Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

koncita
7. lis 2012

@bettyx hele já nemůžu držet pusu...to je prostě hovado ten tvůj 😀 😀

tarra27
7. lis 2012

@bettyx tak to je brutální.....to uplně nesnáším, mě to nakopává....dobře jsi udělala, že jsi ho vyhnala....azt si nemyslí .)

helabella
7. lis 2012

@bettyx -- jj, Motol 🙂 Já vyrostla na Praze 2, na nábřeží u Vltavy. Ale už skoro 15 let bydlím v Řepích. Třináctku celkem dobře znám, holky tam chodí do školky na Lužiny 🙂 A kde teď vlastně bydlíš?
Vím, že je to složitý, když bydlíte dohromady, ale snažila bych se od nich co nejvíc oddělit. Teď je to blbý s počasím, ale snažila bych se být víc venku, víc mimo barák. A ačkoliv je to smutný, tak bych asi moc nepočítala s manželem, že třeba ty víkendy bude s náma výletovat nebo tak. Neumím si to představit, bylo by mi to hrozně líto, že jsem pořád s dětma sama, ale třeba kdyby viděl, že nesedíš pořád jenom doma, že si s dětma najdeš nějakou zábavu a že se vám to může líbit i bez něho, tak by ho to trklo?

ija1
7. lis 2012

@helabella - ja jsem taky puvodem z Rep, od 1997 - 2009 jsem tam bydlela, od 2009 bydlime na JArove.......

helabella
7. lis 2012

@ija1 -- tak to jsme se třeba potkávaly 🙂

bettyx
7. lis 2012

@helabella na Lužiny? do bobříka? koukala jsem na něj z balkonu 😉 ... já teď bydlím na vesnici na praze západ -nevím jeslti to znáš -Středokluky.. když někomu řeknu kde bydlím tak se diví co to je, že to neznají..
Zatím jsem doma zaujala postoj že jsou mi všichni (mimo dětí) totálně volný... s nikým se extra sama nebavím a nemám ani nejmenší chuť..
@koncita jo, jo je.... ale to dělá tchýně.. jak řikám, než jsem otěhotněla jezdili jsme spolu pryč, tak to bylo úplně něco jinýho! a letos jsme byli na chatě -týden!! a bylo to taky úplně jiný! nebyla tma televize, nebyl tam počítač! bylo to super! chodili jsme ven, na koupák.. super to bylo..

bettyx
7. lis 2012

@tarra27 😀 a nejvtipnější je, že už mu nic neni a víš čim mu bylo zle? maminka mu řekl ať u ní něco dojí že to nechce vyhodit a ono to asi už na vyhození bylo 😀 😀 😀 😀

helabella
7. lis 2012

@bettyx -- chodí do Srdíčka, je to mezi panelákama nad metrem, nad tím "obchoďákem". Středokluky znám podle jména, myslím, že jsme tudy projížděli 🙂
Myslím, že děláš dobře...hlavně je se dostat do "pohody"...vím, že je to nemožný, ale myslím tím si to v sobě srovnat, ujasnit si co chceš a jak necháš ostatní, aby se k tobě chovali. Je smutný, jak se manžel změnil, asi ho překvapilo, že s dětma už to není taková sranda jako zamlada.

tarra27
7. lis 2012

@bettyx 😀 😀 😀 😀 😀 tak to je dobrý 😀 😀 😀 😀

bettyx
8. lis 2012

@helabella jj, srdíčko -to vím je přes chodník u bobříka -tu jsem taky viděla, ale na bobra bylo líp vidět a měli víc aktivit -teda mi přišlo páč byli dost hlučnější! ono tam těch školek je požehnaně..

vladla
11. lis 2012

@bettyx Ahojky,jak to vypadá s tchyni?Nějaká změna k lepšímu? 😉

bettyx
11. lis 2012

@vladla ahoj. jo, vztek ji přešel, tak se bavíme na takové nijaké úrovni.. neděláme xichty, odpovídáme si v klidu, nic nehrotíme,a l ečas spolu rozhodně netrávíme.. 😠

vladla
11. lis 2012

@bettyx Hlavně,že není nic vyhrocené! 😉

monyliny
12. lis 2012

Ahoj holky-koukám,že panuje mezi rodinnými příslušníky pohoda-to je dobře 🙂 My včera byli u matky mé tchýně 😒 Návštěva byla krátká-4h.tak jsem to celkem přežila 😉 Ale,co tomu předcházelo ☹ Málem jsme se s manželem rozvedli 😅 Matka mé tchýně je to samé co tchýně,tak že stres udělal své-hádky,hádky 😝 A navíc celá neděle v trapu-babi bydlí od nás skoro 200km a jeli jsme tam na otočku 😖 Super nápad 😖 Ale už to mám za sebou a uvidím ji až na jaře 😀

vladla
13. lis 2012

@monyliny Ty brďo to byl vydařený výlet!! 😕
Hlavně,že to máš za sebou! 😉

monyliny
13. lis 2012

@vladla A co ty,dobrý? 😉

vladla
13. lis 2012

@monyliny Jo jo celý minulý týden,tady nikdo nebyl! 😀
Ale švagrová mi volala,že chce tchyně uspořádat v prosinci velkou oslavu....protože moje dvě holky mají jedna svátek a druhá narozeniny a od švagrový holka má taky svátek.Tak prý chce oslavu tchýně u nich doma! 😠 😠
Švagrová říkala,abych dělala,že nic nevím,takže vyčkávám s čím tchyně přijde?! 😠
Že bych z toho byla odvázaná to tedy nejsem.A zrovna když Zuzanka bude mít první narozeniny!! 😠
Chci pozvat i moje rodiče a ségru s rodinou!
Tak tedy dělám,že nic nevím a čekám!!! 😀 😀

monyliny
13. lis 2012

@vladla No tak to bych nevydýchala 😖 Moje děti mají taky v prosinci narozeniny-syn 1. a dcera 9.Taky nevím,jak to udělat s oslavou u obou dětí.Navíc má rodina nemá ráda rodinu od manžela,tak nevím 😒 I když asi nehrozí,že by tchyně přijela.Nezeptala se půl roku ani na jedno z dětí,nic-ticho po pěšině,tak že jsem mírně naštvaná a nevidím důvod,abych ji zvala,když jí děti nezajímají.A to je se synem v kontaktu,může se na děti zeptat 😠 Jinak odpočívej a užívej klidu-ono určitě něco příjde 🙂

pepibubu
13. lis 2012

@vladla První narozeniny jinde než doma? Co je to za blbost? Být holce třeba pět, nebo klidně už i dva, tak ještě možná, ale první....

Je vidět, kvůli komu ta oslava má bejt. Rozhodně ne kvůli dětem. Smutný.

vladla
13. lis 2012

@monyliny Moje mamka je narozená taky 1.prosince a Zuzanka se narodila ve 23.55 hod. 8.prosince. 😀 😀

ivca_doubek
13. lis 2012

Ahojky, tak trošku občas pročítám tuhle diskuzi, má tchýně taky není žádný ideál, ale pořád jsem na tom líp než spousta z vás...
@vladla Tvoji situaci s oslavou naprosto chápu, tohle mi tchýně s oblibou dělá taky. No ale naštěstí se taky nejdřív svěří švagrové (kterou má tedy daleko radši než mě, nicméně švagrová ji nesnáší tak jako já 😀). Takže švagrová zavolá, co se na kdy chystá, no a já na ten samý termín naplánuji oslavu u nás. A samozřejmě tchýni o tom řeknu dřív než ona mě o té její. Takže to že má ona v plánu něco jiného je její problém, já o tom nevěděla 😉 a naplánovala jsem si to podle sebe. A už je vše zařízené, všichni pozvaní... Takže se baba buď přizpůsobí nebo má smůlu. Oslavy svých dětí si brát nenechám!!

vladla
14. lis 2012

@ivca_doubek moje tchyně se taky nejdříve svěří švagrové(znájí se asi 15 let,tak to chápu).
A švagrová je s tou oblibou tchyně asi stejně jako já! 😉 Takže stejné jako u vás! 😀
No uvidím,kdažtak jí taky předběhnu! 😉

maladama
14. lis 2012

@vladla a co nechat tchýni uspořádat oslavu pro jejich část rodiny a sama uspořádat (klidně víkend před) oslavu pro vaši část rodiny?

Jen ať si tchýně hezky užije chystání, holky si určitě taky užijou dvě oslavy a ty si užiješ, že budeš moct při té tchýnino oslavě hodit nohy nahoru a dát si v klidu kafe bez běhání kolem lidí 🙂

monyliny
14. lis 2012

@vladla Já to špatně napsala,promiň 🙂 Prokůpek má první narozeniny-18.12. a Mariánka deváté-4.12. 🙂 🙂 Tak že shoda s tvojí mamkou se nekoná 😒

kajalka
14. lis 2012

Holky, jak jste řekly tchýním, že čekáte mimčo? Nás to teprv čeká a vůbec nevím, jak a kdy jí to říct. Máme z toho s mužem akorát stres, ani jednomu z nás se do toho nechce, čekáme nějakou hnusnou reakci, ale víme, že když když už to ví všichni, moje rodina, v práci, že oni by to taky měli vědět. Ach jo. Nejradši bych počkala, až to na mě bude vidět 😀

vladla
14. lis 2012

@monyliny 😀 😀 to je fuk! 😀 😀 Tvoje dětičky mají moc hezká jména! 😉

vladla
14. lis 2012

@kajalka Je to semetrika?? 🙂

kitinka76
14. lis 2012

@ivca_doubek dobrá taktika 😉 😀

monyliny
14. lis 2012

@vladla Děkuji uctivě 😀 Nejsem zastáncem těch Nicolasů a Jessic a apod.... 😖 I když já těmi staršími jmény,které se moc nepoužívají,taky dost vyčnívám🙂

monyliny
14. lis 2012

@kajalka Řekni jí to normálně,nestresuj se tím,třeba tě svojí reakcí překvapí 🙂 Ta moje je koza rohatá,bojím se jí jako čerta a reakci měla úžasnou-plakala,objímala mě 😕 Vyjukaná jsem z toho byla ještě týden,bohužel zůstalo jen u té super reakce,pak to stálo za kus prdu 😀 Tak že šupky,šupky do toho a ať to máte brzy hotovo 😀