Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lucisa
8. únor 2007

díky, zase tak zvláštní to není, divila by ses, kolik takových jmen je.... 😅

pokud by ses ještě na něco chtěla zeptat ohledně té stravy v kojení (i na cokoli jiného - kojila jsem první dceru 17 a druhou 10 měsíců), klidně mi písni do IP, pokecáme. já nechci odbíhat od tématu, psala jsme docela dlouhou odpověď, ale dneska mi nějak blbne komp a vypadává mi to. jenom bacha na tu perlivou vodu....

holky, já mám zase šílenou zkušenost s tchýní, která, když je u nás na návštěvě, tak mi pořád stojí za zadkem a vykládá mi blbosti, které jsou tak 40 let staré a už jsme je tak 20x slyšela.
z toho úplně rostu, přijde mi, že ji to baví a nemá nic nového, ale zase není tak stará, aby si to nepamatovala.

4a
8. únor 2007

susik,
mám dvojčata, kluky, nezralce a příší měsíc jim budou dva.

S jídlem..... já jedla tak jako když jsem byla těhotná. Co mi chutnalo. Tzn. i koření, trochu pálivého. S tím zelím a luštěninama, to musíš vyzkoušet, jak na to mimi reaguje. Já teda musím říct, že kluci s prdíky neměli nikdy problém. Přičítám to tomu, že jsem nezměnila jídelníček, na který byli z bříška zvyklí. Jenom jsem když jim byli 3 měsíce nepila sladké mléko. To mi poradila doktorka z nezralců, že to často může způsobovat nadýmání u mimi od jejich 3tího měsíce. Musím říct, že jsem v té době na něj vůbec neměla chuť i když po porodu jsem vypila skoro 3 litry denně 🤐 Jíst jen zakysané výrobky.
Mě taky strašili, že bublinkovou vodu ne. Ale logicky, jak by se ty bublinky do toho mlíka jako měli dostat 😵 Neměla jsem s tím problém. Myslím, že je to spíš jen subjektivní pocit. Objektivně, mi to přijde jako nesmysl.
A s tím pálivým a reakcí mimi. Onehdy jsem četla článek, že to je skutečně o zvyklostech stravování. Že mexičanky, co na pálivém žijou po porodu jídelníček nemění a mimi jsou bez problémů. Já jsem poslouchala tělo, a ne "moudré rady" a kluci nemají žádné problémy, dermatitidu nic. Od začátku peru v arielu i v aviváži a nežehlím jejich oblečení. Není čas, resp. přijde mi to jako užírání času, který bych dala klukům nebo sobě. Prostě jsem si určila priority 😉

dludli
autor
8. únor 2007

no tak kdyz se rec stocila k jidlu, tchyne vari moc dobre, ale desne me vytaci jina vec. Vari celkem casto a to i kdyz vubec nechceme u ni jist, proste uvari, pak nam prijde rict at prijdem na jidlo. Kolikrat zrovna chystam jidlo uz ja, ale aby byl klid v baraku tak to necham na vecer nebo na druhy den. No a ona se vzdycky desne dozaduje pochvaly, fakt me to stve a kazi mi to jidlo, pritom vi ze nam od ni chutna, a specielne martin ji vzdycky chvali sam od sebe. No a vubec nejlepsi je, kdyz navari, dopredu nam nerekne (no proste to co jsem popisovala na zacatku) a my treba odmitneme s tim ze uz mame navareno, nebo ze mam nalozeny maso nebo tak, a ona zacne vysilat neco typu: tak vy jste dobry ja vam navarim chci vas pozvat a vy na me takle, ja vas vykrmuju a ani vam to neni dobry. No a tak podobne. No na jidlo k ni chodim fakt nerada. Vari dobre ale to vsechno kolem, to je des. Nejlepsi je kdyz si vynutí pochvalu a pak jeste doda, no copak jsem vam nekdy uvarila neco spatnyho? Dyk ja jinak nez dobre varit neumim. No tak to si radsi honem nacpu do pusy knedlik nebo neco. Ach jo.

lucisa
8. únor 2007

dludli: 😀 😝 😀 😝

no, to ani nevím, jestli by ti pomohlo, kdybych ti popřála dobrou chuť.....

4a: nechci vyvolávat hádky, tak si to prosím neber osobně, jen chci podotknout, že s tou bublinkovou vodou mi to bylo vysvětleno tak, že je to vlastně oxid uhličitý (? snad je to správně), který ty s vodou vypiješ, taky si většinou odříhneš nebo ti to vyleze nosem, některým jedincům to zůstane ve střevech a kroutí je to. a do toho mlíka údajně ten oxid tak yprojde, jenže dítě si stím neumí tak poradit.
ale jak říkám, záleží na tom kterém jedinci, nelze soudit objektivně, to máš pravdu.
já osobně třeba perlivou vodu taky nepiju, protože mi nedělá dobře, i jemně perlivá mi nesedí a piju ji jen v nouzi....

dashak
9. únor 2007

Tak koukám, že řešíme papkání. No, tchýně taky docela vyvařuje, u nich se furt jí maso, aspoň teda o víkendech, když tam přijedeme. Buď je zelíčko, nebo řízky (které mi od ní vůbec nechutnají ☹ ) a taky dělá dost často ptáčky, které jsem teda nikdy nezkoušela, protože mám panickou hrůzu z přetlakače. Ty její řízky mi nesedí, protože naše mamka nám dělala vždycky řízky z kotlety, takže samé masíčko. A já jednou plácla manželovi, že mám ráda krkovici a ona speciálně pro mě vždycky udělá z krkovice a ty jsou tvrdé jak podešev. Já mám krkovici ráda, ale jen na grilu, protože tam se to fajnově propeče a je tam i nějaké mastné, ale řízek brrr.
Jinak ona má ještě takový blbý zvyk, že furt chodí a ptá se - dáš si to a dáš si ono? Ale přitom to má schované v nějaké spíži, aby to bylo v chládku. A vysvětluje to tím, že to nechce nechávat na stole, že to buď oschne nebo to bude v teple a blabla. Jenže já když mám na to chuť, tak je mi blbé ji říkat, ať to donese. Pak to dopadá tak, že posledně tchán slavil 60 a ona místo aby dala chlast na stůl, dort na stůl nebo ho prostě naporcovala a každému dala, tak to zase šušnila někde schované a pořád chodila a každého se ptala, nakonec dort celý zůstal a ona pak vyrukovala s tím, že je to hrozná škoda. Takže ve finále to má stejný efekt, že se to i v té spíži nakonec zkazí respektive se to nesní za čerstva, dokud je to ještě dobré, takže by to klidně na ten stůl mohla dát a oželet případné ztráty, tím že by pár kousků oschlo. Stejně si myslím, že by se spíš po tom zaprášilo, protože každému je blbé, žebrat si o něco. Tak to prostě dám na stůl a je. Stejné je to s chlebíčkama, udělá dva tácy a odnese je někam do pryč a pak se diví, že jsme nic nesnědli, že na co to dělala. Opět to tam nechtěla nechat, protože by to oschlo. Já myslím, že kdyby odebrala třeba 10 chlebíčků z těch dvou táců a dala je na stůl na nějaký talířek, že by tam za chvilku nebyly.

Tak si říkám, jestli to spíš není podle toho hesla - kdo se ptá, nerad dá.

dludli
autor
9. únor 2007

jo to je taky dobry. A kdyz se ji to snazis vysvetlit, ze je hovadina schovavat pohosteni ve spizi, tak nechape a pak nadava ze nejite. Dobry. Nase tchyne sice nanda vse na stul, ale prikreje potravinarskou folii. No tak to je neco podobnyho. Je mi blbe se pod to dobyvat, no tak se vzdycky ceka na nejvetsiho jedlika, ktery folii prekona 🙂

JInak tchyne jede zas na vikend pryc, tak to bude prima, a kdyz jsme u jidla, tak jsem minuly tyden delala svoji prvni rajskou a byla naprosto vyborna 🙂 nekdy sama sebe prekvapim 🙂

4a
9. únor 2007

My zas máme opačný problém. Ale zase u naší mámy. Dřív dala jídlo na stůl v hrncích a naložte si. Když vaříte pro šest lidí.... to jsou pak větší hrnce. No a můj bývalý spolubydlící prohlásil, že se u nás nejí, ale žere. No na přesdržku. V podstatě jsem ho chápala, oni byli s mámou sami, a jídlo máma nakládala v kuchyni a jedli u konferenčního stolku, protože jídelní stůl neměli. No a moje máma se urazila, ale zas to mělo efekt, že se naučila nakládat jídlo na talíř. To ale neplatí u občerstvení, protože má potřebu obložit celý stůl, že si tam nepoložíš ani skleničku. Prostě pro regiment a pak se diví, že jsme to nesnědli a že to osychá... Prostě co má to vyloží.

Lusica,
v pohodě. 😵 Jen mě ta problematika bublinek svého času zaujala, tak jsem to zkoušela vysondovat. To samý mi říkala švagrová a podobně to zdůvodňovala. Prostě je to nelogický argument. Tím spíš, že je to plyn, který se v těle "rozloží" a je minimálně 3x profiltrovaný než to přijde mimi do pusy. Prostě zajímalo mě, kam se podějou bublinky 🙂 Já piju bublinky většinou, když není nic jiného, resp. když nemají nechlazenou vodu. Ale prostě někdy mám takovou chuť, že si nemůžu pomoct a to bylo často při plném kojení. A nic, kluci v pohodě. Asi to bude spíš psychikou. Psychikou se dá vsugerovat spousta věci.

lucisa
9. únor 2007

jasně, 4a, já taky neřekla (nenapsala), že to mám vědecky ověřené, prostě nám to už v porodnici ťapali do hlav.....

já jen trochu chtěla potěšit susik, protože jsem z jejího příspěvku měla pocit, že je celá vyplašená z toho, že si třeba rok (kdy vydrží kojit) nedá oblíbenou čokoládku nebo solené jídlo.... 😉

dashak, dludli, 4a:
u vás musí být bomba oslavy....

my jsme asi ten zlatý střed, jídlo je podle mého dostatek a postupně,podle žravosti rodiny, se na stoly doplňuje.
ale hlavně naše prababi má vždycky velké oči. mám tři bratrance (22, 20 a 18), kteří měli jedno pubertální extrémně žravé období a bohužel ve stejnou dobu všichni 3 (asi se chtěli trumfnout 😀 ). teď už jsou asi nacpaní do zásoby a tak cca 1 - 1,5 roku jedí přiměřeně k věku a tělesné konstrukci, jen babi trpí představou, že zvalí 3 kg klobásek na posezení 🙂 😉

tak to ji musíme při nákupu krotit.

lucisa
9. únor 2007

zase jsem si po odkliknutí vzpomněla na tchýni.

vzhledem ke vzdálenosti a jejich finanční situaci, jsme tchánovce nezatahovali do příprav naší svatby před 5 lety. prostě jsem jen pozvali manželovu rodinu a na nich byla jen režie za cestu.

naši prakticky táhli celou svatbu (asi 50 lidí), ale jak mi bylo řečeno, už s tím počítali a peníze měli nějakou dobu nachystané.

ale tchyně perlila. porodí 4 děcka, manžel je nejmladší, takže všichni sourozenci už mají děcka (nejstarší a nejplodnější brácha dokonce 6!) a ona nám zavolá, ať si neděláme starosti se svatbou, ať uděláme jen něco malého - nejspíš opékačku na zahradě.

ne, že by se mi nelíbila svatba (ovšem na úrovni svatby, ne party s kámoškami) na zahradě, ale rodiče měli strach z počasí, nevěřili mu. a protože oni platili, já si teda vybrala místo hostiny v sále nějaké restauračky pro klid jejich duše, abych jim ke stresům, aby vše klaplo, nepřidělávala další starosti.

a tchyně přivalí s celou rodinou den před svatbou - přijeli 4 narvanýma autama a diví se, že u nás na moravě se dělá svatba, při které se děkuje rodičům za vychování, nevěsta má u domu slávobránu, všichni sousedí koštují pitivo, koláče a cukroví, každý dostává výslužku a nevěsta dostane poobřadu ke gratulacím květiny. o zvycích na hostině ani nemluvím

nečekala jsem, že mi při jejich finanční situaci dá 5 tis., ale tu kytku mi po cestě koupit mohla. vlastně z jejich strany jsem kytku nedostala žádnou, a až na jednoho "normálního pracujícího" bráchu - živnostníka, nejlepšího kámoše manžela a jeho sestřenice podnikatelky, nám nikdo nic nedal, bo ségra i druhý brácha umí dělat jen děti, ale na práci jsou leví (však co stát jim něco dá... 😒 )

tchyně se dodnes chlubí sousedkám, na jaké svatbě to byla...
ona prakticky dělala svatbu jen nejstaršímu synovi a dceři, a to stylem, že doma navařila guláš, tchán byl už v poledne navalený, vyvolal hádku, polovina příbuzenstva se pohádala, druhá poprala a svatba skončila v 5 hodin odpoledne 😀 😝 😀

hanka274
10. únor 2007

lucisa, tak som sa na dobru noc zasmiala, ze ani snad nezaspim, mi to otvorilo oci.... 😀
celkom vtipne pises, to bude asi tou cestinou, ta nasa slovina je taka vazna...divna....

vsetko dobre celej rodinke!!!!

susik77
10. únor 2007

Lucisa: dik za rady, urcite sa ozvem, ked budem potrebovat nej radu o mimi, mna zaujima vsetko 🙂
O tej bublink. vode som pocula, myslim, ze ani v tehu sa nedoporucuje. Ale prve tri mesiace mi to pomahalo- trpela som nechutenstvom, nemohla som pit ani ovoc.caj, kt. som mala pred tehu najradsej, zato najlepsie mi chutili bublink. mineralky.
Ten pribeh o tej svatbe je fakt super - vtipny 🙂 .
Ideme dnes nakupovat. A idem trochu pokukovat po mimink. vecickach 🙂 To ma celkom bavi 🙂 .

lucisa
10. únor 2007

dík holky za poklony, ono se asi člověk zasměje, ale když ví, že jeho se to netýká 😖

teď samozřejmě s odstupem času se tomu taky směju.
spíš mě to tenkrát zarazilo. dokonce mi bylo řečeno, že v čechách se ani nedávají koláče před svatbou příbuzným a známým.... u nás se tak v úterý, středu nosí do rodin svatební koláče. holky z čech, fakt se to u vás nedělá???? 😲

hanko, čeština je sice bohatý jazyk, ale slovenština je taky mimořádně krásný jazyk, takový měkčí. už se to tady někde probíralo.
myslím, že ani my češi, ani vy slováci si nemůžou stěžovat. vem si, jak je třeba pro mě šílený německý jazyk - samá dlouhá složenina a děsně tvrdá mluva.

altoja
10. únor 2007

Ahoj holky, po přečtení některých příspěvků, jsem se rozhodla, podělit se s vámi taky o "zážitky" tchýní. 😖
Začínám ji pomalu ale jistě nesnášet a troufám si napsat, že jsem na ni už alergická. Nikdy jsem si s ní moc nerozuměla, ještě než jsem porodila, jezdila jsem tam tak jednou za tři týdny, aby se neřeklo, prostě jsem si s ní neměla o čem povídat, je jí šedesát, ale víc normální, rozumnější i zábavnější je moje babička, které je už něco přes sedmdesát. 😉
Naše problémy začaly, když se nám narodil malý, neustále by ho chtěla mít u sebe, neexistovalo, že by se zeptala, jestli s ním bude moct jít ven, prostě "přijedu a pojedu a ty si zatím aspoň uklidíš", to se stalo asi dvakrát, potom jsem se ozvala, řekla jsem manželovi, že si to takhle nepřeju, že jsem prostě bez prcka nervozní a že si víc odpočnu sama doma s miminem, než bez něho.
Další a hodně velký problém je otázka jídla, pořád by ho cpala něčím sladkým a když je oběd, tak nad ním vždycky sedí a narve do něho porci jak pro dospělého. Brzy přišla na to, že máme co se týče stravy absolutně odlišné názory (když bylo malému osm měsíců a přijela k nám s dědou na návštěvu, udělala jsem jim pohár se šlehačkou, držela malého na klíně a zeptala se mě, jestli mu může dát tu sladkou šlehačku a já samozřejmě řekla, že ne. Co myslíte, že udělala ?! Narvala mu plnou lžičku té šlehačky do pusinky, já myslela, že zešílím!), takže mi lže a vymýšlí si, co snědl nebo nesnědl, absolutně ji nevěřím.
Strašně nerada jí tam malého nechávám, protože mu vždycky něco nabulíkuje do hlavy, jako že mám jet domů sama, že on tam zůstane (přitom on by na to sám nepřišel,je docela mamánek) a tak, to mě taky mrzí. Naši když od nich jedeme, tak dělají všechno pro to, aby to proběhlo v klidu, snaží se ho zabavit, zatímco ho strojí, vypravují mu, jak se na něho zase budou těšit a tady jenom slyším, jak už jí zase odvážíme "synečka" pryč a že bude brečet, prostě hraje divadlo.
Před dvěma měsíci, jsem musela jít na amniocentézu (v květnu budeme mít druhé mimi 🙂 ), museli jsme jí ho tam nechat. Ráno jsme ho tam tedy dovezli a ona přede mnou s manželem se slovy "tak už táhněte, my jdeme s Vojtíkem domů" zabouchla dveře a my si museli zavazovat boty venku na schodech. 😠
Ale absolutně mě dodělala tento týden, když jsem si jela zaplavat, manžel nebyl doma, tak jsem jí zavolala, že jí ho tam na hodinku dovezu. Ale malý ztropil před jejich barákem scénu, že nikam k babičce nejde, že chce jít plavat taky. Zkoušela jsem ho přesvědčit, že se pro něho za chvilku vrátím, ale v tom přilítla ona a začala ho "lákat" na něco dobrého od "babiky", jenže to nezabíralo, já byla nakloněná do autosedačky k malému a ona do mě pořád strkala, ať jí tam jako k němu pustím a řekla, že ho mám odvázat, já už byla naštvaná, tak jsem jí řekla, že rozepnutý je, takže ona na něho nastoupila, nejdřív mu začala vypravovat, že "máma jede k doktorovi na injekci" protože ví, že se malý doktora bojí, tak jsem se ohradila, co mu to říká za bláboly, když on ví, že jdeme plavat. Pak ho začla tahat ven, jenže on se vzpouzel a navíc měl ještě jednu ruku v pásu, takže mu jí tam nechala a rvala ho pořád, tak jsem se ozvala, že tam má proboha ještě ruku. Nato se jí ho podařilo z auta dostat, tak ho čapla a hnala s ním domů, já byla úplně v šoku, protože on brečel snad na celou ulici "maminkoooo", ještě jsem si dovolila říct, že mu musím dát bačkory a pití, na to mi odvětila, ať jí dám teda tu flašku, bačkory že nemusím, že ty tam má (ty mu koupila v Polsku a protože jsou větší, pro jistotu mu tam nechala ty vystílací kousky látky, ale ty se mi už podařilo vyhodit, aby neměl odřené nožičky). Kamarádka, co se mnou jela na plavčo, nevěřila svým očím ani uším, prý něco takového nezažila, plavání jsem si absolutně neužila, tep jsem měla snad 180 za minutu. Ale co myslíte, že mi tchyně řekla, když jsem si tam pro prďolu dojela? "Mámo, bylo to dobrý, přišel domů a už to bylo dobrý". Já už nikdy nechci nic takového zažít, to už radši oželím ten pohyb ve vodě. ☹
Prostě a jednoduše snad radši žádnou, než takovou tchýni. A to jsem si myslela, že mně se nic takového stát nemůže, že budu s tchýní vycházet v pohodě.
Nejhorší na tom je, že manžel je maminčin, takže se už u něho nemůžu svěřit s žádnou kritikou, protože všechno přeháním a jsem přecitlivělá, dělám problémy z ničeho a pod. 😠
Tak jsem si aspoň trochu ulevila, když jsem se takhle vypsala, vím,že tímhle stejně nic nevyřeším, ale je mi líp.
Zdarec a tchýně na Mars!

jess
10. únor 2007

Teda altoja,tak takovou tchýni mít,tak jsem ji bud' už zabila,nebo žiju v jiném státě 😕

To bych se na ni asi pořádně rozkřikla a at' se zklidní,moje tchýně mi dělá tak čtvrteční potíže než ta tvá,ale já se nedám.Jednou je to moje děcko tak mi do toho přece nebude takhle kecat.Mám pocit,jako by si ho přivlastňovala 🙄

Ale jsi těhotná,neměla by ses s ní tak rozčilovat,radši ji vídat míň 😉

No fakt s úžasem jsem tvůj příspěvek přečetla.Držím palce at' se to zlepší a tchýně dostane rozum.Chtělo by to zavést nějaké hromadné vystřelování 😀

martinnaa
11. únor 2007

altoja:Tak to je dilo...Taky jsem tu neco napsala o tchyni(neco podobneho)Nastesti muj manzel stoji pri me takze je to trosku lepsi...Drzim palecky at se to zlepsi.. 😉

altoja
11. únor 2007

Jess, tchýně určitě rozum nedostane, já jsem prostě rozhodnutá tam dávat malého co nejméně, fakt jí vůbec nevěřím.

Dneska jsme tam museli jet na oběd (manžel mi prostě řekl, že tam s Vojťasem pojedou a jestli budu chtít, že můžu taky 😠 ), tak jsem zatnula zuby a jela, nejdřív jsme si ještě dojeli udělat větší nákup, abychom doma neumřeli hlady 🙂, malého jsme tam ale nechali (chudák se pořád ptal, jestli neujedu pryč na plavání, to má pěkné trauma 😒 ), když jsme asi za dvacet minut přijeli, já šla na záchod a malý za mnou přiběhl s lízátkem v puse 😢 , ale než jsem si umyla ruce, už jsem nikde lízátko neviděla a jen jsem slyšela, jak krásně jedl, že měl polívku, brambory, maso, kompot a jak si to pochvaloval, že je to dobré, ale všimla jsem si, že brambor s masem se pomalu nedotkl (mistička byla na sektorce skoro plná, ale taky během chvilky nepozorovaně zmizela), no prostě ho zase narvali radši ani nechci vědět čím.

No, prostě síla, já už fakt nevím, co s tím dělat.

Kdyby aspoň chodila do práce, ale jsou už s dědou v důchodu, takže pořád otravuje (naštěstí manžela, ten tam chodí na obědy), kdy mu přivezeme Vojtíška a tak.

Já jsem z ní pomalu na "pepínu", ale musím myslet i na mimi v bříšku, takže se snažím "zvysoka dýchat".

altoja
11. únor 2007

Martinnaa,
taky to nemáš lehké, aspoň ta Tvoje chodí do práce. Stává se pro mě pomalu noční můrou, pořád má takový řeči, jako že ona pro nás dělá všechno, všechno nám dá a tak, přitom není schopná koupit nic pořádného, všechno z výprodejů a tak. I když já ani o to nestojím, kdyby nedala nic, je to jedno.
Před vánocema jsme si koupili auto, tak nám půjčila třicet tisíc, doufám, že jí to co nejdříve splatíme, protože vím, že když nám něco dala, tak vypravovala sousedkám, jak zase dala mladým a tak, takže si myslím, že pro tentokrát neudělala výjimku a pochlubila se znovu. Škoda. že tady není blicí smajlík 😀

No nic, pa pa.

lucisa
12. únor 2007

altoja 😀

ještě štěstí, že moje tchýně je daleko a nemá prachy. my si vystačíme sami a když jsme ze začátku žili z výplaty do výplaty a byl nečekaný výdaj, tak nám pomohli naši. my jim to vrátili možná až za dva roky (spláceli jsme třeba po stovce), ale mamka mi v životě ani jednou nepřipomněla, že ještě dlužíme.

altoja, tvoje tchýně bude asi pěkný poděs....
já mám podobného ražení tetu, manžel ji taky moc nemusí, no ono je to vlastně vzájemné. ale zase je výhoda, že se teta občas rafne i s mým tátou (její brácha), protože otec si z ní nic nedělá a máme třeba na týden - dva pokoj.

kdysi se mi taky stávalo, že pořád nosila holkám sladké...
tak jsem ji řekla, že když už chce něco přinést, tak raději ovoce a pokud možno to nedávat před obědem nebo jim to aspoň neukazovat.
ale ona se prostě chtěla holkám (v jejich věku tomu určo rozuměly 😒 ) pochlubit , jaká je fajná teta, co jim pořád něco nosí... ovoce kupuje takové to levné, které už je přezrálé, takže víc než polovinu vyhodím hned po jejím odchodu, holkám dám po jednom dvou kusech a zbytek vyhodím druhý den, bo je to celé shnilé.... 😝

jednou mě dokonce zpucovala, proč tak blbě krmím děcka. abych to vysvětlila, myslím, že tak to dělá nebo dělávala většina z nás. prostě jsem dala polívku, šly spinkat a po spinkání druhé. nikdy mi totiž nedokázaly sníst celé jídlo najednou. a ona přišla jednou kolem té druhé, třetí, já krmila malou, měla v sobě dvě lžičky a ona před ní položí kinder vajco. málem mě šlehlo, protože bylo okamžitě po obědě, malá absolutně už neměla hlad a když jsme čokoládku sebrala a schovala, tak z toho byl akorát hystericý záchvat a tetiny blbé pindy, že holce nic nedopřeju a že schovávám její dárky 😠
kdyby se mě zeptala nebo když viděla, že holka ještě jí, stejně u nás dobrou hodinu seděla, nemohla chvilku počkat?

takové lidi by fakt někdy člověk vystřelil.....

zuzanat
12. únor 2007

ahojte, moja svokra nam prispela na spalnu (cca 7tisic) a raz k nam prisla s jej kamaratkami, vbehla nam do splane s tym, ze povedala "aha aku spalnu som im kupila" V tom momente by som ju najradsej zabila 😠 a pred dvomi rokmi ked sme isli kupovat sedacku tak kazdemu vypravala, ze nam na nu dala 5tisic a dala nam velke....
a to hovorila, ze ked sa nam narodi babo, tak nam kupi kocar. Uz len to mi chyba, aby potom po celej dedine vypravala, ze je od nej. Smola je, ze byva v bytovke pod nami a vidi nam do okien. 😠 😠 😠 😠

musko
12. únor 2007

😕 😀 😝

lucisa
12. únor 2007

zuzanat 😀 , tak to je taky na vystřelení 😎

zuzanat
12. únor 2007

..ani si neviete predstavit, ako mi ta zenska ide na nervy...

lucisa
12. únor 2007

a teď si představ, že si tohle o nás budou říkat naše snachy........ 😀

doufám, že tak nedopadneme, když máme ty odstrašující příklady 😉

zuzanat
12. únor 2007

neverim tomu, ze budem horsia ako ona, to uz hadam ani nejde! niekedy mam zo seba strasne blby pocit, ved je to mama mojho muza, ale proste to jej chovanie...

lucisa
12. únor 2007

😀

a ona si zase myslí, jak se máte, že ji máte.....

no možná lepší nemyslet, aspoň v tchýnině případu 😖

dludli
autor
12. únor 2007

jezis ty tchyne nevim co v tech hlavach maji. Treba ta situace s dluhem, uplne to vidim. Moje mamka i babicka by v zivote nepripominali jakykoliv dluh nebo cokoliv co udelali pro nas. Ale tchyne? Tak pripomene uplne vsechno, aby dala na jevo ze jsme dluzniky a je jedno zda jde o buchtu kterou upekla (a sama od sebe prinesla) nebo o bydleni v jejim dome.
Ale je fajn ze se ted naucila jezdit pryc na vikendy a vraciva se v pondeli odpoledne 🙂
Jinak az budou deti? Staci mi pes. Naucila ji tak desne loudit, porad ji neco dava, kdyz je treba nas pes venku, tchyne otevre dvere tak ona tam hned pochopitelne vleti. A tchyne misto aby treba rekla me, ze psa nemuze dostat ven, tak vzdycky vezme z kuchyne nejaky zbytek, hodi ho ven a tak laka Akki pryc. Naucila ji tim opravdu somrovat. Akki se ted taky zacala dozadovat chodit ke tchyni, je na psovi videt ze tam chce byt. No bodejt by ne, kdyz ji tam tchyne cpe vsim moznym. ALe dorazi me hlavne to, kdyz zacne tchyne vykladat, jak ji ten pes miluje a jak ten pes hned pozna dobrou dusi a ze ji malo krmime, no des. Pritom ona si musi nasi AKki kupovat zradlem. No opravdu mi staci tyhle situace kolem psa, a az budou deti? No to asi zesilim.
Kdyz to tady ctu uplne ji v tom vsem vidim. Ja nevim ze ty tchyne jsou si tak podobny. A problemy s mamkou z nas ma maloktera. Nebo se s mamkou snadno domluvime. Maji problemy s tchyni i vasi manzele? Me prijde ze ne, ze jen matky manzelu jsou tak nemozny 😠 😠 😠

lucisa
12. únor 2007

dludli, zajímavý postřeh, já mám taky pocit, že můj manža si stěžovat nemůže...
s našima vychází v poho a jak sám říká, dokáže se s nimi pobavit o věcech, které by se svými rodiči v životě neprobíral.

když ještě tchán žil a manžel byl svobodný, ale už bydlel sám, tak mu prostě otec zavolal, ať přijede v tolik a v tolik, že potřebuje odvézt tam a tam. vůbec ho nenapadlo zeptat se, jestli třeba už něco nemá nebo že musí do práce. manžel tehdy dělal městského policajta, tak měl různé služby. a tchán mu třeba řekl, ať zavolá do práce, že přijde později, že ho musí odvézt třeba do vedlejší dědiny pro vypálenou slivku. nechápal, že práce je důležitější, než jeho chlast. ale tchán ho v tu chvíli vždycky vydědil 😖

naši mě sice dost hlídali a nikam nechtěli během dospívání pouštět, ale jakmile jsem začala pracovat a ještě bydlela u nich a něco potřebovali, vždycky jsme se předem domluvili, nikdy z toho nehrozil problém rozhádané rodiny.
já nechápu, že to někde nefunguje stejně, vždyť je všechno o domluvě. já mám ale kolikrát pocit, že ty babizny tchýně vůbec neposlouchají, co třeba člověk jemně naznačí. pak to dopadne tak, že je z toho hádka atomové bomby ☹

dludli
autor
12. únor 2007

jo je to o komunikaci a o domluve ale funguje jenom tam, kde je vule a zajem se domluvit. No a kde neni, tam neni a pak to vypada tak jak tu vsechny popisujeme. No a co s tim? Tezko rict ☹

lucisa
12. únor 2007

dludli, my to musíme přežít a ta další generace našich dětí už to bude mít fajn, protože z nás přece takové semetriky nebudou, no ni?

jess
12. únor 2007

lucisa nestraš,já nechci dopadnout pro své snachy jako ty naše tchýně,no fuuj 😉 .To si radši sama budu rezervovat místo na marsu 😀 .Ty si s tím hlavu zatím nelámej,máš holky,a zatím co čtu ,tak naši manžílci se svými tchýněmi vycházejí 😀 .