Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

jennie1
11. srp 2015

U nás teď hrozí přechodně bydlení s tchýně a mám docela obavy..takže to nebudu pokoušet a pujdu i s malou rovnou k našim ☺pro klid duše i nervů :D

radapokec
11. srp 2015

@papka to chytraceni jak udělat to či ono taky znám. Na rozdíl od tebe ale díky bohů bydlime sami. Já to tak mela za podmínku, nesnesla bych s ni bydlet

poupe
25. srp 2015

Jak se blíží vánoce, pomalu ale za chvíli jsou tu, tak vím že se uvidím s tchýní, už teď mě to štve 😝
ble, jak to řešíte? Já když jsem u nich tak se dusim 😕

anetka1701
26. srp 2015

@poupe jezdíte k nim na vánoce??

shine2015
26. srp 2015

@poupe ahoj poupě....je srpen, proč to resis? Počkej....ty neresis tchýní jen na vánoce,ale i dárky pro manžela a vlastně vše dělá blbe....holka,zamysli se nad sebou a trochu nadhledu.....neotravuj si život nikým a buď skvělou ženou svému muži.....víc nerres.....přece nebudeš od srpna řešit že se uvidíte na vánoce???!! A pokud té tak moc stce, pust tam děti a manžela a tybud doma.

poupe
26. srp 2015

@anetka1701 děti a M. k nim jezdí častěji, já minimálně, ale vánoce mě neminou 😉

poupe
26. srp 2015

@shine2015 🤐

stelar
26. srp 2015

@poupe Ono se blíží Vánoce??? :D Ja ti nevím, ale já ten pocit vůbec nemám.

evulina77
26. srp 2015

@poupe pomáhá se dopředu nejedovat, nic neplánovat a prostě brát okamžik od okamžiku. Pak se to dá udýchat a líp zvládnout

ta_zoufala
16. zář 2015

Ahoj holky, asi budu opakovat hodně z Vás, ale já svoji tchýni úplně nesnáším. Je jí cca 45-50, je sama bez chlapa. My s přítelem bydlíme v jejím bytě (sami, ona si koupila dům). Takže máme relativně soukromí, že tam s náma není, ale jinak se nám do všeho plete. Očekávala jsem, že jak se odstěhuje, že si postupně vezme všechny své věci a my tam budeme mít jen naše. To jsem asi čekala marně, už tam nebydlí 3 měsíce a odvezla si jen oblečení. Její bordel v podobě různých obrazů, sošek, různých časáků, knížek a pracovních materiálů tam máme stále :( a když si dovolím ji něco uklidit do skříně, kde to alespoň není vidět, tak se cítí být dotčená :(. Mě už to ale nebaví, protože když tam vidím stále ty její věci, tak si tam pořád přijdu jen jak na návštěvě :( nemůžu si pomalu nikam dát nic svého, aby to neokomentovala. Nejhorší ale je, že se ní máme střídavou péči o jejího psa. My ho máme cca 4-5 dní v týdnu a ona ten zbytek (chodíme oba dva s přítelem na celý dny do práce, ale to jí nepřijde blbý, že ten pes je v bytě celej den sám, hlavně že není na jejím baráku sám). Nechápu někdy její myšlení, ale to je teď jedno, protože jsem z toho psa dostala vyrážku a tak jsem doufala, že tam ten pes nebude (opět jsem doufala špatně, protože moje zdraví je úplný nic, asi dle jejího názoru). Zavedla jsem tedy alespoň to, že ten pes nebude chodit k nám do ložnice a do obyváku, jenže ona to stále nerespektuje a když je na návštěvě, tak ho tam pouští (je mi blbé ji okřikovat v jejím bytě, čekala jsem, že přítel jí něco řekne, ale tam je to taky marné, protože je toho jeho miláček - pes). Jinak teda přítel to dodržuje, že tam psa nepouští 🙂 , aspoň něco.

Teď mám ale hrůzu, tchýněčka nakázala, že na celý příští týden bude u nás přítelova sestra spát - nebydlí tam cca rok a půl, ale vždy když tam přijde, chová se tam jak doma. Nikde se nevyzouvá, lítá tam v botech z venku, nemá problém s tím, když je tam dva dny si vyprát 4 pračky, všechno sní, televizi nechává zaplou celou noc a do obyváku mě na sedačku tahá psa. Samozřejmě nic neříkám, protože jsem tam já ta ''návštěva'', ale štve mě to a proto nyní uvažuji, že na ten týden půjdu k rodičům a budu se snažit nemyslet na to, co se v tom bytě děje. Myslíte, že je to správná volba nebo ne? Já vůbec nevím.

anelamates
21. zář 2015

No hádám se tak chová, protože tam doma je. Vy jste byt nekoupili ani nedostali, nikde to nepíšeš. Čili byt je pořád ještě tchynin, jestli to chápu dobře. A proto v něm má i svoje věci a také se jí nelíbí, že s nimi hýbeš. Jsou jedině asi dvě možnosti - bud si najít nějaký podnájem nebo pronájem nebo koupit své - nebo si s tchyní sednout a všechno projednat. Za jakých podmínek , a to i finančních, tam můžete bydlet, nač máte a nemáte právo a podobně. Dobré účty dělají dobré přátele. Ty píšeš, že ji přímo nesnášíš, a přitom bydlíte v jejím bytě. Nediv se, že jí to může připadat podivné, přinejmenším.

bielamacka
3. lis 2015

No, tak přidám další svou trošku do mlýna - psala jsem tu už dřív - jak se tchýně chovala, když jsem byla těhotná a když byla malá novorozenec - tak teď taky vysí*á, ale zase jinak 😀 Jak jsem nastínila kdysi dávno v tomhle tématu, tak tchýně je napůl alkoholička, bordelářka, hulí tak 40 denně, ale to je absolutně v pořádku. Není skoro večer, kdy by si neotevřela nějakej krabicák, cigára si balí ve velkým, v kuchyni má za dřezem a odkapávačem půl cm nánosu špíny a plísně, kachlíčky nemyté tak 20 let, všechno mastné, zacákané. Její byt vypadá jako squat, nábytek předpotopní, prosezený gauč, vůbec není schopná ani utřít nikde prach. Všechno tam smrdí kouřem, na stolech má stoleté fleky, které není schopná utřít. Když u ní spíme, nacházím v posteli drobky a kameny. Osprchovat se u ní v koupelně je horor. Zvedá se mi z toho kufr. Není tam jediné místo, kterého bych se neštítila.

Tchýnina největší zábava je sledování televize, čtení bulváru a hraní solitaire na počítači. TV zapne v 6 ráno, když vstane a vypne v 10, když jde spát a sjíždí všechny seriály i reality shows, i ty nejvíc dekadentní odpady. Má navíc sestru - manželovu tetu, která je anorektička a alkoholička a jen o něco málo menší bordelář než tchýně. Obě jsou schopný kupovat prošlý zboží v supermarketech, protože je to levný a sbírat starý oblečení a boty u popelnic. Prostě strašný asociálky obě - a to každá má vlastní byt a celkem i slušnej důchod, prostě to je jen jejich nátura.

Když koupíme Marušce nový oblečení, tak se tchýně křižuje, že to je drahý a vytasí se max s nějakým zapraným bodýčkem z hrabáku za 10 Kč, ale na dvě krabičky cigaret za den prachy má.

No a tahle osoba mě pomlouvá u mého manžela a mojí vlastní mámy, jaká já jsem špatná máma, protože nechám malou samotnou lézt po bytě a sedím si u internetu (že tady uklízím a vařím, to asi nevidí, stejnětak chvíle, kdy se malé věnuju, ale krucinál, každý má snad právo si po povinnostech trošku odfrknout), navíc ONA, která naposledy uklízela tak v roce 1980, říká, že my jsme bordeláři - pardon, ale rozházené dětské hračky přes den po bytě nejsou bordel, to se neuhlídá a večer se to posbírá. A úplně nejhorší ze všeho je pro ni fakt, že chodím vydělávat (jsem DJ a chodím hrát - jsem jako špatná za to, že se mi nechce živořit z rodičáku a chci malé něco dopřát?) - podle jejího názoru bych měla být výhradně doma a pracovat má chodit pouze její syn - my se v péči o malou střídáme, někdy pracuje on, někdy já. On je samozřejmě hodný a zlatý - jemu celá rodina odmalička podstrojuje, všechno mu donesou až pod nos - ale rozmazlená jsem podle ní já 😀 Stejně jako já se malé věnuji podle jejího názoru méně, než bych měla, což samozřejmě není pravda, pro malou bych udělala cokoli. Když chodí pracovat chlap, tak to je OK, ale jak jde žena, tak je špatná máma - jasně.

Muži musím přiznat, že je na mé straně a zastává se mě - ale stejně mě to uráží. Ona, která běžně šoupla obě děcka do ohrádky, aby si mohla dát vínko s kámoškou, co přišla na návštěvu nebo je nechala bulet v pokojíčku, protože má cigárpauzu, mně bude vyprávět, jak se malé nevěnuju. Manžel mi to právě včera řekl, jak mě pomlouvá - do očí mi to totiž neřekne. A já teď přemýšlím, jestli jí to mám říct, nebo se nad to povznést.....

japona
3. lis 2015

@bielamacka Ahoj, doporučuji neresit. Manžel a vase máti jsou na vaši straně, resp. vidí, jak se dceři či úklidu věnujete, tak si obrázek udělají sami, ať babka vykládá co chce. Konfrontaci s ní stejne ničeho nedosáhnete, bude vás pomlouvat ještě vic🙂

japona
3. lis 2015

@ta_zoufala Koho chleba jíš, toho piseň zpívej. Sežeňte si vlastni bydlení a nebudete muset řešit jak její věci tak psa. Trochu vdeku by neškodilo.. A ze se tam její dcera chova jako doma? Jak by se tam asi tak mela chovat? Ona tam JE doma..

bielamacka
3. lis 2015

@japona jj, taky si myslím....

bielamacka
13. lis 2015

No, tak paní tchýně opět skóruje - a tentokrát ve smyslu, že jedenáctiměsíční holčičce chtěla nacpat chipsy a přišlo jí to naprosto OK a hrozně se divila, že na ni s manželem řveme. Ten samý den jí ještě chtěla podstrčit kuřecí junior a smažený holandský řízek. Omlouvám se za silná slova, ale proč jsou někteří lidi takhle debilní? A proč musí být zrovna v mé blízkosti?

betynna
16. lis 2015

Ahoj holky přidávám se, moje tchýně mě nemá ráda a došlo to tak daleko, že nejsem zvaná na žádné rodinné akce, nemluví s námi už ani sourozenci mého muže. Stalo se to asi před rokem a my dodnes nevíme proč ...nikomu jsme neublížili, jen tchýně napsala nechutný dopis mému muži a ten řekl, že než takovou falešnou rodinu, tak radši nic ...Ona to svádí, že jsem svého muže odvedla dětem, přitom když jsem ho poznala už dva roky nežil se se svojí ex, ale já jsem zničila rodinu, která nefungovala. O vnuky se nestará a jeho ex nesnášela ... toto asi nikdy nepochopím ... Děti mě mají rádi a jsou u nás šťastné a chtějí být s námi ... na to jsem dozvěděla, že když se chci starat od děti, mám si pořídit svoje ... Můj muž tvrdí, že na mě žárlí, že jsem hezká, chytrá a milá a děti mě mají rádi a taky z dobré normální rodiny a to se neodpouští :( naši mého muže berou jako vlastního, děti doslova adoptovali a dělají jim babičku a dědu ... jako nevím dodnes co si o tom myslet, ale zatím je klid, tak to neřeším a nepotřebuju je k životu - jak začne zase peklit nevím co budu dělat ...

pitavali
16. lis 2015

Dobrý den,tak si myslím,že je nás hodně co máme "nesnesitelnou tchýni".....a u nás je to navíc ještě oboustrané.Manžel nemá rád moji mamku a já zase jeho.Každý máme svou verzi a pravdu a jsou dny kdy je to opravdové peklo :o(.......a nejhorší mne trprve čeká,za rok se budu stěhovat do baráku ke tchýni.Sice budeme mít svuj vlastní vchod,vlastní byt a vše vlastní,ale i tak tam dole v přízemí bydlí TCHÝNĚ,která mne a mého syna nemá ráda a já o tom vím a ona mi to dává najevo.Stěhovat se musíme,máme dvě děti a byt je malý.Vůbec nevím co mám dělat,už mne to trápí půl roku :o(.Michala

betynna
16. lis 2015

@pitavali tak to věřím, že prožíváš peklo :( já miluji své rodiče,ale nešla bych k nim bydlet ani omlyem,ale chápu jak je to těžké .... jen nehcápu, kde swe v těch lidech bere zlo a odsouzení. Já jsem nikomu neublížila vždy jsem byla milá, usměvavá ... neclé dva roky to fungovalo a najednou se to zulomilo a nikdo nechápe proč ? Tchýně je kápo rodiny a všichni se jí bojí, tak drží s ní 😒 Tobě moc držím palečky a přeji pevné nervy ať to ustojíte hlavně doma s manželem ....

abcd987
18. lis 2015

Ahoj holky, tak já mám tchýni v pohodě. Sice se nestará, vidíme se jen když za ní jdeme my a nám to tak vyhovuje. Jediné problémy tady máme bohužel s vlastní prababičkou. (snad nevadí, že to píšu sem - téma na problémové babičky jsem nenašla). Bydlíme hned vedle s vlastním vchodem, @pitavali kdyby to šlo nejradši by jsme se odstěhovali! Ale dům je papírově můj, ale ve skutečnosti je tady pánem ONA! Menší problémy byli vždy, ale poslední dobou je to horší a horší. Máme společnou zahradu a pokud nemusím ani nevylezu ven, když tam je. Na zahradě snad 100letý bordel v podobě železa a sběru na který nemůžeme sáhnout, protože to je její. Když na ní příjde uklízecí nálada, lítá po zahradě a něco málo vyhodí, zbytek se přehazuje s místa na místo. Dělá to když je manžel v práci a pak, že jí s tím nikdo nepomůže a všechno si musí zařídit sama, ach jo! Nejde si s ní normálně promluvit, proti všemu něco má, a pokud řeknu, že se mi to tak nelíbí končí svojí oblíbenou větou: "Já jsem v životě už něco prožila a mám pravdu a budu si za tím stát!" Nedávno jsme konečně dodělali plot, který samozřejmě není v pořádku. Manžel přišel o práci, já na mateřské. Domlouvali jsme se s ní, že plot začneme dělat v létě, že bohužel teď potřebujeme peníze na vyžití. Ano souhlasila ale do měsíce nastoupila firma na plot - plot je hotový máme konečně vlastní bránu (museli jsme chodit přes ně) ale zatím je nefunkční tak bohužel musíme využívat stále jejich a už jí vadí i naše zaparkované auto, které tam parkovalo i před tím. Nemůže skousnout, že máme vlastní bránu a že jsme na to ty peníze dali. S oblibou nám ráda něco koupí, peníze za to následně dostane, ale všude vykládá, že jsme nevděční je nám za těžko poděkovat atd... Značí si to do deníčku a tvrdí, že má všechno černé na bílém. Ona přece není dementní a moc dobře si všechno pamatuje. Nejraději bych se odsud odstěhovala, kdyby bylo kam.

darinka84
18. lis 2015

@abcd987 ahoj, já tohle prožívala taky, ale s mojim tatkou..taky se všechno hodilo a to nevyhazuj...přišla jsem na to, že starší lidé to tak mají..dříve nešlo vše koupit, asi proto mají tyto syslící tendence...dělá to tak i děda od manželového šéfa, spousty bordelu na firmě i doma, děda od známých to samé-taky bydlí pohromadě....tak to prostě je...já třeba měla s našima strategii takovou, že jsem vše odkývala a pak si udělala po svém a oni na to stejně potom zapomněli...pokud jsou to její věci, těžko říct zda je bez jejího vědomí třeba vyhodit...můj taťka pry vedl boj s jeho otcem co se vyhodí a co ne...a pak byl úplně stejný 😀 k tomu zbytku problému nevím, může se cítit osamocená, tak kope kolem sebe...prostě bych ji zkusila tak brát, neustupovat říct svůj názor a žít tak jak chci já, ale s respektem, že si něčím prošla, je nějak nastavená a jiná nebude...a nebude tady věčně a bude vám jistě chybět...přeji pevné nervy 🙂

elvira
18. lis 2015

@pitavali - a proč "musíte" bydlet ke tchýni? To nejde koupit větší byt a být ve svém a za své? Jasně - ušetříte, na druhou stranu - pravděpodobně utopíte spoustu peněz v domě, kde bydlí a tchýně, apokud to s ní pod jednou střechou fakt nepůjde, tak co?
Pokud bych věděla, že to nebude dělat dobrotu, tak bych se postavila na zadní a nešla - nervy mám jedny, manželství bych si taky nerada nechala rozvrátit...

@betynna - asi nezbývá, než to přijmout, jak to je - kdyby zbytek rodiny měl vlastní rozum, tak se nenechá matkou vtáhnout do jejich her.Tchýni bych nekontaktovala, pokud je to tak, že na rodinné akce pozvou pouze tvého muže - bez tebe, tak si myslím, že by neměl jít nikdo - jste rodina.
Bohužel skřípe to ve více rodinách, někdy je lepší se na nějaký čas nevídat - možná je to lepší než si nadávat nebo si dát přes hubu. 😀

abcd987
18. lis 2015

darinka84: ve zkratce řečeno je to asi tak jak píšeš. Kývám a myslím si svoje už 7 let, ale čím víc "kýváme" tím víc si nás "omotává". Přece to nejde překusovat do nekonečna! A naše názory tady nejsou podstatné. Přece ona je tu déle než my a ví co dělá - asi tak. Tady to chodí podle toho přísloví: Podáš prst a ukousne ti ruku.... Už jsem si v létě nedávala ani kvítka na okno, pořád je chodila zalívat a obírat, protože já jsem to nedělala dobře. Pořád se snažím hledat nějaká pozitiva a být nad věcí 🙂

szrajtofla
18. lis 2015

@dludli U nás je něco podobného, taky bydlíme s rodiči manžela, (krátce, jsme rok po svatbě) ale bohužel to máme tak blbě, že za prvé nemáme svůj vlastní vchod, a za druhé bydlí s námi i manželova sestra. Takže když kdokoli chce k nám přijít, tak vlastně jde přes společnou chodbu. To by ještě nic nebylo, kdyby tchýně byla ok, ale ona vyžaduje abychom předem hlásili, že někdo přijde, pak když přijdou, tak buď uteče na zahradu nebo se zavře do nějakého pokoje, a zhruba po 2 h nebo když pak návštěva odchází tak zavolá k nám nahoru - Dobrý den! :DDDD A pak vyčítá, že NAŠE návštěva se s ní nepřivítala :D Můj manžel ji už několikrát řekl, že to měli chodit po celém domě aby ji našli a pozdravili??? Ale ona má pořád svoje.. Krom toho strašně lpěla na manželovi, pořád, aby pro ni udělal to nebo tamto, aby pro ní přijel, závidí, že máme mezi sebou krásny vztah. Hned po svatbě chtěla, abychom chodili k ním dolů a seděli u televize, a my jsme si samozřejmě seděli nahoře, sami, nepotřebujeme její přítomnost :D, vyčítala nám, že jsme si pořídili kuchyň, že ona myslela že budeme dole vařit společně. Ale úplně nejhorší je, jak pořád manželovi vyčítá, jak on se má dobře, že všechno má, a jeho sestra jaký není chudáček, jak chodí unavená z práce, a my ji ještě šikanujeme, protože ji nechceme nahoře :DDD (vrch manžel rekonstruoval ze svých peněz, pro nás to mělo být, a ona se ta vetřela a vzala si 2!!! pokoje, hádali se, ale chudáček švagrová, nikdy neměla svůj pokojíček! a když k nám přijde návštěva tak stejně pak sedí dole u mamky, protože se neumí chovat a bojí se projít kolem obyváku :DDD )..A když se hádáme, tak naštěstí manžel stojí na naší straně, to mu taky švagrová vytkla, že nebrání vlastní rodinu! Na to ji manžel řekl, že teď jeho aktuální primární rodinou jsem já a náš syn, že oni jsou na 2 místě..no to zas bylo :D Jinak běžné jsou poznámky typu, že já jsem manželovi něco nedovolila, že mu zakazuju, když on nedělá z vlastní vůle to, co tchýně po něm chce. Nedávno jsme se všichni hodně špatně pohádali, a od té doby je celkem klid..chtěla bych bydlet někde jinde, kde bychom byli sami, měli SVOJE, protože zatím to je všechno společné (jako za komunistu, společné, ale někteří dostanou víc a někteří to co zbyde..hádejte, kdo který podíl :D) i když to mělo být všechno jinak, ale tchán s tchýní úplně obrátili po naší svatbě, protože chudáček švagrová...totálně podrazili vlastního syna..teď jenom čekáme, aby se švagrová co nejdřív vdala, a vypadla pryč, nebo my budeme muset vypadnou, protože nechci, aby náš syn viděl, jak se k manželovi chovají rodiče a sestra... to je na dlouhé vyprávěni..

japona
18. lis 2015

@pitavali Pokud už ted víte, že soužití nebude možné, tak se nestehujte.. nešlo by byt u tchyně treba pronajmout a z toho hradit bydlení jinde?

japona
18. lis 2015

@szrajtofla Ty blaho, takove soužití, ti by me hrablo.. obdivuji, že v tomhle vydržíte..

darinka84
18. lis 2015

@szrajtofla a nemůžete se odstěhovat? nebo to teď není z finančních důvodů možné?

darinka84
18. lis 2015

@pitavali radši bych byla v malém bytě, ale v klidu ve svém...bála bych se že mě to pokazí manželství

szrajtofla
18. lis 2015

taky to říkám, že lepší malý byt, ale mít svoje..jenže, můj manžel do bytu nechce, krom toho to aktuálně není z finančních důvodů možné (splácíme půjčku, já ještě studuji, mám poslední ročník), kromě toho mám takový pocit, že prostě nechce nechat ve štychu rodiče (hypotéka a málo peněz..i když oni ho prakticky podvedli) i když jsem mu už několikrát říkala, že mně to celkem nezajímá, a taky kdyby se ke mně mí rodiče chovali jako k němu, tak bych se vystěhovala na druhý konec republiky a několik let s nimi nepromluvila..jedni známi nám říkali, že kdyby se nebyli odstěhovali od tchýně, tak by už dneska byli rozvedení...a bydlení pronajmout nejde, protože to není udělané jako samostatná buňka..

betynna
19. lis 2015

@elvira - holky zapomněla jsem napsat, že my ještě nejsme manželé, plánujeme to příští rok, teda já se bojím a nehrnu se po 3 do svatby :D ale můj nevlastní synáček, 7-let projevil přání, že si moc přeje at se teta jmenuje stejně jak oni, že jsme přece rodina .. ona naše ex je totiž fakt dílo pro psychiatra .... jako to mě dostalo na kolena dojalo k slzám 🙂 a nahrálo to mému příteli :D / no kdoví jestli to na mě nenahráli ) ale už teď vím, že budoucí tcháni nám na svatbu nepůjdou a nebudou zvaní. Můj partner se s nima nebaví, jak jsem psala víš, tchýně mu poslala sprostý dopis a urazila ho a o mě tak taky zrovna hezky nepíše a řekl, že já jsem jeho rodina. Když je matka takové kápo, ať si ovládá koho chce, nás a´t nechá na pokoji. Přitom my jsme nic neudělali a nikomu neublížili, jen můj muž řekl svůj názor na jednoho svého sourozence a jeho babička se postavila za nás, řekla, že mě má ráda a tím i ona upadla v nelibost a nebaví se s ní. Jenže jeho máti toto už nikomu neřekla mého muže pomlouvá před celou rodinou a všemi známými, kdo ji zná si o tom myslí svoje a stojí za náma, jen vlastní blízká rodina se jí bojí a stojí za ní ...