Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

gab7
31. pro 2011

@janulisek1988 to je mi moc líto ☹ ,asi za nejhorší považuji to,že není přítel při Tobě ☹ .Tohle se mi stávalo ze začátku vztahu s manželem.Když jsem k nim jezdila na víkendy...manžel víkendy přes den trávil na baráčku,a já s tchýní doma - už jsem byla těhotná,a tak jsem s ní vařila,uklízela 😒 ,švagrová se válela,švagr poněkud psycho 😒 .Manžel mlčel,a hlavně cokoli jsem řekla proti rodičům byl oheň na střeše a veliká hádka,pamatuju,jak jsem tenkrát strašně brečela,a chtěla odejít ☹ .Ta situace mi připadala strašně bezvýchodná.Pak jsme se odstěhovali,a manžel postupně poznal,jaká je vlastně situace ve skutečnosti,jací opravdu jsou.Brácha tlačil na pilu,aby se vystěhoval,a rodiče jen přihlíželi,a další a další.Nakonec stojí při mě,a nyní rodiče čas od času slušně odpálí,jelikož si to zaslouží a to hlavně kvůli dětem... 😠 .Už nemlčí,už jsme pohromadě 😉
A to je moc důležitý,aby i on viděl ,jak je to doopravdy.

gab7
31. pro 2011

@sunysara těžká situace 😒 .nechtěla bych dělat jako ty první krok,ale vím,že být to u nás doma takováto situace,tak můj manžel by řekl,jestli chce kluka vidět,tak ať přijede,a nevykládá takovéhle věci.To by řekl můj manžel,kdyby to byla jeho matka.
být to moje mamka,tak za ní jedu.za tchýní ne.nezávidím Ti to.
A jak manžel,chce za ní jet?

sunysara
31. pro 2011

@gab7 no nevím jestli chce, on musí kvůli babičce jako říkal mi ,že by si malého vzal a le já mu to nedovolím, jako oni se o ne j nezajímají tak proč tam má chodit??? takže jsme se pohádali já vím že zakázat mu to nemůžu ale jako tohle už me připadne jako přitažený za vlasy. chjo. furt se hádáme jen kvůli nim, navíc žiejme u našich a to ej zatím v pohode, ale je faktž e se furt nekým řídíme byt naši nam do ničeho nezasahují.

gab7
31. pro 2011

@sunysara to mi připomnělo nás na začátku,než jsme se nastěhovali, jezdila jsem na víkendy k nim ☹ .on bydlel doma v pokojíčku,vedle něho měl pokojíček jeho brácha se švagrovou a miminem.já už těhule,a pořád hádky,pořád jsme se řídili podle někoho.pak se narodil malej,a pokračovalo to,ale to já už nejezdila na víkendy k nim,ale bydlela u našich,a manžel jezdil za námi ze soboty na neděli.jinak pracoval na baráčku.tchánovci viděli malého minimálně.hádky mezi mnou a manž.pokračovali ☹ ...bylo to hrozné období.pak jsme se,když byl malého 1,5roku konečně nastěhovali,a postupně se to mezi námi urovnalo.manžel začal vidět věci,tak jak opravdu jsou,a konečně jsme relativně v pohodě 😉 ."malému" už je 8,5 let a má bráchu 5let 😀 .tchánovci se nezměnili,jsou čím dál horší,ale manžel už to za ty roky naštěstí vidí,a nemaže se s nima 🙂 .
babičku manžel taky ještě má,a občas se nás snaží usměrňovat řekla bych tak...,ale když jí řekneme,jak se oni-tchánovci chovají k nám (babička je tchánova matka),tak nám dá za pravdu,a ještě nám řekne,že oni pořád mluví o druhých vnoučatech,a že se z nich můžou podělat 😠 .a to mě vadí ze všeho nejvíc.kvůli našim dětem,víš.
Asi bych nechala manžela,jestli chce,ať si malého vezme a zajede tam sám,neměla bych žaludek tam jet.Soudím,dle svého manžela,že vím,že on by se s mou tchýní nemazal.
Ale záleží jaký manžel je,nevím,záleží jak by tam mluvil bez tebe,jak ty ho znáš.To bych pak raději překousla,a jela,kvůli malému.
Já to soudím,dle svého manžela,víš..

sunysara
31. pro 2011

@gab7 no práve manžel je furt při mamce i dkyž se ji postaví tak proste ho to mrzí. takže nevím co si o tommoc myslet no, jednou vyhrožuje že se me ptát enbude a vezme ho k nim podruhé zase, že tam nepůjde vůbec a když řekne že to nechá na me a já mu to nedovolím tak je naštvaný jako chápu ho ale on musí chápat me. vůbec nevím jak to řešit páč já ta první už nebudu byla jsem mockrát odpustila jsem ji hodne vecí ale tohle je moc, navcí v kvetnu malého opařila polívkou a od té doby se ani nezeptala jak mu je nic. kráva blbá, pardon.

a bydlení sami zatím si to nemůžeme dovolit manžel nevydelává tolik abysme si mohli dovoli byt i menší byt.

gab7
31. pro 2011

@sunysara tak mi připadá,že manžel trochu lítá mezi tebou a svou maminkou 😒 ,a nerad by si to udělal špatný ani u jedné z vás...to je docela blbá situace.Manžel má sourozence?

Já poznala manžela,když si pořídil baráček s přítelkyní,a ta mu měsíc po koupi domku dala kopačky 😒 ...

sunysara
31. pro 2011

@gab7 promin byli jsme venku s malým, manžel v práci takže je tu klid 😀

no lítá enchce ublížit ani jedné, ale jako odsud pocud. má mladší ségru asi o 6 let. ale jeho máti je doma služka , své dceři do 18 dělalal jako pití ona sedela v obýváku a ekla mami mám žízen a oa letela a podala jí čaj.
to samé její manžel (manžuv otec), grilovali (když jsme byli ještě v poho a to bylo před svatbou) sme aon naejdnou není kečup, a ona vstala a šla na chatu pro kečupja jedinej manžel se jí zastal, tak asi proto nevím no.

gab7
31. pro 2011

@sunysara taky jsme teď přišli z venku 😀 ,trochu se vyvětrat,projít s pejskem,nakrmit kačeny na rybníku...,škoda,že není sníh:(

já jsem taková povaha,co každého lituje,ale pak se mi to vymstí ☹ .a to mi můj manžel říká,na každýho se vys..,stejně se na tebe taky pak každej vys...,ty každýmu hned všechno. tak musím napsat,že jak si to kdo zařídí,tak to má,na jednu stranu,na druhou stranu...trochu manžela chápu,že by za ní chtěl zajet s malým 😒 ...to se ve mě ozývá to slabší stránka...,a tak možná bych za ní zajela,a řekla,že jsme byli nemocní...a pak už bych nejezdila,a manželovi bych řekla,že jedu naposledy,ať si to laskavě zapamatuje,že příště ať si laskavě přijedou oni,že dělám naposledy já ten první krok,ať si to pamatuje,a že už se kvůli nim nehodlám dohadovat,že je to zbytečný,že jsou důležitější věci v životě 🙂

petule246
31. pro 2011

@sunysara - nečetla jsem, co jsi psala před tím měsícem, tudíž nevím, co se stalo mezi tebou a tchánovci, ale mne osobně přijde docela jako slušné se na vánoce zastavit u prarodičů (nebo se domluvit, že přijedou oni - náš ml. syn byl nemocný, tak jsme logicky nikam nejezdili a jak naše, tak tchánovce pozvali k nám). A pokud ty máš s tchyní nějaký neřešitelný problémy, nevidím problém vyslat jen manžela se synem, aby se tam ukázali. Jako proč mu to chceš zakazovat a blokovat se. Tak nějak mám pocit, že takhle se to řešit nedá a stavět manžela do pozice, že se musí rozhodnout, jestli ty nebo rodiče ... no nevím, nelíbí se mi to. Samozřejmě pokud ti tchánovci udělali něco strašně strašného, pak je to taky o něčem jiném.

sunysara
31. pro 2011

@gab7 jenže tohle jsem už udelala lonské vánoce a tchyne mi podkopává nohy proste na me žárlí bo já nevím, přitom vůbec jim nebráním aby došli a hráli si s malým, ale to je proste ona. navíc je bez práce tak má času plnou prdel, bydlíme od sebe kousíček a prd jako se na n můžu.

sunysara
31. pro 2011

@petule246 jasné to chápu, že to takhle vidí každý, ale už nevidí co oni udelali me respektive tchyne, jako se nezajíma o vnuka vůbec nic, pak ho opaří polívkou a ještě nás s opařeným děckem vyhodí tak to je trochu moc jako. i na me a to já sjem povaha která se hádat nechce a jak píše
@gab7 tak jsem spíš mekká a pak se mnou všichni orají. což už nechci a odmítám, taky si vymýšlí, jako řekne babičce že jsem jí zakázala malýho vidět, což pravda enní páč tu ani nebyla. 😠 vymýšlí si jak nám posílá smsky a tak což je blbost, na každou jí odpovíme. ale moc jich není tak asi tak. 😉

gab7
31. pro 2011

@sunysara chápu tě.já mám tchýni taky vedle ve vsi.a děti vidí jednou za čas.nevezme si je.bydlí z druhýma.mrzí mě to kvůli dětem ☹ .pak k nám přijedou a vykládají jak byli s druhýma dětma lyžovat 😠 ,a ještě se diví,že naše děti mají lyže 😠 .to už skřípu zubama,a manžel je setře!
já bych tam nechala tedy jet manžela se synem,ale to je můj názor,to si opravdu musíš rozhodnout ty sama 😉

sunysara
31. pro 2011

@gab7 se zeptám jen proč i se synem když se o n ej nezajímají nezeptají se?????? 😕 t oje to co nehcápu at tam manžel jede,ale sám.

sunysara
31. pro 2011

@gab7 ale jako tebe chápu, že to musí mrzet když dělají takové rozdíly. ☹

já to nechápu z více důvodů přitom jako tchyne pracovala s deckama. dlouho tak to nevím teda.

gab7
31. pro 2011

@sunysara no,protože jsi psala,že s ní chce jet,a chápala bych to,tak že můj manžel by tak určitě jel 😉 a ty jet nechceš 😉

sunysara
31. pro 2011

@gab7 jo to on by jel, ale nebudu malýho cpat nekam, kde o nej nestojí. 🙂 takže nevím no.

gab7
31. pro 2011

@sunysara no,víš moje tchýně dělala rozdíly mezi svými syny už od dětství,takže kluci to mají mezi sebou celý život ☹ ,bohužel....a švagr je těžce arogantní člověk 😖 .

záleží jen na nás,jak si své děti vychováme.jací z nich budou lidé,a také jaký vztah budou mít oni k nám,a jaký vztah budou mít mezi sebou - mezi svými sourozenci 🙂 ....my rodiče to máme v rukou,v srdíčku především ...to my jim jdeme příkladem 🙂

sunysara
31. pro 2011

@gab7 krásně napsáno 🙂

rozdíly mezi detma nechápu, já jsem jedináček aproto chceme ještě jedno a doufám, že budou partáci a en se štvát, to bych asi nerozchodila.

gab7
31. pro 2011

@sunysara já nevím no.když bych to takhle brala u nás,tak bych tam k nim už nemohla jezdit od začátku 😀 😀 😀 .promiň.ale mě nemají rádi 😀 😀 😀 nějak jsme si nepadli do oka 😀 .a o děti taky dvakrát nestojí. já za sebe bych to asi ještě letos zlomila a zajela,ale upozornila,že naposled,a připomněla manželovi,aby na to nezapomněl,že je to ode mě naposledy,že víc už neustoupím.pokud oni neprojeví zájem o vnuka.aby si vzpomněl,jak to bylo,když maminka opařila kluka,a jak se pak zachovala.přeci jen už si myslím,že se taky nechceš pořád dohadovat s manželem 😉 zkus to s ním nějak probrat,domluvit se,aby už jste to nějak dořešili,a ne pořád ustupovali vy před tchýní,když vám babička zavolá 😒 .pak se kvůli tomu vy dohadujete,to mi připadá opravdu zbytečné.

gab7
31. pro 2011

@sunysara díky,to je od srdíčka 🙂 .jsem kvočna. moje rodina a děti jsou pro mě na prvním místě 🙂
záleží to opravdu jen na nás rodičích 😉

sunysara
31. pro 2011

@gab7 já jsem taky kvočna 😀 a kdo mi sáhne na malýho nejak špatne tak jsem hodne zlá a hlavně u nej mám sloní pamet a moc si to všechno pamatuju.

carculka
31. pro 2011

@sunysara hale my se zname,nemame se radi ale to uz stranou...urco polivkou malyho neoparila schvalne a myslim ze kdyz tam pustis muze s malym tak cas ukaze,ona o malyho mozna projevi i vic zajem kdyz tam nebudes ty kterou nema rada a muz bude v klidu
moje tch mi taky leze silne na nervy ale je to maly babicka takze se prekonavam a jezdim tam,skripu zubama a tyden se vzpamatovavam..myslim ze 3-4do roka na dve hodky to nic neudela kdyz s muzem malyho pustis a malej casem vyciti sam jestli ho baba ma rada nebo ne,ty nebudes stavet muze do blby pozice a bude kompromis-on tam pujde sam s malym a jednou za cas a nespusti malyho z dohledu 😉
jinak chlapy nesnasi kdyz je jejich matky pomlouvaji,muz to o svy matce treba vi,kolikrat uzna ale cim vic nasazuju to vic se zastava a je nastvany a kdyz nic nerikam tak to vi sam 😉

sunysara
31. pro 2011

@carculka ahojky 🙂

já vím, ale já jsem tohle dělala celý minulý rok a půlku tohodle že jsem ustupovala, nechci malýmu bránit ve styku s babičkou a dědem to rozhodně ne, ale co je moc to je moc, ne určo ho neopařila schválne, ale ta reakce potom to jsem se naštvala, stát se může ale co udella potom to bylo hnusný. manžel je na mé straně, už jito řekl, oni se pohádali, ne kvůli me ale manžovi to taky vadí jak nejeví zájem a má stejný názor, že malýho nikomu nebudeme vnucovat, ale ted o těch svátkách vymekl, za celou dobu ho ani nenapadlo že by mi řekl, že si bere malého a jde za máti. tady nejde o me, ale hlavne o nej at si to s ní vyříká, což už udelal nekolikrát a stejne se na malého ani nezeptali, tak proč jim ho vnucovat. takže asi tak no.
a je pravda, že chlapi i když ví jaká je matka, tak na ni nedají dopustit, to je fakt, ale já chci, abysme spolu vycházeli všichni, ale ona to bojkotuje.

jinak všem přeji krásný nový rok a hodně zdravíčka 😀

carculka
31. pro 2011

@sunysara ja bych to nechala tak ze at muz rerkne mati ze az bude jevit zajem radi s malym zajdou,ty si neco doma udelej a ona se bud ozve nebo ma smulu...muz bude mit dobrej pocit a malej bude mit sanci poznat babicku a nebude si treba rikat ze je to vase vina ze se s ni nestyka,ale pozna to sam a nebude tam chtit..myslim ze 3xdo roka povinna navsteva a muz bude mit cisty svedomi ze tam aspon zasel 😀 😀 😀

beisis
31. pro 2011

@sunysara Ahoj nechci se do toho míchat. Já tchýni taky moc nemusim a malej už měl u ní několik úrazů a malé zase prozměnu dala místo naší kaše, kterou jsme jí dali kaši pro 8 měsíční dítě (malé jsou 4). Jako když hlídá nebo tam máme jít, tak se na to psychicky připravuju už od té doby co to vím. Ale zpět k tobě. Na tvém místě bych muže nechala, aby jel se synem. Já totiž nemám ráda, aby mi to pak někdy někdo vyčítal, že já jsem byla ta, co nechtěla udělat žádný shůdný krok. Je to přeci jen jednou jeho babička a myslím, že nestojíš o to, aby ti to jednou vyčetl tvůj syn, protože někde někdo něco řekne. Tvůj muž je přeci svéprávný a když tam bude sním a dá ti slovo, že dá na něj pozor, tak snad muži věřit můžeš. Ale je to jenom můj názor.

janulisek1988
1. led 2012

@pissskotka: vypada to,ze asi pujdu k moji mamě,bo to neni normalni.chlap nema stalou robotu,penize ktere mam za chvili nemam,tchyne rekne ze utracim na blbostech,sakra at se mi nestara do mych financi,ja se ji taky nestaram do jejich..ale bojim se,ze az se odstěhuji tak mě nahlasi na socku..a rekne na me same nesmysly,a bude zadat o to aby byl risanek dan do jeji peče,uspela by na socce?

ija1
1. led 2012

@janulisek1988 - Ahojky, hele socialka bude resit jestli mas v byte cisto, jestli je dite ciste oblecene, ma pliny, jidlo, a tak.............. za prve mate s manzelem rodicovskou zodpovednost, a te by vas musel zbavit soud, a rozhodne to neudela z nedostatku financi, pokud budes bydlet u maminky a dite bude mit postylku a nejaky misto k bydleni cisty a tak............. ver mi ze jen tak tchyne dite nedostane........... navic od maminky, ktera ho ma rada, a stara se o nej, a ze rodice holt nevychazej, to nema s tchyni na socialce co delat..... urednice jsou taky jen zeny, a urcite to neni prvni pripad kdy by tchyne bonzovala na socialku...........

elvira
1. led 2012

janulisek - jak napsala ija - neboj se. Ono se to lehko řekne, hůř provede, ale tchýně na Tebe nic nemá a přece Ti nevezmou dítě kvůli nějakým pomluvám.
Máš to těžké, drž se. Nakonec možná zjistíš, že Ti bez chlapa je líp - nejen finančně. Ať se daří.

ija1
1. led 2012

@janulisek1988 - i kdyby ses pripadne odstehovala a zila oddelene, jediny co musis povolit, je obcasna navsteva krome otce i prarodicu pokud projevi zajem..... napr. jednou za 2-3 tydny.....mesic....... normalne muzes byt u toho pritomna kdyz je ditko malinke..., to je jedina povinnost, kterou vuci nim mas....... kterou by mohli pozadovat i u soudu.........ale jinak je tvoje vec, kde s malym bydlis........ a neboj, na zaklade pomluv ti mrne fakt nikdo nevezme...

janii
1. led 2012

Holky, nechci se vnucovat, ale taky vím co je to mít kříž s tchýní. Mojí tchýní je 41 (manžela měla v 16) a chová se jako totální kráva. Když jsme spolu začali chodit byla úžasná, ale v momentě kdy si manžel přijel domů sbalit věci a řekl že se stěhuje, že chceme bydlet spolu, začalo peklo. Pomlouvala mě snad všude, i před lidma kteří mě vůbec neznali, vymýšlela si úplné žvásty (třeba že jsem ji ukradla laky na nehty 😀 ) Když zůstala sama začala chlastat a její chování byl děs. Bydlela se svojí mamkou (manželovou babi) a tu akorát šikanovala, dělala naschvály a když jsme k nim přijeli třeba na oběd byla už v 10 hodin úplně na šrot. O malého se nikdy nestarala ani nezajímala a co se manžel odstěhoval tak se nezajímá ani o něho. Za celý rok nezvedne telefon aby zavolala jak se má nebo aspoň SMSku napsala třeba na vánoce. Manžel po ní nijak neteskní protože už v jeho dětsví to byla kráva, ale i tak věřím že mu "něco" chybí, protože komu by mamka nechyběla, že.