Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

amelie001
19. únor 2009

Ty jo,tak tchýně má klíče od našeho bytu,kdyby se prej něco stalo...

aneta15
19. únor 2009

jo a k vánocům jse dostali od tcýně bezdrátový zvonek, dole je ale nahoře není v zásuvce, když nemám náladu...nejsem doma 😀

supina
19. únor 2009

Tak jí je rychle vem. Já je mám raději u sousedky

aneta15
19. únor 2009

amelie - okamžitě vzít, manžel měl taky blbej nápad, že k nim dáme klíče, nedovolila jsem to, a to si tchýně o ně i sama řekla prý aby mi zvonkem nebudila malou

amelie001
19. únor 2009

Ona mi je nedá,kolikrát mě to napadlo,zajít si tam pro ně,že jsem ztratila vlastní a pak jí je nevrátit.Já tam taky nerada chodím,vždycky se pustí televize,všichni na ni koukají a nikdo nic neříká,a ani nevím o čem bych se s ní bavila,moje mamka je jiné,té můžu říct cokoliv.To je aspon budoucí babička.Je hodná a ve všem mi radí,ne tak jak tchýně,ta jenom chodí a stará se po čem je jí houby.jak mi donesla ty košilky,tak mi řekla,že prej ty dnešní moderní jsou na nic,že prý malému akorát zlomím ruku.Proč bych mu proboha měla lámat ruce?

supina
19. únor 2009

Amelie, snaž se něco vymyslet - sousedka je taky dala tchýni, jednou přišla domů a ona tam pila kafe!! Tchýně bydlí blízko vás? Jestli ne, tak jí zkus říct, že je dáš raději sousedce, kdyby sis zabouchla..

aneta15
19. únor 2009

moje tchýně zase nakupuje po sekáčích, když mi něco přinese slušně poděkuju a manžel si to vezme do garáže na hadry a je to 😀 už jsem jí říkala snad 100x že má oblečení dost, udělej si pravidla hned od začátku jinak se z toho zblázníš, bude to tvoje dítě a ne její

aneta15
19. únor 2009

Amelie já bych to nechala na manželovi je to jeho máma, teda pokud s tím bude svolnej, hlavně se s tím nenervuj musíš být splachovací

amelie001
19. únor 2009

Já se nenervuju,ona bydlí o tři vchody dál.

aneta15
19. únor 2009

teda já se z baby teda nervuju ale ted je to jedno, když už mám porod zasebou...jen tři vchody to už si ty pravidla pomalu sepiš na papír...to ta moje bydlí aspon 3 km...jo a nejen, že mu budeš lámat ruce, taky mu budeš křivit záda, protože ho blbě držíš taky mu bude chudáčkovi zima protože ho ve 40 stupních nedáš do zavinovačky s kulichem atd 😀 u nás je o tak, že co udělám já tak tchýně by to udělala přesně obráceně, když jsem jí nechala nastřelit uši tak ona by je dala píchnout, když jem jí koupila červenou kombinézu tak ona by koupila růžovou by v ní byla něžnější... 😀 je fakt prdlá, někdy si z toho s maželem děláme srandu a někdy to i obrečím...přeju Ti pevné nervy

amelie001
19. únor 2009

Zatím se nenervuju,seznam mám zatím namyšlený v hlavě,já si chci dítě vychovat sama podle svého,bez její pomoci.To ale ona nepochopí.Co bych za to dala bydlet od ní aspon ty tři kilometry.To by bylo bájo.

petrajah
19. únor 2009

Kluci tak strašně smrdí kouřem! Budu je drhnout kořinkáčem. Včera málem podpálili dům, tak to bude u nich smrdět ještě hodně dlouho!! 😖

luckahr
19. únor 2009

holky 😀 😀 , dneska jsem se teda fakt nasmála 😀 😅 no, nemáme to jednoduchý, co 😝
ponožky a spodky od vietnamců mi připomněly.........tchýně koupila malýmu nějaký hračky, protože u nich skoro nic nemá......no a všechno u vietnamců, takže kostičky asi tak 2cm, jé, jí nenapadlo, že by to mohl spolknout........auto s nějakym nářadím, ze kterýho během odpoledne odpadla asi 3cm součástka a "tahací" telefon, kterýmu během odpoledne upadlo jedno ouško 😀 😝 🙄 jako já nevim, ale každej měsíc je v televizi o škodlivejch a nebezpečnejch hračkách a ona mu místo tří kšuntů nemůže koupit jednu kvalitní hračku. To mě teda zase vytočilo, ale udržela jsem se. Jestli zase něco takovýho koupí, tak už jí něco řeknu. Já nechci, aby mu kupovala hračky za "tisíce", ale do háje s timhle mě fakt točí. A silonový ponožky dostával manžel i naše malá taky 😀 😝

hancas
19. únor 2009

klíče od bytu dát tchýni?????panebože jste sebevrazi!!!!to dám komukoliv jinýmu jen ne jí,šmejdila by po bytě kdyby jsme nebyli doma a nebo by k nám chodila jak dom.To nemůže být pravda klíče tchýni,Holki nedělejte to hnus 😠

petrajah
20. únor 2009

S těma ponožkama od išišláků jsem to tchýni vysvětlila, už toho nechala. Že koupila manželovi k vánocům slipy, to jsem nerozdýchala. Že kupuje děckám všechno hnědý, šedý, silonový, to jsem se neudržela a poprosila, že si chci děcka oblíkat podle svýho. Ona má vkus typu: Kalhoty od kostýmku, tlustý ponožky, tenisky a sportovní bundu a jede na kole do obchodu. Pomóóc! ☹

supina
20. únor 2009

Petro, dobrej vkus 😀 😀
Lucko, to víš, hlavně, že je to levný! Nám přinesla Kinder Pinquí - byl v akci, sice prošlý, ale máme si to sníst my - nic tomu neni.. 😝

amelie001
20. únor 2009

hancas-bohužel to pravda je,že ty klíče má....

hancas
20. únor 2009

amelia-----proč dávat klíče zrovna tchýni???proč ne třeba sousedce,dobré kamarádce...vždyt to já bych asi nerodýchala a radši si změnila zámek a nebo měla 365dní v roce a 24hodin denně klíče v zámku aby se k nám nedostala.Letos jedeme na dovoelnou jen na 10 dní,ale varovala jsem manžu at ani nezkouší dát klíče jí,protože už to vidím sotva nastartujeme auto hned je u nás a špejdí všude kde se dá,díky ale aby mi hrabala v oblečení aa nacházela mé osobní věci,to ne,to radši kytky přeliju,než aby je zalívala ona,protože bydlí asi 10min.od nás a má mamka jede s námi,takže té klíče dát nemůžu,ta je měla minulej rok,vždy jen zalila kytky nakrmila želvu a vyvětrala a apak hned šla,není taková že by se vyžívala v tom že něco najde a pak se tím bude bavit celá vesnice.
NE NE klíče nikdy-Už tak dost mě se.e a ještě klíče.
Amelie ibdivuju tě že se nebojíš že ti bude všude hrabat když nebudeš doma a nebo že tam bude nakvartirovaná every day

blahovka.cz
20. únor 2009

ahoj holky!
teda ameli - lituju,bydlime v garsonce,co patri manzovo rodicum,takze klice maj,no uz abysme byli prestehovany a ty klice nemeli,nemam z otho dobrej pocit,moc tchyni neduveruju 😒

jak mluvite o tom oblikani,z toho ma taky strach,nema moc vkus,ani na darky,jedny narozky jsem dostala do moderniho bytu klasickou vazu z brousenyho skla 😲 (kteryho ma ona plny obyvak),druhy zase knizku o umirajici zene,jejiho veku - uplna kravina

vanoce taky byvaj dobry,nerikame jim co nam maj koupit,my se jich taky neptame a premyslime sami - no nechteli jsme penize,tak jsme dostali poukazky na nakup do kauflandu (takovy co rozdavaj na socialce),pak taky mixer(rucni slehac),se nas ptala co potrebujem a ja ji rikala,ze dokuchyne vse mame (jmenovala jsem i ten mixer),tak kdyz jsme to rozbalili tak jsme s manzou koukali,tak jsem se omluvila,ze jsem ji jasne rekla,ze ho mame,a ze si nebudem brat domu druhej,kdyz to tak casto nevytahnem,tak ze ho vrati a da nam penize (vratila asi 250kc) tolik byla ochotna vrazit do spolecnyho darku nam

amelie001
20. únor 2009

Moje kamarádka se rozvedla kvůli manželově matce,on ji nechal jak si šmejdí po bytě,když byla v nemocnici,prohrabala jí skříně,dětem vykládala jak mamka nosí strašné prádlo,dávala jim všechno na co nebyli zvyklí k jídlu,a naváděla je tak,že děti za kámoškou do nemocnice ani nechtěly.

Taky jsem se uchýlila k myšlence že se nastěhujeme do patra rodinného domu mých rodičů,je to asi o 11 km dál,neměla by klíče,a určitě by nejezdila každý den.Byt máme malý a tohle je jediné východisko ze situace.Manžel měl nápad,že jeho rodičům necháme náš plně rekonstruovaný byteček a půjdem do toho jejich starého,smradlavého bytu na kterém nebylo 40 let nic udělaného.No to vůbec.Tchán kouří v bytě,to si asi dovedete představit co je to za smrad.Manžel,když tam jde i na půl hodky dojde smradlavý jak z hospody.Já tam tedka chodit vůbec nechci,protože jsem těhotná astmatička a z toho smradu je mdlo.Naši by ani klíče nechtěli,udělaly by nám vlastní vchod,s vlastníma měřičema energií,aby nedošlo k hádkám.A navíc moji rodiče oba pracují neměli by čas prudit a na návštěvy by nechodili denně.Tchýně je v důchodě,mimochodem má větší důchod jak já výplatu a to není schopná koupit něco pěkného nového malému..Nechci od ní pro sebe nic,jen si myslím že když je to její první vnouče vůbec,tak by mohla být trošku lepší budoucí babička.A ne dávat smradlavé a zažloutlé sto let staré věci a myslet si co není za terno.

blahovka.cz
20. únor 2009

amel to plen chapu - no do staryho bytu,jo?tak oni by meli zadarmo novy a vy si pujcovali prachy na dalsi prestavbu - no je fakt blbej navrh 😀 a ceka te porod cisarem???kdyz jsi astmaticka?

katschka
20. únor 2009

Aneta15 - mě tchýně taky řekla, že trpím vůči synátorovi opičí láskou. řekla mi to když mu bylo 12dní... 😀 Teď už se tomu začínám smát, ale tenkrát jsem měla co dělat, abych jí neublížila. Byla u nás tenkrát týden!!!! Už to víckrát neudělám. Teď psali manželovi (páč se mnou jaksi přes telefon nebo mail nekomunikují), že přijedou, až se narodí druhý mimčo, aby jako pomohli s Oliverem. Naštěstí je manža normální a naprosto mě podporuje, páč souhlasil s tím, že možná po šestinedělí budou moct přijet. Já chci mít doma klid a ne se neustale stresovat tím, co zase provede... 🙄 A že už toho stihla provést docela kvanta... Fakt je mi líto, že nemůžu mít normální tchýni, se kterou se domluvím v klidu a na všem.. chjo...

petrajah
20. únor 2009

Moje mě včera (nejen včera) naštvala, protože pořád srovnává jakýkoli problém s nimi. Vojty bolel zub, hned řekla, že bude asi po ní (to má klapačky od 17 let - strašná fešačka), Michal měl světlý vlásky v roce - tak to je celej švagr (!!!!), to nechápu. Udělala jsem palačinky, děcka je jedly ještě teplý, Vojty druhej den po obědě bolelo břicho - to bude mít po babičce, ona nemůže jíst teplý palačinky. Kdokoli udělá cokoli, hned ví po kom to má. Totálně mě to unavuje.
Ale doufám, že naše malá nebude mít aibacky po ní, to by chudera přepadávala dopředu v jednom kuse a vtom by jí vypadly zuby a brýle - taky po babičce. 😀

aneta15
20. únor 2009

Petra - to máme taky stejný 😀 malá má taky všechno po jejich rodině, dokonce už poznala, že má plochý nohy po její babičče 😀 taky mě to děsně rozčiluje, vodu má ráda po švagrový, plet má po tchýni...někdy přemýšlím jestli nám u toho početí neasistovala celá jejich rodina

petrajah
20. únor 2009

Aneto - 😀 - úžasný, tak plochý nohy ještě neproběhly.
Ale nedávno jsem vybuchla smíchy, protože tchýně naznala, že už není tak atraktivní jak za mlada. Toto je hláška za milion. To se nedalo udržet. A já pak celý odpoledne měla rozmazaný oči, protože jsem si na to vzpomněla a mám smůlu v tom, že dostávám takový ty tichý záchvaty smíchu, kdy vím, že se smát nesmím, ale nejde to zastavit. Trapas!!! (Ona je fakt tak krásná, že nechápu, jak mohlo dojít k tomu, že otěhotněla.Tchán jí musel hodit ručník na obličej) JSEM HROZNÁ!!!!!!!! 😕 🤐

priorita
20. únor 2009

Petra, Aneta: ted jste mě rozesmály...u nás je to to samý...sice mimi teprve čekám, ale švagrová už má a to chudák poslouchá pořád...to má po tátovi (syn) strejdovi (syn) , po babičce (ona), po dědovi (tchán)...ale že to má 90% dětí, to už nebere. Prostě to má po ní a hotovo. Jsem se proti tomuhle už začala bránit a řekla jsem manželovi ať mi ani nezkouší tohle říkat, že jsem na to alergická...tak jí to vyřídil a je fakt, že se mě asi bojí, protože švagrový třeba radí a mě si nedovolí nic říct...to bych do sebe nikdy nevěřila, že s příchodem miminka v sobě najdu takový ochranářský pudy. 😀 😀 😀 😀

dagina
23. únor 2009

Ahojky holky, teda tahle diskuse žije 🙂 , no není divu, když tchyně stále prudí a prudí.
Amelie - tak to je u nás podobné, také se sedí u TV a nikdo nic neříká, s tchyní se nemám o čem bavit, s tchánem to je lepší.
Po tomto víkendu jsem se zařekla, že mě k tchánovcům nikdo jen tak nedostane, nemá ani cenu psát o co go, je to její klasické prudění, a to jsem ji slušně odpovídala proč určitě věci dělám tak a tak, pořád si mele svou a vůbec mě nevnímá, musela bych na ní být drzá aby mě respektovala. Neposlouchá ani manžu (syna), takže to s ní je ztracené a já u nich nemíním ztrácet nervy a energii, kterou potřebuju kvůli malé. Takže jedině vystřelit na měsíc aby byl klid 😲 .

kometka5
23. únor 2009

ahojky,
tak mě zase tento víkend totál naprudila...dá jí za mými a MP zády nějaký džus cappy, chemická barva až hrůza, ale to složení, černý rybíz a med, když ví, že tohle malá nesmí. Soník večer hned vyrážku po celým bříšku, a když jí to dneska říkám, tak mi řekne, že jí držím jako v balvnce, že kdyby nesměla všechno, po čem má vyrážku, že nic nejí, že jí to mám dávat co nejvíc, aby si tělo zvyklo. 😕 chápete to? 😠

Dagina, a je fakt, že ona je taky nejchytřejší, všechno co se jí řeken, tak neposlouchá, ona všechno dělá dobře a pokud ne, tak to zamluví a udělá z toho, že se vlastně nic neděje.

u nás celý víkend byla tichá domácnost, protože maminka je přece svatá, takže jsem se rozhodla, že nebudu svý plíce a slova vůbec namáhat a něco říkat, protože to je jak házení hrachu na zeď. a je fakt, že tohle mi asi vadí víc než celá po--aná tchýně. ☹

hupcza
23. únor 2009

holky - to chce klid 🙂
dnes jsembyla u kámošky - má 6týdení holčičku
tchýnějí už několikrít vysvětlila, že a. (jejímanžel) nikdy jako dít neplakal, že to dělá blbě, že b měla jíst pomeranče, že pak bude mít málo vitamínů no a spoustu dalších mouder
když jsem tam byla, tak jí s takovou grácií a elegancí vypokonkovala během asi tří minut z bytu, že jsem se musela smát

no jsem zvědavá na tu mou
zatím jsem obdržela info jen o tom, že těhu bude strašné, po pár měsících, kdy jsem těhu stálehodnotila vysoce pozitivně jsem se dověděla, že těhu není nic oproti tomu, co mě čeká po narození ..
vidělabychto, že po narození budu zase říkat , že je to fajn (vím, že budou problémy, ale já beru vše pozitivně a pokud žijeme, je to ok), tak se dozvím, že hrůza bude, až mu porostou zuby, začné lézt, chodit, mluvit, půjde do školky ...... 😀
nad to je učitelka a ta má vždy pravdu
dodnes manžovi volá, aby mu připomněla, že se má chovat slušně 😀

meleri
23. únor 2009

jak to píšeš Dagino, vystřelit na měsíc a bude klid! taky mě tchýně ted nas..a, protože nám vyčetla že jsme ji nepozvali tu sobotu jak byl Sv Valentýn! teda ne že bysme nějak vyšilovali se slavením, ale aspon jsme chtěli být spolu a sami...takže zabít málo..kdo to tu už psal, že tchýně a uzený jedině studený.. 🤐