Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

dagina
24. únor 2009

Ahojky, Meleri, to je dobrý 😵 , ale je dobrá, že čeká na pozvání, ta má jezdí bez pozvání, bere to jako samozřejmost přijet se na malou podívat kdykoliv 😖 .

svataterezicka
24. únor 2009

Jo holky já taky na tchyni nadávám a dneska ji musim pochvalit 😒 Ráno do práce a jsem uklouzla a nabila si koleno. Tak šla se mnou až do práce aby se mi nic nestalo... Takže abych jen nenadávala...

supina
24. únor 2009

Já bych raději spadla ještě několikrát, než aby mě musela doprovodit 😀

hupcza
24. únor 2009

no moje tchýně by si ani nevšimla,že jsem upadla 😀

dagina
25. únor 2009

Ahojky, ta moje by mě možná aspoň překročila 😀 😀

meleri
25. únor 2009

holky tak moje tchýně včera skončila v nemocnici, příliš vysoký tlak a bolest srdce..je to fakt hrozné, ale vůbec nic necítím, žádnou lítost...ona za mnou taky do nemocnice nejezdila když jsem těhotná ležela 4 měsíce, a nikdy mě nepolitovala, spíš ještě dělala rozbroje, vtrhávala k nám do bytu chtěla nám přestavovat nábytek aniž by se mě předem zeptala, a já nemohla zakročit páč jsem byla tedy v té nemocnici...všechno se spravilo jakž takž až po porodu, kdy začala být uctivější, atd...jenže zas občas ty její rady....

sayast
25. únor 2009

Holky,
procitam vas tu pravidelne a dost lituju ☹.
ale vypada to ze ty moji bude jednou taky dost. dneska mi trosku nastvala, oproti vasim problemum s nima malickost, ale aspon si budu moct postezovat 😅

minulej tyden jsem ji psala at nekdy zajde na kafe. ze slusnosti. V pondeli volala ze by prisla v utery, rikam ze nemuzu, ze jdu k dr., ale ze jindy. domluvili jsme se na zitra. Na dnesek mi bylo receno ze nemuze!. Tak ja sla do mesta, potrebovala jsem obehat par veci nez porodim (mzdovy, financak, knihovna, posta) a ona vola ze jde k nam jestli jsem doma. rekla jsem ze jsem ve meste. no, prislo mi ze mi neveri 😅 .ale ok
ted ale sedi moje draha polovicka s brachou na ping pongu a ona si tomu brachovi stezovala co mam byt co ve meste kdyz si ji zvu na navstevu! no nenastvalo by vas to?
zaprvy mi rikala ze muze jakykoliv den jen ne ve stredu! a zadruhy, kdyz si pozvu navstevu, tak jsem samozrejme doma, ale musim s ni byt domluvena. ja s ni byla domluvena na zitra.
uplne mi to hnulo zluci 🙄
a to opominam ze je nastydla 🙄

a to nerikam jak me stvou jeji pripominky ze jsem kulata (od nasich mi to nevadi, ty to rikaj s laskou, tady nevim). porad me nuti jist sladky, mala si to pry zada 😕 a nepocitam s tim ze by jednou respektovala moje pravidla ohledne vyzivy nasi male 😒

hupcza
25. únor 2009

say: to máš z toho, že jsi udělala vstřícný krok 😀

už jsem z toho vyrostla ... ani milimetr jí nejdu naproti (už jsem ušla kilometry a jen jsem byla za vola)
na druhou stranu, každý její vstřícný pidikrůček vítám a chovám se vstřícně - ale vždy ona první - já už mám odbyto

sayast
25. únor 2009

hm, tak tchyne ted volala manzovi ze ji tu nechcem. to je hezky. no,manza ji poslal do haje a polozil telefon 😅
ale asi se jednou mame na co tesit
ze ja se na to nevyprdla a na pozvani se nevykaslala...

dagina
26. únor 2009

Ahojky, Mel, to bude chvíli svatý klid, že 😀 ?!

Say, to je nářez, jak píše Hupcza, vstřícný krok se nevyplácí, obzvláště já jsem na ně machr 😠 . Zrovna minulý týden mi bylo tchyně líto, že malou dlouho neviděla, tak jsem ji taky napsala ať přijede..., no a pak jen trpím, takže už nikdy.
Holky, prosím vás, jak se mám naučit říkat tchyni jasně a důrazně že mě se-e 😅 ??? Myslím tím samozř., ať mi neradí, neprudí..., pořád mi jen vnucuje Sunar..., já si nemůžu pomoct, ale nejde mi to prostě přes pusu a tak moc bych chtěla, pak jsem akorát nervní že jsem si s ní nedovedla poradit. Ona si vždycky odjede vysmátá a já se z její návštěvy nestačím vzpamatovat a rozdýchat, týden uteče jak voda a tchyně je tu znovu 😠 .

markytkaaa
26. únor 2009

Tak o tchýni bych mohla psát eposy 😀
Né nadarmo se říká, tchýně a uzený ...

My jsme si nezačaly moc dobře ... když jsme s manžou jen chodily, tak to bylo fajn, jakmile jsme řekli, že se budeme brát, začal teror 😀
Máti si mě pozvala do cukrošky na dortíček 😀 a začala do mě hustit jak se pro jejího synka nehodím, že ho určitě jenom využívám a že se jistě ve dvaceti letech bojím, že tohle je poslední příležitost se vdát 😀
Tenkrát jsem z toho byla hotová tři dny, fakt jsem chtěla, aby to vyšlo a rozumněly jsme si ... no
Pokračovalo to tak, že při domluvě svatby byla jako generál, ale naši se nedali, tak se do nich celkem slušně obouvala, čím si tedy naštvala znovu mě ale i mé rodiče. Podotýkám na svatbě, kterou jsme měli ve vlastní režii se nepodílela ... na svatbu pouze přijela, bez jakéhokoli dortu nebo výslužek pro svou stranu ... dobrý, člověk si řekne křovanda a neřeší ...
Její návštěvy jsem přežívala, ale pořád jsem se snažila ...
Má chvíle, kdy si strašně moc chce hrát na rodinu a já ji to sežeru.
Velkolepě oslavuje svůj svátek a své narozeniny (celá rodina sedí přikovaná u stolu a rozdělá se pro deset lidí jedno vínko ...). Když mám svátek já, nedostanu ani SMSku 😀
Když jsme jí řekli, že čekáme mimi, tak si mě přeměřila a řekla, že si myslela, že jsem chytřejší ... takže úplně jsem z toho vyšla jako úplně blbá naprcaná jednadvacítka 😀 😀 Ale my jsme mimčo chtěli takže takovýhle hemzy jsme fááákt neřešili.

Jako pomoc pro mimi nám byla nabídnuta postýlka, která ležela uskladněná na půdě, z jedné strany puchřela. Matrace samozřejmě taky grátis ... vlhkostí se zdvojnásobila, ale když ji přeperu tak bude jako nová hmmm 😀
Starý nočník, co pamatoval bobany i dědečka ... a naprosto luxusní popraskanou žlutou (spíš hnědou) kačenu ... bývala pískací ... 🙂

Páťa měl teď v únoru svátek ... tchýně si ale jela pro štěně - je to učitelka na ZUŠce .... teď dokonce měli týden prázdniny ... neukázala se tady ... a to od sebe bydlíme necelých 20km ... a není to žádná stařešina ... 50 jí ještě nebylo 😉
Ad Páťův svátek ... objednala jsem si na švagrovou ten balíček jak chodí z Hami, mlíčko, sklínka ... ještě jsem o tom před čtrnácti dny mluvila, jako že až to přijde blablabla ... tak jsme ten balíček dostali v dárkové taštičce ...

Mohla bych pokračovat dál ... ale už nějak nemám sílu.
Spíš mám chuť se na to "zvysoka" ... nikdy jsem se nechtěla nějak mstít, ale s tímhle přístupem si jako babička neškrtne.
Ještě kluka ani nevozila v kočárku 😀 a když náhodou přijede a já krmím, tak překrmuju, a bude tlustej ... v 9měsících má 8kg což mi nepřijde hraničící s obezitou teda ...

Takže znova ... tchýně a uzený 🙂

markytkaaa
26. únor 2009

dag: mám to podobné ... jako ta kráva jsem vždycky jakože v dobré náladě, přitom křečovitě držím úsměv ... jenže vytlemená pak odjíždí ona, zatímco já se z její návštěvy div neléčím ... mám neurózu týden před návštěvou a týden po ní 😀

Jinak teď v sobotu jsme byli zvaný na narozeniny švagrový a švagra ... jakože na oběd, tak manža dostal mailíka, ať přijedeme mezi 14 - 15, že jdou den předtím na ples, tak asi abysme je nebudili nebo co ...
Ale jako já se nebudu řídit podle toho jak někdo píská ... dorazím mezi 16 - 17 a to ještě můžou být rádi ...
Samo vše se dozvídám sprostředkovaně ... však by jí upadla ruka, kdyby napsala smsku mě žejo ...

iira
26. únor 2009

ahojky holky, tak mě tchyně domu nejezdi řekla že je sem špatna doprava a navic upřednostnuje švarovu holčičku co jsou o pul roku mladši než mi ,tak co by sem lezla...samo že to neřekne nahlsa,ale je to na nich dost znat a mě už je to tak lito že je ani videt nechci,ted mame o vikendu jet pryč na nějakou rodinou sešlost a tam se mame sejit všichni tak s toho nadšena teda nejsem....od te doby co jsem tady psala že tchyně male ubližuje ,tak jsme se pohadali a ja vždy když tchyně malou chova uplně trpim a když odejdou třeba vedle do pokoje tak se bojim aby ji něco neudělala-asi jsem fakt cvok ☹

blahovka.cz
26. únor 2009

no tak jsem se sem zasla podivati -markytko plne ti rozumim,jsme asi tak stejne strare a stejne mame dite,me taky tchyne nesetri,ted dokonce predvedla manzovi plactivou scenu,ze ani nezajdem - to mu rekla tyden a pul po posledni navsteve -si mysli ze tam budem denne,ci co

jsem taky zvedava az se nam narodim momco,jak vladne,ze nebude denne vozit,jak by si jiste prala

jak jste tu mluvily o vstricnem kroku,taky jsem se nekolikrat ja nana ponizila a snazila se,no byla to blbost,male pocit,ze vyhrala,kdyz jsme si promlouvaly,ze se budem snazit,myslite,ze rekla ja taky??neeee ona je bohyne,ona chyby nedela

uz se moc tesim na reci typu,to delas spatne,ne ja to delala takhle atd.

sayast
26. únor 2009

u nas je pry za povla, ani ji nepozvem, nikdy nejsme doma, ale vzdyt ona je prece taky babicka 😀. ted o vikendu to bude 14 dni co nas nevidela, tak mi to neprijde jako zas tak dlouha doba. je teda fakt ze s moji mamkou jsem nekolikrat do tydne, ale to je neco jinyho.

sayast
26. únor 2009

no, manzu nastvala fest a jelikoz je to tvrdohlavej beran tak neustoupi. pry dokud se neomluvi, tak nas neuvidi 😅

a jsem taky mlada 😉. ted nam s manzou bude 23 😉

blahovka.cz
26. únor 2009

no say me uplne leza na nervy,jak tuze rada pred nim place,ze je chudinka,takove citove vidirani to je jeji
a mimicem to beru tak,ze v prvni rade se z nas stane rodina (ja+manza+prcek) - jestli bude knourat,ze je babicka a chce videt mimi tak ma smulu,pokud budem mit plany,tak proste navsteva nebude

hele spatna jsme tak,jako tak,lepsi pro ni (a jeji sestru a mamku - ktera dokonce vadi nase dite,protoze je to moje polovina) stejne nikdy nebudu,tak co ...

dagina
26. únor 2009

Marky, a co teda s tím 🙂 ?! Já si vždycky říkám "tentokrát si to nenechám líbit..." a pak stejně změknu 😖 . Z její návštěvy necítím ani drobek pozitivismu, tak proč to trpět?! Vážně uvažuji o nějaké odborné pomoci, hlavně kvůli malé, pak jsem zbytečně nervozní..., takový blok snad nemůže být těžké odstranit...

blahovka.cz
26. únor 2009

jeee dagi hlavne se nenechat nervovat,zvlast ted,kdyz mam malinkou(jak jsme vycetla z passu) - to je to co ji nejvic potesi,navic asi se ti taky rovnaj hormony.myslis,ze chyba je v tobe???kazda mince ma dve strany 😉

dagina
26. únor 2009

Blahovka, tak jak ji mám poslat slušně do pr-ele???????? Mě to fakt dost trápí, kdyby to byla nějaká cizí ženská, se kterou se nebudu stýkat tak na to kašlu, ale s ní se prostě asi stýkat budu muset ☹ a takhle to dlouho nepůjde. Jak jsem psala, ono je vysmátá jak beruška a já trpím 😖 protože jsem měkota, a není to jen hormonama.

blahovka.cz
26. únor 2009

proste kdyz chce prijit dagi tak bych slusne rekla,nezlobte uz mam sve plany-kdyz rekne ze pohlida malou-dekuji,zrovna to nepotrebuju,jste ale hodna ...nebo tak neco
kdyz ti chce radit-rekni dekuju,ale nepotrebuju radu,nebo vazuim si vasich rad,ale mam svou metodu
co na tu situaci manza,nebo pritel?

ja uz nacvicuju od zacatku tehu tyhle vety,proze ona je ten typ,co bude radit a chtit casto chodit

ty jsi mamka atatkou - vy si urcujete pravidla,ktere musi prijmout vase rodina 🙂 😀

amelie001
26. únor 2009

blahovka-díky za rady,u nás to bude stejný jako u vás.Taky bude chtít radit a často chodit.Ale jak říkáš-Já jsem máma,tak já určuju pravidla.Asi to s tchýněma máme v rodině,moje mamka moji babičku taky nemusela.

blahovka.cz
26. únor 2009

no vzdyt je to logicke,staneme se maminka a manzelama rodinou - ne nekym kdo vyrobil dite a ostatni budou si s nim delat vse co chtej,krom toho neni tu jen rodina,ale taky kamaradky a kamaradi,ne?!a nekdy taky budem chtit si uzivat rodinny zivot jen my 3 🙂

je to logicke,no akdyz slusne vysvetlime a podekujem .... co na to muzou rict?

amelie001
26. únor 2009

No jo,ale některý jsou hysterky a myslí si že jim to děláš schválně,viz ta naše....

blahovka.cz
26. únor 2009

tak ameli ona si to stejne mysli uz davno,tak mi je jedno,jestli si to bude myslet i tak,stejne o me pozitivne nesmysli a je mi jasny,ze me drbe - tak co se s tim trapit,ja ji ted taky v podstate drbu

dagina
26. únor 2009

Blahovka, já vím že nám na to nemůžou nic říct, prostě to je blok vytvořený zřejmě z dětství a je těžké s tím teď bojovat idkyž mě to moc ubližuje, fakt mám na ní takový vztek 😝 , ale kvůli Lucince si nemůžu nechat srát na hlavu..., no mám co dělat..

blahovka.cz
26. únor 2009

jakmile si na tu hlavu nechas nadelat,potahne se to furt,urcete si jako rodice mantinely,je to vase dite
jj litost vystridala vztek a ted uz me prechazi uz i ten vztek,jsem imuni,po 3 letech 😝 ja mela prvni 3 roky supr tchyni,ale sotva jsme s manzou zacali bydlet ..... no co tchyne me nemusi,stezuje si na me,diky tomu me uz nemusi ani jeji segra a matka,ale co nohu si za krk z toho nedam,mam svoji rodinu 😀

dagina
26. únor 2009

Blahovka, jj, kdyby šlo jen o mě tolik bych se tím netrápila, ale mám strach až bude malá větší a tchyně ji bude např. říkat "máma ti nedá pořádně najíst", "oni si s tebou nehrají"...., co pak si dítě bude myslet. Teď z toho malá nemá rozum, ale co pak?! No je to na mě. Manža slíbil že si s ní promluví, ale já bych radši si to vyřídila sama.

blahovka.cz
26. únor 2009

no tak to by mohla zkusit moje tchyne rict,by hodne rychle skoncila jako babicka - tohle by byl vrchol,jako urcite bych nikdy nechtela brat diteti babicku,ale jsou urcite hranice slusnosti

dagina
26. únor 2009

Dík Blahovka, dodala jsi mě energii, budu se snažit při nejbližší příležitosti s tchyní poradit 😉 .
Takže ty jsi s tchyní v pohodě??? Kdyžtak ji pošleš někam kdyby něco????