Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

simhav
8. dub 2015

@snow111 moje tchýně je v důchodu a má doma taky pěknej humus, chlupy od psa, v kuchyni saigon, drobky a špína 😠 Nepozve si ani kamarádky, protože je líná vysát ty chlupy... já jsem dost uklízivá a mám ráda pořádek, ale jelikož je přítel celá maminka, tak to moc nechápe...dokonce už mi tchýně radila, ať to s tím úklidem moc nepřeháním. Podle mě je normální, mít nádobí v myčce a ne špinavý na lince, vysátou podlahu, když máme psa a malé dítě, a prostě čisto v rámci možností 🙂

elvira
8. dub 2015

@snow111 - tak jedině jí dát lísteček s telefonem na nějakého osvědčeného psychologa - třeba jí to spíš namotivuje mu zavolat a ten už jí třeba nasměruje.
Ale pokud má "šprajc", že to řešit nebude, tak je to těžké...
Dělala jsem se starýma lidma, jeden měl doma neuvěřitelný bordel, špínu, moly, když mu chtěla rodina uklidit, případně zaplatit úklid, tak lpěl na každém letáku, krabici, dokonce sušil i použité inkontinenční vložky a ty znova používal, hromadil věci a nebyla páka, jak mu pomoct... ☹

viola1987
19. dub 2015

ahojte taky přidám se svou troškou do mlýna, protože jsem z toho uplně neštastná a nevím co mám dělat přítel má hypotéku na dum, kde bydlí i tchyně, krom jiných strašných věcí jako že nepracuje, všechno ví nejlíp, lže a je strašná manipulátorka, byla jeden z duvodu proč se přítel rozešel s matkou jeho syna. Protože nepracuje je neustale doma, já nemám co se týče výchovy žádné slovo kluk je na mě hnusný neustále se se mnou hádá, když mu něco nařídím beží k tchýni bud s brekem nebo bez na mě žalovat, ona hned volá příteli co jsem mu udělala nebo ho chlácholí, je to strašné být šikanovaná 4 letým dítětem a neustále být v pozoru jestli na mě něco skřet, kterého mě to nutí nesnášet něco nedonáší tchýni nebo biologické matce. Já jsem ted těhotná a dnes jsme se zas kvuli tchýni pohádali, strašně, jsem uplně neštastná z toho, že jsem asi udělala chybu že se nakonec kvuli ní rozejdeme taky. Hypoteka je obrovská přítel na ni ani nemá, jsme pořád bez penez z ruky do pusy ale dum pustit nemužem protože by bába neměla kam jít. Co mám dělat?

krucis
20. dub 2015

@viola1987 No být tebou svolám poradu. Budete si muset všichni 3 sednout a prostě si promluvit o této situaci. Asi to nebude zrovna příjemná debata pro nikoho, ale je to jediná věc, která může do situace vnést jasno. Hlavně bych se zaměřila na to, jak to vidí kdo do budoucna
1. S hypotékou - jakože jestli Vám tchýně hodlá pomoct nebo jak a prostě jí říct, že na to nejsou peníze a pokud se to nezmění, tak budete muset dům prodat, protože je to lepší než aby Vám ho nakonec sebrala banka.
2. S výchovou - musíte být s mužem za jedno. Tchýně je vedlejší, prostě vy jste rodina (i když malý není tvůj) a vy to chcete takhle a nastavit pravidla, které bude dodržovat. Jestli je to tak s malým, tak si piš, že to samé ti bude dělat i s tvým dítětem (nebo se o to alespoň pokusí).
3. Podle toho jak dopadnou tyhle předchozí dvě věci zjistíš, jestli má vůbec cenu v takovém domě žít. Pokud se tvůj přítel bude zastávat hlavně maminky tak to prostě nemá cenu dál tam bydlet a také by potom bylo na zvážení, jestli je Váš vztah o.k. Vy dva byste měli být tým a měli byste se na důležitých věcech shodnout, nebo se alespoň v rámci nějakých kompromisů dohodnout. Pokud to tak nefunguje, tak jak to bude v budoucnu?
Hlavně u tohoto rozhovoru musíte být opravdu všichni 3. Tchýně je sice přítelova maminka, ale je také dospělá a měla by být schopná se o sebe výhledově po finanční stránce postarat sama (nebo se alespoň snažit) Nemůžete jí mít přeci na krku, když máte sami co dělat, to by měla pochopit. A tvůj přítel si možná bude muset vybrat - buď maminka nebo rodina, když to jinak nepůjde. Prostě si musíte ujasnit jak to kdo vidí dál a co navrhuje s tím dělat. Je tu problém a je třeba ho řešit...
Já vím, mě se to kecá co....☹ Ale snad tě to alespoň trošku namotovuje a inspiruje. Každopádně moc držím palce, ať se to vyřeší a vše nakonec dobře dopadne.

viola1987
21. dub 2015

Ahoj @krucis
děkuji za tvou radu, on je přítel na matku evidentně fixovaný( jinak by s ní nebydlel v domě), měl rozvedené rodiče, ona co se týká dětí tak by se za ně rvala nikdy neuzná jejich chybu vše je maximálně chyba okolí. Přítel je na mě hodný na prcka se těší.
s tím domem a hypotékou je to složitější ona mu ten dum jako dala, ale jemu asi nedochází že mu ho dala s hypotékou, která je rovna ceně domu čili, mu ho nedala on si ho normálně koupil, ona peníze má, ale on si prostě o to neřekne takže ona se tam válí v prachách a my nic.
s tou rodinou a týmem s tebou naprosto souhlasím, ale on to tak nebere, pořád mi opakuje, že kdyby byl s matkou dítěte tohle by nemusel řešit, místo aby se snažil udělat novou rodinu z nás...
@krucis

krucis
22. dub 2015

@viola1987 Vůbec ti nezávidím...☹ Myslím ale, že jinak než rozhovorem Vás tří o tom jak se věci mají se nic nevyřeší. Mělo by se to vyjasnit, pokud to takhle půjde dál, tak se všechny emoce a problémy nastřádají a bude to horší. Nejlepší by bylo si nejdříve na papír sepsat fakta a to o čem by se mělo mluvit a pak to probrat. Nejdříve s přítelem a pak ve 3. Nejlépe klidně (žádné útočení) spíš mluvit o pocitech a větami typu "Moc by nám pomohlo... "Bylo by od Vás hezké... atp. Možná to pochopí.

pushtoohard
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristynat
23. dub 2015

ahoj holky sem ráda že nejsem jediná kdo má tchyni starou megeru je to šíleny uplne ji nesnasim...bydleli sme sn i ze zactku nez sme si neco nasli nejdriv to slo ale pak sem zacla poznavat jaka je..zadny ale vubec zadny soukromy bez zaklepani nam lezla do pokoje porad nam ten pokoj prerovnavala kdy koliv sme odesla z bytu tak tam vlezla prisla sem domu a vse na jinym miste uplne me to drasalo a pritel prijel z prace vecer a ona si ho furt voalala porad po nem neco chtela nutila ho sedet sni v kuchyni no a jendou byla silena hadka kvuli tomu ze sem ji rekla at mi nevypina internet ona samozrejme vypla me to nastvalo a uz sem drzkovala musela stat za dvermi a poslouchat slysela me a vyjela po me zacla mi nadavat jaka sem krava atd zamkla sem si pokoj aby tam nelezla no to ji nastvalo jeste vic a dokonce sla a rozm,latila dvere byli proskleny mohla ublizit malymu sem ji rekla ze je magor zrala na blazinec no sla dala mi facku a to sem rekla dost a odstehovali sme se do garsonky ale lepsi nez u ni no jenze ona porad priteli vola stokrat za den porad neco cchce neco potrebuje on tam za ni furt chodi ze je sama pred tremi roky jim tata umrel no hruza a jeste sem sla na brigadu a mela hlidat maleho no kdykoliv sem prisla domu maly byl hladovy a uz k babicce ani nechce nejradsi bych se odstehovala na druhou stranu republiky

viola1987
23. dub 2015

@kristynat no tak tohle je teda hruza, opravdu labilní...

kristynat
24. dub 2015

@viola1987 jo taky to ríkám ze je zrala na psychologa a to sem nenapsala vše co provedla...

vanese
24. dub 2015

Ahoj,
právě řeším akutní situaci. Před půl rokem vyvrcholila naše krize s manželem (bohužel mladší a strašný mamánek). máme 5 leté dítě a musím říct, že to byl tedy očistec, než se naučil být trochu tátou a mě manželem. Před půl rokem se odstěhoval, bylo to vyvrcholení naší krize. Nyní se k sobě vracíme, zdá se že se hodně posunul, je daleko zodpovědnější atd. Já jsem si také lecos uvědomila. Nevím, co přesně bude dál, ale máme se rádi, takže nás to k sobě stále táhne. Celou dobu našeho vztahu byl a snad ještě je, i když už ne tolik, pod silným vlivem matky (dokonalá matka s dokonalou domácností, která se pro všechny obětovala), která se chová silně manipulativně a na svých dětech je psychicky silně závislá ( i vzhledem k žádným vlastním zájmům a nezájmu vlastního manžela). Jakmile od nás manžel odešel ( odchod byl dost tvrdý, nechal mě bez peněz, sice v domě, ale stále jen hrozil rozvodem a skoro dva měsíce malou neviděl) se jak tchán tak tchýně ( ale ona ho celkem dost řídí) ode mě zcela odřízli. Zatímco já se o vše starala a oni moc dobře vědí, že jejich syn má daleko do vzorného otce, tak místo aby mě i malou podrželi, tak mě začali zcela ignorovat a totálně mě hodili přes palubu. Zdůraznuji že oba dva mí rodičde mají vážné zdravotní problémy Tchýně mi nedávala malou k telefonu, když jsme chtěla a zrovna ji měli tam u sebe s tatínekm, různě mi škodila, neustále manžela nenápadně proti mě ponoukala ( ale to po celou dobu manželství), dítě strašně manipulovala. pokaždé, když tam s malou manžel byl, jsem prožívala očistec. Její věta, kteoru kdysi řekla, když jsme od ní odjížděli, že by tam malá mohla zůstat n apořád, že by si zvykla, mi pění krev v žilách. Dřív jsme tam hodně jezdili a chovali se ke mě velmi srdečně ( i když u ní to byla velká přetvářka, jak mi zpětně došlo a také si mě jak mohla "dávala", ale tak ayb to nikdo nevěděl a ona byla ta "hodná a dokonalá". Půl roku jsem nevěděla co bude, do toho mámě našli nádor, já s malou v nejistotě v práci strašný stres, nikoho na pomoc s čímkoliv, finanční nejistota, kde budeme bydlet v případě rozvodu atd. než zase začal fungovat aspon trochu manžel. Ted se manžel chce vrátit, koupil mi auto, bere nás na dovču, stará se jak může. A ona, jakmile to zjistila mi začala volat. a je mi jasné, že mě bude chtít k nim zvát, protože se ted bojí, že tam syn ani vnouče (jediné v celé velké rodině) mít tak často nebude (jezdívali jmse tam často). Je mi z toho na blití, jak je jako korouhvička. A taky jí to upřímně chci dát pořádně sežrat...hlavně bych chtěla této situace využít, abych jí torchu (dost) sesadila z "rodinného" koně...poradíte mi nějakou strategii?

oktarina
27. dub 2015

@vanese tyjo jak to ctu..."uzila" sis ☹ nevim co doporucit, ale jedine odstrihnout... Babice hleda cesricku kudy mit zahackovany prostor vas opet rozvracet,myslim ze pro klid (tvuj a tve rodiny) pomuze jen nevidat se, nemit čas, nevim nesrli ti rekli ze nemaji cas kdyz si neco potrebovala, v tom pripade pouzit stejny argument... Pokud te ignorovali ignoruj ty je. Proste neexistuji. Vnucku bych tam ale s muzem poustela, ty muzes argumentovat ze si doma poklidis nebo si neco zaridis, ebo mas brigadu...mas prece toooolik povinnosti... 😉

fram
27. dub 2015

@vanese já ti moc neporadím, sama mám co dělat s vlastní tchyní 😀 😒 ale obávám se, sesadit ji z rodinného koně se ti nepodaří a ani sežrat ji to nedáš - ať uděláš nebo řekneš cokoli, ona si to v té své hlavince přebere po svém a pořád bude "dokonalá". Snažila bych se jí maximálně vyhýbat, prostě ji brát jako cizího člověka. Malé bych nebránila styku s tchánovci, ale ani bych to nijak nepodporovala.

vanese
27. dub 2015

dík moc holky, vás budu informovat jak se to vyvíjí...

vanese
27. dub 2015

Každopádně mi včera muž řekl, že se chtěj stěhovat blíž k nám, prej k vnoučatům, málem se se pozvracela. K vnoučatům - mají jenom jedno, který sem si vybojovala a vypiplala já sama bez číkohliv pomoc, ted, když je malá velká, šikonvá hezká apod. najednou o ni mají zájem...naštěstí prý až výhledově v řádech 10 let, no dej bože, at se do té doby něco stane, co tomu zabrání.

alisek
27. dub 2015

@vanese důležité abyste s manželem táhli oba za jeden provaz mmj. i ohledně jednání s tchýní..když je nebudeš chtít vídat tak to musí respektovat, pokud to pod tlakem tchýně začne zase na tebe zkoušet..tak to je asi marný..ten vliv rodičů je znatelný pokud to je jedináček nebo "mamánek"..držím palce ať vaše druhá šance vyjde 😉

alubif
27. dub 2015

Spuhlasim s předchozím názorem, že jediné možné jakési vítězství jě, aby byl manžel za jedno s tebou a své matce se dokázal postavit a dokázal tě bránit. Mluvit o tom s ním , ne v nějakých narážkách nebo poznámkách - tomuto způsobu mužský mozek nerozumí 🙂, ale zcela jasně po tom, co udělal, nastavit nějaká pravidla, jak se bude k tobě před tchýní chovat a co jí bude říkat.

vanese
27. dub 2015

ok, holky, díky...stejně to nechápu, ona je typická závislácká domácí fuchtle, co akorát manipuluje, pracovitá hodně to se jí musí nechat a soutěživá, ale hloupá, závistivá, pomlouvačná, prostě ta její duše...není hezká. Nikdo jí není dost dobrej, pomlouvá všechny, i ty co by měla mít nejraději, pořád jí děda musí pochlebovat a ostatní, jakse obětovala, jak skvěle vaří atd. Manžel si naopak vybral mě: mám dvě vysoké školy, pracuju jako manažerka, mám milion zájmů. Vařit umím taky super, ale nehodlám tím trávit polovinu svého života, ani nemohu. ji živí manžel, ona pracuje jen pro ně, hlídá mu účetnictví, jinak maká doma, na zahradě,v lese, vyvyřuje,l dělá zahradu. Jiné zájmy nula. Mě manžel neživí, musím se život sama. Naštěstí🙂)) Být jako ona - to bych snad raději žila sama.

elen222
27. dub 2015

Jednou jsem kdesi četla krásnou větu - pokud je snacha chytrá, jedná s tchyní tak, aby ji dostala tam kam chce a tchyně si ještě myslí, že to tak dobře vymyslela ona sama 😀 😀 😀
Ale taky to neumím 🙂 . Mám tchyni, která je dost chladná co se týče nějakého citu vůči komukoliv. Sice se snaží, ale moc to nejde. Má jen základní vzdělání (ne vlastní vinou), dělá uklízečku, nerada vaří (vaří tchán) a stará se o domácnost. Zájmy a záliby asi také žádné. Já mám vysokou, miluju výlety s dětmi do přírody, rekreačně běháme, plaveme, apod. Teď mají ode mě a manžela dvě vnoučata, a to je jejich jediné životní povzbuzení. Těší se až budou v důchodu a toho se já děsím, protože se také začnou víc upínat na naše děti. Tchýně se jako mladá dětem až tak moc jako já nevěnovala, nechala je hlídat svým tchánům, se kterými žila a teď si myslí, že to bude podobně. Ale já svoje děti miluju a trávíme spolu všechen čas, vymýšlíme co budeme dělat a prostě si to užíváme. Jen každý týden jsme celé odpoledne v sobotu u nich. Já se tam hroozně nudím, ale nechci třeba doma uklízet, chci být se svými dětmi. Takže pořád dokola poslouchám stejné řeči, snažím se jedním uchem tam, druhým ven a trochu mě to ubíjí. Manžel je také hodně na jejich straně.

poupe
27. dub 2015

@vanese ty snad mluvíš o mé tchýni 😀 🙄 né že by M.byl mamánek, ale povaha tvé tchýně sedí na mou, když si na ní vzpomenu je mi zle 🤐 vy hlavně musíte stát při sobě a tvůj muž stát na tvé straně. 😉

viola1987
27. dub 2015

jojo já mám zas manipulativní lhářku co poslouhá za dveřma, pak je ještě uražená, je to jako mezi mlýnskými kameny, člověk nemuže být takhle štastný a nebo vzít dítěti otce, rozbít rodinu kvuli jedné čarodejnici?
A to že máte vysokou radši nikde neříkejte mě za to na jiném zde na jinem foru pěkně zpražili že se tím chlubím a že t nic neznamená a pod. asi budoucí tchýničky 🙂

elen222
28. dub 2015

@viola1987 😀 😀 😀 , já jen jako že si se svou tchýní nemám absolutně o čem povídat, jedině tak o dětech 🙂 . A taky se snaží hodně manipulovat. Komanduje tchána i manželova bratra (který s nimi žije, bude mu 40, nikdy nikoho neměl a vypadá to, že zůstane starým mládencem), ti už jsou zvyklí a v rámci zachování klidu si to nechají líbit. Mě se snaží komandovat také - neměla by ses podívat, jestli malá nemá něco v plíně? - není oblečená moc? - atd. A ještě je taky nevypovídaná z práce, takže mele mele mele snad pořád, za celé sobotní odpoledne nezavře pusu, hrůza

vanese
3. kvě 2015

Ahoj,
holky,takže manžel se k nám vrátil po půl roce,fakt se snaží, pomáhá doma, atd. atd., ale bohužel když jsem vyjádřila svůj názor jak se ke mě jeho rodiče zachovali během naší krize (matka naschvály, odřízli mě) a na vině byl on, tak hrozně vybuchnul, co si to jako dovoluji. Jasně vidím, že nikdy nebude stát při mě. Interzinvě přemýšlím, co dál. Nejraději bych se hned sblaila a šla pryč, ale dům je jeho a já nemám moc vysoý příjem. Rodiče jsou oba dva nemocní, snaží se mi být oporou alespon psychickou nebo občas nějakou tou korunou, ale víc po nich opravdu nemohu chtít. Asi už ho ani nedokážu milovat. Jeho rodina nás totálně rozděluje. Kamarádka mi navrhla řešení, at se tedy o nich nebavíme, at on si tams malou jezdí sám, stejně jako vy. Prostě ignorace. Myslela sem, že během jeho nepřítomnosti mu něco došlo, ale zdá se, že fakt ne...ch jo. Jeho nejvíc naštvalo, že sem si dovolila vyjádřit svůj názor a nejsme automaticky podřízená, jako tomu bývalo někdy vminulosti.

alubif
3. kvě 2015

@vanese odešla bych, nesnesla bych žít s mamánkem, aby si opravdu uvědomil, že takhle to nejde. Když se rozvedete, bude muset platit výžívné, dostaneš nějaké přídavky a ještě budeš mít nějaký příjem z práce. navíc taky nemusíš být potom sama.....objeví se třeba konečně chlap s velkým CH. Pokud má tchýně sklony manipulovat i s dítětem a řeči o tom, že by tam mohla zůstat ... Nedovolila bych aby tam jezdila. Zeptala bych se v případě rozvodu právníka jsetli to jde nějak právně ošetřit.

zuzalinkak
3. kvě 2015

@vanese za 10 let o ně pubertální dítě mít zájem opravdu nebude, buď klidnà 🙂)))

martiina_k
3. kvě 2015

@vanese no tak to bych být tebou do toho vztahu znovu nešla... jestli ti koupil auto a je na tebe napsané, tak bych ho prodala a než se vyřídí rozvodové papíry a alimenty, tak budete mít z čeho žít... ale jeslti už teď, když by měl lézt po kolenou a s pokorou za tebou chodit takhle jedná, tak se nezměnil vůbec a budeš mít situaci naprosto stejnou, nebo možná horší, než když jste šli od sebe.... právě jsem se vrátila z víkendu u tchýně 😀 ale já toho svého jedináčka od matky odstřihla, odstěhovali jsme se 200km daleko, porodní bolesti byly velké, ale podařilo se... teď tam jezdíme max. jednou za měsíc, občas si udělám víkend u známých a manžel tam jede sám, takže ji vidím tak 4x do roka 🙂 ale je pravda, že já mám tchýni spíš hloupou, než manipulativní... ona je svým způsobem chudák, ale já mám nervy jenom jedny a když s manželem řekneme, že jdeme na výlet a ona se čtyřikrát během deseti minut přijde zeptat, zda by nemohla jet s námi, manžel ji trpělivě čtyřikrát řekne, že už jí to řekl a že ano a ona po páté dojde za mnou a zeptá se, jeslti by nemohla jet s námi, tak toho mám fakt dost... potom celý víkend mluvila a mluvila a mluvila... cestou v autě (přečetla každou ceduli, každý bilboard - jé tady je kamenictví, no to je strašný (nechápu tohle spojení, to říká na všechno), novák - obklady, a tady jsem nikdy nebyla, nebo jo Románečku? a teď jsme ve Lhotě.. a kam vede tahle cesta? (chtěla byhc vidět, jak Románeček 😅 ví, kam vede každá polňačka a mele a mele a mele) ... ony se ty problémy s tchýněma těžko někomu vysvětlují, každý si řekne, že to vlastně nic není a že akorát člověk přehání a pochopí to až tehdy, když něco podobného zažije...

vanese
4. kvě 2015

Včera se omluvil,přišel s yktkou a koupil mi brusle, a makal celej den v domácnosti...jenže pak zase do mě začal šít, že mám zhubnout. Já vím, že to je v prdeli. Už ted sem platonicky zamilovaná do souseda. ale to je jen takový myšlenkový únik, nic reálného. Myslím, že to asi jiným mužem skončí, ale neodvážím seodejít dřív asi než ho potkám...

krucis
4. kvě 2015

@vanese Myslím, že nejlepší by bylo, kdyby jste si sedli a promluvili si o tom vašem vztahu a probrali všechno, co koho štve a tak. Hlavně ale v klidu. Klidně bych si to připravila na papír ty body o kterých chci mluvit a poprosila ho, jestli by si s tebou chvilku nesedl, že by sis chtěla popovídat. Hlavně si to musíš připravit tak, abys na něj přímo neútočila (hodně rychle by se to zvrtlo v hádku) a pokud bude útočit on na tebe, musíš se snažit zachovat klid. Mluvit spíš o sobě a svých pocitech a zeptat se jak to cítí on a jak to vidí do budoucna a tak. Pokud spolu nebudete mluvit, tak on si bude myslet, že je všechno v pořádku (protože to tak cítí a ty jsi dle něj spokojená) a ty se budeš trápit, protože spokojená nejsi a bude se v tobě hromadit vztek.

raduza211
24. črc 2015

taky bych se o tchyni rozepsala,ale bojím se už i cokoliv napsat na net,protože mám takovou tchyni která se dozví od svých vnuček i to co píšu na facebook a pak mi to dá náležitě sežrat takže radši držím hubu. 🤐

ladyhacek
30. črc 2015

Dnes se musím vypovídat. Myslím, že tací jsou na tom hůř, ale já jsem se dnes tak naštvala že se mi už nechce ani nic dělat!. Bydlíme na jednom pozemku - máme 2 vchody každý vlastní domácnost. Já jsem tolerantní člověk a nechci problémy takže to co si myslím neříkám a nebo né tomu člověku > nechci mát problémy. Tchýně si toho také dost zažila - nemocný manžel (přešel o obě nohy a pak i zemřel) - a ona má dnu, problémy se střevy po rakovině a nevím co ještě, ale teď je ,,zdravá´´ - ano stáří tak nezvládá to co dřív, ale když my jsme se po ní stěhovali do 3+1 a ona místo nás do jednopokojového bytu (máme velký dům a tam právě vlastní vchody) tak ten bordel si nedovede představit - min 1-2x za rok snad dělá větší úklid každý ne? ale ty nánosy prachu na vrchu kuchyně, ta digestoř, ten lustr a vůbec vše to bylo hnus - já byla zrovna těhotná a úklízet my pomáhala moje mamka (ano správně po sobě nechala bordel) - jednu místnost jsem uklízely 2 dny téměř celý den. Další věc věděla předem že se bude stěhovat a stejně jsem já musela nějaké její věci vyklidit aby jsem to mohla mít po své - naházela jsem to do krabic a ať si to přebere - obývák ještě není a slouží jako skladiště (brzo už bude jupíííí) půlka obýváku byla její a stejně si to ještě nepřebrala tka já a pak i manžel jsem jí to zase odnesli do pokoje bráchy (třetí chod) který se už nastěhoval do vlastního (vzali jsme si hypotéku a vyplatilo ho). Nevím co k tomu říct....... prostě mi jednou prostě bordel (ten úklid jsme dělali těsně před porodem a také na konci těhu jsem měla dost vysoký tlak a porod mi nakonec vyvolávali - jeslti z této situace netuším, ale rozhodně tomu nepřidala a dnes - já jsem tak vytočená že se mi nic nechce > začala jsem konečně uklízet skříň a vyndavat oblečení z krabic a pytlů - renovace trvá dlouho a nějaké oblečení (asi půlka) bylo v těch krabicí přes půl roku tak trochu smrdí - takže ho peru a věším a vyprávím jí jak jsem si dnes tedy nandala práce (zítra ještě přijede návštěva takže musím uklidit-vytřít, umýt záchod > taková klasika) a ano halvně ať si dám pozor na vodu abychom neplatili a ať si to rozvrhnu > jak si rozvrhnout praní prádla? stejně na té vodě snad neušetříme ne? je to blbost, ale mě to teda vytočila asi mám chodit ve smradlavých hadrech ne !!!!!!!!!!!! HRRR. malý spinká tak já jdu dělat než se probere