Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kika_21
19. kvě 2016

@caboonek Trochu bych ho omluvila za to zadržování info-asi nechce rozčílit Tebe a je trochu mezi 2 kameny. Dohodněte si s mužem v klidu jasná pravidla-kdy tchyně-třeba 1x za 2 měsíce-taky máme volno spolu jen 1x za 14 dní, jinak spolu téměř nejsme- a babičku, která přijede min na 2 noci. je to někdy obtížné kloubit-navíc se jí nechce na chalupu, nám zase zůstat ve městě. 😕

cajovna
19. kvě 2016

@rainbow bohužel to máme úplně stejně, absolutně neskousla, že čekám po 14ti letech dcerku a teď to vyústilo katastrofou, kvůli ní jsem přišla před vánocemi o většinu mlílčka, aniž by mi kdykoliv jakkoliv pomohla a nebyla u nás už několik týdnů nařkla mě, že nic nezvládám, a s tchánem na mě při poslední návštěvě u nich nenechali nit suchou ačkoliv jsem jim nikdy nic neudělala, a snažila se s nimi kvůli manželovi vycházet jak nejlépe to šlo, a ani v nejtěžší době, kdy jsme přišli o dvojčátka tak nám nijak nepomohli, ještě nám" házely kladcky pod nohy" zato u švagrové se 2 kluky se mohly a mohou přetrhnout, oni vždycky chtěli holčičkku tak jsem došla k závěru, že asi nerozdýchali to, že jim se to nepovedlo (měli 2 kluky) a my ji s manželem máme, sice vymodlenou, ale máme 🙂

sajinka1993
22. kvě 2016

Ahojky 🙂
Prosím o radu... Je mi 22 let od své matky jsem odešla už v16 a starala jsem se celou dobu sama o sebe jen já... Našla jsem si přítele, kterému je 23 (ano třeba Vám přijdu mladá, ale už toho mám leccos za sebou ao věku to vždy dle mého názoru není). Jsem s přítelem přes půl roku a od začátku našeho vztahu spolu bydlíme.... Vše by bylo v naprostém pořádku, kdyby s námi nebydlela v bytě 4+1 ještě jeho matka i s jejím ještě ročním dítětem. Ze začátku to šlo vše hladce a vypadalo to, že mám tu nejlepší tchýni pod sluncem... Ale zdání klame... Já chodím do práce, přítel teď o práci přišel a ona je na mateřské... To,ze platíme většinu věcí mi je asi maličkost za jednu místnost ve které soukromí také nemáme... Přijde si kdy chce...nezatuka...zkrátka si tu dělá co chce... Když jdeme nakoupit své věci pro sebe ona nám hned na poroučí co máme koupit ji, ale vše opět platím já... Přijdu si už jako banka, která ale jen dává... Přítel ten jen řekne:,, já ji pak řeknu až mi dá peníze...,, ale jsou to jen žvásty... Už když ji vidím mám chuť ji skočit do úsměvu... Omlouvám se, ale vážně už je toho na mě moc... Dělám krátký, dlouhý týden od desíti ráno do jedné ráno tudíž jsem potom opravdu ráda za každičké volno co mám, ale to většinou nemám jelikož oba si vždy něco najde... Bohužel nejsem člověk, který vše hned v pálí druhému do obličeje.. Tudíž si to nechávám v sobě jenže se bojim toho až to nezvladnu a,,bouchnu,, snažím se být v klidu jak to jen jde a to jen kvůli přítelovi, ale už nemám síly... Kolikrát si spíše myslím, že beze mě by jim možná bylo líp.... Opravdu je toho ještě spousta s čím mě víc a víc vytáčí a možná i kdyby se chovala sebe líp, tak už i na tom budu hledat chyby.... Jaj z toho ven??? Odstěhovat se teď nemůžeme, nevím zda bych to sama vše utáhla ... :((

karlajasmine
22. kvě 2016

@sajinka1993 Odstehovat se.. jine reseni nevidim.

olga_
22. kvě 2016

@sajinka1993 Přičti si všechny peníze, které nacpeš do tchýně, zpět ke svému a pak zvaž ještě jednou, jestli se nemůžete odstěhovat.

carmilla
22. kvě 2016

@sajinka1993 No to víš, děvče... věřím, že většinu nákladů platíš ty, ale tady vyvstává otázka, v jakém bytě vlastně bydlíte - pokud bydlíte v tchynině bytě, tak sorry, ale ona má ten hlavní trumf v rukávu...Pokud máš vlastní příjem, skutečně by nebyl reálný ani podnájem? Já myslím, že když si spočítáš náklady, co narveš do tchyně a a do domácnosti, tak téměř jistě ano (jak už tu někdo naznačoval). Pokud bydlíte v bytě, který patří tchyni nebo rodině tvého přítele, fakt nečekej změnu. Vyhodit ji nemůžeš a ona se tam vždycky bude cítit jako paní domu...Přítel si snad v dohledné době práci najde, ne? Nebo pro to nic nedělá a čeká, jak se to vyvrbí? Trochu bych na přítele zatlačila, nejdřív nějak diplomaticky - že to takhle dál nejde a že ty sama chod domácnosti prostě neutáhneš...a že bys ráda, abyste žili ve svém...a uvidíš, jak se k tomu postaví...Bavili jste se spolu někdy vůbec na toto téma?

radapokec
22. kvě 2016

Začni včas řešit, toto ,chování tchýně i přítelovi mlčení, není normální. Přítel je podle mě nevyzraly

sajinka1993
23. kvě 2016

Ano máte pravdu všechny a moc Vám všem děkuji za odpovědi, podnájem ovšem možný je, ale vestavnou jsem našla jen přes reality a to opravdu nějakých 30000 dohromady . určitě chci odejít, přítel to chce také, ale s tou prací je to u něj horší... Za 12000 prý pracovat nebude, nebo tedy alespoň nebude dělat žádnou těžkou práci... Miluji ho a nechci od něj odejít, vím, že pracovat zvládne, že to není žádný lenoch... No a s tchýni máte pravdu sice být je přítelovo otce a ne její, ale já jsem tam zkrátka jako na návštěvě a ne doma a určitě bych nechtěla ji vyhazovat z bytu. Je to její domov a navíc jsem tu prostě já.

sajinka1993
23. kvě 2016

Omlouvám se za chyby, ale telefon si občas píše co chce..

andreaandrejka
23. kvě 2016

@sajinka1993 Ono je možná lepší pracovat chvíli za 12 tisíc a hledat si lepší práci, než být doma a nedělat nic.

sajinka1993
23. kvě 2016

Přesně tohle je tedy i můj názor, ale v tomhle s ním bohužel za jedno nejsem... :(

martiina_k
23. kvě 2016

@sajinka1993 za 12 000 pracovat nechce? Tak takového bych teda vedle sebe nesnesla.. manžel má VŠ a pracuje za 14 000, což mi na chlapa připadá jako skoro almužna. Když připočtu, že dojíždí 30km, tak to není žádná hitparáda. Ale nenapadlo by ho říct, že za 12 pracovat nebude.... bože, to jsou chlapi... radši bude na pracáku. TO mi hlava nebere.

sajinka1993
23. kvě 2016

No můj přítel je automechanik , ale zkrátka mu také není nic dost dobre... Pracoval v Německu, ale bohužel se nám porouchalo auto a neměl jak se tam nadále dostávat chtěl by zpět do Německa, ale zatím jsme nic nenašli.

martiina_k
23. kvě 2016

@sajinka1993 kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby... pokud bude chtít pracovat, práci si najde. Automechanici myslím nejsou zas tak mizerně placení.

andreaandrejka
23. kvě 2016

@sajinka1993 A proč si nehledá práci tady, smím li se zeptat?

carmilla
23. kvě 2016

Tak tady se ztotožňuju s názorem, který mají holky výše...Nežije partner tak trochu mimo realitu? Já mám VŠ - nechci se tím nijak honosit, podotýkám to jen proto, že můj plat taky není žádnej velkej šlágr a když jsem hledala práci po škole, vzala bych ji i za tu za dvanáctku, nebo i částečný úvazek, jen abych už se mohla nějakým způsobem postavit na vlastní nohy. Dneska mám práci v oboru, sice to občas není úplně tak růžové, jak jsem si idealizovala, ale každej den jsem vděčná, že tu práci mám...Přítel by se měl probudit z tý diskotéky...Dneska spoustu lidí bere dvanáct nebo o málo víc i s vyšší odbornou nebo vysokou školou...

micaella23
23. kvě 2016

Dokzes si s nim predstavit budoucnost, kdyz je takovy nemakacenko s prominutim? :( kdyby sis zlomila nohu a on musel makat za 2 tak by toho byl schopen? Myslim ze prvni co by nastalo, ze by uzekl zpet k mamince a tebe v tom nechal, tohle neni dobrej zacatek hele:(

sajinka1993
24. kvě 2016

Děkuji a ani asi máte pravdu, nejspíš jsem v tomhle ohledu naivní a tak jsem mu řekla, že mu dávám měsíc na to aby si něco našel nebo, že odcházím , ale sama. Sice z toho nadšená nejsem, ale otevřeli jste mi oči já chci vědět, že s tím druhým koho miluji mám budoucnost a ne se strachovat pokaždé strachovat co zad přijde a nebo když najde práci tak jak dlouho tam vydrží a co, když přijde dítě... Vím, že na dnešní dobu chci asi moc, ale chtěla bych úplnou rodinu a ne být na to vše sama... Tak Vám moc děkuji opravdu jste mi pomohli.

andreaandrejka
24. kvě 2016

@sajinka1993 Neboj, nechceš moc, chceš naprosto normální věc, která by měla u každého chlapa fungovat.

sajinka1993
24. kvě 2016

@andreaandrejka děkuji moc uvidíme jak to teď dopadne 🙂

magdasan
24. kvě 2016

@sajinka1993 Přikláním se k názoru ostatních, že to není od Vašeho přítele dobrý přístup a budoucnost s takovým člověkem je nejistá. Můj táta přišel těsně před důchodem o práci, máma už v důchodu byla, takže finance nic moc...A jediné místo kam ho vzali jako údržbáře byla jatka. Můj táta, který téměř nejí maso a nezabije ani kapra... A pracovní doba od nevidím do nevidím pro šedesátiletého člověka...Bylo to pro něj hrozné, když se z toho jednou potřeboval vymluvit, tak i plakal.Ale rok do důchodu tam vydržel. Pro rodinu. Pro mámu. Tak má vypadat správný chlap si myslím 🙂

sajinka1993
24. kvě 2016

Dávám klobouk dolů před Vaším tatínkem. Kezby i ten můj pochopil, že já pro něj udělám vše co bude v mých silách aby jsme se měli dobře, ale nelze to tak, aby to bylo jen z mé strany, ale musí chtít i on. Vážně bych moc chtěla aby to pochopil a sebral se a začal pro to (pro nás) něco dělat... Vím, že půl roku není bůh ví jak dlouhá doba, ale já zrovna nejsem tip holky, která mění partnera více, než své spodní prádlo... A opravdu jsem s ním jinak spokojená, ale v dnešní době je právě hodně důležitá a pokud není práce, tak vím, že i láska potom díky tomu neznamená tolik... :( Miluji ho, ale proto přeci nebudu já ta co to táhne, uklízí doma, vaří atd..
A on jen ten co si slíže veškerou smetanu...

veritanas
24. kvě 2016

Ahoj holky, Dneska mě strašně vytocila moje, jindy jinak fajn ,tchýně. Neměla jsem moc dobrý den, prostě Mito nějak nešlo.. zvlášť mě iritovala hromada prádla na žehlení.. měl hlídat manžel, ale musel něco ještě udělat, tak ho dal babičce...To by mi samo o sobě nevadilo..ale za chvíli slyším zezdola, že malý chce spát..jdu dolů a povídám, že musí ještě chviličku vydržet a že mě dneska hatí plány a že má u mě vroubek(mimochodem myšleno ve vtipu, žehličku jsem vypla, bylo potřeba ho jen vykoupat) načež tchýně zvedla obočí a konstatovala, že moc nechápe, jak se na malé dítě může někdo zlobit jenom proto, že chce spát...a v tom to bouchlo..jsem se otočila na patě a zařvala jsem, že už nikdy nic dop... neřeknu...a odešla.. chápu, že to vypadá jako, že jsem přecitlivělá, ale prostě mě její komentáře a konstatování., kde mě prezentuje tak, že svému dítěti nedám najíst a napít, kdy chce a svítím mu baterkou do očí, aby nespal.. ŠTVOU já jen chci, aby měl nějaký režim ..ona je s ním přes den všechno mu dovolí, hned to a hned tamhleto.. malý nic nemusí, pořád ho jenom nosí a pusinkuje a už neumí být samostatný. Chce se jen nosit.. nevydržela, aby jen chvilinku plakal, hned ho utěšuje a prostě..grrr.. prostě nejsem tak dokonalá matka jako ona, která zvládla všechno při dvou dětech, které nikdy memusely plakat, protože dokázala dělat všechny domácí práce s nimi + chodit do práce a hospodářství nejvíce mě vadí, že manžel pak udělal scénu, že se tak k sobě chovat nebudeme.. že no a co, že se mi to nelíbí.. že se stejně nic nezmění a moudřejší má ustoupit a ne být hysterický.. Teď šel demonstrativně spát a ani mi neřekl dobrou noc, no chápete to?? 😣😣😫😫Dík za přečtení..😉

anelamates
25. kvě 2016

No dle mého to byla poněkud hysterická reakce, ale někdy je zkrátka den blbec. Takže by možná stálo za to zajít za tchyní na kafe a říct jí to - prostě mám dneska blbej den, všechno se mi sype, tak se babi nezlob, že mi to ujelo. A hotovo. Prostě den blbec.

karlam
13. čer 2016

ahoj holky, já se svou tchýní taky bojuju, dokáže mě vytočit aniž by si to uvědomovala, mám to o to horší, že manžel je jedináček a ještě měl vážnou nemoc, ta už je naštěstí pryč, přesto na něm tchýně lpí a běda na něho říct křivého slůvka, je nesnesitelná tím, jak musí být všechno podle ní a jak nás pořád kontroluje a hlídá. 😒 😒 😒

karlam
13. čer 2016

@veritanas chápu tě a obdivuju zaráz, já vždy raději mlčím a tím jsem pořád ta blbá, co všechno odkývá

carmilla
13. čer 2016

@karlam To víš, je na svého syna fixovaná o to víc, že o něj třeba málem přišla...to se dá pochopit, ale určitě ji to neopravňuje k tomu, aby vás vedla jako na nitkách a udávala směr vašemu životu...nenech se kontrolovat ani hlídat. Vždycky to odpovídám všem s tímhle problémem. Já si to vyřešila tak, že když mi určité věci začaly opravdu hodně vadit, tak jsem to prostě normálně na rovinu řekla. Není to lehký, ale po každý bouřce se nakonec vyjasní a věci jsou pak srozumitelnější, přehlednější a jasnější pro obě strany. Držím palce. 🙂

stanulina
7. črc 2016

ahoj, mám taky děsný zkušenosti s tchánovcema, bydlíme u nich už 15 let a už melu z posledního..... naštěstí za pár měsíců jdeme do svého, stavíme 3 roky samy, byli jsme každý den na baráku, jsem zadlužený až do 70 (jak by někdo řekl úvěr nikdy) ale nám to za to stojí.....těch věcí bylo milion, jsou to prkotiny, jenže prkotiny každý týden, měsíc a pak se to nasčítá.... opravdu je nejlepší ať si každý bydlí sám, a domluvit si návštěvu, při návštěvě se třeba leccos zkousne a doma si to pak každý dělá po svém, při společném bydleni není nikdy klid ani soukromí, všechno je vidět a slyšet, kam jdete, kdy přijdete, v kolik vstáváte, proč nejdu pro čerstvý pečivo atd.... taky se neumím a nechci hádat, tak jsem držela pusu, a v sobě to dusila.... už bych nešla nikdy bydlet k nikomu ani ke svým rodičům....
naposledy mě tchyně "naštvala" včera, ráno v půl osmý se u nás uvelebí v obýváku přišla s malou neteří, a my vedle spíme v ložnici, v obýváku byl syn, který vstává kolem 7, je mu 10, dívá se na telku..... za celou dobu se nenaučila, že k nám nemá chodit brzy ráno nebo pozdě večer...... ještě jsem přemýšlela, jestli nemám začít schválně nahlas hekat přes zeď, ale asi ani to by jí nevypudilo:🙂....... taky budu jednou tchyně, mám 2 kluky, ale tohle jim tedy dělat nebudu.....
nevim jestli to dělá schválně, ale to je vlezlý, já sama si nedovolim, abych jim courala po kuchyni nebo obýváku, takže jeden příklad za všechny proč ne společný bydlení 😝

anelamates
7. črc 2016

@sajinka1993 Přítel je automechanik, porouchalo se mu auto a kvli tomu nemůže jezdit za prací? tak je snad automechanik, ne? Má si to spravit a jezdit. Kecá, nechce se mu makat, tak je to. Kdyby chtěl, dělá i za těch 12.

eldrag
7. črc 2016

jako thcyně vylije pití po celém stole svou vlastní nešikovností, a nenapadne ji nic lepšího nez mi z prebalovací komody vzít čistou sněhobilou plenu (co mam pripravenou na široke baleni a ty lepsi veci, zadna odkrkavaci flekata hruza) a utře s ni s tul a podlahu... Muz mi jemne naznačil ze ma reakce byla prehnana, ze plen mam deset... ano vytrhla jsem ji to hnusne z ruky, rekla ze to neni hadr na to mame uterky a ubrousky a at mi do supliku nesaha.... pro uklidneni jsem na wc vylustila tři velke křizovky nez jsem vylezla.