Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

majacek_83
2. bře 2012

@elvira manžela má....ale jinak u nás je tak, že spousta nevyžádaných rad...

majacek_83
2. bře 2012

@katerinanov trochu závidím, že to pochopili...my bydlíme ve svém, jsme svoji, ale bohužel i po několika důrazných rozhovorech manžela s tchýní je neustále mnoho rad, které nám musí předat a když nechceme poslouchat je zle.

leiladelly
2. bře 2012

@katerinanov Holky, že nebudeme tak prdlé.... 😉 Také budeme jednou tchýně, mám syna a někdy si říkám, jaké to bude v budoucnu, že ty tchyně kdysi také byly mladé maminky a možná na tom s tchýněmi byly podobně. Proč se z toho nepoučily a často naplňují negativní význam slova tchýně v mnoha směrech.... ☹

leiladelly
2. bře 2012

@em_ka Jak já Tě chápu....

leiladelly
2. bře 2012

@majacek_83 V těhotentství přece žádnou dietu držet nemůžeš. Slušně , ale nekompromisně jí nastva limity, tedy asi se o to snažíte a je to těžké, že. A vůbec, do soukromých věcí Ti nemá co mluvit. Já to zarazila hned na počátku.

zuza01
3. bře 2012

@majacek_83 To znám...snažim se na tchyni nereagovat, protože to trápí manžela...ale já prostě už nemůžu, je čím dál víc zlá. Dokonce špatně vařím, prý moc zdravě, tak občas přinese kachnu apod., ale jen jednu porci, asi abych to nejedla já...Dítě krmím špatně, manžela...to jsem prostě hrozná já.

majacek_83
3. bře 2012

@leiladelly Jojo, máš pravdu, ze začátku jsem chtěla být slušná a leccos jsem skousla a ťeď se to hůř kočíruje, ale snad se to podaří.

majacek_83
3. bře 2012

@zuza01 Ahoj Zuzko, tak u nás je to tak, že já ho krmím moc nezdravě (tchýně je 6krát týdně v pocilovně a teď zrovna drží dietu podle krevních skupin, která je zorvna prý nejlepší - btw...předtím to byly zase jiné diety). Jenže já doma dělám maso, těstoviny...ale zase sama kvůli sobě, musím si hlídat váhu, tak nevařím nijak na tucích a tak. Už se smiřuju s tím, že já taky nic dobře dělat nebudu, upřímně je mi to trochu jedno, vadí mi to spíš kvůli manželovi, je jedináček a jedinej kdo trpí tím, že rodiče vidí všechno špatně je on☹

leiladelly
3. bře 2012

@majacek_83 Určitě podaří. Slušnou formou, ale neústupně.. Držím pěsti. 🙂

majacek_83
5. bře 2012

@leiladelly Děkuju🙂

lensta
24. bře 2012

Tak se hlásím do klubu, myslela jsem, že tchýni skousnu se všemi jejími děsnými vlastnostmi, ale dneska mě nazdvedla neskutečně. Je mi od včerejška špatně, mám asi střevní chřipku, v noci jsem nespala a co chvíli jsem na WC. Tchýně bydlí tak km od nás, tak jsem se domlouvala s manželem, ať se jí zeptá, jestli by k nim mohl na oběd (je mi blbě jen na jídlo pomyslím, nezvládla bych uvařit), navíc její dcera se třemi dětmi je u nich na jídle každý den, děti tam jsou nasáčkovaný od mala...tak jo, manžel šel na oběd, já se s ním domluvila, že po obědě přijede a vezme malýho ven, jenže manžel je nastydlý, taky je mu blbě a navíc spravuje pilu se svým tátou, tak se zeptal svý mámy-babičky našeho dítěte, jestli by nevozila (za celých osm měsíců ho nevozila ani jednou, hlídala jednou jednu hodinu, kdy jsem musela na poštu a den před tím se vybourala, tak jsem nechtěla malýho sebou brát)a jinak nic a ono se jí nechtělo. Chápete to? Chvíli se prý vymlouvala a pak že teda jo, ale že jí za to budeme v léťě pomáhat uklízet (provozují ubytování). Já se tam namakala za těch deset let co jsem s mužem víc než její dcera, jen vloni ne, to jsem byla v létě těhotná, když byla tchýně v nemocnici, tak jsem jejímu muži vařila, uklízela jim v baráku... Nejde mi o nějakou stálou pomoc, na to peču ale vytáčí mě, že vlastní vnouče pohlídá "za úplatek" jsem děsně naštvaná, kdyby mi nebylo blbě, tak jdu s malým sama, vůbec už nemám chuť ji vídat...možná přeháním, ale vážně se mě to dotklo, že je jí to tak naobtíž, jako kdybychom ji využívali každý den. Mí rodiče jsou bohužel na druhý straně republiky. Nechci od nikoho pomoc, od porodu jsem na vše sama (s mužem), tak snad když padám na hubu, doufala jsem, že můžu někoho poprosit o pomoc. Teď už vím, že ne. Mám sto chutí jí za ten dnešní oběd i max dvouhodinové hlídání zaplatit. Musela jsem se vypsat...

lojzina
24. bře 2012

@lensta uz bych ji o nic asi nerikala 😒 😝

crca
24. bře 2012

@lensta tak nějak z části ěm to připomělo mojí tchýni-teda je zlatá,te´d co mám děcka tak pomáhá jak se dá,je fakt zlatá,i když taky má své mouchy,ale co jsem chtěla napsat.....zaplať jí 😅 Mě to připomělo naší svatbu..... 😀 měli sjme to u nich na zahradě(bydlíme naproti),lidi na nošení a strání se o hosty jsme měli,ale aktivní tchýně,přece nebude sedět na zadku a užívat,takže neustále někam běhala a něco nosila......od druhého dne jsem neustále jen slyšela,že ze svatby nic neměla,že jen někde běhala a starala se 😠 a jak jí bolej nohy....po asi 14 dnech jsem se nas..a,dala jsem jí 2000kč se slovy"to máš za to běhání" 😀 a bylo vyřešíno 😀 od té doby je klid,ale jinak je milionová a nebýt jí,tak nemám nikoho na pomoc a hlídání když potřebuju něco vyřídit-kromě manžela samozřejmě,ale ten je v práci.To je teda takový větší horor s tchýní,jinak na ní nemůžu říct špatného 😉 ale v tu chvíli ěm to fakt vytočilo 😀

lensta
25. bře 2012

@lojzina však mě to už nenanapadne, i kdybych "umírala"

lensta
25. bře 2012

@crca tak to je taky hustý s tou svatbou, my si všechno děláme sami právě abychom předešli takovýmto situacím, protože sama by se cpala do práce a pak o tom mluvila roky, ono stačí, když pořádá něco ona, bez řečí jí pomáhám,(plus i ostatní holky z příbuzenstva ), takže ve finále třeba jen nandavá jídlo (a tonemluvím o tom, že polívku vžycky vařím já)a stejně pak slyšíme jak je vyřízená, no nic to je další etapa, ale to jsem byla rozhodnutá přecházet. Ale moc mě mrzí, že náš kluk prostě nebude mít opravdovou babičku. Včera, když jel manžel s malým, tak se cestou zastavili u sousedů a sousedka-cizí ženská- mu hned sebrala kočár. Když pak došel ke tchýni, tak ve finále vozila půl hodiny.Teď to nechám být, jestli ale něco uslyším, tak jízaplatím a už mě neuvidí.

19102010
25. bře 2012

Ahoj všichni,
no my bydleli u tchýně 2 roky a bylo spoustu problémů. Hádali jsme se všichní. Já s tchýní a pak i s manželem. co jsme se odstěhovali do svého( a to jsme jen kousek od nich), tak mám nejúžasnější tchýnina světě. Je prostě fajn. Takže si myslím, že hlavní kámen úrazu byl ve společném bydlení. Třeba by vám také pomohlo se odstěhovat 😀

katerinanov
17. dub 2012

Ahojte, tak já přispěju tím, co vymyslela moje tchýně. Minulý týden jsem byla pár dní v nemocnici, protože jsme měli nějaké komplikace a když mě manžel vyzvedával, stavili jsme se k ním. No ani se mě nezeptala jestli je vše ok, jak se cítím, nic. Zeptala se jestli se teda malý bude jmenovat po manželovi. Tak jsme jí řekli že ano, že to bude jiřiček. No a reakce mě dostala. Prý to je dobře, to mu dám nějaké peníze když to bude jiřiček. Prostě mi to přišlo jakoby si chtěla koupit to, aby se jmenoval jako její syn. No neřekla jsem nic, ale jen co jsme nastoupili do auta jsem se vyvztekala. Kdyby to třeba náhodou byla holčička tak by ji neměla ráda nebo co?? Možná reaguju přehnaně, ale naštvala mě i ta poznámka o penězích. Místo aby šla a koupila mu něco hezkého (kdyby nevěděla co, tak jí klidně poradíme) tak ona z pohodlí dá peníze za to, aby se jmenoval Jiřiček. Podotýkám, že ani neví kdy mám termín a nikdy se na to nezeptala.

ivca_doubek
19. dub 2012

@katerinanov Ahojky, já to mám s tchýní tak nějak podobně. Kluci jsou strašně podobní jí (podle ní samozřejmě, jinak je jeden po manželovi a druhý po mě - to říkají všichni) - přímo jí, ani neříká že jsou po manželovi - mají po ní kolena, její nos, vlasy po ní, oči (a to je jeden modrooký a druhý černooký). No prostě má strašně silný a dobrý geny, jak moc ráda tvrdí... A když jsem se tuhle zmínila, že kolena po ní nejsou žádná výhra když je má obě kvůli vadě na kloubu od mlada operovaná a každý měsíc musí na nějaké injekce, tak se urazila a řekla mi, že je jediné štěstí že nejsou vůbec v ničem po mě, hlavně aby prý nebyli po mě tak protivní. Moc se s ní snažím vycházet kvůli manželovi, ale občas je to dost těžké. Teď když máme kluky tak se musím občas dost držet a radši odejít vedle, abych na ni před klukama nevyjela (přece jenom je to jejich babička a nechci aby viděli že se jenom hádáme, myslím že pokud hodlá takto pokračovat tak si to brzy srovnají v hlavě sami). A ona si je toho samozřejmě moc dobře vědomá a reje a reje... Hlavně když u toho není manžel, ten se mě vždycky zastane a srovná ji.

verca31
19. dub 2012

ahoj tak to rozhodně nejsi jediná a to jsi neviděla tu mou 😠

evena
13. kvě 2012

ahoj,
tchýně mi rozbíjí pomalu, ale jistě, rodinu ... věřím tomu, že nebýt té mrchy, mám spokojený vztah a rodinu, jen kdyby bydlela aspoň 200 km daleko, bydlíme s ní v domě, každý v jiném patře, míjíme se třeba několikrát denně na zahradě ... mě nesnáší, nezdravíme se několik měsíců, neustále otravuje mýho přítele (jejího syna), je fakt, že v telefonátech hodně polevila, ale i tak mně pijí krev ... teď naposledy vyjíždíme od baráku, věděla že jedeme pro desky a ona mu volá, jestli si nezapomněl vzít nějaký kus červené hadry jestli mu to bude přečuhovat ... byla doba, kdy mu volala třeba i o půlnoci, kdy už dávno můj spal, a chtěla otevřít okurky, kdo to zná, asi mě pochopí ... je to zlý, když všechny naspořené a půjčené peníze skončili tady při rekonstrukci, nemáme kam jinam jít ... ona sama měla zlou tchýni a dělá to samé teď mě, nechápu ... klid budu mít, až ona tu jednou nebude, je to kruté, ale je to tak ... s mým už sem deset let, ona byla super ženská tak první 4 roky, rozumněli sme si, měla sem jí spíš jako mámu, pak nás přemluvila s tchánem k rekonstrukci u nich (já se chtěla odstěhovat, mít vždy svoje...) a už nás (a hlavně naše prachy a opravený barák) měla v suchu, tak mi to příjde, a začalo se to kazit, najednou si na mě začala dovolovat, peskovat a poučovat, do všeho se montovat, přitom sme měli slíbeno co všechnu tu smíme a nesmíme, prostě jak měla jistotu, vystrčila růžky mrcha, barák je teda přepsaný naštěstí na mýho přítele, ale ví, že sem se podílela na rekonstrukci, a ne zrovna malou částkou, a přesto mi začala třeba vykládat, že kdyby jednou její syn nebyl, vyhodí mě ... na Vánoce sme chodívali vždy k nim, na tyhle svátky si potrpím, nikdo nechce být sám, špatně mi vycházela práce v ten den a požádala sem jí jestli by se večeře nemohla posunout o půl hodinu, abych stihla i stromeček, než půjdu na noční, řekla mi, že mě se nikdo podřizovat nebude ... moje historky by už asi vydali i na knihu ... doufám, že já si jednou vzpomenu na to, co mi dělala, a že budu hodná a rozumná tchýně 🙂

držím palce všem, které takto bojujete s "maminkama", zvláště těm, které s nima musíte i žít ... přežijte to hlavně ve zdraví, obrňte se a nenechte si nic líbit, ono se to nezdá, ale psychika dělá hodně, kamarádka mojí matky skončila kvůli tchýni dvakrát na psychiatrii, taky s ní bydlí, ale to peklo co jí dělala a dělá je hrůza, nemá kam jít ... tchýni už je přes 90 a stále je tu ... tyhle mrchy mají tuhý kořínek se říká 😒

kway
14. kvě 2012

@evena Ahojky přesně jakou u nás když to čtu tak si myslím že to pišeš o mě akorat jedinej rozdíl že spolu nebydlíme a to je asi moc dobře 🙂 jinak spolu taky nekomunikujeme a manžel kooonečně pochopil o co jí celou dobu šlo a postavil se ji a to neměl dělat ted nemluví ani s ním,je mi ho lito jenom z toho duvodu že je to mama .ale ja mám konečne klidek a zatím spokojený manželství 😝 tak se opatruj a drž

elvira
16. kvě 2012

evena - moc způsobů, jak toto vyřešit, není...
Já vidím jeden - zkusti popřemýšlet nad tím, jak ty peníze - aspoň část - dostat zpátky a jít bydlet sami...
Nervy máme jedny a život je příliš krátký... nestojí za to se denodenně rozčilovat s babou a chodit domů se staženým žaludkem. Navíc - děcka to moc dobře cítí... 😒
Tak se drž...

U nás tchýně opět chytrá... malýho mi nevzali do školky, tak jsem se dozvěděla, že ob vesnici otevírají novou třídu. Zápis teprve bude a tchýni jsem jen mezi řečí řekla, že malýho zapíšu tam... Potřebuju jít do práce, že...
A už mi nejmíň třikrát říkala, ať ho tam nedávám, že je to z ruky /ona mi ho tam vozit samozřejmě nebude/, že tam jsou jiné děcka / nevím jak jiné a ani mě její pohled nezajímá/... a zakončila to:" však to nějak uděláš..."
No pochopitelně, že udělám - proto dávám přihlášku jinde, že...
Pak mi slíbila, že někdy pohlídá.... to už tu bylo. Sliby, než se malý narodil, dva roky neprojevovali nejmenší zájem, teď jakási mini snaha je... a můžu se na ni spolehnout?
Opravujeme barák - zazdili jsme jedny dveře - hrůza hrůz - mele o tom pokaždé, co může. Příště se jí asi budeme muset zeptat....
😝

petrajavor
16. kvě 2012

Ahojky holčiny když vás tak čtu tak děkuji bohu za tchýni co mám. Jelikož je fakt zlatá a beru ji jako svoji maminku. No aby to nebylo tak růžové máme problematický vztah s tchánem,ale někde se to asi musí vykompenzovat.
Zrovna včera mi psala kamarádka psala,že se po 6letech rozcházejí s přítelem kvůli tchýni,že její buzeraci nedává (bydlí v jedné vesnici) a to mají 6měsíčního syna. ☹
Tohle chování nechápu a snad ani nikdy nepochopím. Snad my takové nikdy nebudeme. Vám přeji moc moc moc štěstí a hlavně pevné nervy...

katerinanov
21. kvě 2012

Holky tak já mám taky novou pecku. Před třema týdnama se nám narodilo miminko, hodně rizikový porod, malý to málem nepřežil. Manžel to volal tchýni a ona že gratuluje a kdy jí doveze cigarety. To mě jako fakt dostalo. On jí je samozřejmě nedovezl hned tak následujících pár dní mu prý volala 3x denně kdy to bude. Takže jeden den místo aby manžel šel za náma do porodnice, musel milost paní zavést cigarety. Do porodnice se na malého ani nepřišla podívat. Jak byli u nás tak si ho ani nepochovala a ani o to neprojevila zájem - popravdě jsem za to i ráda...Říkala jak ho bude vozit v kočárku, no zatím ani nezavolala třeba kdy jdeme na procházku že by šla s náma, zajímá ji jen kdy jí dovezeme ty blbé cigarety.

elvira
21. kvě 2012

@katerinanov - tak to je pecka...
Tohle nechápu... I v případě, že tchýně nemá ráda snachu /jako u nás/, tak jde o dítě, vnouče, tak nějaký zájem bych očekávala...
Mno - lidi jsou různí, víš na čem jsi... 😝
Ale chápu, že to hodně mrzí.
Hodně zdraví a štěstí pro Tebe i malinkého. 😉

katerinanov
21. kvě 2012

@elvira Děkujeme 🙂
No já si nemyslím, že by mě vyloženě neměla ráda, spíše bych řekla, že ke mě cítí něco jako že jsem jí odvedla syna 😀 Moc nevím jak to popsat.

zusann
2. čer 2012

Ahojte. Měla jsem super tchyni do te doby než se mi narodil syn. Bydlíme pod jednou (jeji) střechou a je u nas doma každá den- vždycky aspon na par minut. Strašně mi to leze na nervy, už bych chtěla mit svoje soukromi. Jak to mate vy? Jak často se vidi vaše tchyně se svymi vnoučaty?

alamo
2. čer 2012

@zusann Neslo by toho nejak vyuzit? Treba vzdycky, kdyz prijde, tak udelat neco, co clovek s ditetem nestiha - umyt si vlasy, neco poklidit nebo tak. Proste to nejak pretocit ve svuj prospech 🙂 .

elvira
2. čer 2012

No, mít tchýni za prdelí, jen co malý zakňourá, tak by mě odvezli....
Jak to máte zařízené? Máte zvlášť vchod?
Nejlepší by bylo si s ní promluvit, pokud jste předtím měly hezký vztah, tak by to snad mohla pochopit...
Ovšem pokud to nepochopí a urazí se, tak budete kolem sebe chodit jak kolem horké kaše...
A nešlo by do toho zainteresovat manžela?

A jak se často tchýně vidí se svými vnoučaty? Moje tchýně má jediné vnouče - dost možná i poslední... a vidí se s ním jednou za sto let. Abych jí úplně nekřivdila, má babičkovské záchvaty - to by ho chtěla vidět /a mnohdy i vidí/ třeba třikrát do týdne, a pak se třeba na dva měsíce naprosto odmlčí.
Stojí to taky za prd - nevybereš si. Ty ji máš doma, za zadkem, leze to na nervy, ale aspoň má o vnuka zájem. Já ji mám asi půl kilometru daleko, nemá čas, malýho do dvou let skoro nepotřebovala vidět...

lojzina
2. čer 2012

@zusann jak casto:2 krat do roka urco-to maji anrozeniny 😀 😀 😀 😀 ,a potom prilezistostne,kdyz tam MY jak debilove prijedem 😝