Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tarra27
5. lis 2012

@bettyx ty brdo....máš si zvyknout.....to je debil....zajdi na sociálku a poptej se...

a hlavně hlavně!! před ním už nebreč, on apk ví, že jsi slabá a že neodejdeš....musíš být za každou cenu v klidu, nad věcí.....

monyliny
5. lis 2012

@bettyx Dva roky-to je ještě děťátko hodně malý ☹ Souhlasím s tarrou27,ale na druhou stranu to není tak jednoduchý 😢 S manželem si to určitě už řešila,podle mě tudy cesta nevede a bohužel asi nikdy nepovede,když ti na rovinu řekl,že dal slib,že zůstane s nimi-juj to mě vytáčí 😒 Kolik máš dětí?

skorepka
5. lis 2012

@bettyx hele cetla jsem jen tvuj prispevek pro aideen a reknu ti neco z naseho zivota. Manzel byl cca od 15let v trapu domu chodil jen spat. Nedelal nic spatneho, venoval se divadlu, konim, jizde na kole. Ale diky tomu ho mama nenaucila. Jak se meje nadobi (sklo, porcelan, malo spinave kastroly, zapecene pekace) a ze se meje i z druhe srany. Ze se spinave ponozky a spodky neodhodi tam kde si je svlikne, ze se po sobe uklizi nadobi, ze kdyz neco vynda z tasky, nebo jakohokoliv pytle, musi se to uklidit nebo vyhodit. atd atd. Vubec nic nevedel co se deje v domacnosti a jak co funguje. Pak sme spolu zacly chodit. Po mesici a pul jsem planovane otehotnela. A zacal boj. Vse jsem ho musela ucit a to velmi tvrde. Denodenni dohady a vysvetlovani byly normalni. Trvalo mi to rok. Ted manzel vi kam patri spinave pradlo, posloupnost myti nadobi teda porad nechape, ale snazi se, vi ze toaletak se sam nedoplni, myje nadobi (vcera mi ho umyl kdyz uz jsem spala) vytira, luxuje, nekdy vyzehli (to se naucil po porodu, kdyz jsem to nezvladala, protoze mala probrecela 4mesice od 7h rano do 22h vecer s dennim spankem asi 3x po deseti minutach) umeje koupelnu i wc. Nic mu ted nedela problem. Jen at doma nema kazdy den to drstkovani. Sice me to stalo rok nervu a dohadu, ale ted mam fakt uzasnyho manzela a chlapa. A to nemluvim o tom ze mi jen tak nosi kytky, darky, mnamky.. Ale jeho maminka.. desne. Jsem o skoro 5let starsi nez on. ona ma vsugerovano ze mi je 20 nebo co. Nebrala moje nazory a ji nikdo nesmel rict svuj nazor a negativni vubec. S maloou jsme k nim jezdili max 1 za mesic. Ja ji ale vzdy rekla svuj nazor a bylo mi fuk ze do mne manzel pod stolem kope abych drzela pusu. Ale ted jsem opet tehulka. A tchyne ? Najednou otocila.. a ja jsem moc rada. Asi chce vidat druheho sviste casteji nez 1 za mesic. A reknu ti ze mi to nebude delat problem. Pokud to tak bude pokracovat, budu ji mit radeji nez moji mamu, ktera (se mi zda) uprednostnuje segry dite a hlavne segru uz od jakziva. Takze ti preju hlavu vzhuru a pevne nervy!! Je mi jasne ze nekde to nejde takto "snadno" otocit jako u mne. Ale ver ze jsem si to sezrala pekne. Ale ja jsem drska otevrena a kazdymu reknu co si myslim a co se mi libi i nelibi.

aideen
5. lis 2012

@bettyx i když to teď vypadá, že se nedá nic dělat, tak musíš najít nějaké řešení! Takhle se opravdu odděláš. Musíš tu být pro děti, myslet jak na sebe tak i na ně. A ty nebudou v klidu, když nebudou mít v klidu mámu.
Skus tu sociálku, jak tady holky radí, nebo nějakou nadaci nebo prostě něco. Zjistit si, co se dá udělat, jestli někdo pomůže. Takhle to dlouho táhnout už nezvládneš.
Tohle je přesně to, na co muži kolikrát spoléhají ... že si ženská netroufne sama s dětma odejít. A pak se chovají jak se chovají 😠

bettyx
5. lis 2012

@tarra27 snažila jsem se, ale už jsem tak vydeptaná, že to dál nejde a prostě už prořvu pomalu každou noc... je to strašný! držím se kvůli dětem.. před nimi dělám jako nic... chtěla jsem si na sociálce zažádat o bydlení, ale mám smůlu protože manžel zdědil chatu po babičce -na půl se ségrou -tam vznikl ten její dluh vůči nám.... my platíme všechno, ona nic a chlubí se že má chatu 🙄 .. zdědil ji když jsme byli už svoji, takže vlastně máme nemovistost a manžel je navíc třetinovým majitelem baráku, takže to je krytý ze všech stran a nemám nárok ☹

skorepka
5. lis 2012

@tarra27 presne, ja pred chlapem nikdy nebrecela a kdyz uz, tak jen abych mu ukazala ze je mi lito jak se ke mne jeho mama chova a jak je mi to lito a ze nekoupi vnucce jednu kvalitni vec ale prinece igelitku z prace plnou vadovych hracek a knizek. A to upozornuji prachy maj. A musim rict ze to zabira. Stejne jako zabira slabossky plac, aby chlap vedel ze si na ni muze dovolit a ona se nevzepre. Tuuuuudle! To u mne chlap neuvidi ani nahodou. To se radsi vyvztekam u uklidu 😀

skorepka
5. lis 2012

@bettyx deti to vyciti, ze nejsi OK, takze fakt zacit neco delat. ☹

bettyx
5. lis 2012

@skorepka věř mi, snaha byla.. jak píšu -žijeme spolu 4roky a za tu dobu se mi protsě nepodařilo si ho "převychovat" -bohužel vždy zasáhne maminka, která řekne že to je prostě chlap, že jej to dělal taky a je to lepší než kdyby mě bil tak ať si vážim toho že mě má rád.. a on to slyší a ví že má v mamince maximální oporu

skorepka
5. lis 2012

@aideen mas recht, nesnasim tu chlapskou jistotu ze zena kvuli detem neodejde!!! Za to bych je mucila. Vim ze je to tezke, ale ukazat chlapovi ze na nem nejsem zavysla (byt jit bydlet ke kamaradce, rodicum, sourozenci, nebo pres socialku) ale ukazat mu ze ma trpelivost pretekla a ze to hrave (on nemusi vedet jak spatne) zvladnu i bez nej. Nektery chlapy se chytnou za rypak a pak jeste muzou byt uzasny manzelove i tatinci. Mam takovej pripad ve svem okoli. Jen u ni uz to zaslo tak daleko, ze uz ho zpatky nechtela.

monyliny
5. lis 2012

@bettyx Tak to už ti nezbývá nic jiného,než si ujasnit priority a jestli ti to za to všechno tvůj manžel stojí.Chceš být s ním-bojuj,rvy se a ukaž,co v tobě je za silnou ženskou.Poplakat si můžeš v noci v koupelně nebo do polštáře.Před chlapem plakat nemá cenu ☹ Jestli s ním být nechceš,tak mě napadá už jen rozvod.Pak by jsi na té sociálca měla uspět.

aideen
5. lis 2012

@skorepka právě, že moje nejlepší kamarádka je na tom dost podobně. Chlap si nechal porodit dvě děti, ale že by pomohl s něčím, to vůbec. Když přijde z noční, je protivný, když přijde z ranní, je protivný, to sáme odpolední. Celý den proleží, není schopný si po sobě talířek uklidit. A když už kámoška chtěla situaci řešit, víš co jí řekl? Ať je tiše, že jestli si myslí, že by ji někdo s dvěma děckama chtěl, tak je na omylu 😕 😨 Tohle mi říct, jsem dávno za horama!

sarkar
5. lis 2012

@bettyx Ahoj, teda to je hrozný, co prožíváš ☹ Kam se hrabou moje "problémy" s tchýní...
Nevím, jaká jsi ty povahově, já sice nejsem žádná extra upřímná osoba, ale v tomhle případě bych dala manželovi nůž na krk - buď my nebo ony. Buď bude s vámi, věnovat se vám a to nejen dětem, ale i tobě, a hlavně - přestěhujete se od tchýně, anebo si vybere je a v tom případě myslím, že nic neztratíš. Já osobně si nedovedu představit, že já a naše dítě by nebylo pro manžela na 1. místě. Myslím, že když setrváš, tak si možná fakt nakonec zvykneš, ale rozhodně si ve stáří neřekneš, že se ti ten život líbil a že by sis to dala ještě jednou, a to je myslím hodně velký průser...Víš jak - jaký si to uděláš, takový to máš, a nemůžeš čekat, že na tebe někdo někdy bude brát ohledy.
Kdybys byla v rozvodovém řízení tak myslím, že bys mohla žádat o bydlení někde v azylovém domě, i když to není asi to pravé ořechové, ale možná, že bys tam byla spokojenější než tam, kde se necítíš doma a jen se schováváš.
Hodně štěstí!

tarra27
5. lis 2012

@bettyx to bych podala žádost o rozvod....at si chlaepc nemyslí, že bdueš skákat jak on píská....když budeš rozvedená, tak nárok mít budeš....a počítek s tím, že od nich ti začne peklo, ale nedej se....neboj...

tarra27
5. lis 2012

@skorepka přesně...oni chlapi nemají rádi pláč...

tarra27
5. lis 2012

@skorepka přesně

tarra27
5. lis 2012

@aideen podle mě ví, že si to k ní může dovolit....musí se vzepřít a ujasnit si,o chce....i za cenu, že by odešla....a bud dostane rozum a nebo ne...

aideen
5. lis 2012

@tarra27 spíš jde o to, že je teď docela čerstvě po porodu - teď překonala šestinedělí, tak s ní hormony ještě stále cloumají. Známe to. Takže má opravdu pocit, že je k ničemu a že bez něho se prostě neobejde. Tak to trpí, mě si postěžuje, ale tím to hasne. Jedno pro ni ale udělat můžu, dávám jí jistotu, že kdyby nato opravdu přišlo a ona chtěla odejít, může být na čas u nás. Sice se čtyřma dětma v jednom bytě ... (má dvě a já taky), ale určitě bych ji nenechala napospas. Víc dělat nemůžu ...

zdenka561983
5. lis 2012

ahojky nejsi sama,tky mám problémy s tchýni a už a ji s tchánem....

skorepka
5. lis 2012

@aideen tak mela jsem chlapy co by to mozna rekli, ale ja si je vzdy na zacatku vztahu vsemozne testuju, kor kdyz jsem zacla chtit rodinu. A jak se projevi jako hulvat, tak leti!!!! A tohle mi rict muj chlap, tak se teda ma na co tesit. Protoze jsou chlapi co deti mit nemuzou a za hodnou zenskou s detma by byli stastny jak blechy!!!!! No to by me zvedl ze zidle. 😠

skorepka
5. lis 2012

@aideen jsi hodna, zes ji to nabidla, treba k tomu nedojde, ze by se k vam nastehovali, ale uz jen ten pocit ze mas kam jit, ji muze hodne pomoc a ona pak najde silu se vzeprit a boze, ja ji budu drzet pesti at je to co nejdriv! Jsi hodna. 🙂

skorepka
5. lis 2012

@tarra27 a mas recht, kolikrat muze stacit mu dat k podpisu zadost o rozvod a on si uvedomi ze neni zena tak slaba a ze ma vseho plny zuby. Bud se on vzchopi a bude vse konecne OK, nebo ne a pak nema cenu to dal prodluzovat. A uz prave kvuli detem. Protoze jsou chlapy ktere uvitaji treba trosku odrostle dite a hodnou zenu.

llluckaaa
5. lis 2012

@bettyx Ahoj, to mě mrzí, kam až tvoje situace zašla. Podle mě je ale na čase ji nějak začít řešit. Nebude to jednoduché... Asi bych začala pracovat na osamostatňování se a zvyšování sebevědomí. Pokud nemůžeš z různých důvodů teď odejít od manžela, plánuj, kdy a jak to uděláš. Až budeš mít jasno, dej manželovi na výběr - buď se změní a stěhuje se s vámi a nebo ty jdeš s dětmi. I kdybyste bydleli v pronajatém 1+1 bez otce, budete na tom určitě líp než teď (a nebo ne? třebas nenapsala vše a ještě tě tam něco drží, ale podle toho, co zde padlo, nevidím důvod, proč zůstávat...). Jsou finance jediný problém, proč nejít pryč? Zkoušela sis spočítat, jak bys na tom byla někde jinde bez něj?
Nezůstávej sama zavřená v tom vězení, vycházej ven mezi lidi, třeba do nějakého města, když se ti nelíbí na dědině,dítko to zvládne s tebou 😉 Zkus si najít třeba nějakou kamarádku na internetu, co bydlí v okolí, ať si máš s kým popovídat a postěžovat si. Určitě to neuzavírej do sebe, ať se z tebe nestane psychická troska ☹
Je mi jasné, že se to jednoduše radí, když nejsem v té situaci co ty... Rozhodnout se k činům a začít něco dělat je na tobě a nikdo jiný to za tebe neudělá 😉

aideen
5. lis 2012

@skorepka já jsem jí to nabídnout musela. Je to moje zlato, nejlepší kamarádka, co mám. Jsem si jistá, že kdyby bylo potřeba, tak by udělala to samé pro mě. Ale u nás je naštěstí harmonie, takže nemusím nic takového řešit. On byl ze začátku úžasný, dlouho ji uháněl, byl do ní zaláskovaný až po uši. I při prvním mimču to docela šlo, ale teď je to katastrofa. Nezávidím jí ☹

koncita
5. lis 2012

@bettyx k čertu s mýma problémama s tchýní - problém máš ty a to pěkně velkej! To, že je chování tvého manžela patologický a nenormální, je myslím celkem jasný...jako to, že dospělý ženatý muž, otec 2 dětí, který není zbavený způsobilosti k právním úkonům dá přednost svojí MATCE a SESTŘE před manželkou a dětmi a ještě ti to jen tak mýrnyx týrnyx opakuje, je naprosto nepřijatelný - teda aspoň pro mě! Na druhou stranu chápu, že máš dvě malinké děti a moc možností nemáš, ale doprčic, chceš takhle žít jak dlouho? Do smrti??? 😒 Bohužel ani tvoje děti nebudou mít správný vzor do života ☹ Jestli ti tvoje situace stála za to, napsat to sem, na diskusní fórum, i když je to anonymní a hledat zde útěchu nebo cokoliv jinýho, určitě je potřeba s tím něco udělat i v reálném životě. Držim palce a prosím, nenechávej to být, takhle se žít nedááááá.....!!!!

tarra27
5. lis 2012

@bettyx napiš mi do schránky, odkud jsi...třeba ti budu moct nějak pomoct

monyliny
5. lis 2012

Ty jo holky🙂Jste fajn,líbí se mi ta soudržnost tady 🙂 BUDU DRŽET PALEČKY 🙂 a bettyx bude líp 🙂

bettyx
5. lis 2012

holky, napsalo mi vá spoustu -ani jsem to nečekala.. moc vám děkuju za podporu.. věčně sedím u rslitky a koukám se jak to teď vypadá s nemovistostmi a vím že prostě jednou odejdu, že tu nebudu, ale zatím to asi budu muset snášet dál... bohužel.. už to mám dávno všechno propočítaný -kolik budu platit apod. -abych platila co nejmíň,a le zároveň investovala do budoucnosti pro děti, tak koukám i na byty po neplatičích, nebo v aukci ať je to co nejlevnější... všechno mám zjištěný, jen musím teď počkat na vhodnou dobu a s manželem na tu dobu spíš nepočítám, protože nevěřím tomu že by opravdu s námi šel...
Ale je to škoda, protože on je jimi maximálně ovlivněný -jednou jsme spolu byli sami celý víkend a bylo to úplně jiný.. takovýho jsem si ho brala -jezdili jsme spolu dřív na ten barák po babičce -než jsme měli děti... a tam byl super! pro mě ideál chlapa a ani mi nebylo divný že si musí každý den s mámou telefonovat -pak jsem otěhotněla a bylo stěhování a pro mě strašný překvapení v týhle podobě!
a moje povaha? no, když na mě někdo huláká, tak sklopim uši, poslouchám a radši mlčim.. tady to jinak ani nejde -oni jsou totiž tak laskaví že mě tu ubytovávají -asi takhle nějak.. jinak jsem klidná, neumim lhát a běžně si nechávám nas**t na hlavu, protože neumim použít správný argument abych druhýho umlčela.. a tchýně to umí mistrovsky...

monyliny
5. lis 2012

@bettyx Já se tchýně taky bojím.U jiných lidí mi to myslí,poradím si,jsem asertivní.Ale tchyně,to je jiná.....Vypadá jak velitelka z nějakýho lágru 😒 A já mám pokaždý v hlavě vypnuto,nechápu jaký má na mě vliv 😖

vladla
5. lis 2012

@bettyx Zkus se tchyni postavit.Když se ti nebude něco líbit,zkus jí to na férovku říct.Ono jí dělá dobře,že tě může ovlivňovat a manipulovat.A když se jí postavíš,určitě jí to zarazí.Přitvrď!!Zkus pro sebe udělat co můžeš,abys pak nelitovala až odejdeš,ža jsi to nezkusila. 😕

katerinanov
5. lis 2012

@monyliny Já mám úplně to stejné u mého otce. Taky nechápu jak je to možné.