Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

matysek2012
7. led 2013

@kamila1979 Nejenom kluci. Prý opilý a dítě řeknou vždycky pravdu 😉

kitinka76
7. led 2013

@kamila1979 no co, máš zlaté kluky!! před tchýní tě ochrání, kvůli kakau tě nebudí... co víc si přát 😉

matysek2012
7. led 2013

@elvira To je výborná věc, která má nahradit vysavač. Má to lepící válečky z jedné strany a gumové kartáče ze strany druhé. Možná dobré na ,,flaušový,, kabát. V reklamě říkají, že je to dobré, když jsou v domácnosti domácí mazlíčky, kteří pouští chlupy. Moc to ale nefunguje. Zlatý vysavač.

monyliny
8. led 2013

@kamila1979 😀Jé,nechceš mi ho půjčit,že by se taky takhle nádherně vyjádřil u mých příbuzných 😀 Kluk šikovný 😉

kamila1979
8. led 2013

@monyliny Jo to on by řekl, proč si aspoň neuklidí než ho pozvou nebo neumyjou líp nádobí apod. Myslím 5 minut Ondry s příbuznýma a už bys měla pokoj. 😀 😀 😀 A už mu roste asistent v Matyáškovi.

monyliny
8. led 2013

@kamila1979 😀 😀 Sympaťák šikovný 😀 😀

vosinka
8. led 2013

@kamila1979 Prosím, mohli by to ti tví šikulkové naučit toho mého, jak se mluví s"babičkou". Snad to časem dá 😀 U tchýně je totiž bordel jak v tanku. U švagrový taky, tam je to smutnější, protože má 2 malé děti... Blbý je, že se musíme s mužem děsně překonávat, abychom se těch prcků neštítili ☹

kamila1979
8. led 2013

@vosinka No to znám u tchýně v jednom pokoji plíseň, protože moc nevětrá. Nádobí umývá tím stylem, že napustí dřez dá tam jar (teda nějakou levnější variantu) a v tom to umyje, ani to neoplachuje. 🤐 🤐
Ale hlavně, že mě bude poučovat jestli mám trička věšet tak, že kolíky dám pod rukávy nebo je dám dole, jestli žehlím ručníky a krepové povlečení atd. 😝
Takže my jsme rádi, že ona se k nám nehrne a my taky ne. MM aby se neřeklo, tak když má narozeniny, tak jí popřeje telefonem a to je ažaž. 😀

kamila1979
8. led 2013

@vosinka Jak jsem už jednou psala, máme výhodu, že máme kluky, kteří jsou u tchýně nežádoucí. Tak ať si to manželova sestra užije, ta má holky. 😀 😀
Ale jaká dcera, taková matka, takže možná to švagrové tak nepříjde, a jenom my jsme zhýčkaní. 😀

monyliny
8. led 2013

@vosinka U mé tchýně bordel není,ale u bývalé švagrové je to šílený.Bydlí tam i dcery babička,která by chtěla vnučku na víkendy,ale ta tam nechce,protože se jí tam díky tomu bordelu nelíbí 😒 Nejhorší je,že oni jsou přesvědčeni o tom,že mají uklizeno.Teď mají malé 3 m. mimčo-věčně ušmudlaná,pleny nežehlí,jsou doslova šedé barvy a mléko-umělé stojí na stole třeba dvě hodiny a pak jí ho zkusí ohřát v mikrovlnce a když nechce,tak pak znova.Už ochutnala bábovku a čokoládu ☹ No nic to bylo trochu mimo téma 🙂

vosinka
8. led 2013

@monyliny Úplně mimo ne, když tam je i babička, buď je stejná nebo musí fakt trpět. Moje švagrová si s tchýní (není to její dcera) v tomhle asi rochní. Obě jsou přesvědčené, že mají naklizeno. Když muž před lety něco trochu řekl, byl ukřičen (i jeho otcem), že co si to dovoluje k maminečce. To ono jim vadí, i když jim řekne " mámo, táto", musí " maminko a tatínku". To já k nim z huby nevypustím nikdy! Radši mlčím. 😀 A s tím bordelem je vtipný, že švagrová tchýni za zády pomlouvá, že má bordel 😀 Ale děti tam pošle klíďo na celej víkend i dýl, aby měla klid. (holt "maminka", co má děti, protože se to čeká a její muž asi aby jí neutekl....nevím, jo a taky ty dávky....😀 přece nepůjde do práce, ona by nikdy nemohla chodit pravidelně do práce - její slova)). Když jsme se k nim jeli před 2 lety podívat na novorozeného chlapečka, tak uprostřed svinčíku byl košík- od tchýně,po klucích, prostě dědictví, už tak děsný ona dokázala odrovnat úplně, pak mi ho chtěli taky vnutit a divili se, proč jako nechci). Ten košík byl plnej divných hadrů, tak si říkám
" síla" a najednou koukám, že z toho košíku vyndavá malýho....já myslela, že mi hrábne....😀😀 šedý pleny a dítě v poblitým totál sepraným bodíčku je naprosto běžný. ☹ jo a penězi to fakt není, švagrová se neustále ptá mého muže,jak jde byznys. Tchánovci to samé - oba berou důchod a chodí do práce, grrr, já tyhle vyžírky, co si navíc furt stěžujou , fakt nesnáším....☹

monyliny
8. led 2013

@vosinka Jde to zkrátka mimo naše chápání😀

vosinka
8. led 2013

@monyliny 😀

kamila1979
8. led 2013

@vosinka No tak já znám matku co má 3 děti, peníze nemají, ale co by maminka neudělala aby nemusela pracovat a měla doma klídeček.

vosinka
8. led 2013

@kamila1979 já jen aby to tady nevyznělo špatně...já znám taky maminkyse 3 dětmi, takový rodiny s penězi bojují asi všechny, ale když ty mámy jsou doma, aby se dětem věnovaly a mají je vycepovaný, tak nevidím nic špatnýho, spíš naopak. to, co dělá moje milá švagrová se ale spíš podobá cikánům...

kamila1979
8. led 2013

@vosinka tak to je jasný to chápu, jenže ona se nevěnuje ani dětem a tvrdí, že ona si chce UŽÍT a že pro práci se nenarodila. a děti pošle do školy a školky a pak vyspává do oběda.

vosinka
8. led 2013
kajalka
9. led 2013

Potřebuju poradit. Jak tchýni, který se snažím vyhýbat, ale donekonečna to nepůjde, taktně sdělit, ať mi nešmatá na moje břicho? Když jsem jí viděla na Vánoce, už se mi hnala po břiše, tak jsem udělala krok zpátky a že ještě dítě nekope. To jsem byla ve 14.týdnu. Myslím, že jako matka 2 dětí by mohla vědět, že je to brzo. Osopila se na mě, že asi nedávám pozor. 😠

anetka1701
9. led 2013

@kajalka když mi někdo jde po břiše, tak couvu dokud nenarazím zády na zeď a pak až histericky začnu "nešahej mi na břicho" básničku a jsem schopná po tý ruce i praštit... Já to prostě nesnášim :o( :o( Snesu to od muže, dcerky a pár kamarádek a jsem ochotná/schopná to ještě vydržet, když se někdo slušně zeptá a já jsem na to připravená... Ale když někomu prostě vystřelí ruka a žene se mi k břichu, fakt zdrhám :o( Na tchýni to zabralo už u prvního a teďka to ani nezkoušela... A vždycky se můžeš vymluvit na hormony, kdyby byla jooo zlá krev :oD

kamino
9. led 2013

@kajalka ja jsem si vymyslela poveru,ze to prinasi smulu a kdyz se nekdo snazil me ochmatavat,tak jsem to rikala...at se nezlobi,ale ze se bojim 😉 budes se divit,ale fungovalo to 😉

elvira
10. led 2013

kajalka - mě takové ošmatlávání vadí u většiny lidí. Snesu to od nejbližších - manžel dítě, sestra, bratr...
Ale pokud s tchýní nemám vřelý vztah? Já bych nešahala ani na její břicho... 😀
Mám svoji intimní zonu a tam pustím málokoho...
A jestli už jí ve 14. týdnu děcka kopaly, tak buď měla střevní problém, nebo zapomněla, že je o měsíc dýl těhotná, ne? 😀
Mám ale kamarádku a ta od 16. týdne cítila pohyby - ona má totiž všechno jinak. 😀

Jinak mám velkou radost - kamarádka skoro devět let nemohla otěhotnět, měla starého /blbého/ doktora, který snad deset let přesluhoval, ona od něj nechtěla odejít, rval jí kvanta hormonů.
Pak umřel, přešla k nové doktorce, upravila jí lečbu, párkrát byl na vyvolávačce a potom - doktorka že jí pro kontrolu udělá ultrazvuk a tam bylo zhruba 4 týdenní těhotenství.
Byla z toho celá paf. Už tomu nevěřila... Teď je zhruba v desátém týdnu a zatím všechno OK. 🙂

maladama
10. led 2013

@elvira já ve 14. týdnu cítila pohyby naprosto jasně, už možná dokonce od 12tt - nejsem těhotná poprvý, tak větry od pohybu fakt poznám, a větry mě teda nikdy nelechtaly vpředu na břišní stěně 🙂 nejhorší bylo, když se vzbudily obě dvojčata a lechtalo každý na jednom boku, to jsem leckdy až nahlas vypískla, jak to bylo znát. Teď se mi po lechtání začíná stýskat, kopance jsou poněkud silnější a bude hůř ☹

kitinka76
11. led 2013

@maladama cože?? tak to jsi exot!! naprostá většina maminek cítí pohyby nejdřív v 18tt 😉

maladama
11. led 2013

@kitinka76 já fakt znám i pár prvorodiček, co cítily pohyby od 14tt, je to takový, jako bys měla v břiše motýla, třepetavý dotyk... ale mám to až teď v 2. těhotenství, v prvním až hezky kolem 20tt. A taky, jak jsou tam dvě, tak mají míň místa, že.

kitinka76
11. led 2013

@maladama i prvorodičky??? já u prvního až ve 20tt a u druhého "už" v 18tt ☹

maladama
11. led 2013

@kitinka76 a dokonce ani nebyly všechny hubený, že by se to svedlo na to 🙂
prostě individi, jako všechno s těhotenstvím 🙂

elvira
12. led 2013

Tak vyjímka potvrzuje pravidlo.
V okolí, mimo tu jednu kamarádku, cítily pohyby všechny zhruba kolem 18. - 20. týdne - u prvního dítěte. 🙂
To ale neznamená, že to u vyjímek nemůže být jinak, že? 🙂

Holky - zažila jsem šok. Včera po volbách se tcháni zastavili, neprudili, tchýně pochválila malýho, že je šikovný a dokonce mě pochválila buchty, že tak dobré se jí nikdy nepovedou...
Čím to mohlo být? 😀

monyliny
13. led 2013

@elvira Tak asi došlo ke globálním změnám v chování u tchýní 😀 ,protože ta moje je od nového roku taky nějaká ťuťu´tu.Pozvala nás na oběd,mazlila se s prckem-to jindy nedělala a i na mě byla milá.Dokonce neignorovala mojí dceru z prvního vztahu a u nás mi pochválila cukroví🙂Také jsem se divila 😀 Kéž by jim to děvčatům vydrželo,že 😉

elvira
13. led 2013

@monyliny - tak vidím, že to není jen u nás... že by ti Mayové nemysleli konec světa jako takového, ale něco hlubšího? 😀

vladla
13. led 2013

@monyliny Třeba dostala palicí! 😀