Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

elvira
21. kvě 2013

@kajalka - však jsem měla sto chutí jim tu hlavu urvat... ale nenadělám nic, protože okamžitě řeknou, že jsem nějaká chytrá, všechno moc bereme, však se to tak dělalo normálně...A těch příhod je milion dalších.
Mě vadí to nerespektování nás, jako rodičů. Ale co nadělám. 😒

flegicka
21. kvě 2013

Musím se vykecat nezaujatým lidem na téma tchýně.Panovačná zlá a vlezlá jak Alpa,přiznám se bez mučení-nemám ji ráda a toleruju jí jenom kvůli malýmu.Tak dneska opět návštěva (bydlíme 50m od sebe☹ ),že jí bolí koleno.No nic hrála si chvíli s malým a že se loučí.S manželem jsme ji nevyprovázeli,že si ještě hrajem s malým.Mysleli jsme,ře už je dávno pryč,manžel vstane a načape ji,ženám bez dovolení potají vlezla do skříňky v koupelně a bere si tam tři ibalginy.Před lety se léčila ze závislosti na lécích a není to poprvé,co měla ruce,tam kde neměla... Já blbka se v tu chvíli ani na nic nezmohla jí říct.Manžel jí seřval,jenže ona všechno spíš otočila proti němu.No a co teď dělat,už to nechci přejít bez povšimnutí.Vůbec totiž nerespektuje naše soukromí.

ustarana
21. kvě 2013

@elvira mala som podobnu prihodu.tchyne pchala do syna horalku nejakej supermarketovej znacky pred vecerou a este mala blbe kecy, ako mu nic nedoprajem.ja som bola v kuchyni a ked som jej vynadala, tak s brekem telefonovala manzelovi. Od tej doby jej nedam dieta bez mojho dozoru. Radsej si zaplatim cudziu zensku, ktora bude respektovat moje pokyny. Asi som snacha vaginalneho typu, ako to tu niekto pisal.

kajalka
3. čer 2013

Holky, myslíte, že můžu odmítnout návštěvu tchánovců v porodnici? Pokud by teda nastala situace, že by tam chtěli jet. Vycházíme spolu jen formálně, necítím se v jejich přítomnosti ani trochu dobře, natož pak po porodu a v noční košili...

zizala79
6. čer 2013

@kajalka já myslím, že odmítnout (vzkázat, přímo jim říct) to můžeš, ale jde o to, jestli to budou respektovat. jde taky o to, jak jim to podáš, že jm třeba nabádneš, že jakmile budete zabydlení, tak je pozveš/odvezete jim miminko ukázat. mohla bys třeba říct, že jsi moc unavená (pokud návštěvu navrhnou po porodu), pokud před, tak třeba říct, že nechceš, aby tam za tebou chodil někdo jiný než manžel. není to snadný. když nato teď myslím, tak mojí tchýni ani nenapadlo, aby se za mnou přišla podívat (ale já neměla miminko u sebe, byl na novorozeneckém a já tam nemohla být s ním), ona ale nepřišla ani za celých šest týdnů se podívat na něj!!! (dokud byl v nemocnici) a pak akorát měla pořád plnou pusu řečí, že za ní málo chodíme

ustarana
6. čer 2013

@kajalka asi tak ako píše @zizala79, možeš jej ty alebo manžel naznačiť, že budeš mať čo robiť s kojením, prebaľovaním a behaním po vyšetreniach s miminkom (teda aspoň u nás to bola kontrola očičiek, uší, kyčlí, ledvin, odber krvi z patičky, odstraňovanie pupíku..., takže som odchádzala od manžela a syna, ktorí za mnou prišli) a otázka je či to pochopí alebo nie. Moja tchýne tiež neprišla, ale myslela na mňa - poslala mi banány, pomaranče a makový závin 😀 . Ale cením si aspoň snahu.

olusenka
6. čer 2013

@michaelabukvova ...to mi připomíná mého tchána. Poslední dobou mě to zase začalo víc trápit, asi hormony. Až senarodí druhé, mám docela strach, co bude. U tchána mám pocit, že si asi myslí, že až se narodí druhé, že budou mít mého syna pořád. Jasně, dvě děti brzy po sobě budou asi záhul, asi dost, ale i kdybych padala na hubu, musím to nějak zvládnout, a ne jim ho furt strkat. Je fajn že mohou a chtějí pomoct, ale čeho je moc, toho je příliš.

Aktuálně šílím z toho, že když hlídá zatímco jdu k dr., a já se vrátím, neví nikdy, kdy by mohl jít domů. A vůbec nejhorší je to když hlídání připadne na den, kdy mají přijít na návštěvu. Třeba v 9 musím být u dr. On přijde v 8:15. Já se třeba v 10 vrátím, ale on je tam dál, i než se oba naobědváme (s ním na oběd nepočítám), až teprve když jdeme kočárem ven, tak jde taky a jde domů, ale to si ještě musím vyposlechnout asi 10x, že s ním klidně pojede a já můžu zůstat doma. Takže když je to den jejich návštěvy a ještě hlídá, tak je u nás třeba od 9 ráno do 6 nebo i déle večer. Říct mu natvrdo, at už jde, to se jaksi nehodí, to se mi příčí. Nevím, jak na to. On by se prostě rozdal, on ani nežije svůj život, ale bohužel jen náš. ☹ A to není zdaleka vše, co mě trápí. Ještě bych mohla přidat něco o tchýni....

ustarana
6. čer 2013

@olusenka Škoda, že nebývaš bližšie. Občas by som si ho požičala. V dnešnej dobe je hodne mamičiek, ktorým nefungujú babičky. Čo ho takto skontaktovať s nejakou kamarátkou-mamčou? Kamarátke by to pomohlo s hlídáním, tebe s tým, že by neotravoval u teba, tchán príjde na iné myšlienky a prípadne by si pár korún mohol privyrobiť. Ja sa momentálne snažím prísť na to, kde by sa dala adoptovať babička alebo deda a nie kvoli hlídaní detí. Hľadám babičku, ktorá sa s deťmi bude hrať, rozprávať príbehy, učiť ich riekanky, čítať pohádky a mne zasupluje mamu a dedu, ktorý naučí syna českému kutilskému umeniu. Veľké nádeje vkládam do našeho Materského centra, lebo rozbieha projekt i so seniormi.

elvira
9. čer 2013

Tak děvčátka - vyskytla se mi tu v pondělí tchýně - bez ohlášení, ale co už...
Vyposlechla jsem story, jak děda při snídani o zub přišel /korunku/ a spolknul ho. Myslela jsem, že babi má obavy, jestli se ten zub nemůže šprajcnout, tak jsem ji uklidňovala, že určitě vyjde.
A ona mi říká:" už je to tři dny a nevyšel." "Tak ho třeba nebylo, ehm, vidět.." "Bylo, děda to dopodrobna kontroluje... no, musí ho najít, vyčistí ho a donese zubařce - nebude přece platit znova 1700,-:"
No, není to žádná extra příhoda, ale mě docela pobavila - hlavně ta představa.
Pak se tchýně trochu rozhlédla a povídá:" ty tu máš kvítí, že tys měla narozeniny?" - Jistěže měla, jako každý rok ve stejný den a zasklili to - už před skoro 14 dny... "To my se musíme s dědou stavit ti popřát, já jsem na to zapomněla..."
Dneska je neděle a ještě tu nebyli - a asi ani nebudou...
Jelikož se těch věcí naskládalo více, tak si dám zase nějakou dobu oraz a nepáchnu tam. Ale jak se znám, jsem tak blbá, že zase vyměknu. 😠 😀

zvirka
9. čer 2013

@kajalka Určitě můžeš, já taky nechtěla v porodnici návštěvy, zakázala jsem to už dopředu. A pak jsme hned po návratu domů oba s malým onemocněli chřipkou, asi jsme to chytli v porodce, tak ho viděli tchán s tchýní snad ve třech týdnech poprvé, na hodinku a zas pryč. V tomhle mi vyšli vstříc, to musím uznat.

jajik25
20. čer 2013

Ahoj holky už nějakou dobu se taky potýkám s problémy s tchýní a vlastně i s manželem.Před rokem a něco se k nám nastěhovala,do té doby jsme s ní vycházela naprosto ukázkově,po pár měsících nás nařkla že nás živý,ýe si na mě manžel má dát pozor apod.Od té doby to jde všechno z kopce.Mám z toho už nervy v kýblu.V listopadu jsem nastoupila do práce takže děti vodí do školky ona protože já jsem tou dobou už v práci.Tchýně má částečný důchod a je na ÚP,takže je celý dny doma když jsme v práci.Má svoji vlastní místnost jinak kuchyň a koupelnu máme společnou.Štve mě že nám nijak nepřispívá,my za ní platíme všechno a ona tak maximálně vypere (pere pračka),umeje nádobí (otázka max. půl hodiny) a když to nestíhám tak vyzvedne děti ze školky.To je vše.Myslela jsem že když tu bude bydlet s náma tak na tom z finanční stránky budeme ještě líp než dřív ale opak je pravdou,ikdyž jsem nastoupila do práce je to ještě horší.Manžel odmítá něco řešit a kvůli tomu se skoro pořád hádáme.On chce na pivo,on chce na cigarety ale vůbec ho nezajímá jestli mám na školku,jídlo apod.Když jsem mu řekla že dokud to nevyřeší s mámou tak nedostane na pivo,bylo zle a začal mě vyhazovat,nadávat apod.Je fakt že já mu občas taky něco řeknu ale jen díky tomu že on není schopný s tím něco dělat a mě už to fakt leze na mozek,v tom se prostě žít nedá.Když jsme mu pak řekla že si teda každý necháme svoji výplatu s tím že mi bude dávat určitý obnos na jídlo a děti tak po mě chtěl abych mu teda platila nájem.To mě totálně vytočilo.Po mě chce nájem a maminka mu nemusí platit nic 😠 .Už mě nebaví dělat tu pitomce.Doslova mě sere to,že nic nědělá a normálně to přechází,na mě spolýhá že já prostě peníze mít budu vždycky nebo co.Že není schopný postavit se za vlastní rodinu a je vidět že jsme mu asi u p.....A aby toho nebylo málo tak její dcera se rozešla s klukem a je mi jasný kam ona ty peníze dává.místo aby pomáhala nám kde bydlí tak pomáhá jinde.A bůh ví o čem ještě ani nevíme.Prostě vychcánek,aspoň tak to vidím já,nemůžu jí pomalu přijít ani na jméno.Dokážete mi někdo poradit co dál nebo jak donutit manžela aby to nějak řešil?Já už fakt nevím co dělat.Díky za každý názor ☹

ivular
20. čer 2013

@jajik25 A ty sama bys to tchýni nemohla vysvětlit, že prostě finančně nevycházíte, tak jestli by mohla přispívat aspoň tou jednou třetinou na spotřebu vody/telepla/elektřiny? Jinak já sama pro sebe bych se snažila chápat to tak, že holt to vodění dětí do (z) školky a mytí nádobí nedělá zadarmo..

jajik25
20. čer 2013

to je sice pravda ale i tak mi to přijde na dnešní poměry docela málo

ija1
20. čer 2013

holky, ja jsem z te me tchyne uplne uz zase na nervy......to je takova slepice ze to snad neni mozny.......
par mesicu se snazime o druhe, zatim se nezadarilo a ta ......... mi zacla dneska vykladat ze:
1. chodim hodne cvicit, abych pry to dite nevytrasla....... tancuju zumbu.........
2. vyklada svym kamaradkam ze se snazime a nejde nam to a jeste je tak pitoma ze se mi tim pochlubi.............
je mi z toho do breku, ale nervu jen proto, ze ona mi za to nestoji
a takovehle zenske ja bych mela sverovat svuj poklad? tak to fakt ne...........
me zas nakrkla.......

ivular
20. čer 2013

@ija1 Pravidlo číslo 1.: Tchýním se se svými úmysly zásadně nesvěřujeme 😉

ija1
20. čer 2013

@ivular - bohuzel pravidlo cislo 1 nefunguje, chlap je drbna..........

lucavka
20. čer 2013

Holky já mám celkem obě tchýně v pohodě. Ale moje maminka a babička jsou jako z jinýho světa a vůbec se s nima nedá rozumně mluvit... Už sem z toho zoufalá.... Nedá se jim nic normálně vysvětlit. A je to pořád horší a horší ☹

kacernice
23. čer 2013

Ahoj holky, jak to tady čtu, tak je nás hooodně, co máme vetší či menší problémy s tchyněmi 😠 Já si myslela, že mám báječnou tchýni, dokud jsme se nenastěhovali do její blízkosti 😝 Bydlíme ve stejném paneláku na stejném patře 😒 Nedávno jsme si přivezli druhé adopčátko, tak si u nás zvoní, jak se jí líbí bez ohledu na to jestli děti spí nebo malého krmím, neustále blbé rady, jak to dělali oni jsou na denním pořádku. Nebudu tady rozepisovat, všechny blbosti, co už nadělala a řekla, protože by to vydalo na román.
Musíme mít hodně pevné nervy, ale ty moje už povolují a brzy ji pošlu do pr..le 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ivular
23. čer 2013

Ahoj holky. Včera se u nás nečekaně objevili tchánovci, s tím, že chtějí s malým na procházku. Jeník má teď ale období, kdy odmítá chodit z domu beze mě, takže plakal už jen když je viděl 😖
Měla jsem sice rozdělanou nějakou práci, ale když už přijeli tak jsem se oblékla a vypravila malého, že tedy půjdeme všichni, aby to proběhlo v klidu. Když to ovšem tchánovci uviděli, zahlásili že když nemůžou jít beze mě tak nepůjdou vůbec a nakvašeně odpochodovali zpátky na autobus 😝
Inu, neházejte perly sviním..

ija1
24. čer 2013

@ivular - uff tak to je hodne drsny........

dalca
25. čer 2013

Ahoj holky, také se přidávám ke konverzaci.
Tchýně která žárlí na všechny okolo a hlavně na mě.
Mám syna a chtěla mi jej vychovávat,,, má ale smůlu a teď sme na nože.

elvira
25. čer 2013

@kacernice - je to otravné,nechceš zkusit ještě před posláním do prdele tchýni rovnou říct, že máš přes den svůj program kupu práce, ať přijde ve xx hodin na chvilku? Sice to bude asi bez efektu, ale s pocitem, že jsi udělala vstřícný krok.

@ivular - aby se nepos.... - však viděli, co malý dělá, ne? U našich tchánů v tomto období následovaly kecy, jak je furt jenom s maminkou, ať s ním chodím mezi lidi / asi jsem po celých dnech seděla zavřená doma a živáčka neviděla - a to mi říká ženská, která má strach jít k nám do obchodu, aby se s ní nikdo nebavil.../

@ija1 - ale opravdu, nevytřes to dítě. 😀 Tchýni je lepší neříkat nic, resp. všechno co by mohlo vyvolat škodlivou reakci odfiltrovat. 😀 A pak že jsou drbny ženský...
@jajik25 - a proč se k vám stěhovala - teda jestli se můžu zeptat... Ono je blbý, že jste si nevytyčili pravidla hned na začátku - resp. před jejím nastěhováním. Já bych si dobrovolně tchýni domů nestěhovala, ale neznám váš důvod.
Ani pod vidinou pár korun navíc.

kacernice
25. čer 2013

@elvira no, to máš pravdu, říct, kdy má přijít je opravdu bez efektu 😠 vstřícné kroky už mám za sebou a jsou k ničemu, baba je buď hluchá nebo spíš nechce slyšet ☹ Absolutně nerespektuje naši výchovu a zákazy, takže když starší dceři něco zakážu jde s křikem za bábou, protože babička je lepší, ta jí všechno dovolí a dá. Když ji k babičce nepustím, řve u dveří třeba půl hodiny a celej barák mě pomlouvá, jaká jsem hnusná, že chudinku malou nechci pustit za babičkou. Přemýšlím, že se odstěhuju, což manžel nechce, ale stejně toho jednou bude moc a půjdu s ním nebo bez něj 😠

desme
25. čer 2013

@lucavka Jak Jako obě tchýně? Tchýně je snad jen jedna, ne?

lucavka
25. čer 2013

@desne - já mám dvě tchýně a dva tchány se kterými se vídáme. Manželovo rodiče sou rozvedení a každý má novou rodinu.

jarunkaxyz1
25. čer 2013

Tak já s tchýní také prožívám období nesvárů.....dokud jsem držela pusu a svůj názor, byla jsem nejlepší.. Nyní, když poznala, že máme stejné názory s manželem, tak je urážlivá, neozve se třeba měsíc kvůli kravině (kdy stejně nemá pravdu). Myslí si, že ho poštvávám proti ní. Jenže - holt otevřel v mnoha směrech díky bohu oči. Holky, všechny jsou to opravdu "jen" tchýně a štěstí té, která natrefila na milou. Já si to dlouho taky myslela. Skutek utek:o)

elvira
25. čer 2013

@kacernice - já bych se raději přestěhovala - jestli je šance váš byt prodat nebo vyměnit, tak bych neváhala. Mít tchýni v zádech, byť v bytě zvlášť, není žádný med.

Nedívaly jste se některá na Navždy svoji? Ta Bělina tchýně, to je taky perla...

jarunkaxyz1
25. čer 2013

@kacernice - holka, máš svatou trpělivost, já nevydržela rok ani se svou milionovou babičkou v jednom bytě 😉 - generační názory....natož s tchýní.....fakt bych zvažovala jiné bydlení, tohle stejně není na dlouhodobý žití.....

kitinka76
25. čer 2013

@elvira @kacernice já probrečela týden když se manžel rozhodl přestěhovat tchýni k nám do města 😒 naštěstí je jeho volný byt ve čtvrtém patře bez výtahu a tam nechtěla, takže zůstala 80 km od nás - to považuju za minimální vzdálenost při které jsem schopná s ní vyjít

elvira
25. čer 2013

@kitinka76 - to byl zásah zhůry. 😀

Moje tchýně bydlí v jedné vsi, naštěstí poslední dobou se moc nevyskytuje, já jsem uražená, že jsem jim nestála ani za sms k narozkám, takže tam nejdu /to píšu z legrace, už jsem to vtáhla/, a až se potkáme, tak zas dokola - vy se nestavíte, vy musíte za rodiči, vy o nás nevíte, kdybysme tu zdechli, tak ani nevíte.../mj. my jsme s malým už 14 dní na hromadě a taky nikdo ani neví, ale naopak to asi nefunguje./ 😝
Jinak pořád staré koleje - tchán byl na operaci s kolenem - za tři dny byl doma, ale hned první den, co byl v nemocnici, srdceryvné telefonáty od tchýně, uplákání, vydírání... a teď bude, že dědeček je doma a nikdo za ním nepřijde - my jsme dřív chodili do nemocnice, potom domů, za marodem, ale teď je to taková prkotina a nebudu jak opička na gumičce skákat podle povelů - za ty zapomenuté narozeniny - jéžiš, jsem jako malé děcko . 😀