Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kacabacka
2. únor 2007

no, tak moje tchýně dámy....na tu žádná nemá 😖 😀 Už jsem si hezky postěžovala v tématu - moje tchýně mi řekla....a problémů s ní mám tolik, že už mě to ani nebaví psát....naposledy jsem myslela, že jí zabim, když mi dala k vánocům děsný bombarďáky a asi troje z nich byly použitý 😠 zvracecí smajlík tady ani neni.....

jess
2. únor 2007

kacabacka,upřímně tě lituji,budu muset kuknout mezi téma na tchýně,tak asi zapadnu taky 😀

lasenka
2. únor 2007

kacabacka
tak to nemyslis vazne??? mas zlate nervy 😉

kacabacka
2. únor 2007

tak tady jeden příspěvek, abyste se taky "pobavili" :
Tady jsem to ještě zkopírovala z těch tchýní, abych to nemusela psát znova 🙂
v úterý jsem přijela domu, začala jsem si nahoře v pokoji balit věci do tašky (každý úterý chodim na aerobic) po chvíli jsem si odskočila na záchod - na velkou a najednou slyšim tchýni, jak dole pod schodama huláká..."kdo je domáááá?" až skoro hystericky.... a já jelikož jsem byla na haj...u tak jsem byla ticho. rychlostí blesku byla nahoře a začala nakukovat do pokojů, kdo tam teda je...tak na ní z toho h...u volám..."Co potřebujete?" fakt asi 3 x, ale ona mě neslyšela. Problém byl v tom, že mi to přišlo divný, protože tchán byl doma, tak se mi to nezdálo, že někoho schání a ještě mi to přišlo takový zoufalý, prostě, jako když se něco stalo. Mezitim odešla dolů...Tak vylezu, jdu se teda podívat, co se stalo, jestli má tchán infakrt či co? Tak přijdu dolů a řikám "Co se děje?" A ona mi na to povidá "Děje, já jsem tě chtěla poprosit, jestli bys mi nepomohla z venku domů přestěhovat KYTIČKY" No ty vole...já jsem normálně suptěla, prej kytičky, má jich tam asi 50 + k tomu květináče velký jako kráva a už při tý představě, že je zase nacpe do chodby a budem to tam přeskakovat se mi dělalo blbě. Tak jí řikám, že ne, že jedu hned cvičit a ona na to "to je ti cvičení přednější, než kytičky?" a já "jo" "kdy přijedeš?" já "v 10" ona "tak potom mi pomůžeš" já "nebudu v 10 stěhovat kytky" .... odcházim.....a ona na mě "a to ještě, že jsem tě volala a hledala a ty jsi se přede mnou schovala" (byla jsem na WC)......

kacabacka
2. únor 2007

lasenka: myslim... zlatý nervy? Já bych jí fakt nejradši někam zavřela a už jí nikdy neviděla, mám jí fakt plný zuby... před čtvrt rokem jsme se odstěhovali, takže se to zlepšilo, ale nesnášim ty návštěvy tam....dělá se mi špatně jen si vzpomenu na nějakej případ s ní....ještě než vyjedeme, tak mě bolí břicho....

jess
2. únor 2007

kacabacka,já bych asi už vyletěla z kůže,moje tchýně je taky masakr,ale na tvou nemá ☹ ,to se chce opravdu akorát obrnit trpělivostí(ale asi to nejde)

lasenka
2. únor 2007

kacabacka
tak ta tvoje tchyne naozaj nema na ziadnu inu 😉 tiez som mala spociatku mensie problemy, ale raz sme si sadli, potykali si, urcili iste pravidla ohladom mojho syna, muza a mojej domacnosti a od vtedy je pokoj...

kacabacka
2. únor 2007

a ještě jeden....

Jsem si vzpomněla ještě na jeden případ, teda, já toho s ním mám víc...
To si takhle jednou milá tchýně objednala z časopisu kytky - většinou už byly poporostlý. Kytky jí přišli poštou, nechala je nezalitý stát tejden na chodbě a furt chodila, jestli jí to pomůžu zasadit. Jenže já věděla, jak to přesně dopadně, tak jsem se na ní vykašlala. A po tejdnu přijela na návštěvu manželova teta s manž. bratrancem. Takže ona tetu ukecala, ať jí kytky POMUŽE zasadit, nakonec to samozřejmě dopadlo tak, že bratránek lítal s rejčem, dělal díry, teta, zasazovala kytky, hrabala se v hlíně a milá tchýně nad nima stála s cigárem v jedný ruce a s hadicí v druhý ruce, komentovala, co se kam a jak má dát a pak to dycky jenom zalila....to jsem taky myslela, že jí vezmu po palici

kacabacka
2. únor 2007

zapomněla jsem dodat, že jí polovina těch kytek pochcípala....

kacabacka
2. únor 2007

a to ještě prej, aby jsme si tam přistavěli k tomu baráku co bydlej oni, švagrová s přítelem a jejich kamarád....asi spadla z jahody na znak 😀 aby mi tam chodila hulit....a vůbec bych tam nebydlela, to bych se z toho fakt zcvokla, jelikož má invalidní důchod, tak bych tam s ní byla zavřená celou mateřskou, no to si neumim ani představit...a to nám ještě řekla, jelikož je barák napsanej na ní a vyrůstala v něm, že ho dá tomu, kdo se o ní bude starat....takže pokud jí tchán nějak nezpracuje, tak celej barák spadne do klína švagrový, já přece nebudu jezdit 30 km, abych se o ní mohla starat.... 😠 Ještě mají byt, kde bydlí její matka a víte, jak by rozdělila částku z prodeje toho bytu? Na 4 díly, 1 já a manža, 2 švagrová, 3 tchán a 4 ona....fuj, začíná mě tlačit žaludek.... 😔

kacabacka
2. únor 2007

dokonce nám sebrala i peníze....možná že i teď manželovi, co měl dostat k narozkám, ale to si nejsem jistá, protože tchán jí nepráskne....byla by to ostuda i pro něj.

kacabacka
2. únor 2007

prosím admina o přidání zvracecího smajlíku 😀

dludli
autor
2. únor 2007

jo mozna bychom mely tchynim zorganizovat sraz, zajimalo by me co by se stalo, kdyby jsme vsechny ty baby zavreli do jedny mistnost 😀

boze dej at ja jsem normalni tchyne jako moje mamka 😒

lasenka
2. únor 2007

😀 😀 😀

kacabacka
2. únor 2007

dludli: hm, moje babička řikala mý mámě když byla holka: až budu taková, jako je moje matka, tak mi to prosím řekni. Teď, když jí to máma řekne, tak se zlobí

lasenka
2. únor 2007

babenky
som velmi tolerantna osobka, a dufam, ze taka ostanem aj v starobe... mam syna, to znamena, ze budem mat aj nevestu... takze ma to neminie 🙂
moj manzel velmi dobre vychadza s mojimi rodicmi, a poznam viacere take pripady, kde muz vychadza so svokrou ovela lepsie ako zena... nechapem preco 😲

dludli
autor
2. únor 2007

jo zvracejici aspon pro tuto diskusi by se hodil 🙂

zive si vzpominam treba na situaci, kdy jsem s martinem chodili, a martin odmitl jet s ni k nejaky jiny babe na navstevu. Kdyz se ona vratila, byla jsem u nich, takz eji nastvalo, ze kvuli me, se martin vybod na nejakou jinou desnou babku, z ktere je vzdycky nestastny. No a nekam jsme pak chteli s martinem jit, tak jsme stali ve dverich do kuchyne a chteli se rozloucit, jako ze jdem a kam a tak. No a ona zacala na Martina rvat co si jako o sobe mysli, ze se tu vali s holkou v posteli .... no a v tomto stylu, podotykam ze ja jsem stala vedle martina ale na me se ona ani nekoukla. No a to je priklad za vsechny.

Ovsem jeji hitovka, se kterou jsem s ni nadobro skoncila a od te doby ji nesnasim: cca pred tremi lety zemrel Martinuv tata. Byl nemocny, rozedma plic a silny kurak, no takze to nemohl nikdo nejak zasadne ovlivnit. Do toho martin studoval, ale nejaky ZK mu nevysly, tak musel prodlouzit. Takze predpokladana promoce v zazi se nekonala, ale az o rok a pul dyl, ovsem v listopadu po te nekonane promoci tatinek zemrel. No a matka? Rekla martinovi ze tata zemrel kvuli nemu ze nedodelal skolu!!!!!!!!!!!!!!
blici smajlik blici smajlik blici smajlik
No asi kterykoliv jiny vyrovnany clovek by ji v ten moment poslal do prd..., jenze martin byl vychovany ve fanaticke ucte k matce, co rekla je svaty. martin dokazal akorat naprosto nestastne a odevzdane svesit ramena, ale na me to bylo opravdu moc, chtela jsem ji v ten moment zaskrtit. No tak jsem se do toho vlozila, coz tedy byla chyba, jelikoz jsem to "schytala" taky, jenze kdybych ho nebranila, tak si nemuzu vazit sama sebe. No kdyz uz to tak barvite licim, u martina v rodine se nikdy nikdo nestaral o city, o vztahy, hlavne na venek, co reknou lidi....cili martin vubec neumi (neumel) se nejak uvolnit, odreagovat, dostat emoce ze sebe a ze jich je kdyz umre tata, takze on na tento matky vyrok reagoval jednoduse agresi, mlatil pesti do zdi, dokud sï klouby uplne nesedrel. No jednoduse se slozil protoze byl presvedcen ze za tatinkovu smrt opravdu muze jedine on a ja jsem ho skoro mesic z toho sbirala s nemohla jsme ho presvedcit o absurdite toho co matka rekla.

No cili i kdyz ted to s ni celkem jde, nikdy v zivote nezapomenu, jak martina behem VS psychicky tyrala a to dolova a jeste se divila, kdyz se martin dovolil ozvat.
Nechapu jak z nej mohl pri takove vychove vyrust tak dobry clovek. Jeho matka je proste a jednoduse krava 😠

bydlime u ni v baraku, (je tu jinak sama) dum z prvni republiky, takze kdyby se o nej martin nestaral tak ji spadne na tu jeji hnusnou palici a ona kdyz byl nejaky problem tak rekne: budte radi ze jsem vas tu nechala bydlet, mohla jsem to klidne pronajmout, takze to bude podle me. (to uz nedela, od te doby co jsem si koupila garsonku)

no atd atd adt, nema cenu se nad tim rozcilovat, nechapu jak se takova zenska mohla stat matkou, vubec si to nezaslouzi byt mama. Ani ji nikdy nebyla.

No radsi koncim

kacabacka
2. únor 2007

dludli: hmmm, taky moc "hezkýýýý", nenávist k tchýni je asi stejná jako moje....
Spíš bych řekla, že za to může ona, když ho za ty celý roky nepřesvědčila, nepřiměla, aby přestal kouřit.....akorát to potřebovala svalit na někoho jinýho - na syna, aby samu sebe oprostila viny. A nebo si za to taky mohl ten táta, kterej kašlal na svoje zdraví a na rodinu a rozhodl se pro cigarety. Je to těžký, ale já jsem toho názoru, že pokud si člověk nějakým způsobem ničí sám zdraví, tak si za svojí následnou smrt může sám - viz. kouření, alkohol, drogy, nechráněný sex atd.

siduska
2. únor 2007

Ahojky holky.
Asi vidim, ze je to u kazdyho skoro rovnyky, u nas je to tk vychazime spolu celkom dobre, se zacatku sem ji taky nemela rada, kedy nam trebalo najviac pomot tak ona sa k nam nehlasila, ale pomaha vsem okolo, taky uz vim jak na ni, jej musim vse polopate povedat a pochopi to.Tiez sa mi nelibilo ked sa me do vseho starala, ale mam kliku nebydleli sme s ni nikdy a dufam, ze ani nebudeme.Taky mam problem ju oslovovat mama, a tak jej ji radjei rikam babka, to je lepsie, ale muj manzel moji mamke, rika, mamka, no co tiez sme aj dlho u nej byvali, a tiez mi je neprijemen, ze kazdy naokolo ji tyka a ja nic, furt ji vykam a tym sa citim ako by mi bylo cudzia.

dashak
2. únor 2007

Hoooolky, vy si teda s těma babiznama užijete! Já jdu na chvíli ven a vy se tak rozpovídáte 😎

Kacabacka, ty bombarďáky, to je fakt hustý! Třeba se ti v těhu budou hodit 😉

Tchýni je potřeba vždycky uzemnit, a to hned ze startu, ať si nezvyká.

dludli
autor
2. únor 2007

tak tak 🙂

martinnaa
2. únor 2007

Holky tak to je mazeeeec me taky steve jak budou nejake aktualni noviny ze kterych budu silet tak vam napisu... 😉

0401
2. únor 2007

kacabacka, jaktože sis dovolila sedět na záchodě, když se mají nosit květináče? 😀 😀 😀
Vidím, že máš s tchýní celkem barevné zážitky, to by nebylo špatné nadhodit do Bakalářů. Že ty baby dokážou tak prudit, co?
Vždyť museli být taky mladé a normální, ne? Jen doufám, že já budu normální 😒
Já mám tedy tchýně pro jistotu dvě. Tchán je rozvedený a v kontaktu jsem s oběma "děvčaty", ale na vaše zážitky holky teda nemám. Ze začátku jsme si musely trochu ujasnit pravidla... Tchýně č.1 bydlí daleko a měla ve zvyku zazvonit u dveří s velkou taškou, že k nám jde na týden bydlet. Tak to jsem šla vždycky do kolen. Samozřejmě, když jsem řekla manželovi, že se mi něco nelíbí na chování jeho matky, bylo mu žinantní jí něco říkat. Tak to bylo na mě. Takže jsem ji musela odnaučit kouřit v kuchyni naší nekuřácké domácnosti, přezouvat se ( dokázala si sundat boty na ven, až šla do postele) a taky, že pokud k nám příjde bydlet, ozve se dopředu nebo půjde k druhému synovi, který má větší byt. Na to mi řekla: ale já jezdím domů! V bytě, kde teď bydlíme s manželem totiž bydleli jeho rodiče s bratrem. Všichni se odstěhovali a vzali si jen co se jim hodilo, takže jsme tu měli úložné prostory plné knih, obrazů, předpotopního oblečení "na lítačku a na doma" a dalších kuriozit, až jsem jednoho dne všechny tři obvolala, ať si přijedou pro své věci, jinak to povyhazuju. A najednou to šlo a bylo to pryč. Až na gramodesky, ty je mi líto vyhodit. 🙂

dashak
2. únor 2007

0401 , to je jako "Dobrý den, jmenuju se vtěrka a budu u vás bydlet 😀 "

mimi109
2. únor 2007

0401 to je ako hororovy film s nazvom Tyzden so svokrou 😀

0401
2. únor 2007

😀
chápu ji, přijela z daleka, přece nepůjde do hotelu, ale kdyby aspoň zavolala dopředu! Co je malá na světě, udělala to jen jednou, tak snad je poučená. Občas jí píšu kontrolní sms: tak 🙂 kdy přijedeš?

dashak
2. únor 2007

0401 a je to dobrý nápad s tou SMS? Aby to nepochopila, že se ti po ní stýská a vzala to jako pozvánku

mimi109
2. únor 2007

dashak si mi to vzala z klavesnice 😀 aj ja som na to mysela
0401 mozno tie tvoje sms berie ako pozvanie 😕

dashak
2. únor 2007

😉 však to bude tím, že všechny chováme hluboké city ke svým drahým tchýním. Takže i stejně uvažujeme 😉

mimi109
2. únor 2007

este ze tie svokry mame,aspon mame o kom pokecat 😀 😀