Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

vosinka
4. led 2013

@elvira Zase je vidět, že je chytrá - umí se podepsat 😀

trinity1973
4. led 2013

@zizala79 😀 u nás taky tak..do osmnácti 😀

ridarida
4. led 2013

@elvira 😀 , ještě že to bude chvíli trvat než se naučí číst, tím chci říct že už asi v té době nebude na ježíška věřit 😀

nicméně já naprosto vážně musím prohlásit, už vlastně čtvrté vánoce část dárku musím vždy vyhodit do koše, od tchýně dcera teďka už i syn dostávají něco hodnotného a bezpečného na hraní z tržnice, naprostou "jedničkou byl " sáček cca 10 štěrkátek červeno-modré barvy s černými prvky, řekla jsem si co štěrkátka omyju a udělají službu, už při opláchnutí ve vlažné mýdlové vodě šly černé oči pryč, štěrkátka jsem rozložila na uschnutí na žehlicí podložku, jak štěrkadla ležela tak udělala zažloutlý flek, podotýkám podložka se může prát na 90°C a ani po několika vypráních nemají tendenci blednout, štěrkadla jsem vyhodila, jak je hledal muž tak jsem řekla co "to bylo zač", při jedné návštěvě tchýně hrabe v košíku s hračkama se slovy ty chudáčku malá ty tu máš pořád ty samé hračka kde máš ty krásné štěrkátka od babičky, ja mlčela opodál stál manžel, ten říká byly nějaké dívné pouštěly barvu...., tchýně na to proboha ty nejsí normální drhnout nové zabalené hračky....., nevysvětlila jsem pojem bezpečné hračky, následovaly posměšné poznámky, o mém věku -jako stárnoucí histerka, narážky na mé dle jejího vkusu zbytečné ak. vzdělání -že pak jako vše moc řeším, s lidskou hloupostí se opravdu nedá bojovat 😝

iivik
4. led 2013

@ridarida omlouvám se, že se vkrádám do diskuse, ale nedá mi to a taky napíšu. Moc mi Váš příspěvek připomíná mě - kamarádky se vždy se zájmem nad vínkem ptají TAK CO, CO JE NOVÝHO, CHCEME SE ZASMÁT....mě to až tak vtipné nepřijde. Důvod roztržek s manželem je to též, navíc jí začíná být hrozně podobný v chování....

je to někdy hrozný, někdy lepší. jen jsem, dámy, zvědavá na nás, jaké my budeme tchyně - já teda asi taky nic moc 😝 i když si to budu (snad ještě) pamatovat, ale vždy se něco najde....

kamila1979
4. led 2013

Já jsem ráda, že ani manžel se svoji mámou nestýká, ale ani jeden nemáme sílu na to abychom pořád poslouchali, že špatně věsíme prádlo a ona to po nás musela převěsit nebo že nežehlím ručníky nebo krepové povlečení. A že kluci chvilku neposedí.

luciina
4. led 2013

Tak ja tchyni pretrpim. K nam temer nejezdi,ale my k ni tak 1x za 14 dni. Manzel ma vzdy zaludecni obtize, pze ona ytale mluvi a samo , ze ma pravdu. Ja ji odkyvu 3 svetovou a myslim si sve a kdyz nekdy reknu svuj nazor na dano vec tak se tvari, ze ze mi to neda a musim si dorejpnout. A vanoce? Take vetsinou trhova tretka, ale letos to prekonala darkem z TV shopu SMOOTHIE MAKER. Pro nas k nicemu a kdyby nas poslechla a dala nam co chceme tak by i usetrila. Krabici jsme a i nerozbalili a je schovana hluboko v kuchyni. Kdyby se alespon
netvarila jako, kdyz am dava neco extra.

broskevnik
4. led 2013

luciina, jé tak my dostali taky od tchýně ten SMOOTHIE MAKER asi byl v akci 🙂))) Možná náznak od tchýně kam patříme ... Jinak já osobně se s tchýni už nestýkám. Všechny problémy tím vyřešeny.

zizala79
4. led 2013

mám novinku 😀 ale taky mi to vtipné nepřijde a dlouho už to dávat nebudu. tchýně chce mocí mermo koupit mladýmu boty, protože ty naše super truper Superfity prostě nejsou dobrý, ale bába nemá k*ule to říct do očí mě, tak opět na manžela (proč tam taky pořád s malým leze, to nechápu). se s ní sejřit nebudu, pokud je koupí a nebudou dle mého gusta (na to může vzít jed, že ne), tak je mladej na nohu neobuje, jen přes mou mrtvolu

anetka1701
4. led 2013

@zizala79 hehe :oD Moje tchýně (jinak celkem v tomhle OK) nemohla přenést přes srdce, že jsem malý koupila sandálky - drahý, kožený, ortopedický, ale OSKLIVY :oD byla z toho tak zoufalá, že řekla (samo že mužovi, mně by si netroufla), jak půjde hned teď koupit někam nějaký jiný sendálky, že tamty jsou hrozný... (stáli asi 800). No, jasně že odmítnul - díky bohu... Ale fakt mně zvedla ze židle :o( Byl jí toho času rok a kousek, akorát začínala chodit a fakt jsem chtěla, aby měla ty boty pořádný a kvalitní - a na vzhledu mi nezáleželo...

verusak87
4. led 2013

@zizala79 Ty jseš teda snacha k pohledání 🙄

zizala79
5. led 2013

@verusak87 tak doufám, že to je myšleno ironicky, nějak mi tam chybí ještě jeden smajlík. ono kdo to nežije, ten neví

zizala79
5. led 2013

tak boty jsou koupeny, a manžel tam šel s nima, tak to nezvlád, fakt mě nepochopil....

carculka
5. led 2013

baba vola,jste doma,rikam jo ze roman ted prisel a chce byt s malou-tak jedu uz jsem oblecena,rikam nooo....a ona no tak muzu byt s nima ne a mala rve neee ja ji nechci

anetka1701
5. led 2013

@zizala79 a jak to dopadlo?

zizala79
5. led 2013

@anetka1701 zatím to nedopadlo, ale dopadne to nějak blbě...

matysek2012
5. led 2013

@broskevnik
@luciina
Ahojky SMOOTHIE MAKER byl oblíbeným dárkem tchýní. Ono když se podíváte na
TV schoping, tak uvídíte, že je 1+1 zdarma. Tchýně si chtěla koupit kravinu a zabila, tím dvě mouchy jednou ranou. A ještě na něj poukazovala jak je to to nejlepší co jste mohly dostat. Jsem ráda, že v tom nejsem sama. My jsme už dostali i STYCKY BUDDY. Taky ohromná věc do domácnosti.
Jsem snacha teprve pár měsíců, ale tady vidím, že nejsem sama, kdo s tchýní nevyjde. Když jsem to probírala s manželem, tak mi řekl, že ať se ani nesnažím s ní vycházet, že to nemá smysl. Taky mě to trápí, ale asi s tím nic neudělám. Závidím broskevnik, že se s tchýní nestýká. Co bych za to jen dala.

luciina
5. led 2013

@matysek2012 ano, jiste to vis, ze ho ma taky 😀 sleva asi 300,-

vosinka
6. led 2013

Holky, co je to ten smoothie maker? moje tchýně je šetřivá, tak to neznám 😀

elvira
6. led 2013

@vosinka - to je v teleshoppingu - něco jako mixer - strčíš tam skleničku s obsahem, zašroubuješ, otočíš vzhůru dnem, mixuje, pak to vypneš a je to našlehané... prostě stejnou službu mi udělá mixer... jen nemá takovou reklamu.
Ale divím se, že to tchýně nezná - koupíš jeden a dostaneš druhý zcela zdarma. 😀

broskevnik
6. led 2013

@matysek2012 snažila jsem se s tchýní vycházet. Vše bylo o.k. než se narodil náš syn. Teda rýpala i před, ale to jsem ještě snášela.

broskevnik
6. led 2013

@matysek2012 ještě pokračuji🙂 Už do porodnice dorazila, že si myslela to bude holka. No nic když je to ten kluk ... Potom to vše začalo ... opičí láska. Rvala mi malého z náruče, kočárek když jsem vezla, neustálé šišlání. Všechno jsem dělala špatně. Její časté slovo ... víš v pořadu TV Sama doma říkali 🙂 Vrcholem je, že má jediného vnuka a není schopná mu říkat jeho jménem. Volá na něj jménem jejího synovce. Když jsem se bránila a poprosila jak má jednat se synem dělala, že mne neslyší. Potom už jsem neměla na to nervy. To je na napsání románu 🙂 Naštěstí manžel mne podporuje. Manžel za ní jezdí i se synem. Tchýni jsem neviděla půl roku a doma je konečně klid 🙂))

elvira
7. led 2013

@broskevnik - to není schopná si zapamatovat jméno vnuka? 😠
Jak to říkali v Sama doma, tak je to zaručeně pravda...
😀
V Sama doma často říkají, že bez babiček to nejde... a vida - sice je to těžší, ale jde... 😀

U nás taky cosi hleděli, co to je za jméno...Jakub... přitom biblické jméno - to by se mohlo obzvlášť tchýni líbit, ale prý jak mu budeme říkat...
No jo, jak to není Stanik... 🙄 😀
@anetka1701 - ošklivý neošklivý, hlavně aby si malá neničila nohu... Ale nevybereš si - my zase od tchýně dostáváme popelnicové botky po sousedovic děckách... A teď - co je lepší... 😝 😀
@iivik - taky některé story s kamarádkama probíráme jako humorné historky... V reálu je to mnohem horší... 😠 😀

matysek2012
7. led 2013

@broskevnik Fakt je to asi všude stejné. My když jsme oznámili, že se chceme vzít, tak hledela jak Růžičková ve filmu Slunce, seno (hláška ,,vejrá jako bejk,,) Můj se jí zeptal jestli přemýšlí nebo má zácpu ... byl to docela mazec. Pak nám začala všechno plánovat. To jsem zasáhla poprvé. V říjnu se nám narodil Matýsek a také začaly rady. Nejlepší na tom je, že švagrová (setra mojého) má 2 holky rozmazlené soplivé děcka, které nosily od 4 měsíce na rukách, až do 1 roku bo si je tak naučily. A takové rádoby vychovatelky mě budou radit. Řekla jsem jim, že až budu chtít poradit, tak se jich zeptám a že jestli si máme malého pokakazit, tak ať si ho pokazíme po svém ne podle někoho jiného. Šišlat na něho nešišle, ale jediné co se s ním baví je požaluj, požaluj .... a pořád dokola. Připadám si jak v mentálním ústavu. No a samozřejmě má tendence ho tahat. Od ní bych čekala pochopení, že když je hodný a leží, tak ho nechám napokoji. Máme štěští, že máme dobré manžely 😉 můj stojí taky při mě. Ví co má za maminku. Jediné co mojí tchýni závidím je, že nikdy tchýni neměla - potřebovala by ji jako sůl

matysek2012
7. led 2013

@luciina STYCKY BUDDY je 1+1 zdarma možná u SMOOTHIE MAKER byla jen sleva, každopádně je to další zavazadlo do kuchyně 😉

elvira
7. led 2013

A to stycky buddy je co? Nějak mi ten teleshopping uniká. 😀 Holky a nebylo by pro vás lepší a pro tchýni jednodušší vám podarovat třeba poukaz do drogerie, než vymýšlet takové blbosti?

Jasné, že bylo, jen jak to vnutit tchýni jako skvělý nápad, že? 😀

kitinka76
7. led 2013

@zizala79 s botama jsi mi připomněla jak babička (první tchýně mimochodem skvělá ženská) kupovala v létě holkám mikiny a mladší Terce vybrala bílou!!! Terez je hrozné čuně, nejlepší oblečení pro ni je batikované nebo maskáčové, tam ty fleky nejdou tolik vidět!!! No starší dcera jí zakázala tu bílou koupit 😀 😀 😀 tak koupili krásnou kostkovanou tyrkysovou a má ji dodnes 😉

kamila1979
7. led 2013

@kitinka76 To tchýně dělá, že žádný vnuky nemá. No tak aspoň nám tu nepřekáží krabice s dárkama od ní. 😀 😀 😀 No mají kluci smůlu, nejsou to holky jako má manželova sestra, tak jsou nežádoucí.

kamila1979
7. led 2013

Za ty roky co jsme s MM svoji (5 let), tak jsme byli u tchýně jen jednou. To nás asi nějakým omylem pozvala na oběd, Ondra měl necelé 2,5 roku, rozhlídl se po baráku, po kuchyni a sřetelně a hlasitě prohlásil: TAK TADY JÁ JÍST TEDA NEBUDU. TADY JE TO HORŠÍ NEŽ VE ŠPINDÍRNĚ. 😀 😀 😀

kitinka76
7. led 2013

@kamila1979 šikulka malý 😉

kamila1979
7. led 2013

@kitinka76 No to kluci se vždycky projeví, když nemají. Doma kolikrát řeknou za den 10 vět, ale před návštěvou, u doktora nebo na veřejnosti se vždycky projeví. 😀