Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

elvira
25. čer 2013

@lucavka - jéžiši, tak to je noční můra - mít svoji tchýni dvojmo, tak mě odvezou. 😀

kacernice
25. čer 2013

@elvira já to sledovala a ta Bělina tchýně byla opravdu můra a ten její mamánek Šesták nebyl o nic lepší. Docela ji chápu, když mám doma něco podobného.

Manžel přece nemůže opustit své nebohé staré rodiče, oni to přece nemyslí zle, chtějí jen pomáhat. Staří jsou, ale nemohoucí určitě ne, všechno si sami zvládají bez problémů obstarat a ještě mi otavovat život. Dokonce už jsem uvažovala o rozvodu, ale manžela stále miluju a nechci, aby nám manželství krachlo kvůli jedubábě ] ]- ]- 😠 ( ( -(

Holky prosím vás, jestli někdy bude uvažovat, že se přestěhujete blízko ke tchýni nebo ona k vám - NEDĚLJETE TO!!!! Vím o čem mluvím ☹

elvira
25. čer 2013

@kacernice - zkušenosti jsou, bohužel, nepřenosné...
Nejedna holka napíše, že zpočátku super tchýně, nabídla jim možnost bydlet spolu - budou společně platit, společně spravovat, tchýně bude hlídat - tak se všichni sestěhujou a příběhy končí v této diskusi...

Ta Bělina tchýně byla fakt skvost, to jsem si ještě gratulovala k té svojí - i když lepší je být svině od pohledu než navrch med a uvnitř jed...

jarunkaxyz1
25. čer 2013

Já mám zase jinou jobovku:o)) Co byste dělaly, kdyby Vám do rodiny a na každou návštěvu společně s pozvanou tchýní lezla i švagrová (která je na ni totálně až nezdravě závislá) a vy jste stáli jen o babičku? Např. pohlídání dítěte, pokec.....Jednou jsem totiž poznamenala, že by si mohla užít dětí jen sama bez švagrové a ona se na měsíc urazila a nepřijela vůbec. Dotkla jsem se jejího "siamského dvojčete".

elvira
25. čer 2013

@jarunkaxyz1 - tak to je těžké... Pokud jsou "siamské", tak těžko vysvětlíš v rámci rodiny :"tebe ano, tebe ne..."
A švagrovka je sama, bez chlapa?

jarunkaxyz1
25. čer 2013

@elvira - švarová žije s ní, je jí téměř 30 a v životě chlapa neměla 😒

petrasipkova1
25. čer 2013

já jsem teda taky koukala na Navždy svoji, a jsem tedy opačného názoru, Běla je hloupá, sprostá, vulgární, netolerantní ženská, naprosto šílená, nestačila jsem ani lapat po dechu, tedy alespoň se tak prezentovala v pořadu. Tchýně byla naopak fajn a mluvila rozumně a Bělu pěkně prokoukla. Byl to zajímavý pořad, člověk si víc uvědomí jaké má štěstí na to co má doma, jakou má prima rodinu a jak se máme doma všichni fajn. Hezký den.

lucavka
25. čer 2013

@elvira já s tchýněma a tchánama vycházím celkem dobře, i když mají své mouchy a občas se neshodnem. Ale aspoň se s nima dá komunikovat. To s mojí mamkou a babičkou ne 😒 . To je peklo. A největší peklo je, že až na tchána s nevlastní tchýní kteří bydlí půl hodiny autem bydlíme všichni kousíček od sebe. Nemáme chvíli klidu...

lucavka
25. čer 2013

Na jednu stranu vím že můžu být ráda že když potřebuju tak pomůžou, ale taky chci být chvíli jen s manželem a dětma bez babiček za zády...

elvira
25. čer 2013

@petrasipkova1 - viděla jsi tu scénku v bazénu? To jsem z tchýně měla dost.
Jinak Běla je držkatá, někdy zbytečně sprostá, ale to už si musí srovnat sama.
Ale jak vidím Jarouška, on takovou metrnici potřebuje. Mít ženskou podobného ražení jak on, tak zhnijou zaživa. 😀

elvira
25. čer 2013

@jarunkaxyz1 - ani ženskou? 😀 Třeba po tobě jede. 😝
PS: to je blbá legrace. 😉

jarunkaxyz1
25. čer 2013

@elvira - no, hodně blbý 🙂

ceekanka
28. čer 2013

Ahoj holky,i když nerada,tak taky přispěju svojí troškou do mlýna-potřebuju se z toho vypovídat a dostat ze sebe ven všechno,co se ve mě dusí. Když bych měla popsat vše co se u nás děje,ťukala bych tu do klávesnice ještě po večerníčku. Jen pro představu bydlíme s přítelem v domě,který postavil jeho taťka před cca 20ti lety. Jsou to tři roky co se přítelovi rodiče rozvedly a jeho matka vyhodila tátu s dvouma igelitkama na ulici. Do tří let od rozvodu má proběhnout majetkové vyrovnání-tři roky to budou teď v lednu,tedy v lednu 2014. No,svojí půlky baráku se taťka vzdal ve prospěch přítele hned,protože bylo předem jasné,že ani jeden nebude mít vyplacení toho druhého a tak přepíší celý dům na přítele. No ale matka to samozřejmě pořád zdržovala a začla si dávat ultimáta že chce mít na barák doživotní užívání a z rozhovorů jasně vyplynulo,že sem budou jezdit se svým přítelem nejen o víkendech aby se tu u nás mohli koupat a dělat sleziny se svými spolužáky ze školy.. Jak jsem se zmínila,ona si hned po rozvodu našla chlapa,který se k ní ale choval jak si zasloužila a to se jí nelíbilo a tak přesedlala na jejich společného kamaráda a toho si nastěhovala sem do baráku. Bydleli jsem tu tedy dvě rodiny a přechodně i přítelův bratr s přítelkyní. Matky přítel je ale nepředstavitelný slyzký ubožák a sráč. Neustále se mi procházel po mokré vytřené podlaze,pouštěl mi tam psy,mizeli nám věci z ledničky,ale i ze sporáku a v tom tedy neměl prsty jen on. Nakonec si sem dotáhnul i kočku,která lezla po lince a sežrala v kuchyni na co přišla. (když jsme si pořizovali s přítelem psa ven,tak byl desnej problém,ale kočka tady být mohla bez problému).Protáčl teplou vodu,aby my jsem měli studenou a když matka odjela do práce,pustil všechnu elektroniku a všude rozsvitil,aby se projelo co nejvíc elektriky. On to neplatil,neplatil totiž nic. Matka ho živila/živí a vydržovala/je si ho. Ona pak samozřejmě neměla prachy a šla za přítelem,ať to zaplatí. Takhle to tady bylo půl roku,půl roku naschválů a hádek. V zimě se pak odstěhovali do bytu. Odtáhla všechno co mohla,všechno co se ji v ruce nerozpadlo! Vůbec nebrala ohled na to,že polovina věcí je přítelova taťky. Nechala tady jen pár zubožených kytek,které jsem dala do kupy,přesadila,koupila hnojiva a květináče.. Ona sem pak pořád lezla a odvážela ty kytky,které se schopily. Měla málo lžiček a tak odvezla i lžičky. A to je jenom zlomek všeho.. S přítelem jsme si to tady začli dávat konečně do kupy. V únoru jsme se dozvěděli že čekáme miminko,jediné co pronesla :,,no,to je teda dobrý". Pak tu jednou byla a pronesla,že tu žijeme jak zvířata,že je zahrada zanedbaná a podobně. Mimochodem,jediný kdo se staral o zagradu kdyz tu bydleli,jsem byla já. Oni pak na podzim ostříhali stromy a keře a větve nechali ležet na zemi. Já pak na jaře těhotná odrývala záhony protože tráva prorůstala všude,jak na zahradu srala. Okopávala jsem, sázela nové kytky,uklízela ten bordel po nich a podobně. Následkem toho jsem bohužel o miminko přišla. Zahrada stejně nikdy nebyla podle jejich slov tak hezká jako když se o ni ,,starala" ona. Stejně tak to bylo a je i s barákem. Za celou dobu co byli odstěhovaní nebyli schopni přehlásit si trvalé bydliště,ani jeden a tak nám sem chodila jejich pošta. Smrděl z toho průser už od začátku. Jednoho krásného dne sem přišl dopis přítelovu bratrovi od vymahačky. Udělál průser na nějakém stavebku,kde mu ručili rodiče. Nikdo to nehodlal řešit a všem bylo u p... že exekuce naběhne sem k nám a seberou naše věci. I za těchto okolností nebyl nikdo ochotný si bydliště přehlásit. Nakonec jsme se dohodli,že když zaplatíme dluh my,ona barák okamžitě přepíše na přítele a přehlásí si všichni trvalé bydliště. S přítelem jsme se ale dohodli,že tohle místo nám ještě nepřineslo nic dobrého a tak domek stejně pak prodáme. Dluh jsem zaplatili a ona se pak ozva s tím,že kdyby veděla dřív,že barák chcem prodat,tak by se oani odsud nestěhovala a že si ho prodá sama. Takže na přítele nic nepřepsala. Ve chvíli,kdy se domluvila s realiťákem,tak sem k nám přijela,že sem jede uklízet. Slušně jsem se ji znažila vysvětlit,že tady teď bydlíme my,že se tady o to staráme a vše platíme a že k ní do pronajatýho bytu taky nechodí uklízet maitel. No hned jsem byla ta nejhorší a volala přítelovi,že jsem ji vyhodila z baráku a podobně. Od té dáva jasně a hlasitě na jevo,že přítele špatně ovlivńuju,že jsem ho zkazila,že tu máme bordel,že ona by uklidila lépe a podobně. Pokaždé,když má přijet zájemce,tak volá,že přijede na celý den uklízet a podobně. Bombarduje nás,co všechno máme udělat. A pak je to stejně všechno špatně. Pokaždé začne brečet a hraje na city,že je přítel špatně vychovaný a že by mu nepřála,aby se k němu jeho děti chovali tak jako on k ni. Včera jsem se na víc dozvěděla od přítelovi babičky z taťkovi strany,že si naflákala půjčky,jako ručitele si vzala ji a babička do teď jezdí a platí splátky za ni. Ještě před rozvodem poštvala všechny proti přítelovýmu tátovi a nechala je,aby ji litovali a jeho věčně kárali,sestra se sním nebavila,babička ho odmítala. Teď jsem tu jak ve výloze. Jeden zájemce za druhym,ona sem vždycky najede,radši dřív,aby překontrolovala,jestli neni smetí,jestli jsem ostříhala stromy . Po každé její návštěvě volá,jaký tu je šílený bordel,že neni posekaná tráva,že nejsou stromy zastříhnuté do kulata a že přijede a uklidí podle sebe a přijede to sem ostříhat a podobně. V neposlední řadě se z prodeje snaží vyšplouchnout přítelova tátu. Dům má třžní hodnotu jednou takovou,než za jakou to prodává,o ceně se neporadila s tátou jako s druhým maitelem,hlavně aby to bylo rychle pryč a shrábla prachy co nejdřív a podepsala exklusivní smlouvu přes to,že jsem ji milionkrat rikali,at ji nepodepisuje. Teď je v realitce problém a ona se strašně diví,že má tří měsíční lhůtu.Přítelův bratr,který za to může se má ale nejlíp. Podle matčiných slov,z toho byl chudík děsně na dně a neměl ani na kredit. Přítel mu pak měl volat,protože se s ním s chudákem prý nikdo nebaví.Projevovalo se to tak,že se oženil a odjel na svatební cestu. Chudáček... Samozřejmě se pak doma s přítelem věčně hádáme,protože já nejsem člověk co by si nechal sr... na hlavu od takových ubožáků a on se to snaží spíš neřešit a jí tak všechno vesele dál prochází. A teď koukám,že po večerníčku už je 🙂 teda jestli ho jeste davaji v sedm..

twininky
1. črc 2013

tchýně mě se.r....e úplně nehorázně, .... 😠

trinity1973
2. črc 2013

ta moje taky,ted začala vyhrožovat,ohánět se právama apod...dlouho byl klid,ted její "kámoška" chodí s mimčem na koupák a ona chce samo taky,tak at malé pobalím věci,že mají sraz v 10h..Naše malá má rok a zž dle jejího soudu dospěla do věku,kdy se bez maminky obejde apod... 😠

band
2. črc 2013

@ceekanka no tak to je síla...normálně bych se od nich fofrem odstřihla a nechtěla bych je vidět ani na smrtelné posteli 😠 ...fakt z toho nic dobrého nekouká a paní matka je pěkná můra, co se asi nebude štítit ničeho 😝 ...nechápu, jak může prodávat barák, který neni její? Přítelův táta vlastní přeci polovinu domu a tak musí čekat na vypořádání!!! já bych tam každopádně nebydlela ani omylem 😖

ivaflo
2. črc 2013

@ceekanka tak to je mazec...precetla jsem to jednim slovem....to je ztelesneni mrchy ta tvoje tchyne...rychle nejak poreste ten barak a na mile daleko od ni!!!!

elvira
2. črc 2013

@ceekanka - takže ta její půlka ještě není přepsaná? To je hrůza, jak to čtu. Nejideálnější je to fakt prodat a koupit si něco svého hodně daleko od ní.

@trinity1973 - to je taky super. 😝 Mě se líbí, jak ty babičky nejlíp ví, na co je dítě zralé, dokonce líp, než vlastní máma... 🙄

ceekanka
2. črc 2013

@band taky jsem si říkala,že k tomu bude muset mít přítelova taťku,ke každému kroku,že si to pohlídá. Zrovna včera jsme se byli za taťkou podívat a sám dobře řekl,,znáš ji,ona mě k tomu mít nemusí".Je schopná všeho! Neví vůbec o ničem,že sem chodí zájemci,že podtrhla cenu baráku. Hlava mi to nebere. Já bych na ni naběhla být tím taťkou,ale on to chce mít z krku a s ní nechce mít nic společného a tak se neangažuje. A to včera z hovoru ještě vyplynulo,že už dostala nějakou část peněz za barák a nikdo nic neví. Chtělo by to u toho přinejmenším nějakého notáře! Takže půlka peněz má být tátova,ale on ani neví,že ty peníze už jsou. Nehledě na to,že velká část by měla připadnout přítelovi,za to,že tady za ně platil ty dluhy. Jenže i když jsem mu milionkrát říkala,ať si to hlídá,že se na něj matka jinak vysere,tak to vždycky skončilo hádkou.
@ivaflo Měli jsme být už odstěhovaní,jenže přítel k tomu tady má citový vztah,navíc tu je pes,který s náma nebude moct jít. Je to už starý dědek a trpí epileptickými záchvaty a tak ani nezkoušíme hledat nové maitele. Matka by ho šoupla do útulku a jeho maitel-bratr přítele si raději koupil nového. Takže se mu odsud moc nechce,ale do konce července budem přestěhovaní a přesto už vlak nejede. Říkala jsem několikrát že už ji nikdy,nikdy víc nebudu chtít vidět. Jenže myslím,že tohle téma budeme řešit zase za nějaký čas před svatbou ☹

Holky,moc vám gratuluji k miminkům a přeji hodně štěstíčka 🙂

ceekanka
2. črc 2013

@elvira není a ani nebude. Já už pro ní vážně nemám pojmenování. Vůbec ji nezajimá, jak na tom bude/je její syn. Přítelův bratr nasekal dluh,ona nad tím mávla rukou,jako no tak ať to projde soudem (jí to bylo jedno,bydlí v podnájmu a bydliště má tady u nás,takže by ji nic nehrozilo),a přítelovi řekla,no tak sežeň prachy,já nemám kde. Bylo to takhle vždy. Ona se dostala do srabu a pak šla bulet za přítelem a ten vysolil. A když náhodou řekl,že nemá,tak to hned začla bulet,jak je strašně špatně vycovanej a podobně. Hlavně že druhého syna vychovala dobře. Ten je nemlich to samý co ona. Nechala nás prostě zaplati dluh,pan nesplnila slib,barák na přítele nepřepsala a prodává mu střechu nad hlavou.

elvira
2. črc 2013

@ceekanka - jediné řešení - odstěhovat se a odstřihnout ji. Je to na palici...
\jenže asi dobře ví, jak na svého syna, že? Já to moc nechápu - vlastní děcko v podstatě okrást o půlku domu...
Asi na to nemám dostatečnou kapacitu mozku... 🤐

ceekanka
2. črc 2013

@elvira Já to taky nechápu,ve mě je taková zlost a nenávist vůči ní a nemůžu to nikde ventilovat. Včera tady stříhala stromy,který jsem v pátek ostříhala,větve,veškerý bordel nechala ležet na zemi a asi čeká,že to uklidíme a když to neuklidíme,tak nás pak sprdne,že tady máme bordel a že tu žijem jak prasata. To slícháme každý týden. To pondělí si vyhádala u přítele,že jí to zakazovat nemůžem. Včera jsem držela celý den hubu,mám tu na prázdiny brášku a tak sjem mu to nechtěla znepříjemńovat hádkami,jenže jsem celý den nevylezli kvůli ni ani na zahradu. A co nechci,ona se sem dneska s prominutím nasrala zas! Hned jak tady odsud budeme pryč a bude všechno vyrovnané,při prvním příležitosti jí pěkně odplic povím,co si o ni myslím. Snad ji nebudu mít na svědomí 😀

deyana
3. črc 2013

@ceekanka docela ti rozumím, před lety jsem to řešila taky.. bylo to skoro to samý.. dopadlo to tak, že máme my dluhy, střechu nad hlavou žádnou (myslím vlastní), takže podnájmy.. a dokud se z toho nevyhrabem, tak bydlení ani nebude. Vše nacpala hajzlíčkovi, kterej se o ni nikdy nepostará, jen na ni křičí a rozkazuje.. má co chtěla. I když slíbila hory doly a nic, tak teď jsem i za tohle ráda, protože pozitivní na tom je, že jsme se jí zbavili 😀 Ona nám nemůže říct ani "popel".. a my jí to dáváme patřičně sežrat. Už občas i chápe, že tu není vítaná, takže chodí čím dál míň 🙂

ceekanka
3. črc 2013

@deyana to je mi teda líto,že to došlo až k tomu,že jste zadlužení. My jsme si teda museli taky část peněz půjčit,abychom zaplatili ten dluh co naflákal přítelův bratr,ale je to částka únosná a je to domluveno na jednorázové splacení,do té doby budou snad nějaké peníze z baráku. No v každém případě se stěhujeme pryč. Zatím teda budeme nějaký čas u mých rodičů,tam je svatej klídek 🙂, no a začneme budovat svoje. Zrovna včera tchýně zase perlila. Nejen že si na pondělí vydupala,že bude stříhat stromy,které jsem stříhala v pátek,ale nasáčkovala se sem i v úterý. MĚLI jsem tu multikulturní zahradu.. Křoviňákem vzala nejen kopretiny,ale i jahody,pivoňky,petrželku,hrášek.. Tak to už letěla!!

deyana
3. črc 2013

@ceekanka to snad není možný ☹ ono se vám fakt nejvíc uleví, až budete pryč..

ceekanka
3. črc 2013

@deyana naivně doufám,že už se s ní neuvidím a ještě lépe ani neuslyším. Ale určitě to bude o mnoho lepší ..

elvira
9. črc 2013

Tak jsem se nas...., že to tu musím napsat.
Manželova šéfka potkala ve městě tchány. Bavili se, ona ví, jak ty vztahy vypadají. A tak se zeptala při řeči, proč si pro malého nezajdou někdy...
Odpověď: oni se nebudou doprošovat... 😝
Tady se člověk sere se vším sám, když je malý nemocný, když nefunguje školka, tři roky jedeme nonstop jeden nebo druhý, protože není zájem, kdykoliv si tchýně vzpomněla, tak jsem jí malého dala - ona si vzpomene tím stylem, že zavolá a že si říkala, že by dneska pohlídala, ať jí ho nachystám, že za pět minut je u nás...
Žádná domluva - žádné zavolám předem, domluvím se...
Já se jich doprošovat taky nebudu, ale ať potom nevykládají blbosti a nebrečí mi, že malého nevidí.
Já jim nestojím za blbou sms k narozeninám a mám se angažovat? Ono za těch patnáct let už toho bylo hodně, spoustu jsem toho spolkla, ale už mám toho fakt plné zuby...

bm77
10. črc 2013

To jsme na tom podobne. Tchynovci ziji v Brne, my v Praze a malou vidaji co 3 mesice. Kdyz k nim mame jet my, vymluvi se, ze jsou nemocni,, umrel strycek z 5. Kolena apod. A kdyz dorazi, 2 hodiny ji filmuji a foti, misto aby si s ni hrali. Iplne me to vytaci. Manzelovi to divne neprijde.... minule jsme se pekne pohadali, kdyz jsem rekka, ze je to jako v zoo.... Tchyne rekla, ze je zo hrozna dalka. Tchan asi myslk, ze ne. Prijel, aby manzelovi odvezl autondo Brna do servisu, ale ani nesel podivat se na malou. A pak si stezuji, ze ji vidi malo. K 1.narozeninam ji koupili slapaci auto pro deti od 3 let. Asi planuii prodlouziz interval navstev 🙂 . Kdyby se alespkn zeptali, ale zo ne. Jinak zajem 0.

prcekverunka
11. črc 2013

Ach ty tchyně 😖

draxa
11. črc 2013

Když to tady tak čtu,takjsem moc rada ze zadnou tchyni nemam.Kdyz mi bylo 15let a mamina tchyne byla strasna krava,prala jsem abych tchyni nikdy neměla.Moje přání se mi vyplnilo a to hned dvakrat.Ted žiju s přítelem v baračku s tchánem, 😒 Ten sice do ničeho nekeca ale zase si po sobě neuklízí a pořád jen chlastá 😢Mamina tchyně je neustale v nemocnici a jak je ted vděčna když je doma že se o ni mamka postara.Když ještě mohla tak jim chodila do bytu sumovat a prestehovat vsechno.Vodila si tam kamaradky a vsude mamku pomlouvala.Ale stejne i kdyz se o ni doma staraji,vari ji atd ona jim neda ani korunu na jidlo,to prijde naka jeji kamaradka a uz si nese plnou tasku domu.Kazdopádně věřím,že na každou svini se voda vaří.Ceekanko,neboj ono se to obrati,a bude zase dobře. 😉