vyžadovali a vyžadují pravidelné návštěvy s přetvrářkou na obou stranách, jak falešné...
oznámení o těhotenství taky bylo "trapné", otočila se k nám zády, a začala si dělat čaj, pak řekla no jo no, tak budu bábou.., nejlepší na tom je, že jsem přítele varovala, ať mamce připomene, aby to nikomu neříkala, a jak to skončilo? samo všichni to věděli hned druhý den...,nějaké pomoci se od ní určitě nedočkáme, svojí účast na dítěti si opětovně koupila darem na kočárek, i když jsem výslovně trvala na tom, že si je nevezmu, přítel peníze přijal, tím samo nám zamázla pusu a nemůžeš říct ani popel, no bude to s ní zajímavé až se mimčo narodí

hedushka
13. dub 2011

ahoj holky tak tchyně to je moje kapitola s velkým K, když jsem začala chodit s přítelem před 6 lety, tak to jsem ještě netušila, co je zač, nejenom že mne pořád pomlouvala před přítelem, který v té době stál za ní, což samo mne zraňovalo maximálně, ale pak vyšlo najevo, že nás pomlouvala všude, jak jsme nevděční atd., jenže přítel to nevnímá, v téhle zlé podle mne atmosféře vyrůstal a přijde mu to normální, jeho matka je chladná, neumí dát najevo city, city dává najevo penězi, prostě si tě kupuje.., nejhorší období jsem s ní zažila, když nám skončil podnájem a kupovali jsme si zároveň byt, který jsme přes půl roku opravovali, tehdy jsme se k ní nastěhovali a obývali pokoj o 15m2, a teror začal, já jsem taková a maková, jménem mi neříkala, dělala scény, vše se ještě umocňovalo tím, že pila, a to dost, do toho brala prášky, měla schízy, a přeludy, řvala na nás na chodbě, vše vyvěralo až v hroznou hádku, kdy jsem prostě se zabejčila, že klidně půjdu do nedodělaného bytu nebo do podnájmu sama, že tohle nemám zapotřebí..., po přestěhování jsme s ní půl roku nekomunikovali, a najednou jako mávnutí proutku se ode mne vyžadovali a vyžadují pravidelné návštěvy s přetvrářkou na obou stranách, jak falešné...
oznámení o těhotenství taky bylo "trapné", otočila se k nám zády, a začala si dělat čaj, pak řekla no jo no, tak budu bábou.., nejlepší na tom je, že jsem přítele varovala, ať mamce připomene, aby to nikomu neříkala, a jak to skončilo? samo všichni to věděli hned druhý den...,nějaké pomoci se od ní určitě nedočkáme, svojí účast na dítěti si opětovně koupila darem na kočárek, i když jsem výslovně trvala na tom, že si je nevezmu, přítel peníze přijal, tím samo nám zamázla pusu a nemůžeš říct ani popel, no bude to s ní zajímavé až se mimčo narodí

hedushka
13. dub 2011

sorry vložilo se mi to dvakrát

mataharyy
13. dub 2011

@vally. 😀 😀 no si piš má velké ucho 😀 😀
@hedushka ha ber to tak peníze vám dala jako dar, dar je nezjištný, tudíž to neřeš, pěkně poděkuj a tím to hasne, hlavně si nenech vnutit dojem že jí něco dlužíte 😉

lucia13.
13. dub 2011

@hedushka
no tak to ti fááák nezávidím ☹
to musí být ježibaba co 🙄
já neznám snad nikoho kdy by měl rád svou tchýni 😲 😝 😀 😀
my jsme byli u tchýně naposledy cca vloni v září, pak jsem rodila v listopadu
a dodnes jsme tam nebyli .. a ani mi to nechybí 😀 😀 😀
tak pevné nervy !!!!!!!!!!!!!!!!

daja.112
13. dub 2011

Ahoj holky. Občas tady čtu ty Vaše příspěvky a je mi Vás upřímně líto ☹ . Já jsem vdaná již po druhé a na současnou tchýni nedám dopustit. Je to opravdu vyjímečná žena a jde vidět, že mě má velice ráda. Jsem moc šťastná, že mám za tchýni právě ji 🙂 .Ale moje bývalá tchýně byla taky pěkně falešná fůrie a stále štvala manžela proti mě. Proto asi vše dopadlo jak dopadlo, ale jsem šťastná. Konečně mám muže, který za mnou stojí a miluje mě takovou jaká jsem. Všem přeji pevné nervy a ponaučení pro nás z toho aspoň je takové, že snad díky tomu nikdy nebudeme stejné, jako ty zlé tchýně 😉 .