Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
22. zář 2012

@rasounek já ty tchýně nechápu a švagrové taky....proč dělají takové problémy....

ale chce to nadhled a hlavně aby partner věděl a viděl, že doma má lepší ženskou...že se nehádá zbytečně, že se snaží a že nevyšiluje.....i když někdy je to fakt o nervy 🙂 .)

rasounek
22. zář 2012

@vilki závidím ...

lasandra
22. zář 2012

Koukám, že narazit na nějakou "normální" tchýni je rarita. Ta moje ačkoliv teprve budoucí, je taky pěkné kvítko.
Neumím vařit, péct, doma nemám dost uklizeno. Dětem se dostatečně nevěnuju, jsem moc mladá na tak velkou rodinu, jejímu synovi zkazím život. Je ještě mladý na to, aby seděl doma a staral se o děti, které ani nejsou jeho.
Neposlouchám od ní nic jiného. Dokud to, ale musím poslouchat jenom já, beru to. Párkrát do roka, si nad tou "milou" paní klidně rozčílím. Za toho úžasnýho chlapa mi to totiž stojí.

tarra27
22. zář 2012

@lasandra no jo no...ještě že jeho matinka ví, co je pro něho nejlepší.....

zizala79
23. zář 2012

@lasandra koukám, že budeš mít čtyři děti 😵 wow, dost odvahy 😵 moc ti přeju, ať těhotenství jde dobře, jsi dobrá!!!!!

zizala79
23. zář 2012

@tarra27 máš celkem racionální přístup, co bys řekla na moji story?
je toho hodně, ale poslední perlička: nedávnos jsme se přestěhovali do bytu, kde dřív bydlela ona, a ona má pořád ještě klíče, teď jak jsme byli na dovo, tak tu byla pro poštu, mocí mermo chtěla dovnitř se podívat (MM se dovolila, on mi to ani neřekl), protože máme novou skříň v pokojíku, tak se chtěla podívat. ok, ale ona "uklidila" v kuchyni a ještě chytře napsala vzkaz, doufám, že se nebudete zlobit, ale trochu jsem to tady porovnala. ok, její problém. ale ona má ty klíče pořád a to je moje otázka. jak se k tomu postavit? já klíče od schránky nemám, dvakrát jsem to MM řekl a on: musíš si je zasloužit, to bylo před dovo, tak jsem si říkala, že jako dobrý, tak po dovo je snad konečně navalí (o klíče od schránky mi ani trochu nejde, ale o to, že má klíče od bytu!), a tento týden znova: vezmi prosímtě poštu, a jako jak? a ticho po pěšině. on jí o ně prostě neřekne a ona si snad myslí, že je bude mít pořád? strašně mi to šrotuje v hlavě a pořád nevím, jak na to (teď bude mít MM kulaté, tak nechci prudit, abych mu to nezkazila, ale bublá to, bublá...)

ivular
23. zář 2012

@zizala79 Ahojky, tak to se přidávám do klubu 😉 Bydlíme s MM v domečku, který mu přenechali jeho rodiče už před mnoha lety, nicméně nechali si klíče a chodí tam stále jako k sobě domů. (Mimochodem, klíče od schránky mají taky - na rozdíl ode mě, ale to mi až tak nevadí). Neřeší, že třeba nejsme doma, ani se předem neohlásí, nic a vlezou bez ptaní všude - i do ložnice. MM to nevadí - má se svými rodiči velmi dobrý vztah, ale mě to občas hlodá a říkám si, jak moc je tohle normální.. Tchánovcům jsem ale nikdy nic nenaznačila - nechci dělat vlny a být za potvoru 😖
Co si o tom myslíte?

tarra27
23. zář 2012

@zizala79 racionální přístup - no snažím se, ale nemysli si, někdy mi to taky nejde .) s klíčema jsem si taky užila, partnerova sestra je měla a možná i rodiče a byt bydlí daleko, já to nesnesu....prostě to ej náš domov a hotovo....doporučuji koupit bezpečnostní dveře a svést to na to, že chcete být v bezpečí a nebo rovnou klíče vyměnit .- jak od dvěří, tak od schránky, čímž předejdeš tomu, že si o ně musíš říkat a mít problém s tchýní...on stejně asi bude, ale co, máš na to plné právo....on chlap řekl, že si musíš zasloužit, samozřejmě chtěl být vtipný, ale hlavně nic nechtěl řešit...já jsme pořád toho názoru, že hlavně nedělat scény, chlapy to nesnáší...takže spíše ho rafinovaně navést na to, že by jsi vyměnila dveře za bezpečnostní a i schránku...pokud bydlíte v bytě, tak klíče od schránky...a narovinu, v klidu třeba večer u vína, mu říct, hele, narovinu, mě to mrzí nechci dělat problémy, ale ted už tady bydlíme my a neměl by mít klíče nidko jiný....když budeme potřebovat nebvo chtít, mamce (tchýni) klíče pujčíme....ale tohel je už náš byt a naše domácnost...a to samé se schránkou...hlavně třeba fakt to zkusit nejprve po dobrém....moc dlouho to neřešit, ale narovinu a hlavně v klidu mu to říct...jemu se to s mamkou řešit nechce, ale když na to pujdeš po dobrém, máš daleko větší šanci, protože když vypěníš, on se sekne a řekne si - báby (to nemyslím nijak hanlivě) se hádají kvůli blbostem, at si to yvřeší, nic řešit nebudu....a když na to pujdeš po dobrém, pomalu ale jistě mu to narovinu jasně řekneš, v klidu, tak bude i schopen o otm uvažovat a je tam reálná šance, že matince určité věci vysvětlí... 😉 hlavně se nesmíš nechat yvtočit a klidně mu i řekni, že víš, že je to nepříjemnýa a že nechceš dělat zbytečně problémy, ale že to bereš jako už váš domov a že chceš mít přehled, kdo tam kdy je a navíc, si nepřeješ, aby měl kdokoliv jiný klíče....je to vaše soukromí...

a neboj, chceš naprosto normální věc, kterou chceme všichni....partnerova sestra si taky zpočátku myslela, že přijede a bude tady jako doma-roztahovat se v kuchyni a všude....partner to strašně dlouho nechápal, že to jsou jen věci a kdesi cosi...a taky to pochopil....časem.-...

tarra27
23. zář 2012

@ivular narovinu, ná bych to nesnesla, na mě by to nebylo....ale jsou ženy, kterým to nevadí a nebo to zkousnou....

pokud ti to vadí, jak jsme psala výš, řešila bych to s manželem, tohle jim musí říci stejně on a ne ty, byla by jsi za hroznou....takže postupně mu to vysvětlit třeba u dvojky vína a pomalu aby pochopil, o co ti jde - že nechceš dělat problémy apod, ale že se pak necítíš dobře a necítíš se tam ani jako doma...

tohle jsou prostě základy slušného chování a bohužel, někdy je ostatní nechápou.-...já si neumím představit, že byť bych dala svému děcku dům nebo byt, že bych jim tam lezla....starší generace je bohužel někdy jiná....

a nebo pokud máte s tchýní relativně dobré vztahy, dejte si s ní víno a řekněte jí to...v klidu, narovinu......ale narovinu - moc bych nedoufala v úspěch....spíše na to jděte přes manžela...ten se vás musí zastat....

tarra27
23. zář 2012

holky a klidně bych i chlapům navrhla, že vyměníte dveře....za bezpečnostní, aby nemuseli maminkám nic vysvětlovat....aby viděli, že vám nejde o hádky ale o to mít soukromí....nebo at jim pak řeknou, že ztratili klíče a bylo nutné je vyměnit...cokoliv...a pokud si o ně řeknou, budou tak drzé, tak pak at se zeptá k čemu nebo na co, když tam nebydlí....ale klidně bych to dala do téhle roviny, jako že je chápete, že jim to je nepříjemný, že je to nepříjemné i vám to řešit, že mamka to myslí dobře, ale že ani jim by se nelíbilo, kdyby měla jejich tchýně klíče od bytu a chodila tam....a pokud ano, tak je to jejich věc, vám to příjemný není....

zizala79
23. zář 2012

@tarra27 "on chlap řekl, že si musíš zasloužit, samozřejmě chtěl být vtipný, ale hlavně nic nechtěl řešit." palec nahoru za odhad! ano, tak to taky beru, ale stejně to mrzí...
bezpečnostní dveře tu jsou, zámek vyměnit by stálo strašný prachy a nevím, zda by to vůbec udělali (jako udělat to já přes den, ale to by mi přišlo i celkem hnusný), páč já tu oficiálně nebydlím, je to dlouhé vyprávění 😅
a to, co říkáš, je jasný jak facka (v klidu říct, ale když už jsme na to narazili třikrát? to je tak blbej? není blbej, odpovím si sama, ale fakt to nechce řešit a upřímně, já už taky nee....), ale přijde mi trapný s tím ještě sama od sebe začínat. spíš jsem přemýšlela mu třeba poslat dopis nebo tak něco (nebo i "poslat", jakože mu tam něco hodím, ale nic vtipnýho mě nenapadá 😀

s těma ztracenejma klíčema mě to napadlo dneska, chtěla jsem s malým ven a nemohla najít ty svoje a on mi dal svoje (ale my máme dneska tichou domácnost 😅 ), nechala jsem je na stole a hledala dál a našla a šli jsme. říkala jsem si, hele, přece co by bylo jednoduššího: stará je venku, nebere mi mobil, já zapomněl klíče v práci, dej mi prosím tě klíče a už jí je nevrátí 🙄 kdyby už potřeboval nějakou záminku, ale jsme zpět u onoho "nechce řešit"

@ivular no, podle mě to normální není a je to naprosté nerespektování vašeho soukromí (hako tebe a MM) a tvého, protože přeci jen je domácnost většinou na ženě nebo se to tak aspoň automaticky bere a pokud by mi sem někdo lezl, tak bych prostě nemohla ani nechat hrnek na stole (obrazně řečeno, máme mnohem závažnšější problémy s úklidem 😀 ) a dost by mi to vadilo... přeci třeba někdy chce být doma člověk i polonahej a do toho tam přijde tchán??? beru to jako neúctu k vám oběma, ale možná to nedělají proto, že jsou "zlí", ale jenom jim to nedojde. jedna kamarádka má snad dokonalou tchýni, neřekne na ni špatné slovo a když se nastěhovala k manželovi, tchýně dala klíče na stůl a toto je vaše domácnost a já už klíče nepotřebuju. klobouk dolů před takovým přístupem!!!

zizala79
23. zář 2012

přijde mi trapný s tím ještě sama od sebe začínat = přijde mi to jak doprošování se a ponižování se a škemrání o něco, co by mělo být naprosto, ale naprosto automatické....

tarra27
23. zář 2012

@zizala79 to s tebou naprosto souhlasím, ale tobě jde o cíl...nevidím přesně do tvé situace, ale jestliže tam bydlíš a máš tam být doma, tak to řešení chce, naprosto chápu, že je to trpaný a ponižující....a já bych to fakt zkusila s lahví vína, ne hned zítra, ale třeba během měsíce, až bude vhodná doba, chvilka....a klidně bych mu řekla, že už Ti to je trapný o tom začínat...a že se tam necítíš jako doma....a vůbec pokud spolu máte děti, tak na mě by to nebylo....nechtěj řešení hned druhý den, ale chtěj ho, respektivě já bych ho chtěla...a když máte dveře, tak se poptej na zámek - ale samozřejmě až se s ním domluvíš....

víš, ono všude je někdy tichá domácnost a všude je někdy napětí...ale tvůj chlap musí nabýt dojmu, že nikde nění nikdo lepší....a ty jsi ta na úrovni, která to řešit samozřejmě chce, ale ne jako kdejaká hysterka...a dopis, ten bych mu nepsala....podle mě moc nevyřeší, si ho přečte a nic se nezmění...musíte mluvit....a navíc, at vidí, že jsi schopna řešit i tobě nepříjemný věci v klidu....a ne dopisem jako na zákaldce - tím se nechci nikoho dotknout, jen je málo chlapů, se kterýma dopis hne...navíc ho založí nebo ho nebudou řešit a stejně budeš akorát čekat, kdy s tím začne, pak s tím nezačne hned a budeš naštvaná a stejně s tím začneš ty, protože to nevydržíš a budeš ještě víc naštvaná....

já bych to zkusila po dobrém a jak jsme psala, v dobré době to natuknout a po dobrém .- ne doprošování, knourání apod, ale normálně se bavit...a hlavně aby to nepřerostlo v hádku, musí videt, že se hádat nechceš, že ti to vadí a řešit to chceš a on musí, ale hlavně po dobrém...TY jsi ta rozumná a neboj, ono toho docílíš....uvidíš .) hlavně se drž a trpělivist, at se nehádáte.... .)

elvira
23. zář 2012

@zizala79 - jakýpak trapný? Zkrátka pokud někde bydlím, tak chci klíče - může se cokoliv stát, nikdo nebude doma a jak se dostanu dovnitř? Zkrátka narovinu bych si sedla, z oka do oka - máš ve mě důvěru - máš, myslíš to se mnou vážně - myslíš... abych se cítila jako rovnocenný partner, chci klíče a chci soukromí.
Pokud to ztroskotá i na takové "malichernosti" /ona to zas taková malichernost není/, tak to vidím i do budoucna blbě.
Zatím dohromady o nic nejde... ale tisíc maličkostí a problém je na světě. A šla bych si za svým - pak se bude chlap divit, že ti to takovou dobu nevadilo a teď vyšiluješ...

katerinanov
23. zář 2012

Moje mamka má klíče od našeho bytu pro případ že se něco stane (zabouchneme si, ztratíme klíče atd) ale pokud by s tím manžel nesouhlasil, nikdy bych jí je nedala. To stejné čekám od něj. Tchýně ani klíče nemá. A řešila bych to asi tak, jako @elvira.

ivular
23. zář 2012

@tarra27 @zizala79
Holky píšete to přesně - párkrát už se stalo, že jsem kojila nebo měla otevřené dveře od koupelny a sprchovala se (kvůli malému, aby nevyváděl že je sám) a tchán se objevil ve dveřích. Sice se hned otočil na podpatku, jakože se musí pro něco vrátit, ale trapně mi bylo dost.. A štve mě, že ani po takových situacích si neuvědomí, že by k nám neměli chodit se stejnou samozřejmostí jako domů. S tím nepořádkem je to taky pravda - když např. musím být někde na čas, nestihnu před odchodem uklidit a v podstatě jen doufám, že nepřijdou tchánovci a nebude mi trapně. A dveře - máme asi rok nové vč. bezpečnostního zámku a MM dal svých rodičům i sestře klíče s naprostou samozřejmostí - ani nevím kdy 😠
Já vím, že bychom si o tom měli promluvit - resp. MM ví, že s tím mám problém, ale ani jeden se nemáme k tomu něco jim říct. MM se jich nechce dotknout a já mám strach, že budu za fúrii. Na druhou stranu je pravda, že se snažím moc na to nemyslet a vedle jiných problémů, co mě teď trápí, je toto malichernost, ale říkala jsem si, že taky přispěju svoji troškou do mlýna, když tu o tom mluvíte 😉

tarra27
23. zář 2012

@ivular podívej, zase taková malichernost to není - kdyby byla, v klidu by jste to vyřešili už dávno...je to prostě problém - ano, netýká se to zdraví, ale týká se to vás jako rodiny - tím myslím tebe,manžela a dětí....podle mě - já vím, že je to těžké a nepříjemné, ale v životě se řeší i nepříjemné věci...navíc, ty nechceš, aby šel, vynadal jim, že tam lezou a křičel na ně...tobě bohatě stačí, když vrátí klíče nebo vyměníte zámky, což je podle mě lepší varianta a v klidu jim řekne, že když budou chtít přijít, at se ozvou nebo se domluvíte a nebo zazvoní....na tom nevidím nic špatného z pohledu všech...přece mám ráda svoje rodiče,mám s nimna výborný vztah, tak v čem je problém, když za nima přijdu a řeknu, mami nezlob se, není to tak, že bychom tě nechtěli vidět, nebo že bych vás neměl rád, ale mám rodinu a potřebujeme soukromí a kldině bych dala za příklad to, že ty kojíš a někdo tam přijde apod, že VÁM (to je důležitý, ne jen že tobě) to není příjemný....

já bych to takhle i vysvětlila partnerovi....jednou je to tvůj manžel, máš s ním děti, měl by se tě zastat....kdo jiný by to měl udělat?? asi to nechtěj ze den na den, ale postupně ho k tomu naved, protože opravdu to není nic, co by jsi chtěla dělat problémy apod, ale chceš jen soukromí.....a hlavně se nehádat, je to zbytečný....na druhou stranu si zase nenechat dělat na hlavu....to určitě ne...ale v klidu a nad věcí, ale řešit a vyřešit to....

frutinka
23. zář 2012

Holky,jak tady řešíte klíče od bytu,domu.Jeho mamka má taky klíče od jeho domu.Důvod,když s něco stane nebo někdo z nás dvou by zapomněl klíče tak at je u jeho mamky náhradní.Tak ted už bývalý přítel zdědil po otci dům,který byl od jeho otce jeho rodičů,tam potom bydlela býv.přítele mamka s jeho tatkou.Pak si postavili dům a šli do svého.Přítel ten dům zdědil po otci,bohužel napůl i napsal dědictví i na ni.Ona se toho pak zřekla a nechala to synovi.Přítel začal rekonstruovat barák,ona se toho sice zřekla,ale maminka generál přišla za zedníkama a řekla jim že by chtěla větší kuchyn,sklep a okno v kuchyni je podle ní.
Jsem mu řekla,že jak budme v práci tak díky tomu,že nechal u ní klíč,kdyby se náhodou něco stalo tak přjde a bude smejdit po baráku.Nevěřil.Ona je taková že se do všeho plete, a jen její názory jsou přece lepší.
Jak jsem zjistila že ona tam kdysi bydlela a má ktomu domku vztah a on už do toho investoval 2 mil.nemůže to prodat nebo jí ho přenechat tak jsem vzala do zječích dokud jetě nemám děti,nebo by ze mě udělala blázna.
Takže to je důvod proč jeho maminka generál,která se do všeho plet má klíče,kdyby se něco stalo nebo zapomněl,ztratil klíče at jsou náhradní.Ajako aby pak šmejdila po baráku na to bych neměla nervy.Ona mu tn barák sice přenechala ale asi s vědomím že se do toho bude moct taky angažovat.Když jsme my dva řešili špížku,on nechtěl ale je potřeba,chtěla jsem mu do jemně od lesa vysvětlit,jeho mamka jko třetí se doto vložila proč by tam měla být a kde by měla stát,tak se zapřel a řekl ne.Takže jsem z toho vycouvala.
Sice ted budu hledat chlapa i když třeba neúspěšně,nejsem krasavice,ale za ten klid on n mi to stojí.

frutinka
23. zář 2012

Omlouvám se za hrubky,..ale ten klid od ní,za to mi ten klid stojí.Opravuju se do zaječích.

zizala79
23. zář 2012

@frutinka je umění si toto přiznat a odejít. pokud v tom chlapovi necítíš oporu a měla by ses trápit už od začátku,tak to fakt není ten pravý začátek vztahu

@elvira máš pravdu, že bych to měla řešit brzo, jinak opravdu uplyne doba a bude to vypadat, že mi to neva.

@tarra27 já mám strašný problém zůstat v klidu, když mi něco vadí, tak chci mluvit i klidně, ale okamžitě to zní jako vyčítání a tak... 😔 neumím jednat diplomaticky... a zároveň se mi příčí takové to, jak se říká, že se na chlapa musí nějakou fintou, nevím, jestli vyjadřuju přesně to, co myslím a nikoho se nechci dotknout, protože jsem sama už pochopila, že fintama se fakt musí, ale přijde mi to ponižující vůči tomu chlapovi, chtěla bych, abychom spolu jednali naprosto narovinu, ale často to nejde, páč říct mu něco po lopatě, to se hned urazí 😔 ach jo!!!

dávám tomu dva tři týdny (kvůli narozkám) a pak se uvidí, ale takto to fakt nejde.

tarra27
24. zář 2012

@frutinka tak holka, věř, že jsi udělala dobře - si piš že by tam šmejdila...když u nás tchýně byla poprvé, když jsem tu již bydlela já (partner koupil domek na hypotéku, než jsme se poznali), šli nám a dodnes nám šli špatně zavírat dveře v ložnici a šli jsme s jeho sestrou ven a ona zůstala s tatkou doma, schválně jsme je zavřela a co myslíte?? vrátili jsme se a byly přivřené, nikoliv zavřené - taky se byla podívat....co si budeme vykládat, neustále uklizeno nemám, navíc v té době jsme chodila do práce, na VS...ale co....každopádně od nás bydlí daleko...takže tady máme klid....i od našich...narovinu, strašně bych si přála, aby byli jak naši tak partnerovi rodiče i sestra na pohodu, aby přijeli, ugrilovali jsme něco dobrého, nebo si poseděli u vína....strašně mě to mrzí i kvůli dětem i kvůli partnerovi i kvůli sobě, ale bohužel, zatím to nejde....navíc lidi nezměníte i kdyby jste se na hlavu stavěli, on za ně nemůže, já za své rodiče taky ne....tak si tady žijeme, snažíme se, ale první místo jsme jako my rodina....a taky trvalo, než na to přišel....nejhorší je, že každý má zažitý z domu určité věci a strašně těžko se to pak mění...a ne každý je tolerantní (ne jen na oko) a pak je nepříjemné vysvětlovat základní pravdila slušného chování nebo věci, které chceme jinak.....ale důležité to bezpochyby je....

takže pokud se tě partner nezastal a maminka mu chodí do domku organizovat, kde co bude apod....věř že jsi udělala dobře....protože ono je strašně snadné se zastat partnera(ky) před cizími lidmi, ale je důležité zastat se ji a podpořit se navzájem i před svoji rodinou....kdo jiný by to měl udělat....kdysi mi partner řekl - tak dobře, sedneme si s našima a ty jim vše řekneš...a já na to, že se zbláznil...říkám, umíš si představot, že bycvhom šli k našim a ty by jsi jim řekl, co dělají špatně?? by tě neposlechli nebo by se ti vysmáli....tohle musíš udělat ty....jako já u našich tak ty u vašich, musíme držet spolu....a trvalo to dlouho, než přišel na to, že opravdu nechci nic co by nebylo normální......hlavně když se jeho sestra přestehovala a vdala, taky nechtela, aby ji tam kdokoliv chodil....a on to pak videl...a to samé jeho mamka....já jsem říkala, pokud to nekomu opravdu nevadí - že má klíče, rozcapuje se v kuchyni(a to nemyslím hanlivě), ok, ale neznamená to, že to bude automaticky dělat dál....navíc bych chtěla vidět maminku od tvého partnera, jak by se ji to líbilo....kdyby ji chodila domu tchýně...ono to je těžké, ale jak jsme psala, dá se to řešit...navíc, i chlap, když bude mít dílnu atd, taky tady nemůže kdokoliv chodit, brát si jeho věci, přehrabovat se mu tam a i v garážíi...prostě to je jeho prostor a hotovo...a to samé je kuchyn a byt pro ženu...podle mě je to přirozená věc...

až budu mít velkou dceru, ani u své dcery bych se nerozcapovala, já si to teda už nedovolím ani u našich, x let tam nebydlím, tak tam nikde nešmějdím, nevytloukám, pomalu ani do ledničky nejdu....prostě to tak beru....když mamka chce pomoct, tak ji ráda pomůžu, ale abych se zvedla a šla do lednice a automaticky tam všechno dělala, to nedělám....je fakt, že tam nejsme přes noc, ale jen na odpoledne apod....ale beru to tak....a myslím, že by to mamce nevadilo...ale respektuji ji....

a u ěm doma si moje děti můžou co chtějí i až budou velký.....ale to jen pro příklad...

takže podle mě opravdu nechceme nikomu ubližovat a ani nechceme věci, které by byli nějak proti nim...chceme jen soukromí, na které máme právo...a svůj prostor, který potřebuj každý.

@zizala79 já tě chápu, vím jak to myslíš....já si nemyslím, že na chlapa jsou potřeba finty, naopak, je důležité jednat narovinu....nějaké chození kolem horké kaše je blbost, protože on kolikrát ani neví přesně a nebo má dojem, že ho oblbuješ....já jsme pro řešení bez vzteku, výčitek - hold, doporučuji se co nejdřív naučit, pro vaše dobro 🙂 protože zvýšeným hlasem (někdy se tomu prostě neubráníš), hádkama nevyřešíš situaci...já se to učím stále, taky jsem někdy vytočená, to doporučuji neřešit nic....protože se pak pohádáte .) zkus na sobě zapracovat a snaž se max v klidu, ajsně a výstižně řešit....a hlavně ne extra dlouho - dvě hodiny apod....ne, prostě si sednout, dát si víno, a říct co tě trápí - jasně, stručně a co by navrhoval....a nech mu pak klidne dva dny i víc, at se mu to rozleží v hlavě, dej mu argumenty.....jde o to nevys.rat s maličkostma, ale řešit věci, co tě trápí-... 😉 a on když uvidí, že fakt nechceš dělat problémy - ono v něčem zase ustoupit budeš muset, nemůžeš si jet tvrdě za svým ve všem, ale v tomhle je celkem jasno.....

asi bych mu řekla, hele podívej, mě to příjemný není, mě to mrzí, já tě chápu, že se ti to moc řešit nechce, že ti to přijde jako blbost, ale já bych se tu chtěla cítit jako doma....a klidně poukaž na příklady, který ti vadí....řekni, že s ním jednáš narovinu, že by jsi to chtěla nějak vyřešit - a že nechceš dělat problémy....jen potřebuješ víc soukromí....jasně, stručně výstižně...

ono se to dá řešit, neboj....on to časem uvidí, když se nebudete hádat....protože když se pohádáš, budeš za hysterku, což v podstatě pak tak opravdu vyzní a on uvidí, že se s tebou nedá jednat narovinu a v klidu....vyslechni si i jeho argumenty...a pak dej zase svoje...

ono jsou fakt věci, nad kterými člověk mávne rukou a pak jsou věci, které nás trápí a řešit se musí .)

koffen
24. zář 2012

@zizala79 Budu muset neb nechci, aby byly holky bez táty. Jj, právě že tak od října do dubna skoro každý víkend, přítel jí každý víkend zve na oběd, aby viděla holky. Já jsem ale zastáncem toho, že když je chce vidět, ať se ozve sama, že není její povinností, je vidět, když nechce. Takže radši čekáme, jestli zavolá což se nestává, tak proto jí zve.. ona totiž pak očerňuje, že nás nevídá apod....to samé platí o mé rodině, když nás chtějí vidět, normálně zvednou tel. a tam to funguje 🙂...jak píšeš, taková situace s nádobím je u nás téměř pokažné...no na palici 🙂...jinak to, že není dobrý si jí brat do huby, je pravda, to vím, ale když nic neřeknu, přítel si prostě myslí, že žádný problém není a nic ne nemění neb když mu to řeknu jako v klidu, tak to nemá žádný smysl 🙂. No na péči o děti přítel slyší, ale dost si myslí svý, jako že se mnou moc nesouhlasí...já prostě chci, aby holky měly babičky rády a ne aby tam ve 4, 5ti letech nechtěly jezdit z důvodu, že jim babka nic nedovolí nebo naopak, že dovolí všechno a něco se stane.. (jinak její 2 vnučky-nevlastní k ní po dědově smrti nejely ani jednou jen proto, že je nenechá dýchat)...

tarra27
24. zář 2012

@koffen holka, tak každý víkend mít tchýni doma, klobouk dolů před tebou...by bylo po mě :D

koffen
24. zář 2012

@tarra27 🙂..nemysli, celý týden se na to psychicky připravuju a říkám, jak by bylo krásný být jen spolu s taťkou a holkama..třeba bude někdy vyslyšeno 🙂

tarra27
24. zář 2012

@koffen bych to nevydržela....jako fakt....jednou za měsíc a hotovo....to má partner zlatý, že je je s tebou :D :D

januzza80
24. zář 2012

Tak jak to tu ctu,tak mit hodnou tchyni je zazrak 😀 ja mam nastesti tchyni daleko pres 2000km a taky diky veku,uz moc necestuje,tak jsem rada,jinak jsem si s ni taky uzila.Ale jen doufam,ze ja budu hodna tchyne a pucim se z toho co provadela ta moje a nebudu stejna 😀

koffen
24. zář 2012

@tarra27 To jo teda 🙂..jee, to bych byla úplně spokojená, jednou za měsíc, to by bylo krásný..to je můj sen 🙂..ale to my nevyjde, neb teď to ještě ke všemu vypadá, že budeme bydlet v dvoudomu...já prostě nevím..když on je přítel hrozně hodnej chlap, vím, že lepšího bych těžko hledala..budu muset fakt (tady na rady 🙂..)zavírat oči a nějak to všechno přecházet a uvidíme no 🙂

tarra27
24. zář 2012

@januzza80 já věřím, že jsou i tchýně v pohodě....hlavně ty, které nezasahují do života dětí na sílu....třeba moje sestřička z ambulance ta by byla báječná...s tou bych si dala víno a pohoda...poseděly bychom....a tu bych zvala klidně často...ale když se podívám na sousedky, učitelky, profesorky...nevím koho bych si vybrala....

katerinanov
24. zář 2012

@koffen Všeho moc škodí, každý týden je moc. To bych asi nevydržela. Moje tchýně nechodí vůbec. Malý má 5 měsíců a měla za celou dobu jeden záchvat babičkovství. A teď nezájem.

tarra27
24. zář 2012

@koffen holka v dvojdomku, to tě lituju....muj chlap je taky strašně hodný a nechce se hádat, nicméně tohle dokázal - se mě zastat a nastavit hranice, i když tady třeba byla a něco plácla, snažil se taky vtipně humorem, to se pak snaží taky i nepohádat se s ní....