Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

priorita
12. únor 2009

Holčiny, já vás tady takhle docela často čtu a musím říct, že některé z vás mají s tchýněma docela peklo. U nás to tak vyostřené není, ale máma to prostě není...i když moje tchýně není zlá. Ona pro nás dělá co nám na očích vidí, snaží se nám do ničeho nekecat (někdy jí to nejde), ale dávám vám za pravdu, že ty řeči typu co za jejich éry nebylo a teď je a taky to museli zvládnout, my lezou na nervy opravdu moc. A co už vůbec nemůžu slyšet je vyprávění, že její porod byl ten nejhorší a všechno co řešili ohledně dětí měli těžký atd. prostě chce, aby jsme ji litovali! Já na to zatím nereaguju, ale otázka je jak dlouho to vydržím...a taky už jsem měla kolikrát takový stav, že jsem tam kvůli těmhle řečem nějakou dobu nejezdila, jinak bych jí něco řekla (což jí přišlo divný, protože k nim musíme jezdit každý víkend - stavíme tam v tom městě domeček) naštěstí mi vždy stačilo si pár týdnů odpočinout a zase to bylo dobrý...
Horší je to však s tchánem - alkoholik - kterýho prostě nemusím a dávám mu to náležitě najevo. A věřím, že dojde ke konfliktu jakmile se malá narodí, tchyně mu řekne jeď se projet s kočárkem a on si to nasměruje do první hospody...a to už budu vážně zlá. Švagrový to taky udělal, jenže já mám k hospodě a alkoholikům averzi nejvyššího stupně (naši podnikali v pohostinství, a jsem na to prostředí vysazená).
No tolik jsem toho ani napsat nechtěla 🙂 ale napsala...tak se mi aspoň ulevilo 😒
Holky, držte se v tom boji proti tchýním a když už to bude neúnosný, zavřete oči, počítejte do deseti nebo raději odejdět - samozřejmě když to jde 🙂 Držím pěsti!!!!

dagina
13. únor 2009

Ahojky, tak moje tchyně také zaručeně pozná těhotenství podle očí 😝 a pohlaví podle břicha či podle zlatého prstýnku, který zavěší na nit krouží nad břichem.
Meleri - no abych pravdu řekla, tak nic moc jsem se neukázala ☹ , za to manža ji pořád pleskoval. Malá, kterou plně kojím nepřibírá tak jako děti na umělé výživě, tak z toho byla na prášky, hned mi zase vnucovala Sunar..., po něm bude příbírat pěkně a blablabla, tak jsem ji jen řekla, že Sunar nepotřebujeme a potřebovat nebudem bo budu kojit do 2let a přikrmy budou jen zeleninové, masové...., tak jen čučela, ale stejně si mlela svou.

Priorita, moc ti přeji ať se tchyně po porodu nerozjde jak to bylo u nás 😖 . Předtím jsem ji byla schopna říct "milovaná tchyně" a teď pro ni ani žádný název nemám, bych asi musela být sprostá 😒 .

meleri
13. únor 2009

Dagino,

tak toto dělá i moje máti...řekne, to tvoje mlíko je chudé..to my už jsme vám dávali mrkvičku a brambůrek a nějaký ten sunárek na noc a spali jste! 🙄

já teda musím říct, že v tomto je moje máti vytrvalejší než tchýně.... 😖 všecko furt kritizuje...tak by tu ještě mělo být téma "matka" 😀

jediný normální je akorát můj muž a můj taťka.....tak že by fakt chlapi byli fakt víc v pohodě? 😕

petrajah
13. únor 2009

Chlapi jsou určitě víc v pohodě, nepamatují si, co děcka jedly od tří měsíců, nepamatují si, jakou velikost nosily, nebo je jim to jedno a nepovažují za důležitý to nám nadhazovat. Mají jiný starost, víc práce, takže na blbosti není čas. Aspoň u nás.
Včera u nás tcháni byli, jsem nemocná a kluci taky, i když je to už lepší.Na návštěvy fakt nemám náladu, kašlu jak tuberák. Takže jsem jim hned mezi dveřma vylíčila naši situaci, nedali se odradit a začali si čistit boty na rohožce. Takže jdou dál. Tak jsem jim řekla, že si asi půjdu lehnout, není mi dobře. Prý mám jít. Dědečkovi se taky vrátila viróza, je taky špatnej, hlavně, že přišel. Ach jo.Tak to si budeme předávat asi do nekonečna. Nepolezu k nikomu, kdo má chřipku.Nelezu k nikomu, když mám virózu, ještě k tomu k malým děckám. Lezu, až cítím, že budu vítaná. (jé, to by u nás baba nebyla nikdy...) 😎

meleri
13. únor 2009

Petrajah! 😅

Aspon teda můj taťka se jen směje a aby vyprovokoval máti tak jí vždycky něco řekne aby se naštvala.....

tak to je specialitka manželovy sestřenice, a bábi, toto..přijít zdechlí....naštěstí to od nich malý nechyt...

řeknu je fakt naprd mít dítě v zimě...ale člověk si hold moc nevybere... ☹

taky je mi to trapné u někoho oxidovat a kašlat....radši sedím doma...ale někomu to prostě nedojde... 🙄

dagina
13. únor 2009

Mel, tak tebe prudí i mamka 😖 ?! S tou svou se moc nestýkám, dá se říct že vůbec...

Petrajah, na svůj věk by měli mít víc rozumu, to je fakt děs.

petrajah
13. únor 2009

S tou mamkou, to je zvláštní, většinou k dcerám mají lepší vztah než cizí tchýně. A člověk jim může říct narovinu nepříjemný věci. Moje se zákonitě urazí. Vždy a všude. Jinak se dovede vcítit do problému ostatních, sama má peklo s její máti, která u našich bydlí, takže určitě nechce dělat problémy ostatním. Ale kritiku nebere.

Dagino, už tady padla řeč ohledně inteligence tchýní. Ta má je blbá jak troky. Slabší přirovnání neznám. Když byl manžel malej, tak ho přikrmovala tak, že mu ucpávala nos, aby otevřel pusu. A jak to dopadlo? Ve dvou letech měl asi 13 kg, byl živenej jen banánama, protože měl z jídla odpor.A mně bude radit, co mám děckám dávat, co je lepší, výživnější, jak často mají jíst, když mám děcka 3 a jsem dětská sestra a nutriční terapeutka, takže ohledně výživy vím určitě víc.
Ty troky asi sedí. A vo tom to je. 😒

dagina
13. únor 2009

Petrajah, prosím tě, rozumíš i trochu kojení??? Mě v porodnici tvrdili, že prostě slabé mléko neexistuje, že buď mléko je nebo není. Ale zase na druhou stranu se hodně doporučeje mimo jiné jíst tučné mléčné výrobky, aby bylo mléko dobré a výživné, takže se tyto dvě teorie trochu protiřečí 😒 .., jak to tedy je????? Trochu mimo téma, no 😒 .

petrajah
13. únor 2009

Dagino, mléko má stejnou kvalitu, ale každá mamina má jinak množství. Vůbec není pravda, že bys měla jíst tučný mléčný výrobky, samozřejmě, že mléčný výrobky jsou důležitý, ale v normě. Klasika: jogurty, sýry, nejlépe tvrdý, mléko. Důležitý při kojení je hodně pít.
Důležitý je, správně přikládáš, malá má dobrou techniku pití, neublinkává, saje bez přestávek, zakuckání. Mléko se tvoří víc, když častěji přikládáš.
Kup si Gravimilk - to je pro kojící maminy
Co je docela časté, krize v kojení bývá (nemusí) kolem třetího měsíce. Máš pocit, že nemáš dost mléka, dítě je málo nakrmený. Aspoň v mém okolí se to stávalo a u mě u každýho dítěte. Ale to přejde a já kojila do roku.
Je ale pravda, že se mamina nemusí rozkojit, ale slabým mlékem to není. Spíš málo mléka, dítěti to nestačí.

dagina
13. únor 2009

Dík Petra za vyčerpávající info 😉 . To by si měla přečíst tchyně, aby už neprudila s tím Sunarem 😀 .

petrajah
13. únor 2009

Víš, co by udělala ta moje? Usmála by se umělým chrupem a stejně by si myslela svoje. Ale i tak neví, že pediatr je dětskej doktor. 😠

nikes
13. únor 2009

tak jsem pročítala ta Vaše trápení s tchýněmi a jsem moc vděčná, že mám skvělou tchýni. Holky, ale stejně nevíme, jaké tchýně budeme my a třeba si na nás naše snachy budou taky tak stěžovat. Některé tchýně ale chápu, páč nemůžete čekat, že se k Vám budou chovat stejně, jako Vaše mámy. Vy třeba taky máte určitý odstup ke svým tchýním. Moje sousedka třeba navštěvuje svoje vnoučata jenom když její snacha není doma, páč se dozvěděla, že ji její snacha očerňuje všude možně , ale do očí ji nic neřekne, To se pak nesmí divit, že ji tchýně taky moc nemusí. Její syn, manžel snachy, se už taky trošku podobá snaše /ne nadarmo se říká, že manželé se po určité době začínají sobě podobat/ a nejhorší na tom je, že i vnoučata jsou dost ovlivněné názory snachy, tak občas před babičkou vypustí takové hlášky, že je jasné, že babička je z toho dost neštastná. Holky, můžete své tchýně nesnášet , ale dávejte pozor, aby jste na ně nenadávaly před dětmi, páč pak se nesmíte divit, že se tchýně chovají tak, jak se chovají a i když děti za to nemohou,co řeknou, tak babičky to dost zasáhne a jsou svým způsobem trošičku chladné i k vnoučatům. Mě se to dobře radí, páč mám tchýni skvělou , ale ani já nejsem bez chyb a vím, že mám co napravovat, ale vidím to u té své známé (snachy od naši sousedky). Ona si neustále na ni stěžuje, ale sama se nesnaží, aby to bylo o něco lepší. Já vím, jak mi sousedka kdysi říkala, jak je ji líto, když ji říkala její sestra, že její snacha ji sama od sebe zavolá, jak se ji vede, co je nového a její snacha ji zavolá tak max. 1x za měsíc a to jen kvůli tomu, že něco potřebují. ☹ Myslím, že všichni máme co napravovat a zlepšovat, aby se nám spolu dařilo vycházet lépe 🙂

dajuli
13. únor 2009

Ahoj,já mám tchyně dvě-jednu "vlastní"-maminku od přítele a druhou- manželku od tchána. Teda jsou to skoro tchýně, nejsme s přítelem svoji. Ta "vlastní" tchýně,má svoje mouchy, ale řekly jsme si, že si budem věci říkat na rovinu a to taky děláme a je klid. Ona ví, že mi nemá mluvit do výchovy dcery a do její výživy a nedělá to.A navíc respektuje moje pokyny,když má malou na noc.Vím že ji podstrčí nějakou čokoládku,ale vím, že jen tu, co jsem řekla že jedinou může. Vím že ji nedá nějaký umělý, levný šunt jedovatý 🙂
Druhá tchýně mě teda poslouchá míň 😀 ,ale nedělá nic z čeho bych nějak zvlášť vyšilovala.
Podstatné je, že svou vnučku milují, navzájem se respektujem,chováme se k sobě slušně a......ano,máme se rádi.A to je to hlavní 😉

dagina
14. únor 2009

Dajuli, to je pravda s tím říkat si vše narovinu, což o to, tchyně s tím problém rozhodně nemá 😝 , to vázne u mě ☹ ☹ .

petrajah
15. únor 2009

Tchýně mně řekne tolik věcí narovinu, ale to jsou takový bláboly, že mě vždycky tak namíchne, že to rozdýchávám měsíc. Já se fakt snažím, aby jsme spolu vycházely, jenomže s těma jejíma hloupýma řečma, to opravdu nejde. Teda tchýně si myslí, že spolu vycházíme, ale já jsem z ní na mrtvici.
Dá se vyjít po dobrém s normálním člověkem ........... ☹

petamm
15. únor 2009

Ahoj holky,
bohužel i já patřím mezi ty,které nemají s tchýní hezký vztah. Když si mě před lety přivedl manžel poprvé domů,zdála se to být milá a inteligentní paní. Ale já neumím lidi odhadnout a i tehdy jsem se spletla.Dokud jsme byli bez dítěte,spoustu věcí jsem překousla pro klid v rodině. Ještě na svatbě jsem držela emoce pod kontrolou,ale když se narodil syn a její první slova na mého syna byla:"no,co ty zrůdičko",
No, na další návštěvu dorazila za půl roku(syn měl svátek), to si tedy zrůdičku odpustila,ale už to byl šeredka. Asi nemusím psát,jaká byla má reakce.....
Jestli se předtím dalo mluvit o vztahu,sice ne moc hezkém,tak teď mi dělá problémy jí vůbec oslovit,nabídnout jí kávu,atd. Hodně dlouho mě trápilo,jak přijala našeho syna,je pravda,že to je její 10-té vnouče,ale to jí přeci vůbec neomlouvá.
Po pár měsících jsem došla k závěru,že taková bytost mi nestojí za vrásky na čele a jsem spokojená za manžela,který stojí vždy za námi a za našeho krásného syna.

chanel
15. únor 2009

Holky, tak to jsem se pobavila, má skoro tchýně je taky pecka! Začíná slovy" nechci Ti radit,ale.... Proč ještě nemáte Ty děti a proč chodíš do Caru, Tobě to nejde....???Jsi hrozná, tak se podívej tady do kočárku a vem si příklad!.....já jsem vydržela víc jako Ty!!!!!! a ke všemu je velmi sprostá!

meleri
15. únor 2009

Dagi, holky,

přeju pevné nervy...jinak to asi nejde...a hlavně jedním uchem a druhým ven!! 🙂

dagina
15. únor 2009

Ahoj holky, Mel, díky 🙂 .
Teď se bude říkat že jsem asi divná...., ale dneska tchyně nepřijela (jen tchán), protože si musela nabarvit hlavu, no a mě to podvědomě normálně mrzelo, ani né snad to že nepřijela, ale že měla takový stupidní důvod, spíš mě to mrzí kvůli malé..., no už mě z toho asi hrabe 😅

petrajah
16. únor 2009

Ahoj holky, jelikož jsme nachlazení, tak moc nevylízáme z domu, tak nás přišli potěšit tchán s tchýní. Už dlouho jsem se takhle nepobavila. Moje děti donesly všechny možný hry od člověče nezlob se, přes pexeso až po dámu a zabavily tchýni až do konce návštěvy. Neměla šanci vyváznout a když se chtěla přidat do hovoru, tak ji děcka okřikly, že je na řadě. Tchán byl ochotný taky hrát, ale nevím čím to je, ale děcka chtěly babičku. Pořád prohrává, takže s ní rádi hrají. Byla to po delší době návštěva v klidu a pokoji. 😵

dagina
16. únor 2009

Pet, třeba dostala rozum 😀 .

suussy
16. únor 2009

Petamm - jak to proboha mohla říct o miminku?Uznávám, ne každé je po porodu nejkrásnější i moje mamina říkala, že jsem byla sežvejknutá a modrá jak prádelní zástěra, ale jednou jsem byla její a tudíž ta nejkrásnější. 😎 Tohle říct o mém zlatíčkovi, tak si to za rámeček nedá i kdyby to bylo její dvacáté vnouče! A máš pravdu!Za vrásky na čele určitě nestojí!!!

kveta
16. únor 2009

Chanel, to je strašné. 😨

petrajah
17. únor 2009

Petamm, po té zrůdičce (brr, úplně jsem se zježila) a po šeredce, bych reagovala: "celá babička". To je fakt děs.

fanys
17. únor 2009

zdravím holky 😅
už sem tady dlouho nebyla a málem se mi stýskalo
Tak příspěvek na téma-kdyby blbost nadnášela tak moje tchýne líta ve vesmíru nonstop.... 😠
Takže tchánovci se oklepali z posledního konfliktu a přišli včera na kafe a podívat se na holky-mimochodem jen proto že švagrová s detma odjela na sk a oni si vzpoměli že mají vnoučata i jinde 🙄 Návšteva to byla celkem krátká,holky jsou marod,oni taky-tak nechápu že mi sem lezou!Ale tchýne se mne zeptala jestli nechci s ničím pomoct ,tak abych od ní měla pokoj tak sem ji pověřila at mi převaří vodu do termosky na mlíko.zvládla to rychle,vodu prý nevařila ,tak fajn neřešila sem to-není to nutný je to fromin-nemusí se vařit.Pak odjeli.ješte včera holky řev,k neutišení,hrozné prdy,žádné kakání....a to normálen trpí na koliky.Dnes pokračujeme stejne.......chápete že mi ohřála jemne perlivou vodu toma????ani nepřevařenou?to mi sdelila dnes tel.že jí to prý docvkalo až doma a že mi nechtela už volat!tak čekám kdy se protrhnou chudatka moje.

kveta
17. únor 2009

Ja teraz budem asi veľmi paranoidná, ale: neurobila to naschvál? 😕

beruska2x
17. únor 2009

to bych na ni vyhlasil embargo 😠

supina
17. únor 2009

to je teda síla.. A pochopíte, když babička přinese 1,5 ročnímu dítěti burizony?

petrajah
17. únor 2009

Nepochopím, ale pochopila bych, kdyby se fakt uzákonil povinný celoroční odstřel, ale to by muselo být prokázané, které čarodějnice jo a které ne. Při mé smůle, by na tu moji zapomněli.
😔 😔

beruska2x
17. únor 2009

na burizony chytal tata ryby 😀