Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

ivular
10. srp 2013

@leukocyt Ahoj, (snad nevadí tykání 😉 ). Tou akční tchýní jsme si opravdu podobné - možná je to tím, že jde o první a jediné vnouče. Taktéž mi přišla jako zpitomnělá - i když např. malého vozila v hlubokém kočárku, tak jezdila zásadně v předklonu, hlavičku vraženou u něj v boudě 😝 Taktéž přede mnou plánovala, co všechno spolu budou dělat, jak spolu pojedou v létě na chatu (to by malému nebylo ani půl roku), apod. V tomto mi ale osud přál, jelikož i když syn zatím příliš nekomunikuje (má opožděný vývoj řeči), jsme naštěstí naladěni na stejnou vlnu. Nevím jak to popsat, ale nejen že většinou velice rychle pochopím co chce, ale taktéž se nám většina "konfliktních situací" daří řešit v klidu. U tchýně toto není. I když je synem posedlá, nejen že mu většinou nepochopí co vyjadřuje, ale tak nějak jsou naladěni každný jinak. Neumím to popsat, ale výsledkem je to, že syn od ní prchá ke mně (občas dost vyděšeně). Na jednu stranu je to pro mě jistým zadostiučněním, ale na druhou stranu si uvědomuju, že se to může časem změnit a syn bude mnohem raději s ní než se mnou.

elvira
10. srp 2013

leukocyt - jestli tchýně není zlá, snášíte se dobře, tak bych se to snažila udržet v klidu.
Měla by respektovat právo na váš rodinný život a soukromí. Zkusila bych to probrat i s manželem - mě někdo vlítnout domů pětkrát denně, tak bych rostla...
O to, že by dcera měla raději babičku, se neboj. Máma je jen jedna. A myslím, že je dobře, když dítě vidí, že rodina - i ta širší funguje. Naučí se žít v rámci rodiny, chovat se atd.
Není ani špatné, když je dítě zvyklé i na někoho jiného než na mámu a tátu. Vidím to u nás...
Tchýně se nepřetrhne s hlídáním, teď, když malého lákala, že si ho vezme k sobě, tak nechtěl ani za nic. Děcka od kámošky svoje babičky milují, jezdí tam rády...
Těžké radit, ale pokud babička jako babička opravdu funguje a snaží se, byla by škoda malou o ni připravit. To raději trochu zapřít sama sebe... 😉

ivular
10. srp 2013

@leukocyt Ještě jsem zapomněla reagovat na tu druhou část otázky. Já jsem se snažila opravdu dlouho držet jazyk za zuby, jenže jak měsíce plynuly a tchyně se víc a víc pletla do věcí, které dle mého soudu náleží rodičům, stávala se pro mě ta situace neudržitelná. Nejdřív jsem žádala MM, aby ji nějak "vrátil zpět do mezí babičky", ale ten stojí při ní, takže toto mi neprošlo. No a pak přišel otevřený konflikt, který mi na jednu stranu konečně přinesl klid a svobodu, ale na druhou stranu jsem prostě přišla o ty dobré vztahy v rodině. Je to tedy něco za něco, ale já už jsem opravdu neměla na výběr, opravdu už jsem to nedokázala snážet. Teď už pár měsíců od konfliktu uplynulo a situace je taková, že tchýně už náš práh opět překročí a občas i prohodíme nějaké slovo - i když spíš rozpačitě. Nevím co bude dál. Na jednu stranu jsem ráda, že válečná sekera je už snad zakopaná, ale na druhou mám strach, aby se to zase nezvrhlo a nezačal mi zase přerůstat přes hlavu 😕 Trošku mi připomíná jeskyňku - podáš jí prst a ona se natáhne po celé ruce. Přála bych si, aby si našla nějakého koníčka, pořídila pejska nebo se jí narodilo jiné vnouče, ale to asi v nejbližší době nehrozí 😔

evaviki
10. srp 2013

@leukocyt par pravidel a bude vam lip.. 🙂 ako prvni - jestli mate dvere k bytu, zacni je zamykat.. argumentuj tchyni, ze je vedro, chodis polonaha po byte, a ze ti je blby, kdyz te najde v kalhotkach nebo kojit.. Ako druhe ji pak podekuj, ze se o mimi tak zajima, ze jsi rada, ze vis, ze kdyz budes potrebovat pomoc, tak se na ni klidne muzes obratit (ja vim, tohle asi bude stat trochu premahani) 😀 No a pak ji rekni, ze by jsi byla rada, kdyby jste se dohodli na nejakom "pevnom" terminu, kdy by si vedela, ze pujde s malou na prochazku a ty se podle toho budes moct zaridit.. (samozrejme zase v style, ze ocenujes jeji pomoc..) No a kdyz bude chtit s malou ven, nebo k vam na navstevu, tak budes rada, ze se ozve dopredu, aby jste se domluvili, protoze taky mas svuj program/plan..
Zkus to nejdriv po dobrem, u nas to zabralo, ze jsem chvalila..

anetka1701
10. srp 2013

@leukocyt ty vago... "mlčet" s tchýní v baráku - jooo, to není moc dobrá rada :o( Tohle ti akorát fest poroste přes hlavu a dopadne to ještě větším zoufalstvím a bezmocí :o( :o(

S svojí tchýní (na dobu celice urrčitou) bydlím... Respektive, nastěhovali jsme se na jejich chatu, s tím, že oni budou i nadále jezdit pouze na víkendy... No, je tu furt :o( Peko, třecí plochy jak prase a hlavně nesnášenlivost, agresivita a arogance z obou stran :o( Fuj... Ale kdybych si nechala s...t na hlavu, je to ještě horší :o( Má svoje názory na výchovu, trávení dceřina volného času a toho, co by měla a neměla dělat - samozřejmně zcela a diametrálně odlišného od názorů mých - a kdybych se neozvala, holka mi skáče po hlavě, je nevychovaná a rozmazlená jak blázen :o(

leukocyt
11. srp 2013

@ivular No právě, nechci dělat peklo v rodině...Manžel už ji několikrát říkal,ať se zklidní a ona - Co je?Vždyť nic nedělám, vy tomu nerozumíte...V jádru špatná není, jen je trochu hrrr a má neskutečnou radost z vnoučete. Ale třeba jindy se s ní normálně bavím a nevadí mi, ovšem někdy bych ji zabila...Manžel je o víkendu v práci a ona chce jít s námi na procházku!!Tak to ani náhodou, radši jsem jí dala holku a vozí sama, nepotřebuji se ještě s tchýni procházet 😖 Ivular tak u vás šlo o něco víc, to je jasné, že ses nedala, aby ti kafrala do výchovy. Uvidím, jaké to bude u nás. Někdy to už nevydržím a taky mám poznámky, ale ona to nepochopí, a ještě to bere jako vtip 😠 Už je to dávno, měli jsme rodinnou oslavu, na kterou tchýně nešla, a ONA si myslela, že bude hlídat holku!!!!Tak manžel ten ji sjel, že proč bychom si dítě nevzali s sebou na oslavu že?Tak byla z toho překvapena...Co si jako myslela?Ale jo, někdy mě vytočí, postěžuji si, pak se zas zklidním a jde to zas dál. Ale kdyby se to stupňovalo, určitě se ozvu.

leukocyt
11. srp 2013

@ivular Tykání je v poho...Teď jsem si přečetla tvůj další příspěvěk...Tak ta hlava v boudě je trefná 😀 Tchýně ji tam skoro taky má 😉 Přijede z procházky a asi nejméně čtvrt hodinku čučí do kočáru a rozpráví. (nechce ani pustit madlo kočárku)Mluví na dítě nahlas, jak by bylo nahluchlé...Ale štve mě, že se dcera na ni hodně často směje, protože mírně na ni šišlá a to má malá asi ráda. No prostě žárlím...Bojím se, aby pak nechtěla být pořád s ní...Bydlíme v jednom domě jen do doby , než provedeme rekonstrukci. Dalšímu dítěti bych se nebránila, ale chci až v novém...Tu radost ji neudělám, zas by mi pomohla...ale tam budu mít svou mamku. Holka je ještě moc malá, tak v plánu další prcek není.

leukocyt
11. srp 2013

@elvira Však jo....díky za radu...napsala jsi to moc hezky. Všechno chce čas a uvidí se,jak se to bude vše vyvíjet. Ale jestli vydržím...musím..a co nezvládnu, tak ji to vmetnu do ksichtu...příště si to rozmyslí, co udělá...nebo řekne..Onehda komentovala zaprané starší bodyčko(zaprané nesnáší)- to mi bylo úplně jedno- aspoň vím, do čeho malou častěji oblékat 😲

leukocyt
11. srp 2013

@anetka1701 Až si postavíme své bydlení, tak už to nebude mít pár schodů za námi....Už se na to moc těším, jen vydržet přibližně do dcerčiných 2-3 roků. Snad druhé mimi bude v novém. ale i tak nás bude mít v jedné vesnici. Třeba už mi pak ani nebude ta péče tak vadit a budu to házet za hlavu...Dost toho od ní spolknu, může být ráda, ale co bude příliš, určitě se ozvu...

alexxx87
11. srp 2013

@leukocyt mě připadá že to co čtu je jako bych psala tady já...mám ,,doma "úplně to samé,stejně jako vy se chová ke mě a k mému synovi stejně jako k vaší dceři...a já?z ní šíííílíííííím!!!a ona?pořád se směje jako bych vtipkovala-a její smích totálně nesnáším!do všeho se montuje,stojí na schodech a už vyhlíží vnoučka s otázkou kde se toulal?a tchán nám dělá vrátného....Bože za co????

alexxx87
11. srp 2013

@leukocyt můj malý má teda rok a už máme v rodině 4-letou holku.tchyně má jen zájem pořád se chodit dívat k nám na vnuka,navštěvovat se s kamarádkama a tlachat o kravinách.to má ještě psa,se kterým stíhá denně chodit na procházky po práci

broskevnik
11. srp 2013

@sariel manžel mě respektuje. Chápe, že se sní nestýkám. On ví jaká je, a ona se prostě nezmění. Na Vánoce tchýně pošle foťák 🙂)) Manžel i syn za ní jezdí jednou týdně. Naposledy volala o půl druhé ráno, že jí jede ventilátor v koupelně a nejde zastavit. Co na to říct ☹ Kdybych to tady měla napsat co všechno mi řekla a udělala byl by to román.

leukocyt
12. srp 2013

@evaviki Zní to docela dobře, až na to zamykání-to by se divil i manža. Ale je to možné?Ta baba přileze s nějakou blbinou nebo jen tak se projde po obýváku a když nás nikde nenajde (bud kojím v ložnici nebo spíme), tak zas jde k sobě 😨 Přitom je pracovitá, pořád vymýšlí nějakou práci...Bohužel vše stíhá.

evaviki
12. srp 2013

@leukocyt tak kdyz neee zamknout, tak je este jedna varianta.. nechat sa naschval "nachytat" polonaha a tchyni vtedy durazne pozadat, aby se nejdriv ohlasila.. 😀

leukocyt
12. srp 2013

@alexxx87 Tak to mi mluvíte z duše...jak přes kopírák...Buď je tchýně tak zaslepená vnoučátkem a mým narážkám neporozumí (ještě se jim směje-považuje za vtip) nebo schválně ji to nechává chladnou. Když už jsem hodně vytočená, tak něco diplomaticky plácnu na její adresu a ještě se tomu baba zasměje. Myslím tím, když druhé třeba napomíná, aby vnouče neškádlili, tak ona dělá to samé.Babička asi může. ..A vy už jste si to s prarodiči vyjasnili nebo to rozdýchaváte v ústraní?Já už jsem chtěla něco říct, jenže to asi nedokážu,mám slabou povahu. A přitom můj postoj tchýně tuší(pokud není blbá), protože jí kámoška omylem poslala sms pro mne .

sariel
13. srp 2013

@broskevnik Jsi dobrá, že ti navadí, že tam manžel a syn jezdí tak často! 😨 To by hodně mamin (i já) nerozdýchaly.

@leukocyt Nenech si nic líbit. Nic! Mluvím z vlastní zkušenosti. Akorát bude baba přitlačovat a víc věcí si dovolovat. Pak ti to přeroste přes hlavu a bude malér. Jako u nás. Nechala jsem si všechno líbit. Díky tomu jsem k ní získala averzi jak hrom. Ona se začala vyptávat, proč se moc nevidíme. Přítel jí řekl, že jí nesnáším, že jí nemůžu ani vidět (řekl to lépe a né tak natvrdo) a od té doby jí nevidím. 😀 Kdybych zakročila dřív, věřím, že naše vztahy budou v pohodě. Takže pokud ti něco vadí, řeš to!

alexxx87
13. srp 2013

@leukocyt JÁ JSEM TO VŽDYCKY ŘEŠILA PŘES MOJEHO-AT JIM ŘEKNE CO nám vadí...ale můj to řekne a asi jsou zvyklí na synovu povahu,tak si myslí že si děláme prču nebo jsou prostě tak splachovací...já nevím ☹když jsem párkrát vybouchla už i já,tak se tcháni na sebe nevěřícně podívali,zdekovali se beze slova..a dál se hrála komedie na druhý den že se nic neděje...

hadruska
13. srp 2013

Nekoukate na Prime na ten dokumentarni serial o tech prepeclivych matkach, ktere sve deti nepusti ani naproti pres ulici? Ja mam takovy dojem z maminky meho muze... Nedavno byla uklizet svagrovi ( 29let) v pokoji ( sama nema doma uklizeno, na to asi nema cas), pamatuji se, ze kdyz jsme jeli asi hodinu a pul vlakem do Plzne, tak mu vzala svacinku a piticko... Pokazdy se ji ptam, jestli uz videla jeho obcanku, prijde mi to sileny. On ji supluje manzela, sam se k tomu hlasi... Ńastesti k memu muzi se tak nechova ( i kdyz obcas mam pocit, ze se porad nesmirila s tim, ze uz pet let toho svyho chlapecka nema vedle v pokoji, ale az vedle v byte a jeste ke vsemu s tou hubatou blbkou, co nema ani rok VS...), ale to, ze se pta Jenicka po smskach co jedl mi prijde dost nezdrave...

leukocyt
14. srp 2013

@sariel Děkuji za podporu. Už jsem to svedla na malou, že potřebuje klid, protože když tchýně přijde dopoledne, tak většinou holku kojím, nebo uspávám, tak to nemá cenu. Pak jsem jí řekla, ať se teda nezlobí, že fakt chodí k nám často. Argumentovala, že jen když nás slyší, že jsme vzhůru. Ale není to pravda, chodí i s kravinami. Taky když má návštěvu, tak si jde pro vnouče, aby mohla machrovat či co. Mezi námi je trochu dusno, v bytě ještě nebyla. Ale má štěstí, protože švagr holku vezme k nim dolů, takže si ji může ponosit. Malinko jsem zalitovala, jestli jsem neudělala zbytečný krok, ale jsem ráda, aspoň mám klid 😅 Tak uvidíme, jak dlouho to vydrží. Manžel říká, že jsem neměla dělat peklo...Možná jí to měl říct on, ale dopadlo by to asi stejně. Manžel je někde mezi námi, chce mi pomoct, ale zas brání tchýni, že to je její vnouče.

leukocyt
14. srp 2013

@alexxx87 No tak to je mazec 😨 Nevzdávají se tak snadno co?Tak to musíš mít pevné nervy. Já se obávám budoucnosti, aby si holka babku příliš neoblíbila, mám z toho strach... U nás už je dusno, ani nechápu, kde jsem našla kuráž jí něco říct. Včera ale už přiběhla ke kočárku, ale jen na chvilku.

sariel
14. srp 2013

@leukocyt Máma je důležitější než bába. Z jakékoli strany. Pokud mají dvě ženy právo na jedno dítě (máma, bába), tak musí mít přednost máma. Pro dítě je máma také důležitější než bába. Takže manžel by měl bránit hlavně tebe, protože o tebe (jako o mámu dcerky a svou manželku) jde především a v první řadě.
Udělala jsi dobře, že si se ozvala. Nenechej si opravdu líbit nic. Pokud se ti nebude něco líbit, nedus to v sobě a ozvi se. Bába tě musí poslechnout, protože ty jsi dcery zástupce a ty za ní neseš odpovědnost. Pokud tě bába nebude respektovat a poslouchat, nenech si to líbit.. Já už jsem v tomto razantní a prostě by měla smůlu a vnouče viděla jen málo a pod mým dohledem.

Já takové chyby už něudělám a budu se rvát jak lvice za své postoje o výchově a názorech.

elvira
14. srp 2013

Ono je to těžký. Máma je důležitější než bába, o tom nepochybuju, ale pokud bydlím u tchýně v domě, tak v jistých mezích musím respektovat její pravidla - která se, v ideálním případě, měla dohodnout ještě před sestěhováním. Jenže většinou se děti rodí až při spoelčném bydlení a je to nová situace...
Za sebe radím - než se hádat, dělat si dusna a vyžadovat od tchýně, aby mě respektovala a poslouchala, když ona má svoji pravdu - odstěhovat se - za své, na svém a můžou mi být všichni u zadku.

anetka1701
15. srp 2013

@hadruska tak to je dobrej mazec... Ale jestli nemá manžela, já to chápu... Moje tchýně se ke svýmu manželovi chová dost obdobně jak píšeš ty k synovi :oD K synáčkovi měla podobný snahy taky, ale bylo jí to... zatrženo :oD :oD

Já tady teďka doslovo s...u atomový hřiby :o( Tchýni mi FURT pere - a když nepere, tak aspoň sundavá prádlo ze sušáků... Když si peru já sama, tak si dávám záležet na tom, abych to měla pěkně vyvěšený, rovný - pak to jenom dobře složím hned jakmile se to sundavá ze sušáku a nemusím žehlit... Když mi pere ona, věší to halabala a pak to jenom serve ze sušáků, přehodí jak se to hodí, mrskne s tim na gauč a nazdar :o( To mně dohání k šílenství :o( Dneska jsem tady nadávala když jsem rovnala ručníky a prádlo holčiček :o( Co mi má co hrabat na moje oblečení?? :o( :o( Akorát to přidělává práci...

sexymilacek
15. srp 2013

@dludli

Ahoj, no asi na tom něco bude.Tchýně a vztahy sní jesou někdy na palici

sexymilacek
15. srp 2013

@anetka1701
Taky jsem měla to samé.Děs a hrůza ale udělala jsem rázné kroky

elgreco
27. srp 2013

Ráda bych se také podělila o své problémy s tchýní. U nás je to tak, že vždycky dělala rozdíly mezi syny a tak to přetáhla i na vnoučata. Takže děti od švagra jsou nejlepší, nezapomene na svátky a narozeniny, kupuje jim oblečení, bere do divadla a prostě jsou nejlepší. Naše děti jí nezajímají už od narození, prostě zapomene na narozeniny, svátky jejich ani neslaví a ani je nějak nepohladí a prostě o ně nestojí. Hodně mě to mrzí a tak to vygradovalo až do toho stavu, že se vůbec nestýkáme a děti už babičku vůbec nevidí. Někdy mě to mrzí, je to škoda, že přišli o babičku 😒

frutinka
1. říj 2013

Dobrý den,kdysi jsem tu psala.O doby co jsem se rozešla s přítelem-mamánkem jsem stále sama.Nedaří se najít toho pravého.Když se nad tím tak zamyslím,tak si říkám jak ta jeho matka mohla být tak zlá a naočkovat ho,abychom spolu děti neměli a on to oddaloval slovy,až.. domlouvali jsme se,že jakmile dodělám nástavbu pořídíme si malé.Ve chvíli kdy jsem nástavbu měla dodělanou,řekl že dítě až tak za 3 roky a to ještě možná...Jeho maminka ještě nechtěla být babička. Když si rekonstruoval domek,který zdědil po otci,jako první klíč od bydlení dostala ona.Ty její řeči,které mu říkala: nic tam není tvého,vše je tam moje...pak mu říkala co a jak tam má byt a on se odhájil a ona mu řekla: a co když tě z tama vyhodím? Thole vše se dělo,až měl vzítou hypotéku a bydlení zaplacené.Až začala rekontrukce,tak se hodně jeho máti do toho začala plést.JAK NĚKDO MŮŽE BÝT TAK ZLÝ.On je sám,hledá přítelkyni já též sama a hledám přítele. Pokud si najde holku a ona nebude mít ráda kozí mléko a bude dělat jídlo z kupovaného mléka,tak jeho přítelkyni začne peklo.Od ní si jeho mamka jídlo,které bude obsahovat mléko např.buchty,br.kaši,plněné knedlíky nevezme.A jí bude podstrkovat své jídlo,které obsahuje kozí mléko.Jakmile bude odmítat bude brojit proti ní.Ve chvíli kdy budou mít malé,jeho máti-pro ni tchýně si pojede podle svého a na tajnačku bude krmit kozím mlékem.Když budou oba pryč udělá kontrolu co kde a jak mají.Znám tu ženskou vím čeho je schopná. Dodnes ještě nemůžu zkousnout,jak jsme byli na večeři,nečekaně mě pozval.Jídlo,které jsem nedojedla jsem nechala dát do krabičky a do sáčku,který jsem zasukovala,protože jsem věděla,že ona bude schopná se do krabičky podívat.Když bude sáček zasukovaný,tak to nerozdělá..Tehdy jí přítel řekl:že je to moje krabička s jídlem a že si to prozatím nechám v ledničce.Jako já,ne on. Na druhý den,když jsem si šla pro to jídlo v krabičce sáček byl rozsukovaný-roztrhlý-nadrzo. Šla jsem za přítelem a zeptala se ho,ty ses díval do té krabičky?Ty ten sáček rozsukoval?Řekl mi,že ne. a když jsem se ptala jak si to jeho mamka mohla dovolit,tak ji omluvil s tím,že ona si myslela,že je to jeho jídlo. Ale přitom jí řekl,že je to moje.A řekl mi,že at to neřeším,ona si jen myslela,že je to jeho. Když jsem byla u nich a on měl narozky,tak udělala kuřecí maso a brambory.to neřeším,ale mě naložila nejmín,nejmenší maso.Takže já už jsem měla dojezeno,mezitím co ona s mým tehdy přítelem ještě jedla. To měl být takový její trik,že já mám brzo dojezené a oni dva jí pomalu.Přitom jsem se zdržovala abych to neměla dříve jako první dojezené. Dnes je mi 30 skoro 31 let,nemám dítě,přítele jen takovou zkušenost.Jak někdo může být tak zlý,jak je jeho mamka. ☹

xveronikaxx
1. říj 2013

@frutinka nooo na mě to dost působí, že se ti po něm stýská a vše dáváš za vinu tchýni..

ono to vše může být jinak, třeba si najde slečnu, která bude milovat kozí mléko, nebo jí to bude uplně šumák, zda je to kozí nebo kravské....

na rozpad vztahu musí být vždy 2 (ve vašem případě teda 3).. kdyby se tchýně takto nechovala, nemuseli jste se rozcházet (možná), kdyby si její syn/tvůj ex uměl víc dupnout a bojovat o tebe, nemuseli jste se rozcházet (možná), kdyby jsi neměla svou hlavu a byla větší "mouchy snězte si mě", nemuseli jste se rozcházet (možná)....

nevím přesně co chceš slyšet, ale já tě teď pochopila tak, že tchýně je příšerná, chceš zpátky svého ex protože ani jeden nikoho nemáte, a už je vám přes 30 a nemáte děti.... jestli vážně chceš poradit a situaci jsem pochopila správně, tak tchýni ve svém nitru odpusť za všechny nespravedlnosti, které ti udělala. Ona o nich stejně už neví a jediný kdo se tím trápí jsi ty. Na mamánka se vyprdni (že je ti přes 30 neznamená, že ti na dveře klepe zubatá a dítě ještě mít můžeš) a nebo pokud ho chceš zpátky (ale NE z důvodu že jste oba sami a tobě tikají biologické hodiny, ale protože ho miluješ) , tak se to pokus obnovit. ale buď poučená z minula a nastav dopředu pravidla, za jakých okolností jsi ochotná se k němu vrátit nazpět (ať nepíšeš podobný příspěvek za 3 roky znovu). Hlavně se nadechni, usměj se a všechno zlé nech za sebou a vem si z toho jen a jen poučení 🙂

jika10
2. říj 2013

Ahoj holky, tak se taky pridavam. Nejen ze mam problem s tchyni, ale i s tchanem. Manzelovi rodice jsou rozvedeni a kazdy ma svoji novou rodinu. Tchyne o me pred 3 tydny prohlasila, ze jsem lina, hamizna a vypocitava a ze manzela lituje, ze si nasel takovou mrchu, ktera se neumi postarat o domacnost a vlastni dite. Podotykam, ze 1 za mesic mi prijde domu pani, ktera mi uklidi a vyzehli. Jinak vse behem toho mesice zvladam sama a rozhodne nepotrebuji zadne sluzky. Navic u male zvladam cca 5 hodin denne pomahat manzelovi v praci, stiham se starat o malou a stiham beznou domacnost. Myslim, ze vsechno vyplynulo z toho, ze je tchane nemocna, byla na nejakych operacich a manzel ma firmu, kde toho ma hodne a nemuze pri kazdem prdnuti tychne jet za ni domu a skakat kolem ni. Jenze tchyne vidi problem ve mne, ze jsem manzelovi zakazala jakykoliv styk s ni atd. Dost podobny pristup ma ke mne i tchan, ale ten me nemusel od zacatku. Bohuzel jsem pro nej obycejna holka z vesnice a on bohuzel patri mezi hornich 10 tisic. Ted resim vanoce. Rozhodne nemam naladu k nim jit na vanoce a odmitam tam pustit i nasi malou s manzelem. Nestojim o jejich darky. Navic ani vlastne o nasi malou nestoji, tchyne ji videla za tech skoro 9m 2x a tchan ji videl naposledy nekdy v kvetnu.

Holky, jak by jste k tomu pristupovali. Nejsem ta, ktera se umi pretvarovat a kdyz vim, co pro tchanovce znamenam, tak nemam na zadne oslavy s nima chut a ani naladu. Jen nevim, jak to pobere manzel. Uz jsme se s manzelem pohadali, kdyz jsem resila vanocni darky pro malou a on mi k polovine darku rekl, ze to nebudeme kupovat, ze to je treba u taty v baraku na pude. Bohuzel me nechape, ze ja proste za tehle podminek o zadne dary od nich nestojim. Mam totiz pocit, ze cokoliv od nich dostanu, tak jim musim byt vdecna a navic o to vic bych byla hamizna, kdyz cekam na to, ze si to muzu vzit z pudy.

xveronikaxx
3. říj 2013

@jika10 tak postupně:
- proč se tě to tak dotklo a tolik řešíš co o tobě řekla tchýně když víš že to není pravda a vídáte se 2x za 9 měsíců? Proč si od ní necháváš dávat brouka do hlavy, že jsi líná kvůli paní na úklid, když víš že je to nesmysl?

- další věc co nechápu je, proč píšeš, že tchýně si špatně myslí, že zakazuješ styk mezi ní a manželem a za dva řádky na to říkáš, ře odmítáš pustit manžela s dcerou za ní na vánoce... :D tak se rozhodni, bud manzelovi ten styk zakazuješ nebo ne :D

- píšeš také, že nestojíš o jejich dary... nooo ty dary ale nejsou pro tebe ale jsou pro tvou dceru - jejich vnučku, a pokud tvůj manžel říká že jsou u tchána na půdě a tchán mu dovolí si je vzít, tak to nemá s tebou pranic společného. to je mezi tchánem, manželem a tvou dcerou....

jestli opravdu stojíš o radu tak navrhuji následující:
1) zkus se oprostit od toho co si o tobě myslí, za nějaké nervy to nestojí a tím, že se prakticky nevídáte, to vlastně ani řešit nemusíš
2) když manžel bude chtít jet na návštěvu za otcem či matkou, nebraň mu. Dej mu na starost svou dceru a ty klidně můžeš zůstat doma, a udělat si prima večer
3) nehádej se s manželem kvůli jeho rodičům, pokud jsou ochotní dávat nějaké své věci své vnučce, je to jen mezi nimi a tvým mužem, ty do toho vůbec nezasahuj - jsou to dary pro tvou dceru a nikoli pro tebe, tak nevim, proč by jsi jim ty mela být vdečná...