Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

zanetka82
7. únor 2008

aponchie...tak to bych se taky bavila 😀 😀 😀 jsi skvěla to muselo vypadat 😉 😵

aponchie
7. únor 2008

zanetka:no nejdriv se mi do toho nechtelo pac nevim co bych mela mit z toho ze nekoho naseru ale budu se u toho muset jeste pretvarovat ale nakonec vyhrala slusnost k poprani tchyni vis jak moje svagrova ma sto kilo je to zenska a ta zarli takze co cekam ze? 😀

zanetka82
7. únor 2008

víš podle mě si je nasrala obě že si vubec našla tu odvahu a že sis dovolila přijít 😀 a určitě byli velmi překvapene 😉 tvoje plus

aponchie
7. únor 2008

zanetka:ja si taky myslim nejdriv me vseci premlouvli at jdu i manzel ze to bude prdel ale neverila sem a nakonec jo nikdy sem nevidela cloveka tak nechutne nasraneho kvuli tomu ze jsme dosli jakoje ma svagrova no a zase se neuvidime minimalne do 22.3kdy ma tchan 60tku tak su zvedava jestli i na nu nas nepozvou nebo jo.manza stresuje s darkem ze mu koupime takovy komplet na obleceni asi za 1200me se to zda nekomu s kym se skoro vubec nestykame nebavime sice je to jeho otec...dost.kdybychom meli normalni vztahy asi jo ale takhle se mi nechce do nich vrazet kdyz to stejne nema zadnou odezvu jo vlastne nase mala ma4.3narozky toz premyslim jestli je take nepozvat nebo jim napsat at dojdou nebo jak vubec nevim,ani nevim co ji tchyne koupi ale uz to neresim pac jednou se zeptala co ji ma koupit a kdyz sme ji rekli ze zbirame penize na kolo at prispeje +drobnost urazila se hodila 500do obalky +mag.tabulka a rychle od nas odesla

aponchie
3. bře 2008

tak co holky co vase tchynky jsou uz hodne ze nepisete? 😀 ta moje se nechce nadale vidat a zitra ma malicka narozeniny tak uvidime jestli se aspon ozve poprat nebo jako obvykle nic 😀

betka007
5. bře 2008

Ahojky, už dlhšie som sa neozvala, spomínala som, že sa máme sťahovať k rodičom manžela. Takže už sme tu. Tchyne je hotovy poklad a uz sa nam nepletie do veci. Myslim, ze to bolo z tej euforie noveho vnucatka, tak sa rozdavali napady a rady.. Parkrat sme si s nou o tom pohovorili a teraz uz ked tu sme, tak je to fajn. Baby vacsi problem mame s tchanom... To je fakt nieco. Je to stary nervak a najviac si vybija zlost na tchyni, sposobom takym, aby o tom pocul cely dom..... Vsetko mu vadi.... Vsetko vidi negativne....Poviete mu, ze krasne svieti slnko a hned to obrati na zle.. No, my si tu rekonstruujeme nasu izbu a aj sme pristavovali. Tak som sa samozrejme dozvedela, ze manzel dobabral vsetko co sa dalo dobabrat na baraku a ze si navazi prace ktoru tu urobil tchan za mladi.... Tchyne je blba a nicomu nerozumie. Rada by vymenila stare veci za nove, zrekonstruovaôa nieco, ale tchan je proti. Chodi po dome a kocha sa tym, co urobil, ze postavil barak a tak... Vsetko co povieme, tak si prekruti vo svoj prospech, tvrdi nieco, co sme vobec nepovedali. Komunikuje kricanim a ospravedlnuje to tym, ze je stary a ze sa uz nepocuje. Baby, tu je hadka kazdy den..... Furt si daco najde, nejaku hlupost. Dnes rano ma to uz dorazilo a prestala som sa ovladat. Bola som s malou za barakom. Mala lezala v kociku, chcela spinkat, tak som s nou drncala. No ale aj keby som neviem ako nechcela, tak som znovu pocula kricat tchana na tchyni... Hovoril, ze je vsade bordel, ci nemoze aspon vyluxovat....(pri stavbe,alebo rekonstrukcii je stale prach a neporiadok. Mimochodom, vysavame a utierame prach skoro kazdy den...)... Tak som teda vosla dnu do domu a opytala som sa ho, ci ked povysavam, prestane kricat na maminku-tchyni... Jaj, to ste teda mali vidiet co bolo. Zacal vrieskat aj po mne.. No ja, nezvyknuta na take nieco.. Este k tomu pristahovana k ,,cudzim,, ludom.... No tak som mu povedala, ze som mu nic neurobila a ze po mne nemusi kricat,on povedal, ze musi a zacal pliest 5 cez 9... Ako vzdy... Prislo mi to luto, plakala som.... zrazu mi zacali brniet prsty a pomaly som si ich necitila... Zlakla som sa. Asi mi bolo dost uzko z toho vsetkeho, co sa v tejto rodine deje kazdy den.... Hlavne ma vylakali tie ruky, lebo sa mi to nikdy nestalo... Ale postupne to prechadzalo. Chvalabohu..A tchan stal a krical.. Este aj oplzlo nadaval... Uroven, fakt.... Chcela som si trochu vyliat srdiecko a vypustit to von zo seba. Je hrozne zit v takom prostredi..... ☹ . Liecit si nervy nechce, vsetci su zli, len on je genialny, zeny su slepice... Fakt necgapem jeho spravanie, nema ziadnu kulturu.... Tchyne mudra zena, jemna, chytra... Manzel tiez.... Nikto v rodine nema taku povahu ako ma on....

aponchie
5. bře 2008

holky mala mela vcera narozeniny a tchyne se ani neozvala ani nepoprala proste nic dela mrtveho brouka 😅 a to jsme ji sli poprat v unoru k narozkam nakoupili dary za statisice a ona nic .to s eprece nedela male holce trilete toto

zoya1
5. bře 2008

aponchie - tvoja svokra je beštia proste - asi by jej niekto mal vysvetliť kde je sever 😀

aponchie
6. bře 2008

ja uz to seru.tohle nema cenu .mamka mi psala ze sem magor porad premejslim kde co komu koupit aby nemel malo jak se odvdecit ,a ona neumi ji prijit ani poprat?jj je svine ale kdybys ji videla jak se umi pretvarovat a chovat na verejnosti nikdy by jsi mi tohle neverila.manza s nema skoncil.ted mame jeste problem jak od nich dostat kytaru co tchanovi manza pujcil uz pred dvema mesici za 10tis!!!necce ji vratit

zdenka26
6. bře 2008

Apochinie.Tak to tě lituju,to si děláš srandu že ji nechce vrátit,normálně bych knim přišla a vzala si ji. ☹ At si myslí co chcou 😉

aponchie
6. bře 2008

manza rikal ze tam ted nepude pac by meli akorat radost ze jsme nasrani ze tereze nepoprali a ze si jdeme vylevat nejak nervy to nema cenu kaja rikal ze je to stejne nejaka 12strunovka na kterou neumi hrat a potrebuje jinou a tohle at se s tim zapere radsi nez aby tam sel prosit nejaky danajsky dar.on sam na to tchan nehraje ale ja nemuzu stravit ze tu malou nemaji radi ☹

ivulinda
27. dub 2008

já nevím proč,ale myslím si,že by všechny tchýně si měli rozumět se svými nevěstami když už si je synové vybraly,ale bohužel to někdy nejde!Já si na tchýni nemužu stěžovat-je fantastická 🙂 🙂 !!

petule.h
29. dub 2008

já mám taky bezva tchýni 🙂

maart
30. dub 2008

Holky, uz se do budoucna pripravuju na roli tchyne 😎 😀 ...pisnete, cim je ta vase sympaticka? Co dela, nebo naopak nedela? Co je vam na ni sympaticke, prijemne? Chci se vyvarovat chyb..jojo, mam jeste cas, ale znate to, co se v mladi naucis..... 🙂 . Diky.

kaciska
30. dub 2008

ahojky maar-tak já mám tu tipickou tchýni,s manželem sme spolu už 5 let a necelý rok manželé takže se známe dobře 😵 ona už dřív nemohla unést že si mě peta našel a dělala nám(SPÍŠ MĚ)naschváli...nechtěla aby si mě peta bral domu,tehdy jeste bydlel s mámou,neměla mě ráda a pořád mu to řikala co na mě vidí 😅 a pak když sme jim oznámili že se chceme vzít tak začala štěkat že proč tak brzo a že si nebude nic shánět na sebe a že nebude prostě nic zařizovat..no kráva!! 😠 a ted když čekáme mimi(děvčátko)tak se ani nezeptá jak se mám,a vůbec jí mimi nezajímá...jen peta jí zajimá,pořád se mu vnucuje a na mě se kolikrát ani nepodivá,já na ní s...u až bude verunka na světě tak jí hold neuvidí 😵 když se takhle chová...je toho plno ale to bych psala celý den,a pozitiva-žádné nemá!!! 🙄

aponchie
30. dub 2008

hmm asi milovat sve dite tak,ze mu nebudu kafrat koho si to vybral ,ale spise ho podporim a budu se snazit najit pozitiva a brat zivot jakej je z te lepsi stranky nez rvat po synovi hele vybral sis kravu apod.proste jsem tady abych svemu diteti preci pomohla kdykoliv to bud epotrebovat a je mou povinnosti ho podporit

maart
1. kvě 2008

..jojo holky, taky mam nekdy pocit, ze si nektere matky synacku ty sve chlapecky chteji doma nechat na silaz, ci co. Taky mam 2 kluky, miluju je samozrejme moc moc moc, ale budu rada, kdyz si v dospelosti nekoho najdou s kym budou stastni a v pohode. No nic, hlavne at nejsem stejna jako moje priserna tchyne...to bych opravdu nechtela!!!!

lefika
1. kvě 2008

baby, ono sa to podla mna zacina uz v tomto veku. ak sa moj manzel nezmeni, bude teda otrasny svokor 😠 dcera ma 2 roky a on uz teraz frfle, ze nech sa neopovazi najst si takeho a takeho chlapa, lebo pojde z domu 😕 a nerobi si srandu, to by som poznala 😖 no nic, este mam par rokov na to, aby som ho unormalnila 🤐

kristi
1. kvě 2008

jsem si vzpomnela na jeji vikendovou hlasku: sedime cela familie venku a kafickujem a ona rika: Kde je ten tata?? No, to snad neni mozny, ona je tady rodina a on to cely prosedi na zachode 😠

lenkabu
1. kvě 2008

Já moc doufám že budu normální tchyně...říkala jsem MM že jestli se začnu chovat jako jeho matka ať mi nafackuje 😅

vivien742
1. kvě 2008

maart moja svokra je jednoducho dobrý človek, s ktorým sa život nemaznal a preto chce ten život uľahčiť všetkým ostatným, ale nevnucuje sa. Keď sa mi narodil drobec, po našom príchode z pôrodnice sa najprv ozvala, či môžu prísť a keď prišli, svokor ma šokoval nádhernou kyticou a ona sa najprv spýtala, či si môže bábätko popestovať. NIKDY nekritizovala, čo mám oblečené ja, alebo dieťa, NIKDY mi nehovorila do toho, čo má moje dieťa jesť, nepočula som od nej NIKDY také kydy, že susedova Janlka už chodí apod. Za prvý navarený obed (vtedy sme ešte bývali u nich) ma vychválili do nebies,nebol zlý, ale ani nič výnimočné. Keď sa mi nepodaril zákusok, povedala - kašli naň, hoď to do koša a otvor bonboniéru. Neskutočne si ju vážim, stále máme priateľské vzťahy a navštevujeme sa, aj keď už s jej synom roky nežijem. Keď raz budem mať nevestu, budem sa snažiť byť tiež taká a nikdy mladým do života nezasahovať.

maart
2. kvě 2008

Diky Vivien, je neuveritelne, ze se jeste se svoji ex-tchyni stykas, to je pekne, aspon muze videt maleho.... 🙂 . No moje tchyne nam do zivota az tak nezasahuje, ale na vsechno ma prece jenom nejake poznamky, na vsechno ma slovicko ALE....tim chci rict, ze je hodne negativisticka, kdyz mam z neceho radost, tak ona rekne "Jo dobry, ALE..."...a nasleduje nejaky scenar toho, proc to vlastne tak dobre a pekne neni!! 😠 ...Kdyz jde manzel s detma a se psem ven, tak mu rika:"A zvladnes to...tolik deti"...no a ze ja tak chodim kazdy den, to uz ji nezajima. Neumi moc varit, kdyz varim ja, tak neumi pochvalit, jenom rekne "no, vzdyt to nic neni, to je jednoduchy".... 😠 ....no takhle bych mohla pokracovat dal, popsala bych nekolik stranek....no jeste si neodpustim nas zminit nas neustaly boj o tom, jak a co budou deti jist, na jidelnicku se tedy opravdu neshodneme...atd. atd. atd. Ne, chci byt urcite jina (lepsi) tchyne!!!!!!

vivien742
2. kvě 2008

maart tak v tvojom prípade to je typ povahy, tvoja svokra svojimi rečami vnáša nedobrú atmosféru nielen do vzťahu vášho, ale do akéhokoľvek, či už susedského, v práci a pod. Mala som takú kolegyňu a nsažila som sa jej vyhýbať a nedala som sa vtiahnuť do debaty s ňou, pretože videla svet veľmi negatívne a na mňa to zle pôsobilo. Je jasné, že u teba sa to nedá, možno by bolo dobré povedať jej to, čo cítiš, keď ti tak odpovedá, že ti tým berie radosť a nič sa jej slovami nerieši. A to, čo budú jesť tvoje deti s ňou nerieš, stanov pevné pravidlá!!Neboj, ona si zvykne, aj keď bude zo začiatku nafučaná. Je vynikajúce, že sa zamýšlaš už teraz nad tým, akou budeš svokrou, pretože myslím, že sa to postupne prenáša. Aj moja svokra mala svoju svokru veľmi dobrú, dokonca ju okolie prirovnávalo k babičke z knihy B.Němcovej. Naozaj je super, že chceš byť iná, ja sa v duchu smejem, keď tu niektoré mamičky neustále rieša vzťahy svojho dieťaťa s inými, napr. v škôlke a sú celé bez seba, keď sa niekto len škaredo na ich dieťa pozrie a stále ho chcú chrániť, minimálne do štyridsiatky 😀 , to ľutujem ich nevesty a zaťov už teraz...Drž sa.

lenkabu
2. kvě 2008

maart: naše tchyně by si rozumněly, ta moje najde něco špatnýho na všem 😉 Je mi jí až líto,co z toho života má.

maart
2. kvě 2008

Jojo Lenko, presne tak...uplne presne, taky si rikam, ze ona si ten zivot uplne kazi...ale co uz nadelas, ma takovou povahu....No a Vivien, kdyz zacne se svym ALE (na ktere uz jsem alergicka + muj manzel taky), tak ji radsi nenechame ani domluvit, rekneme (oba dva), ze to bude v pohode a at radsi nestrasi...

Jo a Viven, s tim ochranovanim mas pravdu...je to ve skolce presne tak, nektere matky "bojovnice" uz maji takovou tu "tchynovskou" povahu snad nejak zakodovanou ci co 😒 . No holky, jsem na sebe jako na tchyni zvedava, ale chtela bych, aby to proste mezi mnou a manzelkami/pritelkynemi synu klapalo, moc bych si to prala.... 😵 .

vivien742
2. kvě 2008

maart aj ja si to veľmi želám a páči sa mi, keď si svokra s nevestou tykajú a oslovujú sa menom.

ma_se
3. kvě 2008

pekny den prajem,ja tiez len v skratke o svokre...je to clovek,ktoremu bolo uplne jedno,ze svojmu prvorodenemu vnukovi pokazila dectvo a pomohla stratit otca...nemohla preniest cez srdce,ze jej syn moze milovat nejaku zenu a tak mu pomohla v tom aby si nasiel inu a mna a syna opustil...a keby len to,este jej to nestacilo tak nahadzali na mna taku spinu,ze na taku zenu ako je ona by nikto nepovedal/inteligentnu/je tomu uz dost rokov,a ona a jej syn pre mna uz neexistuju...ale ked tak rozmyslam nad tym,aj ja raz budem svokra,a len dufam,ze nebudeme taka ako bola ona...

ivulinda
4. kvě 2008

tak to je mi líto.jak to někdo muže udělt nechápu!!!!!!!!!!!! 😒

ma_se
5. kvě 2008

no ludia su vselijaky...ako Slovenka som pre nu nebola dost dobra...moja svokra bola z CZ....

vivien742
5. kvě 2008

ma_se, nie je dôležité akej bola národnosti, hlavne to bola trúba 😝