Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

bettyx
28. led 2013

@zizala79 umřel

zizala79
28. led 2013

@bettyx promiň

vladla
28. led 2013

@bettyx nezkoušela jsi se poradit s nějakým právníkem?Myslím ohledně tvých práv a na co vše bys mohla mít nárok v době třeba před rozvodem(když půjdu takto daleko,jestli tedy o rozvodu uvažuješ).
Co se týče bydlení....výživného na děti na sebe...před rozvodem....třeba by jsi na tom finančně nebyla tak špatně?

bettyx
29. led 2013

@zizala79 to je v poho.. to jsi nevěděla.. ale kdyby žil, tak bych k němu spěchala hodně rychle..

fachy
30. led 2013

ahoj holky, jsem ráda za tuto diskuzi, protože zjišťuji, že v tom nejsem sama. I já napíšu své... S přítelem jsme spolu v čtyři roky. Skoro celou dobu spolu i bydlíme. Bydlíme v jednom domě s jeho rodiči, máme vlastní vchod, sociálku i kuchyň. Sdílíme dvůr a zahradu. Přítel je jedináček. Žádná babička ani děda. Ze začátku, když jsem viděla jak se ke svým rodičům chová, tak jsem ho neustále napomínala. Jsem totiž vychovaná, že k rodičům se chová úcta a respekt. Připadali mi docela fajn, byla s nimi sranda, i když bylo vidět, že rozumu až tak moc nepobrali, ale nevadí, každý nemůže být intelektuál. Zlom nastal ve chvíli, kdy jsem jezdila na 3 měsíce na sl. cestu. Vždy 10 dní tam, 4 dny doma. Jednou když mě přítel vezl domů, tak jsem se ho ptala co doma. Řekl: "ani se neptej". Chvíli jsem to z něj tahala, až z něj vylezlo, že odpojili plyn. Nedokázala jsem pochopit, jak se něco takového může stát. Myslela jsem, že zapomněli zaplatit. Jenže oni toho "zapomněli" zaplatit víc. Takže během těch 4 let se to z plynu rozvinulo na 3 a půl milionu dluhů. Barák na který má přítel hypotéku (byl vyplavený a dával to dohromady, rodičům na který je dům napsaný by hypo nikdo nedal) je v exekuci. A nebylo to poprvé. Věčně nám tady někdo bušil na vrata. Exekutoři, vymahači Providentu a podobných. Nepřála bych vám vidět v čem žijeme, vzhledem k tomu, že plyn nefunguje, se tady topí přímotopy. Celý byt je plesnivý. Mně plesniví věci ve skříních, potraviny vše... Tchyně samozřejmě v invalidním důchodu - nic jí není, jen tak "trochu" alkoholička. Takže nemaká a prachy žádný. Ona totiž dělat nemůže, protože ji bolej nohy. Tahá domů furt nějakou lůzu a společně si nalejvaj tlamy. Před rokem zažádali o osobní bankrot a oddlužení. Nedávno proběhl soud a povolil to. Abych ještě upřesnila. Přítel s mámou nemluvil a když k nějaké diskuzi došlo, tak lítaly hodně ostrá a sprostá slova. Pro mě otřes. Nikdy bych si k rodičům nic takového nedovolila. On v tom je vychován. Ani ona s ním nemluví normálně. No a boží mlýny asi melou. Už před Vánoci tchyni začalo být zle, nemohla jíst nic. Po Novym roce ji odvezli do špitálu a tam je do teď. Přestaly jí fungovat játra a vypadá to, že se od tamtud nedostane. My jsme se ale v listopadu začali pokoušet o mimi a na duben plánovali svatbu. V příteli se hnulo svědomí a mámy je mu líto. Takže se svatbou je konec, protože se přeci nemůžeme brát, když máma umírá v nemocnici. To by ji zabilo. Vím, že mě utlučete, že jsem sobec. Ale nemůžu to vydejchat. Ta ženská nám akorát škodila celou dobu. Já ze svý dobrý vůle jsem jí ještě v nemocnici zařídila nadstandartní péči přes známý. A ona??? Přece nebude žrát chleba s paštikou, to v životě nestrčila do huby. A rohlíky??? To ona nejí, ona chce chleba. Těstoviny s omáčkou, fuj takovej hnus. Po tom, co mi tohle předvedla, bych snad byla radši, aby už byl konec. A nemůžu se srovnat s tím, že kůli někomu takovýmu jsme zrušili svatbu a tím vlastně i pokoušení o mimi.

vladla
30. led 2013

@fachy Ty brďo čumím tu s otevřenou pusou!Nevím co na to říct....mimi přijde,až bude ten správný čas.Na jednu stranu tvého přítele chápu.Svatba se odloží a až se to s tchýni vyřeší,tak se vezmete.Nevím kolik ti je,ale podle mích zkušeností svatba není důležitá!!Důležité je jestli tě miluje,nepodráží,neponižuje.....po přečtění všech možných příběhů tady......
Každopádně držím palce,aby se vše urovnalo k obrazu tvému!! 😉

monyliny
30. led 2013

@fachy No tak to je síla!!! 😖 Ve tvé kůži bych být nechtěla.Má tchýně je oproti té tvé milá paní 🙂 Souhlasím s vladlou,že svatba počká.Stejně by to nebylo asi ono.Nemyslím tím,že by tam tchýně nebyla,ale to,že by viselo něco negativního nad vaším krásným dnem.Pak si to vynahradíte. 😉 A stejně mimi přivést do toho plesnivého baráku-jak píšeš,to by asi nebylo to pravé ořechové ☹ Neboj,časem se vše srovná a uvidíš,že bude líp 😉 Hodně sil! 🙂

fachy
30. led 2013

@monyliny
@vladla Je to trochu vše složitější, někdo mi hodně ublížil v práci (nechci to rozebírat) a já od tamtud chci odejít, ale drží mě tam pes. Vychovala jsem si ho, věnovala mu spoustu sil a práce a nechce se mi jít jinam a jen tak ho předat, ať někdo sklízí moje ovoce. Chtěli jsme to vyřešit mateřskou. Jsem mateřský typ a dědátko chci už dlouho. Dům se začne dávat do pořádku, čekalo se jen jak dopadne soud, takže až trochu opadnou mrazy, tak se to snad začne hýbat. Jinak pro mě svatba docela důležitá je. Vždy jsem si přála, aby se mi dítě narodilo do manželství. Už mi tchyně pošlapala spoustu snů, ale tenhle si nechat vzít nechci.

monyliny
30. led 2013

@fachy Hm,to je těžký 😒 Budu držet palce,ať se ti to vše dá tak nějak do kupy....A ten pejsek.nemůžeš si ho vzít sebou domů? 😅

vladla
30. led 2013

@fachy Chápu.Nikdo z nás tu pořádně neví co prožíváž,tak reagujeme na to co tu napíšeš.
Ale na druhou stranu,pokud nemáš nějaké zdravotní potíže.....počkala bych s tím mimi.
Dovedeš si představit,kdyby ji přítele přemluvila ke svatbě,když jeho máti je na smrtelný posteli....jaká by to byla veselá svatba?Takovou bys asi nechtěla viď?!Jednou by ti to vyčítal a hlavně bys mu v duchu dávala za pravdu!!
A s mimi bych počkala z důvodů toho předělávaného domku.Taky jsme předělávali...naštěstí v tomto směru jsme bydleli tchánovců,tak jsme nemuseli žít na zaprášeném staveništi ..... a ještě k tomu jako těhule nebo potom s miminkem!!

fachy
30. led 2013

@monyliny nemůžu, je to pes ve vlastnictví státu...

fachy
30. led 2013

@vladla ono je to opravdu všechno na dlouhé vyprávění... Já do toho právě řeším i zdraví... Ale hnát přítele do svatby za každou cenu určitě nechci, měla bych výčitky svědomí ještě větší než už mám. Spíš jde o to, že kdykoliv jsem si něco přála a naplánovala, tak to stroskotalo kůli ubohýmu alkoholikovi, kterej za život dokázal akorát nadělat hromadu dluhů. A teď je to tady zase. Nemůžu jí to odpustit. A mrzí mě, že jsem já za tu špatnou a ona, která si to udělala sama je ten chudáček nebohej. Bylo to její rozhodnutí. Nikdo jí nenutil chlastat. Lékaři jí řekli před deseti lety jasně, že jestli toho nenechá, tak na to dojede. A ona frajerka jela ne ve vínečku nebo tak, ale pěkně ve vodce a alpě. A teď se všichni zblázněte. Fakt bych vám přála vidět ty scény co předvádí kůli jídlu, když tam přijdeme na návštěvu. A jak jen diktuje co jí máme nosit. Ze začátku chtěla koupit rádio, teď přitvrdila, chce abysme koupili televizi.

kajalka
30. led 2013

Já to asi moc nechápu. Jak může mít hypotéku a nebýt vlastníkem nemovitosti? Na koho je pak vypsaná exekuce? Jestli na rodiče, přece ten barák nemůžete předělávat?

llluckaaa
30. led 2013

@fachy To je mi líto, co tu prožíváš ☹ Moje tchýně pije taky víc než by měla 😅 a já se děsím toho, když k ní jedem a má se něco slavit, že se zase opije a jaké udělá scény 😅 Že nemá žádné peníze a občas si musí od nás půjčovat, jsem si už nějak zvykla 😒 Když jsme k nim jeli na Vánoce na návštěvu, tak ještě ve dveřích před malými dětmi prohlásila, jak je ráda, že jsme přijeli, že to jsou její poslední Vánoce, že pak už umře 😖 Ach jo ☹ Když čtu tvoje příspěvky, tak si říkám, jaké mám štěstí, že s nimi nebydlíme v baráku, což jsme měli původně v úmyslu.
Některé věci se nedají vyřešit a musí se jen nějak vydržet 😒

fachy
30. led 2013

@kajalka to jsou věci, viď, já si taky myslela, že to nejde. Ale když rodiče mají dluhů až na půdu a maminka se nudí, tak je schopná najít nebankovní společnost, která Ti půjčí klidně milion a ve finále zaplatíš více než dva. Přítel byl hloupej, chtěl pomoct rodičům a teď to má. Barák napsanej na ně (vždyť ho přeci zdědí, jako jedinej syn) to, že neumí udržet korunu a spíš si napůjčujou a nesplácí už zapomněli zmínit. No a teď se bude dělat nějaká smlouva o smlouvě budoucí, aby bylo jasné, že dům bude přítele ve chvíli, kdy se s tím bude dát hýbat. Je to složitější.

vladla
30. led 2013

@fachy Takže zdědí dům i veškeré dluhy co máma nasekala?

fachy
30. led 2013

@llluckaaa alkohol je prostě svině. Bohužel moje mamka se sním taky někdy pere, ale ne v takové míře. Tchyně jela opravdu ve velkým. Já se jen děsila toho, když furt mluvila až bude mít vnoučata jak je bude hlídat. Bála bych se, aby je neupustila nebo jim nějak neublížila, když je věčně v lihu. K tomu oba dost kouří a to i doma. To je věc, která mi neskutečně vadí.

kajalka
30. led 2013

@fachy Přijde mi, že přivést dítě do týhle situace by bylo nezodpovědný. Počkala bych, až to tchýně na tomhle světě zabalí a až se vyřešej finance. Jen jestli ty máš pocit, že ti partner za to stojí, takhle co píšeš, z něj nemám nejlepší pocit.

kitinka76
30. led 2013

@vladla to je to čeho se v životě děsím nejvíc, že moje děcko zdědí dluhy svého otce.... uvažuju kvuli tomu i o zrušení rodičovských práv 😖

vladla
30. led 2013

@kitinka76 tohle je mazec!!Když rodiče prochlastají nebo si prohrají střechu nad hlavou třeba na automatech.....měla by být udělána nějaká vyjímka v zákonech,aby děti byly chráněny.Ale u nás to tak asi nefunguje!! 😠
Moje známá má tchyni,která taky chlastá....museli jí koupit byt,solit za ní různé půjčky....chtěli koupit parcelu,že si na ní postaví domek(mají tři děti a malý byt)...no jenže milá tchyně před vanoci opět přišla,že potřebuje prachy!A nejhorší je,že ona začne citově vydírat jejího manžela i jeho vlasntí sestra.Jako no přece nemůžeš nechat mámu na ulici....
Té známé manžel jel vyřídit půjčku,aby tedy mohl tu svoji máti zaplatit.Známá s tím nesouhlasí,ale přesto jela s manželem do té banky papíry podepsat!! 😒

vladla
30. led 2013

@kitinka76 Tvé dítě udržuje nějaký vztah s tátou?Nebo mají o sebe zájem?

fachy
30. led 2013

@kajalka přítel je fajn, akorát chudák obět svých rodičů. Hraje si na tvrďáka, ale není. Naštěstí se nepomamil a umí vydělat peníze. Má obchod s cyklistikou a jde mu to, je pracant, strašně si ho za to vážím. Bohužel je docela vázanej na otce, nikoho jinýho taky nemá a když mu otec něco řekl, tak to udělal. Viz ta hypotéka. Nechal si nabulíkovat, jak to na něj jen napíšou a pak to budou platit. Teď platí on jako mourovatej, aby ten barák z toho dostal. Za blbost se hold platí. Je pravda, že jeho táta není zlý člověk. Akorát než aby se s máti hádal, tak udělal co ona chtěla a takhle to vše dopadlo. Myslím, že až tady budeme sami, tak to bude mnohem lepší.
A s tím čekáním - mně teď stejně nic jiného nezbývá.

fachy
30. led 2013

@vladla koukám, že je to fakt všude stejný...

kitinka76
30. led 2013

@vladla táta je od půlky ledna amnestovaný a ještě se jí neozval... tak asi tak 😠 vždycky jí jen z kriminálu posílá dopisy o tom jak se polepší a pak skutek utek 😠 😠 😠
vsadil kdysi velké prachy, pak si nabral půjčky... dluhy už zhltly byt jeho mámy, jeho babičky a otčímův podíl z prodeje domku po jeho mámě..... dluhy měl už něco kolem tří milionů a samozřejmě pořád narůstají 😢

llluckaaa
30. led 2013

@fachy Tak moje tchýně taky slušně hulí. Nejlepší je, když mi začne vykládat, že mám pít zelený čaj, že je proti rakovině, a přitom vím, kolik cigaret za den vykouří a že tchánovi vyvařila rakovinu tlustýho střeva. To má člověk chuť jí přizabít 😖 Tak ta naše naštěstí není naložená v lihu pořád, ale když začne pít, prostě nepozná správnou míru ☹ Já se s tím trošku prala, jestli jí svěrit děti, ale pak jsem to zkusila a musím říct, že jí to hodně pomohlo. Ona se o ně hodně bojí a dává pozor a když u ní jsou, tak se pití ani nedotkne. A s našima dětma hodně ožije a psychicky jí to pomáhá. Abych ji ale jen nepomlouvala... ona je hrozně hodná a cokoliv bychom od ní chtěli, tak by nám dala, pro vnoučata by se rozdala a má nás všechny moc ráda (a my jí taky 😵 ). Jen mě někdy pěkně sere.

A pro odlehčení situace a pobavení... k nám tchýně nejezdí moc ráda na návštěvu, protože tu není pořádně kde kouřit. Podívá se na balkón, přijde a řekne: (nevěřícně a vyčítavě) "Vy sušíte na balkóně prádlo." To jsem málem vyprskla smíchy 😀 Když tu byla naposledy, tak tam zrovna prádlo nebylo, tak si našla skleničku od přesnídávky a do ní odklepávala pak na balkóně popel a házela špačky. Ta sklenička tam zůstala a já si na vzpomněla až nedávno, kdy po balkóně běhaly děti a já slyšela podivné zvuky. Pak mi došlo, že slyším cinkat sklo. Takže jsem se přiřítila na balkón a děti se bavily tím, že skleničku rozflákaly a sklo, popel i špačky nohama rozkopávaly po balkóně 😀

kitinka76
30. led 2013

@llluckaaa u nás v rodině vlastně hulí všichni kromě tchýně 😅 ale aspoň taky všichni pochopili, že před děckama se hulit nebude a při oslavách atd. chodí hulit na balkon!!
A prádlo na něm dost často suším taky 😀 😀 😀

fachy
30. led 2013

@llluckaaa naši bydlí v domku a máma taky dost kouří, ale alespoň chodí kouřit do garáže nebo ven, když není taková kosa jako teď. Ale tchyně to neřešila, hlídala "kamarádce" (ta si na ní akorát půjčila prachy, nechala asi půl roku hlídat holku a už ji nikdo neviděl, mimochodem taky iq tykve) malou holčičku, asi tak rok a půl starou. Hulila jí tam pod nos jednu za druhou. Tohle fakt nesnáším. Už jen z důvodu, že prarodiče z mamčiny strany nám kouřili pod nos taky, když jsme byli děti a jediné co si z těch dob pomatuju, tak místnost v "mlze". A to není moc hezké.

vladla
30. led 2013

@kitinka76 Síla asi bych taky o něčem takovém uvažovala.Aspoň se zeptat,protože pak by se to s holkou táhlo jak dlouho! 😒

llluckaaa
30. led 2013

@kitinka76 U nás kromě tchýně nikdo jiný nekouří. Ona byla právě hrozně zklamaná, že si tam nemůže jít zakouřit (naštěstí není tak drzá, aby nám tam na našem mrňavém balkóně kouřila vedle sušícího se prádla). Nakonec se s tím vyrovnala a šla kouřit před dům 🙂

kitinka76
30. led 2013

@vladla a měla bych si pohnout!!! Protože pokud ho nezabiju sama, tak to stejně udělá brzo někdo jiný 😉