Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

monyliny
1. led 2013

@petrakol Jo holka je to na kulky 😖 Já mám zase takové problémy s bývalým-otec Mariánky.Taky žádný dárek,pohled,sms-nic ☹

monyliny
1. led 2013

@elvira Nápad je to dobrý 😉 Magnetek je šílený,ale je z boku na lednici a drží obrázky dětí 😀 Asi si ho nechám 😀 My dnes byli na obědě u tchýně a taky dobrý,až zírám 🙂

monyliny
1. led 2013

@zuuuzaaa To mě mrzí 😢 Se na ní-víš co ,viď 😀 😉

zuuuzaaa
1. led 2013

@monyliny
@kuratkol
holky kéž by to tak bylo jednoduché..než opravíme bydlení tak bohužel obýváme s nima nějaké společné místnosti a největší peklo bývá v kuchyni..ale do konce ledna to budeme mít už vyřešené...

elvira
1. led 2013

@monyliny - magnet čert seber, ten se dá při nejhorším vyhodit. Ale třeba takovou sušičku ovoce... ta by se prodat, myslím, dala. 😀

leniiis
1. led 2013

Myslím, že ty nevhodný dárky jsou maličkosti proti tomu jak někdy uměj znepříjemnit život 😀

kajalka
1. led 2013

Jó holky, tchýně nám slibovala dobře od října, jak nám našetřila peníze, že je dostanem pod stromeček a nakonec jsme dostali nočník. 🙄

kuratkol
1. led 2013

@elvira Já to vždy prodávám na aukru. Nikdy to ale neprodáš za původní cenu, je s tím zbytečná práce, posílat to a tak.

maladama
1. led 2013

@kajalka tak co kdyby vás s manželem dostihla inkontinence, můžete si nočník nosit všude s sebou! 🙂

zizala79
1. led 2013

hlásím, že jsem přežila oběd u tchýně 😀 ovšem hladina alkoholu byla vysoká (ta moje), jsem to na sobě normálně cítila, ale jinak bych to asi nedala... mimochodem se samozřejmě urazila, že jsem řekla, že teda moje dítě granátový jablko rozhodně ochutnávat nebude.... že prej: však se tím neudusí. já: ale může se tím udusit, do pusy to nedá! a můj tón byl fakt hodně ostrý. a byla to tedy jediná moje věta obrácená přímo k ní... (vztahy jsou opravdu vřelé! 😔 )
jinak jsme klukovi koupili boží boty na zimu (Superfit, takže podle mě fakt kvalita a hlavně dost drahý) a samozřejmě nejsou dobrý, protože "nejsou dost pevný a nedrží kotník, protože se jim ohýbá podrážka", tož tak, baba tomu rozumí
jinak synovec (skoro 8 let!!!) dostal oběd na křesle, zatímco si hrál na videohře a ještě za ním otec pobíhal a krmil ho a pak ještě nějakej "jogurt" nebo co a taky ho naháněl málem po celé kuchyni...
a stejně stará sestřenice jako je moje dítě (tzn. ani ne půl roku) dostala holka ochutnat vlašské ořechy, super, a to mi zrovna dneska švagrová nabídla, jestli nechci někdy pohlídat (jinak tu nikoho nemám, moje rodina daleko), že však moje dítě už je zná, aj babičku (tchýni) a že bychom s mužem mohli jít třeba do kina. nechám si na kino radši zajít chuť minimálně než bude kluk plnoletej....

gab7
1. led 2013

@zizala79 tak to máš teda "pěkný"...Ani já bych v takovém případě o žádné kino nestála.Doufám,že manžel je s tebou zajedno,a stojí při tobě 😉 .
Taky to nemám s tchánovci ideální,ale moc nám do ničeho nemluví,a když měli snahu,tak je manžel uzemnil.A je klid.
Drž se 🙂

zizala79
1. led 2013

ani ne rok a půl je stará sestřenice ... asi jsem ještě nevystřízlivěla 😀

@gab7 jj, manžel je na mé staně, in už jak jsme došli, tak hlásil: a jéje, dneska má obzvlášzě prudící náladu 😅 a pak jsme ohřívali dítěti jídlo a švagrová na MM: chceš do toho vývar? a tchýně hned, ani mu to nenabízej, určitě to nechce, však oni vědí nejlíp, jak se co má dělat. prostě na pěst, a pak si stěžuje, že se s ní nebavím, že nejsem dost vřelá a přátelská, jako sorry, dokola poslouchat, že jsem debil, tak jsem radši zticha a chodím na návštěvy absolutně minimálně

vladla
2. led 2013

@elvira s tou sušičkou musím chvíli počkat! 😉
Už je uklizená a zkusím jí prodat na další Vánoce.Třeba někomu udělá radost!! 😀 😀

maladama
2. led 2013

@vladla spíš než na vánoce ji prodáš v houbařské sezoně, nebo na podzim, když jsou jablka. To si ji koupí někdo pro sebe na použití...

gab7
2. led 2013

@zizala79 Je super,že manžel je s tebou zajedno 🙂 .Vím,že jsou i takový,kdy stojí při "mamince",a to je pak na pěst.
Jsem ráda,že tvůj manžel je na tom takhle.O to líp se to pak snáší-ty návštěvy.
Asi bych taky měla co dělat,abych se udržela,poslouchat takový kecy.Je to hrozná,a věř,že zapšklá ženská,když se takhle chová.zřejmě není moc spokojená se svým životem.
Taky mi stačí vidět tchánovce jednou za 3 týdny,a mám dost. 😀

elvira
2. led 2013

@vladla - to je pravda, že v houbařské a ovocnářské sezoně by ta prodejní cena mohla být vyšší. 😉
No, my teď pár věcí taky doma "přesušíme, než je budeme moct poslat dál. 😀
Jednu jsme už úspěšně poslali - můj dostal v krabičce placatici s dvěma kalíšky a nálevkou - má to doma asi už dvakrát... Tak jsme ji udali. 😀
@kajalka - to byl minimálně pozlacený,ne? 😀 Když bába mluvila o našetřených penězích.
@zizala79 - tak to jsou super nasírací věci... "oni vědí nejlíp" atd... To pak fakt člověk jde k nim s radostí, že? Dodnes si pamatuju naši story s medem - už jsem to tu psala. Rvali do 4 měsíčního děcka lžičku s medem. Tak jsme je zastavili, tchán se tvářil jak bůh pomsty a výraz:" ta je zas kur.. chytrá..." a pak v nestřeženém okamžiku mu ten med stejně narvali... Pak jsem trnula, aby neměl nějakou alergickou reakci... Měla bych to stejně na triku já, doktorka by mi dala dobré kapky. 🙄

Taková menší perlička - koupili jsme mladému postel. Do postýlky se v podstatě nevešel - má přes metr, postýlka má metr dvacet... Pochlubil se tchýni a ta začala lamentovat, jakože děcka mají spávat v postýlce, co je to za pořádek, však má necelé tři roky... Jestli na to existují nějaké tabulky, to nevím, nejsem dostatečně dobrá matka, abych to měla tak do detailu nastudované. 😀 Ale řekla jsem jí, že má pravdu, že mohl klidně spávat s nohama protaženýma mezi šprušlema. 😀 Tak už sklapla paty a byl klid.

elvira
2. led 2013

@kuratkol - to máš pravdu, že dostaneš míň... Ale když už nějaký nepotřebný krám mám doma, tak mě uspokojí i těch pár korun, co za to dostanu, než to skladovat, popř. vyhazovat... 🙂

anetka1701
2. led 2013

@elvira něco podobnýho jsem vyslechla taky - od mejch babiček :o( Oni jsou z tý generace, kde dítě trávilo v postýlce za mřížema v podstatě celý dětství, tak jsem poslouchala, jak je špatně, že do postýlky chodí jenom na spaní a bla bla :o( "velkou" postel dostala v roce a kousek - v šprušlový byla vyloženě nešťastná - a co já jsem si vyslechla... :o( Ale tak, jedním uchem tam, druhym ven a neřeším - a malá svojí postel miluje :oD

elvira
2. led 2013

@anetka1701 - oni to měli fakt jinak. Snažím se je chápat, byla taková doba, ale ať se pokudí, doprčic trochu pochopit nás...
Malý se chtěl předvést, tak zazpíval babině několik písniček. Co myslíte, že ona na to? "To je vidět, že se mu věnuješ, ale ty máš na to čas...." Když peču dort - "no, máš na to čas" ... Upeču perníkovou chaloupku - "máš na to čas"... Ušiju mu hračku, dekoraci... "máš na to čas"...
Dopr.... a ona ho neměla? Byla na mateřské tři roky, jak já. Stavěli barák - my jsme skoro tři roky táhli nájem a hypotéku, nikdo nám nepomohl, já jsem si přivydělávala prakticky, co je malý na světě...
No, to je zbytečné, no. 😝 😀

Mj. moje známá dávala malou do postele už od půl roku, do vedlejšího pokoje. To slyšet tchýně, tak ji klepne. 😀

vladla
2. led 2013

@maladama musím chvíli počkat.Určitě se budou ptát co vše jsme v ní sušili! 😀

anetka1701
2. led 2013

@elvira no, štěstí je, že s nima nebydlíme-takže jde fakt jenom o to poslouchání... U tchýně a potažmo i svojí máti jsem nastavila pravidla a hranice celkem drsně hned na začátku a až na občasný výstupy to jde... Pochopili, že mám svojí hlavu a jasnou představu o výchově a nějak to respektujou :oD Zase je fakt, že já jim malou nechávám hlídat a dávám jim celkem svobodnou ruku, protože vím, že malá si svýho dosáhnout už umí :oD A tyranizovat se prostě nenechá :oD Co se jídla týká, tak jsem hodně benevolentní (jí prakticky všechno s náma - hodně jsem to řešila tak do roka, od roka už nejsem tak striktní) takže tam třecí plochy nejsou a jak si hrajou a trávěj spolu čas je mi víceméně jedno - pokud mi malou předají bez zranění a vcelku :oD :oD A ona je tvrdá hlava, takže to spíš, než že by jí oni trápili a nutili dělat něco co nechce - a co by mi potažmo mohlo vadit - vypadá tak, že ona s nima zametá a oni za ní běhaj jak si pískne :oD :oD

kitinka76
2. led 2013

@anetka1701 s tím zraněním to máš taky těžké... uhlídat děcko je jak uhlídat pytel blech 😉 moje starší hrozně ráda vaří a jako malá pomáhala babičce a dotkla se horké plotýnky, puchýře na všech prstíkách, ale dala bych ruku do ohně, že babička brečela víc, že ji neuhlídala než malá, že to bolí 😅

anetka1701
2. led 2013

@kitinka76 ono to bylo dost nadnesený :oD :oD Jasně - stane se :oD

kitinka76
2. led 2013

@anetka1701 já vím, je rozdíl, jestli má spálený prst, odrané koleno, nebo vážné zranění 🙂 ale druhá snacha teď nedávno udělala babičce docela cirkus, že kde byla?? co dělala?? a proč vnuka pořádně nehlídala???? kvůli odranému kolenu nebo čemu.... 😒

maladama
2. led 2013

@vladla co by řekli na odpověď "mokrý boty a křečka"? 🙂))))

elvira
2. led 2013

@vladla - marihuanu, abych přežila ty vaše návštěvy a dary. 😀
Nicméně moje sestra dostala ke čtyřicetinám peníze a sušičku si z vlastní vůle koupila... Díky tomu, že chtěla ozkoušet, jaká je, jsem očistila asi tři kila jablek a mladý má hromadu křížal. 😀

ridarida
2. led 2013

Jo tchýně a vl. matky to je věčné téma, já mám bohužel už nepoužitelné obě dvě. Moje máti byť neskutečně ochotná ale má pře 70 a vše dělá "zásadně po svém" a to ještě bydlí u mě takže je spíše jako třetí dítě, naposledy nechala dcerku ožužlávat čínskou voskovku co vytáhla ze sklepa, podotýkám že to byla voskovka z mého dětství a to mi bude 40... a tyto věci prostě ji nejdou vysvětlit, buť to musím přejít nebo to skončí hádkou. A co se týká tchýně za muže jsem vdana cca 20 let a stále mě upřímě nenávidí a dává to sakra najevo, oslovuji ji mamko VY a ona mi říká zdrobnělinou křestního jména, od tédoby co máme dvě děti cca poslední 3 roky se stýkáme častěji, páč muž má pocit že by děti mohly být ochuzeny o babičku... a moje nervy, nejvíce mě mrzí to napětí a někdy i hádky mezi mnou a mužem před a hlavně po ukončení návštěv, byť se snažím, ale někdy to prostě nerozdýchám a prostě vybouchnu... zážitku s tchýni pro mě k pláči pro cizí k popukání, že říkají to snad nemůže být pravda mám spoustu

vosinka
3. led 2013

Zdravím vás a zkusím přispět "se svou tchýní do mlýna" (skutečně tam bydlí 😀). Jsme s mužem spolu 12 let, takže materiálu na několik románů s ní už mám... Napíšu vám pro mě tu největší pecku. Když se mi narodil malej, tak jen ona (a pak tedy úplně cizí lidi) řešila, jestli kojím a proč ne. (Dokrmovala jsem.) Pak mi během šestinedělí umřel tatínek a ona mi vynadala, proč jsem jim to nehlásila předem a opět, jestli neberu medikaci, která by bránila kojení. Nezájem, jak nám je, jen jsme dostali, že nedostali včas parte. Prostě kráva. Vše to bylo loni o svátcích a já po její "návštěvě" přišla o mlíko úplně. Následovalo plno telefonátů, kdy na muže (jejich syna, sakra) řvali, že je lhář, vyčetli všechno, každou další větou ovšem popřeli větu předchozí a těch emailů.... Navíc psali tchán i tchýně zvlášť, z čehož nám došlo, že si nerozumí ani oni mezi sebou. 😕
Teď udržujeme příměří, návštěva minimálně a snažím se nevnímat, co říká. Pokaždé jsem urvaná, jako bych běžela maraton. 😝

monyliny
3. led 2013

@vosinka No teda-pecka 😒 Hororová tchýně 😠

elvira
4. led 2013

@vosinka - proboha, to je fakt horor! 😝 Jen si říkám, co z toho ti lidi mají... 😒

Dneska jsem s mladým četla knížku, co dostal od tchánů k vánocům - rozuměj od Ježíška...
Na knížce napsané: Kubíčkovi k vánocům od babičky a dědy - vánoce 2012...
Uculovala jsem se nad tím...
Když měl K. první svátek, dali jsme mu knížku s věnováním, tchýně si to kdysi přečetla a od té doby mu každou knížku /už celé dva ks/ popisuje...
Ale ta k vánocům má být od Ježíška, ne? 😀