Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

ceekanka
11. črc 2013

@draxa Děkuju,já v to věřím,že bude líp 🙂 Příští týden už se stěhujem a tak už od ni snad bude větší klid. Spíš jak to tady tak čtu,tak se bojím,že jak znám přítele,tak se to v něm všechno nějak za čas vstřebá a bude mu líto,že mámu nevídá a podobně. Já ale tak ubohý lidi jako je ona a ten její amant vídat nechci,natož abych ji půjčovala děti když ironická reakce na to,že jsem byla těhotná byla :,, no to je teda dobrý". Co je moc,to je moc a nehodlám u ní dělat nějaké kompromisy. Když bude přítel chtít,tak ať ji vídá,ale já prostě nesnesu a nezapomenu to,jak se chová k vlastnímu synovi,jak je vůči němu lhostejná,bezohledná a sobecká,no škoda mluvit,mám osypky jen to píšu. A představa,že bude kazit moje děti a rvát jim do hlavy nějaké bláboly.. Když mluvíš o mamče,tak moje to měla skoro stejně jako já. U tchýně neprošla,protože to byla vzdělaná chytrá hoka a nehodila se do vesnický rodiny, hned ji odsoudila. No a protože si taťku odvedla do města,tak i přesto,že si brala dovolenou jenom kvůli tomu,aby jezdila pomáhat na pole,na seno,okurky a na brambory aby vždycky tchýni co nejvíc vyhověli,tak byli ti nejhorší. Pokaždé nás pomluvila,ale taťka s mamkou jsou do teď jediní,kdo ji tam jezdí všechno opravovat. Co já se nadřela na ,,cizím" baráku,uklízela po cizím oplzlým chlápkovi a nechávala si od něj srát na hlavu,jí (tchýni) jsem neřekla ani ň,aby se náhodou nerozbrečela a teď jsem ta nejhorší,protože jí kazím jejího synáčka a poštvávám ho proti ni a jenom díky mě má takový ,,špatný" názory.. No jsem zkrátka špatná,zlá holka 😀

flegicka
11. črc 2013

Holky poradíte? Tchýni jsme tuhle načapali,jak bez dovolení šumuje a bere si prášky na bolest.Teď znova,ono je to vlastně asi pořád jen jsem to začla trochu víc hlídat.24 prášků v čudu,o ty mi ani tak nějak nejde.Spíš o princip,že mi leze do věcí i když to měla už s výstrahou.Co by následovalo u Vás.Úplně zatrhnout překročit můj práh domu? Nebo jak na ni.Aby to zase nebyla msta.Kdyby ano,tak to jako bych jí zatrhla vídat malýho,toho má asi vážně ráda.Ale bez následků to pro ni už nechat nechci,jenom přeci moje trpělivost za ty léta už přetekla.

ivular
11. črc 2013

@flegicka Já bych ji doma nespouštěla z očí a snažila se návštěvy realizovat buď u ní nebo někde venku (kavárna, park,..).

elvira
11. črc 2013

@flegicka - těžké radit... jak vidno, tak ani výstraha nepomohla... co teď? Hlídat jí doma na každém kroku je trochu blbost - to raději ať nechodí vůbec, cítila by se blbě ona i vy.
Spíš by mě zajímalo, proč ty prášky bere?
Možná bych jí to řekla, dala poslední výstrahu - pokud se to bude opakovat, tak jsou ti návštěvy u nás zapovězeny. Když neumíš ctít naše soukromí, tak tu o tebe nestojíme. Snad není takový problém říct si o prášek od bolesti /chápu, že v takovém množství to trochu problém je/. Lézt komukoliv do věcí, obzvlášť po tom, co by mě někdo předtím načapal... 😝

kacernice
11. črc 2013

Holky, já mám od tchýně klid. Manžel maminečce nic neřekne, tak jsem jí to řekla já a ona se nasrala a už druhý týden se mnou nemluví. TO JE POHODÁÁÁÁ.

flegicka
12. črc 2013

@ivular
@elvira Byla před lety na lécích závislá,ale vidno,že z toho zas až tak venku není.A nebo to v jejím případě není o nějaké velké závislosti.Spíš je oprásklá jak lázeňská veverka.Bydlíme od sebe přes zahradu bez plotu,takže ji tu mám hoodně často.A dělá si z nás samoobsluhu.Usadím ji na gauč,po chvíli se de projít po domě a chodí z místnosti do místnosti,kolikrát jsem měla sto chutí jí říct,jestli něco hledá,jestli něco u nás neztratila.No pokaždý sem mlčela.Jde do koupelny a najednou koukám,že má moji řasenku.Takže je to spíš asi o bezohlednosti.Fakt nevim co s ní

pejsanek
12. črc 2013

Teda holky, nezávidím. Já mám naštěstí zlatou tchýni a nemůžu si stěžovat. Bydlíme ve stejným baráku, jen samostatný byt a vchod a pohoda jazz. Držím všem palce, ať to s těmi svými tchýněmi zvládáte bez vraždy 😀

paulittav
12. črc 2013

No potěš holky, já když to tady takhle čtu, tak čubrním .... Kolikrát si říkám, že jediná jsem tu já v případě, že moje tchýně je naprosto úžasná skvělá ženská a jsem hrozně ráda, že může bejt mojí druhou maminkou ... vlastně celkově s rodinou mého manžela vycházíme všichni naprosto suprově, ...ale je fakt, že na jednu stranu je to štěstí,, protože málo kdy se stane, že se takhle spojí lidi, kteří si rozumí ve všem... Klobouk dolů před vámi, že to zvládáte...

elvira
12. črc 2013

@flegicka - tak v tomto případě kouli na dveře, plot, nebereš naše pravidla a soukromí? Tak nechoď, po domluvě se můžeme vidět na zahradě, případně u tebe doma.
Já mám svoje soukromí moc ráda a jít si někdo k nám bez říkání do lékárničky, nebo do mojí kosmetiky, tak by mi to vadilo.
Asi je fakt oprsklá... 😝

elvira
12. črc 2013

Holky, já jsem mívala představu, jak s tchýní zajdeme sem tam nakoupit, dáme kafe, zdrbneme, já jí pomůžu třeba s velkým úklidem, ona mi třeba s malým...
Místo toho jsem v nemilosti, včera mi říkala švagrová, jak jí mám brečela do telefonu, že jsou sami a věří, že P. konečně dostane rozum a půjde bydlet domů. Ona si i po deseti letech, co bydlíme sami, myslí, že se asi rozejdeme a P. půjde bydlet k nim.
Navíc často připomíná, jak si mysleli, že ogar bude s nimi bydlet, aby se postaral o dům, o ně a pomáhal jim...
Prostě ani zmínka o jeho rodině, vnukovi, o vztazích - jen pořád my my my.... 😝

sarkusa
24. črc 2013

No jo, já měla taky tchýni úplně v pohodě, než se nám narodila dcera. Od té doby je to děs a hrůza. Včera jsem si navíc od manžela vyslechla, že to dělám já, ať se nad sebou zamyslím 😒 ☹
Je pravda, že k manželovým rodičům malou nechci moc dávat, ale i když se snažím, tak se k tomu nemůžu dokopat. Chtěla bych,ale prostě jim nevěřím, že se o ni postarají. Teď je jí 7 měsíců a doteď se nenaučili ji přebalit, případně mi jako minule vysvětlí, že to není potřeba. Lžou mi o tom, co s ní dělají a jestli brečela nebo spala, atd. Samozřejmě se to pak nějak dozvím a to jsem z toho fakt na větvi 😝 🙄

zdendula86
29. črc 2013

@sarkusa když se takhle chovají a lžou ti tak bych jim jí taky nesvěřila, mám to stejně jako ty...nevěřím a nepůjčím abych trnula hrůzou...

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
maladama
29. črc 2013

@marcalka1 odpověď nemám, ale musím říct, že když jsem četla tu pasáž "Mne neustale sleduje a kontroluje, kdyz jsme k nim jezdili (jestli Petrika netahnou kalhoty, jestli jsem mu namazala zadek, jestli jsem mu dala najist, napit..), " tak jsem nejdřív myslela, že Petr je tvůj muž, a na chvilku jsem se zamyslela nad tím, proč dospělýmu chlapovi máš mazat zadek 🙂

ono někdy maminky považují za nesvéprávné i svoje synáčky, že by se o ně měla manželka starat s full servisem.

kuliocka17
31. črc 2013

Tak drahé ženy sužované tchýněmi, jen pro zasmání...Tchýně=tátova přítelkyně (skutečná tchýně už zemřela) ... Odjeli na dovolenou, opominu to, že bydlíme v jednom společném domě, každý má své soukromé patro,ale u nich se začalo zamykat, jelikož se jí údajně ztrácely věci-asi už jí navštívil pan Aizheimer,ale podala to tak, že jí věci krademe.. 🙄 No a teď další perla, přijedu včera od našich, vybaluju věci a najednou nějaká paní na zahradě a zalévá její kytky- no shrnuto, pověřila sousedku, jelikož nám nevěří-asi bych jí jako zahradnice kytky zřejmě zničila 🙂 jenže sousedka netušila, že jsme doma, takže trapas pro ní, rudá až na zadku.... takže sousedka zalévá a já si s ní povídám 😀 A to ještě domluvila, že jejich psa, si vezme tátova dcera, ta včera přijela, že se jí to nehodí, jestli jí tu může nechat-jenže psisko je staré a sousedku zalévačku by zřejmě sežralo, takže konečná dohoda je, že sousedka přijde, zazvoní, já zavřu psa a ona jde zalévat.. trapné že? 😅

kajalka
31. črc 2013

Holky, zažila jste některá, že by vám tchýně furt brala miminko z náručí? No furt.. V podstatě pro ní neexistujem, jen když jí ho dovezem pod nos, tak ho zkoukne, jedinkrát se mě nezeptala, jak se malej má, jestli třebas něco nepotřebujem a tak.. Ale když je poblíž někdo cizí, hned by ho buď brala z kočáru nebo ode mě. Pokud nikdo v blízkosti není, tak na něj mluví "no já bych si tě hned vzala k sobě, ale...(nějakej důvod)" A teď nás čeká velká rodinná sešlost a já už vidím, jaký tam bude hrát divadlo. Co jí říct?

ivular
31. črc 2013

@kajalka Takhle to bylo u nás.. Už když jsem přijela z porodnice, tak mi tchýně vzala malého z náručí hned u auta a kráčela s ním slavnostně do domu ona ☹ Snažila jsem se to snášet cca rok a dodnes je mi líto, že jsem se neozvala dřív. Nicméně ono "ozvání se" neproběhlo v klidu - vyvolala jsem tím dlouhodobou bouři zejména ve vztahu s MM, který stál a stojí bezvýhradně při své matce.. Mám o tom i něco ve fotoblogu.

kajalka
31. črc 2013

@ivular To mě mrzí. Doufám, že muž by stál za mnou, i když se mě snaží tlačit do toho, abych tchýni mimčo dala na hlídání či vození (ovšem aniž by si o to řekla). Blbý je, že i kdyby ona něco myslela upřímně, už jí za ty roky nevěřím. A je mi to popravdě i líto, je to zatím jediný její vnouče a ani já jsem jí během šestinedělí, kdy je to fakt masakr, nestála za jedinou sms.

elvira
1. srp 2013

@marcalka1 - tak to je teda tchýně - perla... ale jak jsem pochopila, tak za chvíli bude z tchýně ex-tchýně?
Jak jsem to četla, tak mě obcházela hrůza a zvedal se tlak. To je fakt nenormální. Nejhorší ale je, že dospělý syn se nedokáže matce postavit a vymezit se. Díky její péči má zpackaný celý život...

@kajalka - taky to trochu znám, ale radu nemám. Ono na to divadlo nejde reagovat, vypadala bys jako pošuk - přetahovat se o mimčo. U nás to vyřešil malý - držel se mě jak klíště, řval, že za babi nechce. Tak to "jen" okomentovala, že mám doma maminčáka, ať s tím něco dělám a beru ho mezi lidi a bla bla bla - a taky pomoc ani zájem žádný...

elvira
1. srp 2013

Já jsem měla teď od tchánů dva měsíce klid, moje narozeniny už nikdo ani nevzpomene, ale přijeli malému popřát k svátku. Naštěstí jsem byla pryč, takže mě návštěva jen "lízla" 😀
Seděli jsme venku, tchán ruce v klíně, trpitelský výraz a každou chvíli se nadzvednul a hlasitě si zaťal. Naštěstí čichový vjem nebyl silný - bylo to venku.
To ještě nebylo všechno - tchýně na každý prd jednala podobně - jéžiši, dědečku, z čeho ty to máš? Takové trápení, to je hrozné - v mezičase demonstrativně třepala bradičkou - jakože bude asi plakat...
To bude asi z té špenátové polévky...
Jsem docela pobavená - řešili se vlastně celou dobu prdy, vnukovi se nevěnovali, nebavili, nás se na nic nezeptali, jen jsme poslouchali, jak dědečka bolí kolena, má prdíky /má nemocné střeva, ale manžel má totéž, takže víme o čem je řeč a netřeba to tak hrotit.../, jak jsou sedření a bla bla bla.
Hlavně ať mi dají už pokoj, je to lepší, o nich nic nevědět.
Když se tam manžel stavoval cestou z práce /chtěli něco dovézt/, tak ho zvali na kafe, ale on že nejde, že má pro nás jet ke kámošce.
Tchýně:"oni zas kdesi jsou?" Můj se jenom zeptal, jak zas a kdy jsem byla naposledy někde a tím to haslo... 😀

elvira
1. srp 2013

@ivular - teda prolítla jsem tvůj blog a řeknu ti, že mi z té tvojí tchýně a manžela není vůbec dobře... Jak nemáš podporu v chlapovi, tak je boj proti tchýni vlastně nekonečný...
Tak se drž, snad vám ta poradna pomáhá. 😉

ivular
1. srp 2013

@elvira Díky díky. Zrovna v těchto dnech jsme měli takovou krizovku, že kdybych měla kam, tak bych se sbalila a šla. Začal na mě na ulici řvát a na lidi kolem, ať na mě zavolají policii. Neumím si představit, že bych si ho mohla ještě někdy vážit. Asi už nemáme šanci. Ale to patří do jiného tématu.

sariel
3. srp 2013

Ahoj holky.
Tch. si všimla, že se jí vyhýbám. (Své důvody jsem už tady psala.) A tak si chtěla promluvit s přítelem, co se stalo. On jí vše řekl, co mi vadí. Půlku věcí popřela, takže tím mi dala najevo, že své chování vidí jako normální a přirozené. 😠 Mluvila jsem se 2 psycholožkama a zatím mi nedokázala žádná pomoc. Vše, co mi provedla mám silně v sobě a tak ta averze ne a ne odejít. Asi jí budu nesnášet celý život. 😒

sariel
3. srp 2013

A to bych samozdřejmě nerada, ale ona mi tak strašně ublížila a zradila mou důvěru, že takovému člověku už nemohu nikdy věřit a upřímně se na něj usmát.
Myslíte, že návštěvy jednou za 2 měsíce jsou OK? Švagrovci jsou s ní taky tak jednou za 2-3 měsíce.

simoch
3. srp 2013

vidim,ze vetsina je na tom obdobne. nejhorsi je ta bezmoc ,kdyz manzel ,je poslusny synacek a nikdy nepujde proti mamince,zenske,ktera se ma lecit na psychologii,ale odmita to a nakonec rekne ,ze jsem ja ta psychicky labilni a postve proti mne i deti

sariel
5. srp 2013

@simoch Ona poštvala i děti?!? 😠 😠 Kdybych neměla oporu v příteli a už by se jednalo i o hanění bábou děti, tak by mi byl přednější rozvod/rozchod. Nesnesla bych nemít oporu. Kolik bábě je? Má nějaké nemoce?

dashi
6. srp 2013

Ahoj holky, taky se musím vykecat 😉 Nesnáším tchýni, leze mi nanery už jen, když se na ní podívám 😝 Sice se snažím, ale nějak nemůžu překonat averzi, kterou k ní mám. Začalo to žabo-myšíma válkama, přes našeptávání jaká jsem a nejsem, až po citové vydírání. Tchýně je bez koníčku, takže by nejradši strkala frňák do našich věcí. Jenže já ať se snažím, si s ní nemám co říct, jelikož je trochu hloupá, takže ona se zmůže akorát, tak na pomlouvání sosedek, což já bytostně nesnáším 🙄 Je jí skoro 70, ale uraží se jak malý děcko, kterýmu vezmete lízátko 🙄

broskevnik
6. srp 2013

@dashi to znám ☹ Po narození malého to bylo ještě horší. Dopadlo to tak, že se s tchýní nestýkám.

sariel
9. srp 2013

@broskevnik A jak to snáší manžel? Chápe, že se nestýkáte? Vadí mu to? A jak je to s Vánoci, narozeninami... A tvůj syn jí vídá často? Zajíma mě to. 🙂

leukocyt
10. srp 2013

@ivular Já tchýni nemusím v momentě, kdy začne na mou 5-měsíční holku téměř šišlat. Je to její jediné vnouče. Stále ji chce vozit v kočárku, nosit atd. Asi5x za den vyjde schody k nám s nějakou záminkou a samozřejmě je u vnučky. Když byla ještě novorozeně a plakala, tak řekla, že by jí i nakojila 😒 Hrůza...Je prostě moc aktivní. Taky jsem zvažovala, že jí už něco řeknu. Chci mít svůj klid a věnovat se holce,a ne být jak myška,aby nás neslyšela, a trnout hrůzou ,kdy nás zas navštíví. Pořád se chválí sousedům, jak už je velká atd.Tchýně není špatná , ale někdy ji hůř vydýchávám...Možná že mi vadí na své mamce,že je k vnučce chladnější. Má jí ráda, to určitě, ale už se nerhne tak rychle jak tchýně. Třeba se bojí, že ji budu napomínat, jak má holku držet, nosit atd.K mamce si to dovolím. Na tchýni žárlím, bojím se, aby ji dcera pak neměla radši. Tchýně už holce vypráví, co budou spolu dělat, až bude větší. A já už se děsím...Tchýně jednou chtěla zas holku nosit a já na to, že musí být taky se mnou,ona (tchýně)že mi ji prý NEBERE. po narození dcery je za ní jak zpitomnělá...A jaký je váš dnes ?nebavíte se,jste ráda, že jste se tehda ozvala? kamarádka mi doporučila mlčet z vlastní zkušenosti.