Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kaa
22. únor 2010

No ale aspoň vidíš jaké ty tchýně jsou, klidně by močily dudlíky🙂

pipos
22. únor 2010

kaa dej mu knedle a rovnou příbor at už má přípravu do školy a ne,aby si zas něco nepokazila nebo tvoje maminka ti,kdyžtak poradí,kdybys nevěděla. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dagina
22. únor 2010

Ahojky,
fakt to je smutné jak neměly možnost být informované a dítkám zbytečně cpaly dudlík v medu či cukr do sunaru ☹ . Sice jsme to přežily (jáké kdo má následky ví každý sám - alergie, ekzemy...), popř. to odnášejí i naše děti. Tchyně mi ze začátku měla za zlé, že nepouž. látkové pleny, že papírovky vedou k neplodnosti, ale to, že neplodná je naše generace, která vyrostla ná látkovkách, nad tím se už nezamyslí. Čert ví, co je k tomu vede, aby pořád tak radily 😖

kaa
22. únor 2010

Sakryš Pipos, díky za radu ohl toho příboru, já bych ho krmila lžičkou!!!Nejsi ty už náhodou tchyně?? 😀

Dagina- hm přesně tak, asi závidí ten komfort, že nemusíš prát a vyvařovat látkovky 😒

pipos
22. únor 2010

kaa já se ti snažim poradit ne když to nevíš.někdo tě přece poučovat musí jak se vychovává. 😀 😉

dagina.jako hadrový pleny bych nepoužívala ani náhodou chudák dítě vždyt musí být i spruzelý.taky chytrá to žena 😀

moravanka
22. únor 2010

moje tchyne me teda vubec nepoucuje, ta doleze a vyklada, kde byla na koncertiku, co si dala ve meste k obidku, ze musi zase na pedikuru a manikuru. myslim si, ze to je u ni uplne zbytecne, protoze ma snad 150 cm, 90 kg a na hlave 5 chlupu ve 3 radach. mala gula, co si mysli, ze je sik.
no a ke konci se me ta stara rachejtla zacne vyptavat na ockovani, jidlo a dalsi veci ohledne male. ale jen proto, aby mela tema az bude s kamoskama a mohla se delat dulezitou.
a ke me si chodi taky kratit dlouhou chvili. ale ze by s necim pomohla, to neeeee.
ale jeji navstevy se trosku zredukovaly, tak asi trosku trucuje.

lenkavano
22. únor 2010

holky jen jsem nakoukla ale z příspěvku Moravanky jsem se ted málem smíchy zkácela...super tchýně... 😀 😀 😀 😀

kaa
23. únor 2010

Čuuus holky🙂
No Pipos- ještěže tě tady mám, bo jinak nevím, jak by to u nás dopadlo, děcko hladové, nevychované. Díky za rady 🙂

Já bych do látkových taky nešla, prý z látkovek děti rychleji přecházejí na nočník, no se jim teda nedivím, ale jiný pozitivní přínos nevidím. A ještě bych to musela namáčet, vyvařovat a žehlit jak magor. Ten čas teda umím využít líp.

Moravanka- no tak to je teda tchýnička. Beztak je místní krasavicí a zpravodajkou 😀 Hm, u nás se taky každý chodí dívat, ale že by se zeptal, tak to ne. Teď už je to v pohodě, ale jak jsme přijeli z porodky, tak nastal chaos, zmatek a panika, s J jsme jedli někdy až v osm večer, a to třeba jen rohlík s něčím, ptž nás nenapadlo se v péči prostřídat. A že by někdo donesl hrnec s něčím, to ne. Jen podívat a rychle pryč, aby jsme něco nechtěli.

Holky, já tu píšu kravinky, ale teď už vážně- dneska mi J řekl, že asi pozve mamku, ať se podívá na Kubu, zas se o mně pokouší infarkt, bo tep mám 300 a tlak tak 500/500. A to tady ještě není, je to zatím v jednání...

frisbee
23. únor 2010

Ahoj,holky...toto jsme našla na tchýních na beremku....má to čtyři části...rozklikejte si to potom vpravo až po Já z Ostravy 4.....jsem v šoku a po tom,jak jsem to včera v noci viděla si myslím,že jsme všechny na tom ještě dobře..taková do sebe zahleděná bezcitná osoba to je 😕

https://www.youtube.com/watch?v=4enRX0yDEPw
kaa
23. únor 2010

Holky, víte jaký je rozdíl mezi tchýní a dítětem???
Stačí je pochovat a je klid.
😀 😀 😀 😀

kaa
23. únor 2010

frisbee- já jsem to jen tak přeletěla, večer si to pustím celé, jak ta mladá mluvila o tom, co se jí stalo, úplně se mi chce brečet.
A ta baba je hrozná, furt jenom já, já, já...a dcera jí nezajímala a jak pak řekla, že stejně ten chlap nebyl pro ni dobrý ☹

jenja
23. únor 2010

Ahoj holky,

doufám že se k vám můžu přidat a občas si tu trošku postěžovat 😝 😀

Jsem vdaná a bydlíme u manžela doma. Takže s tchýní, tchánem a o víkendu i se švagrem. Moje tchýně je ovšem generál..všem a pořád poroučí atd. Byla sem hodně mladá když sem tehdy přítele poznala tak sem si nic nedovolila ani pototm co sem se sem nastěhovala..vše sem samozřejmně dělala špatně..tak to přítel nemá rád..špatně sem žehlila..na vaření měla špatnej kastról a vařečku apod. 😝 Prostě pořád něco..
Teď už nějkou dobu bydlíme v patře baráku..jeho rodiče v přízemí tak aspoň troška soukromí je..do té doby sme se mačkali s nima dole a to byla vyloženě katastrofa..soukromí vůbec žádné. Ustlala sem postele a příjdu a byly přestlané apod. 🙄

A teď máme dcerku. Já sem potřebovala na začátku pomoct. Fakt ty první týdny nebyly nic moc a ona mi pomáhala..i v těhu když mi nebylo dobře.

Jenže to je pořád..dej jí ještě ponožky..bežte ven, už máš dopráno? Pověšeno?? At si necucá ty prsty..ale neříká to to jako mně ale třeba : Barunko mamka ještě musí dát ponožky..že jo 😠
Já už se fakt asi zblázním--přísahám že jo!!

MM říká ať to neposlouchám..ale já to poslouchám celý den..to nejde neposlouchat!!!

A nic jí říct nemůžu..bydlíme v jejich baráku tak o nějaké rozhádání nestojím..a navíc mi fakt když sem potřebovala pomohla a i teď.

Ale jedem třeba nakupovat. Rychle se vypaříme a ona za půl hodiny volá kde sem!!! Proč sme si malou nenechali doma..že by hlídala..Chápete to? Já se nemůžu hnout z baráku aby to baba nevěděla!!! 😠 😠

Ach jo..sem se trošku vypsala a je mi líp..ale jen trošku líp 😀

Snad vám nevadí že sem sem tak vtrhla ale nemám se komu svěřit a v sobě to držet už taky nemůžu 😖

hancas
23. únor 2010

jenja----nezavidím ti,ale taky to chápu já bych s tchýni nebydlela ani za nic,je taky generál a hlavně se do všeho plete co se děti narodili,určitě v tom nejsi sama je nás tady víc,to chce as ignorovat i když to kolikrát nejde,já jsem taková že si stovjím za svým a tak mám jiné názory než ona a to ona nebere prostě v půl roce mm jedl sekanou,rohlík a bůhví co a já to nedovolila 😀 pevné nervy

frisbee
23. únor 2010

jenja...upřímnou soustrast..to je absolutní ztráta soukromí,to se nedá vydržet..a taky to,že tě nerespektuje jako dospělou ženskou a matku.Tady v tom případě jí tvůj manžel musí říct,že matka jsi ty a musí jí vymezit hranice....moje sousedka je strašně hodná holka,v manželství jim to klape,mají dvě krásné děti...a teď bude to ALE:
bydlí v baráku s jeho babičkou,která jim ten barák napsala..neskutečnej generál to je,první roky se holka naplakala,baba jim každé ráno v sobotu i neděli klepala z verandy na okno ložnice,že "ty ještě spíš,to ti není hanba?"...nebo jí poručila,že v tomto baráku budou jenom teplé večeře a nic jiného,nebo že nesmí mýt podlahu s vodou v plastovém kýblu,že na vesnici jedině plechovej....
Lezla jim celé roky do soukromí,teď má alzeheimra,dcera si jezdí akorát pro prachy,ale starat se o ni musí moje kamarádka...zoufalá situace.
Teď jsem se dostala k tomu,čím se to podobá tvojemu příběhu....ten její manžel je na babku zvyklej,takže ji celej život ignoroval,chlapi to mají jednodušší..ale ta holka s ní byla pořád a všechno si to musela vytrpět,nešlo babu neposlouchat,ta se dokonce uchýlila i k fyzickému násilí,když se holka bránila.
Proto radím opravdu ať si manžel sedne a řekne,že je to vaše manželství a uděláte si to po svým....tyto problémy by vás mohli dohnat až k rozvodu,opravdu to nepodceňte,to se nedá psychicky vydržet.

jenja
23. únor 2010

díky hancas 🙂

Já mám taky názory úplně jiný..ale ji to určitě nezajímá. Myslím že by si nejraději vzala malou k sobě a mně ju jen vyjímečně půjčovala 😀 😝

brumdinka
23. únor 2010

jenja - hele já mám to samý, tchýně se taky cpe do všeho, naštěstí ted´jak furt hlídá švagrovu malou tak nemá čas se štourat do nás a já mám relativně klid 😀 taky musela vědět všechno kam jdeme, kdy přídeme atpod...... dodnes se občas zeptám kam jdu, tak jí s ú)směvem odpovím, že jí do toho nic není 🙂

rada - neboj se s ní pohádat jinak se z ní zblázníš, ty hranice musej bejt jasně stanovený, můj muž když přetápne jí na férovku řekne at´se do nás nes.... a já jí taky řeknu, že se jí to netýká a až se jí to bude týkat dám jí vědět - jo neni to jednoduchý ale jde to a hlavně jí neustupuj za žádnou cenu, ty si matka a na tobě je výchova, né na ní - ona je tu od občasného pohlídání 😀 😀

dagina
23. únor 2010

Fris, nejdřív jsem na tebe nadávala (protože mě to video pěkně zdrželo 😅 ), tak to je fakt nářez, ale trochu mě ta baba připomíná moji matku a jejího druhého manžela, fuj, fakt hrozný příběh v poště.
Kdypak to dávali??, Poštu docela sleduji, ale tohle mi nějak uniklo....

Jenja - jediná rada - odstěhovat se hodně daleko

frisbee
23. únor 2010

brum...to je to,co ti závidím,že se dokážeš bránit,já byla jako ztuhlá,nešlo mi to,chudák mm musel zasahovat on...já nevím,co se se mnou dělo,normálně jsem divoká krev... 😎 😀

dagi.... 🙂 ...to i taky uniklo,kdy to dávali,holky ze tchýní z beremka to objevily...já jsem taky včera chtěla jít spát a nedalo mi to,musela jsem se dodívat 😀

dagina
23. únor 2010

Ta dcera tam mluví o povodních..., ale kdy byli povodně ???? 😕
Fakt otřesný příběh 😖

dagina
23. únor 2010

Jsem si z toho musela načnout čokoládu 😀 😀

frisbee
23. únor 2010

dagi..na Moravě byly povodně vloni,chtěla jsem se psem navštívit naši chovatelku v Beskydech a přišlo to náhle,nikam jsme se nedostali-

http://www.katastrofy.com/scripts/index.php?id_...

alenadj
23. únor 2010

To dávali myslím 10.2. ve středu. To byl zážitek tohle vidět.

dagina
23. únor 2010

Jsem ještě neshlédla ten čtvrtý díl, jak jsem to hltala.
Já nevím, baby se nechci zastávat v žádném případě, ale tohle její chování vyústilo z něčeho, někde to má svoje kořeny - ať už v dětství, v dospívání, porod...., baba se měla včas léčit..., než někomu bude ničit život

frisbee
23. únor 2010

Přesně..neznáme jejich život ani okolnosti,mě hlavně vytočilo to její chování...jenom já já já a v momentě,když jí moderátorka upozornila,že dcera prožila tragedii,tak to ignorovala..takové sobectví a lhostejnost se jen tak nevidí 😒

frisbee
23. únor 2010

jo,a to publikum bylo moc slušné,Němci a Amíci by ji vybučeli. 😝

dagina
23. únor 2010

Fakt zvláštní případ ta baba, by si rozmněla s mojí mámou 😅 . Si myslím, kdyby se šlo do důsledku, dostala by "papíry na hlavu".
Moje máti má podobný problém s mladýma od jejího nynějšího muže, bydlí v jednom baráku, a dobrý masakr, skoro bych řekla, že to je stejný příběh 😅 😝

evena
24. únor 2010

ahojte holky

ta pošta byl fakt mazec, viděla sem to v telce 😝 😝 té dcery mi bylo strašně líto, matka totálně lhostějná ... jak se zmínila o dítěti který umřelo jak to neunesli s manželem a kvůli tomu se rozvedli, jak jí muselo být ... pak úmrtí druhýho manžela, přijít o majetek při povodních ... takovou hrůzu si prožila a matka má debilná kecy ... jak tam ta pizda koukala na ty hodinky že jí jede jako vlak 😅 to je k pláči taková matka ...

jenja dokud se neozveš bude to odnášet tvoje psychika, já to naštestí zastavila pomněrně brzy, ale i tak je to o nervy, vždyť sama to určitě víš, BRAŇ SE !!

kaa
24. únor 2010

Jenja- odstěhuj se nebo si dejte nahoru pořádné dveře a zamykej!!

My jsme bydleli asi rok a půl vedle ve vchodě a pak jsem řekla dost a buď se odstěhujem nebo rozejdem. Jenže jediný byt byl k mání jednu trolejbusovou zastávku od ní. Ale aspoň něco. Já myslím, že ty měla ty pindy a blbé kecy a pomlouvala by a radila by , i kdybychom se odstěhovali na Aljašku.

No a k té Poště- fakt jak tam koukala nakonec na ty hodinky, no trapné, já být tou dcerou, tak se s ní nechci vidět.

jenja
24. únor 2010

Ahoj holky,
včera už sem neměla čas nakouknout.

Frisbee MM s tchýní myslím nic řešit nebude. Sice mi řekl že už jí několikrát řekl ať se do nás neplete (to sem nevěděla) ale úspěchy teda žádné. Ona si nenechá nic říctř a už určitě se podle toho nebude chovat.
A jak jsi psala jak bydleli s tou babičkou.. Já když se přistěhovala nebo i dřív když sem sem jezdila na víkendy, prázdniny tak to taky ráno bylo..ťuk, ťuk a esi už nechce přítel vstávat (7h.ráno!!) aby stihl do večera všechny věci po baráku a okolo něj aby to nemusel prej dělat ještě večer..po tmě 😝
A čekám že jak začne jaro a s tím i práce tak že bude klepat i u "nás" navrchu aby MM vstával 😖 😠

A o stěhovaní nemůže být řeč. MM by nikam nešel..mají velký barák..máme tu kde bydlet tak nechce jít někam do podnájmu a platit bůhví jak velkej podnájem..to chápu no.. 😔
A začít jen tak zamykat taky nejde..je to přece její barák ☹

frisbee
24. únor 2010

jenja...tak to je situace....nám babizna lezla všude,takže o nějakém manželském životě se mluvit nedalo...hm,a takový sex na povel,jakože teď by to šlo,máme 15 minut...to zanechá na vztahu i na psychice hrozné následky 😒