Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

mataharyy
7. črc 2010

@kaatulkaa protože jsem se vdala na slovensko 😉
@hanka10 jo to já se to taky hned dovím, ale většínou tak od sousedů, v obchodě, kolemjdoucích a někde na konci dlouhé rady i od tchánovců (občas) 😀

iris
8. črc 2010

Ahojky, tak přidám zas trošku do mlýna..i když se vám to bude zdát možná divné...ležela jsem teď 2 x v nemocnici, 14 dnů, pak 14 dnů doma a znovu 14 dnů v nemocnici - hrozící předčasný porod, náš malej chudák musel pendlovat mezi babičkama páč manžel musí chodit do práce - to víte, bez penízků to není ono...tchýně je v invalidním důchodu (podotýkám, že může dělat úplně všechno, jen ji trápí občas krční páteř)...prosili jsme ji tedy, aby přijela na pár dnů k nám pomoci, že by obstarala malého, než dorazí manža domů, aby Tom nebyl v jiném prostředí a užil si domova - taky tu má kamaráda, hřiště, prostě vše, co má rád..a tchýně k nám přijet odmítla, že nemůže nechat tchána sama doma, páč je unavený z práce a nemůže jít pak venčit psa - ehm, toho psa jdou stejně venčit oba a navíc tam u nich bydlí i švagr, pak taky, že mají zahradu...hm, ale tu stačí zalít jednou denně večer, to by tchán určo zvládl..no prostě hafo výmluv...hlavně, že když jede tchán dělat s manžou dříví, už ji tu mám nakvartýrovanou, přehází celou domácnost, prostě děs, jsem ráda, že malého pohlídala, ale ona k tomu má tolik připomínek, že jsem ho tam ani nechtěla necha ta radši podepsat revers, pořád, že je unavená, že si má vzít moje máma radši dovolenou...no, jenže naši jeli doma na 2 směny - dopoledne v práci, odpoledne se starali o Toma, prostě zápřah...asi mě odsoudíte, že je to malichernost, ale mně to hrozně vyčerpává, ona by se vnukem jen chlubila, ale když ji o něco poprosíme, jsme jak největší žebráci a pak dlužníci, protože nám to neustále otlouká o hlavu 😒 Rozhovor nepomáhá, ona všechno odkýve a za mými zády pak řekne manželovi, že to tak nikdy dělat nebude. Odmítám už ji o něco prosit,ale už teď se hrozím víkendu, zase se bude dělat dříví...a tchýně počítá s tím, že sem zas přijede, jenže já ji tu nechci!Když jí to řeknu, zase se urazí a bude dělat zle.

aponchie
8. črc 2010

jj i u nas je fales ,ale ja uz to ted beru vyhodu,ze je nemam pred ocima tzv porad jak driv bylo to na peklo neustale vysvetlovat detem ,ze babicka neprijde pac je z nejakeho duvodu zase urazena a nas uz nebavilo jak za malejma deckama porad za ni chodit a ptat se co je a strasne rada se necha vydrzovat doprosovat delalo ji dobre kdyz jsem byla unavena a potrebovala pohlidat tak to neslo anebo slo ale s necim naschval a pak mi to dala sezrat a smala se pod vousy takto ne..ted mame klid je nam fajn ,hlidani tady nemam zadne krom obcas kamosek ,ale to nepocitam pac to je tak 1x za rok vyjimecne jinak moje mama 100km daleko kdyz ji je dovezu hlida jinak sem nejezdi moc pac pracuje hodne.no ale zase se nemusime nikoho doprosovat spolehame se na sebe a je nam fajn..deti pomalu odrustaji tak uz to neni takovej zaprah jak u miminka a proto uz dokazi jist s hrde vztycenou hlavou kolem nich s usmevem na tvari a myslet si o pr.. 😎

carculka
9. črc 2010

holky ahooj koukam ze babizny se nezmenili...ta moje je taky furt stejna ale tenhle tyden tam nejedu,ale pristi se tomu nevyhnu
nastesti zacla manzu pekne stvat 😀 proto sam rek at si tenhle tyden nedelam nasili 😀 😀 😀

hanka10
9. črc 2010

Dneska volala tchyne. Zase se mi zvedl adrenalin. Manzel ji hrde hlasil, ze mel dnes maly par lzicek caje, takze ted bude zase urcite na koni. Ja bych ho prastila.
Kdyz jsme byli u nich, tak maly hrozne brecel v kocare. Zase nam zopakovala, ze mu mame dat dudel. Ze ji je ho strasne lito. Chci se vas tedy zeptat. Vase deti v 7 mesicich nebreci (tedy myslim opravdu hodne), kdyz se mu neco nelibi a je k tomu umorne vedro?

mataharyy
9. črc 2010

carculko no vidíš ještě ho párkrát nas... a nebudete tam muset vůbec 😀
hanka10 mé dítě hodně řve, a řvalo, když se mu něco nelíbí (teď už se umí i "móóc pěkně" vztekat 🙄 a to dudlík měl, takže hádám tím to nebude 😎 😉

kaatulkaa
9. črc 2010

Tak my jsme ještě malí - máme měsíc a brečíme. Protože kojíme tak cumlík ani sám nechce 😉

brumdinka
10. črc 2010

katul - maty se přivdala na Slovensko jinak doufám, že aspon chvíli klid na bojišti 😀

carculka
10. črc 2010

hanka....nase nekdy jooo,ale celkove moc nebreci a kdyz uz zacne vemu ji do naruce a jdem a je v poho jelikoz vidi a to ona moooc rada..i v kocare jezdi furt na brise aby videla
a proc ji to rikaal?nojo asi chtel maminku potesit vid

hanka10
10. črc 2010

Presne tak. Rekl mi, zee ji chtel udelat radost. Nevim proc. Kubik take prestal, kdyz jsme ho vytahli.

hanka10
10. črc 2010

Dneska jsem zase strasne naprdla na tchyni. Vzdycky si pak vzpomenu na prvni navstevu. Kdyz jsme spolu chodili tri mesice, tak me manzel chtel ukazat rodicum. Seznamili jsme se na skole. U nasich uz byl. Me se k nim nechtelo, obecne moc nemusim navstevy a jeste k tomu s prespavanim. Kdyz se zeptat mami, jestli by mohl prijet se mnou, tak mu strucne odpovedela, ze ne. Dost ho to ranilo, ale maminka holt rekla. Pak jsme meli jet ke kamaradum na Silvestra (uz jsme spolu byli 3/4 roku) a jelo se pres mesto, kde bydli manzelovi rodice. Nevim jak to prislo, ale manzel me pozval, ze se mam u nich na 2 dny stavit, abychom se seznamili. Vubec se mi nechtelo, ale kdo by se divil. Dorazila jsem k nim a sli jsme na prochazku, ze ktere jsme prisli po sedme. Misto pozdravu nas mezi dvermi sprdla, ze nam veceri ohrivat nebude. Docela jsem tedy koukala. Po chvili se asi vzpamatovala a ohrala rajskou. My jsme jedli a ona se manzela vyptavala. Me naprosto ignorovala, protoze kazda otazka zacinala oslovenim manzela. Moc casto nebrecim, ale tam jsem probrecela noc a prala jsem si byt ubytovana nekde v hotelu.
Musim poznamenat, ze manzel ma jeste mladsiho brachu a matka je desny general. Neexistuje, aby tchan mel jiny nazor (treba si jenom neco jineho myslel).

brumdinka
10. črc 2010

hani - no tak to se divim, že tchám ještě neutek 😅 jinak moje tchýně bývala podobná taky generál (dokonce byli doby, kdy tchán radši začal chlastat než byl s ní v jednom bytě) ale nějak postupně jí došlo, že jí nikdo nemá rád a dost se změnila. Je fakt, že dneska už je z ní docela fajn ženská s kterou se dá normálně mluvit dokonce poslední dobou zjištuju, že i víc jak s mojí mámou 😅 anebo jak říká moje kámoška už sem si jí za těch 10 let, tak vychovala 😀 😀

né je fakt, že třeba před chvíli přišla, že dá malýmu rizoto, tak jí říkám no asi nechce já dělám karbanátky a neřekla ani píp a šla nahoru --- jako ještě před pár lety by to byl děsnej problém a ted´uplně v poho

kaatulkaa
10. črc 2010

brumdinka - Tak to jen tiše závidím. Třeba se moje tchýně taky časem změní, ale vzhledem k tomu, že jsem realista, tak tomu moc nevěřím. Jinak u nás je relativně klid - vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla a manžel to respektoval dodržet šestinedělí - tzn. nikam nechodit a nezvat návštěvy, tak tchýni vidím 1x za týden, kdy se staví na hodinku. Už teď se ale děsím, jak k nim prvně pojedem - to bude na svém území a v boji je to výhoda 😀

holesov
10. črc 2010

tak se k vám přidávám,sice nerada ale musim,tchýni též nemusím,ty její řeči ,,, furt si stěžuje co jí manžel vše dluží,kolik jí dluží co mu koupila a kolik za něj utratila,něco dá a pak vyčítá a to nenávydím nejvíc,tak nevím proč dává když pak vyčítá,,, 😠 nejhorší je že s ní i býváme,bývali sme v jednom domku a ten se prodal a staví se za to druhý,aby se to nemuselo dávat firmě jelokož to by sme se asi nedoplatily,znáte firmy,,, tak manžel dal výpověd aby to mohl postavyt sám svou pomocí,,, samozdřejmě mel i nějaké zedníky hodně kamarádu mu pomohlo ale baráček skoro stojí,,,je to dvougeneračka,pro nás a pro ní aby každý měl svý,,, to že žijem jen z rodičovského příspěvku jelikož manžel už z uřadu práce nic nepobírá to jí nevadí a to jen kvuli tomu aby se barák postavyl co nejdřívě a za malo peněz,chceme aby se postavyl co nejdřív protože tedka býváme u manželové tety a strejdy tak aby sme tu dlouho nepřekáželi,,,tchýně marodila a brala nemocenskou asi jen o 2000 min jak mi a to si stěžovala že má málo,a to je sama,říkám co máme říkat mi mi máme jen o dva tisíce víc jak vy ale sme nato čtyři,máme dvě dcerky,a to se sakra musíme ohánět aby sme vyšli s penězi,,,a ona si ještě stěžuje že má málo no děs takové nemusím,,, její názory a někdy i otázky to stojí zato i stará babka by takové přiblblé otázky neměla,,,neocení ani to že manžel staví a je kvuli tomu doma,ještě nadává kolik peněz za barák se utratilo ale asi to nepostaví za babku že??? kdybych měla kde jít tak už tu nejsem abych pravdu řekla,a manžel by si musel vybrat budto mi nebo tchýně a nový domeček,,,s ní mě to nebaví oprvadu,staví se dvougeneračka ale prej já stejně budu furt s váma v obýváku říkám si no to určitě asi budu zamikat nebo já nevím,,,furt je s náma,sama nikde nejde,musí nám být furt za prdelkou,když jdem k známým na návštěvu tak se urazí že sme jí nevzali sebou,,, sem s manželem už 8 roku a že by mi někdy nabídla tykání to ani náhodou,muj si třeba s mojí maminkou tyká a já musím furt vy,,, prostě nemusím svou tchýni,má přes 50 roku,je furt sama,nikdy se nevdala.manžela vychovala sama a furt si stěžuje jak furt musela chodit do práce aby ho uživyla,,,že si nic nekoupila atd... prostě jedna katastrofa,manželovi nemám troufalost říct co si o jeho máti myslím,sami se furt hádají a proto mě to ani nebaví žít spolu,,,co ale člověk nadělá,,,

hanka10
10. črc 2010

@brumdinka - tak to bych take chtela zazit. U nas by se urcite strasne urazila a zacala by brecet.

Ovsem nejlepsi je, kdyz zacne brecet potom, co nas oni urazi. Ikdyz to asi tom nebyla uplne tak namocena. Byli jsme u nich na navsteve a manzel tam pracoval (pracuje z domova). Prisel tchan a ze Kubik je ospaly a pujdou s nim na prochazku - bylo za 20 minut 4. My jsme uz predem rikali, ze ve 4 s nim pujdeme. Tak jsme rekli, ze ne, ze za 20 minut muzeme jit vsichni. On na to odpovedel, ze preci nepujdeme jako hujeri a porad tam stal a stal. Nakonec jsme se "dohodli", ze at tedy jdou ted a my az bude mit manzel od pracovano si ho vezmeme a pujdeme sami. Tak se to tak udelalo, ale kdyz jsme chteli s manzelem vyrazit, tak na nas tchyne volala, jestli pry na ne nepockame. Tak jsme tedy pockali, ja jako blbec jsem ji pujcila kocar. Ona normalne sla tak strasne pomalu, ze se ji proste nemohl nikdo prizpusobit. To snad vubec neslo. Ja uz jsem penila a rekla jsem manzelovi, ze jestli ji ten kocar nevezme, tak reknu neco hodne oskliveho. Tak ji tedy rekl, ze jde strasne pomalu a ze bude tlacit on. Nakonec se rozbrecela, kdyz jsem ji rekla at neuklizi tu plenu do kocaru, protoze Kubik place a nechceme se s kocarem zastavovat.

brumdinka
11. črc 2010

hanka - to si dělaš srandu 😅 začala brečet! a kolik jí je proboha, dyt´ se chová jak rozmazlený děcko, co mu vzali hračku 😖

carculka
11. črc 2010

joo nase tch taky furt breci,ale dela to jinak-na me sladka a nic nerekne a odejde a breci manzelovi

mataharyy
11. črc 2010

Tak koukám že by jsme na tom mohli být i hůř 😖 Tchýně se vždy objeví (já už tam nebyla dobré dva měsíce 😵 ) a začne se rozhlížet kam by se u nás jako nastěhovala, tak si vždy něco pomyslím, vyslechnu si že je má vina že malej nemá ještě zuby, že nechodí (chodí, ale jen když chce a ne když ona za nim pořád běhá jak ohon 😝 ) a že už by měl dávno chodit na nočník a bla, bla, bla... Pak vysmahne, já to prodýchám a mám zas na pár dní pokoj. Je moc vedro na to abch jí ještě nějak moc řešila, takže jí mám na háku, sice jí slyším, ale neposlouchám 😀 tak si může mlejt pantem jak chce a než příjde podzimní depka, tak to hádám nějak pořeším... Jináč minula jsem zavedla téma na švárovce, jsem potřebovala zjistit zda mě skorošvagrová před ní pomlouvala, zjistila jsem že jo a nakonec tchýně začla mluvit o nich, jaké dělají hovadiny a že je to nezodpovědné to co plánují atp. no a já měla svatej pokoj, popíjela jsem ledovou kávu a koukala do sluníčka, než se vykecala 😎

mataharyy
11. črc 2010

Jináč nevím jestli brečí a pokud ano já ani manžel o tom nevíme a jak se říká co oči nevidí... 😀

carculka
11. črc 2010

matha a proc te pomlouvala?

carculka
11. črc 2010

by mi bylo fuk ze breci ale ze manzovi...a jako pro uplny picoviny bych u ni brecela furt to delat jak ona...

mataharyy
11. črc 2010

carculko, jestli myslíš tchýní, tak netuším a pokud máš na mysli švagrovou, tak protože nemám tiskárnu, neumím německy a ona si neumí napsat životopis... 😉 😀 Asi jí začíná krapet přepínat v mozgu, má zkreslenou představu že vesmír by se kolem ní měl točit a nedochází jí že to tak není, nebylo a nebude 😅 Ale neva, už jí znám mám ji i ráda, jen si člověk musí přijít na to jaká je 🙂

carculka
11. črc 2010

no tak moje svagrova je uplne na palici..minule ji tch rika -koukni na fotky maly jaka je pekna-ona ze pry -vubec nevim o zadny mala ona vubec naka je(jako vi ze je)
my se s ni nebavime jelikoz je to svine
ale synovci vzdy prejem ke vsemu,a jezdime za nim kdyz je u tch a ta blba svagrva mu zakazala kdyz se mala narodila se na ni kouknout natoz pohladit

mataharyy
11. črc 2010

to si děláš srandu ne?? 😕 I když ex švagrová dělá teda to samé, synovec se nesmí bavit s nikým z rodiny, manžel je pro ní vrah, já vrahovo kur*a, tchýně nevím co a u tchána není potřeba nic dodávat 😀 Ale švárovo přítelka (skorošvagrovka) je zvláštní povaha... Takže já jí beru takovou jaká je a není problém, škoda že u tch to taky tak nejde... 😔

carculka
11. črc 2010

no moje svagrova je vadna...
a ma milence,ten je zenatej a ji si vydrzuje,nechodila sest let do prace a makyho mela kazdy prazdniny i vikendy na hlidani a nekdy i v tydnu..dovoleny vzdy bez nej nekolikrat do roka

carculka
11. črc 2010

a jako tch i slysela jak mu to jeste opakovala do tel..a ona normalne tomu svymu prisahala ze nic takovyho nerekla ze je to vymysl-jelikoz manzel na ni vybehl kdyz ji potkal a ona si stezovala tak mu volal ten jeji a on mu to rekl..on rikal ze mu prisahala na vsechny svaty do oci,tak manza rek ze stejne bude verit ji ale at si zavola tch ze ta to slysela..(my u toho byli taky,kdyz se ji amly omlouval do telefonu ze to nevydrzel)

mataharyy
11. črc 2010

To je dost smutné 😔

kaatulkaa
11. črc 2010

No děvčata to je mazec. Tak takhle vyhrocené to u nás asi není. Tchýně pomlouvá jen mě, brečí jen před manželem když něčeho nemůže dosáhnout a se švagrovou(manželka manželoa bratra) vycházím skvěle. Ani to však paní tchýni nedocvakne a v klidu mě před ní pomlouvá. Jinak z mé strany jsou vztahy naprosto ok a to mám sakra velkou rodinu - mám 4 sourozence. No teď se těším - aniž bysme se domlouvali, tak se podařilo, že švagrům se narodil chlapeček o den dřív než nám a tchýně už začala se srovnáváním, tak jsem se ještě držela, ale dlouho to nevydržím a ozvu se, protože takové to jakto, že ještě neumí, nebo tamten už to dávno umí,... nesnáším. Vždyť každé dítko je originál. 😠

carculka
11. črc 2010

kaatulka..no nechapu to srovnavani a vubecproc nekdo pomlouva vlastni snachu

no tch prave breci taky jen pred manzou misto sby neco rekla me..na me se smeje a dela jako nic

mataharyy
11. črc 2010

Hele tak ať si brečej když je to těší, dlabat na ně 😝
Jináč porovnávání je z psychologického hlediska to nejhorší co může někdo dělat ☹
Já jsem taky z velké rodiny, mám čtyři sourozence, dva vyvdané, můj syn je o osm měsíců mladší než jeho teta (má sestra) a vztahy taky neváznou, když se někomu něco nelíbí tak to řekne rovnou a je klid, tot je mi proti srsti 😖 Já mám se skorošvagrovkou taky celkem dobrý vztah, když pominu její chvilkové zamlžení, kdy bych jí nejraději dala do zubů, ale co každý máme něco no a tchýně mě drbe před ní a naopak a největší sranda je že mi to pak obě bez problémů na tu druhou přiznají, stačí se jen šikovně zeptat 😀 😎