Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kveta
29. led 2009

Chcela som napísať: keď má chlap zlú svokru... 😀

fanys
29. led 2009

no já sem měla před 2 lety období to sme ješte bydleli s tchánovcema pod jednou střechou že sem byla schopna udelat cokoli,obětovat i jinak fungujíci vztah,proste jít hlavou proti zdi ..........dopadlo to že nás manžel odstehovával v mý nepřítomnosti,já se proste odmítla vrátit po hádce domu..........rok a pul manžu štvali proti mne,nevidela sem je,jezdil tam sám........bohužel sem vyměkla práve v tehu....hrmony či co,nejak sem snad trapne a naivne zadoufala že s vnoučaty by se to mohlo změnit,že mne začnou respektovat a pochopí že osumnást mi už fakt bylo.............proste mi hráblo a pustila sem je do svýho života zpátky.............................
nejsem žádná chudinka ani se nestylizuju do role oběte,jen bych ráda v živote měla klid,sem asi naivní trubka co si vysnila pro deti krásné vztahy s babi.....když už ty moje rodiče jsou někde na druhé strane druhé republiky..................ale bohužel,opět to graduje a zřejme to zase skončí mým výbuchem. 😖

dag-poslala sem ji už dál než di pr.........a vmetla jí d obličeje hrozné věci 😒 ale pravdivé,mne tohle někdo říct tak se nad sebou zamyslím a hodím si provaz 😅 no ona je jako splachovací záchod

Pro pobavení..........manžovi dnes psala esemes že ji mrzí že je mezí nami nejaká faleš........... 😝 bez komentáře

kveta
29. led 2009

Fanys, veľa krát to tak prebieha, že obeť dáva ešte niekoľkokrát šance, lebo dúfa, že tentokrát to bude iné... Ver mi, že aj ja som sa niekoľkokrát pokúsila znova a znova skúšať, či by to medzi nami nefungovalo... No a nefungovalo. Dnes sa už vyslovene racionálne držím od svokrovco preč, aj keď na vianoce je to pre mňa ťažké a mávam vždy nutkanie ich navštíviť alebo k nim zavolať. Ale racionálne si vždy zopakujem, čo urobili a či to chcem zažívať znovu...

aneta15
29. led 2009

holky pro pobavení - přihlásila jsem od dubna malou na kurs plavání - reakce kde budeš holku máchat - chudinka už takhle ji koupete každý den a ještě jí budeš máchat ve studený vodě, potom volala mým rodičům at mi to rozmluví , protože ona z toho nemůže oka zamouřit 🙂 v sobotu tam jedeme na návštěvu tak se těším jak jí hnu žlučí asi jí řeknu, že chodí mimina i do sauny a potom se hází do vody, kde plave led 😀

dagina
30. led 2009

Anet, dobrý šoky pro tchyni 😀 .

petrajah
30. led 2009

taky jsem vcera byla hrozná snacha. Na PČ jsem si všimla, že tcháni volali na skypu a je tam spousta ztracených volání, protože máme vyplý zvuk. A oni mají špatný signál mobilu, takže jsme bez spojení. To je ale smůla!! Neměla jsem na ně náladu. Ale dneska 100% přijedou z otázkou, kde jsme včera byli a proč nebereme skyp. Ale my si můžeme dělat co chceme, a nemusíme se nikomu zodpovídat.Holt děcka ztlumili reprák na minimum. 😀

cert..ova
30. led 2009

Ahojky, teda holky, já vás obdivuju, to bych nevydržela.Jsem dost impulsivní a tak by to nedopadlo dobře 😀

hancas
30. led 2009

anet----tak to je super.držím palce.jen tak na ně-

fanys
30. led 2009

holky hlásim uspěch,takový malý škodoibý uspěch...............tchyne marodí a jasne že hnde po ránu mne přepadla a přivezla mi 4 housky ke snídani!!!!!bydlí asi deset km od nás,jasne že přijela nečekane,já sem byla milá,samá milota,uvařila sem jí kafíčko a po deseti minutách jen tak mezi řečí řekla že mi práve psala kamarádka z tý vesnice kde bydlí taky že marodí a že ji ted přišla kontrola ze soc. 😝 byl to jen muj výmysl,to na to konto že když tady byla moje mamka z sk tak sem ji potřebovala odvezt na bus ,manža na služebce a potřebovala sem hodinu pohlídta spící deti tak mi řekla že to nejde že se bojí že ji přijde kontrola,tak mamču na florenc nakonec vezl známy,byla sem na infarkt...................
byl to nepopsatelne krásný pocit ji pozorovat,zrudla hned volala tchánovi který ji tam jen dovezl a odjel k holiči.......on nemohl protože ho zrovna stříhala,no paráda.............tak mi na odchodu vystresovaná jak ředitel zemekoule řekla že ted opravdu nebudou jezdit pokud bude marodit protože nemá vycházky a prý se bojí................. 🤐 a já vím že marodit bude ješte dloooooouuuuuho.tak aspon něco.

petrajah
30. led 2009

Náádhera, tak na ně. 😎

dagina
30. led 2009

Fanys 🙂 , a co takhle příště dát otrušík do kafe 😅. Ale zase na tebe myslí, když ti donesla housky 😅 . 😝

katschka
30. led 2009

Já se omlouvám, že lezu do diskuze, ale to je tak "pěkný" vidět, že ten problém nemám jenom já. 😀 Mi přijde, že tchýně musí mít někde školu na to, jak drtit snachy. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Naštěstí mam manžela, který stojí vždycky při mě. Kdyby ne, tak už bych k nim nikdy nejela. Jsou totiž ze Slovenska. Mimochodem to je taky jediná dobrá vlastnost tchýně - to, že je nějakých 700km daleko. 😀

Jednou, když jsme si měli všichni promluvit po velmi bouřlivé noci, kdy se ztrhla hádka jako blázen, nám oznámila, že se s tchánem dohodli, že výchovu našeho syna nechají na nás.. 😀 😀 😀 Můžu říct, že jenom touhle větou na začátek "debatování" (ve skutečnosti mělo jít o monolog naší "milé" babičky) mě totálně rozsekala. sem nevěděla, jestli se mám začít hystericky smát nebo brečet.. no.. jdu za synátorem.. si mě žádá. 🙂

petrajah
30. led 2009

Moje děti dělají strašné rozdíly mezi jednou a druhou babičkou. Moje mamka si s děckama hraje, povídá si s nimi a tchýně si sedne s námi a hlavně rozumuje. Co je kde novýho, kdo umřel, ta Anička od Frantíka, co měl dřív Boženku, určitě ji známe, umřela. Když se zeptám na věk, tak jim je 80. Takže naši vrstevníci. zarazíme ji, ať toho nechá, nikdo je nezná. Je to únavný. Děcka chtějí chodit k mé mamce, a před tchýní řeší, kdy už půjdou k druhé babičce. Okřikneme je, ale příště to řeknou znovu, aspoň ti menší. Tcháni to vyřešili koupí počítače a PČ her, aby se děcka u nich nenudily. !!!! 😠 🤐

kveta
30. led 2009

Moju známu si zobrala svokra bokom, posadila ju a povedala jej: "Nič si z toho nerob, že ma má Tvoj synček radšej ako Teba..." Známa na ňu len pozerala s tichým úžasom... 😀

svataterezicka
30. led 2009

Katschka to jsem se teda taky zasmála, to jsou hodní že nechají výchovu na vás 🙂
Jinak co říct prostě narovinu: ty jsi matka mýho přítele/manžele a já jsem zase matka mojí dcery/syna. Takže výchova syna tu už jste si vyzkoušela a ted nechce vychovávat zase mě moje děti. Děkuji 🙂

katschka
30. led 2009

Jsem to napsala blbě. To, že jsou ze Slovenska mi nevadí, ale vadí mi, že když k nim jedeme, tak je to na týden a musíme u nich bydlet.. stejně jako oni u nás a to je prostě vražedný... 😔

terez - já se obávám, že už to nemá cenu. Já už se toho nakecala a nic platný... dycky je ona ta chudinka, který já ubližuju, když ona se přece snaží jenom pomoct... ale kdo se jí o to sakra prosil???? 🙄

hancas
30. led 2009

fanys------------boží nápad!!!!!!!!!!!!!!!!a máš zase na chvilku klid že????

kats---jo přesně výdycky jsem já ta nejhorší,která jí ubližuje a prostě jsem krkavčí matky 😉

gtver
30. led 2009

holky, nedá mi to nepřispět, teda, je síla, co tu čtu, vůbec vám nezávidím a upřímně přiznávám, že jsem šťastná, že manželova mamka tu školu, o které psala katschka, evidentně neabsolvovala 😀 Mít to, co popisujete, rodině, jsem zralá buď na psychiatrii nebo na basu, takže držte se a hlavně si nenechte víte co na hlavu 😉

hame
30. led 2009

Hoj holky, hlásím se do klubu 😀 Ještě před svatbou jsem si myslela, že tchýně je docela fajn, ona je sice docela hodnej člověk, ale nějak mi přijde že se jí vlastně nikdy nezavděčím, hlavně co je na světe malej. Naštěstí MM stojí při mě a občas si mamku umravní, ale ona je nesmrtelná a když se proti ní ozve on, tak stejně já sem ho navedla. Poslední dobou si začala i vymýšlet. To, čím vším mi pije krev bych tady vypisovala měsíc 😀

fanys
30. led 2009

ahojik 😀
když nemuže mohamed k hoře..........manža přišel z práce že mu volala matka že sme zvaní v nedeli na oběd,že bude pect kachnu a pect koláč či co.....učast prý nutná,přijede i švagrová.....tak em rázne zvedla telefon a oznámila sladkým hlasem že kachnu nežeru že by to po tech letech a sploubydlení už taky mohla vědet.Nato se ozvalo že mi teda udelá něco jiného------------až tááák je totiž jhodná.v duchu sem si říkala jaká sem špatná snacha 😖 ,dostřelila mne tím že švagrová chce videt miminka a že už by to chtelo udelat nejaké fotky že sousedky baby čarodejnice se jí ptali a my sme jí nic nedali.!!!!!!!!!!!!!!!!!tak sem jí řekla že švagrová to má k nám tak daleko tak jak my k ní,a že tam nepojedem.A nato konto mi řekla že si to myslela že si svoje antipatie k ní budu řešit přes deti.a bylo to ...................BOMBA vybuchla.ješte že ten telefon toho tolik snese.
tak dá mpak vědet na jak dlouho byl klid,zatím papa,mne se nesmírne ulevilo,a říkám si než špatná babička tak radeji žádná.

kveta
30. led 2009

Fanys, teraz bude nasledovať silný tlak na Vás dostať Vás späť do područia rodiny. Možno srdcervúce scény, možno oznámenie vymyslenej smrteľnej diagnózy svokry, atď. Najdôležitejšie je vydržať. Keď ten nátlak vydržíte, ich tlak sa bude znižovať až kým to takmer nevzdajú. Hlavne neustúpte, lebo tak svokre len ukážete ako na Vás: stačí trocha potlačiť, stačí trocha nakričať a mladí opäť skáču, ako ona chce. Takže vydržte. A gratuľujem. Za Tvoj kľud to stálo.

Že účasť povinná... ja zdochnem. 😀

kateline
31. led 2009

Ahoj holky. Všechny lituju, hlavně vydržte. já jsem taky občas na prášky. Mimo to, že mě vytáčí tchýně, totiž bydlíme u manželový babičky, takže mám tchýně vlastně 2. Babička má utkvělou představu, že když dala barák přepsat na manžela, že z vděčnosti uděláme všechno, co chce ona. Každej víkend tady vyvařuje příbuznejm-kuchyň je bohužel společná-a hrozně se diví, že mě vadí, že mě do kuchyně pustí až ve dvanáct. Tchýni jsem tuhle naznačila, že když už jsme s manželem víc než rok po svatbě, mohla by mi nabídnout tykání. Ona mi totiž tyká od začátku, aniž by se mě na to někdy ptala. A ona že ne, že na to není vhodná doba. Tak jsem jí řekla, ať teda netyká ona mě a to prej je něco jinýho, ona prej může. Tak nevím. Jsem sice mladší, ale myslím že tykání se neřídí jen tím a dost mě to uráží. Na tchýně by fakt měl bejt povolenej odstřel a na babičky občas taky. Já ani nevím, jestli do situace, kdy mě buď vytáčí tchýně nebo babka mám přivíst ještě dítě.

petrajah
31. led 2009

Moje tchýně mně nabídla tykání, měla jsem jí říkat mami ty, ale já jsem odmítla. Vykám jí, ale mami jí říkám. Potřebuju určitej odstup, nevím, jak by to dopadlo, kdybych jí tykala, to bych byla asi drzejší, troufala bych si asi víc. Toto mně vyhovuje, ale dovedu říct nepříjemnou věc slušně a v mezích. Asi bych jí dávno poslala do pr., ale jak jsou čarodějnice koncem dubna, tak to si zgustnu!!! Když ji uvidím, tak s úžasem se zeptám, jak to, že neodletěla? Ale má smysl pro humor, tak to bere.

petrajah
31. led 2009

U zvěrolékaře: "Potřebuji useknout svému psovi ocas!.. "A proč?" - ptá se zvěrolékař. "Musím odstranit jakékoli známky radosti!"
🙂

elitera
31. led 2009

kateline, vyžadovat po někom, aby ti dovolil tykání, je vrchol neslušnosti. Chápu, že ses ohradila, že ona tyká tobě, stejně tak chápu, že se s tchyní nesneseš - to asi 50 % populace. Ale požadovat, abys jí mohla tykat... 😅

hancas
31. led 2009

mě tchýně nabídla tykání po porodu miminek,že prej je k tomu ted příležitost.moc se mi do toho nechtělo,ale sem tam ji tykám ale nejraději bych s n nemluvila vůbec

kveta
31. led 2009

Elitera, podľa starých pravidiel etikety tykanie ponúka staršia osoba mladšej. V nových pravidlách sa to zmenilo a naopak v súčasnosti ponúka mladšia osoba tykanie staršej. Zmenilo sa to preto, lebo podľa starého modelu sa mladšia osoba dostávala do problémov s etiketou, ke´d chcela odmietnuť návrh staršej osoby. Takže Katelinin postup bol podľa nových pravidiel ok, ale svokrino pokračovanie v tykaní, keď si jej náprotivok praje vykanie, je neslušné.

Raz som sa s oveľa staršou osobou dostala do problému ako Kateline, požiadala som ju o vykanie mojej osobe /neviem to popísať menej nabubřele/ a ona pokračovala v tykaní napriek slušnému upozorneniu "Vykajte mi." Keď som jej na tretí krát povedala dôrazne: "Vykaj mi." tak to tá osoba pochopila a vykala mi. Nebolo to slušné odo mňa, ale účel to splnilo.

fanys
1. únor 2009

kateline.......ahojky.....ta já to teměř stejný,manža dostal barák od babičky a dědy -tchýnini rodiče!!!!!jsou celkem fajn,ale samozřejme s tím že tam bydlíme od dubna....nejdřív rekonstrukce,ted dvojčátka atd.proste chaoz 😨 nevadí mi,občas bych je zabila ale jsou to starý lidi,bohužel proto blbě zabráním tchyni aby sem jezdila,ale život se starouškama je plný překvapení 😅 napr.infarktový stav MUJ nejak tesne před porodem babička diabetička si píchla večer inzulin a zapoměla se najíst,o pul noci na nás tloukl deda že babička chrčí,je v bezvedomí ,celá spocená atd.jsem PA tak sem vědela o co go a když odjíždela záchranka tak jim na férovku mudr.řekl že sem jí zachránila život......nebo tenhle týden....vzhledem k tomu že ji všechno bolí tak užívá tramal kapky což je dosti silné svinstvo.změnili ji ale posledne balení se specielním dávkovačem a co myslíte předtím brala 20 kapek,na tomhle je jedno zmáčknutí 5.nepřečetla návod a nadávkovala si jich 100!takže tahle vesele si žijem,do toho thánovci,deti....a občad se mi zdá o provazu 😵
ale k tý kuchyni....taky máme společnou zatím sme nestihli udelat všechno-staroušci nejedí minutky,kuřata,testoviny,rýži,zeleninu-to prý není jídlo.knedlíky,brambory,hovezí,vepřové,přesoleno,co plave na omastku je fajn,tlusté,samé guláše,omáčky......o to moc zase nestojíme my.takže veselo pro 4 lidi vaříme věčšinou zvlášt,ale to jim nelíbí protože babička vaří kotle jídla a musí se šetřit tak to dojídají týden.nemluvím o masu ve třech mrazácích a zásobách jídla ve špajzu -příprava na 3.svetovou 😀 maso smrdí.....atd.ale tohle je jiná kapitola,ne kaptola tchyne..... 😉
jinak má milá tchyne volala manželovi a vyčítala mu že je to hrozné jak je pod pantoflem,že sem prý hrozná slovenská kráva-bohužel pro ni stál vedle mne a měl puštený reproduktor. 😕
S tím vy-tykaním.....nikdy bych tchýni jako osobě s kterou nevyhcázím,která mi pije krev,která mi vadí netykala.už z principu-ono se říká vy vole huř než ty vole 🤐 kdyby to ale byl vztah v poho tak bych to brala ráda
tak se mejte hezky

martimarti
1. únor 2009

Katelina, to je fakt troufalost přepsat dům na vnuka a pak očekávat vděk. To jsem se fakt pobavila. Možná bys měla manželovu babičku odstěhovat někam na vejminek, dům už darovala, tak co tam u vás oxiduje, ne 😀 😀 A nebo buďte s manželem hrdí, dar-dům vraťte a najděte si něco svého, když tě tak otvavuje, že si babička vaří ve "své"kuchyni.

katschka
1. únor 2009

Můžu říct, z vlastní zkušenosti, že je nejlepší si to s tchýní vyříkat.. a pěkně "na tvrdo", páč jinak to nepochopí. Co se tykání týče, tak to mi nabídla na svatbě. A řekla mi, abych jí říkala mamko nebo tak. Jenomže to mi nejde přes pusu, páč já mám mamku jenom jednu a s tímhle oslovením nehodlám hýřit.. kor na ní ne. Takže jí neoslovuju nijak.. 🙂 vím, že to tak asi nepůjde pořád, ale zatím to prochází. 🙂 Jednou jsme spolu... no.. vlastně asi dvakrát měly fakt hnusnou hádku. A jednou, když jsme byli u nich, tak to bylo v noci a udělali takovou věc, která se nezapomíná.. další dny jsem se na ní ani podívat nemohla, jak se mi hnusila. Ale je pravda, že od té doby se docela dost krotí. Rady typu: "okrájej mu (synovi) to maso, ať tam nemá tlustý" a podobně pouštím jedním uchem tam a druhým ven. Na to už jsem rezignovala, ale naštěstí už nedělá nic horšího.
Já jí fakt nemám ráda. Nejhorší je, že takovýho člověka nemůžete poslat flopem do pr*ele, páč je to pořád manželova rodina a Oliverovi taky nechci brát prarodiče. Jestli je bude mít z poloviny tak rád, jako já měla mojí babičku, tak budu šťastná. ale přežijte to, že jo.... 😅 Chce si mě prostě převychovat k obrazu svému. Ona je výborná hospodyňka, co se domácnosti týče. Umí dobře vařit (i když dost dietně), celou domácnost má prostě v "cajku". A chce, abych byla to samé. Říká mi, jak co mám prát, jak si přestavět nábytek v bytě, stříhá mi kytky, aniž bych o tom věděla. Ale já prostě hospodyňka nikdy nebyla, nejsem a nikdy nebudu.. a ani nechci být. Já si s ní ani nemám o čem povídat. Zeptala jsem se jí, jaká byla oslava jejích narozenin. A ona mi začala vyprávět o tom, že to teda bylo venku a z čeho měli podsedáky, aby je nezábla řiť. Mě tyhle věci prostě nezajímají. Tak dycky poslouchám na jedno ucho a kývám hlavou. Jí to stačí a já to už holt nějak přežiju. Nejvíc mě štve, že chce dělat s Oliverem všechno jako první. Byli jsme tam na Silvestra - fakt zábava jako blázen - a jeli jsme se podívat na dolinu, že tam bude sníh. Byl tam hlubokej sníh a vzali jsme boby a bylo to moc fajn. Ale tchýně hned brala Olivera do sněhu, aby jako padal a hned zase mu ukazovala andělíčky a hned ho zase brala bobovat a tohle a támhle... Asi mám fakt hodně averzi... Kdyby to byl aspoň člověk, se kterým se už nikdy nemusím potkat...chjo...Omlouvám se za sloh.. ale muselo to ven... 😅