Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

hancas
25. říj 2009

honzinečka...to tchýně chtěla cpát dětem v půl roce sekanou,tlačenku.omáčky...prej se to tak dřív jedlo tak proč né ted!!!!dobrý co??

honzinecka
25. říj 2009

Cože? Tak to já do půl roku jen kojila, teda kojím do ted a oni to nechápou...ale je to moje věc a hlavně si myslím, že lepší než jít v noci vařit mléko je dát dítěti prso...nic to nestojí, má to vždy přiznivou teplotu a je to po ruce...
Já nesnáším, že tchýně do všeho dává magi...nesnáším ten smrad toho...malé to nedávám a doma to nepoužívám....

hancas
25. říj 2009

víš co mi jěšte řekla v půl roce že mlíko je zbytečný že to už nepotřebují!!!!a pak mi za týden na to řrkne proč jím nedám párek v rohlíku!!!připadá mi že nikdy neměla děti a nebo je totálně vymatlaná

berenika39
25. říj 2009

honzinecka, mě to nedá, já mám tchýni super, tak si to tu jen někdy čtu, abych si jí vážila, ale budu upřímná: 15ti měsíční dítě naprosto bez následků může sníst ráno jeden studený párek po cestě z obchodu. Věř, že babička měla radost,malá si mlaskala a co? Konec světa?

Mnam, ráno na nákupu, ještě teplé párečky,sednu do auta na cestu zpět a už rozbaluju balíček, jeden si dám. Sázím,že to udělá plno lidí, jen to nahlas neřeknou. Přehnaná péče typu do dvou let nic a pak opatrně je kontraproduktivní.

Mě bylo tý tchýně normálně líto, neudělala to se špatným úmyslem.

Taky párky běžně nedávám, ani jiné uzeniny, ale pokud na výletech někde sblajznul něco ne úplně miminkovského, vyfotila jsem si ho a to bylo všechno. Žije a je spokojenej.

Nezlob se, že takhle píšu, ale musela jsem se ozvat.

hancas
26. říj 2009

berenika....sýrový párek pro 15 měsíční dítě???promin ale to je v pořádku???vždyt ani já si nejazlu dát neuvařenej!!!já bych to nedala uvařenej ano ale sýrovej nee

aleachim
26. říj 2009

hancas, to je o té velkorysosti. To, že tchýně dělá rozdíly mezi dětmi je hnusné, ale tohle se dá v klidu přejít. Já sýrový párky nejím vůbec, ale řekla bych, že mu to bříško neprovrtalo a každý den se tím asi taky necpe. Tak proč kvůli tomu dělat dusno.

martimarti
26. říj 2009

Tak naše Zuzanku už párek také ochutnala a také u tchýně. Tak dlouho loudila /loudí, když někdo baští něco, co by neměla 😉 potvůrka to přesně vycítí 😀 / no a babička byla ráda, že si takto vnučku získá, když jí vyhoví. No, že bych byla nadšená, tak to ani náhodou, ale přešla jsem to, dělala jsem, že to nevidím, také mi nepřišlo nutné kvůli tomu dělat dusno a peskovat ženskou, co je starší než já, notabene, když to nemyslela zle, žádná tchýně nechce své vnouče otrávit, ne? 😉

berenika39
26. říj 2009

😉 😉 no nevím,jakej je rozdíl mezi sýrovým a normálním (myslela jsem, že v sýrovém je sýr), obojí je věc, která do běžné dětské výživy nepatří, ani do dospělácké,maso nula, jen mouka,chemie a éčka. Nemyslíš si doufám, že když ho uvaříš (stejně nevaříš, jen ohřeješ) se jeho výživová nehodnota nějk změní,že ne?

Já to psala kvůli té babičce, jako že to nebyl žádný naschvál a navíc to určitě neuškodilo, prostě jenom snědla párek. Jsem si jistá, že tisíce dětí, kterých maminy třeba nakoníka nechodí, jedí mnohem dřív uzeniny,sladkosti,chipsy, hranolky - dobře to není, ale ta tvoje historka nestála za rozčilování se. Když chce peta sedět u táty na klíně a ochutnávat, tak mu to dovolím, i kdyby to byl párek. Pořád jí "zdravě" (i když,kdo dneska ví?), takže tyhleúlety jsou podle mě naprosto normální, navíc 15 měsíců je už velkej kluk....

Nemrač se a navrhuju nechat párky párkma,mě to večer jen pobavilo, tak jsem bez přemýšlení písla. Je zbytečný hledat problémy tam, kde nejsou, Taky budeš babička, výživa se změní a dáš vnoučeti něco podle tebe ok, a snacha tě takhle sjede 😉 😉 .

Párkům zdar a hezkej den.

beruska2x
26. říj 2009

berenika no to naprosto souhlasim.. ja se sem chodim bavit, se nasmeju to se totiz anio brat vazne neda, prijde mi to jako hon na carodejnice a hledani chyby za kazdou cenu.. 😅 😉

kdyby takhle na me nekdo lustroval kazdou kravinu tak ho brzo poslu do pr..le 😉

koneckoncu syne tech desnych "babizen" jste si prece vzaly ne? tak to nemuzou byt taaak desne kdyz vychovaly takove milacky 😀

dagina
26. říj 2009

Ahojky,
berenika, moje tchyně s dobrým úmyslem chtěla malou ve 4měsících posazovat, při každé návštěvě to zkoušela, stavět na nohy ji chtěla v půl roce a měla radost jak malé péruje, nemůžu říct, že by se to malé vyloženě nelíbilo, ale naší malé by se třeba líbilo i okusovat špinavou tenisku 😝 .
Když jsme ji s manžou normálně řekli, že tohle se prostě s dětma nedělá, že je to jiné než dříve, a dnes se to fakt více hlídá, tak jsme hned byli nejhorší rodiče na světě, že malou např. nenecháme v půl roce sedět. Při každé návštěvě něco je, byli doby, kdy na nás byli manžovi rodiče kvůli tomu i dost hnusný, teď se trochu snaží porozumět, bo vědí, že tím přicházejí o vnučku. A to jsou jen střípečky našich nešvarů...

S tím jídlem to je podobně, dítě bude zvědavě otvírat pusinku i na chilli omáčku 😝 ....

Naši tchyni rozhodně jednou nestačí říct např. "babi, prostě si nepřejeme, aby jsi malé dávala párek, na takové dobroty má ještě dost času". Pokud jednou udělá chybu, beru to, ale proč to příště udělá ještě s větší zalíbením, opravdu nechápu. Prostě to chce respekt a bylo vše v pohodě.

Marti, přijde mi orpavdu hodně jednoduché si získávat dítě tímto způsobem co popisuješ 😖 .....

Hancas, teď si vzpomínám, neměla ty jsi někam jet bez dětí na týden (do Paříže)??? Jak to dopadlo???

aurecon
26. říj 2009

berenika: Já mám dojem, že se rozčilovala proto, že to nebyl párek ještě jednou tepelně upravený a pak se kvůli neznalosti pravopisu zaměnilo slovo sýrový (obsahuje sýr) s krátkým syrový (tepelně neupravený) a už to jelo.

Přiznám se, že bych kvůli tomu asi nevyváděla, ale já sama nejím syrové párky. Vždy je aspoň trochu povařím, protože se bojím salmonely a dalšího.

beruska2x
26. říj 2009

😲 a ja si doted myslela ze se parky ohrivaji a nevari 😉

aurecon.. co blaznis? vzdyt prece se svet nezbori ne? kdyz to neji kazdy den tak bych opravdu nedelala z komara velblouda.. 😉

aurecon
26. říj 2009

beruska: Kde jako blázním? To má být fakt reakce na mě? Však jsem sama psala, že bych kvůli tomu nevyváděla.

A ano, párky si trochu povařím a ne jen ohřeju, už jen pro můj dobrý pocit.

dagina
26. říj 2009

Berus, Berenika, já myslím, že je normální, když rodiče (my) chtějí mít nějaká pravidla, a po rodině slušně žádají, aby je respektovala. Samozř. že každé dítě nějak vyroste a určitě ho nezabije v roce párek s hořčicí. Prostě pro nás jen normální normální dítě v půl roce neposazovat, nebo nedávat párek.... 😅 , pro prarodiče normální právě opak a nenechají si to rozumně vysvětlit. Co tedy s tím???
Mě máma v pár měsících hrcla na obyčejnou dřevěnou židli, a teď ji vděčím za vadné držení těla, vysledlé lopatky..., měla se mnou chodit ve školním věku na rehabku, na což se samozř. vybodla... . A to jsem na tom ještě dobře oproti jiným...

berenika39
26. říj 2009

aurecon, ahááá, tak to je možný...syrový ale ne sýrový 😀 😀 😀 .

dagi, to co píšeš je jasnej problém, tam není o čem, rodiče jsou jasně ti, kdo určují, jak se bude zacházet s mimčem, o tom žádná, respektovat vaše zásady by tcháni měli, určitě.

Mě prostě jen ten párek nějak vzal za srdce, jako že to byla jen prkotina a hned oooobr problém pro rodiče.

Konec párkům, jo?

aurecon
26. říj 2009

beruska: Já myslím, že naše matky a tchyně zase takové světice nejsou, jak z nich některé dělají.

Mě např. rychle posazovali a byla jsem v chodítku a už v devíti letech jsem měla vykřivenou páteř o 11 stupňů, což je úplně strašné a teď je to ještě horší. Nemůžu dlouho chodit, namáhat se, nosit těžké věci aniž by mě pak nesnesitelně bolela záda. A můj manžel to samé. Jsem zvědavá, jak to bude s námi např. ve 40, když už tak za mlada máme takové problémy se zády kvůli našim matkám.

dagina
26. říj 2009

Holky, já mám chuť na párek 😀

berenika39
26. říj 2009

to jsem chtěla před chvílí napsat - že si jdu ohřát syrový párek....ale jsem nechtěla zlehčovat téma o tchýních🙂))))

Ale je fakt, že to mávnutí rukou, kompromis,tolerance a tak se hoděj nejenom v diskusi, ale i v životě!
Tak at vás ty tchyně moc nezloběj a budu zase jenom číst🙂))

beruska2x
26. říj 2009

v zadnem pripade ne svetice, ale proste nemuzes cekat ze budete mit na 100% stejne nazory, muzete mit rozpory, tak to pustim 1 uchem tam a druhym ven ale delat kvuli kazde prkotine zle, nepujcovat vnoucata..
to uz je podle me silne kafe... je to jejich rodina stejne jako vy..

ja bych teda udelala vse pro to aby moje deti meli uplnou rodinu vc. prarodicu i kdyz bych musela neco prekousnout.. kdo obcas nemusi at uz v rodine, v praci, kdekoliv ale kdo chce psa byt si hul najde...

tchyne nejsou svetice ani idealni ale to vy urco taky ne 😉

martimarti
26. říj 2009

Bereniko, dnes v 11:15 moje řeč, naprosto 😀 😀 😀 , já sem do té diskuze chodím z úplně stejného důvodu 😀

martimarti
26. říj 2009

Perdon, beruška dnes v 11:15 😉 😝 , ale s berenikou souhlasím taktéž 😉

aurecon
26. říj 2009

beruska: My určitě taky nejsme ideální, ale pokud naše tchyně a rodičové nechtějí respektovat naše požadavky (např. že dítě musí být připoutané v autosedačce, pokud se někam jede), tak prostě přes to nejede vlak a rozhodně to nebudu pouštět jedním uchem tam a druhým ven.

Nečekám, že budeme mít ve všem stejné názory, ale jsou to naše děti a ne jejich a my za ně zodpovídáme, takže by trochu respektu z jejich strany k nám nezaškodilo. Nevím, ale moje tchyně je např. taková, že vždycky řekne, že za jejich dob to nebylo a taky přežili (např. ty autosedačky). Proč raději neřekne: Ok, dám ji do autosedačky. Proč vždycky musí mít jiný názor než já? Ona chce mít rozhodující slovo, musí být vše podle ní a nebere mě za rovnocennou partnerku, ale bere mě za nějaké malé děcko, které se nemusí respektovat.

martimarti
26. říj 2009

Dagi, jen na vysvětlení toho získávání. Malá strašně málo jí, někdo máme pocit, že žije ze vzduchu. Když občas přijedeme k tchýni, tak ta jí navaří zdravé polévky, no a malá si dá pár lžiček a víc ne. Víš, jakou měla tchýně radost, když jí konečně kápla do noty tím párkem? 😝 Ale bude to dámy ještě horší, až babičky najedou na čokolády, cukrárny a dortíky, to je budeme peskovat za každý výživový prohřešek. Já tedy ne 😉 Jídlo malej hlídám, chci aby jedla zdravě, ale pro jednou se to taky nepo..re 😉 😝

aurecon
26. říj 2009

martimarti: V jídle jsem na tom podobně jako ty, ale jakmile přijedeme k tchyni na dva dny, jelikož bydlí trochu dále, tak jak by ti bylo, kdyby ti vzala dceru a na snídani ji dala slané tyčinky (pak mi nechtěla jíst normální jídlo, protože se už nadlábla), k svačině ji dala brumíka, před obědem na mě byla zlá, proč nemůže kindervejce (samozřejmě pak oběd jenom poňuchala). Odpoledne zase sladké a před večeři opět. To už není o tom, že ji dá jednou za čas něco sladkého (doma ji taky dávám něco na zub), ale tchyně to dělá vyloženě naschvál a před jídlem. A pak vykládá, že mi nechce jíst jídlo. No samozřejmě, protože ji vždycky předtím dá sladké. A když si chci dceru vzít, tak mi ji nechce dát a lítá s ní všude možně, abych ji nemohla vzít. Normálně mi uhýbá s dcerou a toto třeba trvá i půl hodiny. A když už trochu zvýším hlas, ať mi ji dá, že ji chci dát najíst, tak vůbec nereaguje a chová se, jako bych byla vzduch.

Takže poslední dobou jsem už přišla na fígl, jak ji od ní dostat. Dělám, že čuchám k plence a řeknu, že potřebuje přebalit. To mi ji pak dá během sekundy 😀

martimarti
26. říj 2009

Aurecon, tak to víš, že tohle by mne taky štvalo, zvlášť, když mi bojujeme o každé sousto normíálního jídla. Ale stalo se mi něco podobného na poslední návštěvě, přijeli jsme odpoledne z výletu a malá začala uďobávat, prostě co jí tchyně dala, to ochutnala, včetně toho párku, prostě pel-mel 😒 No, a když pak přišel čas večerní kaše, tak malá samozřejmě 2-3 lžičky a víc ne. Tchýně začala plašit, že malá půjde spát hladová, tak jsem řekla, že kdyby měla hlad, tak si určitě dá, je jen přetláskaná a byl klid. Ale to víš, že mne to taky otrávilo, ale stalo se to jednou, tak jsem to přešla.
Ale nedělám si iluze, že až bude Zuzka větší a bude tam třeba sama, že si tchýně bude s jídlem dělat co chce, bude jí krmit dortama, protože sama je na sladký, ale co nadělám 😕

aurecon
26. říj 2009

martimarti: Vidíš, taky by tě to štvalo. Ale máš výhodu v tom, že se vám to stalo pouze jednou. Ale u nás to je tak pokaždé, co tam jsme. Kdyby to bylo jen párkrát, tak to taky přejdu, ale tohle už není normální. Dělá mi to naschvál a ubližuje tím hlavně dceři. Jelikož vyžaduje, abychom tam jezdili často, tak je dcera takto krmena asi 5 dnů v měsíci, což je podle mě dost, kdy jí vlastně pouze sladkosti.

Jak bys reagovala na mou tchyni, když nic nepomáhá? Za chvíli bude mít dcera nejspíš zničený žaludek. Tchyně a můj manžel trpí na žlučníkové záchvaty z toho jídla.

beruska2x
26. říj 2009

ale jo jasny ze nektery veci respektovat musi, proste je to jako s detma 100x opakovat a pak pro jistotu jestejednou.. neber to osobne, netvrdim ze nektery jedubaby opravdu nejsou, jen mi to prijde trosku moc "demonizovane" jsou to prece jen zensky z masa a krve jako ja, ty a vsechny ostatni a myslim ze i pres pocatecni
chyby a seky (delany spise z nevedomosti a nektere mlade maminy to delaji taky kdyz se neinformuji) to prece neznamena ze za par mesicu/let to nemuze byt super babicka...

proste se mi zda sobecke a zbytecne kvuli par mesicum pocatecni duslednosti znicit vztah deti s prarodici kvuli jesitnosti 😅 😉

ja bych se bala ze mi to pak deticky za leta vyctou, ze nemaji uplnou v pohode rodinu kvuli par malechernostem - protoze za ty lety typroblemy malichernosti budou 😉

beruska2x
26. říj 2009

ale jo jasny ze nektery veci respektovat musi, proste je to jako s detma 100x opakovat a pak pro jistotu jeste jednou.. neber to osobne, netvrdim ze nektery jedubaby opravdu nejsou, jen mi to prijde trosku moc "demonizovane" jsou to prece jen zensky z masa a krve jako ja, ty a vsechny ostatni a myslim ze i pres pocatecni
chyby a seky (delany spise z nevedomosti a nektere mlade maminy to delaji taky kdyz se neinformuji) to prece neznamena ze za par mesicu/let to nemuze byt super babicka...

proste se mi zda sobecke a zbytecne kvuli par mesicum pocatecni duslednosti znicit vztah deti s prarodici kvuli jesitnosti 😅 😉

ja bych se bala ze mi to pak deticky za leta vyctou, ze nemaji uplnou v pohode rodinu kvuli par malechernostem - protoze za ty lety typroblemy malichernosti budou 😉

aurecon
26. říj 2009

beruska: To byla reakce na mě nebo na někoho jiného?

Jsou to sice ženy z masa a krve, jak říkáš, ale taky by nás mohly trochu respektovat. Prostě když vidím, že dělají nějaké blbosti s našimi dětmi, tak to nemůžu jen tak přehlížet. Těmi blbostmi myslím např. 5x denně sladkosti, nepřipoutání do autosedačky, narvat je do chodítka apod. Nemyslím tím dát jim párek nebo nějakou sladkost 1x denně či jiné malichernosti. Prostě takové ty větší věci.

Takže podle mě takovou babičku mé děti nepotřebují, když je třeba zabije v autě, protože neuznává autosedačky.

Když ji to řeknu třeba 10x a ona si stejně udělá podle svého, tak co si mám o tom myslet? Já jsem na ní hodná, vše ji říkám v klidu, ale ona toho akorát využívá a právě mě vůbec neposlechne a spíš mě ještě sjede za něco. Minule mě sjela např. za to, že jsem dceři vařila čaj, ale byl horký, tak jsem do něho dolila trochu studené vody z kohoutku.

beruska2x
26. říj 2009

nekde jsem slysela ze vztah s tchyni je takove "male manzelstvi" 😀 😀 😀 😀 proste to chce hodne trpelivosti a tolerance 😉