Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sirael4
18. kvě 2010

carculka: asi mu to připadá potom už pozdě 😉 ne hned, ale za pár let....ale já si myslím, že se rozhodne nakonec že ještě jo.Původně jsem chtěla děti min. po pěti letech, ale uvidíme, necháme na osudu 😉

carculka
18. kvě 2010

🙂

sarax
18. kvě 2010

Sirael4: jestli můžu jen podotknout, snad se nebudeš zlobit, já mám děti od sebe 8 a 5 let. 5 let, to si ještě vyhrajou, malej dvouletáček a prvnáček si spolu hrajou, ještě jooo, ale můj pubescent se s prostředním už nesešli, je to lítý boj 😉 . Ještě tak 16leták s 2 letákem, to je sranda, koukat jak spolu brchové blbnou, to mám slzy v očích. šla bych i do 4. děcka, určitě by to byl zas kluk, já bych snad ani jinak nechtěla, ale nekradem a nemládnem,ale slyšet v 38 od chýně, že jsem drzej spratek mě rozesmívá ještě ted 😀

sirael4
18. kvě 2010

sarax: to tedy jo 🙂 my jsme se ségrou o šest a je to fajn, i když rozepře taky byly.

carculka
18. kvě 2010

sarax ale co se tyce veku,bys jeste mohla neee 😀
ja chci rozdil 4-5az bude mala do odpo ve skolce

sarax
18. kvě 2010

Carculko: to je krásná představa a máš to hezky naplánovaný ,ale musím Ti napsat , že minulý týden jsem se dozvěděla, že mi kluka od září neveznou do školky, brali každé druhé dítě a už vubec ne děti maminek, které jsou doma s druhým prckem, to ani nevzali přihlášku, nekecám... to je katastrofa, co? Prostě nekterý mamči nenastoupí do práce, jsou to samoživitelky, a protože prostě nemají školku, tak budou na pracáku, protože přijdou o práci, to je vid? taky mě rozesmálo, že mám říct babičkám, hahaha, fakt vtip, babičky jsou vytížené jinde, naše děti bylo zatěžko pohlídat jednou do měsíce na 2-3 hodiny

carculka
18. kvě 2010

sarax..ja teda bydlim i za mestem na vesnici mame postaveno a dojedem si ale zamestnana budu ve meste,tak snad mi ji vemou ve trech letech...a do skoly taky do mesta chci

sarax
18. kvě 2010

Carculka: my jsme lednoví a nevzali...., taky stavíme za městem, ale žádala jsem ve městě, zatím tu bydlíme , mám taky práci ve městě... jako chceš ty a nechytačka, ani s trvalým bydlištěm, nevzali ani některý 4-letý, fakt hruuuuza

carculka
18. kvě 2010

chjo ☹ tak uvidime,kdyztak soukromou aspon na dopoledne

brumdinka
18. kvě 2010

ahojte, teda s těma školkama se nestačim divit - my sme taky lednový a naštěstí Jiříka do školky vzali hned (ve 3 a půl letech)

tak si říkám, že bych ten svůj podnikatelskej nápad zařídit si agenturu na hlídání nebo malou školku měla více rozpracovat 🙂 😀

sarax
18. kvě 2010

Brumdinko: jo, tak to jo, ale nám budou tři v lednu ted a to už musím do práce, příští září nás prý taky vezmou, to nám taky bude 31/2, ale jak od ledna do září hlídání..., to nevííím. Budou druhý kola v červnu, třeba se někam upíchnem. Já chtěla od září na zvykačku od ledna navtvrdo. On prcek bude mít problém, protože ještě nikdy s nikým jiným, nežli se mnou nebyl. Však víte, babky nezájem, nezná...

brumdinka
18. kvě 2010

hm no to si bude dýl zvykat, je fakt že náš malej byl naučenej, že byl u babiček, když já jezdila do školy a Jirka byl v práci - taky byla školka v pohodě, nikdy tam nebrečel nebo tak jen poprvý když jsme ho tam dali, tak na náš koukal stylem jako to fakt myslíte vážně, jo mě tu nechat 😀 😀

mataharyy
19. kvě 2010

Ahoj holky,
tak po odmlce se opět hlásím. Po návratu od našich jsem si říkala jestli té paní nekřivdím, jestli prostě z ní nejsem nakvašená už ze setrvačnosti, ale po její poslední návštěvě si říkám že asi ne 🙄 Chová se ke mě jako bych byla průhledná, něco jí řeknu a ona mě slyší, ale neposlouchá, celou dobu mě poučovala už jsem nevěděla o čem s ní mluvit, o našich, o politice, o počasí, prostě děs. Celu dobuse tvářila jako bych jí něco provedla (a fakt si nejsem ničeho vědomá 😕 ). Byla jsem z ní tak vyčerpaná že to až nebylo možný. Pak začala prohlašovat že příští týden končí v práci (což bylo včera) a pak že bude chodit častěji, že si vezme malého do kočáru a buou chodit ven... Já nechci aby ho brala ven sama, ale nevím co mám dělat, protože když jí prostě nepošlu na plnou hubu do háje, tak mě nebude poslouchat a udělá co bude chtít 😔 ! Pořád jsem se snažila jí tolerovat, na úkor vlastní pohody, když jsme tam bydleli, držela jsem hubu a krok, aby si nemysleli že jsem nevděčná a tím jsem to asi totálně podělala už od začátku 🙄 Při každé návštěvě je na ní vidět jak si prohlíží dům a přemýšlí kam by se vešla... Kdyby byla nemocná a potřebovala by péči tak žádná, prostě jsem si vzala manžel i s jeho rodinou ať je jaká je, starala bych se o ní, ale nevidím důvod proč by náš rodinej život měl jít do kopru jen proto že ona si vzala vola, proč by jsme měli i my doplácet na to že ona si zbabrala život 😢 ? Od podnělí jsem s nervama v háji (ne kvůli tchýni), ale ona mi tedy na náladě nepřidává...
Jináč to s tím pokojem bych jí neodpustila... A oni od našeho domu mít klíče nebudou (jen přes mou mrtvolu), já u nich bydlela skoro rok a taky jsem neměla klíče, když jsem někam šla a nebyl nikdo doma tak jsem si musela půjčit erární a když jsem si je náhodou nechala v kapse, tak mě pak co deset minut upozorňovala že je mám vrátit na místo 😨
A s těma penězma, tchýně nám pomohla, dala nám dost peněz když jsem kupovali dům (já jsem rozhodnutá že jí je vrátíme, jak jsem řekla ze stavebního spoření, ona je rozhodnutá že ne, protože švárovi taky pomáhala...), teď když příjde tak dává peníze pro malého (no i když se snažím si je nebrat, tak zdůrazňuje že jsou pro něj, tak nemám co odmítat) což "nemůžu" odmítnout, stejně by je nechala někde strčený, jenže mě to příjde že mi tím dokazuje že jsme neschopný se o sebe postarat sami... Tak babo raď... Poslední dobou se ale krutě a rychleji než jsem myslela začíná naplňovat to čeho jsem se bála, dává peníze a my musíme být zavázáni a dělat to co ona chce... Ještě chvíli to vydržím, ale už teď vím že to nebude dlouho trvat a vybuchnu a pak to teprve začne být veselé, ale nechi zas malého připravit o prarodiče, což se asi stane, když začnu více prosazovat svůj názor, ač manžel stojí za mnou, nechci aby se s mámou hádal, vím že mu (než jsme se poznali) dost pomohla a nechci být příčinou jejich rozhádání ☹
Je to budnej kruh a omlouvám se že to tu takhle rozepisuju, ale nějak mě přepadá depka a nemám moc s kým si o tom pokecat... 😅

sambucca
20. kvě 2010

mataharyy: tys tam rok bydlela a nemela klice 😲 😅 ? taky dobry teda... pripadat si rok jak u nekoho na navsteve... a tos te se ji s manzelem nezeptali, jestli by vam nemohla jedny pridelat - co na to rekla?

sambucca
20. kvě 2010

mataharyy: s tema penezma pro maleho - to bych asi vyresila tak, ze bych ji mooooc podekovala a rekla ze je nepotrebujete, a ze jste pro tyhle penize od babicky malemu poridili sporici ucet ktery si bude moct v 18letech vybrat 😝 a mas pokoj. az zacne neco brblat jak vam dava penize a podporuje malyho, rekni ze to byla jeji vlastni volba preci a ze na ty penize vuuuuubec nesahate. 😉

frisbee
20. kvě 2010

mataharyy moje 😕 😕 😕 😕 ne ne ne ne..ty moje bojovnice,tak toho muselo být na tebe moc v poslední době,cítím z tebe šílenou únavu.
Pokouším se najít na netu jeden článek od psychologa,tam bylo přesné popsané to,že když vám tchýně dává prachy,nemůže a nesmí očekávat protislužbu,toto je opravdu jenom její dobrá vůle a vás to k ničemu nezavazuje.Je to jenom její chyba,jestli to očekává...budu pátrat,tam byly i rady.

Co jsem prolítla na netu,všude radí psycholog dohodnout si jasná pravidla,v prvém radě je pojistit si to,aby vám nelezli do soukromí a zachovat ve vaší rodině láskyplnou atmosféru...to znamená,že promluvit si s manželem,aby stál nekompromisně na tvé straně.

Klíče nedávat v žádném případě,to je začátek konce. 😠O tom,jestli malého bude,nebo nebude vozit taky rozhoduješ ty,slušnou formou jí řekni,že máš svůj program..na to se moje tchýně vždycky zeptala jaký,a já blbec se jí to snažila vysvtlit..až teď jsem zjistila,že to je špatně..viz ten link.co jsem hodila o pár stránek zpátky o manipulátorech,tam je hodně rad,jak odpovídat.Protože je odpověď nezajímá,oni nechtějí diskutovat,ale prosadit svůj názor.

Vydrž,srdíčko,toto je šílený nápor na psychiku a prostuduj si ten link.

evena
20. kvě 2010

ahoj holky
frisbee musím ti za ty články jak si vložila minule poděkovat 😵 😵 hodně mi to pomohlo v komunikaci s ní, mluvím s ní teď uplně jinak a konečně se necítím jak blbec 😵

sambucca
20. kvě 2010

fris: ahoj 😵 ja dneska prubnu ty clanky v praxi, jdu k tchyni na veceri a je jedno tema ktery tam na tuty vynda 🙄 a ja mam zcela opacnej nazor nez ona, tak mi drzte palce! jdu bez manzela...

frisbee
20. kvě 2010

holky moje,neděkujte,já to dělám ráda a hlavně proto,že jsem si to sama tak zpackala 😉
sam,ahoj,maminečko 😵 😵 😵 😵budu na tebe hodně myslet...zhluboka dýchej a hoď na ni salám,ty musíš být v klidu i s červíčkem 🙂 ..ještě něco najdu,akorát nestíhám,ale narazila jsem na super rady,jeden z bodů byl,že v prvních 5 letech manželství je v nevýhodě manželka i z toho důvodu,že nemá tolik "nakomunikováno" s manželem,jako ta ta tchýně se synem..znamená to,že ta tchýně ví přesně,jak na něj,kde přitlačit,kde ubrat,proto to často vypadá,že manžel nestojí na straně manželky.

mataharyy
20. kvě 2010

Ahoj fris, jo je toho nějak moc a začínám to tak nějak prohrávat, snad je to jen momentálním přepětím a zas se to nějak urovná. V sobotu jí jdem přát k svátku a mě už to vyčerpává teď a to je čtvrtek... Navíc v pondělí zas musím do čech, z čehož jsem taky "vytěšená" a ještě to od ní dostanu esežrat, jako minule, na co tam jezdím a proč na tak dlouho, že zas neuvidí malého... Nechce se mi do čech, ale musím a i kdybych nemusela, tak jí je do toho kulové vůbec jí nedošlo že v čechách malého vidí mnohem méně a taky mi to nezazlívají, i když by si přáli abych tam byla častěji, prostě tolerují to že jsem dospělá a zařídili jsme si život jinde a nekrafou mi do toho, vědí totiž že mi je to určitým způsobem líto, tak proč vrtat v čerstvejch ránách...Ale ona jako by v tom měla zálibu a momentálně nemám na vzdor a obranu, proto se té návštěvi děsím 😢 pozná to, je horší jak sup co cejtí mršinu 😅
Vím že až se vyřeší jiné potíže, tak to zas bude lepší, jen momentálně prostě nevidím světlo na konci tunelu... ☹ A tím že jsem momentálně rezignovala na cokoliv, tak o to hůř se to pak bude řešit 😖
Jináč peníze co dává pro malého investuji zásadně jen do malého (plíny, hračky, jídlo... atd.), vím že je to její problém, ale prostě je to takovej šach mat, poto jsem rozhodnutá peníze které nám dala na dům vrátit a od začátku jsem jí říkala že si je neberem, ale pučujeme... 😔 I manželovi jsem řekla proč a souhlasí a stojí za mnou, to ne že ne, jen nechci být ten kvůli komu se rozvrátí jejich vztah, je to jeho máma ať je jaká chce, já mám taky mámu se kterou je to složité (ne jako s tchýní, ale jako s matkou), ale pořád je to máma ☹ Mám toho za posledních pár dní fakt plné zuby, tak snad se to zas zvrtne a dostanu se do svého standardního bojovo - optimistického stavu 😅

frisbee
20. kvě 2010

🙂 v to pevně doufám..protože vím,že jsi bojovnice 😉 ..nepodstatné věci hoď za hlavu.Hlavně nemusíš nikomu nic vysvětlovat,kam jedeš,proč jedeš..nejsi její děcko.To tam je taky v návodu..odpovídat otázkou..haha..a proč?..až jí dojdou odpovědi 😉 .....jestli nemáš sílu,tak nemluv,nenech se vytočit...bože,fakt jsem z toho zaskočená,ty taková rázná osoba...máš toho moc,že tě to tak vzalo,půlku hoď za hlavu a s tou druhou bojuj,srdíčko...

mataharyy
20. kvě 2010

Kdyby to šlo... V současné situaci nejde hodit za hlavu ani desetina... Prostě zde platí: když se má něco pos... tak pořádně 🙄 Jediné co mi ještě tak pomáhá je že mluvím s tátou, jináč už bych byla asi jasná 😖 Vím že až se vrátím z čech, budou vyřešené potíže, tak to zas bude OK, tchýni pošlu kamsi, slušně, jak jinak nejsem primitivní osoba jako oni abych pomlouvala po známejch (i když mám tuším více důvodů než oni) a zas začnu fungovat. Jen se bojím aby už nebylo pozdě, ja horší jak bacil, jak vidí slabinu tak je tam a antibiotika na ní nezabírají 😀
Jináč s těma klíčema, na co bych je měla mít, když jsem byla pořád doma, kam bych jako chodila když jsem tam nikoho neznala a když už jsem někam šla tak s manželem a ten klíče má a nebo tam leželi jedny na víc (nevyužívané) tak v případě nouze jsem si je mohla půjčit, ale hned vrátit. Navíc oni přece většinou jsou doma tak nebylo potřeba mít klíč a protože je nepatřičné abych chodila těhotná, posléze s dítětem (bez manžela) domu pozdě v noci (kdy už oni spí), takže taky nebyl důvod je mít. A když jsme náhodou šli ke kamarádům (po porodu jsem tam chodila dost často a na dlouho, pač tam nebylo k vydržení...), tak si tchýně počkala a když jsme se vraceli po osmé večer, tak nás ještě sepsula že jen my a cikáni se tahají z děckem takhle po nocích a že to tedy takhle dělat nebudem (nebylo nutné položit si otázku, proč raději jdeme na celej den otravovat cizí lidi, než aby jsme byli "doma"...). Jednou jsme oslavovali, manžel popil já lehce taky a pak to dostali i s tchánem od něj sežrat, já taky lehce zabojovala a byla tichá domácnost, nekecám když řeknu že s náma nemluvila ani klika od dveří... Jen problém byl že to bylo v sobotu, manžel v pondělí odjel do práce a já s ní až do pátku byla sama...! 😅

frisbee
20. kvě 2010

Rozumím... 😒 takže jedině zmizet na chvilku do Čech..pletou se vám do života až moc...hlavně je jim prd po tom co,kdy,kde a jak děláte,je to váš život..nechám toho..odjeď a odpočiň si 😉

mataharyy
20. kvě 2010

odjedu a vyřeším problém v čechách, až se mi to podaří, přijedu a vyřeším tchýni, to půjde hůř a pomaleji, ale snad půjde, pak si odpčinu 😵

sarax
20. kvě 2010

Frusbee: ahooooj 😀 , Ty jsi naše první pomoc, viď? Tak hodnýho a nezištnýho člověka, aby pohledal...
Díky Tobě a tomu odkazu na chování psychopatů jsem konečně pochopila, jak tchýně přemýšlí. Už rok mi vrtalo hlavou, proč pořád opakovala manželovi, že by se naše rozepře neměly dotknout dětí. Manžel to pochopil (jako já) tak, že dobře.. my si s rodičema nerozumíme, kafe spolu jentak nedáme, ale to neznamená, že skončí vztah babička-vnuk. Řešení třeba zmrzka, kino, jen oni dva venku, atp. Tak by to podle mě fungovalo, kdyby měla babka svědomí a cítění, což ale psychopati nemají, jak jsem se dočetla.A ono rok nic...... Ale konečně mi včera v hlavě sepnulo a pochopila jsem, jak to baba psychotická myslela. Ona to myslela tak, abychom počítali s tím, co následovat, pokud budeme trvat na svých rodičovských právech a rozhodnutích, že jestli děti připravíme o babičku, je jen na nás. No normální prachsprostý vydírání. Už jsem to konečně pochopila. Ted si teda jako podle ní neseme následky našich rozhodnutí. Co myslíš ? 😉
mataharry: neboj, bude líp 🙂 ....my Tě nedáme 🙂 🙂 🙂

frisbee
20. kvě 2010

sarax,ahoj..no já mám přezdívku na slovenském koníkovi "fris aid" 😀 😀 😀 😀 ..ale víš,jak je to se mnou,mám pocit,že musím pomoct,protože sama sobě jsem pomoct nedokázala,musím to nějak odčinit..i když vím,že zkušenost je nepřenosná,ale myslím si,že škoda ztraceného času,možná pomůžu alespoň centimetr.sambucca ví,jak to myslím 😉 🙂

sarax
20. kvě 2010

Fris. 😀 😀 😀 , budu napnutá čekat, jak sambucca dopadla u večeře s tchýní.

Normálně mě mrzí, že na nás tchýně dlabe, já už siyslím, že jsem poučená a zbavená iluzí dostatečně, už bych to tak neprožívala.. však ona se, holka, určitě mimina nabaží a začne zas koukat, co by kde provedla.

Momentálně se snaží odstavit už uplně posedního človíčka, a to tchána, pomohl nám předminulý víkend na stavbě a už minule, ani ted "nemůže", protže prý se doma baba bouří, že má být tchán doma a vozit švgrový kočárek. Já se na dědu nezlobím, věřím, že by byl radši s námi na stavbě,ale je to jeho boj, spíš neboj a zbabělost. Věřím, že je baba vzteky bez sebe, že to zvládáme bez ní a ješět jsou kluci v pohodě a spokojený. Našli si hodně kamarádů, často u nás spí, teřba dneska jdou s tatkou do kina, na stavbě havaj, lítačka po vesnici, takže nějaká protivná ježibaba, at si žere sama, co si navařila...

Snad taky jednou budu moct někomu pomoct, jako Ty, Fris 😉 😉 😉

frisbee
20. kvě 2010

sarax..na sam budu myslet společně s tebou..i když ta její je "laskavost sama", a proti tomu se těžko bojuje.
Hlavní je pohodička a klídek,ber to tak a užívej si toho..víš,mě žere hlavně to,že jsem nebyla schopná uchránit moji dceru,ta si to vyžrala nejvíc,když jsem byla v práci a baba jí dělala fakt zle.To je moje černé svědomí a nedá se to nijak odčinit 😝 .
Hlavně jak jsem pročítala různé severy,všude to je stejný,já nejsem schopná pochopit tu zlobu..to prostě nejde....
Taky jsem objevila článek,kde psycholog říká,že je nesmysl porovnávat lásku k matce s láskou k manželce.že to je sakra něco jiného..ale bohužel 90% tchýní toto chápat nechce ☹