Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

ivular
26. lis 2012

@kitinka76 Netrpím, to zase říct nemůžu. Ale trápí mě, že moje přání nemá šanci oproti přání tchánovců. Přitom oni jsou úplná rodina, na štědrý den je s nimi i jejich bezdětná dcera, takže nehrozí, že by tam někdo zůstal o samotě. Já si u nich připadám špíš jako dcera tchýně a sestra MM, ona je královnou večera - jako bychom my s manželem a dítětem nebyli samostatná rodina - nebo nevím, jak to popsat. Tak nějak cítím, že tohle uspořádání prostě není v pořádku a napůl mě to mrzí, napůl štve.

trinity1973
26. lis 2012

@vladla No,on se v nich nijak nevidí,nejsou jako rodina semknutý,že by držela spolu na sto procent. Jeho bratr je v jiném městě s rodinou, jezdí 2x do měsíce a má ji taky plný zuby. On matku setře a nic neřeší a ona scvrkne púlky. Ten můj si ctí rodičů, má je rád,to nikomu neberu,ale i když ví,že matka je labilní a nic jí neřekne,ba co víc,se jí zastane,tak mě to vždy srazí na kolena.....Takže jsem na to sama....
Máti ho vydírá spíš citově. Tchyně luští celej den křížovky a tchán z nudy chlastá,nemají žádnou nápln života,nikam se jim nechce,otrávený ze všeho a tak se nedivím,že matinka se fixuje tam,kam nemá...
Nutno dodat,že vyhrála v křížovce strunovou sekačku a já ji dostala pak k svátku(málem mě to kleplo) ,nějak mi to mozek nebral,co já jako s ní mám dělat (bydlíme v centru města v paneláku ),asi čekala,že hned vyrazím jí kosit trávník,nebo asi tak něco 😀

trinity1973
26. lis 2012

@vladla brrr..neštovice na ně... 😎 😠 😀

kitinka76
26. lis 2012

@trinity1973 já na ni minule byla za to pomlouvání fakt hnusná!! Když škaredě mluví o jeho ex, tak je mi to fuk, i když je mi jasné, že takhle před švagrem mluví i o mě. Ale jak takhle může mluvit o svojí vlastní vnučce to mi hlava nebere!! 😠

vladla
26. lis 2012

@trinity1973 sekačku?! 😀 Do paneláku?! 😀
To mě dostalo!!! 😀 😀

kitinka76
26. lis 2012

@trinity1973 😀 😀 tak s tou sekačkou jsi mě pobavila 😀 😀

vladla
26. lis 2012

@kitinka76 kolik let je vnučce?

kitinka76
26. lis 2012

@ivular to je škoda.... my trávíme vánoce s mojí mamkou a dědou, oba jsou sami a manželovi to nevadí. Má moji rodinu rád, hned ho vzali za vlastního, nabídli mu tykání. Švagrová taky chtěla trávit vánoce sama s mým bráchou. A trvalo jí sedm letnež bráchu ukecala 😅 mě to dost mrzí, protože jsme se od té doby na svátky nepotkali ☹

kitinka76
26. lis 2012

@vladla příští víkend oslaví dvanácté narozeniny a je to hrozně fajn holka. Báječne spolu vycházíme. Ale podle tchýně je to mrcha vypočítavá, která z nás jen tahá prachy ☹

trinity1973
26. lis 2012

@kitinka76 To mi taky mo zek nebere. Tchyně ošklivě mluví taky o členech rodiny o vnoučeti od syna a to je dost hnus. Já jí nic neřekla,jen at jim to řekne,když jí na nich něco vadí,pak se urazila,něco jako,že nemám pochopení a taak.To je všechno o lidech,život je plný kompromisů a i já,člověk tvrdohlavej jsem milionkrát kompromis udělala ve spoustě věcí a vždy jsem u toho pak byla já ta jitrnice. Táhne mi na 40 a jsem už stará na to, abych děl ala další ústupky,ted chci něco já ,žít a život si užít a ne přežívat... a nezdá se mi to nijak sobecký,když řeknu,že chci mít rodinu pro sebe,myslím tím ,bez té koule u nohy

trinity1973
26. lis 2012

@vladla to abych byla asi vdecna,ze jim muzu pokosit tranik,nebo tak neco... 😀

trinity1973
26. lis 2012

@kitinka76 ja prvne vzteky chytla amok a malem jsem ji tim vzala po hlavě.ted se tomu musim smat,ona je kolenovrtač, asi myslela,jak padnu na zadek,co je to vlastně za dar a taak ... s mojí segrou se tomu chechtáme,protože i když si myslím,že nemůže už víc ničím překvapit,tak se pak zas najde něco,čím nás totálně odrovná 😀 😀

trinity1973
26. lis 2012

@trinity1973 kámoška mi poradila,že by jí klidně do dárkové bedničky natentovala,aby tam bába měla hovo a to doslova🙂

ivular
26. lis 2012

@kitinka76 To víš, že i pro mě by bylo snazší, kdyby mi Štědrý den strávený u tchánovců byl příjemný. Ale já se tam opravdu necítím dobře - mám pocit, jako bych tam byla páté kolo u vozu, jako by mi ten den vlastně někdo bral. Taky bych si přála, aby naše dítko mělo vzpomínky na to, jak štědrou večeři připravuje máma a ne babička - to je přece divný model, ne?
A švagrová s tvým bráchou nemají děti?

kitinka76
26. lis 2012

@trinity1973 no vlastně jsem ráda, že mi tchýně žádné dárky nedává 🙂 kdybych na narozky rozbalila sekačku, tak bych nevěděla jestli se mám smát nebo co mám dělat (taky bydlíme na činžáku) 😀

trinity1973
26. lis 2012

@kitinka76 No,ještě není všem dnům konec,třeba tě taky něčím pěkným překvapí.... 😀
SEKACKU MAM OD KVETNA A TO JSEM BYLA V 5M TĚHU...Jo a ještě máme vysavač a to máme doma dlažbu a plovoučku 😀 😀
Já to vždy prodám na aukru,nebo tak někde. 😀

kitinka76
26. lis 2012

@ivular mají kluka, bude mu dvanáct. A přesto trávili prvních sedm let vánoce s našima 😅 my jsme taky jako děcka trávili vánoce u babičky a druhý den (25.12) u druhé babičky. Vždycky jsme se sešli všichni s tetičkama, strýčkama, sestřenkama, bratránkama.... já měla tyhle vánoce ráda, postupně se všichni trhli, každý slaví svoje vánoce a stýkáme se strašně málo ☹

kitinka76
26. lis 2012

@trinity1973 to mi připomnělo jak moje babička dostala od svojí švagrové nějaké příšerné skleničky a vždycky když měla ta její švagrová přijet na návštěvu, tak je vystavovala do vitríny v obýváku, protože švagrová vždycky kontrolovala, jestli je má 😀 😀 😀

vladla
26. lis 2012

@kitinka76 Kdybys to o holce říkala ty jako macecha(jestli jsem to dobře pochopila),tak tam určité spory jsou,ale vlastní babička??!Pipina!! 😉

elvira
26. lis 2012

@katerinanov - je mi to moc líto...
Člověku některé věci dojdou, až když je pozdě. Ale asi to tak musí být a člověk si z toho musí vzít to, co je "jeho".
Udělala bych to, jak řekla monyliny - zapálila bych svíčku, "pokecala" s ní, omluvila se, pokud bych to tak cítila, odpustila jí její prohřešky a pak se pokusila vzpomínat spíše na to dobré, i když to někdy není lehké.
Drž se, manžel tě bude potřebovat.

elvira
26. lis 2012

@trinity1973 - no, sekačku jsi přece dostala, aby se ti lepší seklo u babičky na paloučku. 😀
Já jsem vcelku pravidelně dostávala bombarďáky, nátělníčky, ač jsem jí milionkrát řekla, že je nenosím, ponožky - to mi zas tak nevadí, těch není nikdy dost a pokud nejsou růžové s motýlkama, tak je mi to fuk.

Teď mi to připomnělo, že když bylo manželovi 23, dostal od tchýně půlmetrového medvěda-plyšového.
Když byl zaskočený /to byly ty vánoce, co je tcháni slavili s náma/, tak tchýně řekla, že však s ním může spát...
Až odešli, tak jsem si z muže utahovala, že já klidně budu spávat v obýváku, když je vedle něj obsazeno... 😀
Mevěd našel uplatnění až teď, když je malý na světě. Jinak dost dlouho ležel...
Ale abych nekřivdila - jednou jsme dostali od nich povlečení - kvalitní, krepové, dokonce si nechala od prodavačky poradit moderní vzorek, takže moc hezké a ráda ho oblékám.

Já už delší dobu pro tchány kupuju dárkové poukazy - do obuvi, do "spodního prádla" /Jéžiš, ne do bombarďáků, jako do obchodu se spodním prádlem/, předplatné regionálního tisku atd.

kitinka76
26. lis 2012

@vladla jo správně. Jsem její macecha 😉 ale jsem hodná macecha a neposílám ji v lednu pro jahody 😀 😀 a ona je zase hodná nevlastní dcera

kitinka76
26. lis 2012

@elvira tak medvěd pro dospělého chlapa je taky moc prima dárek 😀 😀 😀

trinity1973
26. lis 2012

@kitinka76 😀 😀 😀

trinity1973
26. lis 2012

@elvira to já ji zase koupím to předplatný na ty křížovky, toužím po kolečkách..těch na písek.🙂

zizala79
26. lis 2012

@elvira ježiš, moje je taky Maruš 😅 říká se jí Mařenka, ale Mařenka je maximálně dcera mého bratrance, rozhodně ne tchýně

@katerinanov to je mi líto. já si taky vždycky říkám, že mě mrzí, že nemáme nějaký normální hezký vztah (ale on ani MM, i když pro něj je to přeci jen matka), ale pak když jí vidím, u nás se ten vztah prostě pokazil a já už nemám chuť investovat svou energii do nějakého napravení, nota bene, když se periodicky opakují hnusné situace

haha, moje taky sem tam umírá, má cukrovku (leje do sebe kolu na litry), pochybuju, že opravdu, a hlavně trpí hlady a nemá co na sebe. babizna!!!!! v sobotu jsme byli nakupovat a MM kup tohle pro Mařenku 🤐 a tohle a tohle, tak jsem mu pak řekla, že toho snad už je dost, že mě to nebaví ji pořád sponzorovat (já teď teda příjmy nemám, ale dokud jsem měla, tak jsem se na nákupech a jiných výdajích a na zařízení bytu, atd. atd.) podílela a on zase jako obvykle přestal mluvit. mě už tím tak neskutečně vytáčí. kdykoli narazíme na nějaké pro něho nepříjemné téma (například aj druhé dítě), tak on to naprosto, ale totálně ignoruje, jakobych nic neřekla. pak se strašně diví, když čas od času zavedu tichou domácnost já, ale to je pak hned moje vina, že jsem divná 🙄 🙄 ha, včera jsem předvedla parádní scénu 😀

zizala79
26. lis 2012

@trinity1973 hahahahahahhahah, strunovka 😀 😀 😀

@ivular já bych taky ani za nich nechtěla být na Štědrý den u tchýně. my letos budeme u nás, ale je to dané dálkou, budeme tam celý týden okolo Štědrého dne a ke tchýni nevím, jak a kdy, ale je mi to jedno, páč to už bude po Vánocích 😀 pak asi na Tři krále půjdeme na oběd, loni jsme byli tady, ale doma sami, nakonec jsme nikam nešli ani na Hod Boží, protože se MM s tchýní o Štědrém dnu doháda po telefonu, tak nás neviděla celé svátky

myslím, že MM se nebude cítit 100% dobře u nás, protože to prostě není jeho prostředí a bude zavřenej na venkově daleko od civilizace, ale on to zkousne, on pak nasadí trpitelský režim, ale já mu na to neskočím 😀 a dělám, jakoby nic 😅

@elvira že prej spávat s medvědem 😀 😀 😀 😀 😀

trinity1973
26. lis 2012

Já právě holky nechci,aby se náš vztah doma pokazil, proto se snažím s mm mluvit o problému,ale když vidím,že to neřeší,nebo nechce ani řešit a zaujímá negativní postoj,tak mi nezbyde,než sama bojovat a zachránit nás. Ono to je docela legrační, že moje nervy dokáže zhuntovat stará bába 65+ scvrklá jak švestka a totální polomozek... 😀 😀

spááváááte s medvídkeeem ? nejsou 3 už dav ? 😀 😀

trinity1973
26. lis 2012

@kitinka76 no,taky to tu vystavuju,pak to presunu jinam,to jako kvuli mistu a pak jde strunovka "do světa". 🙂 nikomu nebudu sekat travičku,ještě by si tam pak na paloučku válela kejty,to už bych nedala... 🙂

katerinanov
26. lis 2012

@elvira
@monyliny
@vladla
@anetka1701
Holky díky moc všem, s tchýní si pokecám až bude trošku více času a budu se na to cítit.