Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

alik1983
6. dub 2014

ja jsem neměla sílu číst všechny komentáře, ale přidávám se k Vám, akorát já mám problém s tchánem (manželovi rodiče jsou rozvedeni). Má celkem odpudivou náturu, každému skáče do řeči, jediná pravda je ta jeho a když se nemluví o něm, tak klidně skočí do řeči a jakoby nic převede řeč zase na sebe. Tak to bylo i s oznámením, že přijde na svět jeho třetí vnouček. Když to slyšel tak jen řekl: hm, něco jsem slyšel. a tím to skončilo a vlastně pokaždé když se s ním sejdeme (a s jeho manželkou) tak se vše točí kolem něj, vlastně nemá ani zájem jak se má jeho syn, vše jen on on on. Celkem mě už nebaví k nim chodit, manželovi jsem už o tom říkala, ale ten si taky neví rady. Jinak tchýně je celkem fajn. Už se ani nedivím proč se s ním rozvedla ☹

tarra27
6. dub 2014

@sarisol heled, mozna te zklamu,ale nejsem vubec nazoru, ze tchyne nebo tvoji rodice neco musi...nemusi hlidat ani jednu,nemusi nic,neni to jejich povinnost..pokud ja si udelam 5deti, ja se o ne mam starat...pokud chce nekdo pomoci a ja tu pomoc od toho cloveka prijmu je vec jina...ale rodice i tchyne deti meli, vychovali a tohle vse maji za sebou...navic pak se neni cemu divit,ze dite neposloucha nebo dela ci nedela veci jak mi chceme ci nechceme...moje deti mi tchyne ani nasi nehlidaji, ale nezakazuji jim se stykat atd,to vubec ne...at prijedou bebo my prijedeme k nim...a kdyz se domluvime,budpu chtit oni i ja,tak proc ne,ale neni to nici povinnost..

ohledne ditete v porodnici,starsi dceri bylo 14mes a byla s tatinkem za mnou a za malou nekolikrat, pohladila si sestricku,uukazala jsem ji, pomazlila se i se mnou, zamavala mi a odjela s tatinkem...a tatinek celou dobu hlidal malou....nikdy na sebe nezarlily,jsou hodne na sebe,maji krasny vztah. Porad jsme vysvetlovali,aby starsi pockala,ze mala plaka,ze hned ji ponuzu nebo udelam to a to...a nikdy nemela pocit,ze by byla odstrcena...a o to jde...zadne schovavani, ale snaha aby se mely rady a szily se co nejdriv a nejlip, aby nemela dojem,ze male bere mamu...kolikrat jsem se mazlila a tulila se starsi a tatinek mel na rukou malou....takze ja neberu to,ze do porodnice ne....naopak vsude vsichni spolu...my takhle absolvujeme lekare i urady...

ivular
7. dub 2014

@sarisol A jak to malá brala? Já občas synovi taky říkám, že dostane na zadek, protože je zlobidlo - ale chechtá se tomu a zadek vystrčí, jakože teda jo. Tak mu něžně párkrát lupnu a on se tomu směje na celé kolo 😀
Jestli to ale dcera nechápala jako legraci nebo má dokonce úzkostnější povahu, tak bych snad tchýni řekla, že s tímhle přístupem žádné "ráno přijede a večer nám ji vrátí" nebude 😠
@tarra27 Ale ona snad sarisol nepsala, že tchýně něco musí ne? Jen že jí mrzí, že o to malé zatím moc zájmu nejeví. Ale to si myslím, že se změní až příjde na svět.

sarisol
7. dub 2014

@tarra27 No, nezklameš, máme na to stejný názor 😀 Já ani nechci, aby mi děti hlídala, nikdy jsem to nechtěla, ani když jsme tam bydleli, jenže my bydleli nahoře, oni dole a ona byla každou chvíli na chodbě, a když něco ze zhora slyšela, hned sondovala, ona je typická vesnická drbna a věděla, kdy malá spí, nespí, co dělám já... Já na tohle z domova nejsem zvyklá, musela jsem se starat sama o sebe a nikdy jsem nebyla pod dohledem, protože naši věděli, že to prostě nesnesu... Jenže ona tchýně má dva kluky a byla zvyklá na to, že vše řídí ona, tak chtěla řídit i mou rodinu, proto jsme si nijak zvlášť nesedly... Furt jsem poslouchala, že tam malou nedávám, přitom jsem ji tam dala, když sama chtěla, jinak ne, nebudu ji nutit, že... Vadilo jí to, že tam je jen hodinu a pak chce domů... No a mně tím šla na nervy, to byl taky hlavní důvod, proč jsem vždy chtěla pryč... Vyvrcholilo to tím, že šla příteli po jednom hysterickém záchvatu té naší princezny, kterých je naštěstí minimálně, řekla, že příště na něj zavolá policajty, prý slyšela až dolů, jak do ní řeže a řve na ni, což nebyla pravda, on ji okřikl a dal přes zadek, ale rozhodně ji nemlátil... A pak nám děda nechtě práskl, že bába stála u nás za dveřma, tak z toho udělal něco, co vůbec nebyla pravda... A je toho mnohem víc, já jsem prostě myslela, že jí to třeba dojde, proč jsme šli radši pryč, ale ona se místo toho urazila a snaží se dělat jiné naschvály... Takže asi tak 🙂 A dávat jí ji fakt nebudu, pokud bude furt vést řeči, co vede, nepotřebuju pak dávat do kupy dítě, které mi od ní přijede totálně rozmazlené a neposlušné...
To je super, že se maj takhle rádi, my Nicolku taky chystáme na příchod a říkáme jí, jak je důležitá a bude mi se vším pomáhat, ona si to pak sama opakuje a je to kouzelné, no uvidíme pak realitu 🙂 Já právě ani nechci, aby mi ji někdo bral, když bude mimino, musí mít pocit, že je stále stejně důležitá jako dřív, ne, že je mimino, tak ji někam odsunu a budu sama s miminem, to prostě ani nejde...

sarisol
7. dub 2014

@ivular Myslíš to s tou bednou? No, ona Nicolka často na určité věci nereaguje, podle mě to sama zpracovává, tak nic neřekla, hlavně já to rovnou komentovala, že jí teda učí babička hezké věci, tak se bába jen blbě usmívala a už se k tomu nevracelo... Ale když bylo malé nějak roky, tak jí říkávala, že jsem spadla do rejže, když mě hledala a to pak k nim právě po těchle řečech malá nechtěla ani chodit...
Přesně tak, mně nejde ani tak o to, že by mi je musela hlídat, spíš o to, že dělá, jakoby měla jen Nicolku a druhé vnouče bylo vzduch... Hlídat mi je fakt nemusí :D

tarra27
7. dub 2014

@sarisol bud rada ze jsi pryc a minimalizuj navstevy jak se da...neni tvoje povinnost se s ni vidat kazdy tyden....4navstevy do roka staci,ted mas prilezitost,narodi se mimi a holt mas moc prace..

cim mene bude o vas vedet,tim lip,..

a dceru moc neukoluj, at nema dojem,ze se vse toci kolem mimi a ona musi pomahat a starat se..ale ty jsi to urcite myslela jen trochu a aby byla hodna...ja mam deti blizko sebe a obcas mi poda starsi plenku ale to je ze chce...ja mam mladsi segru a manzel taky,vim o cem mluvim...deti maji byt deti obe a ne na jedno navalit pomahani a starost o mladsiho sourozence.....obe jsou deti a i kdyz je jedno starsi,nemelo by mit povinnost se starat o druhe. Ale to pisu spis pro ostatni, nejak tusim,ze my to mame stejne 🙂

sarisol
7. dub 2014

@tarra27 🙂 No, co nebude chtít dělat, stejně nebude, ono je to fakt o tom, že ona prostě ráda pomáhá, jaká bude pak realita, to nikdo neví a nutit ji nebudu 🙂 Ale prostě budou dvě a obě budou moje a budou si rovny, ona nesmí v žádném případě pocítit, že by byla zanedbávaná a už vůbec nesmí být upřednostňovaná, protože je první... Což si myslím, že má tchýně takhle bere, on můj přítel je v něčem po mamince a tohle mají asi společné, že Nicolka je první... Ale věřím, že se to u něj s příchodem Páti změní, i když ono je jasné, že bude radši s větší holkou, než miminem, že 😀

tarra27
7. dub 2014

@sarisol vidime to podobne..deti bych ji davala co nejmin, at prijde na navstevu az se to tobe bude hodit,muze si pohrat u vas a smitec..

ija1
7. dub 2014

@sarisol taky jsem tohle resila, neni tvou povinnosti se vidat s tchyni co tyden, klidne staci co tri tydny / mesic....... proste budes mit dve deti, neni cas........ clovek ma taky svuj program....... bohuzel ma tchyne je taky takova........a ja nejsem ten typ, ktery se podvoluje natlaku, trpela jsem ji nektere veci, dokud neprisly deti, pak jsme nastavili pravidla, jo, nelibi se ji to, vysnila si, ze bude hlidaci babicka, a bez meho souhlasu se do te role pasovala a po porodu se citila hrozne ukrivdena, kdyz jsem o hlidani poprosila moje rodice, specialne muj tata, ktery s nami nebyl, protoze vzhledem ke svemu povolani driv hodne cestoval, tak si malou strasne oblibil, a hlidal........no a tchyne mi to vycita dodneska....... no jeji vec.....ja ji o nic nezadala...... tak nevim, proc bych se mela citit vuci tomu spatne....... a pokud chce prijit, at zvedne telefon a zepta se te, muj muz uz tohle neresi... a taky chodi si jen pohrat, dceru ji nedavame, dve hodky a nazdar....

jinak taky cekam druhe, a nasi hned jak si budou starsi odvazet, jsou ji 4 , uz ma svou hlavu a veci uz taky docela chape a nechci aby si pripadala odstrcena, takze ji chci zapojit, pokud bude chtit, ona uz ma takove to staraci obdobi, takze u nas je to jine, ale nechci aby se starsi citila spatne, proto pokud nebude chtit jet k babicce sama, nepojede....... a ona prohlasuje, ze chce byt se segrou a s nama, takze to je jasne........

domca89
7. dub 2014

Tak přítelovi rodiče už se dozvěděli, že budou babička a dědeček a otočili o 180°C a je najednou s nimi fajn. Vím že bych se tím pádem neměla psát, ale mám z toho radost a potřebovala jsem se někomu svěřit

sarisol
7. dub 2014

@ija1 Vidím, že naše dvě báby by si fakt asi rozuměly, jsou si fakt podobné, když čtu, co píšeš... No, já tam jezdit rozhodně teď nebudu, my totiž pořídili ještě štěně, tak tam už vůbec nemusím, musí se být se psem doma 😀 Ona si už plánuje, jak u nás bude v noci i celý den, když budu v porodnici, bere si i dovču, když mám TP, ale nikdo ji o to nežádal, ona si to sama zorganizovala a já už jsem jasně prohlásila, že ji tady nechci, ona totiž leze do cizích věcí, krámuje atd. Takže furt hučím do přítele, že odmítám, aby tady byla, jestli ji tu nechá, tak ho zastřelím asi...

To je hezké, že budete mít taky přírůstek a taky holčičku 🙂 Hlavně, ať je vše v pohodě a jsme všichni zdraví 🙂

ija1
7. dub 2014

@sarisol tohle si takhle naplanovala moje mamka, jsem ji rekla, ze si muz bude brat na starsi osetrovak,....tak kecu, a komentareu taky hafo 🙂)), napsala si v praci dovolenou, a ze si malou odveze.......tak jsme rekli ze ne......no nakonec to prijala, ze bude mit dceru jen jeden den, az budu rodit, aby mohl manzel byt se mnou, ale tech reci..........
a manzela jsem instruovala, ze az budu v porodnici ,tak si nepreju, aby sem tchyne za starsi lezla..........ale na meho muze je v tomhle spoleh, je to sice mamanek, ale pokud vyslovne nereknu, ze muze a ze se na tom dohodneme, on to sam neudela.......
ale co, vlastni rodice si clovek nejak zpacifikuje, ale s tchyni bojuju neustale, ona je ten typ, co musi porad vyvolavat a mit vse pod kontrolou.......o vsem vedet, muz ji nic nerika, tak vyvolava mne, a ja se taky branim, takze vi maloco, uz si to nechavam pro sebe, kdysi vykladala moje fakt soukrome veci /o samovolnem potratu, ze se nam skoro rok druhe nedarilo/ svym kamaradkam, a je tak pitoma ze mi to jeste rekla,..........no od te doby na jeji drby vidim rude.........ona je v tomhle fakt neskutecna drbna.........malou se chlubi, pritom nema cim, ona ji nikdy nic nenaucila........
no do nasich veci nastesti neleze, ale ono staci, ze se do nich montuje a ke vsemu se musi vyjadrit........

dekuju, vam taky.......... mate krasne jmeno vybrane, jsem si taky vzdycky prala Patricii, ale u manzela by mi to neproslo vubec 🙂)))

scheetje
7. dub 2014

@ija1ahoj, muzu se prosim zeptat na ta nastavena pravidla, o kterych pises? Zatim si neumim predstavit, jak se tchyne bude po porodu chovat, ale tusim, ze bude delat taky ukrivdene sceny, tak at vim, jak se na to pripravit 😔

ija1
7. dub 2014

@scheetje to fakt zalezi na kazde tchyni......... mne treba vadilo, to ze by sem nekdo prisel bez toho , aniz by se ohlasil........ takze u nas platilo, ze navstevy bez ohlaseni ne, pak i to ze pokud chce prijit, neresi to s manzelem, ktery muj program nezna, ale se mnou............, potom, ze proste sladkosti, cokoladky, se nenosi......a ze darky se davaji jen pokud je svatek, narozeniny, Vanoce, nikoli pri kazdem vidani, pac mam pocit, ze si malou kupuje, a za dalsi zadny sislani....... a prekrmovani....... proste tak nejak vypichnout co kazdy clovek dela, je to fakt hrozne individualni........a jeste mame ze pokud neco potrebujeme, tak si rekneme, zadny vnucovani, sceny........ale stejne se tomu clovek nevyhne
jsem si vzdycky rikala, ze mam kliku, ze tchyne je relativne hodna.........omyl........hodna tchyne muze byt jeste horsi, pac zlou posle clovek bez vycitek do patricnych mezi.......hodnou to je horsi, pac vsichni tvrdi ze ona to mysli dobre a zla bude stejne vzdycky jen ta snacha, ktera se snazi, aby rodina nejak fungovala, bez vnejsich zasahu.......... ale holt si na tu ulohu te zle musi clovek zvyknout........

lennittka
7. dub 2014

@ija1 Nesnáším návštěvy bez ohlášení!!!!

scheetje
7. dub 2014

@ija1 Prave jsi popsala me obavy...sladke, nezdrave a tucne jidlo, ktere oni bezne jedi, "kupovani" si prizne nejlepe ftalatovymi nesmysly z burzy, navstevy-prepadovky...A ano, tchyne to vzdy mysli dobre a vubec neni sobecka, kdyz to svoje mysleni nadrazuje nad potrebami ostatnich. A kdyz ji neco reknu, tak jsem ja ta, ktera dela dusno. Napriklad posledne, kdy jsem rekla, ze na mimi se bude sahat s cistyma rukama a ona ze jak ma ziskat imunitu, a ze za jejich dob se to neresilo a decka ma zdrave, a ze to nase bude "sklenikove dite". Vim, ze po porodu pribydou konflikty, protoze takove nazory nevydycham...

ija1
7. dub 2014

@scheetje me treba hrozne rozcilovalo, ze navstevy prisly a jako prvni si neumyly ruce, zijeme v Praze, v mhd jezdi spousta dost pochybnych existenci a proste umyti rukou po prichodu z venku, pokladam za naprosty zakald....... to same ze k malemu miminku proste nastydli jedinci nesmi........taky to nebylo respektovano, a kolikrat jsem to musela bohuzel obema stranam vysvetlovat........ oni to proste neresili , pac preci my jsme vyrostli take.........no byla jsem za prudice, a to nejsem nijak prehnanej uklizeci freak, ale proste zakladni hygiena se dodrzovat musi notabene u miminek,..........
co se sladkeho tyce, taky to mam z obou stran, ale nasi uz pochopili a k Velikonocum dostane dcera pastelky a omalovanky a jednu krabicku kindercokolady, a tchyne? opet koupila brumiky, nechala jsem manzela at si to vyresi a on ji vynadal, ze ma radsi koupit omalovanky, takze dostane dvakrat to stejne, ale bez sladkosti.........
minuly tyden jsme meli hadku, pac dcera je alergicka na urcite potraviny, nejspis na orisky,.........osypava se po nich......... v patek jsem ji to rekla, v sobotu jsme tam jeli a vite co ji dala? strudl s orechama.......ja to nevedela, takze se mala osypala........ tchyne nezajem............., o tyden pozdejs....... male dala polivku, v jidle se porypala, a baba ji nacpala buchtou aby se najedla, spolehala na to, ze nahore tridim oblecky pro mladsi, ze to nevidim, to pak jsem videla rude, protoze se dcera zacpala a pet dni nekakala, trpi na zacpy, a musime obcas davat probiotika, pokud ma nevhodnou stravu....... uz ctyri mesice se mi tohle nestalo, chodi mi doma krasne pravidelne........no servala jsem babu na tri doby, pac uz mi fakt ruply nervy, protoze jsem ji na tohle predem upozornovala, ze se mala nesmi precpavat.......nezajem.......jeste se mi baba chlubila jak snedla cely talir polivky jak dospely, normalni jidlo, okurky a buchtu......... jsem ji rekla, ze se s ni nehodlam do porodu stresovat, a ze tam s malou nepojedu......... ja vim, ze je to asi moc, ale kdo nezazil, kdyz se dite trapi se zacpou a nemuze se vykakat a davate do zadku hadicky s projimadlem, no je to na psychiku dost narocny pro to ditko i pro mamu,......proto na to reaguju asi moc............ale kdybych jim to predem nerikala.........

scheetje
7. dub 2014

@ija1 To co pises je des...Uplne se vidim, jak to tady za rok resim taky ☹ My zijeme v Ostrave, takze ovzdusi hruza a jeste do toho ty neumyte ruce z MHD, no budu v jejich ocich za hysterku, to uz vim ted 😀 A nekolikrat jsme tam prisli, kdy ona brala ATB, priserny kasel, ja tehotna, nic mi predem nerekla. Kdyz tam chtel prijit svagr se strevni chripkou, zvedla jsem se k odchodu, tchyne me nechapala a za zady pomluvila. Ma to cenu se rozcilovat?

ija1
7. dub 2014

@scheetje no to se mi taky stalo s prvni dcerou........ malem jsme odjizdeli........ pac clovek se proste boji.....
s druhym je to asi trosku jine, pac nam dcera taha ze skolky bacily, ale tomu se clovek asi nevyhne........
jooo ja uz se za ty ctyri roky naucila, ze jsem ta nejhorsi.......uz jsem si zvykla, stejne jsem za hysterku, protoze mam nejaky pozadavky a nedovolila jsem tchyni, aby tady denne otravovala, jak ona si vysnila.....

ja proste nechapu, kde vzala tu drzost si myslet, ze ona bude ta hlidaci babicka, pritom jsem ji o to nepozadala, nijak ji v tom jejim mysleni nepodporovala, vzdy jsem rikala, ze pujdu nejprve s hlidanim za nasima........ pak se mala narodila, a ona neprenesla, ze je u nas moje mamina, a ta ji nekolikrat zvala, a ona se nechala slyset, ze prijde, az bude mit malou sama pro sebe, tak jsem ji rekla, ze nemusi chodit vubec........dva mesice u nas nebyla.......... ale proste asi jsem ta hrozna ja, uz jsem si vazne zvykla.......vsem lidem se nikdy nezavdecim.........
co treba dodneska nechapu, ona chlapovi denne vyvolava a loudi po nem informace, pokud mozno i soukrome, jenze muj muz proste tohle neresi, jemu udela radost ze dcera to a to, ale nemusi to vsechno rozebirat, a spis se pta na tatu a tak.........no a ji to proste zere, ze ty info o dceri nema......... jenze ja si rikam, proc to s ni vsechno resit, kdyz vim, ze ona to resi s kamoskama dal, nekolikrat mi rekla co vsechno kamaradkam vypovedela a tak, a kdyz mi treba rekla, ze dalsi jeji kamoska potratila, nebo ze nemohla prijit do jineho stavu, bylo mi z ni na bliti a obrecela jsem si to............ a to uz jsme ji to rekli v momente kdy jsem tehotna byla.........nebylo to v te chvili a ona stejne nevahala a pochlubila se dal.........no drbna slepici.......

lm222
8. dub 2014

Holky, o víkendu uvidím po 3/4 roce tchyni. Vůbec mě nerespektovala, dělala dceři to, co měla zakázané, takže jsem přerušila kontakt. Dávám ji poslední šanci. Pokud mě zase zklame, mně ani dceru nikdy neuvidí.

scheetje
8. dub 2014

@lm222 Tak potom nam napis jake to bylo 🙂 Snad to bude ok, kdyz jde o posledni sanci...

lm222
9. dub 2014

@scheetje dobře, napíšu. Sama jsem zvědavá. 🙂 Kvůli ní jsem chodila k psycholozce. Byla jsem z ní tak zdeptaná. Ona je takový generál, kouká hlavně na své potřeby a ty mé nebo dokonce i dcery šly stranou.

ija1
11. dub 2014

@lm222 drz se a nenech se rozhodit...

maja123456789
12. dub 2014

@pipi1211 Víte, co je nejhorší, generační problém! Z nadhledu svého věku nejste ochotná a ani schopná naslouchat a pochopit! Je to tak daleko pohodlnější. Každý člověk jednou zestárne, povahově se dostane do jiné polohy a přibudou mu i zdravotní problémy, to je prostě zákon přírody. Taky možná budete jednou tchýni, podle vás tou nejlepší a vaše nevěsta bude převracet oči, když vás uvidí u dveří .Každý vztah je o toleranci a moudrosti, inteligenci zúčastněných stran. Nesuďte, snažte se taky pochopit, jinak v životě budete hodně nešťastná vlastní vinou! 😢

bunny123
13. dub 2014

@lm222 Tak jak bylo? 🙂

sarisol
14. dub 2014

@ija1 Omlouvám se, nějak nestíhám, a to ještě nerodím, ale snad už to brzy bude 🙂
Já mám rodiče na Moravě, ale je pravda, že ani maminu bych tu dlouho nesnesla, ona je strašně ukecaná a já jsem z toho jejího mluvení unavená... Ona chce taky strašně přijet, až budu v porodnici, jenže můj milý je takový nervnější člověk a on by to s ní nepřežil... takže přijede, až budu doma z porodnice, tak snad to přežiju já 😀
No, ta moje tchýně tu má taky zákaz, musí to prostě vyjít tak, aby byl Radek doma... My tam včera byli, abychom pobrali ještě věci, co jsme tam měli, no a neobešlo se to bez toho, aby se někdo z nás nenaštval, sice vše proběhlo v klidu, ale já bych jí fakt nejlíp práskla něčím po hlavě, aby se vzpamatovala, ona vykrámovala věci, naskládala do krabice, hrabala se v mých věcech a pak řekla, že nic nevyhodila a v ničem se nehrabala... Jako já fakt nechápu, jak někdo může být tak sprostý a hrabat se v cizích věcech a ještě říct, že se v těch věcech nehrabal, ne, ony se asi na tu hromadu naskládaly samy, že 😀 Jinak ten můj je taky mamánek, sama tchýně říká, že ho rozmazlila, ale tlemí se tomu jako všemu, ona mi přijde někdy fakt nenormální...

Jak už jsem psala, myslím, že ty naše dvě báby by si rozuměly, kdyby se znaly, fakt jsou si hodně podobné 😀

Jak se bude jmenovat vaše dítko? 🙂 No, u nás si Nicolku vybral Radek, druhé jsme původně chtěli kluka Dominika, pak jsme zas byli radši, že to bude holka a to jméno se nám natolik zalíbilo, že bylo hned jasno, jinak nevím, jak bychom se dohodli, protože se na jménech taky moc neshodnem 😀

ija1
14. dub 2014

@sarisol ja se priznam taky mam rada svuj klid 🙂, muj muz by s moji maminou dyl jak jedno odpoledne taky nedal........ taky je z ni obcas na nervy...... tim ze obe rodiny bydlej v jednom meste, proste navstevy tchyne na dve hodiny, mamina na odpoledne a je vymalovano 🙂, ja vim, ze to zlehcuju, ale fakt se znam 🙂

to je hnusny, ze se ti hrabe ve vecech, to teda rikam, u nas tohle si nedovoli, ale co je to platny, kdyz pak zase moje veci soukrome rozebira po svych kaamradkach, obcas si rikam, ze by mi bylo prijemnejsi, kdyby se mi hrabala ve vecech nez v soukromem zivote .......... ale proste holt asi je to tim, ze jsme jako rodina byli vzdycky uzavrenejsi, a ja nejsem zvedava na to, ze s cizima rozebira moje problemy........

🙂))))))))), no kdo vi jestli se baby neznaji 🙂)), dycky rikam ze ta nase zna pulku Prahy 🙂)))

jinak nase mala bude Kristynka......... na tom jmene jsme se shodli, tohle treba u nas je zalezitost ryze nase, moji rodice rekli jen, aby to nebylo cizi jmeno k ryze ceskemu prijmeni, a tchyne se vyjadrila, ze se bude jmenovat po jedne holce co byla fetacka, tak jsem ji rekla, ze to je jen jeji problem, ze zadnou neznam a ze ji pojmenujeme jak uzname za vhodne, ......... jinak my se moc neshodli, neprosla mi Terezka, Eliska.... u kluka jsem chtela Patrika, taky neproslo, tak je varianta David, ale ja faaaaaakt doufam, ze to bude slecna, mam uz vsechno doruzova 🙂))),

jinak drzim pesti u porodu, ja jeste par tydnu....... ale uz se to taky blizi.........

scheetje
14. dub 2014

Ahoj holky. Prosim poradte. Vzhledem k udalostem na poslednich navstevach u tchyne jsem se rozhodla, ze do porodu ji pro svuj vnitrni klid nechci videt 🙂 Dnes se ozvala, jestli dojedeme na Velikonoce. Ja ji napsala vymluvu, ze uz se necitim, nedela mi dobre jizda autem, natekaji nohy, boli zada. Ona mi odepsala, ze si mysli, ze bych jeste mohla dojet, ze by me jeste chteli videt a ze ona chodila do posledni chvile a to se jeste starala o dva syny. A ze zcela urcite (!) pocitaji s mym muzem.

Jsem zase z te jeji skryte manipulace znechucena a jet tam nechci tim tuplem. Jak jsem tady jiz psala, vzdycky se musi skakat jak ona piska a tentokrat uz proste chci rict "ne, neni mi dobre, tak proste neprijedu, nazdar!". To odpoledne totiz bude opravdu vypadat tak, ze tam budeme nekolik hodin sedet jak pecky, coz moje nohy ani zada nevydrzi, a budeme se bavit o stokrat omilanych vecech. Navic tam bude plno lidi, nekdo urcite zase nemocny (posledni mesice tomu tak vzdy bylo) a ja v nervech, at to nechytnu.

Jsou Velikonoce, nechci delat vlny, ale ten zpusob jak na me naleha me irituje. A navic ji fakt nechci do porodu videt 😔 Jely byste se sebezaprenim?

tarra27
14. dub 2014

@scheetje ve 37. tt bych už nikam nejela, i kdyby to byly dva kilometry a pokud manžel zůstane s tebou doma, jedině dobře

scheetje
14. dub 2014

@tarra27 Ano ano, dekuji, vnimame to naprosto stejne 🙂 Ta averze na tchyni uz je jen takovy bonus 😀