Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

mataharyy
17. pro 2010

@marketa137 Jo ta podoba, malej je strašně podobnej do naší rodiny a to nemůžou přehltnout 😀 Protože já jsem více méně vzduch, průhledno, jak jsem tu někde četla inkubárot, takže věc a je mi tak dobř, občas mě to štve, když mám blbou náladu a tak (prostě slabší okamžik), ale vesměs jsem ráda. Malého si všímá to zas ne že ne a ani jí v tom nehodlám bránit ale buď přijde ona k nám nebo má smolíka já nepolezu k někomu kdo o mě zcela veřejně prohlašuje jaká jsem kráva neschopná a méněcenná 😝 A jak jsem řekla, mimo jiné, z těch samejch důvodů moje děti s nima nebudou sami... Já se fakt snažila, ale už na to kašlu, máme svůj život a ten si nehodlám ničit kvůli nim... Jináč s náušincema to u nás bylo dobré když jsme mysleli že to bude holka, tak jsem rovnou všem oznámila že jí uši píchnout nenechám do okamžiku než bude dost velká a příjde s tím že chce náušnice, to bylo keců a kyselejch ksichtů 😀 A jestli teď budou mezi dětma dělat rozdíli, tak zkončejí úplně a bude svatej pokoj, nepotřebuji aby "podporvali" nějakou nevraživost mezi mejma dětma 😉

marketa137
18. pro 2010

@mataharyy mě se prý bojí ale pomlouvat umí. teda abych jí nekřivdila, od doby co jsem jí napsala mail co si vše o ni mylsim tak je klid 😀 😀 😀 . Taky se enchala slyšet že si na její chování musim zvyknout, což teda fakt ne. ted mam svatej pokoj. Mě fakt nevadí že Tomíka bere jinak ale bojim se až si toho všimnou děti 😒 , to se bude blbě vysvětlovat. Je fakt že Tomík je skoro můj klon takže o to asi horší a jak řekla zase "jenom" kluk ☹ . Já to říkam pořád že chodí do ěnjakých kurzů jak se stát nejhorší tchýní. Já jsme vyučená kuchařka, ona avřit neumí a ani nechce a už v tomhle byl prblém. Ale já dělam asi vše blbě, nepřijde mě že by děti byli zanedbaný a pod 😖 . Fakt je mě volná, jen mam trošku obavy z budoucna. naštěstí manžel stojí 100% za mnou a nemá problém jí poslat někam. navíc jí řekl že to že může vídat kluky má na dobu určitou do doby než udělá nějaký průser a při její návštěvě musí být přítomen, to byla moje podmínka. já jsme v jiném pokoji s Tomíkem a tchýně s manželem a Viki v druhém pokoji 😀 a pak manžel jí přinese na 5 min ukázat Tomíka ten jí nezná tak se k ní nehrne takže během pár minut ho manžel přinese zpět 😀 . mam za sebou 2 císaře takže prý jenom ty líný ženský rodí císařem ale nedochází jí že kdybych rodila normálně tak ani jeden nepřežil ☹ a na to že mam cukrovku, mávla rukou že to nic neni a ona by si inzulín nepíchala, takže at ěm pak ěnkdo říká že by pro svoje děti udělala cokoliv ☹

mataharyy
18. pro 2010

@marketa137 Hele a tu jsi kde vyhrála, v tomblole?? 😀 Myslím že prvotní úspěch je jasně si říct kam až může zajít, tak aby ti z toho nepřeskočilo a když ti dojde že je to vlastně taky jen člověk a že to není nějaká nadpozemská stvůra (i když i to mě občas napadá 😀 ) tak najednou zjistíš že je naprosto na nic nechat si od ní ničit život, pravda chvíli to trvá, ale jak ti to dojde, tak to je rána z toho šutru co spadne ze srdce 😎 Ale teda pokud bude moje tchýně/tchán dělat mezi dětma takovéhle rozdíli, což v pozdějším věku povede jedině k tomu že si děti mezi sebou budou závidět a začnou se za to "nenávidět" (zažila jsem na vlastní kůži ☹ ), tak končej a můžou se třeba na hlavu postavit, ale za to že mě nenávidějí a za to že jsou primitivní nemůžou mé děti, takže po té nazdar bazar a může si jít adoptovat nějaké k obrazu svému 🙄

marketa137
18. pro 2010

@mataharyy 😀 😀 😀 😀 😀 , manžel říká že by jí vadila jakákoliv ženská. Nakonec jsme to musela utnout, pak řekla že to stejně čekala takže vlastně vše v pořádku 🙂 . Já mam klid, ale jestli bude dělat rozdíly a až se Viki bude ptát proč tak se to bude muset opět řešit. ted je Tomík malinkej takže nejde o nic. A i když bude projevovat zájem tak opět pěkná přetvářka ☹ což je snad jediná ěvc co ensnášim. Chce to fakt hne dod začátku anstavit mantinely at je klid. mě teda nesnáší od začátku jwen se snažila přetvařovat 😝 . Mě totiž enjvíc dostává že bych jí ěmla být za ěnco vděčná nebo že jestarší tak dělat ústupky ale úctu si nikdo nemůže zasloužit věkem ale činama 😉 . A Tomík má hlavěn smůlu že je to kluk a pak teda i to že je celej po mě. Sice málem nepřežil porod ☹ ale to se valstně nic nestalo 😝 . takže vzath horší než k cizímu člověku veku. Já se se svojí rodinou nestýkam a ted už ani s tchýní 😀

carculka
18. pro 2010

@mataharyy tak u nas tch delala rozdily mezi svyma detma-teda ne rozdily-ale vzdy jednomu vse zkritizuje a pred druym ho zas vychvaluje a druhymu zkritizuje a prvnimu druheho vychvali..takze oba si mysli ze je mazanek ten druhy...a uz ma naznaky i s vnoucatama...a uz vidim naznaky i mezi vnoucaty,jsem ji to uz i rekla co delala m,ezi detma a ze za ten vztah co maji muze ona...

@marketa137 deticky urco zanedbany teda nemas 😀 😀 😀 mohu potvrdit 😀 😀 😀
ja se jen hrozim doby ze by k ni mala ctela nekdy sama jit od sebe 😝 ze by se to obratilo,snad nebude 😀

carculka
18. pro 2010

holky no je to boj

mataharyy
18. pro 2010

@marketa137 Jasný nic se nestalo a ty se s inzulínem taky jen přetvařuješ 😀 😀 aby tě každej litoval, ale ona už tě dávno prokoukla 😀 😀
@carculka Jo to je nejlepší způsob jak proti sobě poštvat sourozence, bych jí poslala do háje a byl by klid, však počkej zas po produ, to budu akční a kolik věcí se vyřeší, naposled jsem se rozhádala s polovinou vlastní rodiny, tak teď jsou na řadě oni 😀

kajovaevicka
18. pro 2010

Ach jo holky, že jsem tak smělá a pletu se vám do toho. Moje tchýně není žádný med, v červnu jsem to kompletně popsala na beremku. Ale proběhla ohromná hádka a já jí od tý doby neviděla. Teď zkoušela na přítele, že bychom se mohly usmířit, že už jí je to strašně líto a tak. Ale já řekla ne. Nevěřím, že když na mě řvala, jak mě nenávidí, jak jsem zkazila život jejímu synovi a vyčetla mi všechno, co jsem mu údajně provedla, že najednou během půl roku co jsme se neviděly změnila názor. Prostě nevěřím byla a je to manipulátorka co se akorát přetvařuje, takže za mě ne. Bohužel je mi jasné, že až budou děti, asi se nějakým způsobem budeme muset vídat. Ale doufám, že i to nějak obejdu.

carculka
18. pro 2010

@mataharyy no tchyne mi uz rika 10meesicu ze by mi prala druhe hned,ze malou rozmazluju atd..rikam ze se ji rposte venuju ze jsem mela strasne detsvi a mala bude mit to nejhezci co ji muzu dat...ona proste nasrana ze nemuze hlidat si to malovala jako u svagrovy...a ke vsemu ze malou strci do postylky bude delat svy veci a vsude rikat jak hlida 😀

carculka
18. pro 2010

@kajovaevicka zas jen pretvarka,to babizny umi fakt dobre 😠 😠 😠 horsi je pokud ji to manzel veri

iris
20. pro 2010

Ahojky..přetvářku nesnáším..no, já už ani nemám sílu komentovat..někdy v září slíbili tchánovci koupit malé zimní kombinézu, že prý viděli nádhernou..no, tak jsem jim dala rozměry, velikost, ukázala jsem jím, jakou měl Tomík (takovou krásně hřejivou), hm, až někdy začátkem prosince nám ji teda konečně předali..jenže nešlo o zimní teplou kombinézu, ale o fleecovej overal tak na teplejší jaro/podzim, mně se chtělo brečet, takže jsem se ozvala, že to je slabý..mně tchýně nic neřekl,a le hned druhej den volala manžovi, že všechno, co koupí , je špatně..no, ale uznejte, já ji dala všechny info a že oni nejsou schopní poznat zimní kombinézu, to neovlivním..pak jsem tu měla v krabičce připravené cukroví pro mou mamku..no a tchýně hlídala děti a než jsme se vrátili, tak mi to cukroví snědla..osobně bych si nedovolila u někoho doma sníst něco bez dovolení.

mataharyy
21. pro 2010

ÁÁÁÁÁÁ je to tady, pač jsem tchýni jasně dala najevo že k nim přes vánoce nepůjdeme a v podstatě je mi putna že ona tvrdí že se sem nemají 25.12. jak dostat (když vím že mají), tak včera volala manželovi a právě k nim odešel i s Adriánem, tak alespoň něco udělám, ale už to vidím v plnejch barvách 😝 Najednou totiž včera zavolala že zjistila že její ctěný manžel si domu vodil kur....u když chodila do práce, pak mu řekla že se vůbec neozvem, takže hraje na citovku, jako normálně... Tak jsem znovu manžela upozornila že tam nepojedeme a v případě že se jí nelíbí ani jeden z x termínů na návštěvu tak si bude muset počkat do nového roku a vlivem okolností ani nechci aby tu byli oba naráz, odmítám si kazit vánoce jejich hádkama.... No a nutno podotknout, že fakt že si někde nějakou narazil už tušila dááávno, ale najednou před vánocema se to dověděla.... Hlavně že už minimálně osm let (jen co vím já) mají fakt prazvláštní manželství, každej spí zvlášť, když je tchán ožralej tak se hádají, ona mu vyhrožuje, on jí vyhrožuje... No super "manželství" tak vlastně nechápu co čekala... Teď bude fňukat, když jí k tomu někdo řekne názor že se na něj má vykašlat, tak začne vyplakávat že kam by šla... No kdo nechce hledá důvod, kdo chce tak hledá způsob, že... Ale k nám NEPŮJDE!!! 😎

carculka
21. pro 2010

@mataharyy tak to je drsny...a ona to ceka ne ze ji nabidnete utociste? 😀 😀 hahaaa smula

mataharyy
21. pro 2010

@carculka Dost pravděpodobně... 😀 Jak už jsem tu někde psala, když jsme se nastěhovali tak už koukala kde by se dal udělat pokoj... 😨 Ale má smůlu 😎

carculka
21. pro 2010

@mataharyy a ty tam babicku nechces 😀 😀 😀 😀 😀 😀 teda 😀 😀 😀 😀

mataharyy
21. pro 2010

@carculka Víš že ani néééééé 😀 Jsem to ale mrcha, co? 😀 😀 😀 😀

monikahoff
21. pro 2010

Ahojky, tak ráda se přidám na téma tchýně. Já jsem na Tomíka sama. Manžel přijíždí v deset večer a tchýně.....má moc práce. A Tomšovi za celých 15 měsíců nekoupila ani hračku. Ale zato mu dnes poslala červený rolák lemovaný růžovou....co na to říct. Všechno jsme si zařídili....pořád se do všeho motá....škoda slov. Jsem ráda, že s ní nebydlím.....

mataharyy
22. pro 2010

@monikahoff No jasný růžová dnes na klukách letí 😀 Jináč já jsem taky strašně ráda že už s ní nebydlíme, neb to by mě asi trefil šlak 🙄 Ta totiž měla jít k armádě, udělali by z ní generála hned po seznámení...

terka_85
25. pro 2010

Ahoj holky. Už jsem do této diskuze jednou psala o podobné věci.
Chtěla bych se zeptat na Váš názor. Každou chvíli čekám své první miminko a tchýně by mu nejraději nakoupila celou výbavičku (já už samozřejmě všechno mám). Chápu, že mu chce něco koupit, ale stačilo by např. 5 dupaček a je to.
Včera u nás byla a sdělila mi, že už má koupených pár bundiček na příští zimu a že v sekáči mají plno hezkých a levných věcí, že prý bude nakupovat. Přijde mi, jak kdyby tím byla úplně posedlá. Včera se mě zase ptala, že doufá, že jí budeme malýho půjčovat (neřekla to nijak zle, prostě normálně). Tu autosedačku si nakonec pořídila, i když jsem jí říkala, že to bude zbytečné. No nevím jak to myslela, ale snad ne, že si pro něj vždycky přijede a já jí ho na nějakou delší dobu půjčím. Vždyť budu snad kojit, tak jí ho nemůžu dávat na dlouho. Od kdy jste vy dávali na hlídání dítě a na jak dlouho? Já nevím, možná, že jsem blbá, ale mě tohle fakt rozčiluje. Dnes jsem vůbec nemohla spát a pořád nad tím přemýšlela. Nejhorší na tom je, že jí prostě nedokážu říct, že mi to vadí. Co mám dělat když zase s něčím přijde, prosím poraďte jak jí to rozumně říct.

anetka1701
25. pro 2010

@terka_85: promluvit si s ní... Nakupovací mánii chápu - taky to maj obě naše matky :oD Stejně jako tendenci chtít si prcka pučovat (to má teda víc moje máti než tchýně :o). Mně pomohlo si promluvit, o všem - ne na ní řvát, co vadí, ale pozitivně začít a sdělit si navzájem svoje představy o tom, jak to vlastně bude. Mně sama tchýně neuvěřitelně překvapila o vánocích - trávili jsme je poprvý sami s mužem bez rodičů, ke kterejm jsme normálně jezdili na štědrej Večer. Ona mi samozřejmně chtěla nabalit jídlo, "postarat" se o nás, bylo jí líto, že nebudeme dárky rozbalovat před nima... Já jsem jí vysvětlila, jak se věci mají - že to není nic proti nim, ale chceme si udělat prostě s mužem vlastní vánoce, v klidu a pohodě :o) No a výsledek? super vánoce, v klidu a pak tchán volal mužovi, že mu tchýně říkala, že si vůbec sama neuvědomila a nedošlo jí, jak to s tim jídlem a věcma kolem je, a že kdyby jí chtěla babička nabalit věci na večeři a nenechala jí nic si udělat sama po svym, tak by jí asi zabila :oD Takže to chce mluvit a mluvit - vysvětlovat, v klidu, pohodě a třeba u kafe...

mataharyy
25. pro 2010

@terka_85 Hned takhle po vánocích... 😅 Za jedno zatím se nestresuj nehroť to, pomalu se připrav že to bude fakt zážitek, ale hádám každej pochopí že když čekáš první dítě že si ho budeš chtít užít, nevím jaká je tvoje tchýně, ale u nás zatím nehlídala a do budoucna teda ani nebude, mám k tomu mnoho důvodů a za hodně z nich si může sama 😝 Pokud máš štěstí a dá se s ní mluvit, tak to zkus jak radí @anetka1701 no a pokud jsi na tom jako já že si můžeš pokecat spíš s dubem a on tě bude poslouchat rozhodně více než tchýně, tak ti do budoucna stejně nezůstane nic jiného než jí všechno vpálit na plno a spoléhat na okamžik překvapení... Pak už jen doufat že to zabere, ale dobré je že horší už to pravděpodobně nebude... Taky hodně záleží jak si v tomto tématu rozumíte s manželem, aby jsi pak neměla zle ze všech stran ☹ 😉 Hodně zdaru a buď v pohodě, nakupovat jí nech, beztak jí to nezakážeš a ona bude mít práci s nákupama a ty budeš mít klid 😀 No s tou autosedačkou mi to přijde divné, už s toho důvodu že teda když někdy někdo pojede s dítkem někam pryč tak si pro něj stejně přijede k vám, nebo ho vy někam povezete, tak půjčíte i sedačku, je to podle mého zbytečné, ale přesně vím proč by toto udělala má tchýně, aby mi dokázala že jsem horší než všichni okolo... 🙄

marketa137
25. pro 2010

@terka_85 co nejdřív nastav hranice nebo to bude pak těžký a navíc pokud nenastavíš jasná pravidla tak si tchýně bude dělat co chce, nechápu proč si kupuje autosedačku 😒 . Staršího syna začla hlídat až když jsem byla v porodnici, takže ve 4 letech, ale jen u nás na pár hodin, on by ani u ní sám nevydržel. určitě bych nepůjčila mimino, navíc jestli budeš kojit tak je to i nereálné 😉

carculka
26. pro 2010

@marketa137 souhlas..

carculka
26. pro 2010

my dnes po tisicate resili ze mala kneddliky jist nebude a ona mi rekne ze ji pry zasyti ze to ji deti ve skolce..ji rikam ze ji zasyti i zdravy veci a ze pokud vim deti ve skolce jsou o dost starsi

indiankat
26. pro 2010

Ahoj holky, taky mam typickou tchyni 😀 ale myslim, ze neni dobry tady to takhle probirat, na jinem foru si svagrova jedne kamosky VYTISKLA problemy ktere probirala kamoska o tchyni a svagrove 😠

indiankat
26. pro 2010

@terka_85 Me tchyne delala zle, kdyz se ted malej narodil, nemluvila jsem s ni pul roku, maleho temer nevidela, ale delala takove peklo, ze jsme tam odmitala jit, do porodnice mi volala kdy ji jako maleho pujcim, rekla jsem ze miminka se nepujcujou, ze by to uz mela vedet... a stejne... pritom dcera kdyz je u nich, tak se o ni stara tchan, tchyne udela tutu nunu a pak ji posle za dedeckem... hlavne za tebou musi stat manzel, a musite si za svym, jak uz tady padlo, stanovit hranicer, oni se musi prizpusobit, ne Vy, je to VASE dite. Pokud to nedokazi pochopit, hadky budou, ale nedejte se oblomit, protoze tchyne rady manipuluji bohuzel.

bobinna
26. pro 2010

ahoj holky,
ne všechny tchýně jsou zlé já mám svojí moc ráda a nedám na ní dopustit, děláme spolu i v práci a je fakt nejlepší jakou jsem mohla dostat. Dneska u nás byla na obídku ... děti ji milujou ona je pohlídá kdykoliv potřebujeme. K narozeninám jsme od ní a tchána dostali pobyt na Moravě a v přání bylo P.S. děti hlídáme my!!! A to mě fakticky potěšilo rodinné oslavy jsou u nás normální a jsme tam vždycky všichni společně, ale chápu že ne všechny jsou jako ta moje. Když k nám jede vždycky nám něco přiveze a když jedu k ní tak jí vždycky dovezu růži a vím že jí tím max potěším. Tak asi tak🙂 jinak přeji pevné nervy na ty vaše...🙂

mataharyy
26. pro 2010

@indiankat další inkubátor na vnoučata 😀 Já mám občas dojem že si myslí že ty děti pořizujeme jim, či co 🙄
@bobinna tak to máš štěstí 😵 Já jsem taky proti tchýni nic neměla, dokud jsem nezjistila že to jak se ke mě ze začátku chovala byla čistokrevná přetvářka a ona mě pomlouvá od samého začátku a to mě do té doby viděla asi třikrát a už jsem byla ta nejhorší a největší ... 😢

Ale vážně platí že se musí nastavit pravidla a to hned na začátku, já jsem si říkala strašně dlouho že to je tím že u nich žijeme, tak si prostě lezeme krkem a že až se odstěhujem, tak to bude v pohodě, pak mi došlo že to není kvůli tomu, ale prostě paní tchýně je generál a musí být vždy po jejím, jináč je zle a když je po jejím tak je zle stejně... Dlouho jsem mlčela, nechala si skákat po hlavě až prostě jednou už jsem nevydržela a postupně začala nastolovat hranice... Ale čím později tím hůř to jde... 🤐 Ale teď vím že mě nenávidí já jí na jméno taky nemůžu přijít, ale jsem ochotná akceptovat jí jako babičku, ale to jen když přijde jednou za čas na návštěvu a za "dozoru" manžela jináč bych po kažné návštěvě byla zralá na flašku 😠

indiankat
26. pro 2010

@mataharyy no to je trefne 😀 inkubator!!! 😀 vsak i svagrova se manzela ptala kdyz Elimu byly ctyri mesice, upozornuju ze vedela ze je vyhradne kojeny" co to Eliasek snedl, ze je tak osypany???!!!"a dalsi otazky tyou,"kdy privedes deticky ukazat??" jednoduse receno - maminka neexistuje, a kdyz tak jen ze jsem neschopna, nemilujici a psychopaticka matka a manzelka a manzel by ode me mel utect 😀 😖 😲 teticce rikala, ze deti jsou hrozne hubeny... (jako ze zanedbany) teticka ted prjela a smala se 😀Eli ma na 8 mesicich 9 kg 😀

mataharyy
26. pro 2010

@indiankat a to si říkáš matka 😀 Já jsem taky neviditelná a všichni by udělali nejlépe kdyby mi vzali děti a utekli hóóóódně daleko (nejlépe ke tchýni, která si neumí uspořádat vlastní život...) 😝 😀 😀