Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

jeudi
7. čer 2009

no holky ja jsem zvedava az z nas jednou budou tchyne 😀

hancas
7. čer 2009

jeudi-----než být taková svi.e tak to at mě raději odstřel,v životě nebudu mím dětem kecat do výchovy jejich dětí a do toho jak je oblékat...to raději odstřel.je to něco hrozného

luucia
7. čer 2009

Holky, to je taková pohoda, když je tchýně na dovolený 😵 ale v sobotu už se vrací a prý chce malou HNED vidět 😝 to určitě, dělám všechno proto, abysme v neděli měli nějaký program 😀

Jinak tykání mě tchýně nabídla druhý den po svatbě a za týden mi řekla, že jí to přijde divný, jestli bych jí nemohla zas vykat 😲 😲 😲 mě to teda nevadí, stejně mi to nešlo přes pusu a radši jsem jí neoslovovala 😅 ale je to trapný 😝

Nevím, jestli jsem to tady psala...malá má atopický ekzém, tak k nim nemůže, pže maj kočky a švagrová měla "super" nápad...aby jsme měli druhý mimi, že to snad mít ekzém nebude a bude tam jezdit aspon jedno vnouče!!!!!! 😲 😲 😲

Já si myslím, že po zkušenostech, co mám s tchýní a tchánem...nebudu svým dětem a jejich partnerům do ničeho kecat 😉 ale uvidíme, uvidíme, uvidíme 😀 😎 😎

hupcza
7. čer 2009

jedu: hele ...já vycházím z toho, že moje babičky jsou dobré tchýně, moje mamka je supr tchýně (dle soudů těch, kterých se to týká) ..takže geneticky jsem vybavena na to být normální 😀 😀

luci: hele ta švagrová je taky dobře prdlá, že 😅

luucia
7. čer 2009

hup, máš pravdu, že manža si mojí mamku jako tchýni taky docela chválí 😉 tak snad mám taky předpoklady k tomu být normální 😅

no švagrová je prostě jejich dcera, tak co z ní může být, že 😅 😝 kor, když je dost pod jejich vlivem a nezná názor druhé strany..jen ten jejich 😠

Dneska jsem záviděla kamarádce... její tchýně, se zamilovala do chlapa, žijícího v USA a odjela za ním..vrací se až na konci srpna 😵 to je můj sen 😵

hupcza
7. čer 2009

luci: no já bych té mé přála milence někde na plutu 😀 😀 😀 😀

luucia
7. čer 2009

hup, haha, to je ještě lepší než USA 😀 😀 😀 nojo, asi to s ní budu muset přežít 😠

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
whoknows
8. čer 2009

Ahoj holky,
musím se tu svěřit. Tchýně s tchánem se začli hrozně "heftovat" do výběru jména našeho miminka. Už toho mám plný zuby, sama ještě nejsem uplně rozhodnutá pro jméno, ale cokoliv navrhnu, tak se jim zdá příliš moderní, nebo cizí, nebo se to nehodí k příjmení. Myslela jsem, že je to časem přestane bavit to řešit, ale už o tom mluví kdykoliv se vidíme. Zapisují si jména, která se jim líbí a pak nám je čtou. Někdy jsem na ně dost nepříjemná, ale oni nejsou schopný pochopit, že oni už děti mají (pojmenovali je bez kouska fantazie) a tohle si prostě musíme rozhodnout my. Bože! To jsem se zase rozčílila 😀

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
8. čer 2009

holky procitala jsem tema a docela se nasmala, prijde mi ale ze na kazdem sprochu pravdy trochu v kazdem vztahu kdyz neklape, jsou na vine dve strany... nenapadlo vas nekdy ze nejste taky perfektni a a melo by se obcas neco prehlednout.. kazdy je zvykly na neco jineho va sve rodine, trosku ucty hm... 😕

luucia
8. čer 2009

asanaa, jj, jsem z pce..asi je tady "dobrej" vzduch na tchýně 😀

whoknows, nenechejte si do toho mluvit 😉 je to vaše dítě..je vdžycky vyslechni a řekni, že už máte vybráno a jméno se dozví až po porodu..tak ti do toho nebudou moct kecat 😉

beruska2x, ono, kdo si tímhle neprojde, tak asi těžko pochopí...a bohužel to moc k smíchu není 😝 😝 😝 jsem ráda, že jsme tě pobavily 😖

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
8. čer 2009

ja prave nikoho nesoudim, jen mi prijde sproste pomlouvat nekoho kdo na to nemuze reagovat.. kazda mam preferuje svoje dite, treba to jen vidi z druhe strany, .. kazdopadne je to rodina a kdyz vychovala chlapa, ktere jste si zvolily, tak zase tak spatna byt nemuze ne...

luucia
8. čer 2009

asanaa, dobře jsi to napsla...kdo má dobrou tchýni, tak to těžko pochopí 😖

luucia
8. čer 2009

beruska2x, toto je téma pro ty, které neměly to štěstí mít dobrou tchýni a chtějí si ulevit 😉 pochybuju, že moje tchýně na mě nechá nit suchou 😝

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
whoknows
8. čer 2009

asana, no navzhují různá, pokaždé jiná, ale hlavně aby byla česká! to je pro ně důležité. my s manželem jsme ale dost kosmopolitní, hodně cestujeme a doufám, že budeme i do budoucna a jména nerozlišujeme podle toho, jestli jsou česká, italská, židovská nebo já nevím jaká ještě. nehledě na to, že se na dítě nevolá celým jménem ale přece jen křestním. v sedmdesátých letech kdy oni měli děti se zřejmě preferovalo to, aby jméno bylo co nejvíce neutrální a nevýrazné. dneska je ale jiná doba a být odlišný je to co se mi zdá důležité.

damin
8. čer 2009

beruska - evidentně nevíš o čem je řeč a jednou budeš taky dobrá tchyně. Právě proto "drbeme" tchyně tady, protože, když jim cokoliv, i blbost, řekneš do očí - rozhádáš se s nima, se svým mužem a stejně si nepomůžeš, protože tchyně "má vždycky pravdu". Prostě to tady bereme jako vykecávání a ono se nám uleví a nepohádáme se s ostatními členy rodiny.

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
damin
8. čer 2009

beruska - připadá ti fér, když ti tchýně řekne, že už dávno apelovala na mýho muže, že já vychovávám syna bez lásky, tak ať mu tu lásku dává on? Že mi to neřekla do očí. Po příchodu z porodnice mi přerovnala skříně - neřekla jsem jí ani slovo a muž jí řekl, že se mi to dovolilo nelíbit. U švagrové prohlásila, že mi tedy do skříní lézt nemusela - mě už to do očí neřekla, že by se omluvila.

hupcza
8. čer 2009

beru: no víš, až tě někdo začne vyštípávat ze vztahu dřív, než tě pozná a po seznámení v tom dále pokračuje, dokonce i na svatbě ...asi nebudeš říkat, že chyba je na obou stranách (nemělajsem šanci, začala po mě šlapat týdny před našim prvním setkáním)
pokud mou tchýni poslal k psychiatrovi i její lékař!!!!!!!, asi nebude chyba na mé straně
pokud nemá dorý vztah s nikým a já mám nedobrý vztah pouze s ní, asi taky bude to rozvrstvení viny jinak

obecně to, co píšeš platí a já jen souhlasím, jenže na druhé straně je potřeba mít člověka s elementární sebereflexí a minimem empatie (člověk, který ti vykládá o tom, že to, že své dítě nesnášela už v těhotenství a dobře věděla proč, protože jí schválně dělal bolest u porodu a pak v dětství dělal jen naschvály a plakal v ných očích toto opravdu nesplňuje 😉)

berenika39
8. čer 2009

beruška, a kdyby tě tchýně rozvedla, jako se té mojí podařilo zničit moje první manželství, nevypustila bys tohle z klávesnice. úcta, tolerance,pochopení, to jsou hezký klišé, ale má to svoje hranice. kvůli té jezince můj strší syn nemá tátu od dvou let, já x let života dost hektických, abych nás stihla uživit a ještě byla dobrá máma, prostě ona dosáhla svého a co způsobila, ji už nezajímá. její syn maminčin mazánek je dodnes u ní doma, je na ní hrubý, vůlgární,buzeruje ji, ona poskakuje, vaří,pere, uklízí a nakupuje a on se válí se svými 120kg a cigaretou na gauči. Jemu je dnes 48 a jí 75. Úcta?
Nechtěla přijí o syna tím, že se on ožení a bude mít svou rodinu. Klasická opičí láska. Bylo nám dvacet,před svatbou jsem tohle nevěděla, a pak se ona snažila tak vehementně, že byla úspěšná.

beruska2x
8. čer 2009

no ja jsem prvni tchyni taky nemela buh vi co.. ale proste jednim uchem a druhym ven a nedela jsem nic co by ji zbytecne popouzelo a slo to... 😵

luucia
8. čer 2009

beruska2x, já svojí tchýni rozhodně nepopouzím, jen jí nemusím vidět 😅 a tady se z toho potřebuju prostě vykecat...pomáhá mi to 😉 já se tady vždycky uklidním a o to tady asi jde

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
8. čer 2009

no přesně, o tom dodneška hodně přemýšlím, i když je to už 17 let, co se to stalo. vždycky byl "chlap jako hora", ale když jsme byli zamilovaný, byl super, zhubnul, dal se dohromady, žili jsme aktivně, a i když jsme bohužel měli společnou domácnost s tchýní, snažila jsem se vařit rozumně, aby mu to vydrželo. Praxe? Uvařila jsem rajskou, a večer v kastrolu přihozená půl kostka másla, aby to měl mladej pán lepší 😠 😠 . To byly jen ale takový střípky, nad kterejma jsem mávla rukou. Blý bylo, že se manžel choval k mámě opravdu hnusně, po vzoru svého otce. To mě mělo varovat, jenže jsem to zjistila až po svatbě a s miminem. Na rande se to nepozná 😠 😠 . To, že mi hrabala ve věcech, pomlouvala mě - no budiž. Ale k rozvodu vedlo to, že mě společně s manželem podváděli skoro rok. Peněz nebylo zrovna nazbyt. Měli jsme to rozdělené, já jídlo a manžel příspěvek na nájem. Měl dávat polovinu nájmu tchyni (svojí mámě), když bydlíme společně. Tvrdil, že dává. A ona mu ty peníze nechávala, aby měl na přilepšenou, ne my - rodina - ale on sám. Takže já blbec všechno táhla a manžel si užíval koníčky a svobodu. Podvod nesnáším, udělá to jednou, udělá to znovu. Tak jsem jednou sbalila naše oblečení, vzala kluka na ruku, rozloučila se a šla. (zrovna u nás byla sousedka, říkala - ty jdeš do čistírny s prádlem - a já naní - ne, stěhuju se 😀 😀 ). Dopadlo to v jejich domácnosti jak to dopadlo, a skoro si myslím, že kkdybychom bydleli sami, mohlo to být v pohodě. Ale to už nikdy nezjistím....
Zas bych neměla současného druhého partnera a Pétu 🙂))).

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
8. čer 2009

ne, bral rodinu jako nutnost, která přišla. nezdržoval nás, nestál o návrat. byl maminčinej a zůstalo to tak. byla to zkušenost, blbá, ale přece. pak jsem už nikdy neměla žádného jiného "tatínka" pro Míšu, nechtěla jsem mu dělat v hlavě zmatek, i když jsem pochopitelně nějaký vztah zkusila navázat. Bývalý si syna nejdřív bral co měsíc, pak dva, kolem pátého roku jen na vánoce a pak už vůbec. Dneska jsou cizí lidé. Mělo to tak být a nelituju.
Psala jsem to proto, že ty tchýně - některý - nejde brát na lehkou váhu, beruška mě rozčílila 😀 😀 😀
(beruska - nic ve zlém 😉 😉 ).
NO nakonec jsem si svoje vtoužený štěstí našla až ve 37 letech a život berem už jinak. Zdravý děti a pak všechno ostatní.

Tak at vás tchyně nezloběj, jsem odstrašující příklad 😀 😀

hupcza
8. čer 2009

beru: víš ..jenže já jsem ji zavdala příčinu už tím, že jsem začala chodit s jejim synem .... tři roky jsem se snažila jí ukázat, že ten odsudek byl mimo ...ale nenechala na mě niť suchou (opravdu nepotřebovala objektivitu - jsem výborná kuchařka a lidipo mě škemrají recepty - ale ona mě přesto neopomněla pokárat, že neumím škrábat rambory - to když jsem jí nabídla svou pomoc s uvařením oběda)
už nechci 😅

asi nechápeš smyslté diskuse -
k té paní se chovám zdvořile a korektně - na každou její vstřícnost odpovídám vstřícností, ale už nedělám první kroky
manželovi se ventilovat nemůžu - je to jeho matka a ikdyž se k němu, našemu synovi a mě (novlatně i ke svému dalšímu synovi ....atd) chová hnusně, nebudu ho za to trestat - on za ní nemůže
ale potřebuju někde říct, jaká kráva to je - proč ne tady - pokud ti to vadí, nečti 😉
pokud nechápeš, buď ráda ...já ještě po třech letech jejího jedu myslela, že je chyba u mě, taky jsem nevěřila, že se to děje a myslela jsem, že jsem paranoidní ...nechápala jsem, že s ní nedokážu vyjít - dokonce jsem šla k psychologovi, aby mi pomohl .... no way
i moje máma tam šla, aby nám udělala komunikační most - nepochodila (moje máma je takový komunikátor, kterému se cizí lidé svěřují s nejintimnějšími a nejbolestivějšími věcmi - potraty, bití ...)

prostě u některých lidé musíš chránit sebe a pak teprve řešit vztah

jak se chceš chovat k člověku, kterého popudilo jeho dítě tím, že se narodilo 😉 (to není jediný případ, ale je velmi výstižný)