Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

nikes
2. lis 2009

Jenže ty si na ni stěžuješ, jak je hrozná, tak proč ji to neřekneš? A na osavu nechce přijít kvůli tvé noze, takže to řekla a je zase ta špatná. Tak fakt nevím, co chceš. Když tedy řekne, proč nechce přijít, tak je to taky špatně. Já si myslím, že pokud by se snažily obě strany, tak to musí aspon trošičku klapat. Není vždy vina jenom na jedné straně, nemyslíš? Ale pokud si myslíš, že je jednodušší jenom na tchýni nadávat a nedělat něco, aby to bylo trošku pro tebe lepší, tak je to tvoje věc. ☹

lendaxy
2. lis 2009

ahojte, já říkám, že tchýně a uzený je nejlepší studený.Krom bestie tchýně mám bestii i švagrovou.Nejenže mě všude pomlouvají ale začli mě lést i do bytu když nejsem doma, a zvát si tam na kafe klidně návštěvu, normálně mě to rozlítilo doběla 😠

tomasek06
2. lis 2009

S ní to totiž nejde. Nemysli si, že jsem to nezkusila. Zkusili to všichni. A nemyslím si, že nechce přijít kvůli noze, ale protože se urazila, že po ní nic nepotřebuju. Ona musí pořád někomu pomáhat a vnucovat se a když jí řekneš v klidu po 20 že nic nepotřebuješ, tak ona ti to vnucuje další hodinu. To by tě bavilo?

tomasek06
2. lis 2009

Jinak nechápu, že se jí pořád zastáváš, když jí vůbec neznáš 😕

lendaxy
2. lis 2009

jinak ta moje švagrová s tchyní mě pomlouvají naprosto všude, do očí mi neřeknou nic a tváří se jako miliusi.Nastěhovala se k nám do baráku nová sousedka a oni se s ní seznámily dřív než já, celou dobu si ta sousedka myslela, jaká p...a to jsem a když zjistila, že to co o mě navykládaly není pravda, jsme kamarádky.Jo serou si do vlastní rodiny a vůbec, ale vůbec jim to nevadí

lendaxy
2. lis 2009

mimochodem ta švagrová se ptala sousedky jestli manžovi peru ,jestli jako má včem chodit, jestli uklízím a jestli má co jíst a teď v nedělí když jsme přijeli domů, tak od nás odcházela a pouštěla myčku, a když viděla , že jedeme tak prý rychle utekla, příjde vám tohleto normální????????
A klíče si vzala bez dovolení u tchánovců, kde máme náhradní, kdyby se nám jedny stratili 😲

nikes
2. lis 2009

no vidíš, a někdo si neustále stěžuje , že jim tchýně s ničím nepomáhá, tak si vyber. Nikdy se nezavděčíš všem. Tvoji tchýni neznám, to máš pravdu, ale podle toho, co jsi tady popisovala mi nepřipadala, že by byla tak strašná. A tedy nechápu, když je tak hrozná, proč ji na té oslavě chceš? Když i malý je na ni tak alergický, jak si psala. Měla by jsi být spíš ráda, že tam nechce.Když já někoho nemusím, tak ho se slušnosti třeba pozvu a jsem ráda, když to odmítne 🙂

tomasek06
2. lis 2009

Taky síla lendaxy 😀 Jen ať tě tady někdo nenařkne, že je to tvoje chyba 😀

tomasek06
2. lis 2009

To si piš že jsem ráda, že nepříjde na tu oslavu, ale ze slušnosti jsem jí pozvala a myslela jsem, že kvůli vnukovi příjde. Jenomže když jí slušně několikrát řeknu, že nic nepotřebuju, tak mi nepříjde normální, že mi pořád vnucuje její představu.
Já bych si i nechala pomoct, ale jak jsme to kdysi s manželem udělali a několikrat, protože se nenechala odbýt, tak za půl roku nám to vyčetla. Proto už od ní nic nechci víš.

lendaxy
2. lis 2009

jojo, jen mě to nejvíc mrzí, že to dělají za mými zády a vše se dozvídám od cizých lidí.Teď máme malé miminko, a říkala jsem manžovi, že když je tchýně doma, že by klidně mohla vozit kočárek a já si mohla v klidu vyžehlit a on na to, že tchýně nemá čas.No dozvěděla jsem se , že tchýně všude vykládá, že ji kočárek nepůjčím, fakt nechápu, dělá to aby ji lidi litovaly nebo proboha proč?????

lendaxy
2. lis 2009

tomášek tak ta tvoje tchýně bude nejspíš taky pěkná raritka 😒

tomasek06
2. lis 2009

To vůbec netuším proč to dělá, ale asi aby jí všichni politovali, nic jiného v tom nemůže být ne. Jo jo tchýně jsou kapitola sama od sebe a závidím všem co je mají v pohodě.

nikes
2. lis 2009

no vidíš, takže je vlastně vše v pořádku, že? 😀 Tchýně na oslavu nepřijde, ty od ni nic nepotřebuješ, takže se vlastně nic neděje. 😀 Ale běda, když tady někdo napíše, že má na to trošku jiný názor. To jsem si dovolila hodně, co 😀

tomasek06
2. lis 2009

Jo jo moje tchýně je originální 😀

tomasek06
2. lis 2009

Ale ne klidně piš svůj názor, já jsem ti napsala vše jak je, ale to že ses jí zastávala mě vážně naštvalo 😉 😉 😉 Protože jsem se snažila kvůli manželovi 7 let a teď i on pochopil, že je to zbytečné.

gababa
2. lis 2009

lendaxy: proboha!!!!!!! 😲 co to má jako bejt?! Já opravdu nechápu některý lidi, proč se tak chovaj, co z toho maj, proč jsou naprosto zabedněný......Ach jo ☹.

No holky já půjdu co nevidět na první návštěvu (představení se) k rodičům přítele. Jsem o dvacet let mladší než on, čekám miminko, jsme spolu tři roky a jdeme tam,, abychom jim mimo jiné řekli, že se budeme stěhovat k nim! Ehm, tak ať vykliděj jeden pokoj atd. Švagrovou neznám, ale má tam bydliště a běžně si tam chodí pro poštu atd., tak nevím no....mně to nevadí, vůbec ne, jsem fakt sdílná a všechno, jen se bojím všemožných intrik a takových těch falešných pohledů. Jo a jeho rodiče se taky rádi vídají s přítelovou bývalkou.....Dobrý co? Mám nervy v hajzlu!!!!! Tak mi držte pupky holky, protože tohle je fakt hustý. Já mám od začátku těhotenství pocit, že buď porodím nerváčka nebo totálního bojovníka ☹.

tomasek06
2. lis 2009

Gababa držím pěstičky, ať ti to dopadne dobře. To chce klid 😅

lendaxy
2. lis 2009

gababa, hlavně buď v klidu ať je miminko v pohodě a to bude jen , když budeš ty.Budu držet pěsti 😉

hancas
2. lis 2009

holki.....nehádejte se,zmije které plyvou jedy vám za to nestojí nebo jo????

aleachim
2. lis 2009

tomasek, já teda nevím, ale nezdá se mi, že by tvá tchýně dělala něco tak strašného. A pokud jde o pomluvy, co tu děláš ty? Děláš z ní čarodějnici hodnou tak upálení. Velkorysost žádná, ale to je tvá věc.

A pokud jde o politování. Takřka všechny tu píšete, abyste byly politovány, tak co jim zrovna toto vyčítáte. Vím, že tu jsou holky, kterým tchýně fakt znepříjemňují život, ale zrovna tomasek mi příjde, že neví, co chce.

gabana, ty se neboj, sama píšeš, že je neznáš, tak se zbytečně nestresuj. No a já taky kámoším z bývalkou bráchy, je to moc hodná holka a nemm žádný problém s jeho současnou, a to je o 11let mladší než on. Spíš on si stěžuje, že s ní a s mámou tvoříme koalici proti němu 😀 .

martimarti
2. lis 2009

Tomasek, dnes v 7:26 píšeš, že vám s manželem tchýně už dlouho nic nového nekoupila? Jak to myslíš? Co by vám jako měla kupovat? A proč? 😕 😕 😕

beruska2x
2. lis 2009

taky teda nechapu 😕 darky nejsou samozrejmost, ani k narozeninam, vanocum ne.. ve sposte rodin se to vubec nedrzi, nebo jen u deti a kulatiny...

tomasek.. za tvoje choavni ti teba zadne darky davat nechce, nebo na to jednoduse nema.. to te nenapadlo? 😔

tomasek06
2. lis 2009

Jako dárek pod stromek nám dává třeba obehrané staré karty a staré obnošené rukavice. Když jí říkáme že nic nechceme, ať koupí malému, tak stejně donese nějaké staré krámy beztak z popelnice. A čarodejnice je. Jinak to téma je založené na tchýně, tak nechápu, proč bych jí tady nepomluvila.
A nechápu jak si napsala že nevím co chci. Já to vím! Nechci aby se mi tchýně srala do výchovy a aby mi pořád vnucovala svoje názory apod. A to ona moc dobře ví, akorát dělá že to neslyší. Tak nechápu proč se navážíte do mě.

tomasek06
2. lis 2009

Mě dávat dárky nemusí, ale malému může koupit nějakou pěknou hračku a ne starou a rozbitou. U nás v rodině je to samozřejmost a dárky si dáváme jak k Vánocům, tak k narozeniná. Asi jsme divná rodina.

tomasek06
2. lis 2009

A ty staré věci dává celé rodině ne jen mě.

beruska2x
2. lis 2009

treba ve vasi ale ne v te jejich.. to je rozdil.. navic zalezi i na vztazich a chovani ze.. proc bych davala darek nekomu kdo se ke me nechova slusne...

nemuzes zaroven chtit darky a vyloucit ji ze zivota.. bud jedno nebo druhe... 😖
jako ze strkem babco prachy ale jinak te neznam?? tak to by snesl malokdo 😕

jinak tema je tchyne - ale tojak ve spatnem tak v dobrem 😉

tomasek06
2. lis 2009

Já vím že se budu opakovat, ale asi jste si to nečetli. Tenhle názor má na ní celá její rodina. To jsme jak všichni nenormální a nevíme co chceme a ona je v poho jo? Všichni jsou už z ní na nervy a neví co s ní mají dělat. Ale podle vás nevím co chci 😠

tomasek06
2. lis 2009

Berusko co to meleš? Já po ní žádné peníze nechci a mluvím jen o její rodině ne o mojí. A vždycky jsem se k ní chovala slušně a vždycky budu.

martimarti
2. lis 2009

Tomasek, ty asi budeš taky dáreček 😒 😒 😒

beruska2x
2. lis 2009

proste kazdy je nejaky a ty bys ji mela jako osobu respektovat alespon mimimalne, je to matka muze ktereho sis vzala.. vychovala ho a asi ne spatne kdyz se ti libi..

je to vse jen o toleranci a ucte...