Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

pipos
18. únor 2010

kaa.tak to moje máma se semnou přestala bavit úplně pač si našla přítele,kterého nemůžu ani vidět co je to za hajzla falešnýho tak jsem jí to všechno řekla co si o něm myslím tak mě vymazala ze svýho života a dala přednost jemu,ale než jí ten debil zmanipuloval tak jmse byli od dětství nej kámošky já za ní vždycky mohla jít z jakýmkoli problémem.a víš ani mi to nemrzí jen trochu kvůli dětem tak sem je kní pustila asi po dvou měsících,ale abych se jí omluvila nebo jí podlejzala tak to v žádnym případě já řekla jen svůj názor,ale já si myslim,že nás ještě budo potřebovat

frisbee
18. únor 2010

pipos...hm,já moji neviděla 8 let...ani nemůžu psát,jaká je ☹

kaa
18. únor 2010

Holky, mezi mnou a mamkou to začalo skřípat, jak jsem řekla, že jsem těhotná, ona furt chtěla holku, ale já prostě od začátku věděla, že to bude kluk,prostě jsem to cítila, a ona to nemohla přežít, a měla blbé kecy, a nakonec to dopadlo takhle..před 14-ti dny jsem potřebovala pohlídat a ona chtěla jen u nás, jenže Kubík měl blbý den a furt plakal, tak jsem chtěla vzít kočár a ať jede se mnou a ona mi řekla , že nikde nebude trajdat jak pit.a. A od té doby se neozvala. To se ozve, až bude potřebovat doplnění.

Holky, je to síla , tchýně na ho, a vlastní matka ještě na větší... 😝 Ale já jsem zvyklá být a řešit si všechno sama od mala 😉

kaa
18. únor 2010

Frisbee ☹

moravanka
18. únor 2010

tak moje maminka je fantasticka!!!!
skoda ze je tak daleko a tchyne k nicemu za rohem.

jituskak
18. únor 2010

holky, to mě mezí, že máte špatný vztahy s mamkama. ☹ když je tchýně na prd, tak se to dá přežít, ale i máma na H je fakt blbý.

frisbee
18. únor 2010

kaa,no je to tak,tchýně děsný a o matce nemůžu mluvit,aniž bych nebrečela....ještě,že jsem optimistka.Proto taky dávám své dceři veškerou podporu,jsem tady vždycky pro ni,i když nemusím mít stejné názory jak ona...

kaa
18. únor 2010

Jo Frisbee, mně to taky někdy hrozně s..e, ale taky si říkám, že může být hůř a jdu dál, nechci si až tak stěžovat, vždycky jsem všecko zvládla, tak teď to půjde taky.
Taky chci dát Kubíkovi všechno co jsem já neměla- a teď nemluvím o penězích a materiálních věcech.
A ty jsi skvělá, že to zvládáš, mně to ještě čeká, zatím je prcek maličký..

frisbee
19. únor 2010

Máš naprostou pravdu,ty děti nás totiž nutí vždycky vstát a jít dopředu,i když jsme na dně. 😉
Já si vždycky myslela,že dítě vyroste a ten strach a to všechno kolem skončí...není to pravda...člověk se bojí a trápí,ale už nemůže dospělému člověku zasahovat do života,takže jsem vrba a poradce na požádání 😉 ,mně je líto,že spoustu energie mi vzala ta tchýně a na druhé straně,že ta matka tam prostě nefungovala nikdy,jak by měla.
Haha,ještě,že jsme takové otevřené slovanské povahy Češi i Slováci,že si postěžujeme u kamarádů,u sousedů a je to venku i bez psychoanalytika 😀

pipos
19. únor 2010

holky já jsem říkala,že chci být na 20% mámou a na 80%kamarádkou,aby zamnou mohli kdykoli přijít z jakýmkoli problémem a nikdy bych nedala přednost nikomu jinímu než svým dětem

dagina
19. únor 2010

Ahojky, naši také za mnoho nestáli ☹ , vlastně mě i sourozencům víc vzali než dali, ale s tím jsem se už tak nějak srovnala. Dokonce i tchánovce už tak neprožívám, fakt to za to nestojí čerpat svojí energií kde to je o ničem. Trvalo mě to rok, než jsem to pochopila. Jen si říkám, kdyby blbost nadnášela, tak oni tady lítají jak holubičky, teď už si jen v duchu nad nima zakroutím hlavou 🙂 ...., fakt to je jen na nás co jim dovolíme.

Ale vlastní matka v pravém smyslu mě moc moc chybí, obzvláště co máme malou. Závidím maminám, co si chodí s mamkou a kočárkem po nákupech, mamka jí třeba počká u kočárku, projdou se spolu..., mají oporu....no co se dá dělat... 😖

kaa
19. únor 2010

Dagino- já bych taky chtěla s mamkou někam vyrazit, ale nějak to nejde, komunikace vázne a i kdyby nevázla, tak mi řekla, že s takovým kočárem ona jezdit nebude. Ani nevíš, jak mi málem ukápne slza, když se baví holky, jak jely někde s mamkou a prckama a jak bylo fajn.

Pipos- to bych si taky přála být kamarádkou, uvidíme a povíme si za pár let 😀

Ještě musím holky nějak zvítězit nad tchýní a jsem spokojený člověk
😀 😀 😀

Frisbee- ani nevíš, jak jsem ráda za koníka, aspoň nemusím trajdat k psycholožce, no ale stejně bych neměla hlídání 😀

pipos
19. únor 2010

kaa to je pravda stou psycholožkou mě tady jedna mamina tak strašně moc pomohla,že nevim jak jí mám poděkovat malá má zdravotní potíže a ona mi o tom vše zjistili i to na co mi doktoři neodpvěděli.
a taky i vy jste mi moc pomohli stou tchýní,že už nemám ani depky

ale holky novinka přítel šel za jeho mámou a řekl jim,že když nemaj rádi mě tak nemaj rádi ani jeho a,že se jich klidně vzdá,protože miluje mě a naše děti a budem táhnout za jeden provaz.tak,že byste neuhodli co na to odpověděli.No jak jinak,že mě rádi maj a,že je to jen moje domněnka,že mě nemaj rádi.tak vidíte co si ještě nevymyslim. ne u mě zkončili na plný čáře malej bude mít v březnu narozky tak až přijedou tak já tady nebudu

kaa
19. únor 2010

Pipos- koník je kecací, je fakt super.
Pipos a která má potíže- mladší nebo starší? Snad to není nic vážného 😒 To musí být hrozné, když je dítko nemocné, co? Hodně sil vám oběma přeju.

Pipos- máš skvělého manžela, to ti fakt závidím...
Ten můj je taková truba, on se nechá vždy ukecat...jakmile chce s matkou něco řešit, tak on jí to řekne a jeho matka začne brečet a že ji nemám ráda, a že ji odpírám vnuka a že nemá žádnou rodinu a podobné kecy.

To je všude stejné, prostě ty tchýně jsou manipulátorky a ....už nevím, jak ty škaredé slova napsat pěkně 😀

No já jsem zvědavá, jak u nás proběhnou první Kubíkovy narozky, jestli teda někdo přijde.. Už jsem řekla J, že udělám oslavu jen pro nás tři a ostatní, když přijdou, tak dostanou jen kafe, s vyvařovaním a vypékáním je kašlu 😝

kaa
19. únor 2010

Ale do srpna ještě času dost 😀

pipos
19. únor 2010

kaa.ta malinká,když jí bylo 12dní tak mi přestala dýchat no a našli jí pneumotorax(vzduch u plic)a může se to vrátit kdykoli tak jen doufám,že nás to už nepotká.sice říkali čim bude větší tím má větší sílu to zvládnout,ale to víš nedokážu si představit,že by jí praskla plíce ani pomyslet.a to jako nekouřim a ani sem nekouřila.jo a když jsme u toho tak to mi taky tchýně řekla,že to přehánim stim jak jí pořád hlídám.my jsme taky srpnový 20tého

pipos
19. únor 2010

kaa ty seš asi takovej člověk s klidnou hlavou co?

evena
20. únor 2010

pipos ... ty brďo ty máš super manžela 😵
chudinka malá, snad už se to nevrátí, to se nedivím že malou moc hlídáš, tchýně je pizda že to nechápe ...
moje tchýně taky všechno zlehčuje, dřív se prostě moc věcí neřešilo tak jak dnes, já se snažím problémům předcházet, nechce se mi řešit následky, tchýně je opačný typ, až když se něco pose** tak to řeší ... pro příklad uvedu že když měla děcka malý (okolo 5ti let) tak měli na zahradě septik zadělaný jen slabým plechem, nijak neupevněným, tenkrát se ve vedlejší dědině její kamarádce stalo to že se jí utopil kluk, tchýně přiletěla domů a ještě ten den tchán jímky musel zadělat ... no a takto řeší věci celý život ... pomalu až 5 min po dvanáctý
😒 😒

kaa tys to vystihla, manipulátorky, to oni fakt umí a že ti chlapi jim to tak žerou 😠

evena
20. únor 2010

a když sme kupovali monitor dechu tak tchýně prohlásila že je to kravina jen na tyhání peněz, že na co to kupujem 😀

helcenka
20. únor 2010

Holčiny, já sice vůbec nestíhám číst, ale do tohohle tématu jsem taky párkrát přispěla. Tak musím říct, že tchýně, po tom, co jsem jí řekla, tak zabrzdila a nevím tedy, jestli se přetvařuje nebo co, ale chová se o moc lépe.
Sice k nám chodí pořád jen na manželovo svátek nebo narozky a na svátek a narozky malýho (bydlí 5 minut od nás) a na Vánoce. Má nějakýho novýho přítele, tak nechce, aby jsme chodili k ní. Ale už malýmu naschvál nenosí čokoládový věci (má alergii na kakao), ale pamatuje si, že má rád banány a hroznové víno, tak vždycky přinese. To asi od té doby, co jí malej řekl, když mu přinesla čoko brumíka (asi po páté), že to nesmí, že by měl vyrážku, ať si to vezme zpátky (holky jsou mu dva!). A teď měl manža narozky, tak tu byla a přišla za mnou do kuchyně, že se chce se mnou domluvit, co budu chtít k narozkám já (mám je až na podzim). Přitom mi k narozkám nikdy ani nepopřála. Dokonce jsme k Vánocům dostali s manžou každý pětistovku, ať si něco koupíme, jinak dává dárky jen malýmu, nám to nevadí.
Teď když to píšu, tak si uvědomuju, že má nějaké rozepře s manžovo sestrou, mají 16měsíční holčičku a tchýně si pořád stěžuje, že se s dcerou již několikrát chytla, protože neteř je šíleně rozmazlená, všechno si vyřve... Já ji tedy viděla všehovšudy 3x, ale věřím tomu, protože to tak bylo už od miminka. Nějak se s manžovo rodinou nestýkáme, od té doby, co dali najevo, že já nejsem pro jejich syna vhodná, protože jsem jaksi z jiného světa (tím je míněno, že jsem původem z Prahy - takže pražanda a navíc mám vysokou školu a celkově mám jiné názory). Manžovo sestra dokonce řekla, ať si vybere - buď já nebo oni, tak prásknul dveřma a vybral si. Se sestrou tři roky nepromluvil, až na naší svatbě. Tchýně tedy dělala jako by nic a pak se nám narodil malej, její první vnouče, tak přijela i do porodnice, vydrželo jí to tak 2 měsíce a od té doby jsme ji viděli tak 5x do roka.
Jsem ráda, že se za mě tenkrát manža postavil, bylo to fakt trapný, protože už jsme spolu chodili 6 let, tak jim snad muselo být jasné, že to asi nebude jen tak nějaký románek... A vlastně mě podpořil i nedávno, kdy jsem tchýni řekla, že my prostě máme jiný pravidla a musí je respektovat a s tím kakaem si neděláme legraci, jak nám to pořád předhazovala, že není možný, aby měl alergii na kakao a nepřejeme si to. Malýho jsme k tomu vedli od miminka, že to nesmí, takže ho ani nenapadne, chtít něco s kakaem (zatím).
Tak jestli si tchýně teď buduje vztah s námi, když s dcerou se moc nesnesou... Moc nevěřím, že by se tak najednou změnila. 🤐

kaa
20. únor 2010

Jo holky u nás je taky všechno kravina, ale její pes za pět tisíc je super🙂 My jsme měli monitor na půl roku, už jsme ho vrátili, a když jsme ho měli, spala jsem klidněji, teď furt lítám k postýlce a kontroluju, takže žádná zbytečnost!!Uvažuju, jestli ho nevezmem zpátky.

Pipos- víš co? Řekni jí, ať jde do pr...! Jako to mně fakt naštvalo, děcko po pneumotoraxu že moc hlídáš??
Já třeba preventivně nestříkám do nosu a do ucha, nedávám preventivně vitamíny, ať si získá nějakou imunitu.
Ale kdyby mi přestal dýchat atd., tak teda asi potom nespím a hlídám jako oko v hlavě!!!
Tak ať hlavně je malá bez potíží a už NIKDY se jí to nevrátí.

Pipos- tak to jsou prckové kousek od sebe 🙂

No s klidnou hlavou, vždycky ze začátku mám nerva, ale pak to nějak dám v klidu dohromady a funguje to.
Vyjímka je tchýně, tam nemám ani klidnou hlavu, ani to nijak nedám dohromady, prostě mně tak točí, že se bojím, že mně z ní šlehne.
Zatím jsem dospěla k tomu, že má k nám zákaz, dokud se ke mně nezačne chovat slušně, další ukáže čas.

Evena- já nemám ráda, když se něco řeší na poslední chvíli nebo minutu po dvanácté, přesně taková je moje máti, vše lážo plážo a já se snažím nebýt taková a když něco chci, tak to musí být hned! 😀

kaa
20. únor 2010

Helcenka- no moc bych ti přála, aby to tchýně myslela upříměn a chtěla se nějak udobřit, já osobně už bych nevěřila. U nás to bylo tak, že se jakoby naoko chovala slušně, já naivka uvěřila a pak jsem se nestačila divit. Takže od teď žádné kamarádíčkování, slušně, stručně( to mi poradily holky tady 🙂 🙂 )

A malý je teda borec, že to tak hezky řekne, že nemůže kakao. Šikulka.

kaa
20. únor 2010

Evena- jo u nás se taky zlehčuje, jako že už by měl asi normálně jíst, i guláš s pěti knedlama 🙂 A když nejí , tak osladit.
Jenže teď je jiná doba i životní prostředí a žijeme v Ostravě, a pokud nějaké alergii, nemoci, dušnosti, kazivosti zubů budu moct předejít, tak to prostě udělám a myslím, že mu neublíží, když ještě chvilku bude mít Nutroš a jídlo mu budu zavádět pomalu, podle toho jak já uznám za vhodné. Za něj jsem totiž zodpovědná, a nebudu se pak užírat tím, že jsem to měla udělat jinak a neměla mu dávat v půl roce hambáče a omáčky a guláše.

helcenka
20. únor 2010

Kaa, na malýho jsem fakt koukala, nikdo jsme mu to neporadil, aby jí to řekl, naopak jsem s 😀 e to snažila řešit mimo něj, aby neviděl zbytečné spory s tchýní. Jenže on je takovej, zrovna dneska řekl manžovi, když přišel do ložnise s rohlíkem, že v ložnici se nejí, ať si to jde sníst do kuchyně. Je to šikula, je na svůj věk chytrej, takže ten se o sebe postará. 😀
Jinak já tu změnu beru jak přišla. Také se chovám úplně stejně a vždycky jí řeknu, jak si to myslím, samozřejmě slušně, bez nějakých urážek. Prostě to musí respektovat. Myslím, že teď cítí ohrožený vztah s dcerou, tak si to potřebuje pojistit u nás. Nikdy jsem si nemyslela, že je zlá nebo něco podobnýho. Jenom mě prostě nikdy neměla ráda.
Když jsme u toho jídla, tak jsem malýmu skoro do dvou let vařila jenom na páře, nesolila jsem mu a pořád pije nutrilon. Vzhledem k tomu, že má již jednu alergii, a manžel je také alergik, tak jsme se tak rozhodli, že ho nebudeme příliš brzo zatěžovat. A tchýně se tomu strašně divila, že její děti už v roce jedli všechno, co jedla celá rodina (taky jsou všichni tři alergici a malá neteř má v 16 měsících alergie na čtyři různé alergeny). Já sice taky jedla v roce všechno, ale moje mamka prostě naše rozhodnutí bere a i ho schvaluje, když hlídá malýho, tak respektuje naše pravidla. Tak nechápu, proč to tchýně dělat nemůže.
Mě to netrápí, jak změna u tchýně přišla, tak si myslím, že zase za čas odejde.... Až se uklidní situace se švagrovou. 😉

kaa
20. únor 2010

Jo s tím jídlem je to těžké, ona fakt byla jiná doba, a teď by to měly respektovat, ale nějak se jim to nedaří.

Jéé ty máš taky Kubíčka 🙂 ? No tak doufám, že budu mít taky takového chytrolína, aby to babce nandal sám 😉

Heli- tak to je fajn, že víš, jak to s tchýní je 🙂

pipos
21. únor 2010

kaa nechápu proč mu neuděláš guláš 😀 a kdyby ti ho nechtěl tak mu to přislad at má zničený zoubky.víš ona se semnou tchýně přestala bavit kvůli tomu,že nechci malou půjčovat švagrový,protože začla fetovat a jako já jí nepůjčím dítě,který je nemocný a ještě na mě závislí.no tak jí to přítel vše řekl tchýni,že fetuje a proč z 80kg má 52kg za měsíc tak na to řekla,že má deprese tak proto no a ztoho vyplinulo,že je to z mojí hlavy,že luboše manipuluju a,že semnou žije jen ze strachu kolem něj to prý všichni ví jen on ne.no a když jim to šel druhý den říct,když nemaj rádi mě tak on snima taky nechce mít nic společnýho tak to je prej jen moje domněnka,že mě nemaj rádi.tak ze mě zase udělali slušně debila

frisbee
21. únor 2010

ahoj,holky...hahahahaha,vidím,že jsou fakt všechny stejný...teď nevím,jestli jsme to psala sem nebo na tchýně na beremku...jak jsem do dvou let nedávala malé sladkosti a ona chodila s tím pytlíčkem bonbónů po sousedech a se slzama v očích jim říkala"vždyť to je jenom hroznový cukr "😎 ,nebo když jsem dělala malé čaj bez cukru,vždycky ochutnala,zašklebila se a že "to je nedobrý,fuj",nebo malé bylo kolem 8-9.měsíců,já se tam patlala se zdravou stravou a šup,už jí chtěly i se svou sestřenicí nacpat nějakou smetanovou omáčku s masem,plavala v nějakém tuku....no ale já byla za idiota....

😀 😀 😀 jo,a moje druhá tchýně cpala 6.ti měsíčnímu klukovi kyselej okurek 😀 😀 😀 😀

kaa
21. únor 2010

Holky, no já jsem trošku zapřemýšlela, a pouvažovala a my jsme trubky, pač to nechápeme, ony ty tchýně jsou takové druhé naše maminky a myslí to s náma dobře. Zítra vařím guláš 😀 , dám i Kubovi, že jsem na to nepřišla dřív....doteď jsem se sr... s bio masem, mrkvičkou, brambůrkem. A pěkně mu nechám kusy, snad to těmi bezzubými dásněmi rozemele 😀 😀 Mám mu dát knedlu nebo těstoviny??

😀 😀 😀 😀 😀

No jo Pipos, lepší to asi holt nebude. Můj jede s mamou v úterý na velký nákup, tak jsem zvědavá, čím ho naočkuje.

Frisbee- no mi zas kamarádka psala, že tchýně chtěla močit dudlík malému do medu!!!!! 😢 A to je fakt smutné, jak někdy vidím ty maličké děti s černými zuby, tak je lituju, co budou mít v budoucnu za problémy.

Holky, jen tak pro zajímavost ohl zubů, mám velké problémy se zuby a zvýšenou kazivost a paradentozu a zubařka mi doporučila neolizovat malému lžičky, dudly atd, že tím se můžou přenést moje bakterie a způsobovat později problémy, to máte vidět, jak je J vycvičený. Asi má strach, že by s Kubou jezdil po doktorech tak jak se mnou 🙂

moravanka
22. únor 2010

kaa, ted jsem se pri cteni tveho prispevku lekla. tchyne chtela mocit dudlik....a dal jsem to ani nemohla cist, jak jsem byla v soku 😀

kaa
22. únor 2010

Moravanka 😀 😀
Tak teda namočit 😀 , lepší? 😀