Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

hancas
30. bře 2009

leni....to právě jsem včera nějak nechápalaq chovala se jako vyměněnná,ale neboj to přijde příští týden zase ...to nemám strach 😀

hancas
30. bře 2009

kale-----tak to jsi asi jedna z mála co má tchýni na úrovni a ne jen na kritizování,ale i na hlídání....ale asi bych s ní 14 dní nevydržela mě stačí hodina a šup šup už chci aby vypadla,a chodit nahá před tchýni to chce asi velkou odvahu a fakt dobrou tchýni s kterou si mlžeš pokecat o všem....ale takových se najde málo spíše jako šafránu.
Držím palce at jsi štastná a máš pořád tak super tchýní jsi štastnej človíček 🙂

pavlapap
30. bře 2009

nejhorší je že se jí jeden čas dařilo mi vnutit myšlenku že já jsem ta špatná že já za to všechno můžu!!!! Jěště ted' někdy mám stavy že já jsem ta nejhorší. to se jí povedlo navrtat mi sebevědomí i když jí to nedám najevo i když vím že nemá pravdu. Tak stejně červíček /to druhé já hlodá/. Říkám já od ní mám pokoj vyhýbám se jí jak to jde ale je to život? pořád se schovávat????? Nejradši bych za sebou spálila mosty a hurá někam daleko! Ale stejně všude jsou zlý lidi že jo. 😠

robin154
1. dub 2009

Ahoj, tak ta moje tchýně zase perlí 😠 Jsem v pátek přijela z porodnice a ona už v neděli přijela i s celou rodinou (5 lidí). Vůbec jsem na ni neměla náladu, byla jsem ráda, že mám klid a do toho tchýně 😠 Tak jsem se mezi dveřma zeptala, jestli jdou k nám? A ona se urazila a řekla, že nejde. A pak manžovi napsala mail, že už k nám nikdy nepřijede a že se chováme jak zvířata atd... A ať prý o víkendu přijedem k nim. Nechce se mi 🙄 Ona když mě vidí, tak se chová sladce, ve všem mi přitakává a za rohem mě pommluví, stejně tak, jak švagrovou. Snažila jsem se k ní chovat slušně, ale já takový lidi prostě nemusim. 🤐

blahovka.cz
1. dub 2009

robin,jezis ctu tvuj prispevek a naprosto s tebou souhlasim (a gratuluju,ze jsi se stala maminkou),tchyne asi nevi,co to znamena sestinedeli,ze maji chodit pouze male navstevy a taky asi nevi,ze se vola predem,proboha,sotva prijdes z porod a uz mit doma navstevy jako na bezicim pasu,tak snad zavolam,jestli se to hodi,nehlede na tom,ze si potrebujete nastavit taky harmonogram 😉

hupcza
6. dub 2009

robi: tak my jsme z porodnice už 9. den a tchýně se ani nepřijela juknout
nejprve že jo, že jí manža přiveze - což jsm řekla, že ne, že v šestinedělí bych fakt preferovala, aby ten čas, co zabere dvakrát otočit cca 45 km, což je bezmála 200 km, věnoval mi a ondrovi
nehledě na to, že od ní k nám je celkem v poho spoj s jedním navazujícím přestupem, který jezdí zhruba 1x za hodinku a tchýně je na důchodě a je úplně zdravá (kdyby měla třeba potíže s chůzí, berle apod. pak jasně - bylo by to pro ní fakt složité ...ale ona je 100% fit)

no takže jsme jí pozvali, že se může kdykoli stavit - jen ať cinkne, že teda vyráží

co myslíte? jen chodí a trousí, jak se na něj těší (ráda se dělá hezká) ...ale kdyby to byla pravda, tak přeci sedne na ten bus a jede ....

asi její touha poznat svého prvního vnuka je trošku menší než potřeba pohodlí ....to se dá přeci pochopit, že

janinac
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

hupcza
6. dub 2009

jani: je to zlatíčko ... evidentně se na ní můžeš obrátit s žádostí opomoc, co 🙂

pavlapap
6. dub 2009

Manžel tam včera byl, holka dostala tílko velikosti 122/128 (je jí 14 měsíců) a ta starší (není její vnučka) dostala k narozeninám které měla před měsícem 3 prošlý čokolády a dvě propisky. A to se vyplatí 😀

hupcza
6. dub 2009

pavli: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

johanda
6. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

hupcza
6. dub 2009

joh: jj ..některé věci fakt nestojí za to řešit 🙂 ..a krásně se vyřeší samy 🙂

janinac
6. dub 2009

Hup to jo zlatíčko to je 😀 hlavně od soboty do čtvrtka to o ní vůůůbec nevíme 😀 Nooo a pak se vždycky psychicky připravím na páteční hodinovou návštěvu a tím mám na další týden vystaráno 😀😀

Joo a to mě dneska pobavil manžel...prý babička řikala, že by si vzala Adámka na procházku po vesnici...ona totiž chodi metr za půl hodiny a Adámek hrozně rád běhá..hlavně do silnice, takže určitě jí věřím, že by ho doběhla 😝 😝

Johanko, tak to je taky dobrý...noo pořád lepší žádná než taková 😝

A já bych si přitom přála s ní mít vztah jako má kaleihat..teda néé až takový, ale jsou věci, který bych brala...třeba si spolu dát kafčo a normálně pokecat, přece je to manželova maminka, ale přitom tohle prostě vůbec nejde....ve všem co řekne, co udělá...od ní cejtím, že mě chce jenom shodit ☹

hupcza
7. dub 2009

jani: to je ono - nechápu, proč některé tchýně se svými snachami tak bojují ... ta moje mě dokonale vyštípala ze svého života (už tam jezdíme jen formálně cca 1x za 1/4 roku) ...jenže s tím ze svého života odstranila z veliké části i svého syna a jak je psáno výš, podobné to bude asi i s vnoučkem ...
jako já rodinu mám - ale ona zůstává sama - nerozumím tomuhle jejímu boji

třeba perlička - o víkendu koupil manža kachnustím, že tohojepro dva moc a že pozveme mamku na oběd - pozval mou mámu a jejího přítele - skoro sám pro něpřipravil docela složitý oběd ... a jeho matka u nás prostě nebyla nai na skok kuknout na ondu ...
minimálně to svědčí o tom, že si nevařím jedy proti jinak fajn ženské, ale že i její vlastní syn přednostní tchýni

tak konečně dosáhla toho, co celé roky chtěla - škrtnout mě ze svého života

meleri
7. dub 2009

ach jo holky, tak mě zase tchýně drtí, a to jsem myslela že už je klid.. 😔 po porodu se zlepšila, dokonce tu aji jezdila, teď už na to zase sere...

přitom jde o totální kravinu. začala mi vnucovat že mi koupí nové prostěradla, tak se mě ptala jako barvu..tak říkám bílé, s nějakým květinovým ornamentem, max. světle žluté...a říkám ještě : nemám ráda tmavé ani černé, a co mi koupila? jak naschvál-černé s tmavěmodrými pruhy, prostě jsou hnusné. tak sem se nasr...a a vrátila jsem jí je, po manželovi...no prý začala řvát že mi už nikdy nic nekoupí, však ať nekupuje! mě to už fakt nebaví..vím že je to asi kravina, ale už se to taky táhne pomalu 6 let co ji musím snášet.

holky Hupczo a ostatní,

přeju vám silné nervy...já se už obrnila, ale občas to přecejen ještě povolí...hlavně na ně nemyslet, máte to zas dobré, že máte manžela na svojí straně....můj manžel říká že není na ničí, ale když tam nejsem tak je mi jasné že ji přizvukuje... 😒

hupcza
7. dub 2009

mel: on tam vždycky nebyl ...
dokud jsme se snažila poukazovat na neplechy, které ta ženská tropí a dokud jsem se je snažila řešit, obhajoval ji a já byla ta bez špetky pochopení a tolerance .... pak jsme to nechala být (na radu mamka - nech ji, ona se umlátí sama) ..a fakt že jo 🙂 najednou jsem hvězda a tchýňka sama 🙂

janinac
7. dub 2009

Holky mě to kolikrát tak mrzí...jsem člověk, který by chtěl vyjít se všemi, ale ono to má taky nějaký hranice ☹

Já se pořád ještě obrnit neumím...kolikrát si řikám, že to skousnu, že je taková ale nechci připravovat Adámka o babičku...ale na druhou stranu, on jí jako babičku nemá. Akorát když od nás odchází tak si řikám "proč zase řekla tohle??? Proč mi zase musela tímhle ublížit" Naštěstí už mám i v manželovi oporu...taky jde radši k našim, než by šel k ní.
A pak mi taky vadí, že je hrozně sprostá... teď se už sice trochu uklidnila, ale pořád používá slova jako, že žereme samý sračky, Adís se posral, zasranej jak prase atd... ☹

johanda
7. dub 2009

Holky, já jsem se naučila k lidem jako je má tchýně necítit zášť. Ona taková nenávist a vztek jsou úděsní požírači energie. Tchýně má prostě problémy sama se sebou, žije ve finančním srabu, s manželem a dětmi ji to neklape, vždycky se snažila být nóbl a je na dně, má to ženská těžké. Chápu to a svým způsobem s ní soucítím, ale to jediná "vyšší emoce", kterou k ní chovám. Jinak je mi putna a nikdy jsem neměla problém jí říct - tohle nechci, případně jí vrátit nevhodný dar.
Vzhledem k tomu, že jsem si dlouho myslela, že ji potřebuju na hlídání, trošku jsem zápasila sama ze sebou, přece jen mi má slušná povaha 🙂 radila projevovat trochu vděčnosti. Občas jsen ledacos skousla - už jen poslouchat, co dělá tahle a támhleta sousedka vyžadovalo značné úsilí, abych nevyletěla z kůže 🙂). Teď, když je pryč, cítím se svobodněji, byť tchýně začala dotírat na mou mamku, aby jako něco udělala, že ji nevoláme a tak 🙂). Má matka je naštěstí poměrně soudná osoba a neplete se do cizích věcí. Takže tak 🙂

meleri
7. dub 2009

Hupczo,

no jo, on to někdy uzná ale málokdy. tak to máš fakt fajn, že se mu oči otevřely..já na to čekám ale asi se nedočkám.

Janinac,

ani mi nemluv..taky mě to mrzí..že mi říká hovadiny je mi konec konců jedno, jedním uchem sem a druhým ven, ale nejvíc mě štve že co jak začne takto mluvit i k malému? už ted řeší každou blbost, když zapláče (ona jak ho chová tak brečí skoro vždycky), nebo když se zamračí tak už huba plná komentářů no jak bude mít takových 5 let tak to nechci vidět za co ho bude jako kritizovat.

Ale nadruhou stranu sprostě nemluví..to je fakt DRSNE říct malému že se pos...l, ona snad ani nebyla matka nebo co.... 🙄

Johando,

jo s těma darama je to pitomé...ona pořád kupuje hlouposti, my jí to vracíme ale tentokrát už se zasekla a začala dělat kravál. ted má mít brzo malý křitny, tak měla jako babička koupit nějaký přívěšek ke křtinám, tak mi prachy dala at prý si to koupím sama...prostě jeden týatr za druhým..dneska mi volal manžel z práce že nás pozvala v pondělí na oběd, tak jsem mu řekla že tam nejdu, že nás pozvala za jediným účelem, aby mohla po mě řvát. a u manžela zastání nenajdu, to je to nejhorší... 😢 jestli mě na tom všem něco mrzí tak je to toto, a že nevím jak se do budoucna bude chovat k malému...taky se modlím aby malý z toho neměl nějakou újmu..

jinak máš pravdu, netřeba se vztekat nebo prožívat nenávist, na to už jsem taky přišla, ale někdy to fakt po dlouhé době ve mě vře.

johanda
7. dub 2009

mel, manžel by neměl zůstat nestranný. Žije s tebou, primárně by měl udržovat a dbát o váš vztah. Matka by pro něj měla být až n -tá. Promluv si si ním, tyhle věci dokážou vztah hodně nabourat. Ty tyátry s dárky si neber osobně. Tchýně evidentně ráda manipuluje lidmi citovým vydíráním, seber ji tu hračku. Pokud zůsataneš slušná a asertivně odmítneš věci, které nechceš, bez emocí a klidně, postupně a) uvědomí si, že to nemá cenu a zklidní se b) což je pravděpodobnější varianta, se tě začne obávat, nesnášet tě a pomlouvat, kde se dá, ale přestane OTRAVOVAT 🙂. Pokud je těžké vracet jí dary - zkus je prodat nebo darovat. Před tchýní to nezatajuj, když se zeptá, kde je to krásné pruhované povlečení, klidně řekni, žes ho dala kámošce, protože se jí hodilo a tobě ne. Uvědom si, že je to tvá věc, byť darovaná, a jak s ní naložíš, záleží jen na tobě. Tchýni nic nedlužíš, neprosila ses.

Co se týče chování babičky k vnoučeti - děti nejsou hloupé a nemají společenské zábrany. Moje děti tchýni příliš v lásce nemají, protože se mimo jiné snažila nabourat jejich vztah k nám - rodičům. Pořád soutěžila, kdo je schopen se o ně lépe starat...a prohrála. Starší dcera ji s klidem řekne "já raději půjdu k babičce P., protože mě nenutí jíst, neříká, jak si mám hrát a neporoučí mi.)) Ještě se nasmějete 🙂 Tvé děti tchýně vychovávat nebude, škod moc nenadělá, neboj 🙂

hupcza
7. dub 2009

joha: jj ...jako negativní pocity stejně žerou jen a jen tebe

jani: taky jsem si říkala, že bych měl vydržet- že to je manžovat matka a jinou nemá a dětí babička - jenže ona své role stejně nehodlá plnit a bojuje o roli mou - nechápe, že matka nemůže být v roli partnerky a já jako prtnreka nechci ani její roli matky

ale abych jí nekřivdila ..za ty dva roky, co jsem se sekla se to opravdu trošinku upravilo a semo tamo projeví elementární snahu (třeba upletla pro prcka bačkůrky - sice meha velké - alesnaha byla) ...ale nevydrží (nepřijela se na něj kuknout)

meleri
7. dub 2009

Johando,

máš pravdu, tchýně se opravdu snaží takto vydírat ale od porodu to bylo ok...ale asi se to zase vrací do starých kolejí..

tak s těma dárkama zatím problém nebyl, až teď se šprajcla a řekla že už nic nekoupí..bohudíky!
No vztah se trochu zlepšil po porodu, ale po včerejšku nevim nevim...kašlu na to.

S manželem je to pitomé..dřív ji neměl rád, a sdílel můj názor, ted je to tak že co řekne máti tak je svaté...nedá se s ním mluvit, nedá se s ním diskutovat...jsem z toho smutná...

s tím pomlouváním-to už mě pomluvila fakt u koho to jen šlo...tedy drbe mě u svých kamarádek a ty pak na mě házejí křivé pohledy, a předstírají vlídnost a kupují dárky malému za které já jim mám děkovat...

ale s těma dětma jsi mě aspoň uklidnila...doufám že to taky brzo pochopí jaká je...

teda ona je spíš taková, že tu občas přijde, pak se na to na měsíc vyprdne...nejhorší je, že se mi tam vůbec ale vůbec nechce jezdit..zbytečné popisovat proč, prostě je to u ní nuda.

Hupczo, aspon s těma bačkůrkama je to pěkné...moje tchýně krásně plete, ale malému by neupletla nic.

lena13
12. dub 2009

ahojte holky,nemam cas vas docist 😅
my dneska jedeme k svagrovi -tj jak kdybych byla u tchyne tak se mi tam nechce sakra,ze pocitam kdybych si zlomila nohu tak by to bylo nejlepsi...takze Hani dneska mysli i ty na me 😀

hupcza
13. dub 2009

tak v sobotu u nás byla tchýně poprvé se kouknout na ondříka (po 14 dnech, co jsme doma z porodnice) - ani si ho nepochovala!!!! ... ale tak do mě kérovala, že i introvertní švagr, který se zásadně nevměšujedo ničeho, jí opakovaně řekl, ať už toho ale nechá

kromě bezvadných rad mi dávala skvělé vzory - např. ženské, které své několikaměsíční dítě odložily u rodičů a šly si dodělávat doktorát, případně měsíc po narození druhého své dítě (5let) samotné odlifrovaly k babičce na vánoce a zůstaly doma jen s tím druhým apod.

k tomu nám donesla dárečky - kupované ještě za totáče!!! - nepoužitelý shit, který páchne zatuchlinou

aponchie
13. dub 2009

hupi me tchyne neprisla skoro4mesice po porodu ani do porodnice a ve meste presla na druhou stranu chodniku a cekala jak za ni polezu a budu ji dite ukazovat dobry co?

hupcza
13. dub 2009

apo:nota má došla,jelikož ji přivezlšvagr 😅

sisstin
13. dub 2009

tak já matku mého přítele viděla asi tak max. 6x v životě...od narození malého naštěst ne, bo je 360km daleko..hurááá 😀 takže těžká pohoda..nikdy mi nic špatného neudělala..ale prostě vůbec to není člověk dle mého gusta..a jsem ráda, že nemám absolutně žádné kontakty 😝

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hupcza
13. dub 2009

asa: neuvedla...a ani jsem se neptala ..stačilo mii, co jsem vyslechla nevyžádaných info 😀
jako já byla připravena na nevyžádané rady ....ale opět překvapila kvantitou a absencí jakékoli pozitivní reakceči zájmu směrem ke mě ...

jo - zapomněla jsem napsat, že o kousekvíce pozornosti než náš syn dostal náš potkn ...
jako je mi jasné, že moje děckojenejúžasnější promě a těžko si na něm bude kdokolijiný ujíždět stejnou měrou ...
ale taknějqk bych očekávala, že pro babičku by jako jediný vnuk taky nemusel být úplně na okrai zájmu (resp. v závěsu za potkanem)

sisstin
13. dub 2009

tak třeba "tchyně" se stará o malou holčičku od narození..jako stará se pěkně, co se týče výchovy..ale co jsem tam byla..tak jako 6m ji už strkala takovej ten puding se šlehačkou atd. prostě stará škola..a vím, že našemu by to dávala taky..jinak syn je její 5. vnouče...takže to asi zas tak neřeší...jako lhostejný ji není...pravidelně posílá peníze pro něj...ale já fakt o nějakej kontakt nestojim..vím, že přítele to mrzí..ale nemůžu si pomoct 😒